Výsledok celoročnej práce Mareka Talábu

Nedeľa 24. 09. 2017 07:00  | Galéria / Dom, byt, záhrada  | Autor: vd, at

Počasie v tomto roku pripravilo záhradkárom veľa starostí a práce. Na jar prišli dva silné prízemné mrazy a celý rok bol veľmi chudobný na zrážky.

Manželom sa podarilo dopestovať aj takéto kivi.

Manželom sa podarilo dopestovať aj takéto kivi. (Autor: A. Talábová)

Podpredseda Miestnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Marek Talába z Dubovian začal bojovať za svoju úrodu už na jar. „Sledoval som predpovede počasia a dve noci, keď meteorológovia varovali pred prízemnými mrazmi, som trávil vonku prikladaním polienok dreva na dvanástich ohniskách, ktoré som porozkladal po celej záhrade. Podarilo sa mi dvihnúť teplotu o tri stupne, a tým ochrániť úrodu proti mrazom.“

Aby ovocie nezmrzlo, M. Talába rozložil v záhrade dvanásť ohníkov.Aby ovocie nezmrzlo, M. Talába rozložil v záhrade dvanásť ohníkov. (Autor: A. Talábová)

Úroda, ako sa patrí.Úroda, ako sa patrí. (Autor: A. Talábová)

To bol základ! Už len stačilo počas celého roka pravidelne zavlažovať, raz za mesiac prihnojiť viaczložkovým hnojivom a výsledok, ktorý poteší nielen na duši, sa dostavil v podobe dostatku zdravého a chutného ovocia počas celého roka. „Tešíme sa z vlastnej úrody a chystáme sa ju vystaviť aj na spoločnej záhradkárskej výstave, ktorú každoročne organizuje náš zväz záhradkárov z Dubovian,“ dodala manželka Andrea Talábová.

GARGO
Regal Burger

Anketa