GEFCO

Rozhovory

paragliding 096

Lietanie na padáku je o zážitkoch, slobode i športe

Volá sa František Buchel, má 63 rokov, žije v podhorskej dedinke nášho regiónu, v Dolnom Lopašove. Už štyridsať rokov pracuje na montáži atómových elektrární, v súčasnosti finišuje v Mochovciach. Aby si po náročnej práci vyvetral hlavu, už takmer dvadsať rokov lieta v oblakoch.

04. 03. 2018 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Divadlo učarovalo aj právničke Márii Escherovej. (dan)

Tália si za Havranom ustlala už na takmer 100 rokov

Divadlo je pre Radošinčanov fenoménom už takmer sto rokov. Slávna história radošinského divadelníctva sa začala písať v roku 1920, keď miestni ochotníci uviedli Urbánkovu hru Hrob lásky.

25. 02. 2018 15:00  |  Galéria / Rozhovory
Psík z útulku, Frcinka, spolu so svojím pánom trávia voľné chvíle a prechádzky po Kanade. (ark)

Potetovaný Piešťanec hrá filmové roly, ktoré už sám zažil

Minule si azda najznámejší a najobsadzovanejší slovenský komparzista Róbert Knotek z Piešťan zháňal čiernu bomberu. Mal točiť klip s Rytmusom.

24. 02. 2018 15:00  |  Galéria / Rozhovory
Michal Verchola (uprostred) je nielen šéfom klubu parkinsonikov, usporiadal aj stretnutie piešťanských poštárov. (vd)

Michal Verchola trénoval futbal, teraz šéfuje klubu parkinsonikov

Učil strieľať góly a rozohrávky zo stredovej čiary celé generácie piešťanských futbalistov. Poznajú ho aj stovky ľudí, ktorým roznášal poštu: Michal Verchola. Všetci mu hovoria familiárne: Miško. Pracoval, trénoval, žil naplno až do chvíle, kým sa mu nezačali nejak podivne triasť ruky.

10. 02. 2018 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Katarína Uhrová vysvetľuje, že nie je písanie ako písanie. (mp)

Tvorivé písanie s Katarínou Uhrovou

Na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch je výber voliteľných krúžkov taký rozsiahly a rozmanitý, až sa zlievajú dokopy a obyčajný študent si bez pomoci ani nevie vybrať.

06. 02. 2018 17:00  |  Galéria / Rozhovory
Peter Kalmus je výtvarník a piešťanský rodák. (pror)

Peter Kalmus: Zákazmi sa to začína a končí deportáciami!

Pred pár dňami sa Slovenskom niesla správa o cenzúre umenia v Piešťanoch. Na príkaz primátora Miloša Tamajku bola zmenená inštalácia obrazov v mestskej galérii, čím sa zmenila koncepcia výstavy i porušili autorské práva k nej.

03. 02. 2018 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Aj športovcov čakajú darčeky pod stromčekom. (vd)

Ako trávia sviatky známi športovci

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu najbližších. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily.

24. 12. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Slovenská výprava sa teší z úspechu. (amp)

Marián nie je len génius na čísla

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva Marián Poturnay, študent Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, prevzal z rúk štátnej tajomníčky rezortu školstva Oľgy Nachtmannovej Pamätný list svätého Gorazda za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky na Medzinárodnej matematickej olympiáde v Brazílii, kde získal bronzovú medailu.

06. 12. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Na Kanárskych ostrovoch sú ideálne podmienky na surfovanie. (atb)

Terézia Beitlová: Žijem si svoj sen

Piešťanská atlétka Terézia Beitlová po úspešnom dokončení vysokoškolského štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave zbalila kufre a odišla si žiť svoj sen na Kanárske ostrovy. Tam sa momentálne zdokonaľuje v jazykoch, venuje sa trénerstvu a stále aktívne športuje. Život pri Atlantiku jej vyhovuje a nevie si ho vynachváliť.

04. 12. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
Za úspechom podujatí v piešťanskom Dome umenia cítiť nielen dramaturgickú prácu riaditeľky Edity Bjeloševičovej, ale aj celého kolektívu. (gak)

Randiť sa nemusí len vo dvojici, ak sú prítomné múzy

Symbióza výtvarného a činoherného umenia počas jedného večera ukončila 19. ročník kultúrno spoločenského podujatia Piešťanské rendezvous. Posledný potlesk patril nestorovi tohto československého festivalu, hercovi a režisérovi Bolkovi Polívkovi, ktorý sa na doskách piešťanského Domu umenia so svojím kumštom objavuje od prvého ročníka festivalu.

03. 12. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Články 1 - 10 z 101
GARGO
Regal Burger

Anketa