Rozhovory

Piešťanci v Žiline vyhrali 2:0. Ilustr. foto: L. Ďuračka

Hokejisti úspešne vstúpili do extraligy

Hráči ŠHK 37 Piešťany odohrali v extralige už šesť duelov, z ktorých tri vyhrali a z Popradu si odviezli po predĺžení cenný bod. V priebežnom hodnotení sa nachádzajú v tabuľke na siedmej priečke. K „havranom“ sa pripojil aj veľký slovenský talent a hráč zo zámoria Tomáš Tatar. Ako vníma vstup do extraligy prezident klubu Jaroslav Lušňák?

04. 10. 2012 12:00  |  Šport / Hokej
Bronzová dvojica z paralympiády Mitošinka - Janovjak (vpravo). Foto: R. Benický

Janovjak: Vždy som veľmi chcel a vždy som jazdil nadoraz

Muž menšieho vzrastu, útlejšia postava, pohľad tak trochu uhorený do neznáma. Vcelku nenápadný, no o to srdečnejší. Niet na ňom ani len stopa hviezdnych manierov, pritom na nedávnych tohoročných paralympijských hrách v Londýne spolu so svojim navádzačom získal pre Slovensko cennú bronzovú medailu.

03. 10. 2012 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Jozef Drahovský: "Deti vyrastajú popritom, ako športujem ja s manželkou."

Celá rodina Jozefa Drahovského sa venuje športu

PIEŠŤANY - Jozef Drahovský z Piešťan je otcom šiestich detí a spolu s manželkou Katkou ich vedú už od skorého detstva k aktívnemu športu. Šport je pre nich dennou rutinou. Jozef sa zároveň venuje organizácii rôznych športových podujatí. Ako ste sa dostali k športu?

29. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Otvárací ceremoniál bol podľa slov R. Cicutta neuveriteľný. Na štadióne bolo 80-tisíc ľudí.

Na londýnsku paralympiádu zavítal aj primátor Remo Cicutto

PIEŠŤANY - Piešťanský primátor Remo Cicutto už niekoľko rokov pôsobí v Slovenskom paralympijskom výbore (SPV). Cicutto strávil na tohtoročnej paralympiáde v Londýne štyri dni, pričom sa zúčastnil otváracieho ceremoniálu a videl súťažiť aj našich reprezentantov.

14. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Michaela Čápková sa zúčastnila na ženskom finále vo vodnom póle.

Londýnska olympiáda očami dobrovoľníčky Michaely Čápkovej

PIEŠŤANY - Piešťanská rodáčka Michaela Čápková (31), žijúca v anglickom Londýne už dvanásty rok, sa zúčastnila na olympijských hrách (OH) v Londýne ako dobrovoľníčka. Zo štvrť milióna prihlásených bola práve ona jednou zo sedemdesiatich, ktorá dostala šancu organizačne podieľať sa olympiáde.

01. 09. 2012 09:00  |  Galéria / Rozhovory
Lukáš Učeň porazil na MSR 2012 aj najväčšieho favorita Polca. (Marián Vejčík)

Lukáš Učeň je majster Slovenska v zjazde na bicykli

PIEŠŤANY - Lukáš Učeň (22) z Piešťan je úradujúci majster Slovenska v zjazde na bicykli a doposiaľ sa drží na vedúcej priečke v Slovenskom pohári. Downhillu sa venuje už siedmy rok, pričom jazdí v piešťanskom tíme Novatec-CTM.

01. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Rozhovory
Róbert Erban (uprostred) je štvornásobným účastníkom olympiád. Foto: archív (re)

Kanoista Róbert Erban oslávil štyridsiatku

PIEŠŤANY - Piešťanský rodák, účastník štyroch olympiád a niekoľkých svetových šampionátov, kanoista Róbert Erban, oslávil 9. júla jubilejné 40. narodeniny. Na olympiádach si vybojoval dvakrát štvrté miesto a raz skončil ôsmy. V súčasnosti sa venuje najmä trénovaniu piešťanskej vodáckej mládeže. S oslávencom sme sa porozprávali nielen o oslave narodenín...

19. 07. 2012 07:30  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanec sa riadi heslom: "Žijem, ako by to bol môj posledný deň." (archív lu)

Lukáš Učeň jazdí s vetrom opreteky

Neobľubuje kolektívne športy a neznáša futbal. Osem rokov plával, no upísal sa downhillu. Skákať začal najprv na dirtoch za Trajanom a keď zjazdil svoj prvý kopec, z lesa ho už nik nedostal. Člen tímu horských zjazdárov Novatec CTM racing team dvadsaťjedenročný Piešťanec Lukáš Učeň sa pravidelne umiestňuje na prvých priečkach pretekov vo svojej disciplíne.

01. 05. 2012 11:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje video

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Šport / Futbal obsahuje video

Chcú vrátiť futbalovú kultúru do Piešťan

PIEŠŤANY - Od roku 1991 sa v Piešťanoch organizoval medzinárodný futbalový turnaj hráčov do 18 rokov pod názvom Piešťany. Po desiatich rokoch dostal názov Slovakia Cup, no jeho centrum sa z kúpeľného mesta odsťahovalo. Po dlhých rokoch sa na štadióne PFK hral jeden zo zápasov turnaja osemnásťročných, v ktorom Slováci podľahli Dánom 1:3.

24. 04. 2012 14:30  |  Kam za športom / Futbal obsahuje video
Články 31 - 40 z 75

Anketa