Pri Bučanoch havaroval autobus plný ľudí

Sobota 01. 07. 2017 11:58  | Krimi / Doprava  | Autor: SITA/pror

Zranených z vážnej dopravnej nehody autobusu, ktorý sa dnes pred deviatou hodinou prevrátil medzi obcami Bučany a Trakovice, previezli sanitky do nemocníc v Trnave, Galante a Piešťanoch. Jednu vážne zranenú osobu previezol vrtuľník do nemocnice v Bratislave. Pri nehode podľa informácií hovorcu operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela utrpeli štyri osoby ťažké zranenia, 14 stredne ťažké a niekoľko ďalších ľudí vyviazlo s ľahkými zraneniami.

Zájazdový autobus sa prevrátil zrejme v dôsledku šmyku

Zájazdový autobus sa prevrátil zrejme v dôsledku šmyku (Autor: Piešťany TV)

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave prebieha diagnostikovanie zranených z autobusu. Zatiaľ nie je podľa hovorkyne nemocnice Anety Racikovej známy ich presný počet, ani rozsah zranení. Bližšie informácie o zdravotnom stave nemocnica poskytne až popoludní.

Zájazdový autobus smeroval s Považskej Bystrice v smere od Piešťan do Trnavy a na štátnej ceste I/61 medzi obcami Bučany a Trakovice, pravdepodobne v dôsledku šmyku narazil pravou prednou časťou do svahu a prevrátil sa na bok.

Podľa Zuzany Farkasovej z HaZZ sa v ňom viezlo 52 osôb.

Trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová informovala, že pri nehode nikto nezomrel, v autobuse neboli ani zakliesnené osoby. Udalosť na mieste dokumentuje vyšetrovateľ, aj za prítomnosti znalca z cestnej dopravy.

Polícia žiada svedkov, ktorí videli, ako k nehode došlo, aby sa prihlásili na linku 158.

GARGO
Regal Burger

Anketa