GEFCO

Rozhovory

Michaela Čápková sa zúčastnila na ženskom finále vo vodnom póle.

Londýnska olympiáda očami dobrovoľníčky Michaely Čápkovej

PIEŠŤANY - Piešťanská rodáčka Michaela Čápková (31), žijúca v anglickom Londýne už dvanásty rok, sa zúčastnila na olympijských hrách (OH) v Londýne ako dobrovoľníčka. Zo štvrť milióna prihlásených bola práve ona jednou zo sedemdesiatich, ktorá dostala šancu organizačne podieľať sa olympiáde.

01. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Lukáš Učeň porazil na MSR 2012 aj najväčšieho favorita Polca. (Marián Vejčík)

Lukáš Učeň je majster Slovenska v zjazde na bicykli

PIEŠŤANY - Lukáš Učeň (22) z Piešťan je úradujúci majster Slovenska v zjazde na bicykli a doposiaľ sa drží na vedúcej priečke v Slovenskom pohári. Downhillu sa venuje už siedmy rok, pričom jazdí v piešťanskom tíme Novatec-CTM.

01. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Rozhovory
Róbert Erban (uprostred) je štvornásobným účastníkom olympiád. Foto: archív (re)

Kanoista Róbert Erban oslávil štyridsiatku

PIEŠŤANY - Piešťanský rodák, účastník štyroch olympiád a niekoľkých svetových šampionátov, kanoista Róbert Erban, oslávil 9. júla jubilejné 40. narodeniny. Na olympiádach si vybojoval dvakrát štvrté miesto a raz skončil ôsmy. V súčasnosti sa venuje najmä trénovaniu piešťanskej vodáckej mládeže. S oslávencom sme sa porozprávali nielen o oslave narodenín...

19. 07. 2012 07:30  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanec sa riadi heslom: "Žijem, ako by to bol môj posledný deň." (archív lu)

Lukáš Učeň jazdí s vetrom opreteky

Neobľubuje kolektívne športy a neznáša futbal. Osem rokov plával, no upísal sa downhillu. Skákať začal najprv na dirtoch za Trajanom a keď zjazdil svoj prvý kopec, z lesa ho už nik nedostal. Člen tímu horských zjazdárov Novatec CTM racing team dvadsaťjedenročný Piešťanec Lukáš Učeň sa pravidelne umiestňuje na prvých priečkach pretekov vo svojej disciplíne.

01. 05. 2012 11:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje video

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Šport / Futbal obsahuje video

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Kam za športom / Futbal obsahuje video
Primátor mesta Remo Cicutto prišiel do volebnej miestnosti odovzdať svoj hlas okolo deviatej ráno. (vd)

AKTUALIZOVANÉ - Zdá sa, že účasť na voľbách je vyššia ako minule

PIEŠŤANY/REGIÓN - Aj v Piešťanoch od siedmej hodiny rána začali parlamentné voľby. Uvidíme, či k volebným urnám príde viac voličov ako v roku 2010, pretože na Slovensku viac ako polovica ľudí spája voľby s obavami a beznádejou. Tak, či tak - volebné miestnosti sú pripravené, voliť treba! K urnám by mali ísť všetci - najmä mladí ľudia. Na voľby bude dozerať oveľa viac komisárov, vyžiadali si ich parlamentné strany.

10. 03. 2012 16:28  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Monika Simančíková

Eva Simančíková: Priestor na korčuľovanie chcú mať i dievčatá

PIEŠŤANY - Monika Simančíková, víťazka medzinárodných majstrovstiev Česka, Poľska a Slovenska v roku 2012 nezaháľa ani v týchto dňoch. Z rodného mesta odcestovala na sústredenie a pripravuje sa na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v závere januára v anglickom Sheffielde. Jej mama - Eva Simančíková prezradila pár informácií z príprav a zaspomínala si na úspechy jej dcéry v tejto sezóne.

15. 01. 2012 10:00  |  Galéria / Rozhovory

Za volantom prežil tri desaťročia, no súťažne nikdy nejazdil

V Piešťanskom týždni sme už uverejnili veľa rozhovorov s úspešnými ľuďmi z rôznych oblastí života. Dnes sme oslovili 48-ročného Jaroslava Vrábla, ktorého naši čitatelia poznajú hlavne ako autora komentárov z piešťanského hokeja. Len jeho priatelia však vedia, že Jaro je aj veľký priaznivec motorizmu a v civilnom povolaní vodič autobusu MHD v Piešťanoch. Vodičský preukaz má od roku 1980, keď ako vyučený automechanik v Mototech-ne získal „béčko a emko". Počas braneckého výcviku a vojenčiny k nemu pribudli aj oprávnenia viesť prívesy a návesy a na Vysokej škole leteckej v Košiciach získal vodičský preukaz aj na autobus. A práve ten sa mu napokon stal pracovným „nástrojom".

16. 08. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory

Cyril Stachura: Trénoval som aj Stocha

PIEŠŤANY - Povahovo príjemný muž s doslova flegmatickou povahou má za sebou výraznú futbalovú kariéru. Počas nej hral za 1. FC Košice, Tatran Prešov, Humenné a na sklonku aktívnej kariéry aj za Piešťany a Devín. Cyril Stachura v súčasnosti ako jediný Piešťanec trénuje v slovenskej Corgoň lige tím Nitry. K tejto funkcii sa nemožno dostať náhodou, ale poctivou prácou. Viac nám nielen o sebe, ale aj o svojej práci prezradil v rozhovore pre Piešťanský týždeň.

27. 07. 2011 08:30  |  Galéria / Rozhovory
Články 61 - 70 z 101
GARGO
Regal Burger

Anketa