Rhodiola alebo Zlatý koreň pre vaše zdravie

Sobota 18. 03. 2017 13:00  | Galéria / Zdravie  | Autor: pr

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea), ľudovo nazývaná aj Zlatý koreň, je dôležitým adaptogénom. To znamená, že zlepšuje schopnosť prekonať stresujúce podmienky. Pochádza zo Sibíri, kde rastie v nadmorskej výške 3300-3600 metrov. Vo svojej domovine sa používa ako efektívny liek na chrípku a prechladnutie. Na liečebné účely sa využíva práve koreň, ktorý je žiarivej žltej farby (preto názov Zlatý koreň).

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

Rhodiola je úžasná rastlina na odstránenie únavy. Harmonizuje a chráni hormonálny systém, najmä v období klimaktéria. Zlepšuje psychický a fyzický stav organizmu. Výskumy preukázali aj protirakovinové účinky. Pomáha zotaveniu po ťažkých zásahoch pre organizmus, ako je chemoterapia alebo ožarovanie.

Ako pomocný prostriedok sa používa pri liečbe Parkinsonovej choroby, nervových ochoreniach, depresiách či schizofrénii. Osvedčila sa aj pri liečbe chronickej migrény a vypadávaní vlasov. Rhodiola chráni pečeň, normalizuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi. Vyživuje endokrinný systém spojený s problémami štítnej žľazy. Chráni a minimalizuje oxidačné poškodenie pankreasu a srdca spôsobeného prílišným stresom.

Rhodiola zvyšuje hladinu serotonínu - „hormónu šťastia“. Celkovo zvyšuje imunitu a zlepšuje sexuálne funkcie u oboch pohlaví.GARGO
Regal Burger

Anketa