Horel sklad drogérie na Štefánikovej ulici

Štvrtok 13. 10. 2016 09:00  | Krimi / Čierna kronika  | Autor: vd/KR HaZZ

Na Štefánikovej ulici v Piešťanoch horel vo štvrtok 6. októbra večer sklad drogérie a papiera. Hasiči, ktorým požiar ohlásili po ôsmej hodine večer, vyrážali do starých Piešťan na dvoch autách značiek Atego a Tatra. Keď tam dorazili, časť skladu už bola v plameňoch.

Po požiari skladu odhadli škodu na majetku na dvadsaťtisíc eur.

Po požiari skladu odhadli škodu na majetku na dvadsaťtisíc eur. (Autor: KR HaZZ)

Aby sa do dvora firmy dostali, museli na otvorenie brány použiť pákové nožnice. Sklad, ktorý horel, tvorila železná konštrukcia obitá plechom. Horeli v nej papierové zakladače i horľavý drogistický tovar. „Na mieste zasahovalo šesť hasičov z Piešťan s jedným vysokotlakovým prúdom, jedným C prúdom a tromi jednoduchými hasiacimi prostriedkami za súčasného rozoberania horiacich paliet s tovarom a odstraňovania prekážok,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, Júlia Kedrová.

Tovar vynášali na voľné priestranstvo, pri zásahu použili aj termokameru, skryté ohniská postupne zalievali vodou. Keďže tam boli i chemikálie, hasiči použili zmáčadlo. Príčinu vzniku požiaru zisťujú. Majiteľovi vznikla predbežná priama materiálna škoda 20-tisíc eur. Uchránené hodnoty odhadli na 15-tisíc.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa