Pyrodan

Rozhovory

V leopoldovskej Spolkovej záhrade si prítomnosť umelca fanúšikovia vychutnali. (Alexandra Mathiasová)

Martin Jakubec: Ľudia si mysleli, že do roka skončím

Uplynulý víkend sa seniori z regiónu zabavili na podujatí Vráťme Slovensku harmoniku. V leopoldovskej Spolkovej záhrade v sobotu 3. septembra vystúpili obľúbení interpreti Dušan Grúň, Maja Velšicová, Božanka, ale aj Martin Jakubec. Ten poskytol Piešťanskému týždňu exkluzívny rozhovor. Umelec, ktorý sa v hudobnej brandži pohybuje už dvanásť rokov, prezradil čo-to o svojej kariére, plánoch, ale aj o strachu či túžbach.

11. 09. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Pohľad na množstvo kvitnúcich kaktusov s dizajnérsky vymodelovanými ostňami je pôsobivý. (Viera Dusíková)

K. Duffek: Kvitnúcim kaktusom som neodolal, pestujem ich už 66 rokov

Hovorí sa, že všetko najdôležitejšie pre život sa človek naučí v materskej škole. V detstve pramenia aj počiatky našich budúcich záujmov a aktivít. O začiatkoch svojej veľkej vášne - kaktusárčení, ktorá ho opantala na celý život, ale aj pašovaní vzácnych druhov sukulentov cez hranice či láske k parodiam - nielen k tým divadelným s dĺžňom v prípone, ale najmä k objavom argentínskeho botanika Dominga Parodiho, rozpráva piešťanský pestovateľ Kornel Duffek.

27. 08. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanec Juraj Gajdoš zvládol Oravamana v čase 7 hodín a 14 minút. (archív J. G.)

Piešťanec zvládol náročný triatlon Oravaman v extrémne zlom počasí

Piešťanec Juraj Gajdoš si pokojne môže povedať: „Som Oravaman.“ V extrémne nepriaznivom počasí zvládol na Orave triatlon, ktorý patrí medzi najnáročnejšie v Európe. Volkswagen Slovakia Oravaman - to je niečo ako železný muž, ale ešte viac zocelený nepriazňou počasia a absurdnými prevýšeniami.

06. 08. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Tri vlastné deti Ľ. Wintera: Alžbeta (Austrália), Ján (USA) a Mária (obeť holokaustu). (archív rodiny)

Dcéra Ľ. Wintera zahynula v koncentračnom tábore, mala len 38 rokov

Andrea Schulz-Steinel je vnučkou najmladšej dcéry Ľudovíta Wintera, Márie Schulzovej, ktorá sa v roku 1945 stala obeťou holokaustu. Andrea, ktorá minulý rok navštívila nemecký koncentračný tábor Bergen Belsen, kde zomrela jej babička, sa zasadila o inštalovanie spomienkového kameňa Stolperstein pred rodným domom Márie - Zeleným stromom. V ňom obeť nacizmu žila až do deportácie v januári 1945. Nikdy sa už do Piešťan nevrátila a nik nevie, ako a kde presne zomrela. A či ju vôbec pochovali. Kameň na zakopnutie - Stolperstein v sobotu 6. augusta slávnostne inštalujú na Winterovej ulici. Okoloidúcim má pripomenúť nezmyselne zavraždenú, navždy zmiznutú matku dvoch detí a vrátiť jej meno do Piešťan. Ak sa cestou o pamätný kameň potknete a odriete si palec, vedzte, že Mária trpela na pochode smrti tisícnásobne viac.

06. 08. 2016 07:30  |  Galéria / Rozhovory
Matematika v podaní Igora Číža, pred tabuľou deviatačka Simona Pajonková. (vd/archív I. Č.)

Igor Číž: Žiak je ako elektrina, ide cestou menšieho odporu

Viac ako štyridsať rokov si odstál za katedrou a tento rok sa definitívne so školou lúči. Pozná ho každý žiak, ktorý sedel v lavici Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Do práce chodí rýchle ako blesk, zásadne na cestnom bicykli, pretože cyklistika je jeho hobby. Je prísny. To, čo povie, platí. Vyjednávať nemá zmysel. Mnohí si o ňom myslia, že s obľubou dáva reparáty a kazí žiakom prázdniny. Prečo to Igor Číž robí? Aj o tom sme sa s učiteľom matematiky, fyziky i telesnej rozprávali.

17. 07. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Milan Lasica sa so svojimi fanúšikmi fotí rád. (Alexandra Mathiasová)

Milan Lasica: Neznámi herci neznamenajú nič

Nezabudnuteľný slovenský herec, spevák, poet a humorista Milan Lasica opäť navštívil Piešťany. V sobotu 14. mája sa postaral o slávnostný odpal prvej loptičky v rámci Benefičného golfového turnaja organizovaného Nadáciou Adeli. Štart podujatia sa pre nepriaznivé počasie o pár minút posunul, a tak sme legende slovenskej kultúry položili niekoľko otázok.

29. 05. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Skákavka kráľovská - Phidippus regius, samček, pôvod USA (Juraj Komár)

Piešťanec fotí hmyz a huby, uznávajú ho vo svete

Juraj Komár, rodák z Piešťan, pred pár dňami vystavoval svoje unikátne makrofotografie hmyzu i pavúkov pri bufete Dino na Sĺňave. K foteniu sa dostal aj vďake svojmu otcovi, ktorý má rovnakú záľubu. Jurajove fotky sú vo svetových žurnáloch aj atlasoch. Má 35 rokov, z toho desať sa venuje svojmu koníčku.

21. 05. 2016 13:00  |  Galéria / Rozhovory obsahuje fotogalériu
„Klasika“ vždy chutí výborne. (archív školy)

Pečieme podľa receptov z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera

Obľubujete punčové rezy? Skúste recept, podľa ktorého tento klasický zákusok pripravujú študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch. Ponúkali ho na mnohých recepciách či menej honosných príležitostiach na Slovensku i vo svete. A vždy chutil.

04. 03. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
I. Pauer dnes tvrdí, že kariéra úradníka na mestskom úrade nebola a nie je jeho snom. (jv)

Svojrázna a neobvyklá optimalizácia

V prvom tohtoročnom čísle Piešťanského týždňa sme v článku pod titulkom „Ivan Pauer - ako prišiel, tak odchádza“ napísali o výpovedi povereného vedúceho oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta. Zdôvodnil ju zdravotnými problémami, v redakčnom materiáli sme na základe dostupných informácií naznačili, že za jeho odchodom môže byť okrem choroby aj nezvládnutie funkcie.

23. 01. 2016 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Kamil Haťapka sa podieľal na celkovom víťazstve Vlastimila Moravca na cyklistických Pretekoch mieru v roku 1972. (T. Horký)

Bývalý tréner K. Haťapka: Extratrieda Sagan potrebuje zmenu tímu

O Piešťanoch je známe, že sú mestom cyklistov. Navyše sú práve v plnom prúde najprestížnejšie cyklistické preteky Tour de France, a tak sme sa pri tejto príležitosti porozprávali s tým najkompetentnejším - s legendárnym bývalým cyklistickým trénerom a funkcionárom Kamilom Haťapkom. Ten navyše trávi letné mesiace vo svojom sídle neďaleko Piešťan.

21. 07. 2014 09:56  |  Šport / Ďalšie športy
Články 31 - 40 z 94
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa