Lodenica

Dom, byt, záhrada

Zhotovte si anjela za päť minút

Poďte si s nami vytvoriť vianočného anjela zo slamy. Naučil nás ho zhotoviť ľudový umelec majster Pavel Lednár z Nitry.

21. 12. 2011 08:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

Halloween spríjemňoval jednu noc mŕtvym

Odborník Jozef Šimko zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch rozpráva o tradíciách Halloweenu.

31. 10. 2011 14:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada

Chryzantémy - kvety všetkých svätých

Chryzantémy sú kvetiny, ktoré využívame najmä na výzdobu hrobov alebo cintorínov a ich charakteristickú vôňu sme u nás zvykli spájať so Sviatkom všetkých svätých.

28. 10. 2011 08:15  |  Galéria / Dom, byt, záhrada

Vydarená akcia dubovianskych záhradkárov

PIEŠŤANY - Záhradkári z Dubovian si môžu pripísať ďalšiu čiarku za úspešne zvládnutou akciou. Po Krumplových hodoch majú na konte vydarenú hodovú výstavu ovocia, zeleniny a kvetov. Výstava sa uskutočnila v zrekonštruovaných priestoroch budovy obecného úradu.

13. 10. 2011 08:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

Piešťanskí záhradkári našli najkrajšie jablko

PIEŠŤANY - Už desiatykrát sa zišli záhradkári z Piešťan a blízkeho okolia, aby sa pochválili s tohtoročnou úrodou a tiež súťažili o najkrajšie jablko. Do tejto súťaže bolo prihlásených až tristo exponátov. To najkrajšie dopestoval Teodor Šinský z Piešťan.

04. 10. 2011 10:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

V Trebaticiach strihali pásku v novej bytovke

TREBATICE/PIEŠŤANY – Prestrihnutím pásky dnes slávnostne otvorili v Trebaticiach aj druhú jedenásť bytovku. Investor Marcel Gono, riaditeľ Domossu Miroslav Hrdina a starosta obce Trebatice Juraj Valo vítali návštevníkov s nožničkami v rukách, ktoré zamenili za poháre sektu. Zvedaví návštevníci nazreli do dvojizbových i trojizbových bytov peknej modernej bytovky, ktorej prednosťou je nielen cena ale aj kvalita. Dnešní hostia mali naviac možnosť vyplniť pred bytovkou anketový lístok a vyhrať hodnotné ceny.

01. 10. 2011 17:35  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu

POZRITE SA: Krakovianska výstava ovocia a zeleniny

KRAKOVANY/AKTUALIZOVANÉ O VIDEO - Vtipná, originálna, pestrá aj poučná bola výstava ovocia, zeleniny ale aj byliniek, citrusov a ovocných štiav v Krakovanoch. Deti sa vyšantili, dospelí sa inšpirovali a ten, kto sa chcel zabávať, jesť i piť, mohol tak urobiť do sýtosti. Pozrite sa, ako to v Krakovanoch v sobotu popoludní a podvečer vyzeralo.

20. 09. 2011 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu

"Popletená" mrkva a iné záhradkárske kuriozity

PIEŠŤANY - Blíži sa jeseň a v záhradách začíname zberať prvú úrodu. V tej tohtoročnej sa vyskytlo niekoľko rarít, ktoré sme vám priniesli na stránkach Piešťanského týždňa alebo na našom webe. Pochválili ste sa nám štvormetrovou slnečnicou, polkilovou cibuľou či takmer kilovou rajčinou. Do redakcie nám však neustále posielate nové a nové záhradkárske kuriozity.

22. 08. 2011 10:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

"Červených obrov" dopestoval Piešťanec

PIEŠŤANY - Rekordov v piešťanských záhradkách pribúda. Po štvormetrovej slnečnici a polkilovej cibuli sa na zozname pestovateľských kuriozít roku 2011 ocitli aj takmer kilové rajčiny zo záhrady Piešťanca Pavla Oslanského.

17. 08. 2011 13:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Gigantická slnečnica sa na svet pozerá zo štvormetrovej výšky. (Foto: hh)

Štvormetrovú slnečnicu zabudli polievať

PIEŠŤANY – V záhradke rodinného domu Piešťanca Jozefa Vlhu vyrástla gigantická slnečnica. Za slnkom sa ťahala celé leto, pričom dorástla do úctyhodnej výšky štyri metre a desať centimetrov.

10. 08. 2011 13:20  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 41 - 50 z 104
Regal Burger

Anketa