Rozhovory

Ak chcete chuť rizota vyšpičkovať, nastrúhajte doň hľuzovku. (red)

Dubákové rizoto Richarda Sulíka

Neminuli ste všetky dubáky do polievky? Potom s nimi friško do rizota. Finta je v neustálom miešaní a takmer zmrazenom masle a chuť je v čerstvých dubákoch a v silnom hovädzom vývare.

10. 09. 2017 11:00  |  Galéria / Recepty
Najvplyvnejšia Slovenka v Bruseli má pod patronátom rozširovanie EÚ. (Archív K.M.)

Byť v jadre únie je pre nás životne dôležité

Katarína Mathernová je formálne najvyššie postavenou Slovenkou v diplomatických kruhoch a európskej zahraničnej politike v Európskej komisii. Svoje postavenie nezískala vďaka nominácii slovenskou vládou, ale na základe konkurzu. Pre mnohých Slovákov nejde o neznámu ženu, napríklad v júli sa s ňou mohli stretnúť na festivale Pohoda.

10. 09. 2017 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Iveta Babičová v súčasnosti zastáva post krajskej, ale i mestskej poslankyne. (pror)

Iveta Babičová: Kraj je dôležitý prvok pri čerpaní eurofondov!

Nezadržateľne sa blížia voľby do krajských samospráv. Piešťanský okres v trnavskom krajskom zastupiteľstve zastupujú piati poslanci. Často však radový občan ani netuší, čím sa tento vyšší územný celok zaoberá, čo občanom prináša a aké sú jeho kompetencie.

03. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Zombie Walk v centre Piešťan pútal pozornosť. (archív Punkstream)

Zábavu pre mládež pripravuje 20-ročný Piešťanec

Rovesníkom môže ísť príkladom. Dvadsaťročný Rastislav Gablovič z Piešťan za uplynulé dva roky zorganizoval mnoho podujatí pre mladých obyvateľov kúpeľného mesta a okolia, stojí za viacerými projektmi a motivuje svoje okolie k ďalším aktivitám.

01. 09. 2017 16:00  |  Galéria / Rozhovory
V. Špániková s obľúbenými LP platňami K. Gotta. (vd)

Vieru Špánikovú sprevádza gottománia celý život: Je to krásna závislosť!

Keď Karel Gott spieval tento rok na letisku, Piešťanka Viera Špániková mala zvláštne pocity. Gotta, ktorý bol jej idolom už od dvanástich rokov, chcela vidieť, no zároveň si uvedomovala, ako veľmi sa obáva o jeho zdravie. Čo ak skolabuje ako ten 66-ročný spevák rovno na pódiu... To by znášala veľmi ťažko. Bola rada, že z obloka svojho domu, vzdialeného asi dva kilometre od Topfestu, nepočuje ani záchvev jeho hlasu.

12. 08. 2017 11:00  |  Galéria / Rozhovory
Veľké žatevné požiare tento rok hasiči nezažili, záber dokumentuje udalosť z júla 2015. (KR HaZZ)

Spôsobenie požiaru vás vyjde až na 16-tisíc eur

Enormné sucho v regióne sa podpísalo nielen pod nižšie výnosy obilnín a popadané nedozreté ovocie v sadoch, ale aj pod nebezpečenstvo vzniku požiaru. V minulom týždni mali plné ruky práce nielen profesionálni hasiči z Piešťan, ale i dobrovoľní z Vrbového, Prašníka, Bašoviec, Drahoviec, Pobedima, Moravian nad Váhom i Veľkých Kostolian.

29. 07. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Spoločná fotka piešťanských nadšencov caravaningu a campingu v Chorvátsku. (archív Ľ. Tuchschera)

Na prvom výlete v Miškolci im vytopilo stan

Písal sa rok 1957 a na Slovensku sa zoskupila partia nadšencov campingu a caravaningu. O tridsať rokov nato sa aj v Piešťanoch začala formovať skvelá partia ľudí z bývalej Tesly a Slovenskej akadémie vied, ktorí prepadli vôni diaľav, mototurizmu a stanovačkám. Pochodili azda všetky známe i menej známe destinácie. Pohromade si užívali dovolenky aj so svojimi deťmi. Prednedávnom pri príležitosti osláv 60. výročia campingu a caravaningu udelila slovenská asociácia tohto dobrodružného cestovania zlaté medaily aj piešťanským členom.

16. 07. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Pavla Bratranca silne oslovili myšlienky a postoje charizmatického kňaza A. Srholca. (Viera Dusíková)

Piešťanec si uctil zatracovaného kňaza

Na mieste niekdajšieho Teplického cintorína v Piešťanoch umiestnil piešťanský výtvarník Pavol Bratranec svoje dielo s názvom PAS - Pocta Antonovi Srholcovi. Čo umelca inšpirovalo a čo všetko zažil na ceste k realizácii diela, prezradil na odhalení svojho aktuálneho diela.

01. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Kristína Doktorová na autogramiáde svojej prvej knihy. (archív K. D.)

Román Kristíny Doktorovej z Drahoviec frčí ako Formula 1

Kristína Doktorová z Drahoviec, niekdajšia praktikantka Piešťanského týždňa, je už „pani spisovateľkou“. Lepšie povedané - slečnou spisovateľkou. Prednedávnom jej už ako študentke marketingovej komunikácie vyšla prvá kniha z prostredia pretekov Formuly 1. Svoj športový román pomenovala Stratiť, no vyhrať. Je napínavý, plný emócií z víťazstiev i prehier, ale aj špionáže. Číta sa tak rýchlo, ako frčí F1.

25. 06. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Do Drahoviec za včielkami prišli i školáci z Dechtíc. (archív M. Habra)

Včely odmenili tisíceho návštevníka žihadlom

Včelárstvo je hotová veda. Niektorí včelári z nášho regiónu do maringotiek, úľov a celého vybavenia vložili „majland“. Chceli by svoj fortieľ aj včeličky odovzdať svojim synom, vnukom, zrazu sa ukáže, že nik okrem starého otca nemá o jeho „boží“ koníček záujem. Dedkovia sú nešťastní, zalamujú rukami.

18. 06. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 11 - 20 z 98
GARGO
Regal Burger

Anketa