Topfest

Na hrane zákona

Zamaskovaný lupič s nožom prepadol predavačku

V pondelok, 23. mája vbehol v poobedných hodinách do potravín v Dolnom Lopašove 21 ročný muž z Revúcej. S nožom v ruke a so zelenou kuklou na hlave skríkol „toto je prepadnutie“ a vykročil smerom k predavačke. Na ženu neustále mieril nožom takmer priloženým k jej telu a pýtal peniaze. Z obavy o svoj život ukázala na otvorenú pokladňu na druhej strane predajne, z ktorej vybral sedemsto eur a ušiel.

26. 05. 2016 14:01  |  Krimi / Na hrane zákona
Na Banke vodička napálila do stromu, našťastie, najviac si to odniesli plechy. (KR HaZZ)

Vodiči vrazili do stromu, ale aj do protitankovej zátarasy

Piešťanskí hasiči zachraňovali v osade Grnča v Prašníku muža, ktorý si to s autom napálil do protitankovej betónovej kocky, ktorú tam ako zátarasu postavili ešte počas druhej svetovej vojny. Ďalšia vodička trafila strom nad obcou Banka.

19. 05. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Muž sa mal obnažovať na zastávke na Komenského ulici. (vd)

Pri škole na Brezovej vyplašil žiačku exhibicionista

Šok zažila žiačka Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch, keď sa pred ňou na zastávke autobusu mal obnažovať muž. Stalo sa to vo štvrtok 5. mája okolo obeda.

18. 05. 2016 15:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Po piešťanských uliciach aj obchodoch sa pohybujú vreckári. Ilustr. foto  (vd)

Falošní príbuzní vymámili od starčekov tisíce

Nielen v Piešťanoch, ale aj v iných mestách sa opakovane objavujú podvodníci, ktorí prostredníctvom telefónu vymámia z dôverčivých, prevažne starších ľudí, peniaze. Tvrdia, že sú príbuzní starčeka alebo starenky. Ich taktikou je rýchlosť, moment prekvapenia a zaskočení ľudia im zväčša naletia. Najnovšie sa polícii podarilo získať kamerové záznamy telefonujúceho podvodníka v Galante. Falošný bratranec chcel od seniorov vylákať osemtisíc eur na kúpu auta. Polícia po ňom pátra.

14. 05. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
V Ratnovciach sa zrazil skúter s Citroënom. (KR HaZZ)

Zachraňovali motocyklistku po zrážke v Ratnovciach

Piešťanskí hasiči zachraňovali motocyklistku, ktorá havarovala v Ratnovciach, hasili požiari v činžiaku na Ulici A. Hlinku a odstránili nebezpečnú sklenú výplň z budovy technického ústavu. Boli prítomní i pri hľadaní bomby v Auparku.

12. 05. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (pixabay)

Polícia obvinila poľovníka z pytliactva

Pracovníci Prezídia Policajného zboru spolu s poriečnym oddelením a Štátnou ochranou prírody zadržali muža, ktorý lovil zakázaným spôsobom. Šesťdesiatpäť ročný poľovník nastražil živolovnú neselektívnu pascu na lov vtáctva a umiestnil ju v poľovnom revíri v časti Chmelnica v k. ú. obce Brodské. Policajti našli v drevenej konštrukcii obalenej pletivom umelé vajíčka a Straku obyčajnú (Pica Pica), ktorú mal predtým odchytiť. Tá mala slúžiť ako návnada pre ďalší odchyt. Zo strany poľovníka a člena poľovníckej stráže išlo o konanie v rozpore so zákonom o poľovníctve.

05. 05. 2016 12:14  |  Región / Aktuálne
Deti mali oslovovať muži z bielej dodávky. (ilustr. foto - vd)

Pokusy o únosy školákov v Trebaticiach a v Rakoviciach?

Potom, čo v októbri minulého roka vystrašilo školákov v Podolí tmavé auto s podozrivou posádkou, ktorá si deti fotila, v Trebaticiach a v Rakoviciach malo dôjsť minulý týždeň k pokusu o únos dvoch detí. Zamaskovaný muž sa údajne v utorok 19. apríla večer pokúsil uniesť desaťročnú školáčku z Trebatíc. O tri dni nato biela dodávka mala zahatať cestu dvanásťročnému chlapcovi, idúcemu na bicykli zo školy z Rakovíc do Veselého.

29. 04. 2016 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Žobrajúci muž a v pozadí jeho „ochranca“. (pror)

Operuje v Piešťanoch rumunská žobravá mafia?

Úraduje pred piešťanskými nákupnými centrami žobrácka mafia alebo len málo vydarená domáca kópia? Kým donedávna sa týmto spôsobom „podnikania“ vyznačovali najmä obyvatelia balkánskych štátov, teraz ide zrejme o našincov.

28. 04. 2016 12:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Zo zdemolovaného auta Rover 400 hasiči uvoľňovali zakliesnenú osobu. (KR HaZZ)

V havarovanom aute sa nachádzali deti

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni zasahovali pri dopravných nehodách, zachraňovali malé deti a hasili aj dva požiare na Červenej veži. Pri jednom horeli tuje, pri druhom plamene pohltili záhradnú chatku.

28. 04. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Aj takýto obrázok drogovo závislých je možné vidieť v Piešťanoch. (internet)

PIEŠŤANY V SPOTREBE V PERVITÍNU „SVETOVÉ“

Je drogová trestná činnosť v Piešťanoch väčším problémom ako v okolitých mestách? Obyvatelia mesta aj Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog Ministerstva zdravotníctva SR to potvrdzujú. Kúpeľné mesto vďaka množstvu hudobných festivalov sa niekoľkokrát v roku stáva miestom vysokej koncentrácie rizikovej populácie a ani po ich ukončení sa táto závažná otázka z ulíc pravdepodobne nevytráca.

21. 04. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Články 61 - 70 z 79
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa