Nadácia Adeli

Rady spotrebiteľom

urad prace 46

Zmeny týkajúce sa uchádzačov o zamestnanie od 1. 5. 2017

Zákon o službách zamestnanosti prešiel v roku 2017 zmenou. V článku si môžete prečítať, ktoré zmeny sa najviac dotkli nezamestnaných uchádzačov o zamestnanie.

22. 11. 2017 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Príďte si do DOMOSS-u vybrať odvlhčovať vzduchu. (DOMMOS)

Problém s plesňami? Vyriešte to odvlhčovačom vzduchu

Zbavte sa plesní, vlhkých stien či alergénov. Problémy s vlhkosťou vyriešite odvlhčovačom vzduchu. Do boja s vlhkým vzduchom sa pustite čo najskôr.

11. 11. 2017 10:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Piešťanský úrad práce sídli na Krajinskej ceste 13. (UPSVaR)

Príspevky aktívnej politiky trhu práce

Od 1. februára 2004 nadobudol účinnosť zákon o službách zamestnanosti. Hlavnou úlohou zákona je adresné nasmerovanie opatrení v politike trhu práce k znevýhodneným skupinám. Príspevky, ktoré poskytuje oddelenie aktívnych opatrení trhu práce a európskeho sociálneho fondu, sú určené buď uchádzačom o zamestnanie, alebo zamestnávateľovi.

10. 11. 2017 10:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Piešťanský úrad práce sídli na Krajinskej ceste 13. (UPSVaR)

Úspešná cesta z úradu práce do nového zamestnania

Jednou z hlavných úloh úradu práce je napomôcť nezamestnaným ľuďom nájsť si prácu a pomôcť zamestnávateľovi pri vytváraní a obsadzovaní pracovných miest. Je viacero možností, ako môže úrad podať pomocnú ruku klientom.

02. 11. 2017 20:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
PhDr. Zuzana Komárková. (UPSVaR)

Štátne sociálne dávky pre rodiny s deťmi

Chystáte sa založiť si rodinu? Neviete, na aké dávky máte nárok? V tomto článku prinášame stručný prehľad štátnych sociálnych dávok určených pre rodiny s deťmi.

25. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračné foto. (gak)

Ako úrad práce podporuje zamestnávanie mladých ľudí

Nezamestnanosť mladých ľudí nie je novým fenoménom. Čelí mu viacero členských štátov Európskej únie. Hospodárska kríza od roku 2008 zväčšila ťažkosti mladých ľudí nájsť si prácu. V súčasnosti existuje niekoľko národných projektov, ktorých úlohou je podporiť vznik nových pracovných miest a prispieť k zníženiu nezamestnanosti na celom Slovensku.

12. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Servis kotla môže trvať hodinu i viac. (archív spoločnosti)

Servisné prehliadky plynových kotlov

Prečo je dôležitá servisná prehliadka plynového kotla po vykurovacej sezóne? Čítajte viac o tom, čo vám ukladá zákon a čo odporúčajú výrobcovia.

02. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Zdravou alternatívou k čokoláde je stopercentné kakao. (archív Monsalvy)

Zákusky v lete prevážajte v chladiacom boxe

Horúce počasie obyvateľov neodrádza od osláv, promócií či svadieb, ba práve naopak. Ako však bezpečne prepraviť kúpené zákusky a torty, dokedy ich spotrebovať a čím nahradiť ťažké čokoládové dobroty v letnom čase, priblížila Zuzana Karová z piešťanskej Monsalvy. Prezradila tiež, čím najlepšie v horúčavách uhasiť smäd.

11. 06. 2017 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Bicykel pripevnite k niečomu pevnému. (Supa)

Krádeže bicyklov: Ako neprísť o ten svoj?

Piešťany sú cyklistickým mestom. Na bicykel do práce, za nákupmi či len tak pre oddych sadajú denne malí, dospelí, ale i seniori. Všetci spoločne však zároveň riešia jednu zásadnú dilemu. Ako o svojho dvojkolesového tátoša neprísť. Čím atraktívnejší bicykel, tým väčšia možnosť, že bez dohľadu sa stane terčom záujmu zlodejov. Ako zvýšiť pravdepodobnosť, že na bicykli z domu nielen odídete, ale sa na ňom aj vrátite, nám poradil bezpečnostný expert Daniel Gregor.

02. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po vinylovej podlahe môžete v tichosti kráčať aj v topánkach. (archív Sigma interier)

S vinylovými podlahami susedov rušiť nebudete

Kupujete byt, staviate dom, prípadne prerábate svoje hniezdočko a neviete, po akých podlahách siahnuť, aby sa vám investícia skutočne vyplatila? Výber spomedzi parkiet, linolea, korku či dlažby vám môže uľahčiť dostupnosť inovatívneho materiálu. O v súčasnosti najlepšom riešení - vinylových podlahách - pre Piešťanský týždeň porozprával Igor Kučavík, majiteľ predajne Sigma interier.

13. 05. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Články 1 - 10 z 89
Regal Burger

Anketa