Topfest

Rozhovory

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Šport / Futbal obsahuje video

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Kam za športom / Futbal obsahuje video
Primátor mesta Remo Cicutto prišiel do volebnej miestnosti odovzdať svoj hlas okolo deviatej ráno. (vd)

AKTUALIZOVANÉ - Zdá sa, že účasť na voľbách je vyššia ako minule

PIEŠŤANY/REGIÓN - Aj v Piešťanoch od siedmej hodiny rána začali parlamentné voľby. Uvidíme, či k volebným urnám príde viac voličov ako v roku 2010, pretože na Slovensku viac ako polovica ľudí spája voľby s obavami a beznádejou. Tak, či tak - volebné miestnosti sú pripravené, voliť treba! K urnám by mali ísť všetci - najmä mladí ľudia. Na voľby bude dozerať oveľa viac komisárov, vyžiadali si ich parlamentné strany.

10. 03. 2012 16:28  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Monika Simančíková

Eva Simančíková: Priestor na korčuľovanie chcú mať i dievčatá

PIEŠŤANY - Monika Simančíková, víťazka medzinárodných majstrovstiev Česka, Poľska a Slovenska v roku 2012 nezaháľa ani v týchto dňoch. Z rodného mesta odcestovala na sústredenie a pripravuje sa na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v závere januára v anglickom Sheffielde. Jej mama - Eva Simančíková prezradila pár informácií z príprav a zaspomínala si na úspechy jej dcéry v tejto sezóne.

15. 01. 2012 10:00  |  Galéria / Rozhovory

Za volantom prežil tri desaťročia, no súťažne nikdy nejazdil

V Piešťanskom týždni sme už uverejnili veľa rozhovorov s úspešnými ľuďmi z rôznych oblastí života. Dnes sme oslovili 48-ročného Jaroslava Vrábla, ktorého naši čitatelia poznajú hlavne ako autora komentárov z piešťanského hokeja. Len jeho priatelia však vedia, že Jaro je aj veľký priaznivec motorizmu a v civilnom povolaní vodič autobusu MHD v Piešťanoch. Vodičský preukaz má od roku 1980, keď ako vyučený automechanik v Mototech-ne získal „béčko a emko". Počas braneckého výcviku a vojenčiny k nemu pribudli aj oprávnenia viesť prívesy a návesy a na Vysokej škole leteckej v Košiciach získal vodičský preukaz aj na autobus. A práve ten sa mu napokon stal pracovným „nástrojom".

16. 08. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory

Cyril Stachura: Trénoval som aj Stocha

PIEŠŤANY - Povahovo príjemný muž s doslova flegmatickou povahou má za sebou výraznú futbalovú kariéru. Počas nej hral za 1. FC Košice, Tatran Prešov, Humenné a na sklonku aktívnej kariéry aj za Piešťany a Devín. Cyril Stachura v súčasnosti ako jediný Piešťanec trénuje v slovenskej Corgoň lige tím Nitry. K tejto funkcii sa nemožno dostať náhodou, ale poctivou prácou. Viac nám nielen o sebe, ale aj o svojej práci prezradil v rozhovore pre Piešťanský týždeň.

27. 07. 2011 08:30  |  Galéria / Rozhovory

Martin Hauser: Prehra nie je zlá, posunie vás ďalej

PIEŠŤANY - V poslednom čase sa venuje veľká pozornosť hlavne futbalu a hokeju. Okrem nich sú tu však aj iné zaujímavé športy, na ktoré sa dá v Piešťanoch zamerať. Práve preto by sme vám dnes chceli predstaviť kickbox prostredníctvom mladého ambiciózneho kickboxera Martina Hausera z Piešťan. Martin študuje na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Má 22 rokov a momentálne sa pripravuje na štátnice. Kickboxu sa venuje vyše dvoch rokov.

01. 07. 2011 11:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu

Róbert Uhrín naskočil na motocykel, keď mal päť rokov

PIEŠŤANY - Ďalším mladým talentom, ktorý vám chceme predstaviť, je Róbert Uhrín z Banky. Robo sa od detstva venuje motokrosu. Má len 17 rokov, no už teraz ukazuje svoje kvality. Bude z neho ďalšia pretekárska hviezda po vzore Tomáša Bučenca? Ako vyzerá jeho život a ako si predstavuje pretekanie v budúcnosti? Aj o tom si prečítate v nasledujúcom rozhovore.

10. 06. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Škoda 120 S so štartovným číslom 68 je motoristickou láskou Jána Mesároša.

Ján Mesároš: Na balenie dievčat využíval aj auto

PIEŠŤANY - Bývalý pretekár automobilovej rely, zakladateľ Záchranného systému Slovakia a najnovšie riaditeľ pretekov seriálu Tatry Donau Cup 2011 Ján Mesároš sa pretekaniu venuje dlhé roky. Keď uvidíte závodne upravenú Škodu 120 S s číslom 68, môžete si byť istý, že je to on.

02. 06. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu

Ľudovít Tóth: Pre mňa je mesto ihrisko

PIEŠŤANY - Mladý Piešťanec Ľudovít Tóth sa už sedem rokov venuje jazdeniu na BMX-ke. Držiteľ prvého miesta za najlepší trik na BMX zo súťaže v Šuranoch najradšej prekonáva sám seba pri predvádzaní nových trikov. Organizuje bikerské súťaže v Piešťanoch, kde by privítal bikepark.

13. 05. 2011 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 41 - 50 z 77
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa