Topfest

Zdravie

Oreganový olej zničí plesne vo vašom tele

Oregano alebo pamajorán poznáme najmä ako aromatickú koreninu na dochutenie jedál. Avšak používanie oreganového oleja v dnešnej dobe je zdraviu veľmi prospešné. Tento olej patrí k najsilnejším prírodným antibiotikám. Ničí baktérie, huby, plesne a vírusy v tele. Za to vďačíme účinnej látke carvacrol. Je silným antioxidantom. Obsahuje vitamíny A, C, flavonoidy, chlorofyl, steroly a kyselinu rozmarínovú.

13. 06. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
Ilustr. foto (md)

Bylinkárka radí: Žihľava vás zbaví únavy

Nastávajúca jar sa zvykne ozývať aj únavou nášho organizmu. Môžu za to nánosy toxínov, tukov a iných a metabolitov, ktoré sme si cez zimu naukladali do nášho tela. Ako sa ich zbaviť? Poradí nám bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového.

31. 05. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového vás prevedie svetom  byliniek. Foto: Viera Dusíková

Bylinkárka radí: Čaj pri obličkovej kolike

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať bylinky. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradí, ako si môžete pripraviť čaj na zmiernenie ťažkostí pri obličkovej kolike.

09. 05. 2013 08:00  |  Galéria / Zdravie
V týchto dňoch kvitne púpava lekárska. Je liečivá celá: kvet, vňať  aj koreň.  (md)

Detoxikácia: púpavy aj sedmokrásky môžeme jesť rovno z koreňa

Aj pre zdravého človeka je dobré, keď aspoň raz do roka - skoro na jar, podstúpi očistnú kúru. Robí sa od marca do apríla, trvá najviac šesť týždňov. Najväčšia čistička v našom organizme je pečeň, ďalej obličky a črevá. Práve tieto orgány teda najviac trpia pri nesprávnej životospráve a jedálničku.

25. 04. 2013 08:00  |  Galéria / Zdravie

Bylinkárka radí: Stravou proti chrípke

Stravou chrípku nevyliečime, ale posilníme imunitu, aby sme chrípku nedostali. Vhodná strava môže pomôcť telu v boji s proti vírusovými infekciami.

08. 02. 2013 11:13  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Bylinkárka radí: Čaj proti vodnatieľke

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz poradí, ako si môžete pripraviť čaj proti vodnatieľke.

18. 08. 2012 07:31  |  Galéria / Zdravie

Fyzioterapeutka radí: Čaj pri bolesti kĺbov

Keď začne bolieť kĺb, znamená to, že do chrupavky nemôžu prenikať výživné látky a povrch chrupavky nie je správne mazaný. Pri nervovom podráždení sa reflexne napnú svaly okolo kĺbu a človek cíti bolesť. Môže byť pomalá - s pomalým začiatkom, ale aj prudká - s náhlou bolesťou.

04. 08. 2012 07:19  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Bylinkárka radí: Bylinky proti celulitíde

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz poradí ženám, ktoré trápi "pomarančová koža" na stehnách.

28. 07. 2012 07:40  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Bylinkárka radí: Čaj proti potratu

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz prezradí recept na prípravu čaju proti potratu.

14. 07. 2012 07:00  |  Galéria / Zdravie
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Bylinkárka radí: Čaj pri návaloch tepla

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz poradí najmä ženám, ktoré trápia silné návaly tepla.

30. 06. 2012 07:30  |  Galéria / Zdravie
Články 31 - 40 z 180

Anketa