Na hrane zákona

Graffiti, z ktorého je podozrivý raper Ego. (pror)

Ega nachytali pred čerstvo nastriekaným graffiti

Známeho piešťanského rapera Michala Straku vystupujúceho pod umeleckým menom Ego pristihli mestskí policajti vo štvrtok 4. augusta pred čerstvo nastriekaným nápisom takzvaným graffiti na protihlukovej bariére medzi železnicou a oplotením cintorína na Bratislavskej ceste.

10. 08. 2016 19:47  |  Piešťany / Aktuálne
Hracie prvky zo svojpomocne vystavaného ihriska odstránili. (am)

Detské ihrisko na Vodárenskej radnica zrušila

Nových detských prvkov na najväčšom piešťanskom sídlisku či v centre mesta pribúda, v okrajovej časti mesta naopak majú po novom o ihrisko menej. Mesto sa rozhodlo odstrániť hracie prvky, donedávna sa nachádzajúce na križovatke ciest Vodárenská, Kláštorská a Jánošíkova.

14. 07. 2016 11:30  |  Piešťany / Aktuálne
Rybárske stany sú na Vážskom ostrove každoročne. (kk)

Neporiadni kempujúci na Vážskom ostrove

Neutešená situácia na piešťanskom Vážskom ostrove s neporiadnymi kempujúcimi sa opakuje každé leto. Tak ako v minulom roku aj tentoraz nás oslovili čitatelia, ktorí so sťažnosťou nepochodili na mestskej polícii, ale ani u správcu vodného toku Slovenského vodohospodárskeho podniku.

13. 07. 2016 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Falošné hračky môžu byť zdraviu nebezpečné. (Colný úrad Trnava)

Colníci zistili takmer šesťtisíc falošných hračiek

V závere minulého mesiaca colníci skontrolovali zásielku plnú hračiek, ktorá bola dovezená z Číny. Určená bola na slovenský trh. Pri kontrole tovaru vzniklo podozrenie z porušovania práva duševného vlastníctva ochranných známok Lego, Minecraft, Disney Frozen, Star Wars, Spongebob, Hello Kitty... V rukách colníkov tak skončilo 600 plastových mečov, 2780 plyšových hračiek, 2160 plastových bábik a 198 skladačiek Lego. Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov, bola predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur.

07. 07. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Súdny proces s Róbertom Reškom bude prebiehať za zatvorenými dverami. (Jozef Vojčiniak)

Zo súdneho procesu v prípade vraždy vylúčili verejnosť

V súdnom procese s Róbertom Reškom, obžalovaným z vraždy Mareka Kalužu, ktorá sa odohrala vo Vrbovom, sa i naďalej odohrávajú zvláštnosti. Kým v predchádzajúcom pojednávaní dochádzalo k výpadkom pamäte niektorých predvolaných svedkov, na pokračovaní hlavného pojednávania v stredu 22. júna pred Okresným súdom v Trnave prekvapil prítomných predseda senátu Michal Pollák. Ten na návrh obhajoby nechal zo súdnej siene vykázať verejnosť a tým pádom i novinárov.

30. 06. 2016 10:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Po Ľ. Behanovi polícia stále pátra (KR PZ)

Behanovi mal pri úteku pomáhať komplic

Po väzňovi na úteku Ľubomírovi Behanovi pátrajú už celé tri týždne a zatiaľ neúspešne. Na povrch však vyplávali nové podrobnosti o tom, ako z leopoldovskej väznice utiekol. Behan si odpykával trest za lúpežné prepadnutie nožom, ale na krku mal aj iný závažný zločin, za ktorý ho súd ešte len čakal.

29. 06. 2016 12:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Auto, ktoré ľavou stranou narazilo do stromu, sa zlomilo na polovicu. (KR HaZZ)

Vodič z Drahoviec nabúral do stromu

Piešťanskí hasiči zasahovali v uplynulom týždni pri vážnej dopravnej nehode vodiča dodávky z Drahoviec, ktorá nabúrala do stromu za Krakovanmi. Hasili tiež požiar kontajnera a pomáhali vodičom dymiaceho autobusu a osobného auta. Obidvom zlyhal chladiaci systém.

23. 06. 2016 09:00  |  Krimi / Doprava
Okresný súd v Trnave (jk)

Z pojednávania v prípade vraždy vo Vrbovom vylúčili verejnosť

Bez prítomnosti verejnosti dnes na Okresnom súde v Trnave pokračovalo hlavné pojednávanie v prípade minuloročnej vraždy 23-ročného Mareka Kalužu vo Vrbovom v okrese Piešťany. Predseda senátu Michal Pollák rozhodnutie o vylúčení verejnosti zdôvodnil okrem iného ochranou práv obžalovaného Róberta R. Tomu za obzvlášť závažný zločin vraždy hrozí 20-ročné väzenie.

22. 06. 2016 13:04  |  Krimi / Na hrane zákona
Ľubomíra Behana hľadala polícia v Piešťanoch i okolí. (vd/KR PZ)

Piešťanec ušiel zo strechy strelnice, jeho predchodca z kuchyne

Pátranie po odsúdenom 24-ročnom Piešťancovi Ľubomírovi Behanovi pokračuje. Väzeň, ktorý ušiel pri prácach na streche leopoldovskej strelnice vo štvrtok 2. júna, mal pravdepodobne komplica, ktorý mu pomohol ujsť na motorke. Ľ. Behana hľadajú všetky policajné zložky európskeho schengenského priestoru voľného pohybu.

15. 06. 2016 12:48  |  Krimi / Na hrane zákona
Vodič sa podľa polície dostatočne nevenoval riadeniu a pred križovatkou narazil do Škody Felicia, stojacej v kolóne ďalších vozidiel. (KR PZ)

Ušiel z miesta činu

Jazda pod vplyvom alkoholu sa 53-ročnému vodičovi z Piešťan nevyplatila. V pondelok 13. júna o 12.05 h všímaví okoloidúci upozornili políciu na opitého vodiča vo vozidle Mitsubishi Pajero na Bratislavskej ceste. Vodič sa podľa polície dostatočne nevenoval riadeniu a pred križovatkou narazil do Škody Felicia, stojacej v kolóne ďalších vozidiel. Tú náraz ju odhodil do ďalšieho auta. Keďže hliadkujúci policajti sa nachádzali len neďaleko, na mieste nehody boli veľmi rýchlo.

14. 06. 2016 10:40  |  Krimi / Na hrane zákona obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 90
GARGO
Regal Burger

Anketa