Na hrane zákona

Piešťanec predstieral mentálnu poruchu, podviedol "sociálku"

Kriminalisti odhalili muža z Piešťan podozrivého z neoprávneného poberania sociálnych dávok. Dvadsaťosemročný mladík predstieral mentálnu retardáciu, na základe čoho mu Sociálna poisťovňa vyplácala dôchodok od roku 2009.

04. 04. 2017 11:29  |  Krimi / Na hrane zákona
Zlodej sa skrýval niekde za živým plotom alebo
rozostavanou budovou, ženu olúpil behom okamihu. (vd)

Zlodej olúpil dôchodkyňu na Cintorínskej ulici vo Vrbovom

Lúpežné prepadnutie dôchodkyne sa vo Vrbovom odohralo v utorok 7. marca. Neznámy mladík, oblečený v teplákoch so šedou kapucňou na hlave, sa znenazdajky zjavil, keď si Vrbovčanka v miestach, kde je menej premávky i ľudí idúc do mierneho kopčeka, na chvíľu položila na cestu tašku, lebo si chcela oddýchnuť.

31. 03. 2017 11:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (KR PZ)

Mladíka chytili s drogami v hodnote 2000 eur

Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave 25-ročného muža z Jaslovských Bohuníc.

29. 03. 2017 14:23  |  Krimi / Na hrane zákona
Starosta Očkova za zriadenie čiernej skládky podal trestné oznámenie. (Jozef Vojčiniak)

Čelné sklo s poznávacou značkou usvedčí autora čiernej skládky

S ústupom snehu a príchodom jari sa nielen jarné kvety objavujú v okolí miest a obcí, ale aj neporiadok a čierne skládky. Napriek tomu, že v každom meste i vo viacerých obciach sú zberné dvory, kde sa dá akýkoľvek odpad v podstate za symbolickú sumu odovzdať, tých, čo svoj neporiadok radšej vyvážajú na čierne skládky do prírody, stále neubúda. Rovnako je to na poľnej ceste ústiacej na hlavnú cestu z Podolia do Krakovian, neďaleko Očkovskej mohyly.

24. 03. 2017 10:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Róbertovi Reškovi odvolanie nepomohlo, krajský súd mu trest potvrdil. (Jozef Vojčiniak)

Krajský súd potvrdil 19-ročný trest pre vraha z Vrbového

Devätnásť rokov za mrežami za vraždu Mareka Kalužu Róbertovi Reškovi krajský súd potvrdil. Senát nepresvedčili ani jeho výhovorky, v ktorých vinu za smrť M. Kalužu hádzal na svojho maloletého syna. Reško spolu so synom v septembri roku 2015 vo Vrbovom na smrť umlátil mladíka potom, ako sa zastal svojho kamaráta. Predseda senátu vo svojom zdôvodnení zamietnutia odvolania tiež opísal, že Reško kade chodil, tade vyvolával konflikty a bitky.

24. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Dopredaj cigariet skončil (Finančná správa/pixabay)

Dopredaj cigariet skončil

Colníci počas kontroly zameranej na dodržiavanie daňových predpisov zaistili obchodníkovi z obce v Piešťanskom okrese cigarety, ktorých dopredaj zákon umožňoval len do 28.februára 2017.

08. 03. 2017 10:36  |  Krimi / Na hrane zákona
Róbert Reško je neprávoplatne odsúdený z vraždy, teraz čelí ďalšej obžalobe.  (Jozef Vojčiniak)

Reško odsúdený za vraždu sa opäť postaví pred súd

Róbert Reško, zatiaľ neprávoplatne odsúdený z vraždy vo Vrbovom, sa v máji opäť postaví pred súd. Tentoraz za trestný čin lúpeže, ktorú mal spáchať niekoľko mesiacov predtým, ako v septembri v roku 2015 spolu so svojím maloletým synom na smrť dobil Mareka Kalužu pri miestnom gymnáziu. To však jasne poukazuje na skutočnosť, že ak by polícia vo Vrbovom robila to, čo podľa nálezu prokurátorky robiť mala, už v úvode toho istého roka, keď Reško vraždil, by za trestný čin lúpeže zrejme v tej dobe sedel vo väzení. S Marekom by sa v osudnú noc, keď prišiel o život, s najväčšou pravdepodobnosťou ani nestretol.

03. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
P. Tekula našiel už iba jamy po vytrhaných stromčekoch. (vd)

Z parkoviska pri cintoríne ukradli 45 sadeníc tují

Neznámy zlodej ukradol počas uplynulého víkendu všetky tuje z parkoviska pri cintoríne na Dopravnej ulici v Piešťanoch. Na jeseň parkovisko rozšírili o dvadsať parkovacích plôch a aby bol priestor opticky uzavretý, po obvode nasadili 45 stromčekov. Šéfa zelene mesta Petra Tekulu to tak rozhorčilo, že sa v prvom okamihu nezmohol ani na slovo. Bol naštvaný a sklamaný.

27. 02. 2017 14:54  |  Krimi / Na hrane zákona
Kradol elektroniku, cigarety i darčekové predmety (KR PZ)

Kradol elektroniku, cigarety i darčekové predmety

Krajskí kriminalisti vypátrali muža podozrivého z lúpeže a piatich krádeží vlámaním. Dvadsaťdeväťročný, už v minulosti trestaný Trnavčan skončil napokon vo väzbe.

24. 02. 2017 15:51  |  Krimi / Na hrane zákona obsahuje fotogalériu
Juraj Paštéka (KR PZ)

Polícia pátra po mužovi, na ktorého je vydaný zatykač

Kriminálna polícia v Galante žiada občanov o pomoc pri pátraní po hľadanom mužovi. Na 37-ročného Juraja Paštéku zo Serede vydal Krajský súd v Trnave príkaz na zatknutie. Juraj Paštéka je 180 cm vysoký, strednej postavy a má hnedé vlasy.

22. 02. 2017 14:37  |  Krimi / Na hrane zákona
Články 21 - 30 z 90
GARGO
Regal Burger

Anketa