Zdravie

Jedz hneď a bez výčitiek

Pri hľadaní alternatív „rýchlych jedál“ môžete odteraz siahnuť aj po zdravom variante. Či už počas dovolenky, na internáte, alebo v práci, jednoducho vtedy, keď nemáte čas a podmienky na to, aby ste trávili čas varením.

01. 08. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie
Anna Kopáčová tvrdí, že bylinky pomôžu len ľuďom, ktorí veria v ich liečivú moc. (V. Dusíková)

Bylinkárka A. Kopáčová lieči desiatky ľudí a predsa necíti únavu

Uštipnutia zmije sa bojí viac ako čerta. A predsa ju nezastrašia a neodradia ani slnkom zaliate stráne, kde nečujne šuchocú vretenice s kľukatou čiarou na chrbte. S čižmami až po kolená, s košíkom a nožíkom v ruke vstúpi do lesa i na lúku ako kedysi jej chtelnická babička. To všetko pre bylinky, ktorými lieči telo - ale i dušu chorých, smutných a ubolených ľudí. Dáva vieru v uzdravenie - Anna Kopáčová z Vrbového.

18. 07. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie

Čierna rasca pomáha tráveniu

Čierna racsa alebo černuška siata (Nigella sativa) bola svojimi liečivými účinkami známa už v starom Egypte. Používala sa vtedy na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov. Olej z nej sa našiel aj v hrobke Tutanchamóna pred 3300 rokmi.

04. 07. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie

Proti kašľu poslúži propolisové maslo

Moravský bylinkár Jozef A. Zentrich tvrdil, že na problémy s prieduškami sa najlepšie osvedčilo propolisové maslo, ktoré sa však nedá kúpiť v lekárni. Treba si ho vyrobiť doma. Je to výborný prostriedok aj na pľúcne choroby. Môžeme ho užívať aj vtedy, ak sa nevieme zbaviť kašľa.

27. 06. 2015 08:00  |  Galéria / Zdravie

Krajšie opálenie a hydratácia pokožky

Panenský kokosový olej je až neuveriteľne univerzálny. Dá sa využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná telová a vlasová kozmetika. Pretože je panenský, čisto prírodný bez akýchkoľvek prímesí alebo konzervantov, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

21. 06. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie

Graviola pomáha pri rakovine

Graviola je strom, ktorý pochádza z Ameriky. Na liečebné účely sa využívajú plody, listy a stonky. Najväčší účinok však majú práve listy.

19. 06. 2015 15:30  |  Galéria / Zdravie

Očistiť sa, zosilnieť a schudnúť!

Očista bez hladovania Počas detoxikačnej kúry Neera® nahrádzame pevnú stravu čistým, prírodným, výživným nápojom zo stromového sirupu Madal Bal (vyrobeného vo Švajčiarsku z čistého kanadského javorového sirupu stupňa C+ a niekoľkých druhov palmových sirupov z juhovýchodnej Ázie), čerstvej citrónovej šťavy, vody a kayenského korenia. Tento nápoj stimuluje prečisťujúci proces nášho tela, uspokojuje pocit hladu a dodáva telu energiu bez toho, aby zaťažoval tráviaci trakt, prispieva k obnoveniu biochemickej a minerálnej rovnováhy v tkanivách a bunkách a urýchľuje ich regeneráciu.

14. 06. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie

Oreganový olej zničí plesne vo vašom tele

Oregano alebo pamajorán poznáme najmä ako aromatickú koreninu na dochutenie jedál. Avšak používanie oreganového oleja v dnešnej dobe je zdraviu veľmi prospešné. Tento olej patrí k najsilnejším prírodným antibiotikám. Ničí baktérie, huby, plesne a vírusy v tele. Za to vďačíme účinnej látke carvacrol. Je silným antioxidantom. Obsahuje vitamíny A, C, flavonoidy, chlorofyl, steroly a kyselinu rozmarínovú.

13. 06. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
Ilustr. foto (md)

Bylinkárka radí: Žihľava vás zbaví únavy

Nastávajúca jar sa zvykne ozývať aj únavou nášho organizmu. Môžu za to nánosy toxínov, tukov a iných a metabolitov, ktoré sme si cez zimu naukladali do nášho tela. Ako sa ich zbaviť? Poradí nám bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového.

31. 05. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového vás prevedie svetom  byliniek. Foto: Viera Dusíková

Bylinkárka radí: Čaj pri obličkovej kolike

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať bylinky. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradí, ako si môžete pripraviť čaj na zmiernenie ťažkostí pri obličkovej kolike.

09. 05. 2013 08:00  |  Galéria / Zdravie
Články 31 - 40 z 187
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa