Osobnosti

Šperkárka Silvia Korvínová vystaví svoju tvorbu už v stredu vo Fontáne. (vd)

Kým sa rozhodne pre šperk, najskôr si ho vynosí v srdci

PIEŠŤANY - Hovorí sa, čo je nám súdené, nás neminie. Dobré sudičky uložili do kolísky Piešťanky Silvie Korvínovej kúsok strieborného drôtu, malachit a šperkárske kliešte. Ako rástla, ani si neuvedomovala, že ihlu a niť na vyšívanie, ceruzku na kreslenie a háčkované náramky šťastia ju raz privedú až k darovaným predmetom sudičiek. Hovorí sa ešte čosi – šťastie vraj praje pripraveným! Silvia túto hlášku potvrdila svojím umeleckým rastom. Dospela až do stavu šperkárskeho.

15. 05. 2012 10:30  |  Galéria / Osobnosti
„Piešťanci sú najlepší bicyklisti,“ tvrdí na besedách spisovateľ.

Dušan Dušek: "Čitateľ dostáva do rúk len moje stroskotanie"

PIEŠŤANY - Detstvo pokladá za raj, z ktorého sme odišli príliš skoro. Prežil ho v kúpeľnom meste. Stal sa maturitnou otázkou a súčasťou povinného čítania, ktoré by najradšej premenoval na zakázané čítanie. Vyhýba sa grázlom na ulici a bicyklisti podľa neho komunikujú s vetrom. O tom všetkom, ale i o svetielkach zohrievajúcu dušu, smiechu, kúpalisku Eva a osobnom stroskotaní sa Piešťanský týždeň zhováral so spisovateľom, scenáristom, pedagógom a básnikom DUŠANOM DUŠEKOM. (Pokračovanie rozhovoru)

09. 05. 2012 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
„Piešťanci sú najlepší bicyklisti,“ tvrdí na besedách spisovateľ.

Dušan Dušek: "Piešťany bez Evy sú ako Paríž bez Eifelovky"

PIEŠŤANY - Detstvo pokladá za raj, z ktorého sme odišli príliš skoro. Prežil ho v kúpeľnom meste. Stal sa maturitnou otázkou a súčasťou povinného čítania, ktoré by najradšej premenoval na zakázané čítanie. Vyhýba sa grázlom na ulici a bicyklisti podľa neho komunikujú s vetrom. O tom všetkom, ale i o svetielkach zohrievajúcu dušu, smiechu, kúpalisku Eva a osobnom stroskotaní sa Piešťanský týždeň zhováral so spisovateľom, scenáristom, pedagógom a básnikom DUŠANOM DUŠEKOM. (Pokračovanie rozhovoru)

01. 05. 2012 08:00  |  Galéria / Osobnosti
"Ten barlolámač sa podobá môjmu otcovi, ešte aj účes má taký," hovorí D. Dušek.

Dušan Dušek: „Čitateľ dostáva do rúk len moje stroskotanie.“

PIEŠŤANY - Detstvo pokladá za raj, z ktorého sme odišli príliš skoro. Prežil ho v kúpeľnom meste. Stal sa maturitnou otázkou a súčasťou povinného čítania, ktoré by najradšej premenoval na zakázané čítanie. Vyhýba sa grázlom na ulici a bicyklisti podľa neho komunikujú s vetrom. O tom všetkom, ale i o svetielkach zohrievajúcu dušu, smiechu, kúpalisku Eva a osobnom stroskotaní sa Piešťanský týždeň zhováral so spisovateľom, scenáristom, pedagógom a básnikom DUŠANOM DUŠEKOM.

27. 04. 2012 08:30  |  Galéria / Osobnosti
Páni bratia - Andrej a Branislav Jobusovci z Vrbového hrajú odmalička.

