Lodenica

Osobnosti

Páni bratia - Andrej a Branislav Jobusovci z Vrbového hrajú odmalička.

Na oslave jari a abstinencie zošrotujú Morenu

PIEŠŤANY/VRBOVÉ - Písal sa rok 2005. Pre niekoho nepodstatný, ale pre lídra Karpatských chrbátov Branislava Jobusa a jeho kamaráta zlomový. Prišla jar - krásna ako tá tohtoročná a dvaja hudobníci si povedali: Stačí - stop alkoholu! Odvtedy sa život Braňa Jobusa nesie v znamení abstinencie a aktivít, ktorými potešuje srdcia priaznivcov. Píše knihy, piesne, hrá, spieva, organizuje Vrbovské vetry a najmä – oslavuje jar. Tá už je tu - drozdy spievajú a vrabce čvirikajú, že v sobotu bude vo Vrbovom veľká slávnosť jari a abstinencie! Oslávia ju muzikou.

27. 03. 2012 12:30  |  Galéria / Osobnosti

Finančná správa je vo Vrbovom pred kolapsom

VRBOVÉ – Primátor mesta pod šikmou vežou pôjde zajtra voliť medzi deviatou a desiatou hodinou. Podobne ako jeho kolegovia z obcí, aj on netrpezlivo vyčkáva na výsledky volieb. Najmä preto, lebo mestský rozpočet v súčasnosti stojí na vode. Až po voľbách totiž Vrbovému prefinancujú faktúry za rekonštrukciu ZŠ na Komenského ulici, jasnejší bude tiež vývoj podielových daní. „Finančná správa je u nás pred kolapsom,“ varuje primátor Ján Jánoška.

09. 03. 2012 12:33  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Milan Hovorka, tréner ŠHK 37 Piešťany

Milan Hovorka hodnotí základnú časť

PIEŠŤANY - 1. hokejová liga má za sebou svoju základnú a tiež aj nadstavbovú časť. Zašli sme preto za trénerom mužstva ŠHK 37 Piešťany, Milanom Hovorkom, aby zhodnotil túto časť ligy. Piešťany momentálne hrajú s Detvou štrťfinálovú časť play-off. Po prvom zápase vedú 1:0 na zápasy a dnes večer, o 18:00 hodine na nich čaká druhý zápas proti Detve.

13. 02. 2012 14:22  |  Šport / Hokej obsahuje video
Jano Babic

Rozhovor s džezovým hráčom Martinom Uherekom

V relácii Podoby džezu, ktorá sa vysiela pravidelne každú nedeľu o 22:00 hodine, vám autor Ján Babič avizoval, že na stránke Piešťanského týždňa nájdete rozhovor s Martinom Uherekom a tu vám ho celý prinášame.

12. 02. 2012 22:15  |  Kultúra / Hudba
Koordinátorka dobrovoľníkov Veronika Morvayová má dušu anjela.

V hospici panuje úcta k životu aj k umieraniu

PIEŠŤANY - Pri pohrebe niekdajšej šéfky piešťanského hospicového združenia, Aleny Ferančíkovej, ktosi z prítomných členov Hospicu Matky Božej povedal: „Alenka nám bude stavbu hospicu vyprosovať v nebi...“ Nestalo sa tak. Hoci v Kocuriciach malo vzniknúť 24-lôžkové zariadenie pre ťažko chorých a umierajúcich, projekt nebol zrealizovaný. Peniaze samy z neba nepadajú. A ani Alenka, ba ani lekár Dušan Kvasnica, ďalší zo zakladateľov hospicového hnutia, ktorý je už na pravde Božej, Piešťancom nepomôžu. Ak by títo dvaja zanietenci žili, určite by chceli mať podobný hospic, ako sa podarilo vybudovať napríklad v Banskej Bystrici.

11. 02. 2012 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Prežili sme niekoľko koncov sveta

PIEŠŤANY - S predpoveďami o konci sveta je opatrný. Popularizátor astronómie Marián Vidovenec z hvezdárne Hurbanovo nám v rozhovore porozprával nielen o majskom kalendári či svetelnom znečistení.

28. 10. 2011 13:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video

Mamrilla: Nemáme kostlivcov v skrini

PIEŠŤANY - Ako sme pred dvomi týždňami avizovali, prinášame vám celý rozhovor s novým riaditeľom piešťanskej nemocnice - ekonómom Róbertom Mamrillom. Hoci k výpovediam lekárov sa nechcel vyjadrovať, je presvedčený, že najsilnejším kapitálom nemocnice sú práve oni. „Nemáme kostlivcov v skrini, máme veľkú šancu prežiť,“ tvrdí šéf nemocnice, ktorý potvrdzuje pravidlo – nová metla dobre metie. Podarí sa novému riaditeľovi zmeniť aj imidž nemocnice? Pacienti by to prijali.

19. 10. 2011 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Ticho lieči v podaní Dina už dnes

PIEŠŤANY - Divadlo DINO sa v piatok 23. septembra predstaví v piešťanskom Dome umenia s novým titulom - Ticho lieči. Toto predstavenie opäť pochádza z domácej dielne a autorom i režisérom je František Rehák. O hudbu sa postaral Kamil Žiška, texty piesní napísal Jozef Kuzma. Komédia s trošku trpkou príchuťou divákov zavedie do liečebne v Tatranskej Polianke, kde sa lieči telo, no hlavne duša. O divadelnej hre porozprával pre Piešťanský týždeň František Rehák.

23. 09. 2011 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu

Ernest Koppon pocítil dobu vlády maltézskych rytierov

PIEŠŤANY - Člen Piešťanského fotoklubu Ernest Koppon minulé leto strávil na známom stredomorskom ostrove Malta. Venoval sa v prvom rade učeniu angličtiny, no svoj voľný čas využil aj na spoznávanie krajiny, ľudí, prostredia a miestnych zvykov. Z tohto „učebnicového a školského" výletu doniesol desiatky zaujímavých fotografií. Tie sú v súčasnosti vystavené v piešťanskom Kursalone. Výstava bude prístupná do začiatku októbra.

23. 09. 2011 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Mário Jančovič: Dinkovia v Južnom Sudáne nám dali zabrať

Mário Jančovič z Veselého je jeden z najvyššie postavených zamestnancov nairobsko-slovenskej misie. Do Kene sa prvýkrát dostal v roku 2005 a odvtedy tu strávil viac ako tri roky. V súčasnosti zastáva pozíciu projektového koordinátora. Zabezpečuje nielen účtovnícke práce, ale aj logistiku a projekty. Okrem toho sa stará o ľudí, ktorí prichádzajú do okolitých štátov ako Rwanda, Burundi či Sudán. Pre niektoré projekty však musí opustiť Keňu.

11. 09. 2011 12:30  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Články 41 - 50 z 166
Regal Burger

Anketa