Zdravie

Najčastejším pohybovým problémom je znížená pohyblivosť a bolestivosť chrbtice.  (ts)

Rady lekára pre správne cvičenie

Cvičenia majú byť vždy zamerané tak, aby nijako nepoškodzovali zdravie. Treba preto prihliadať na vek, pridružené choroby a pohybovú zdatnosť cvičiaceho.

25. 03. 2018 10:00  |  Galéria / Zdravie
Bahno, ktoré sa pri procedúrach využíva, pochádza z Obtokového ramena Váhu, do ktorého niektoré termálne pramene priamo vyvierajú.  (ts)

Piešťanské bahno a voda z iného uhla: Zreje ako víno

Pre vznik piešťanských termálnych prameňov a chemickú skladbu ich minerálnych vôd má rozhodujúci význam geologická skladba juhozápadných svahov Považského Inovca.

01. 03. 2018 15:00  |  Galéria / Zdravie
Skúste nabrať odvahu a príďte darovať to najvzácnejšie - krv! (vd)

Dobré rady prvodarcom krvi

Začiatkom decembra sa v Krakovanoch uskutoční tradičná Vianočná kvapka krvi. Darovať krv nie je len tak. Ak sa pre tento ušľachtilý čin rozhodnete, mali by ste poznať niekoľko základných pravidiel.

27. 11. 2017 09:00  |  Galéria / Zdravie
Lekárka piešťanskej nemocnice Lenka Škutová hovorí, že obezita nie je záležitosťou génov, ale nesprávnych stravovacích návykov. (Gabo Kopúnek)

Jeme priveľa nesprávnych potravín v nesprávnych kombináciách

Pribrať nejaké to kilo naviac nie je problém. Ťažšie sa však prebytočnej nadváhy zbavujeme. Existuje vôbec zaručená metóda, ktorá nás vráti do pôvodnej hmotnosti natrvalo? O tom, či sa dá za pár dní schudnúť do plaviek, i o rizikách rôznych diét sme sa porozprávali s lekárkou piešťanskej nemocnice Lenkou Škutovou, ktorá zároveň vedie výživovú poradňu na poliklinike.

08. 07. 2017 08:00  |  Galéria / Zdravie
Pobyt na dovolenke sa neraz nezaobíde bez takýchto „pomocníkov“. (archív Lekárne Regia)

Čo všetko nesmie chýbať v cestovnej lekárničke

Leto je časom dovoleniek a výletov a často riešime dilemu, ako si zbaliť do malého kufra veľa životne dôležitých vecí. Keď sa však nad tým zamyslíme, jednou z mála vecí, ktorá je na dovolenke okrem pasu a peňazí nepostrádateľná, je lekárnička prvej dovolenkovej pomoci. Samozrejme, treba brať ohľad na to, kam a na ako dlho ideme...

07. 07. 2017 15:00  |  Galéria / Zdravie
Byť dokonale opálená je snom hádam každej ženy. (ilustr. foto: pixabay.com)

Ako sa pekne opáliť?

Poriadne leto si bez kúpania a opaľovania nevieme predstaviť. Práve téma opaľovania je momentálne veľmi aktuálna a chcela by som jej venovať zopár viet, pretože keď venujete trochu času správnej príprave na slnenie, pokožka sa vám odvďačí krásnym zdravým opálením a môžete sa vyhnúť neželaným komplikáciám.

06. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie

Bio, raw či paleo strava? ktorú si vyberiete vy?

V súčasnej dobe, keď je kvalita potravín nahrádzaná ich kvantitou, čoraz viac ľudí siaha po zdravšej alternatíve. Čo však konzumácia takýchto potravín skutočne môže človeku priniesť, objasnil Vladimír Muraňský z predajne Prírodná strava, zameriavajúcej sa na BIO výrobky, bezlepkové, ale aj vegánske výrobky, ekologické plienky či drogériu.

01. 07. 2017 07:03  |  Galéria / Zdravie
Pre žiarivý úsmev je vhodná dentálna metóda pieskovania airflow. (archív AZ Dental)

Aké chyby robíme pri dentálnej hygiene?

Mnoho ľudí si bez pravidelnej ústnej hygieny nedokáže predstaviť svoj deň. Ako si správne čistiť zuby a medzizubné priestory poradili hygieničky z AZ Dental, ambulancie dentálnej hygieny v Piešťanoch.

22. 06. 2017 13:30  |  Galéria / Zdravie
Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

Rhodiola alebo Zlatý koreň pre vaše zdravie

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea), ľudovo nazývaná aj Zlatý koreň, je dôležitým adaptogénom. To znamená, že zlepšuje schopnosť prekonať stresujúce podmienky. Pochádza zo Sibíri, kde rastie v nadmorskej výške 3300-3600 metrov. Vo svojej domovine sa používa ako efektívny liek na chrípku a prechladnutie. Na liečebné účely sa využíva práve koreň, ktorý je žiarivej žltej farby (preto názov Zlatý koreň).

18. 03. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie
Zrelaxovať môžete aj vďaka liečivému bahnu. (archív SLKP)

Doprajte si ku dňu žien masáž, saunu či bahenný zábal

Oteplenie po mínusových teplotách môže na každého človeka vplývať rozdielne. Kým ktosi môže byť nabitý energiou, na iného doľahne jarná únava. Dámy okrem iného čaká i jarné upratovanie, starostlivosť o záhradku a mnoho ďalších povinností. No keďže toho majú na pleciach skutočne dosť, oddýchnuť a zrelaxovať sa po zime znie ako dobrý nápad. Napríklad aj pri príležitosti výnimočného sviatku, akým je nadchádzajúci Medzinárodný deň žien.

28. 02. 2017 19:22  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 187
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa