Na hrane zákona

Výsledkom akcie bolo administratívne vyhostenie 76 cudzincov. (PPZ)

Policajti za dva dni odhalili 76 nelegálnych cudzincov

Dva dni, osem miest, 76 nelegálnych cudzincov. To je výsledok dvojdňovej akcie zameranej na nelegálnu migráciu, ktorá sa konala na začiatku mája. Zapojili sa do nej policajti služby hraničnej a cudzineckej polície, poriadkoví i dopravní policajti. Súčinnosť pri kontrolách poskytli aj zamestnanci inšpektorátu práce a úradu práce.

16. 05. 2017 12:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Pozor na peniaze, podvodníci ich lákajú od dôverčivých ľudí rôznymi spôsobmi. (am)

Podvodníci vylákali od starenky peniaze, havarovať mal jej syn

Po regióne sa opäť pohybujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za falošných príbuzných či priateľov príbuzných. V apríli na ich lep sadla dôverčivá starenka. Prišla pritom o peniaze, ktoré jej mali slúžiť na živobytie. Podvodníci ju vystrašili telefonátom o údajnej dopravnej nehode jej syna, ktorý potreboval okamžite peniaze. Starenka sa zľakla a v strese odovzdala svoje úspory podvodníkom. Zľahla sa po nich zem.

12. 05. 2017 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Námestie slobody, utorok 2. mája, 11.56 h: Kým dvojica žien predáva (v strede a vpravo), muž vľavo na ne dohliada. (Jozef Vojčiniak)

Podvodní predajcovia v uliciach kúpeľného mesta

Pozor na pouličných predajcov v Piešťanoch s tovarom zdanlivo za výhodné ceny. Nejde o dobrú kúpu, ale práve naopak, týmto predajcom nejde o nič iné, len ako podviesť a obrať o peniaze. Pohybujú sa v skupinách, i keď zdanlivo pôsobia ako jednotlivci. Svoj scenár majú starostlivo vymyslený a po zakúpení tovaru zmiznú skôr, ako vám dôjde, že ste sa dali poriadne dobehnúť.

11. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na dvore bývalých Poľnohospodárskych stavieb zhoreli v sobotu 6. mája dve dodávky. (KR HaZZ)

Horeli dodávky v Piešťanoch i kotolňa v Lančári

Piešťanskí hasiči riešili v uplynulom týždni dva na psychiku náročné výjazdy. Išlo o samovraždy - jednu plánovanú a neuskutočnenú, druhú zavŕšenú. Nebola to jediná samovražda, ktorá sa v tie dni na Slovensku aj vplyvom nepriaznivého počasia pre psychicky labilnejších ľudí odohrala. Okrem toho horeli dodávky v Piešťanoch aj kotolňa v Lančári.

11. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Čierna kronika
Pamätnú tabuľu rabína postriekali fašistickými symbolmi. (Jozef Vojčiniak)

Prejavy neonacizmu a rasizmu v Piešťanoch

Len prednedávnom odhalili v Piešťanoch pamätnú dosku významnému rabínovi z obdobia druhej svetovej vojny, Jisacharovi Šlomovi Teichtalovi, a minulý týždeň v noci zo štvrtka na piatok sa stala terčom útoku neonacistov. Hákový kríž a symboliku pohrobkov nemeckého fašizmu v podobe písmen WP (White Pride) na pamätnú dosku v parčíku za Gymnáziom Pierra de Coubertina nastriekal zatiaľ neznámy autor. Pátra po ňom Národná kriminálna agentúra (NAKA). Páchateľovi v prípade zadržania a dokázania viny hrozí za skutok extrémizmu väzenie až do troch rokov.

26. 04. 2017 08:50  |  Krimi / Na hrane zákona
Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž  (jv)

Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž

Na pamätnú tabuľu, ktorá je v párčíku pri Gymnáziu Pierra de Coubertina vyhotovená na počesť rabína Jisachara Šlomo Teichtala, niekto v noci nastriekal hákový kríž a písmená WP. Polícia sa prípadom začala zaoberať v piatok skoro ráno a situáciu bude riešiť špeciálny útvar polície pre boj proti extrémizmu.

21. 04. 2017 10:39  |  Krimi / Na hrane zákona
Dopravu pred evakuovaným Okresným súdom Piešťany riadi polícia. (am)

Okresný súd evakuovali pre bombu

Piešťanskí hasiči vyrážali v pondelok 10. apríla na Nálepkovu ulicu k Okresnému súdu v Piešťanoch, aby pomohli príslušníkom policajného zboru evakuovať budovu, a to ako prevenciu pred možným ohrozením výbušninou. Už pred pol desiatou bol súd vyprázdnený.

10. 04. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne

Piešťanec predstieral mentálnu poruchu, podviedol "sociálku"

Kriminalisti odhalili muža z Piešťan podozrivého z neoprávneného poberania sociálnych dávok. Dvadsaťosemročný mladík predstieral mentálnu retardáciu, na základe čoho mu Sociálna poisťovňa vyplácala dôchodok od roku 2009.

04. 04. 2017 11:29  |  Krimi / Na hrane zákona
Zlodej sa skrýval niekde za živým plotom alebo
rozostavanou budovou, ženu olúpil behom okamihu. (vd)

Zlodej olúpil dôchodkyňu na Cintorínskej ulici vo Vrbovom

Lúpežné prepadnutie dôchodkyne sa vo Vrbovom odohralo v utorok 7. marca. Neznámy mladík, oblečený v teplákoch so šedou kapucňou na hlave, sa znenazdajky zjavil, keď si Vrbovčanka v miestach, kde je menej premávky i ľudí idúc do mierneho kopčeka, na chvíľu položila na cestu tašku, lebo si chcela oddýchnuť.

31. 03. 2017 11:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (KR PZ)

Mladíka chytili s drogami v hodnote 2000 eur

Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave 25-ročného muža z Jaslovských Bohuníc.

29. 03. 2017 14:23  |  Krimi / Na hrane zákona
Články 11 - 20 z 87
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa