Jozef Adamec čestným občanom kraja

Utorok 10. 10. 2017 11:00  | Galéria / Osobnosti  | Autor: Gabo Kopúnek

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa vo štvrtok 5. októbra v trnavskom Divadle Jána Palárika uskutočnilo už po jedenásty raz oceňovanie osobností kraja.

Ocenený Jozef Adamec neskrýval radosť.

Ocenený Jozef Adamec neskrýval radosť. (Autor: gak)

Z rúk predsedu TTSK Tibora Mikuša a podpredsedov Augustína Hambálka, Józsefa Berényiho a Zdenka Čambala si ocenenia prevzali tí, ktorí sa zapísali do dejín, sŕdc a mysli občanov kraja svojou prácou, životnými postojmi a príkladnými činmi. Ako poznamenal Mikuš, je to len slabou odmenou za to, čo vytvorili v prospech občanov kraja a Slovenska.

Športovec a organizátor telovýchovných podujatí Ján Godál (uprostred).Športovec a organizátor telovýchovných podujatí Ján Godál (uprostred). (Autor: gak)

Na slávnosti si najvyššiu poctu - čestné občianstvo prevzal bývalý futbalista a tréner, rodák z Vrbového Jozef Adamec. Rovnaká pocta, ale in memoriam, patrí aj Trnavčanovi Jánovi Krištofíkovi, ktorý sa zaslúžil nielen o rozvoj telovýchovy a TJ Slávia Trnava, ale jeho pričinením bola pred 33 rokmi v Trnave vybudovaná moderná viacúčelová športová hala.

Šéf FS Krakovienka Bohumil Tonkovič si prevzal Pamätný list predsedu TTSK za úspešnú propagáciu kraja na tohtoročných folklórnych majstrovstvách Európy v Bulharsku.Šéf FS Krakovienka Bohumil Tonkovič si prevzal Pamätný list predsedu TTSK za úspešnú propagáciu kraja na tohtoročných folklórnych majstrovstvách Európy v Bulharsku. (Autor: gak)

Tohtoročnými laureátmi Ceny TTSK boli z kolektívov Krajský výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Trnava, Fakultná nemocnica Trnava, slovenské futbalové družstvo starostov a Trnavská regionálna komora - SOPK, z jednotlivcov si cenu prevzal významný, medzinárodne uznávaný vedec Pavel Élesztős. In memoriam bola udelená aj vysokoškolskému pedagógovi a spisovateľovi Milanovi Jedličkovi.

Predseda madunického družstva Oliver Šiatkovský (vľavo) a starosta Prašníka Emil Škodáček (vpravo).Predseda madunického družstva Oliver Šiatkovský (vľavo) a starosta Prašníka Emil Škodáček (vpravo). (Autor: gak)

Odovzdávali sa tiež Pamätné medaily predsedu TTSK, ktoré si z piešťanského regiónu prevzali starosta Prašníka Emil Škodáček, športovec a organizátor telovýchovných podujatí Ján Godál a predseda PVOD Madunice a tiež Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave Oliver Šiatkovský, rodák z Piešťan.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa