Osobnosti

Archeológa preslávil i jeho hollywoodsky klobúk. (reprofoto: publikácia)

Egyptológ Z. Hawass: My nepotrebujeme demokraciu západného typu

Piešťanské kúpele navštívila v máji osobnosť vskutku celebritná. Bývalý egyptský minister pamiatok a riaditeľ archeologických prác v Gíze, oáze Baharíja a slávnom Údolí kráľov, Zahi Hawass, si pri svojom pobyte na Kúpeľnom ostrove našiel čas i pre novinárov. Charizmatický muž je mnohými nazývaný aj „Indiana Jones starovekej archeológie“ pre svoj typický klobúk podobný tomu, ktorý nosil Harrison Ford v hollywoodskom veľkofilme o dobrodružnom archeológovi.

05. 06. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
Dizajnérka Petra Mojžišová
pochádza z Piešťan. (archív P. Mojžišovej)

Úspešná Piešťanka navrhuje interiéry v Londýne

V piešťanskom regióne sa narodilo už mnoho úspešných ľudí. Ich prácu si cenia nielen domáci, ale i zahraniční zamestnávatelia či klienti. Rodné mesto prezentuje v zahraničí aj Petra Mojžišová. Rodáčka z Piešťan pracuje na lukratívnych projektoch, jedným z nich je i šesťposchodový dom v exkluzívnej štvrti Londýna.

23. 04. 2016 15:00  |  Galéria / Osobnosti
Janko Lehotský so Zuzkou Smatanovou. (archív J. L.)

Janko Lehotský: Nikdy nekalkulujem pri tvorbe

Janka Lehotského, niekdajšieho lídra skupiny Modus, od detstva obklopovalo umenie. Jeho mama Ella Fuchsová-Lehotská bola primabalerínou, choreografkou a pedagogičkou. Brat Juraj patrí k najvýraznejším slovenským trubkárom.

27. 03. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
...prezentujúca Parking Day v Piešťanoch v roku 2013... (archív L. G.)

Mladá líderka s pozitívnou úchylkou

Lívia Gažová sa veľmi tešila na nedávne Vianoce, pretože skoro dva a pol roka do rodných Piešťan prichádzala len na skok. Štúdium architektúry, semestre náročné na prácu i študijný pobyt v estónskom Talline ju fyzicky od domova akoby odstrihli. Napriek tomu získala koncom minulého roka cenu MOST v kategórii Mladá líderka. Vyhlasuje ju Rada mládeže Slovenska a ďakuje tak ľuďom, aktívne sa podieľajúcim na zlepšovaní prostredia okolo seba, v našom prípade v Piešťanoch. Ako to dokázala?

07. 02. 2016 11:00  |  Galéria / Osobnosti
D. Libiakovú sprevádzalo Dámske komorné trio z Banskej Bystrice. (Viera Dusíková)

Libiaková spievala Hegerovú

Sympatická džezmenka Dáša Libiaková sa predstavila v Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov v Piešťanoch spolu s Dámskym komorným triom s piesňami Hany Hegerovej. Z Banskej Bystrice sa presťahovala do Piešťan, tu žije, pracuje, spieva a túži v meste objaviť nové spevácke talenty. Ako a prečo práve v meste barlolámača? Nielen o tomto sme sa porozprávali s dámou s medovým hlasom a džezovou dušou.

29. 01. 2016 13:06  |  Galéria / Osobnosti obsahuje video
G. Oňová rodinám radí - radšej objíma, ako karhá. (V. Dusíková)

Gizka Oňová natáčala v Krakovanoch

V Krakovanoch natáčali filmári ďalšiu epizódu televíznej šou Svokra s Gizelou Oňovou. Príbeh zo života rodiny boriacej sa s problémami rozuzlí dáma obdarená vzácnymi vlastnosťami. Nie je príkladom svokry, ktorú rodina radšej odprevádza, ako víta. Vie načúvať, pohladiť, objať, no i pohroziť prstom a ukázať, kade by sa rodina mala vybrať. Chvíľami sa vraj cíti byť ceruzkou v Božích rukách. Podarí sa Gizke napísať, čo jej Boh nadiktuje aj v Krakovanoch?

24. 01. 2016 13:00  |  Galéria / Osobnosti
Martina Moravcová so svojimi ratolesťami počas plaveckého kempu v roku 2014. (th)

M. Moravcová oslávila životné jubileum

Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska a legendárna plavkyňa, Piešťanka Martina Moravcová, oslávila v sobotu 16. januára okrúhlu štyridsiatku. Je držiteľkou vyše 200 národných rekordov a 67 medailí z vrcholných podujatí, vrátane dvoch strieborných z olympiády v roku 2000 v austrálskom Sydney. Plavkyňa oslávila životné jubileum doma v Piešťanoch v kruhu najbližších.

19. 01. 2016 12:30  |  Šport / Plávanie
Skialpinisti radi skúšajú všetky skaly, ktoré im prídu cesty. (archív I. S. F.)

Korzika: Lyžovačka s pohľadom na more

Lyže, lyžiarky, mačky, kombinézy a ruksaky, k tomu niekoľko milovníkov prírody a dobrá nálada. Iva Sikulová Filová, slovenská skialpinistka a pracovníčka horskej služby, porozprávala v stredu 13. januára v Piešťanskom informačnom centre o zážitkoch z čarovnej Korziky.

19. 01. 2016 12:00  |  Galéria / Osobnosti
Ivan Mocko vďaka chorobe zmenil
svoj pohľad na život. (archív I. M.)

I. Mocko: Choroba mi ukázala, že život je o niečom inom

Naháňame sa za materiálnym zabezpečením, uznaním či kariérnym postupom a zabúdame na seba i svoje zdravie. V živote sú však dôležitejšie veci ako peniaze či sláva a osud je nekompromisný učiteľ, prioritám napokon naučí takmer každého. Jeho žiakom sa stal aj 31-ročný Piešťanec Ivan Mocko. Dostal doslova druhú šancu na život. Chopil sa jej pevne a s odhodlaním, v týchto dňoch dokončuje svoju prvú knihu.

17. 01. 2016 10:00  |  Galéria / Osobnosti

Tatranské vrcholy na lyžiach

V stredu 8. júla o 17.30 h sa v Piešťanskom informačnom centre na Pribinovej ulici uskutoční stretnutie s horolezkyňou a skialpinistkou Ivou Šikulovou Filovou, ktoré bude spojené s premietaním zaujímavých fotografií.

07. 07. 2015 10:59  |  Galéria / Osobnosti
Články 1 - 10 z 166
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa