Auto preletelo cez zábradlie na chodník

Streda 31. 05. 2017 09:09  | Krimi / Na hrane zákona  | Autor: KR PZ/vd

Na križovatke ciest Bratislavská-Vrbovská v Piešťanoch sa v piatok 26. mája pred polnocou stala vážna dopravná nehoda dvoch motorových vozidiel Volkswagen Golf a Peugeot 406. Po silnom náraze doslova vymrštilo mladú ženu z peugeota. Auto prerazilo železné zábradlie pred obchodnou prevádzkou na rohu križovatky, poškodilo aj schody. Pri nehode sa zranilo päť zo siedmich mladých ľudí. Žena mala krvácajúce poranenie hlavy, privolaným hasičom si sťažovala na bolesť hlavy, hrudníka, krku i nôh, záchranári ju previezli do nemocnice.

Zdemolované autá na rohu Vrbovskej a Bratislavskej cesty.

Zdemolované autá na rohu Vrbovskej a Bratislavskej cesty. (Autor: FB odťahová služba SOS)

„K dopravnej nehode došlo tak, že dvadsaťročný vodič Peugeotu 406 z Nového Mesta nad Váhom jazdil po Ulici D. Tatarku. Pravdepodobne nedal prednosť v jazde po hlavnej ceste idúcemu VW Golf prichádzajúcemu z pravej strany po Bratislavskej ceste. V dôsledku zrážky bol golf odhodený do železného zábradlia na chodníku a do schodov na predajni. Pri nehode sa ľahko zranila spolujazdkyňa v peugeote, ďalšie štyri osoby boli jednorazovo ošetrené. Dychové skúšky na alkohol boli negatívne. Polícia vodičovi peugeota na mieste zadržala vodičský preukaz a presné príčiny nehody vyšetruje,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Hasičov k nehode zavolali o 23.25. Zdemolované autá zasahovali do chodníka. Hasiči poskytli zraneným osobám prvú predlekársku pomoc. Vytečené prevádzkové kvapaliny posypali sorbentom, pomohli s naložením áut na odťahovú službu.

Polícia aj po tejto nehode apeluje najmä na mladých vodičov, aby sa na jazdu autom dostatočne sústredili, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali predpisy.

GARGO
Regal Burger

Anketa