Osobnosti

Mamrilla: Nemáme kostlivcov v skrini

PIEŠŤANY - Ako sme pred dvomi týždňami avizovali, prinášame vám celý rozhovor s novým riaditeľom piešťanskej nemocnice - ekonómom Róbertom Mamrillom. Hoci k výpovediam lekárov sa nechcel vyjadrovať, je presvedčený, že najsilnejším kapitálom nemocnice sú práve oni. „Nemáme kostlivcov v skrini, máme veľkú šancu prežiť,“ tvrdí šéf nemocnice, ktorý potvrdzuje pravidlo – nová metla dobre metie. Podarí sa novému riaditeľovi zmeniť aj imidž nemocnice? Pacienti by to prijali.

19. 10. 2011 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Ticho lieči v podaní Dina už dnes

PIEŠŤANY - Divadlo DINO sa v piatok 23. septembra predstaví v piešťanskom Dome umenia s novým titulom - Ticho lieči. Toto predstavenie opäť pochádza z domácej dielne a autorom i režisérom je František Rehák. O hudbu sa postaral Kamil Žiška, texty piesní napísal Jozef Kuzma. Komédia s trošku trpkou príchuťou divákov zavedie do liečebne v Tatranskej Polianke, kde sa lieči telo, no hlavne duša. O divadelnej hre porozprával pre Piešťanský týždeň František Rehák.

23. 09. 2011 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu

Ernest Koppon pocítil dobu vlády maltézskych rytierov

PIEŠŤANY - Člen Piešťanského fotoklubu Ernest Koppon minulé leto strávil na známom stredomorskom ostrove Malta. Venoval sa v prvom rade učeniu angličtiny, no svoj voľný čas využil aj na spoznávanie krajiny, ľudí, prostredia a miestnych zvykov. Z tohto „učebnicového a školského" výletu doniesol desiatky zaujímavých fotografií. Tie sú v súčasnosti vystavené v piešťanskom Kursalone. Výstava bude prístupná do začiatku októbra.

23. 09. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Mário Jančovič: Dinkovia v Južnom Sudáne nám dali zabrať

Mário Jančovič z Veselého je jeden z najvyššie postavených zamestnancov nairobsko-slovenskej misie. Do Kene sa prvýkrát dostal v roku 2005 a odvtedy tu strávil viac ako tri roky. V súčasnosti zastáva pozíciu projektového koordinátora. Zabezpečuje nielen účtovnícke práce, ale aj logistiku a projekty. Okrem toho sa stará o ľudí, ktorí prichádzajú do okolitých štátov ako Rwanda, Burundi či Sudán. Pre niektoré projekty však musí opustiť Keňu.

11. 09. 2011 12:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Ondrej Pastirik: Jedli sme tridsať jedál z banánov

„Volám sa Ondrej Pastirik a do Piešťan som prišiel preto, že odtiaľto pochádza moja mamina a teraz sa tu starám o babičku. Posledné tri roky som strávil v ekvádorskom dažďovom pralese,“ takto sa predstavil 31-ročný bývalý eko-farmár, ktorý tri roky žil na vlastnej farme v dažďovom pralese v Ekvádore, na hranici medzi pôvodným obyvateľstvom a novodobými farmármi.

07. 09. 2011 12:49  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video obsahuje fotogalériu

Kupčove kôpky sena prežijú dvesto rokov

PIEŠŤANY - V týchto dňoch sa v Galérii Fontána prezentuje svojou unikátnou tvorbou piešťanský fotograf Yaro M. Kupčo. Jeho výstava je symbolická. Nájdete na nej päťdesiat fotografií z prírody zhotovených na ručnom papieri tónovaných 24-karátovým zlatom. Počet unikátnych diel sa rovná počtu jeho rokov. Svetlo, slnko i dobrú náladu do galérie priniesli Yarovi jeho priatelia zo skupiny Slniečko, na bubienky mu zahral Thierry Ebam zo Senegalu a Yarovu tvorbu i jeho prístup k životu lyrizujúco popísal kurátor výstavy Marián Pauer.

19. 08. 2011 09:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Hudobné festivaly sú tŕňom v oku pre niektorých Piešťancov

PIEŠŤANY - Leto v Piešťanoch posledné roky patrí aj rozrastajúcemu sa počtu najrôznejších hudobných festivalov. Tento rok už znel hip hop, po meste sa prechádzali punkáči, viacerí boli BeeFree a minulý víkend letisko opäť ožilo skladbami mnohých hudobníkov počas festivalu Grape. Mestská polícia pri akciách podobného typu a veľkosti vždy spolupracuje i so štátnou políciou. O práci a problémoch počas leta sme sa rozprávali s náčelníkom piešťanskej mestskej polície Marcelom Mihalikom.

17. 08. 2011 12:00  |  Galéria / Osobnosti

Peter Hanšut: K foteniu ma priviedlo dievča

PIEŠŤANY - Dvadsaťpäťročný Peter Hanšut objavil čaro, ktoré sa skrýva v obrázkoch zachytávajúcich najrôznejšie okamihy, ľudí, veci, myšlienky - vo fotografiách. V piešťanskom podniku na Staničnej ulici pripravil svoju prvú autorskú výstavu z niekoľkých fotiek pod názvom Fotografie spomedzi panvíc a hrncov.

04. 08. 2011 10:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Brušné tanečnice chystajú ohňovú šou

PIEŠŤANY - Každá žena túži byť krásna ako bohyňa, ohybná ako osika, zvodná ako víla, čo utancuje chlapa až k šialenstvu. S troškou nadsádzky by sa dalo povedať, že takúto schopnosť majú orientálne brušné tanečnice. Veď nebyť zvodnej Salome, sotva by roztopašný Herodes splnil želanie krutej Herodiady... Ale to je iný príbeh. Ten náš sa odohráva na piešťanskom pódiu, kde tancujú brušné tanečnice zo skupiny Shams a Amira bellydance. Spojovníkom oboch skupín je skúsená tanečníčka orientálneho tanca - Kamila Bzdušková. Jej umelecké meno znie Sahar. Ako púšť, ktorá fascinuje, láka, páli aj mrazí...

29. 07. 2011 08:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Na súťaži v Lodne bola Daniela Piscová osemkrát, z toho vyhrala päťkrát.

Daniela Piscová alias Ozefa Omáčkech je najlepšia rozprávačka (2.)

Na tohtoročnom rozprávačskom Lodne vyhrala hlavnú cenu ľudová rozprávačka Daniela Piscová, alias Ozefa Omáčkech z Krakovian. Je to úspech, na aký sa nezabúda, pretože porotcovia spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich z celého Slovenska vybrali Ozefu. Vyhrala nielen preto, že jej „huba išla rýchlejšie jak košická strela", ale za rýchlosťou nezaostával ani zaujímavý obsah a podanie súťažného príspevku. Dnes vám prinášame druhú časť rozhovoru.

24. 07. 2011 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 170
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa