GEFCO

Rozhovory

Manželia Kubriczkí so svojimi deťmi, vraj trojlístok už stačí. (archív rodiny)

Orvišťanka porodila pred kamerami televíznej relácie Baby boom

Keď niekto otehotnie nečakane, všetko sa mu zbúra, zrazu nevie čo a ako. Ale práve vtedy je vraj tá správna chvíľa. Aj keď sa nám to nezdá, časom sa ukáže príchod neplánovaného dieťatka ako to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Keď sa malá Emka Kubriczka z Veľkého Orvišťa narodila, jej mamička Linda mala už 41 rokov, bol to však jej najkrajší z troch pôrodov. Hoci už s 52-ročným manželom mali doma párik - dvanásťročného Lukasa a štvorročnú Julianu, Emka doniesla do rodiny nový rozmer. Krásne bucľaté bábätko, ktoré má človek chuť iba stískať od lásky, uzrelo svetlo sveta pod kamerami. Jej pôrod natáčali tvorcovia televíznej relácie Baby boom. Bol plný emócií, sĺz radosti a tiež pokory pred zázrakom zrodenia človeka. Dokonalého. Diváci ho mohli vidieť už tento utorok. Ako to celé prežívala matka Linda Kubriczka?

18. 02. 2017 13:37  |  Galéria / Rozhovory
V našich lesoch sú okrem jelenej zveri bohato zastúpené aj ďalšie druhy. (pixabay)

Poľovníci splácajú zveri svoj dlh - plnia krmelce

Sneh i ľad pokryl hory aj polia, a tak voľne žijúce zvieratá, lesná i poľná zver či vtáctvo hľadajú obživu, kde sa len dá. Spod snehu inštinktívne vyhrabávajú steblá tráv i ozimín, hľadajú semienka suchých šišiek, zvyšky repy či zabudnuté zrná kukurice na poliach. O lesnú zver sa starajú poľovníci, veď práve teraz sú zvieratá odkázané na ľudskú pomoc. Ak sa poľovníci starajú dobre, budú odmenení prírastkami, zdravou populáciou, ktorá im v lese pribudne. O prikrmovaní a nielen o ňom sme sa porozprávali s vedúcim kancelárie Obvodnej poľovníckej komory v Piešťanoch, Petrom Tekulom.

11. 02. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Rodáci z kúpeľného mesta využili kreatívne myslenie a šikovnosť. (archív D. Kelemena)

Chalani z Piešťan tvoria štýlové a nápadité ponožky

Piešťanci sú kreatívni a talentovaní ľudia, o tom niet pochýb. Jednými z najnovších priekopníkov sa stali traja mladí rodáci, ktorí nedávno začali vyrábať štýlové a nápadité ponožky. Do sveta dokonca uviedli edíciu so žlto-modrým motívom kúpeľného mesta. Za zrodom nápadu stojí Martin Gajdošech, Mário Kelemen a jeho brat Denis, ktorý Piešťanskému týždňu poskytol rozhovor.

29. 01. 2017 15:00  |  Galéria / Rozhovory
Chovanci domova sa so stromčekom aj vyfotografovali. (archív P. Vatrta)

Na čele piešťanského detského domova je po rokoch muž

Tridsaťsedem detí z Detského domova Piešťany od septembra vedie nový riaditeľ. V exkluzívnom rozhovore Pavol Vatrt prezradil, prečo sa uchádzal o post riaditeľa, ako hodnotí prvé štyri mesiace vo funkcii, no porozprával aj o tom, čo dostali deti z domova počas najkrajších sviatkov roka od Ježiška.

22. 01. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Po viac než štyroch mesiacoch historická budova opäť ožila. (th)

Elektrárňa Piešťany je opäť prístupná verejnosti

Zrekonštruovaná Elektrárňa Piešťany otvárala svoje dvere verejnosti od roka 2014 až do tohtoročného júna. Jej majiteľ, Nadácia ZSE, však formou súťaže našla nové vedenie, ktoré do historického priestoru prináša i novú víziu. Predstavili ju v pondelok 14. novembra počas slávnostného otvorenia. Prečítajte si rozhovor s Blankou Berkyovou, novou programovou riaditeľkou Elektrárne.

