Doprava

Po doplnení stredovej plnej čiary sa už azda žiadny vodič v Dubovej neokúpe. (am)

Zabráni stredová plná čiara utopeniu áut?

Začiatkom októbra 2015 našli na Obchodnej ulici v Piešťanoch v potoku Dubová utopené auto s rozsvietenými svetlami. Mesto, ktoré je správcom danej komunikácie, rozhodlo, že úsek zvýrazní štyrmi plastovými stĺpikmi. I napriek značeniu však po roku skončilo v Dubovej ďalšie vozidlo.

02. 11. 2016 13:00  |  Krimi / Doprava

Na cestách si dávajte pozor!

Nielen vodiči motorových vozidiel, ale aj chodci a cyklisti by na cestách mali byť obozretní, a to najmä v jesennom sychravom období, keď je znížená viditeľnosť.

27. 10. 2016 15:00  |  Krimi / Doprava
Drvivá väčšina vodičov pred priechodom pre chodcov zastavila. (am)

Deň bielej palice v Piešťanoch sa skončil úspešne

Piešťany sa opäť stali jedným z miest, v ktorých dobrovoľníci skúmali ochotu vodičov zastaviť pred priechodom pre chodcov zrakovo postihnutým. V piatok 14. októbra sa uskutočnil už siedmy ročník Dňa bielej palice. Figurantom na Hlbokej ulici sa opäť stal Dušan Makýš, člen charity nevidiacich a slabozrakých.

19. 10. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodič dostal šmyk a bielu dodávku prevrátil nabok. (vd)

Narazil do zvodidiel na diaľnici a prevrátil dodávku

Pondelkový dážď, šmykľavá cesta a chvíľková nepozornosť mladého vodiča zapríčinili, že na diaľnici v smere z Piešťan na Hornú Stredu sa prevrátila biela dodávka s košickou poznávacou značkou. Košičan dostal šmyk, narazil do zvodidiel a so svojím spolujazdcom, s ktorým sa mal striedať za volantom, lebo na cesty vyrazili po polnoci, sa prevrátil nabok. Auto síce rozmlátil, no mužom sa nič vážne nestalo.

05. 10. 2016 09:00  |  Krimi / Doprava
Opitý vodič z Hornej Stredy havaroval, zhorela mu Kia Sportage (DHZO Pobedim)

Opitému vodičovi zhorelo auto

V dôsledku dopravnej nehody zhorelo v utorok 20. septembra osobné motorové vozidlo Kia Sportage v Hornej Strede, opäť zaúradoval alkohol podobne ako tomu bolo minulý týždeň v Piešťanoch, keď opitý vodič zapichol luxusné Alfa Romeo do potoka. Vodič z Hornej Stredy mal vyše 2,3 promile. Požiar pobedimským hasičom oznámil jeden z dobrovoľných členov hasičského zboru v Pobedime, takže dobrovoľníci prišli k udalosti skôr ako profesionáli z Nového Mesta Nad Váhom.

22. 09. 2016 09:02  |  Krimi / Doprava obsahuje fotogalériu
Opitý vodič skončil s vozidlom Alfa Romeo v odvodňovacom kanáli. (KR HaZZ)

Piešťanec s 3,6 promile v krvi zapichol auto do kanála

Až na dva roky môže ísť za mreže opitý 35-ročný Piešťanec, ktorý skončil vo štvrtok 15. septembra večer aj s autom Alfa Romeo Giulietta v odvodňovacom kanáli. Prerazil zábradlie na Veternej ulici, auto prevrátil na strechu, no jemu ani spolujazdcovi z Piešťan sa nič vážnejšie nestalo. Policajti vodičovi namerali viac ako 3,6 promile alkoholu v dychu. Čerešničkou na torte bolo, že jazdil bez oprávnenia. Auto mu nepatrilo.

21. 09. 2016 11:00  |  Krimi / Doprava
Tri škodovky a citroen sa ťukli v pondelok 8. augusta v Krakovanoch. (KR HaZZ)

Reťazová nehoda - vodičku museli ratovať záchranári

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni len tri výjazdy, z nich jeden bol planý poplach. Riešili dopravnú nehodu v Krakovanoch a potopu z práčky na Vážskej ulici v Piešťanoch.

17. 08. 2016 09:00  |  Krimi / Doprava
Vodiča z Moravian nad Váhom chceli odviezť záchrankou, napokon ho prevážali vrtuľníkom. (KR HaZZ)

Zraneného vodiča prevážal od Striebornice vrtuľník

Piešťanskí hasiči, ale aj dobrovoľníci z Moravian nad Váhom, Pobedima, Vŕbového a ďalších obcí mali v uplynulom týždni desiatky výjazdov k zaplaveným domom, pivniciam, dvorom i k popadaným stromom na cestách. Regiónom sa prehli búrky s prívalovými dažďami. Najvážnejší výjazd mali Piešťanci k vodnej nádrži Striebornica, kde zraneného motocyklistu prevážal vrtuľník.

11. 08. 2016 09:00  |  Krimi / Doprava
V Piešťanskom okrese vodiči v prvom polroku 2016 havarovali 53-krát. (KR HaZZ)

V okrese bolo viac nehôd ako vlani

Trnavská krajská polícia zaevidovala za prvý polrok 550 dopravných nehôd, čo je o 32 menej ako vlani. Najviac, 158, ich zaznamenali v okrese Trnava, v Piešťanskom okrese vodiči havarovali 53-krát, čo je o sedem viac ako v predchádzajúcom období.

09. 08. 2016 11:00  |  Krimi / Doprava
Na
križovatke ulíc Štefánikova a Kuzmányho spôsobil nehodu opitý vodič. (KR HaZZ)

Za volant sadol opitý

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni množstvo zásahov. Z Váhu vyťahovali utopeného človeka, asistovali pri dopravnej nehode s opitým vodičom, hasili požiare vo Vrbovom, na Banke i v Moravanoch nad Váhom, ba zachraňovali aj mláďa labute zachytené na háčiku, ktoré ochraňoval zúrivý gunár.

04. 08. 2016 09:00  |  Krimi / Doprava
Články 31 - 40 z 48
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa