Osobnosti

Jediná Slovenka v reprezentácii ČSSR. (amb)

Miriam Bartovicová ešte vyhráva svetové súťaže v obrovskom slalome

Dnes už 70-ročná Piešťanka Miriam Bartovicová, rodená Cuninková, sa v roku 1970 stala suverénnym spôsobom najlepšou zjazdárkou Československa. K dvom vtedajším titulom majsterky Československa v špeciálnom slalome a v zjazde rodáčka z Liptova pridala v zime roku 1970 tri - v špeciálnom a obrovskom slalome a tretí hlavný, v trojkombinácii.

25. 03. 2018 14:00  |  Galéria / Osobnosti
Jubilanti na pôde SOV: (zľava) V. Miller, Ľ. Komadel, M. Jasenčáková a J. Jurášek. (archív SOV)

Olympionik Ľudovít Komadel deväťdesiatnikom

Významného životného jubilea - 90. narodenín - sa 1. novembra dožil piešťanský rodák, prof. MUDr. Ľudovít Komadel, DrSc., účastník plaveckých súťaží na Olympijských hrách (OH) 1952 v Helsinkách, kde na 200 m prsia obsadil ôsme miesto. Popredný telovýchovný lekár a univerzitný profesor na olympiáde 1968 v Mexico City pôsobil ako lekár výpravy vtedajšieho Československa.

19. 11. 2017 09:00  |  Galéria / Osobnosti
Ocenený Jozef Adamec neskrýval radosť. (gak)

Jozef Adamec čestným občanom kraja

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa vo štvrtok 5. októbra v trnavskom Divadle Jána Palárika uskutočnilo už po jedenásty raz oceňovanie osobností kraja.

10. 10. 2017 11:00  |  Galéria / Osobnosti
Práve mandolína spojila manželov. Anita chodila na mandolínový krúžok, ktorý viedol Karol. Raz prišla na hodinu sama. (vd)

Karol Kevan žil život na ľadovo rýchle obrátky

Karol Kevan založil zimné plávanie otužilcov v Piešťanoch aj Kevanovu stovku. Túžil vliezť do ľadových vĺn rieky ako storočný.

21. 09. 2017 12:00  |  Galéria / Osobnosti
Archeológa preslávil i jeho hollywoodsky klobúk. (reprofoto: publikácia)

Egyptológ Z. Hawass: My nepotrebujeme demokraciu západného typu

Piešťanské kúpele navštívila v máji osobnosť vskutku celebritná. Bývalý egyptský minister pamiatok a riaditeľ archeologických prác v Gíze, oáze Baharíja a slávnom Údolí kráľov, Zahi Hawass, si pri svojom pobyte na Kúpeľnom ostrove našiel čas i pre novinárov. Charizmatický muž je mnohými nazývaný aj „Indiana Jones starovekej archeológie“ pre svoj typický klobúk podobný tomu, ktorý nosil Harrison Ford v hollywoodskom veľkofilme o dobrodružnom archeológovi.

05. 06. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
Dizajnérka Petra Mojžišová
pochádza z Piešťan. (archív P. Mojžišovej)

Úspešná Piešťanka navrhuje interiéry v Londýne

V piešťanskom regióne sa narodilo už mnoho úspešných ľudí. Ich prácu si cenia nielen domáci, ale i zahraniční zamestnávatelia či klienti. Rodné mesto prezentuje v zahraničí aj Petra Mojžišová. Rodáčka z Piešťan pracuje na lukratívnych projektoch, jedným z nich je i šesťposchodový dom v exkluzívnej štvrti Londýna.

23. 04. 2016 15:00  |  Galéria / Osobnosti
Janko Lehotský so Zuzkou Smatanovou. (archív J. L.)

Janko Lehotský: Nikdy nekalkulujem pri tvorbe

Janka Lehotského, niekdajšieho lídra skupiny Modus, od detstva obklopovalo umenie. Jeho mama Ella Fuchsová-Lehotská bola primabalerínou, choreografkou a pedagogičkou. Brat Juraj patrí k najvýraznejším slovenským trubkárom.

27. 03. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
...prezentujúca Parking Day v Piešťanoch v roku 2013... (archív L. G.)

Mladá líderka s pozitívnou úchylkou

Lívia Gažová sa veľmi tešila na nedávne Vianoce, pretože skoro dva a pol roka do rodných Piešťan prichádzala len na skok. Štúdium architektúry, semestre náročné na prácu i študijný pobyt v estónskom Talline ju fyzicky od domova akoby odstrihli. Napriek tomu získala koncom minulého roka cenu MOST v kategórii Mladá líderka. Vyhlasuje ju Rada mládeže Slovenska a ďakuje tak ľuďom, aktívne sa podieľajúcim na zlepšovaní prostredia okolo seba, v našom prípade v Piešťanoch. Ako to dokázala?

07. 02. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
D. Libiakovú sprevádzalo Dámske komorné trio z Banskej Bystrice. (Viera Dusíková)

Libiaková spievala Hegerovú

Sympatická džezmenka Dáša Libiaková sa predstavila v Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov v Piešťanoch spolu s Dámskym komorným triom s piesňami Hany Hegerovej. Z Banskej Bystrice sa presťahovala do Piešťan, tu žije, pracuje, spieva a túži v meste objaviť nové spevácke talenty. Ako a prečo práve v meste barlolámača? Nielen o tomto sme sa porozprávali s dámou s medovým hlasom a džezovou dušou.

29. 01. 2016 13:06  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
G. Oňová rodinám radí - radšej objíma, ako karhá. (V. Dusíková)

Gizka Oňová natáčala v Krakovanoch

V Krakovanoch natáčali filmári ďalšiu epizódu televíznej šou Svokra s Gizelou Oňovou. Príbeh zo života rodiny boriacej sa s problémami rozuzlí dáma obdarená vzácnymi vlastnosťami. Nie je príkladom svokry, ktorú rodina radšej odprevádza, ako víta. Vie načúvať, pohladiť, objať, no i pohroziť prstom a ukázať, kade by sa rodina mala vybrať. Chvíľami sa vraj cíti byť ceruzkou v Božích rukách. Podarí sa Gizke napísať, čo jej Boh nadiktuje aj v Krakovanoch?

24. 01. 2016 13:00  |  Galéria / Osobnosti
Články 1 - 10 z 170
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa