V Piešťanoch namerali 12 prekročení rýchlosti

Štvrtok 27. 04. 2017 12:00  | Krimi / Doprava  | Autor: KR PZ/vd

Napriek tomu, že polícia vopred zverejnila presné miesta a ulice, na ktorých budú jej príslušníci na celom Slovensku merať rýchlosť, výsledky sú podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Baloghovej neuveriteľné. Počas rýchlostného 24-hodinového maratónu odhalili muži zákona 45 vodičov, ktorí prekročili stanovenú rýchlosť. Našťastie, nikto neprišiel o život. Merali aj v Piešťanoch na Hollého ulici. Tu nachytali dvanástich príliš sa ponáhľajúcich šoférov.

Na Slovensku prekročilo stanovené rýchlosti takmer 1100 vodičov.

Na Slovensku prekročilo stanovené rýchlosti takmer 1100 vodičov. (Autor: Ilustr. foto :VD)

Od stredy 19. do štvrtka 20. apríla trval 24-hodinový Rýchlostný maratón. Počas uvedenej dopravno-preventívnej akcie meralo na 386 miestach určených verejnosťou rýchlosť viac ako štyristo policajtov.

V Piešťanoch boli priestupky častejšie cez deň ako v noci. V čase od šiestej rána do šiestej večera namerali prekročenie rýchlosti ôsmim vodičom, zvyšok dňa a noci sa ponáhľali štyria. V troch prípadoch odhalila polícia ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky.

Na Slovensku prekročilo stanovené rýchlosti takmer 1100 vodičov. Čo sa týka vyhodnotenia akcie z pohľadu muži verzus ženy, na jednu ženu, ktorá prekročila rýchlosť, pripadá až sedem mužov. Počas akcie teda polícia prichytila 142 žien a 956 mužov, ktorí prekročili rýchlosť. Takmer tisíc priestupkov bolo na cestách v obciach, mimo obce ich bolo iba 84. Na diaľniciach a rýchlostných cestách nachytali policajti 41 vodičov. Najviac mali naponáhlo vodiči v čase od šiestej do osemnástej, teda cez deň, v nočných hodinách ich bolo približne o polovicu menej. Najťažšiu nohu mali vodiči v Nitrianskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji.

TOP prekročenia rýchlosti na Slovensku


■ Trenčiansky kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste II/581 v extraviláne obce Bzince Pod Javorinou - Hrušové najvyššiu dovolenú rýchlosť (90 km/h) o 45 km/h, teda jazdil rýchlosťou 135 km/h.

■ Nitriansky kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste I/64 v obci Ivanka pri Nitre najvyššiu dovolenú rýchlosť (50 km/h) o 54 km/h, teda jazdil rýchlosťou 104 km/h.

■ Košický kraj
Vodič osobného motorového vozidla prekročil na ceste II/555 v obci Zemplínska Široká najvyššiu dovolenú rýchlosť (50 km/h) o 56 km/h, teda jazdil rýchlosťou 106 km/h.

GARGO
Regal Burger

Anketa