Akcie

Odborný seminár mal ústrednú tému - od teórie k praxi. (vd)

Proti reume kresbami i praxou

Svetový Deň reumatizmu oslávili v Národnom ústave reumatických chorôb (NÚRCH) v Piešťanoch veselo aj vážne. Do kúpeľného mesta zavítali talentovaní žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, aby svojimi kresbičkami spríjemnili nemocničný pobyt deťom s reumatickými ochoreniami.

18. 10. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Účastníkom podujatia bude čítať svoju tvorbu aj Mária Ferenčuhová. (archív OZ Diera do sveta)

Zažite poéziu naživo!

Vďaka spolupráci s Mestskou knižnicou Piešťany sa 18. októbra o 18. hodine v komunitnom centre Žiwell uskutoční čítačka Mx3 - súčasná poézia naživo, združujúca troch popredných autorov slovenskej poetickej scény Máriu Ferenčuhovú, Michala Habaja a Michala Talla.

16. 10. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
V sobotu môžete spojiť príjemné s užitočným. (jm)

Turistický pochod na Ahoj

Pre milovníkov hôr a obdivovateľov prírody je na sobotu 7. októbra pripravený peší pochod spojený s užitočnou vecou, ako udržať krajinu zachovalú aj pre ďalšie generácie. Totiž, nepôjde iba o prechádzku a obdivovanie krás prírody, ale účastníci tejto akcie sa aktívne zapoja aj do vyčistenia náučného chodníka vedúceho na vrch Ahoj.

06. 10. 2017 06:18  |  Kultúra / Akcie
Krása pobedimského kroja. (ep)

Impulzom k záchrane dedičstva boli spálené kroje

Plním sľub spred štyroch rokov. Je to sľub pobedimskému a bašovskému kroju, no hlavne ženám, našim mamám, babičkám, prababičkám, že sa budem snažiť zachovať neskutočnú krásu nášho kroja aspoň vo fotografii.

05. 10. 2017 19:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanci sa dozvedeli aj o histórii secesnej vily s modrými okenicami s bohato zdobeným štýlom na ulici Pod Párovcami. (mp)

Na bicykli obehli vilky aj Floreát

Už po šiesty raz si Piešťanci sadli na bicykle, aby si spolu s miestnymi architektkami zašliapali do pedálov a zastavili sa pri budovách, ktoré si zaslúžia povšimnutie. Deň architektúry bol tentoraz zameraný na historický vývoj bývania.

04. 10. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Cukrová vata chutila fantasticky. (vd)

Na jarmoku vo Vrbovom bolo veselo a chutne

Jesenný Vrbovský jarmok sa v sobotu 30. septembra niesol v znamení dobrej nálady, chutného burčiaka, cukrovej vaty, kolotočov, dychovky i ľudového tanca. Na svoje si prišli najmä rodiny s malými deťmi.

03. 10. 2017 12:04  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Staroste obce M. Lednický s autorom koncepcie výstavy I. Pastorekom a vystavujúcou fotografkou E. Pogranovou. (vd)

Pobedimské hody s pokrmom pre dušu

Pobedimské hody by neboli hodmi, ak by návštevníci obce okrem kolotočov, kačíc a lokší nedostali aj pokrm pre duše. Ním sú tento rok hneď dve výstavy v miestnej svadobke. Ústredná je venovaná sedemdesiatemu výročiu Folklórnej skupiny Pobedimčan. Druhá tematicky korešponduje s prvou, v nej fotografka Eva Pogranová prezentuje svoje snímky ľudových výšiviek pobedimského kroja.

26. 09. 2017 16:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Po celej dĺžke mosta viseli fotky na sieťovine. (jm)

Parkfoto netradične na Kolonádovom moste

Festival kreatívnej fotografie, ktorý organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub, sa konal pri príležitosti ukončenia letnej kúpeľnej sezóny v sobotnom daždivom počasí.

24. 09. 2017 13:30  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Besedu s Dušanom Trančíkom viedla Drahomíra Moretová. (vd)

Filmom splatil dlh spomienke na Wintera

Slávnostnú atmosféru v Elektrárni Piešťany spríjemňovali v piatok 15. septembra hudobníci Ľubomíra Váryho. Dixieland znel aj po odpremietaní dokumentu Optimista o budovateľovi slávnych piešťanských kúpeľov Ľudovítovi Winterovi i po besede s režisérom filmu Dušanom Trančíkom.

23. 09. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Pochod patril aj v minulosti medzi najobľúbenejšie akcie piešťanských turistov. (archív organizátorov)

Chystajte bakule na Bakuľový pochod

Už neuveriteľných 38 rokov sa turisti vyberajú do hôr Považského Inovca na Bakuľový pochod. Tento rok sa uskutoční v sobotu 23. septembra.

19. 09. 2017 08:00  |  Kultúra / Akcie
Články 41 - 50 z 432
GARGO
Regal Burger

Anketa