Dom, byt, záhrada

Vôňa muškátov pomáha proti komárom

Aj keď vonku je ešte pomerne chladno, možno práve v týchto dňoch sa rozhodujete, aké letničky si kúpite na svoj balkón. Mnohí z vás siahnu práve po pelargóniách, čiže muškátoch. Prečítajte si o nich niečo viac.

05. 04. 2013 00:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Ružu si môžete poskladať aj z iného ako červeného obrúska.

Inšpirácia na piatok: Ruža

Nielen chutné a vkusne naaranžované jedlo je súčasťou slávnostného servírovania. Netreba zabúdať ani na prestieranie. V tomto seriáli vám ponúkneme zopár tipov ako si ozvláštniť aj neformálne stolovanie. Jednou z možností je napríklad skladačka z obrúskov na váš stôl.

05. 04. 2013 00:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video

Cesnak medvedí čistí krv, imelo má zázračnú moc!

Aj vy dávete prednosť skôr alternatívnej medicíne a bylinkám ako liekom z farmaceutických spoločností? Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového na lieky z Božej lekárne nedá dopustiť. Tvrdí, že Boh nám vždy dá rok predtým také bylinky, aké človek bude potrebovať na svoje choroby.

22. 11. 2012 09:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

Gabrielina rajčina vážila 1050 g

PIEŠŤANY - O tom, že v záhradkách v našom regióne sa darí najmä rajčinám, nám napísala aj naša čitateľka Gabriela. Jej maxi rajčina však neprekonala minulotýždňový rekord Eduarda Lenického - vážila "len" 1050 g.

13. 08. 2012 08:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Eduard Lenický dopestoval vo svojej záhradke mega rajčinu s váhou 134 gramov.

U Lenických majú maxi rajčiny

PIEŠŤANY - Obrovské rajčiny – jednu s hmotnosťou 1,34 kg a druhú o štyri gramy ľahšiu dopestoval záhradkár Eduard Lenický z Piešťan. Z peknej úrody v záhradke na Obchodnej ulici sa tešili aj manželka Mária a dcéra Denisa. Tá nám ochotne zapózovala aj v hriadke medzi rajčinami.

09. 08. 2012 07:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu
V lokalite Žrebík nad Hubinou žal lucerku traktorista Ján Verecký (vľavo). Úrodu prišiel skontrolovať podpredseda Roľníckeho družstva v Moravanoch Milan Macko.

Poľnohospodárom z Piešťan rozkradli kovové časti závlah

PIEŠŤANY - Sucho, ktoré už viac ako pol roka postihuje aj náš región, má katastrofálne následky. Očakávajú sa len asi 60-percentné výnosy. Na niektorých miestach a pri niektorých plodinách aj nižšie. Najhoršie je na tom repka olejná, jarný jačmeň i pšenica. Obilniny aj repka zahoreli, pustili sa do nich škodcovia a choroby. Väčšina družstiev musela repku zaorať. Poľnohospodári sú zdrvení. Obávajú sa krachu. Mnohí nemohli ani zavlažovať, lebo kovové časti závlahových systémov im rozkradli z polí zlodeji.

10. 07. 2012 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Takáto topánočka plná skladkostí poteší nejedno dieťa.

Inšpirácia na piatok: Orient a Topánočka

Nielen chutné a vkusne naaranžované jedlo je súčasťou slávnostného servírovania. Netreba zabúdať ani na prestieranie. V tomto seriáli vám ponúkneme zopár tipov ako si ozvláštniť aj neformálne stolovanie. Jednou z možností je napríklad skladačka z obrúskov na váš stôl.

01. 06. 2012 07:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video
Štvrták Jozef Zelíska predviedol ako si môžete zhotoviť ten najjednoduchší aranžmán.

Inšpirácia na piatok: Bylinky vždy po ruke

PIEŠŤANY - V mnohých prípadoch platí, že netreba veľa vymýšľať a tie najjednoduchšie veci sú najefektnejšie. Jedným z tých najjednoduchších aranžmánov je debnička plná byliniek.

27. 04. 2012 08:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video obsahuje fotogalériu
U Marty Rybovej doma by ste zrejme nenašli ani venček. Podľa vlastných slov, zatiaľ má len vajíčka.

Profesorka aranžovania si byt na Veľkú noc nezdobí

PIEŠŤANY - Aké sú trendy vo floristike na jar? Kde vznikajú? A prečo sú móda a floristika považované za vlastné sestry? Aj na to nám odpovedala profesorka aranžovania na Strednej odbornej škole záhradníckej (SOŠZá) v Piešťanoch, Marta Rybová. Paradoxne, hoci v práci vytvára spolu so študentmi rozličné jarné i veľkonočné aranžmány, doma sviatočnú výzdobu kvôli nadchádzajúcim sviatkom nepripravuje.

05. 04. 2012 14:20  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video
Jarný venček určite spríjemní vaše obydlie a navodí tú správnu jarnú atmosféru.

Inšpirácia na piatok: Jarný venček

Jar k nám zavítala s plnou silou. V záhradách rozkvitli stromy, v tráve sa bojazlivo krčia fialky a drzé púpavy vyrástú kdekoľvek - aj medzi škárami pri chodníku. Nechajte vojsť jar do svojich príbytkov, možno aj vo forme jarného venčeka, ktorého výrobu nám predviedol študent štvrtého ročníka na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch - Lukáš Valenta.

30. 03. 2012 07:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 31 - 40 z 106
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa