Rozhovory

Piešťanec Juraj Gajdoš zvládol Oravamana v čase 7 hodín a 14 minút. (archív J. G.)

Piešťanec zvládol náročný triatlon Oravaman v extrémne zlom počasí

Piešťanec Juraj Gajdoš si pokojne môže povedať: „Som Oravaman.“ V extrémne nepriaznivom počasí zvládol na Orave triatlon, ktorý patrí medzi najnáročnejšie v Európe. Volkswagen Slovakia Oravaman - to je niečo ako železný muž, ale ešte viac zocelený nepriazňou počasia a absurdnými prevýšeniami.

06. 08. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Tri vlastné deti Ľ. Wintera: Alžbeta (Austrália), Ján (USA) a Mária (obeť holokaustu). (archív rodiny)

Dcéra Ľ. Wintera zahynula v koncentračnom tábore, mala len 38 rokov

Andrea Schulz-Steinel je vnučkou najmladšej dcéry Ľudovíta Wintera, Márie Schulzovej, ktorá sa v roku 1945 stala obeťou holokaustu. Andrea, ktorá minulý rok navštívila nemecký koncentračný tábor Bergen Belsen, kde zomrela jej babička, sa zasadila o inštalovanie spomienkového kameňa Stolperstein pred rodným domom Márie - Zeleným stromom. V ňom obeť nacizmu žila až do deportácie v januári 1945. Nikdy sa už do Piešťan nevrátila a nik nevie, ako a kde presne zomrela. A či ju vôbec pochovali. Kameň na zakopnutie - Stolperstein v sobotu 6. augusta slávnostne inštalujú na Winterovej ulici. Okoloidúcim má pripomenúť nezmyselne zavraždenú, navždy zmiznutú matku dvoch detí a vrátiť jej meno do Piešťan. Ak sa cestou o pamätný kameň potknete a odriete si palec, vedzte, že Mária trpela na pochode smrti tisícnásobne viac.

06. 08. 2016 07:30  |  Galéria / Rozhovory
Matematika v podaní Igora Číža, pred tabuľou deviatačka Simona Pajonková. (vd/archív I. Č.)

Igor Číž: Žiak je ako elektrina, ide cestou menšieho odporu

Viac ako štyridsať rokov si odstál za katedrou a tento rok sa definitívne so školou lúči. Pozná ho každý žiak, ktorý sedel v lavici Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Do práce chodí rýchle ako blesk, zásadne na cestnom bicykli, pretože cyklistika je jeho hobby. Je prísny. To, čo povie, platí. Vyjednávať nemá zmysel. Mnohí si o ňom myslia, že s obľubou dáva reparáty a kazí žiakom prázdniny. Prečo to Igor Číž robí? Aj o tom sme sa s učiteľom matematiky, fyziky i telesnej rozprávali.

17. 07. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Milan Lasica sa so svojimi fanúšikmi fotí rád. (Alexandra Mathiasová)

Milan Lasica: Neznámi herci neznamenajú nič

Nezabudnuteľný slovenský herec, spevák, poet a humorista Milan Lasica opäť navštívil Piešťany. V sobotu 14. mája sa postaral o slávnostný odpal prvej loptičky v rámci Benefičného golfového turnaja organizovaného Nadáciou Adeli. Štart podujatia sa pre nepriaznivé počasie o pár minút posunul, a tak sme legende slovenskej kultúry položili niekoľko otázok.

29. 05. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Skákavka kráľovská - Phidippus regius, samček, pôvod USA (Juraj Komár)

Piešťanec fotí hmyz a huby, uznávajú ho vo svete

Juraj Komár, rodák z Piešťan, pred pár dňami vystavoval svoje unikátne makrofotografie hmyzu i pavúkov pri bufete Dino na Sĺňave. K foteniu sa dostal aj vďake svojmu otcovi, ktorý má rovnakú záľubu. Jurajove fotky sú vo svetových žurnáloch aj atlasoch. Má 35 rokov, z toho desať sa venuje svojmu koníčku.

21. 05. 2016 13:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu
„Klasika“ vždy chutí výborne. (archív školy)

Pečieme podľa receptov z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera

Obľubujete punčové rezy? Skúste recept, podľa ktorého tento klasický zákusok pripravujú študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch. Ponúkali ho na mnohých recepciách či menej honosných príležitostiach na Slovensku i vo svete. A vždy chutil.

04. 03. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
I. Pauer dnes tvrdí, že kariéra úradníka na mestskom úrade nebola a nie je jeho snom. (jv)

Svojrázna a neobvyklá optimalizácia

V prvom tohtoročnom čísle Piešťanského týždňa sme v článku pod titulkom „Ivan Pauer - ako prišiel, tak odchádza“ napísali o výpovedi povereného vedúceho oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta. Zdôvodnil ju zdravotnými problémami, v redakčnom materiáli sme na základe dostupných informácií naznačili, že za jeho odchodom môže byť okrem choroby aj nezvládnutie funkcie.

23. 01. 2016 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Kamil Haťapka sa podieľal na celkovom víťazstve Vlastimila Moravca na cyklistických Pretekoch mieru v roku 1972. (T. Horký)

Bývalý tréner K. Haťapka: Extratrieda Sagan potrebuje zmenu tímu

O Piešťanoch je známe, že sú mestom cyklistov. Navyše sú práve v plnom prúde najprestížnejšie cyklistické preteky Tour de France, a tak sme sa pri tejto príležitosti porozprávali s tým najkompetentnejším - s legendárnym bývalým cyklistickým trénerom a funkcionárom Kamilom Haťapkom. Ten navyše trávi letné mesiace vo svojom sídle neďaleko Piešťan.

21. 07. 2014 09:56  |  Šport / Ďalšie športy
Z. Vráblová (vľavo) na americkej Coconut Beach.

Vráblová bloguje z Ameriky

Piešťanka Zuzana Vráblová odišla na dvojmesačný pobyt na Floridu. Zúčastnila sa už jedných pretekov s názvom Byerly Toe Jam, kde obsadila prvé miesto. Trojnásobná majsterka sveta vo wakeskatingu má zriadený blog na webovej stránke redbull. sk, kde opisuje svoj život v Amerike.

10. 05. 2013 12:05  |  Galéria / Rozhovory
Filip Hudec prihral v Trenčíne na víťazný gól "havranov". FOTO: L. Duračka

Prvý extraligový gól a dôležitá asistencia pre mladého Hudeca

Filip Hudec (19) zaznamenal pred dvomi týždňami v dueli proti Košiciam svoj premiérový extraligový gól a pridal k nemu aj asistenciu. Ďalší bod do kanadského bodovania si pripísal v nedeľu proti Dukle Trenčín, keď 28 sekúnd pred koncom zápasu prihral na rozhodujúci gól Melichárkovi. Mladé pravé krídlo, F. Hudec „havranov“ už odohral jedenásť zápasov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

27. 02. 2013 09:20  |  Šport / Hokej
Články 41 - 50 z 102
GARGO
Regal Burger

Anketa