Akcie

Simona Pajonková sa na kávičke stretla s Mikulášom, dal jej balíček. (asp)

Štedrý balíček za kávičku

Zažili ste prieberčivého Mikuláša, čo si vyberá medzi kávami tú najlepšiu? A prinesie balíčky len tam, kde si dá svoju rannú, obednú či večernú kávičku?

12. 12. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Folklórna skupina Kolovrátok spestrila prvý adventný víkend v Drahovciach. (vd)

Advent začali vo veľkom štýle

Výstava s názvom Vianoce ako u pra-pra-prababičky, piesne Folklórnej skupiny Kolovrátok, množstvo detských betlehemov, zažínanie prvej adventnej sviece aj výstava ilustrácií Vlada Krála a príchod Mikuláša - to všetko si nadelili Drahovčania sami sebe na podujatí Putovanie za vianočnou hviezdou.

09. 12. 2017 10:00  |  Kultúra / Akcie
Návštevníci si mohli zakúpiť rôzne ručne vyrobené predmety. (am)

Pre materské centrum vyzbierali 1200 eur

Dvanásty ročník Vianočného charitatívneho bazára Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch mal za cieľ pomôcť zdravotne znevýhodneným deťom navštevujúcim Materské centrum Úsmev a ich rodinám.

06. 12. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Mamičky z Materského centra Jelenček pripravili pre novonarodené deti a ich rodičov slávnostné uvítanie do života. (archív MC Jelenček)

V Dolnom Lopašove vítali nových občiankov

V tomto čase už mamičky s deťmi v Materskom centre Jelenček v Dolnom Lopašove chystajú a vyrábajú vianočné aranžmány a adventné venčeky. Prednedávnom však oslavovali nielen druhé výročia založenia Jelenčeka, ale slávnostne vítali aj nových „občiankov“ obce.

05. 12. 2017 13:00  |  Kultúra / Akcie
Modelky predvádzali nádherné šaty z dielne návrhára Ferlita. (gak)

Krása nepozná bariéry, tie tvoria predsudky

Krása je relatívny pojem. Každému sa páči niečo iné, je to vecou vkusu. Krása človeka však nespočíva len v jeho zovňajšku, ale hlavne v jeho duši. V tom, ako sa dokáže nadchnúť pre dobrú vec, pustiť sa do jej realizácie a urobiť radosť druhým alebo aj niekomu pomôcť.

02. 12. 2017 13:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Veselá opička Crazy Chichi zabávala vo Fontáne deti z Piešťan i Vrbového. (vd)

Najskôr tiché more, potom ozajstný „candrbál“

V Kultúrno spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch bolo v stredu 22. novembra viac detí na parkete ako v hľadisku. Tancovali, krútili bokmi i rukami. Niektoré sa vlnili v rytme piesní, iné poskakovali ako kozliatka.

02. 12. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Najväčšieho kapra na Obtokovom ramene chytil M. Martiš zo Sokoloviec. (Branislav Zelo)

Najväčší katarínsky kapor putoval do Sokoloviec

Hoci počasie na Katarínsku rybačku nebolo ideálne, ani vietor neodvial dobrú pohodu medzi rybármi, ktorí sa zišli pri Obtokovom ramene Váhu na tradičných Katarínskych pretekoch.

30. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 30. novembra o 16.30 h vo Vile dr. Lisku. (archív autora)

Polícia o havárii M. R. Štefánika

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch pozývajú na prednášku doc. PhDr. Karola Kulašika Havária gen. M. R. Štefánika v dokumentoch Policajného prezídia Bratislava 1919 - 1938.

29. 11. 2017 18:00  |  Kultúra / Akcie
V piatok 1. decembra od 13.00 do 17.00 h si v kongresovej hale ADELI centra môžete kúpiť skvelé dobroty od výmyslu sveta. (ts)

Vianočný trh v ADELI otvorí svoje dvere

Vianoce. Hoci najväčšiu radosť z nich majú deti, tešíme sa na ne všetci od najmenších až po tých najstarších. Ideálne je, pokiaľ v tento nádherný čas nie sme sami a čaro adventu a vianočných sviatkov môžeme vychutnávať v kruhu blízkych obklopení pohodou a dobrou náladou.

29. 11. 2017 15:15  |  Kultúra / Akcie
Kým v hre Šašek a královna dokázal Bolek Polívka v obrazoch vykresliť, kam ža môže zájsť tyrania vládkyne, v hre Šašek a syn túto tému rozvíja ďalej a dáva odpoveď na otázku: Čo sa stane, ak človek stratí svojho ducha a nechá sa pretvoriť na obraz iného?  (gak)

Svetlá a tiene v obrazoch, nielen maľovaných

Pri príležitosti okrúhleho jubilea šesťdesiatky významného slovenského maliara Daniela Bidelnicu prichýlil piešťanský Dom umenia výstavu výberu jeho obrazov Svetlá a tiene, ktorá tento rok putovala po viacerých kultúrnych i účelových zariadeniach Slovenska.

28. 11. 2017 11:55  |  Kultúra / Akcie
Články 21 - 30 z 432
GARGO
Regal Burger

Anketa