Na hrane zákona

Ilustr. foto (commons.wikimedia.org)

Polícia pátra po falošných japonských jenoch aj v Piešťanoch

Národná jednotka finančnej polície NAKA zadržala v Trnavskom a Trenčianskom kraji dvoch páchateľov obvinených z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí - japonských jenov. Policajti vykonávajú desať domových prehliadok a prehliadky iných priestorov v Hlohovci, Piešťanoch a Novom Meste nad Váhom. Predbežná škoda je vyčíslená na 200 000 eur. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

30. 05. 2017 10:54  |  Krimi / Na hrane zákona
R. Reško čelí obžalobe z lúpežného prepadnutia. (vd)

Vrah M. Kalužu z Vrbového opäť pred súdom

Róbert Reško sa v stredu 17. mája postavil pred senát Okresného súdu v Piešťanoch. Vrah Mareka Kalužu, odsúdený na 19-ročný pobyt vo väzení s najvyšším stupňom stráženia, sa tentoraz pred súdom zodpovedal z lúpežného prepadnutia svojho suseda a zároveň domovníka z bytovky vo Vrbovom, Karola Radošovského, pri ktorom mu podľa obžaloby mal odcudziť fotoaparát.

25. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona

Vzal si peniaze, ktoré mu nepatrili, teraz čelí obvineniu

Polícia vyšetruje prípad zatajenia veci. Začiatkom marca vyberal muž z bankomatu v okrese Trnava peniaze. Potom, ako mu bankomat vydal 400 Eur, ich zabudol vziať a omylom ich ponechal vo výdajnej priehradke. Peniaze si následne zobral neznámy páchateľ a ponechal si ich pre seba. Polícia aj na základe kamerových záznamov vytypovala podozrivého muža a až keď bol predvolaný na výsluch, išiel peniaze vrátiť do banky.

17. 05. 2017 14:01  |  Krimi / Na hrane zákona
Výsledkom akcie bolo administratívne vyhostenie 76 cudzincov. (PPZ)

Policajti za dva dni odhalili 76 nelegálnych cudzincov

Dva dni, osem miest, 76 nelegálnych cudzincov. To je výsledok dvojdňovej akcie zameranej na nelegálnu migráciu, ktorá sa konala na začiatku mája. Zapojili sa do nej policajti služby hraničnej a cudzineckej polície, poriadkoví i dopravní policajti. Súčinnosť pri kontrolách poskytli aj zamestnanci inšpektorátu práce a úradu práce.

16. 05. 2017 12:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Pozor na peniaze, podvodníci ich lákajú od dôverčivých ľudí rôznymi spôsobmi. (am)

Podvodníci vylákali od starenky peniaze, havarovať mal jej syn

Po regióne sa opäť pohybujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za falošných príbuzných či priateľov príbuzných. V apríli na ich lep sadla dôverčivá starenka. Prišla pritom o peniaze, ktoré jej mali slúžiť na živobytie. Podvodníci ju vystrašili telefonátom o údajnej dopravnej nehode jej syna, ktorý potreboval okamžite peniaze. Starenka sa zľakla a v strese odovzdala svoje úspory podvodníkom. Zľahla sa po nich zem.

12. 05. 2017 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Námestie slobody, utorok 2. mája, 11.56 h: Kým dvojica žien predáva (v strede a vpravo), muž vľavo na ne dohliada. (Jozef Vojčiniak)

Podvodní predajcovia v uliciach kúpeľného mesta

Pozor na pouličných predajcov v Piešťanoch s tovarom zdanlivo za výhodné ceny. Nejde o dobrú kúpu, ale práve naopak, týmto predajcom nejde o nič iné, len ako podviesť a obrať o peniaze. Pohybujú sa v skupinách, i keď zdanlivo pôsobia ako jednotlivci. Svoj scenár majú starostlivo vymyslený a po zakúpení tovaru zmiznú skôr, ako vám dôjde, že ste sa dali poriadne dobehnúť.

11. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na dvore bývalých Poľnohospodárskych stavieb zhoreli v sobotu 6. mája dve dodávky. (KR HaZZ)

Horeli dodávky v Piešťanoch i kotolňa v Lančári

Piešťanskí hasiči riešili v uplynulom týždni dva na psychiku náročné výjazdy. Išlo o samovraždy - jednu plánovanú a neuskutočnenú, druhú zavŕšenú. Nebola to jediná samovražda, ktorá sa v tie dni na Slovensku aj vplyvom nepriaznivého počasia pre psychicky labilnejších ľudí odohrala. Okrem toho horeli dodávky v Piešťanoch aj kotolňa v Lančári.

11. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Čierna kronika
Pamätnú tabuľu rabína postriekali fašistickými symbolmi. (Jozef Vojčiniak)

Prejavy neonacizmu a rasizmu v Piešťanoch

Len prednedávnom odhalili v Piešťanoch pamätnú dosku významnému rabínovi z obdobia druhej svetovej vojny, Jisacharovi Šlomovi Teichtalovi, a minulý týždeň v noci zo štvrtka na piatok sa stala terčom útoku neonacistov. Hákový kríž a symboliku pohrobkov nemeckého fašizmu v podobe písmen WP (White Pride) na pamätnú dosku v parčíku za Gymnáziom Pierra de Coubertina nastriekal zatiaľ neznámy autor. Pátra po ňom Národná kriminálna agentúra (NAKA). Páchateľovi v prípade zadržania a dokázania viny hrozí za skutok extrémizmu väzenie až do troch rokov.

26. 04. 2017 08:50  |  Krimi / Na hrane zákona
Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž  (jv)

Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž

Na pamätnú tabuľu, ktorá je v párčíku pri Gymnáziu Pierra de Coubertina vyhotovená na počesť rabína Jisachara Šlomo Teichtala, niekto v noci nastriekal hákový kríž a písmená WP. Polícia sa prípadom začala zaoberať v piatok skoro ráno a situáciu bude riešiť špeciálny útvar polície pre boj proti extrémizmu.

21. 04. 2017 10:39  |  Krimi / Na hrane zákona
Dopravu pred evakuovaným Okresným súdom Piešťany riadi polícia. (am)

Okresný súd evakuovali pre bombu

Piešťanskí hasiči vyrážali v pondelok 10. apríla na Nálepkovu ulicu k Okresnému súdu v Piešťanoch, aby pomohli príslušníkom policajného zboru evakuovať budovu, a to ako prevenciu pred možným ohrozením výbušninou. Už pred pol desiatou bol súd vyprázdnený.

10. 04. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne
Články 11 - 20 z 90
GARGO
Regal Burger

Anketa