Rady spotrebiteľom

Zdravou alternatívou k čokoláde je stopercentné kakao. (archív Monsalvy)

Zákusky v lete prevážajte v chladiacom boxe

Horúce počasie obyvateľov neodrádza od osláv, promócií či svadieb, ba práve naopak. Ako však bezpečne prepraviť kúpené zákusky a torty, dokedy ich spotrebovať a čím nahradiť ťažké čokoládové dobroty v letnom čase, priblížila Zuzana Karová z piešťanskej Monsalvy. Prezradila tiež, čím najlepšie v horúčavách uhasiť smäd.

11. 06. 2017 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Bicykel pripevnite k niečomu pevnému. (Supa)

Krádeže bicyklov: Ako neprísť o ten svoj?

Piešťany sú cyklistickým mestom. Na bicykel do práce, za nákupmi či len tak pre oddych sadajú denne malí, dospelí, ale i seniori. Všetci spoločne však zároveň riešia jednu zásadnú dilemu. Ako o svojho dvojkolesového tátoša neprísť. Čím atraktívnejší bicykel, tým väčšia možnosť, že bez dohľadu sa stane terčom záujmu zlodejov. Ako zvýšiť pravdepodobnosť, že na bicykli z domu nielen odídete, ale sa na ňom aj vrátite, nám poradil bezpečnostný expert Daniel Gregor.

02. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po vinylovej podlahe môžete v tichosti kráčať aj v topánkach. (archív Sigma interier)

S vinylovými podlahami susedov rušiť nebudete

Kupujete byt, staviate dom, prípadne prerábate svoje hniezdočko a neviete, po akých podlahách siahnuť, aby sa vám investícia skutočne vyplatila? Výber spomedzi parkiet, linolea, korku či dlažby vám môže uľahčiť dostupnosť inovatívneho materiálu. O v súčasnosti najlepšom riešení - vinylových podlahách - pre Piešťanský týždeň porozprával Igor Kučavík, majiteľ predajne Sigma interier.

13. 05. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ak si kúpite kvalitné dvere a zabezpečíte vchod, zlodej sa do pivnice nedostane. (Monika Klemošová)

Sedem tipov, ako ubrániť pivnicu pred zlodejmi

Pivnice sú u zlodejov viac ako obľúbené. Často im stačí prekonať iba chabé zabezpečenie a môžu si odniesť to, čo sa im páči. A ide niekedy o drahé vybavenie - motorové píly, bicykle, lyže, záhradné grily a náradie. Ako pivničné priestory zabezpečiť tak, aby sa nestali ľahkým terčom zlodejov?

09. 04. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Automatická umyváreň šetrí vodičom čas. (pixabay.com)

Pravidelnú hygienu potrebuje aj vaše auto

Slnečné, no nie príliš horúce počasie často láka ľudí na výlety. Oveľa príjemnejšie je však zviezť sa v čistom a lesknúcom sa automobile. Ako dať čo najlepšie svojho štvorkolesového tátoša po zime do poriadku, nám poradil majiteľ piešťanskej ručnej autoumyvárne Henrich Feranec.

08. 04. 2017 06:42  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Na jeseň začnite hnojiť trvalky fosforečnými a draselnými hnojivami. (Jozef Šimko)

Chcete mať doma pekné trvalky aj po zime?

Koniec leta môže byť v záhrade nádherný. Samozrejme, najmä vtedy, ak ste sa o ňu počas sezóny starali. Kvitne množstvo krásnych rastlín a nápadnejšie začínajú byť aj okrasné trávy. Nekonečné možnosti záhradníckeho kúzlenia ponúkajú dekoratívne trávy okrasné. Všetky druhy trvaliek a tráv dnes zakúpime v kontajneroch, preto ich môžeme vysádzať takmer celý rok, keď sa teplota pohybuje nad bodom mrazu.

16. 09. 2016 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Ako na perly alebo čo by ste mali vedieť pred ich nákupom

Malé dokonalé i nedokonalé guľôčky v rôznych farbách, ktoré sa trblietajú, lesknú, zmatňujú. Hebké perličky, ktoré jemne kĺžu medzi prstami. Zázraky prírody, ktoré nás fascinujú odnepamäti. Výsledky mesiacov tvrdej práce nevzhľadných mušlí. Votrelci a smietky, ktoré sa menia v niečo, po čom ženy túžia. Tiež si neviete predstaviť svoju šperkovnicu bez periel? Nedokážete opustiť byt bez-perlového náhrdelníku, ktorý ste dostala k 18. narodeninám? Podľahnime spolu kúzlu tohto magického produktu prírody a pozrite sa, načo si dávať pri nákupe periel pozor.

08. 09. 2016 09:12  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Hľadáte ideálny matrac?

Využite dňa 26. novembra od 12.00 - do 17.00 hod. v predajni Nábytok Storm na Bratislavskej ceste 78 v Piešťanoch meranie vhodnosti matracov špeciálnou dekou PC X-Senzor.

18. 11. 2015 08:22  |  Piešťany / Aktuálne
Vo firme RAMAR dokážu uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov. (pror)

Aj zjazdové lyže potrebujú pravidelný servis

Zimná sezóna je v plnom prúde. To, čo trápi vodičov, teší vyznávačov zimných športov. Bohatá snehová nádielka rozprúdila život nielen na vysokohorských svahoch, ale i na tých nižšie položených v okolí Piešťan. Lyžiarske stredisko Bezovec od soboty 31. januára hlási veľmi dobré podmienky na všetkých štyroch zjazdovkách. Okrem kvalitnej snehovej pokrývky však pre dokonalú radosť z lyžovania potrebujete i dôkladne pripravené lyže.

07. 02. 2015 07:53  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Rady pre spotrebiteľa: Tepelné čerpadlo

Mnoho Slovákov si pravdepodobne ani neuvedomuje, že konštruktér prvého tepelného čerpadla na svete je Slovák Aurel Stodola, ktorý sa narodil v Liptovskom Mikuláši a bol profesorom svetoznámeho Alberta Einsteina. Jeho tepelné čerpadlo z roku 1928 pracuje dodnes vo Švajčiarsku a vykuruje radnicu v Ženeve. Tento vzácny vynález napriek tomu na Slovensku ani takmer po 100 rokoch nie je využívaný tak, ako by si zaslúžil.

22. 06. 2014 11:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom obsahuje fotogalériu
Články 21 - 30 z 102
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa