Rozhovory

Matematika v podaní Igora Číža, pred tabuľou deviatačka Simona Pajonková. (vd/archív I. Č.)

Igor Číž: Žiak je ako elektrina, ide cestou menšieho odporu

Viac ako štyridsať rokov si odstál za katedrou a tento rok sa definitívne so školou lúči. Pozná ho každý žiak, ktorý sedel v lavici Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Do práce chodí rýchle ako blesk, zásadne na cestnom bicykli, pretože cyklistika je jeho hobby. Je prísny. To, čo povie, platí. Vyjednávať nemá zmysel. Mnohí si o ňom myslia, že s obľubou dáva reparáty a kazí žiakom prázdniny. Prečo to Igor Číž robí? Aj o tom sme sa s učiteľom matematiky, fyziky i telesnej rozprávali.

17. 07. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Milan Lasica sa so svojimi fanúšikmi fotí rád. (Alexandra Mathiasová)

Milan Lasica: Neznámi herci neznamenajú nič

Nezabudnuteľný slovenský herec, spevák, poet a humorista Milan Lasica opäť navštívil Piešťany. V sobotu 14. mája sa postaral o slávnostný odpal prvej loptičky v rámci Benefičného golfového turnaja organizovaného Nadáciou Adeli. Štart podujatia sa pre nepriaznivé počasie o pár minút posunul, a tak sme legende slovenskej kultúry položili niekoľko otázok.

29. 05. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Skákavka kráľovská - Phidippus regius, samček, pôvod USA (Juraj Komár)

Piešťanec fotí hmyz a huby, uznávajú ho vo svete

Juraj Komár, rodák z Piešťan, pred pár dňami vystavoval svoje unikátne makrofotografie hmyzu i pavúkov pri bufete Dino na Sĺňave. K foteniu sa dostal aj vďake svojmu otcovi, ktorý má rovnakú záľubu. Jurajove fotky sú vo svetových žurnáloch aj atlasoch. Má 35 rokov, z toho desať sa venuje svojmu koníčku.

21. 05. 2016 13:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu
„Klasika“ vždy chutí výborne. (archív školy)

Pečieme podľa receptov z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera

Obľubujete punčové rezy? Skúste recept, podľa ktorého tento klasický zákusok pripravujú študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch. Ponúkali ho na mnohých recepciách či menej honosných príležitostiach na Slovensku i vo svete. A vždy chutil.

04. 03. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
I. Pauer dnes tvrdí, že kariéra úradníka na mestskom úrade nebola a nie je jeho snom. (jv)

Svojrázna a neobvyklá optimalizácia

V prvom tohtoročnom čísle Piešťanského týždňa sme v článku pod titulkom „Ivan Pauer - ako prišiel, tak odchádza“ napísali o výpovedi povereného vedúceho oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta. Zdôvodnil ju zdravotnými problémami, v redakčnom materiáli sme na základe dostupných informácií naznačili, že za jeho odchodom môže byť okrem choroby aj nezvládnutie funkcie.

23. 01. 2016 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Kamil Haťapka sa podieľal na celkovom víťazstve Vlastimila Moravca na cyklistických Pretekoch mieru v roku 1972. (T. Horký)

Bývalý tréner K. Haťapka: Extratrieda Sagan potrebuje zmenu tímu

O Piešťanoch je známe, že sú mestom cyklistov. Navyše sú práve v plnom prúde najprestížnejšie cyklistické preteky Tour de France, a tak sme sa pri tejto príležitosti porozprávali s tým najkompetentnejším - s legendárnym bývalým cyklistickým trénerom a funkcionárom Kamilom Haťapkom. Ten navyše trávi letné mesiace vo svojom sídle neďaleko Piešťan.

21. 07. 2014 09:56  |  Šport / Ďalšie športy
Z. Vráblová (vľavo) na americkej Coconut Beach.

Vráblová bloguje z Ameriky

Piešťanka Zuzana Vráblová odišla na dvojmesačný pobyt na Floridu. Zúčastnila sa už jedných pretekov s názvom Byerly Toe Jam, kde obsadila prvé miesto. Trojnásobná majsterka sveta vo wakeskatingu má zriadený blog na webovej stránke redbull. sk, kde opisuje svoj život v Amerike.

10. 05. 2013 12:05  |  Galéria / Rozhovory
Filip Hudec prihral v Trenčíne na víťazný gól "havranov". FOTO: L. Duračka

Prvý extraligový gól a dôležitá asistencia pre mladého Hudeca

Filip Hudec (19) zaznamenal pred dvomi týždňami v dueli proti Košiciam svoj premiérový extraligový gól a pridal k nemu aj asistenciu. Ďalší bod do kanadského bodovania si pripísal v nedeľu proti Dukle Trenčín, keď 28 sekúnd pred koncom zápasu prihral na rozhodujúci gól Melichárkovi. Mladé pravé krídlo, F. Hudec „havranov“ už odohral jedenásť zápasov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

27. 02. 2013 09:20  |  Šport / Hokej
Mária Felixová hrá basketbal od desiatich rokov.

Mária Felixová: Riadime sa heslom - krok za krokom

Piešťanské Čajky sa vďaka svojim výkonom dostali po základnej časti slovenskej basketbalovej extraligy do nadnárodnej maďarsko-slovenskej súťaže, kde už odohrali tri duely, no vyhrali iba raz. Medzi platné hráčky Piešťaniek nepochybne patrí aj 191-centimetrová pivotka Mária Felixová (22).

15. 02. 2013 10:02  |  Galéria / Rozhovory
Jozef Halás (vľavo) vyhral minulú sezónu dorastenecké majstrovstvá regiónu. Foto: M. Sarvaš

Obranca PFK Jozef Halás: Futbal určite hrať neprestanem

Jozef Halás (19) je oporou zadných radov futbalistov PFK Piešťany. V minulej sezóne vyhral s dorastom Majstrovstvá regiónu, skupina Západ. Piešťanský obranca je zároveň študentom maturitného ročníka na Gymnáziu Pierra de Coubertina.

02. 01. 2013 13:43  |  Šport / Futbal
Články 41 - 50 z 100
GARGO
Regal Burger

Anketa