Na oslave jari a abstinencie zošrotujú Morenu

PIEŠŤANY/VRBOVÉ - Písal sa rok 2005. Pre niekoho nepodstatný, ale pre lídra Karpatských chrbátov Branislava Jobusa a jeho kamaráta zlomový. Prišla jar - krásna ako tá tohtoročná a dvaja hudobníci si povedali: Stačí - stop alkoholu! Odvtedy sa život Braňa Jobusa nesie v znamení abstinencie a aktivít, ktorými potešuje srdcia priaznivcov. Píše knihy, piesne, hrá, spieva, organizuje Vrbovské vetry a najmä – oslavuje jar. Tá už je tu - drozdy spievajú a vrabce čvirikajú, že v sobotu bude vo Vrbovom veľká slávnosť jari a abstinencie! Oslávia ju muzikou.

27. 03. 2012 12:30  |  Galéria / Osobnosti

Finančná správa je vo Vrbovom pred kolapsom

VRBOVÉ – Primátor mesta pod šikmou vežou pôjde zajtra voliť medzi deviatou a desiatou hodinou. Podobne ako jeho kolegovia z obcí, aj on netrpezlivo vyčkáva na výsledky volieb. Najmä preto, lebo mestský rozpočet v súčasnosti stojí na vode. Až po voľbách totiž Vrbovému prefinancujú faktúry za rekonštrukciu ZŠ na Komenského ulici, jasnejší bude tiež vývoj podielových daní. „Finančná správa je u nás pred kolapsom,“ varuje primátor Ján Jánoška.

09. 03. 2012 12:33  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Milan Hovorka, tréner ŠHK 37 Piešťany

Milan Hovorka hodnotí základnú časť

PIEŠŤANY - 1. hokejová liga má za sebou svoju základnú a tiež aj nadstavbovú časť. Zašli sme preto za trénerom mužstva ŠHK 37 Piešťany, Milanom Hovorkom, aby zhodnotil túto časť ligy. Piešťany momentálne hrajú s Detvou štrťfinálovú časť play-off. Po prvom zápase vedú 1:0 na zápasy a dnes večer, o 18:00 hodine na nich čaká druhý zápas proti Detve.

13. 02. 2012 14:22  |  Šport / Hokej obsahuje video
Jano Babic

Rozhovor s džezovým hráčom Martinom Uherekom

V relácii Podoby džezu, ktorá sa vysiela pravidelne každú nedeľu o 22:00 hodine, vám autor Ján Babič avizoval, že na stránke Piešťanského týždňa nájdete rozhovor s Martinom Uherekom a tu vám ho celý prinášame.

12. 02. 2012 22:15  |  Kultúra / Hudba
Koordinátorka dobrovoľníkov Veronika Morvayová má dušu anjela.

V hospici panuje úcta k životu aj k umieraniu

PIEŠŤANY - Pri pohrebe niekdajšej šéfky piešťanského hospicového združenia, Aleny Ferančíkovej, ktosi z prítomných členov Hospicu Matky Božej povedal: „Alenka nám bude stavbu hospicu vyprosovať v nebi...“ Nestalo sa tak. Hoci v Kocuriciach malo vzniknúť 24-lôžkové zariadenie pre ťažko chorých a umierajúcich, projekt nebol zrealizovaný. Peniaze samy z neba nepadajú. A ani Alenka, ba ani lekár Dušan Kvasnica, ďalší zo zakladateľov hospicového hnutia, ktorý je už na pravde Božej, Piešťancom nepomôžu. Ak by títo dvaja zanietenci žili, určite by chceli mať podobný hospic, ako sa podarilo vybudovať napríklad v Banskej Bystrici.

11. 02. 2012 10:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu

Prežili sme niekoľko koncov sveta

PIEŠŤANY - S predpoveďami o konci sveta je opatrný. Popularizátor astronómie Marián Vidovenec z hvezdárne Hurbanovo nám v rozhovore porozprával nielen o majskom kalendári či svetelnom znečistení.

28. 10. 2011 13:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
Články 41 - 50 z 170
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa