Akcie

Najväčšieho kapra na Obtokovom ramene chytil M. Martiš zo Sokoloviec. (Branislav Zelo)

Najväčší katarínsky kapor putoval do Sokoloviec

Hoci počasie na Katarínsku rybačku nebolo ideálne, ani vietor neodvial dobrú pohodu medzi rybármi, ktorí sa zišli pri Obtokovom ramene Váhu na tradičných Katarínskych pretekoch.

30. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 30. novembra o 16.30 h vo Vile dr. Lisku. (archív autora)

Polícia o havárii M. R. Štefánika

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch pozývajú na prednášku doc. PhDr. Karola Kulašika Havária gen. M. R. Štefánika v dokumentoch Policajného prezídia Bratislava 1919 - 1938.

29. 11. 2017 18:00  |  Kultúra / Akcie
V piatok 1. decembra od 13.00 do 17.00 h si v kongresovej hale ADELI centra môžete kúpiť skvelé dobroty od výmyslu sveta. (ts)

Vianočný trh v ADELI otvorí svoje dvere

Vianoce. Hoci najväčšiu radosť z nich majú deti, tešíme sa na ne všetci od najmenších až po tých najstarších. Ideálne je, pokiaľ v tento nádherný čas nie sme sami a čaro adventu a vianočných sviatkov môžeme vychutnávať v kruhu blízkych obklopení pohodou a dobrou náladou.

29. 11. 2017 15:15  |  Kultúra / Akcie
Kým v hre Šašek a královna dokázal Bolek Polívka v obrazoch vykresliť, kam ža môže zájsť tyrania vládkyne, v hre Šašek a syn túto tému rozvíja ďalej a dáva odpoveď na otázku: Čo sa stane, ak človek stratí svojho ducha a nechá sa pretvoriť na obraz iného?  (gak)

Svetlá a tiene v obrazoch, nielen maľovaných

Pri príležitosti okrúhleho jubilea šesťdesiatky významného slovenského maliara Daniela Bidelnicu prichýlil piešťanský Dom umenia výstavu výberu jeho obrazov Svetlá a tiene, ktorá tento rok putovala po viacerých kultúrnych i účelových zariadeniach Slovenska.

28. 11. 2017 11:55  |  Kultúra / Akcie
Na pódium vyskočili malí divadelníci zo Spojenej školy v Piešťanoch a zatancovali choreografiu Policajt v akcii.  (vd)

Hendikepovaní odhalili svoj svet

Skúšali ste niekedy naučiť nevidiace dieťa chodiť, hluché tancovať, neposedné ustrážiť na stoličke a ťarbavé urobiť kotrmelec? Je to veru poriadna fuška! Zapotíte sa vy aj dieťatko.

14. 11. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Na spoločnej fotke sa ocitli všetky strašidlá, mátohy, mŕtve nevesty, krvaví zombie, kanibali, vodníci, upírky, Bátorička a mnohé ďalšie príšery. (I.M.O)

Vodníci, strašidlá i zombíci obsadili školu v Rakoviciach

Strašidelná škola v Rakoviciach opäť navodila zimomriavky na tele. Za súmraku, za tmy sa z tried ozývali hrôzostrašné škreky upírov, zombíkov a kvílenie mŕtvych. Blikali lampičky, svetielka i kahance. Krvavé nevesty tancovali so svadobnými hosťami.

12. 11. 2017 12:00  |  Kultúra / Akcie
V hoteli Máj sa minulý pondelok zišli vozičkári z rôznych kútov republiky. (vd)

V hoteli Máj mali svoj salón vozičkári

V Piešťanoch sa konala na slovenské pomery unikátna kombinácia výstavy, konzultácií a mikrovzdelávania pre zdravotne ťažko postihnutých (ZŤP) - Salón vozičkára.

08. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
Päť mladých módnych návrhárov ukázalo svoje kolekcie. (jm)

Young art show uzavrela móda

Young art show je výstava výtvarného umenia poskytujúca priestor pre prezentáciu začínajúcim výtvarníkom a práve Piešťany sú jeho centrom. Študenti a absolventi domácich i zahraničných vysokých umeleckých škôl mali možnosť v októbri ukázať svoje diela v kúpeľnom meste.

01. 11. 2017 19:00  |  Kultúra / Akcie
Milan Vančo prezentuje príležitostnú pečiatku - spomienku na kňaza A. Šindelára. (vd)

Uctia si dekana Alexandra Šindelára

V týchto dňoch si piešťanská verejnosť pripomína 70. výročie tragickej smrti charizmatického dekana i starostu Piešťan Alexandra Šindelára. Pri tejto príležitosti inicioval Spolok filatelistov v Piešťanoch v spolupráci s Farnosťou svätého Štefana príležitostnú poštovú pečiatku.

29. 10. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Zástupca podporených rodín preberá šek s výťažkom z aukcie. (APPA)

Rodinám hendikepovaných urobili krajší deň

Za takmer 19-tisíc eur sa vydražili diela slovenských výtvarníkov počas siedmeho ročníka Charitatívneho aukčného salóna, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 19. októbra v piešťanskom Kursalone.

26. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
Články 51 - 60 z 456
GARGO
Regal Burger

Anketa