20. 11. 2016 15:00  |  Galéria / Rozhovory
P. Remiš píše knihu o živote starnúceho muzikanta. (am)

Peter Remiš má veľa nápadov na pesničky

Peter Remiš - člen piešťanskej skupiny Slniečko, autor viacerých knižiek, prekladateľ, bloger, textár, pesničkár, učiteľ. Stretli sme v jazykovej škole, ktorú vedie a v ktorej je veľa práce. Napriek tomu nám porozprával o svojich záujmoch i o tom, čo pripravuje.

20. 11. 2016 11:00  |  Galéria / Rozhovory
Finalistky súťaže Miss Folklór 2016. (Matúš Lago)

Soňa Velecká z Moravian zažiarila na Miss Folklór

Žije v Moravanoch nad Váhom, pracuje ako psychologička v trenčianskej nemocnici a miluje folklór. Veď Soňa Velecká celých štrnásť rokov drala cvičky vo Folklórnom súbore Slnečnica. Je štíhla, krásna, čo nevylučuje možnosť, že miluje sviečkovú a dobré „vepřo, knedlo, zelo“. Len pred pár dňami reprezentovala náš región v súťaži Miss Folklór. Zažila nielen úžasnú atmosféru veľkej súťaže, ale s dievčatami, ktoré boli jej súperky, sa spriatelili natoľko, že chystajú spoločnú babskú jazdu. O súťaži, ale i o láske k folklóru rozpráva 25-ročná kráska.

25. 09. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
V leopoldovskej Spolkovej záhrade si prítomnosť umelca fanúšikovia vychutnali. (Alexandra Mathiasová)

Martin Jakubec: Ľudia si mysleli, že do roka skončím

Uplynulý víkend sa seniori z regiónu zabavili na podujatí Vráťme Slovensku harmoniku. V leopoldovskej Spolkovej záhrade v sobotu 3. septembra vystúpili obľúbení interpreti Dušan Grúň, Maja Velšicová, Božanka, ale aj Martin Jakubec. Ten poskytol Piešťanskému týždňu exkluzívny rozhovor. Umelec, ktorý sa v hudobnej brandži pohybuje už dvanásť rokov, prezradil čo-to o svojej kariére, plánoch, ale aj o strachu či túžbach.

11. 09. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Pohľad na množstvo kvitnúcich kaktusov s dizajnérsky vymodelovanými ostňami je pôsobivý. (Viera Dusíková)

K. Duffek: Kvitnúcim kaktusom som neodolal, pestujem ich už 66 rokov

Hovorí sa, že všetko najdôležitejšie pre život sa človek naučí v materskej škole. V detstve pramenia aj počiatky našich budúcich záujmov a aktivít. O začiatkoch svojej veľkej vášne - kaktusárčení, ktorá ho opantala na celý život, ale aj pašovaní vzácnych druhov sukulentov cez hranice či láske k parodiam - nielen k tým divadelným s dĺžňom v prípone, ale najmä k objavom argentínskeho botanika Dominga Parodiho, rozpráva piešťanský pestovateľ Kornel Duffek.

27. 08. 2016 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Piešťanec Juraj Gajdoš zvládol Oravamana v čase 7 hodín a 14 minút. (archív J. G.)

Piešťanec zvládol náročný triatlon Oravaman v extrémne zlom počasí

Piešťanec Juraj Gajdoš si pokojne môže povedať: „Som Oravaman.“ V extrémne nepriaznivom počasí zvládol na Orave triatlon, ktorý patrí medzi najnáročnejšie v Európe. Volkswagen Slovakia Oravaman - to je niečo ako železný muž, ale ešte viac zocelený nepriazňou počasia a absurdnými prevýšeniami.

06. 08. 2016 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 31 - 40 z 101
GARGO
Regal Burger

Anketa