Osobnosti

Martina Moravcová so svojimi ratolesťami počas plaveckého kempu v roku 2014. (th)

M. Moravcová oslávila životné jubileum

Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska a legendárna plavkyňa, Piešťanka Martina Moravcová, oslávila v sobotu 16. januára okrúhlu štyridsiatku. Je držiteľkou vyše 200 národných rekordov a 67 medailí z vrcholných podujatí, vrátane dvoch strieborných z olympiády v roku 2000 v austrálskom Sydney. Plavkyňa oslávila životné jubileum doma v Piešťanoch v kruhu najbližších.

19. 01. 2016 12:30  |  Šport / Plávanie
Skialpinisti radi skúšajú všetky skaly, ktoré im prídu cesty. (archív I. S. F.)

Korzika: Lyžovačka s pohľadom na more

Lyže, lyžiarky, mačky, kombinézy a ruksaky, k tomu niekoľko milovníkov prírody a dobrá nálada. Iva Sikulová Filová, slovenská skialpinistka a pracovníčka horskej služby, porozprávala v stredu 13. januára v Piešťanskom informačnom centre o zážitkoch z čarovnej Korziky.

19. 01. 2016 12:00  |  Galéria / Osobnosti
Ivan Mocko vďaka chorobe zmenil
svoj pohľad na život. (archív I. M.)

I. Mocko: Choroba mi ukázala, že život je o niečom inom

Naháňame sa za materiálnym zabezpečením, uznaním či kariérnym postupom a zabúdame na seba i svoje zdravie. V živote sú však dôležitejšie veci ako peniaze či sláva a osud je nekompromisný učiteľ, prioritám napokon naučí takmer každého. Jeho žiakom sa stal aj 31-ročný Piešťanec Ivan Mocko. Dostal doslova druhú šancu na život. Chopil sa jej pevne a s odhodlaním, v týchto dňoch dokončuje svoju prvú knihu.

17. 01. 2016 10:00  |  Galéria / Osobnosti

Tatranské vrcholy na lyžiach

V stredu 8. júla o 17.30 h sa v Piešťanskom informačnom centre na Pribinovej ulici uskutoční stretnutie s horolezkyňou a skialpinistkou Ivou Šikulovou Filovou, ktoré bude spojené s premietaním zaujímavých fotografií.

07. 07. 2015 10:59  |  Galéria / Osobnosti
Dominika Porubská prezentovala svoju cestu na ostrov Bali. (A. Mathiasová)

Cestou necestou peši či na fiatke

Po druhýkrát sa Piešťany stali jednou zo zástaviek cestovateľského turné pod názvom Cestou necestou. V nedeľu zaplnili klub ŽiWell všetci tí, ktorí si prišli vypočuť zážitky vášnivých cestovateľov.

11. 11. 2014 12:00  |  Galéria / Osobnosti
Výtvarníčka objavuje farebný svet malieb od deviatich rokov. (archív A. Jones)

Piešťanka darovala originálne obrazy pražskej nemocnici

Výtvarníčka Andrea Jones si spríjemnila letnú dovolenku návštevou rodných Piešťan. Do mesta sa vrátila po dlhých 15 rokoch. Počas pobytu, ktorý mala doslova nabitý rôznymi programami, tiež venovala niekoľko svojich obrazov Oddeleniu detskej onkológie a hematológie Fakultnej nemocnice v pražskom Motole. A. Jones odpovedala na niekoľko otázok Piešťanského týždňa o začiatkoch v umeleckej brandži, o živote v Piešťanoch a USA, ale aj o tom, čo ju pri maľovaní inšpiruje a prečo si ako tému vyberá často rôzne zvieratá.

19. 10. 2014 12:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
V počítači má nainštalovaný hlasový softvér. (Ján Karásek)

Šachový kráľ z Piešťan v krajine slepcov

V máji získal v Levoči titul majstra Slovenska v šachu nevidiacich a slabozrakých. Už tretí raz - prvý vybojoval v roku 1997, druhý o sedem rokov neskôr a na ten posledný si musel počkať ďalších desať rokov. Štyridsaťsedemročný Piešťanec Vladimír Orviský sa už od detstva pohybuje v krajine slepcov. Zhovárali sme s ním aj o tom, ako sa mu v nej žije.

14. 09. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lucia Ondrušková priamo v akcii. (archív L. Ondruškovej)

Zákazník chcel do kávy nakresliť prsia

Väčšina ľudí si nevie predstaviť deň bez šálky lahodnej kávy. Dvadsaťjedenročná Lucia Ondrušková, júnová víťazka celoslovenskej súťaže Latte Art Jam 2014, robí z tejto chvíle výnimočný moment. Rodáčka z Jalšového, baristka v piešťanskej kaviarni, svojimi obrázkami v kapučíne vyčarí úsmev na tvári každému kávičkárovi.

13. 09. 2014 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Mušinský (Ján Karásek)

Na Facebooku mal päť priateľov, dnes ich má takmer tritisíc

Pred rokom, 23. augusta, na sociálnej sieti vytvoril stránku. Zaznamenala takmer raketový štart a pritom nezachytávala žiadnu vychytenú módnu vlnu. Len „obyčajné“ dejiny kúpeľného mesta. Dnes má stránka 2756 priaznivcov a jej tvorcom a prevádzkovateľom je Piešťanec Ladislav Mušinský.

07. 09. 2014 11:00  |  Galéria / Osobnosti obsahuje fotogalériu
Pohľad na nádvorie horného hradu.

Ruiny hradu Tematín dostávajú novú tvár

K ruinám hradu týčiaceho sa na úpätí Považského Inovca merali cestu už mnohí z nás. Napadlo nám však, koľkokrát túto trasu museli zdolať ľudia, ktorí oživujú pamiatku z 13. storočia pred očami turistov? Na opravu hradu Tematín nestačí iba čas, ale predovšetkým je potrebná obetavosť a srdce otvorené pre obnovu kultúrneho dedičstva. Dobrovoľníci pracujúci na hrade tieto podmienky nepochybne spĺňajú. Piešťanský týždeň sa rozprával s predsedom občianskeho združenia Hrad Tematín Mojmírom Chomom.

27. 07. 2014 12:00  |  Galéria / Osobnosti
Články 11 - 20 z 170
GARGO
Regal Burger

Anketa