Rady spotrebiteľom

Na jeseň začnite hnojiť trvalky fosforečnými a draselnými hnojivami. (Jozef Šimko)

Chcete mať doma pekné trvalky aj po zime?

Koniec leta môže byť v záhrade nádherný. Samozrejme, najmä vtedy, ak ste sa o ňu počas sezóny starali. Kvitne množstvo krásnych rastlín a nápadnejšie začínajú byť aj okrasné trávy. Nekonečné možnosti záhradníckeho kúzlenia ponúkajú dekoratívne trávy okrasné. Všetky druhy trvaliek a tráv dnes zakúpime v kontajneroch, preto ich môžeme vysádzať takmer celý rok, keď sa teplota pohybuje nad bodom mrazu.

16. 09. 2016 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Ako na perly alebo čo by ste mali vedieť pred ich nákupom

Malé dokonalé i nedokonalé guľôčky v rôznych farbách, ktoré sa trblietajú, lesknú, zmatňujú. Hebké perličky, ktoré jemne kĺžu medzi prstami. Zázraky prírody, ktoré nás fascinujú odnepamäti. Výsledky mesiacov tvrdej práce nevzhľadných mušlí. Votrelci a smietky, ktoré sa menia v niečo, po čom ženy túžia. Tiež si neviete predstaviť svoju šperkovnicu bez periel? Nedokážete opustiť byt bez-perlového náhrdelníku, ktorý ste dostala k 18. narodeninám? Podľahnime spolu kúzlu tohto magického produktu prírody a pozrite sa, načo si dávať pri nákupe periel pozor.

08. 09. 2016 09:12  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Hľadáte ideálny matrac?

Využite dňa 26. novembra od 12.00 - do 17.00 hod. v predajni Nábytok Storm na Bratislavskej ceste 78 v Piešťanoch meranie vhodnosti matracov špeciálnou dekou PC X-Senzor.

18. 11. 2015 08:22  |  Piešťany / Aktuálne
Vo firme RAMAR dokážu uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov. (pror)

Aj zjazdové lyže potrebujú pravidelný servis

Zimná sezóna je v plnom prúde. To, čo trápi vodičov, teší vyznávačov zimných športov. Bohatá snehová nádielka rozprúdila život nielen na vysokohorských svahoch, ale i na tých nižšie položených v okolí Piešťan. Lyžiarske stredisko Bezovec od soboty 31. januára hlási veľmi dobré podmienky na všetkých štyroch zjazdovkách. Okrem kvalitnej snehovej pokrývky však pre dokonalú radosť z lyžovania potrebujete i dôkladne pripravené lyže.

07. 02. 2015 07:53  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Rady pre spotrebiteľa: Tepelné čerpadlo

Mnoho Slovákov si pravdepodobne ani neuvedomuje, že konštruktér prvého tepelného čerpadla na svete je Slovák Aurel Stodola, ktorý sa narodil v Liptovskom Mikuláši a bol profesorom svetoznámeho Alberta Einsteina. Jeho tepelné čerpadlo z roku 1928 pracuje dodnes vo Švajčiarsku a vykuruje radnicu v Ženeve. Tento vzácny vynález napriek tomu na Slovensku ani takmer po 100 rokoch nie je využívaný tak, ako by si zaslúžil.

22. 06. 2014 11:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom obsahuje fotogalériu
Ilustračná fotografia

Letný doping: Doprajte si (tekuté) vitamíny!

K letným mesiacom neodmysliteľne patrí čerstvá zelenina a ovocie. Urobte niečo pre svoje zdravie a doprajte si vitamíny vo všetkých formách - odšťavujte, strúhajte, lisujte!

17. 08. 2012 07:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Chlaďte ekonomicky

Voľného priestoru nikdy nie je dosť. Ani toho v chladničke - najmä v takýchto horúčavách. Nerozčuľujte sa, že sa vám do dvierok nezmestí fľaša s minerálkou a mraznička je preplnená na prasknutie. Investujte do novej.

06. 07. 2012 07:30  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Televízne technológie budúcnosti

O čom ste kedysi snívali, máte na dosah! Nové technológie umožňujú zdieľať multimediálny obsah okamžite a bez použitia otravných káblov a hľadania správnych konektorov. Programy môžete prepínať hlasom či pohybom ruky a obľúbené filmy sledovať 3D v pohodlí domova.

15. 06. 2012 07:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Doprajte si digitálne zážitky

Blíži sa obdobie výletov, letných festivalov, dovoleniek. Viac času strávime na nevšedných miestach s našimi blízkymi, pribudnú nové skúsenosti, neopakovateľné prekvapenia, príjemné spomienky, cestovateľské zážitky. Kto by si ich nechcel uchovať čo najdlhšie... Kedysi patril digitálny fotoaparát k luxusným záležitostiam. Dnes si však vaše zážitky môžete uchovať navždy už za 30 eur!

01. 06. 2012 07:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ilustračná fotografia

Zariaďujeme kuchyňu krok za krokom

Kuchyňa je srdcom vášho domova. Jej zariadenie udáva štýl zvyšku celej domácnosti. Ak si zariaďujete nové bývanie alebo rekonštruujete staré, kuchyňa by mala byť v centre vášho záujmu na prvom mieste.

25. 05. 2012 08:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Články 1 - 10 z 77
Lekáreň Regia

Anketa