Rozhovory

Aj športovcov čakajú darčeky pod stromčekom. (vd)

Ako trávia sviatky známi športovci

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu najbližších. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily.

24. 12. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Slovenská výprava sa teší z úspechu. (amp)

Marián nie je len génius na čísla

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva Marián Poturnay, študent Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, prevzal z rúk štátnej tajomníčky rezortu školstva Oľgy Nachtmannovej Pamätný list svätého Gorazda za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky na Medzinárodnej matematickej olympiáde v Brazílii, kde získal bronzovú medailu.

06. 12. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Na Kanárskych ostrovoch sú ideálne podmienky na surfovanie. (atb)

Terézia Beitlová: Žijem si svoj sen

Piešťanská atlétka Terézia Beitlová po úspešnom dokončení vysokoškolského štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave zbalila kufre a odišla si žiť svoj sen na Kanárske ostrovy. Tam sa momentálne zdokonaľuje v jazykoch, venuje sa trénerstvu a stále aktívne športuje. Život pri Atlantiku jej vyhovuje a nevie si ho vynachváliť.

04. 12. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Za úspechom podujatí v piešťanskom Dome umenia cítiť nielen dramaturgickú prácu riaditeľky Edity Bjeloševičovej, ale aj celého kolektívu. (gak)

Randiť sa nemusí len vo dvojici, ak sú prítomné múzy

Symbióza výtvarného a činoherného umenia počas jedného večera ukončila 19. ročník kultúrno spoločenského podujatia Piešťanské rendezvous. Posledný potlesk patril nestorovi tohto československého festivalu, hercovi a režisérovi Bolkovi Polívkovi, ktorý sa na doskách piešťanského Domu umenia so svojím kumštom objavuje od prvého ročníka festivalu.

03. 12. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Zachovanie prevádzky letiska je pre Tibora Mikuša prioritou. Samosprávny kraj to však sám, bez pomoci Piešťan, zvláda len s ťažkosťami. (ttsk)

Sľubovať je ľahšie, ako dosiahnuť výsledky v prospech väčšiny obyvateľstva

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 4. novembra. Oproti predchádzajúcim sú výnimočné tým, že sa rovnako poslanci i predsedovia samosprávnych krajov budú voliť len v jednom kole.

27. 10. 2017 16:00  |  Galéria / Rozhovory
Topole na Vážskom ostrove sú za zenitom životnosti a stromy ohrozujú okoloidúcich. (Supa)

Klimatické zmeny menia aj lesy v okolí Piešťan

Hoci Piešťany patria skôr k oblastiam, kde polia prevažujú nad lesným porastom, aj v tomto regióne nájdeme rozsiahle lesy. Či už je to na svahoch Malých Karpát za Vrbovým, ale aj v pohorí Považský Inovec, ktoré sa začína hneď za obcou Banka.

22. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
P. Tremboš je poslanec mestského zastupiteľstva a predseda predstavenstva Rezortu Piešťany. (pror)

Peter Tremboš: Autobusy v meste jazdia neefektívne podľa starého projektu

Po nedávnych škandalóznych odhaleniach v mestskej eseročke Bytový podnik Piešťany z jej dozornej rady odstúpil poslanec Peter Tremboš.

16. 09. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Ak chcete chuť rizota vyšpičkovať, nastrúhajte doň hľuzovku. (red)

Dubákové rizoto Richarda Sulíka

Neminuli ste všetky dubáky do polievky? Potom s nimi friško do rizota. Finta je v neustálom miešaní a takmer zmrazenom masle a chuť je v čerstvých dubákoch a v silnom hovädzom vývare.

10. 09. 2017 11:00  |  Galéria / Recepty
Najvplyvnejšia Slovenka v Bruseli má pod patronátom rozširovanie EÚ. (Archív K.M.)

Byť v jadre únie je pre nás životne dôležité

Katarína Mathernová je formálne najvyššie postavenou Slovenkou v diplomatických kruhoch a európskej zahraničnej politike v Európskej komisii. Svoje postavenie nezískala vďaka nominácii slovenskou vládou, ale na základe konkurzu. Pre mnohých Slovákov nejde o neznámu ženu, napríklad v júli sa s ňou mohli stretnúť na festivale Pohoda.

10. 09. 2017 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Iveta Babičová v súčasnosti zastáva post krajskej, ale i mestskej poslankyne. (pror)

Iveta Babičová: Kraj je dôležitý prvok pri čerpaní eurofondov!

Nezadržateľne sa blížia voľby do krajských samospráv. Piešťanský okres v trnavskom krajskom zastupiteľstve zastupujú piati poslanci. Často však radový občan ani netuší, čím sa tento vyšší územný celok zaoberá, čo občanom prináša a aké sú jeho kompetencie.

03. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 1 - 10 z 95
Regal Burger

Anketa