Osobnosti

Julia a Veronika Vlckove

Pozrite si premenu vajíčkovej škrupiny na umelecké dielo

Vyškrabovanie je síce tradičná technika v zdobení kraslíc, patrí u nás medzi tie najrozšírenejšie, a predsa to krasličiarka Júlia Vlčková z Částkoviec robí po novom - otcovou sklárskou brúskou.

27. 03. 2013 15:15  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
Braňo Jobus (vpravo) svoje knihy ochotne podpíše kdekoľvek a kedykoľvek. (jk)

Branislav Jobus: V rozprávkach milujem slobodu a voľnosť

Vrbovčan Branislav Jobus je plodný autor. Teraz nemáme na mysli hudbu, ale knihy. Jeho najnovšia rozprávka je o komisárovi Mrodgem, ale vydavateľstvu odovzdal už ďalšiu - ôsmu v poradí.

09. 02. 2013 10:00  |  Galéria / Osobnosti
Wakeskaterka Zuzana Vráblová a zjazdár Lukáš Učeň. Foto: P. Hán/P. Ferenčík

Vráblová a Učeň "s adrenalínom v krvi" majú za sebou úspešný rok

Piešťanci Zuzana Vráblová a Lukáš Učeň si počas tohto roka vybojovali niekoľko titulov. Wakeskaterka Vráblová má na konte tri vzácne trofeje – svetovou šampiónkou sa stala na Filipínach, európsku trofej si priniesla z Francúzska a v Košiciach sa stala najlepšou na Slovensku. Cyklozjazdár Učeň sa stal majstrom Slovenska v zjazde na bicykli a v tejto disciplíne získal aj Slovenský pohár. V Bulharsku na Red Bull Ride The Palace skončil tesne na druhom mieste.

19. 12. 2012 09:39  |  Šport / Ďalšie športy

Opravár Libor Šašo: Všetko dobré ma naučili ženy

VRBOVÉ - Z archívu PT: Opravár šijacích strojov, obuvi, ale aj kabeliek, opaskov, rukavičiek či iných brašnárskych výrobkov Libor Šašo z Vrbového má dnes už o tri roky viac. A hoci tento rozhovor sme s ním urobili na začiatku jeho oprarvárskej kariéry, ešte v roku 2009, v čase, keď vonku začína sychravé počasie a mnohým z nás zateká do topánok, rozhodli sme sa oprášiť staré dobré veci a ponúknuť vám ich.

22. 11. 2012 08:30  |  Galéria / Osobnosti
Milan Klement: „Počas voľného týždňa sme menej trénovali kondičku a hráči viac korčuľovali.“

Milan Klement zatiaľ vedie „havranov“ k úspechom

Rodák z českých Pardubíc Milan Klement (56) je v prebiehajúcej sezóne hlavným trénerom piešťanských „havranov“ a zatiaľ sa mu v slovenskej hokejovej extralige s hokejistami ŠHK 37 darí bodovať veľmi úspešne. Piešťany sa momentálne nachádzajú v tabuľke na druhom mieste.

14. 11. 2012 09:18  |  Šport / Hokej
V. Nemec (vpravo) oslávil cez víkend 34. narodeniny.

Vladimír Nemec: Vytočiť ma vedia sporné verdikty rozhodcov

Vladimír nemec je jednou z opôr útočných radov ŠHK 37 Piešťany. Rodák z Trenčína cez víkend oslávil sovje 34. narodeniny. Keďže hokejistov čaká budúci týždeň pauza od ligových zápasov, v rozhovore sme sa ho spýtali aj na to, či ich chystá osláviť aj so spoluhráčmi.

07. 11. 2012 08:22  |  Šport / Hokej
„Nie som proti štrajkovej pohotovosti. Ak sú ľudia nespokojní, mali by mať právo vyjadriť svoj názor,“ tvrdí Miloš Tamajka.

Piešťanom chýbajú firmy, zamestnávajúce odborne vzdelaných ľudí

Riaditeľ úradu práce Miloš Tamajka: „Sme na chvoste celej štátnej správy, už niet z čoho škrtať.“ Tamajka je staronovým riaditeľom piešťanského úradu práce. Prvýkrát sa funkcie ujal v roku 2008 a o dva roky neskôr ho odvolala vláda Ivety Radičovej. Nová vláda Roberta Fica plošne vymenila riaditeľov úradov a M. Tamajka v máji tohto roku opäť zasadol na riaditeľskú stoličku.

24. 10. 2012 14:48  |  Piešťany / Aktuálne
Bronzová dvojica z paralympiády Mitošinka - Janovjak (vpravo). Foto: R. Benický

Janovjak: Vždy som veľmi chcel a vždy som jazdil nadoraz

Muž menšieho vzrastu, útlejšia postava, pohľad tak trochu uhorený do neznáma. Vcelku nenápadný, no o to srdečnejší. Niet na ňom ani len stopa hviezdnych manierov, pritom na nedávnych tohoročných paralympijských hrách v Londýne spolu so svojim navádzačom získal pre Slovensko cennú bronzovú medailu.

03. 10. 2012 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tím slovenských dobrovoľníkov s tamojším kňazom.

Ukrajinské deti chytilo za srdce Človeče, nezlob se a pexeso

PIEŠŤANY - Marián Adamčík je mladý muž, ktorý ešte pred dvomi rokmi dral školské lavice Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, kde bol dokonca predsedom školskej rady. Časť týchto prázdnin sa rozhodol stráviť nie tradičnou letnou študentskou aktivitou. Stal sa dobrovoľníkom na Zakarpatskej Ukrajine.

28. 08. 2012 11:16  |  Galéria / Osobnosti
Fotografie V. Otepkovej sa hrajú so snovou realitou.

Fotka je môj vnútorný svet, do ktorého púšťam ľudí

PIEŠŤANY - Mladá fotografka z Vrbového Veronika Otepková sa snaží vo svojej tvorbe ukazovať vlastný vnútorný svet. Ten vytvára pomocou počítačových úprav. Plánuje sa od digitálu opäť vrátiť k tmavej komore a klasickej fotografii. Piešťanskému týždňu prezradila zopár detailov z jej fotokuchyne.

25. 08. 2012 09:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Články 21 - 30 z 166
Lekáreň Regia

Anketa