Rozhovory

Za úspechom podujatí v piešťanskom Dome umenia cítiť nielen dramaturgickú prácu riaditeľky Edity Bjeloševičovej, ale aj celého kolektívu. (gak)

Randiť sa nemusí len vo dvojici, ak sú prítomné múzy

Symbióza výtvarného a činoherného umenia počas jedného večera ukončila 19. ročník kultúrno spoločenského podujatia Piešťanské rendezvous. Posledný potlesk patril nestorovi tohto československého festivalu, hercovi a režisérovi Bolkovi Polívkovi, ktorý sa na doskách piešťanského Domu umenia so svojím kumštom objavuje od prvého ročníka festivalu.

03. 12. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Zachovanie prevádzky letiska je pre Tibora Mikuša prioritou. Samosprávny kraj to však sám, bez pomoci Piešťan, zvláda len s ťažkosťami. (ttsk)

Sľubovať je ľahšie, ako dosiahnuť výsledky v prospech väčšiny obyvateľstva

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 4. novembra. Oproti predchádzajúcim sú výnimočné tým, že sa rovnako poslanci i predsedovia samosprávnych krajov budú voliť len v jednom kole.

27. 10. 2017 16:00  |  Galéria / Rozhovory
Topole na Vážskom ostrove sú za zenitom životnosti a stromy ohrozujú okoloidúcich. (Supa)

Klimatické zmeny menia aj lesy v okolí Piešťan

Hoci Piešťany patria skôr k oblastiam, kde polia prevažujú nad lesným porastom, aj v tomto regióne nájdeme rozsiahle lesy. Či už je to na svahoch Malých Karpát za Vrbovým, ale aj v pohorí Považský Inovec, ktoré sa začína hneď za obcou Banka.

22. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
P. Tremboš je poslanec mestského zastupiteľstva a predseda predstavenstva Rezortu Piešťany. (pror)

Peter Tremboš: Autobusy v meste jazdia neefektívne podľa starého projektu

Po nedávnych škandalóznych odhaleniach v mestskej eseročke Bytový podnik Piešťany z jej dozornej rady odstúpil poslanec Peter Tremboš.

16. 09. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Ak chcete chuť rizota vyšpičkovať, nastrúhajte doň hľuzovku. (red)

Dubákové rizoto Richarda Sulíka

Neminuli ste všetky dubáky do polievky? Potom s nimi friško do rizota. Finta je v neustálom miešaní a takmer zmrazenom masle a chuť je v čerstvých dubákoch a v silnom hovädzom vývare.

10. 09. 2017 11:00  |  Galéria / Recepty
Najvplyvnejšia Slovenka v Bruseli má pod patronátom rozširovanie EÚ. (Archív K.M.)

Byť v jadre únie je pre nás životne dôležité

Katarína Mathernová je formálne najvyššie postavenou Slovenkou v diplomatických kruhoch a európskej zahraničnej politike v Európskej komisii. Svoje postavenie nezískala vďaka nominácii slovenskou vládou, ale na základe konkurzu. Pre mnohých Slovákov nejde o neznámu ženu, napríklad v júli sa s ňou mohli stretnúť na festivale Pohoda.

10. 09. 2017 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Iveta Babičová v súčasnosti zastáva post krajskej, ale i mestskej poslankyne. (pror)

Iveta Babičová: Kraj je dôležitý prvok pri čerpaní eurofondov!

Nezadržateľne sa blížia voľby do krajských samospráv. Piešťanský okres v trnavskom krajskom zastupiteľstve zastupujú piati poslanci. Často však radový občan ani netuší, čím sa tento vyšší územný celok zaoberá, čo občanom prináša a aké sú jeho kompetencie.

03. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Zombie Walk v centre Piešťan pútal pozornosť. (archív Punkstream)

Zábavu pre mládež pripravuje 20-ročný Piešťanec

Rovesníkom môže ísť príkladom. Dvadsaťročný Rastislav Gablovič z Piešťan za uplynulé dva roky zorganizoval mnoho podujatí pre mladých obyvateľov kúpeľného mesta a okolia, stojí za viacerými projektmi a motivuje svoje okolie k ďalším aktivitám.

01. 09. 2017 16:00  |  Galéria / Rozhovory
V. Špániková s obľúbenými LP platňami K. Gotta. (vd)

Vieru Špánikovú sprevádza gottománia celý život: Je to krásna závislosť!

Keď Karel Gott spieval tento rok na letisku, Piešťanka Viera Špániková mala zvláštne pocity. Gotta, ktorý bol jej idolom už od dvanástich rokov, chcela vidieť, no zároveň si uvedomovala, ako veľmi sa obáva o jeho zdravie. Čo ak skolabuje ako ten 66-ročný spevák rovno na pódiu... To by znášala veľmi ťažko. Bola rada, že z obloka svojho domu, vzdialeného asi dva kilometre od Topfestu, nepočuje ani záchvev jeho hlasu.

12. 08. 2017 11:00  |  Galéria / Rozhovory
Veľké žatevné požiare tento rok hasiči nezažili, záber dokumentuje udalosť z júla 2015. (KR HaZZ)

Spôsobenie požiaru vás vyjde až na 16-tisíc eur

Enormné sucho v regióne sa podpísalo nielen pod nižšie výnosy obilnín a popadané nedozreté ovocie v sadoch, ale aj pod nebezpečenstvo vzniku požiaru. V minulom týždni mali plné ruky práce nielen profesionálni hasiči z Piešťan, ale i dobrovoľní z Vrbového, Prašníka, Bašoviec, Drahoviec, Pobedima, Moravian nad Váhom i Veľkých Kostolian.

29. 07. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 11 - 20 z 102
GARGO
Regal Burger

Anketa