Rozhovory

Wakeskaterka Zuzana Vráblová a zjazdár Lukáš Učeň. Foto: P. Hán/P. Ferenčík

Vráblová a Učeň "s adrenalínom v krvi" majú za sebou úspešný rok

Piešťanci Zuzana Vráblová a Lukáš Učeň si počas tohto roka vybojovali niekoľko titulov. Wakeskaterka Vráblová má na konte tri vzácne trofeje – svetovou šampiónkou sa stala na Filipínach, európsku trofej si priniesla z Francúzska a v Košiciach sa stala najlepšou na Slovensku. Cyklozjazdár Učeň sa stal majstrom Slovenska v zjazde na bicykli a v tejto disciplíne získal aj Slovenský pohár. V Bulharsku na Red Bull Ride The Palace skončil tesne na druhom mieste.

19. 12. 2012 09:39  |  Šport / Ďalšie športy
Vrábel a Michalec jazdia na "štvorkolke" Daihatsu Charade. Foto: Nipponcars

Tomáš Vrábel: Na nové auto nám chýbajú financie

Piešťanskí rally pretekári Tomáš Vrábel a Pavol Michalec definitívne ukončili sezónu na exhibičných pretekoch Autoshow Slovakia Ring 2012. V Slovenskom rally pohári obsadili tento rok piate miesto.

28. 11. 2012 11:17  |  Šport / Ďalšie športy
Martin Chylo má na konte túto sezónu tri góly a sedem asistencii. Foto: L. Duračka

Skaličan Martin Chylo sa cíti v Piešťanoch ako doma

Dvadsaťštyriročný odchovanec skalického hokeja Martin Chylo hrá v útočných radoch piešťanských „havranov“. Najúspešnejšou sezónou pre neho bola 2010/11, počas ktorej v základnej časti prvej ligy v 38 zápasoch nazbieral 28 kanadských bodov za 18 gólov a 10 asistencií, ku ktorým v play off a následnej baráži pridal ďalšie dva góly. V prebiehajúcej sezóne strelil do súperových sietí tri góly, sedemkrát na gól prihrával.

28. 11. 2012 10:17  |  Šport / Hokej
Milan Klement: „Počas voľného týždňa sme menej trénovali kondičku a hráči viac korčuľovali.“

Milan Klement zatiaľ vedie „havranov“ k úspechom

Rodák z českých Pardubíc Milan Klement (56) je v prebiehajúcej sezóne hlavným trénerom piešťanských „havranov“ a zatiaľ sa mu v slovenskej hokejovej extralige s hokejistami ŠHK 37 darí bodovať veľmi úspešne. Piešťany sa momentálne nachádzajú v tabuľke na druhom mieste.

14. 11. 2012 09:18  |  Šport / Hokej
Tomáš Tatar strelil v piešťanskom drese v ôsmich zápasoch päť gólov a päťkrát pri góle asistoval. Foto: L. Duračka

Tomáš Tatar: Piešťany majú schopný tím

Mladá slovenská hokejová hviezda začala sezónu 2012/13 pre výluku v NHL v extraligovom mužstve ŠHK 37 Piešťany. Je odchovancom HK Spartak Dubnica. Momentálne je hráčom detroitskej farmy - Grand Rapids Griffins. Zahral si už aj v Detroite, kde sa mu podarilo streliť svoj prvý gól v NHL. Na uplynulých majstrovstvách sveta sa gólmi a asistenciami významne pričinil o zisk striebra. Tomáš Tatar (21).

10. 10. 2012 10:30  |  Šport / Hokej
Piešťanci v Žiline vyhrali 2:0. Ilustr. foto: L. Ďuračka

Hokejisti úspešne vstúpili do extraligy

Hráči ŠHK 37 Piešťany odohrali v extralige už šesť duelov, z ktorých tri vyhrali a z Popradu si odviezli po predĺžení cenný bod. V priebežnom hodnotení sa nachádzajú v tabuľke na siedmej priečke. K „havranom“ sa pripojil aj veľký slovenský talent a hráč zo zámoria Tomáš Tatar. Ako vníma vstup do extraligy prezident klubu Jaroslav Lušňák?

04. 10. 2012 12:00  |  Šport / Hokej
Bronzová dvojica z paralympiády Mitošinka - Janovjak (vpravo). Foto: R. Benický

Janovjak: Vždy som veľmi chcel a vždy som jazdil nadoraz

Muž menšieho vzrastu, útlejšia postava, pohľad tak trochu uhorený do neznáma. Vcelku nenápadný, no o to srdečnejší. Niet na ňom ani len stopa hviezdnych manierov, pritom na nedávnych tohoročných paralympijských hrách v Londýne spolu so svojim navádzačom získal pre Slovensko cennú bronzovú medailu.

03. 10. 2012 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Drahovský: "Deti vyrastajú popritom, ako športujem ja s manželkou."

Celá rodina Jozefa Drahovského sa venuje športu

PIEŠŤANY - Jozef Drahovský z Piešťan je otcom šiestich detí a spolu s manželkou Katkou ich vedú už od skorého detstva k aktívnemu športu. Šport je pre nich dennou rutinou. Jozef sa zároveň venuje organizácii rôznych športových podujatí. Ako ste sa dostali k športu?

29. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Otvárací ceremoniál bol podľa slov R. Cicutta neuveriteľný. Na štadióne bolo 80-tisíc ľudí.

Na londýnsku paralympiádu zavítal aj primátor Remo Cicutto

PIEŠŤANY - Piešťanský primátor Remo Cicutto už niekoľko rokov pôsobí v Slovenskom paralympijskom výbore (SPV). Cicutto strávil na tohtoročnej paralympiáde v Londýne štyri dni, pričom sa zúčastnil otváracieho ceremoniálu a videl súťažiť aj našich reprezentantov.

14. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Michaela Čápková sa zúčastnila na ženskom finále vo vodnom póle.

Londýnska olympiáda očami dobrovoľníčky Michaely Čápkovej

PIEŠŤANY - Piešťanská rodáčka Michaela Čápková (31), žijúca v anglickom Londýne už dvanásty rok, sa zúčastnila na olympijských hrách (OH) v Londýne ako dobrovoľníčka. Zo štvrť milióna prihlásených bola práve ona jednou zo sedemdesiatich, ktorá dostala šancu organizačne podieľať sa olympiáde.

01. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 51 - 60 z 100
GARGO
Regal Burger

Anketa