Peruánska kremelina - bohatý zdroj kremíka

Sobota 11. 02. 2017 13:00  | Galéria / Zdravie  | Autor: inz

Peruánska kremelina je skamenená kostra starovekých rozsievok. Rozsievky sú rôznobyčíkaté riasy. Sú to mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami. Peruánska kremelina je prášok oxidu kremičitého a ten je dôležitou zložkou našich buniek.

A prečo je pre nás dobrá? Zbavuje telo ťažkých kovov, baktérií a vírusov, detoxikuje organizmus a okrem kremíka obsahuje ďalšie dôležité minerály - horčík, vápnik, sodík, železo či mangán.

Oxid kremičitý pomáha našim vlasom, predchádza vypadávaniu vlasov, podporuje rast, lesk a silu. Peruánska kremelina ochraňuje zubnú sklovinu, zabraňuje vzniku zubného kazu, krvácaniu ďasien a paradentóze. Spevňuje kosti.

Výskumy preukázali, že Alzheimerova choroba súvisí s nahromadením hliníka v našom tele. Peruánska kremelina pomáha znižovať obsah hliníka v tele a vylučuje ďalšie ťažké kovy z organizmu. Taktiež pomáha pri pálení záhy, ktorá je spôsobená väčšinou prekyslením organizmu.

Ako peruánsku kremelinu užívať? Je to prášok, ktorý rozmiešate vo vode či v ovocnej alebo zeleninovej šťave. Oxid kremičitý si telo nedokáže ukladať do zásoby, preto je dôležitá pravidelná konzumácia, ideálne nalačno. Nemá žiadne vedľajšie účinky a pri nadbytku ho telo automaticky vylúči.


GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa