Osobnosti

Ondrej Pastirik: Jedli sme tridsať jedál z banánov

„Volám sa Ondrej Pastirik a do Piešťan som prišiel preto, že odtiaľto pochádza moja mamina a teraz sa tu starám o babičku. Posledné tri roky som strávil v ekvádorskom dažďovom pralese,“ takto sa predstavil 31-ročný bývalý eko-farmár, ktorý tri roky žil na vlastnej farme v dažďovom pralese v Ekvádore, na hranici medzi pôvodným obyvateľstvom a novodobými farmármi.

07. 09. 2011 12:49  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu

Kupčove kôpky sena prežijú dvesto rokov

PIEŠŤANY - V týchto dňoch sa v Galérii Fontána prezentuje svojou unikátnou tvorbou piešťanský fotograf Yaro M. Kupčo. Jeho výstava je symbolická. Nájdete na nej päťdesiat fotografií z prírody zhotovených na ručnom papieri tónovaných 24-karátovým zlatom. Počet unikátnych diel sa rovná počtu jeho rokov. Svetlo, slnko i dobrú náladu do galérie priniesli Yarovi jeho priatelia zo skupiny Slniečko, na bubienky mu zahral Thierry Ebam zo Senegalu a Yarovu tvorbu i jeho prístup k životu lyrizujúco popísal kurátor výstavy Marián Pauer.

19. 08. 2011 09:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Hudobné festivaly sú tŕňom v oku pre niektorých Piešťancov

PIEŠŤANY - Leto v Piešťanoch posledné roky patrí aj rozrastajúcemu sa počtu najrôznejších hudobných festivalov. Tento rok už znel hip hop, po meste sa prechádzali punkáči, viacerí boli BeeFree a minulý víkend letisko opäť ožilo skladbami mnohých hudobníkov počas festivalu Grape. Mestská polícia pri akciách podobného typu a veľkosti vždy spolupracuje i so štátnou políciou. O práci a problémoch počas leta sme sa rozprávali s náčelníkom piešťanskej mestskej polície Marcelom Mihalikom.

17. 08. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti

Peter Hanšut: K foteniu ma priviedlo dievča

PIEŠŤANY - Dvadsaťpäťročný Peter Hanšut objavil čaro, ktoré sa skrýva v obrázkoch zachytávajúcich najrôznejšie okamihy, ľudí, veci, myšlienky - vo fotografiách. V piešťanskom podniku na Staničnej ulici pripravil svoju prvú autorskú výstavu z niekoľkých fotiek pod názvom Fotografie spomedzi panvíc a hrncov.

04. 08. 2011 10:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Brušné tanečnice chystajú ohňovú šou

PIEŠŤANY - Každá žena túži byť krásna ako bohyňa, ohybná ako osika, zvodná ako víla, čo utancuje chlapa až k šialenstvu. S troškou nadsádzky by sa dalo povedať, že takúto schopnosť majú orientálne brušné tanečnice. Veď nebyť zvodnej Salome, sotva by roztopašný Herodes splnil želanie krutej Herodiady... Ale to je iný príbeh. Ten náš sa odohráva na piešťanskom pódiu, kde tancujú brušné tanečnice zo skupiny Shams a Amira bellydance. Spojovníkom oboch skupín je skúsená tanečníčka orientálneho tanca - Kamila Bzdušková. Jej umelecké meno znie Sahar. Ako púšť, ktorá fascinuje, láka, páli aj mrazí...

29. 07. 2011 08:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Na súťaži v Lodne bola Daniela Piscová osemkrát, z toho vyhrala päťkrát.

Daniela Piscová alias Ozefa Omáčkech je najlepšia rozprávačka (2.)

Na tohtoročnom rozprávačskom Lodne vyhrala hlavnú cenu ľudová rozprávačka Daniela Piscová, alias Ozefa Omáčkech z Krakovian. Je to úspech, na aký sa nezabúda, pretože porotcovia spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich z celého Slovenska vybrali Ozefu. Vyhrala nielen preto, že jej „huba išla rýchlejšie jak košická strela", ale za rýchlosťou nezaostával ani zaujímavý obsah a podanie súťažného príspevku. Dnes vám prinášame druhú časť rozhovoru.

24. 07. 2011 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Animovaný film nie je underground určený len mladým

Svet animovaného filmu je pre väčšinu z nás veľkou neznámou. Akosi sa domnievame, že tento umelecký žáner je určený výhradne deťom alebo mladým ľuďom milujúcich underground. Takmer bez povšimnutia širokej verejnosti zostal aj júlový festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý získal za štyri roky svojej existencie skvelé renomé nielen v Európe ale i po celom svete. Jednou z jeho organizátorov je aj mladá animátorka a ilustrátorka Alica Gurinová (25), ktorá pochádza z Piešťan, no žije a tvorí v Bratislave.

24. 07. 2011 09:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu

Líder tanečnej skupiny Heroes – Bobeš chce dobyť svet

PIEŠŤANY - Tanec v štýle break dance pre nich znamená všetko. Je to ich životný štýl, poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých rečí aj poznania cudzích rečí. Sú Piešťanci a tancom si razia cestu do Európy aj do sveta. Na Slovensku sú najlepší a my to o nich možno ani nevieme. Hoci ich vídame točiť sa na hlavách i chrbtoch a skákať saltá pod mušľou i v kine Fontána, ale aj na výchovných koncertoch, vianočných akadémiách, či hudobných festivaloch a večierkoch. HEROES – je názov tanečnej skupiny, ktorú vedie sympatický chalan s dredami na hlave – Bobeš. Je manažér, zakladateľ aj choreograf.

20. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti
Na súťaži v Lodne bola Daniela Piscová osemkrát, z toho vyhrala päťkrát.

Daniela Piscová alias Ozefa Omáčkech je najlepšia rozprávačka (1.)

Na tohtoročnom rozprávačskom Lodne vyhrala hlavnú cenu ľudová rozprávačka Daniela Piscová, alias Ozefa Omáčkech z Krakovian. Je to úspech, na aký sa nezabúda, pretože porotcovia spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich z celého Slovenska vybrali Ozefu. Vyhrala nielen preto, že jej „huba išla rýchlejšie jak košická strela", ale za rýchlosťou nezaostával ani zaujímavý obsah a podanie súťažného príspevku.

17. 07. 2011 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
BARMA: Pre dotieravé komáre je možné meditovať len pod moskytiérou.

Cestu po Ázii premysleli počas nudného skúškového obdobia (2.)

Doktorand Geografického ústavu SAV v Bratislave Dušan Šebo si do Piešťan našiel druhýkrát cestu, aby hovoril o zaujímavostiach exotických krajín a špecifík rôznych náboženstiev. V Piešťanskom informačnom centre hovoril o o stretnutí so sikhizmom, hinduizmom a teravádovým budhizmom na potulkách Indiou, Barmou a Srí Lankou. Predtým prítomným zvedavcom však rozpovedal, ako sa vôbec dostal do Indie a prečo sa na prvú polovicu cesty rozhodol využiť ako dopravný prostriedok bicykel. Dnes vám prinášame druhú polovicu rozhovoru.

17. 07. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 166

Anketa