Čarovná noc s pánom Andersenom

Štvrtok 05. 04. 2018 19:00  | Kultúra / Akcie  | Autor: Viera Dusíková

Takmer dvesto detí a učiteliek si v Základnej škole na Brezovej ulici v Piešťanoch ustlali svoje spacie vaky na podlahu, ale spanie príliš neprichádzalo.

Počas noci si školáci zo ZŠ Brezová mohli vytvoriť aj rôzne dielka či hračky.

Počas noci si školáci zo ZŠ Brezová mohli vytvoriť aj rôzne dielka či hračky. (Autor: Renáta Suchá)

Noc s Andersenom plná dobrodružstiev, rozprávok, divadielka i púšťania balónov bola taká čarovná, že sníčky na viečka nie a nie sadnúť. A tak sa drkotalo, smialo a šantilo až do neskorých nočných hodín.

Noc strávená s deťmi v škole pri príležitosti Medzinárodného dňa kníh mala za cieľ ukázať deťom, že čítanie môže byť veľkým dobrodružstvom, ktoré vzbudí záujem siahnuť po ďalšej a po prečítaní zasa ďalšej knihe. A tak od piatka 23. marca do sobotného rána pripravili učiteľky prvého stupňa pre svoje ratolesti pestrý program. Hľadali aj poklad.

Spanie v škole malo neopakovateľné čaro.Spanie v škole malo neopakovateľné čaro. (Autor: Renáta Suchá)

Namiesto avizovaného Polepetka síce Divadlo Clipperton z Banskej Bystrice odohralo rozprávočku Rumcajs, ale tá bola natoľko humorne podaná, že telocvičňou školy sa ozýval veselý smiech. Deti si vonku púšťali balóny so želaniami, zúčastnili sa tvorivých dielní, počúvali, čítali i sledovali rozprávky. No a keď ich v sobotu 24. marca o siedmej ráno zobúdzali namiesto mamičiek ich triedne učiteľky, bol to naozaj nezvyčajný zážitok.

Malých spachtošov nebolo možné prebrať k životu či k umývaniu zúbkov a poslať domov. Noc v škole bola naozaj neopakovateľným zážitkom, na ktorý budú spomínať aj potom, keď vyrastú a sami budú rodičmi vlastných detí.

GARGO
Regal Burger

Anketa