Pyrodan

Rozhovory

Monika Simančíková

Eva Simančíková: Priestor na korčuľovanie chcú mať i dievčatá

PIEŠŤANY - Monika Simančíková, víťazka medzinárodných majstrovstiev Česka, Poľska a Slovenska v roku 2012 nezaháľa ani v týchto dňoch. Z rodného mesta odcestovala na sústredenie a pripravuje sa na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v závere januára v anglickom Sheffielde. Jej mama - Eva Simančíková prezradila pár informácií z príprav a zaspomínala si na úspechy jej dcéry v tejto sezóne.

15. 01. 2012 10:00  |  Galéria / Rozhovory

Za volantom prežil tri desaťročia, no súťažne nikdy nejazdil

V Piešťanskom týždni sme už uverejnili veľa rozhovorov s úspešnými ľuďmi z rôznych oblastí života. Dnes sme oslovili 48-ročného Jaroslava Vrábla, ktorého naši čitatelia poznajú hlavne ako autora komentárov z piešťanského hokeja. Len jeho priatelia však vedia, že Jaro je aj veľký priaznivec motorizmu a v civilnom povolaní vodič autobusu MHD v Piešťanoch. Vodičský preukaz má od roku 1980, keď ako vyučený automechanik v Mototech-ne získal „béčko a emko". Počas braneckého výcviku a vojenčiny k nemu pribudli aj oprávnenia viesť prívesy a návesy a na Vysokej škole leteckej v Košiciach získal vodičský preukaz aj na autobus. A práve ten sa mu napokon stal pracovným „nástrojom".

16. 08. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory

Cyril Stachura: Trénoval som aj Stocha

PIEŠŤANY - Povahovo príjemný muž s doslova flegmatickou povahou má za sebou výraznú futbalovú kariéru. Počas nej hral za 1. FC Košice, Tatran Prešov, Humenné a na sklonku aktívnej kariéry aj za Piešťany a Devín. Cyril Stachura v súčasnosti ako jediný Piešťanec trénuje v slovenskej Corgoň lige tím Nitry. K tejto funkcii sa nemožno dostať náhodou, ale poctivou prácou. Viac nám nielen o sebe, ale aj o svojej práci prezradil v rozhovore pre Piešťanský týždeň.

27. 07. 2011 08:30  |  Galéria / Rozhovory

Martin Hauser: Prehra nie je zlá, posunie vás ďalej

PIEŠŤANY - V poslednom čase sa venuje veľká pozornosť hlavne futbalu a hokeju. Okrem nich sú tu však aj iné zaujímavé športy, na ktoré sa dá v Piešťanoch zamerať. Práve preto by sme vám dnes chceli predstaviť kickbox prostredníctvom mladého ambiciózneho kickboxera Martina Hausera z Piešťan. Martin študuje na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Má 22 rokov a momentálne sa pripravuje na štátnice. Kickboxu sa venuje vyše dvoch rokov.

01. 07. 2011 11:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu

Róbert Uhrín naskočil na motocykel, keď mal päť rokov

PIEŠŤANY - Ďalším mladým talentom, ktorý vám chceme predstaviť, je Róbert Uhrín z Banky. Robo sa od detstva venuje motokrosu. Má len 17 rokov, no už teraz ukazuje svoje kvality. Bude z neho ďalšia pretekárska hviezda po vzore Tomáša Bučenca? Ako vyzerá jeho život a ako si predstavuje pretekanie v budúcnosti? Aj o tom si prečítate v nasledujúcom rozhovore.

10. 06. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Škoda 120 S so štartovným číslom 68 je motoristickou láskou Jána Mesároša.

Ján Mesároš: Na balenie dievčat využíval aj auto

PIEŠŤANY - Bývalý pretekár automobilovej rely, zakladateľ Záchranného systému Slovakia a najnovšie riaditeľ pretekov seriálu Tatry Donau Cup 2011 Ján Mesároš sa pretekaniu venuje dlhé roky. Keď uvidíte závodne upravenú Škodu 120 S s číslom 68, môžete si byť istý, že je to on.

02. 06. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu

Ľudovít Tóth: Pre mňa je mesto ihrisko

PIEŠŤANY - Mladý Piešťanec Ľudovít Tóth sa už sedem rokov venuje jazdeniu na BMX-ke. Držiteľ prvého miesta za najlepší trik na BMX zo súťaže v Šuranoch najradšej prekonáva sám seba pri predvádzaní nových trikov. Organizuje bikerské súťaže v Piešťanoch, kde by privítal bikepark.

13. 05. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory

Tomáš Tóth: Život bikera je plný zábavy ale i driny

PIEŠŤANY - Horský cyklista a manažér tímu Novatec – CTM Racing Tomáš Tóth sa horskému zjazdu venuje od roku 2001. Počas svojej kariéry sa stal víťazom Slovenského pohára, dvakrát vicemajstrom SR v kategórii Junior Elite a rovnako dobre sa umiestňuje aj na zahraničných pretekoch. V nasledujúcom rozhovore vám predstavíme tohto talentovaného mladého Piešťanca.

27. 04. 2011 08:30  |  Šport / Ďalšie športy

Víťazi ankety Športovec Piešťan 2010

PIEŠŤANY - V posledný marcový piatok ocenili v Piešťanoch najlepších športovcov mesta za rok 2010. Vo všetkých troch hodnotených kategóriách zvíťazili tí, od ktorých sa to najviac čakalo. Kompletné výsledky ankety sme priniesli v inom článku. Tu vám predstavujeme iba víťazov jednotlivých kategórií, pretože si zaslúžia, aby sa o nich písalo aj trochu podrobnejšie...

30. 03. 2011 10:16  |  Galéria / Rozhovory

L. Šandor - uznávaná persóna v lyžovaní na tráve

PIEŠŤANY - Len málo Piešťancov vie, že v našom meste žije už dve desaťročia popredný lyžiarsky funkcionár Ladislav Šandor. Rodák z Banskej Bystrice prežil detstvo v Košiciach. Potom odišiel na „výšku“ do Bratislavy. Ako čerstvý inžinier sa tam zamestnal v BAZ-ke, neskôr sa presunul do Trnavy a začiatkom 90. rokov do Piešťan. Dnes 63-ročný dôchodca má však za sebou aj bohatú funkcionársku kariéru v lyžovaní.

22. 09. 2010 09:31  |  Galéria / Rozhovory
Články 61 - 70 z 94
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa