Na hrane zákona

Súd Róbertovi Reškovi zatiaľ neprávoplatne 19-ročný trest navýšil o ďalšie dva roky. (am)

Vrah z Vrbového dostal ďalšie dva roky

Priťažil si. Róbert Reško, vrah z Vrbového, dostal k svojmu trestu väzenia na 19 rokov v najťažšej nápravnej skupine za smrť Mareka Kalužu ďalšie dva roky za lúpežné prepadnutie svojho suseda Karola Radošovského. To sa odohralo takmer deväť mesiacov predtým, ako Reško so svojím maloletým synom o život pripravil Mareka.

20. 07. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Na kruhovom objazde pri Tescu odbočoval vpravo von z kruhového objazdu smerom na Vrbové, pričom nedal prednosť v jazde cyklistke jazdiacej po kruhovom objazde. (KR PZ)

Zrazil cyklistku, odišiel z miesta dopravnej nehody

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v Piešťanoch v nedeľu 25. júna krátko po 11. hodine. Neznámy vodič viedol osobné auto, pravdepodobne Fiat Stilo, bielej alebo striebornej farby po Vrbovskej ceste. Na kruhovom objazde pri Tescu odbočoval vpravo von z kruhového objazdu smerom na Vrbové, pričom nedal prednosť v jazde cyklistke jazdiacej po kruhovom objazde. Auto zachytilo cyklistku, ktorá v dôsledku toho spadla na zem. Neznámy vodič auta z miesta nehody odišiel, pričom cyklistka vo veku 63 rokov utrpela pri páde zlomeniny.

27. 06. 2017 13:30  |  Krimi / Na hrane zákona
Policajní pyrotechnici majú pohotovosť. Anonym okolo 9. hodiny zatelefonoval na centrálu banky VÚB, že na presne špecifikovanej pobočke je bomba. (pror)

Bombu tentoraz hľadajú v banke

Policajní pyrotechnici majú pohotovosť. Anonym okolo 9. hodiny zatelefonoval na centrálu banky VÚB, že na presne špecifikovanej pobočke je bomba. Polícia urobila okamžité opatrenia a zabezpečila okolie všetkých pobočiek a krajských centrál VÚB na Slovensku. Výnimkou neboli ani Piešťany.

27. 06. 2017 10:07  |  Krimi / Na hrane zákona
Budovu Slovenskej pošty na Kukučínovej ulici v Piešťanoch strážia policajti, je v nej totiž nahlásená bomba. (am)

Aktualizované: Bomba na piešťanskej pošte!

Budovu Slovenskej pošty na Kukučínovej ulici v Piešťanoch strážia policajti, je v nej totiž nahlásená bomba. Z toho dôvodu je na túto zakázaný vjazd vozidlám z križovatky s Winterovou ulicou, no autá neprejdú ani od mestského úradu.

13. 06. 2017 10:48  |  Krimi / Na hrane zákona
Vodička zišla z cesty a zrazila 44-ročného cyklistu z Jaslovských Bohuníc, ktorý bol na cyklistickom chodníku. (KR PZ)

Aktualizované: Muž, ktorého zrazila opitá záchranárka, zomrel

Tri opité vodičky v Trnavskom kraji skončili v uplynulých dňoch v policajných celách. Jednou z nich bola aj 41-ročná záchranárka, ktorá cestou do práce zrazila cyklistu, neposkytla mu pomoc a z miesta ušla. Muža ratovali leteckí záchranári.

06. 06. 2017 10:25  |  Krimi / Na hrane zákona
Ľuboš Zagora (KR PZ)

Polícia pátra po mužovi, na ktorého je vydaný zatykač

Kriminálna polícia v Trnave žiada občanov o pomoc pri pátraní po hľadanej osobe, Ľuboš Zagora, 48 rokov, bytom Trnava. Po hľadanom je vyhlásené pátranie od roku 2009, na základe vydaného príkazu na zatknutie Okresným súdom Bratislava II.

02. 06. 2017 15:23  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (vd)

Podvodníci opäť "úradujú" a najmä okrádajú seniorov

Podvodníkov s falošnou identitou polícia registruje aj v Piešťanskom okrese. V celom Trnavskom kraji však polícia zaevidovala od začiatku roka až 17 prípadov podvodov a krádeží na senioroch. Sedem prípadov nahlásili občania v okrese Trnava, štyri v okrese Dunajská Streda, traja seniori boli obratí o peniaze v okrese Piešťany a po jednom prípade evidujú policajti v okresoch Galanta, Skalica a Leopoldov. Za posledné dva mesiace počet oklamaných seniorov vzrástol. Kým začiatkom roka išla o jeden, dva prípady za mesiac, v apríli evidujeme päť prípadov a v máji šesť.

30. 05. 2017 13:47  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (commons.wikimedia.org)

Polícia pátra po falošných japonských jenoch aj v Piešťanoch

Národná jednotka finančnej polície NAKA zadržala v Trnavskom a Trenčianskom kraji dvoch páchateľov obvinených z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí - japonských jenov. Policajti vykonávajú desať domových prehliadok a prehliadky iných priestorov v Hlohovci, Piešťanoch a Novom Meste nad Váhom. Predbežná škoda je vyčíslená na 200 000 eur. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

30. 05. 2017 10:54  |  Krimi / Na hrane zákona
R. Reško čelí obžalobe z lúpežného prepadnutia. (vd)

Vrah M. Kalužu z Vrbového opäť pred súdom

Róbert Reško sa v stredu 17. mája postavil pred senát Okresného súdu v Piešťanoch. Vrah Mareka Kalužu, odsúdený na 19-ročný pobyt vo väzení s najvyšším stupňom stráženia, sa tentoraz pred súdom zodpovedal z lúpežného prepadnutia svojho suseda a zároveň domovníka z bytovky vo Vrbovom, Karola Radošovského, pri ktorom mu podľa obžaloby mal odcudziť fotoaparát.

25. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona

Vzal si peniaze, ktoré mu nepatrili, teraz čelí obvineniu

Polícia vyšetruje prípad zatajenia veci. Začiatkom marca vyberal muž z bankomatu v okrese Trnava peniaze. Potom, ako mu bankomat vydal 400 Eur, ich zabudol vziať a omylom ich ponechal vo výdajnej priehradke. Peniaze si následne zobral neznámy páchateľ a ponechal si ich pre seba. Polícia aj na základe kamerových záznamov vytypovala podozrivého muža a až keď bol predvolaný na výsluch, išiel peniaze vrátiť do banky.

17. 05. 2017 14:01  |  Krimi / Na hrane zákona
Články 1 - 10 z 87
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa