V „Nurch-u“ vernisáž detských kresieb aj odborný seminár

Štvrtok 12. 10. 2017 09:05  | Galéria / Rady spotrebiteľom

Svetový Deň reumatizmu oslávili v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch veselo aj vážne. Do kúpeľného mesta zavítali talentovaní žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, aby svojimi kresbičkami spríjemnili nemocničný pobyt deťom s reumatickými ochoreniami.

Mladí výtvarníci z topoľčianskej "zušky" vystavili svoje dielka vo vstupnej hale NURCH Piešťany.

Mladí výtvarníci z topoľčianskej "zušky" vystavili svoje dielka vo vstupnej hale NURCH Piešťany. (Autor: vd)

Túto veselú farebnú kresbičku nakreslila žiačka ZUŠ L. Mokrého pre choré detičky, aby im urobila radosť.Túto veselú farebnú kresbičku nakreslila žiačka ZUŠ L. Mokrého pre choré detičky, aby im urobila radosť.
Ich kolegovia z hudobného súboru Hauoli im  zahrali na ukulele i gitary. Bolo to milý darček fungujúci na princípe projektu s názvom Deti deťom. 
Po vernisáži, ktorá sa konala vo foyeri ústavu, rovno pred dverami novej lekárne, sa hostia – už iba dospelejšieho veku presunuli na prízemie.

Účastníci odborného seminára z príležitosti svetového Dňa reumatizmu v NÚRCH v Piešťanoch.Účastníci odborného seminára z príležitosti svetového Dňa reumatizmu v NÚRCH v Piešťanoch.

Tam sa začal odborný seminár s názvom Od teórie k praxi. Hostí vítalo vedenie Ligy proti reumatizmu spolu s vedením Národného ústavu reumatických chorôb. Nechýbali ani zástupcovia a členovia Klubu Kĺbik, teda združenia, ktoré vzniklo za účelom pomoci a podpory rodín, ktoré majú dieťa trpiace juvenilnou idiopatickou artritídou alebo iným reumatickým ochorením. Reuma je už taká,  dokáže skomplikovať život aj najmenším.

Ukulele s gitarou znelo v podaní súboru Hauoli v NURCH Piešťany.Ukulele s gitarou znelo v podaní súboru Hauoli v NURCH Piešťany. (Autor: vd)
Viac o podujatí sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

GARGO
Regal Burger

Anketa