Dom, byt, záhrada

Jozef Cabala fialové zemiaky varí a urobil si z nich aj šalát. (vd)

Dopestoval fialové zemiaky proti rakovine

V záhradkárskej osade Lomec nad obcou Banka dopestoval Jozef Cabala z Piešťan okrem iného aj fialové zemiaky zo severného Talianska. Majú čiernu šupku a fialovú dužinu. Odborníci ich volajú Blaue Congo. Zemiaky sú výnimočné nielen tým, že i po tepelnej úprave ostanú fialové, ale najmä, že sú účinné v boji proti rakovine.

12. 10. 2014 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Aj betónové ploty môžeme zazeleniť rôznymi spôsobmi. (Jozef Šimko)

Aj betón sa môže zazelenieť a rozkvitnúť

Urban gardening, ktorý je tiež známy ako mestské záhradníctvo alebo poľnohospodárstvo, umožňuje pestovanie rastlín i tam, kde sa na prvý pohľad zdá, že sa tu žiadnej rastline nemôže dariť. Poskytuje mnoho environmentálnych, sociálnych a zdravotných prínosov. Podporuje sociálnu komunikáciu obyvateľov, vychováva mestské deti.

05. 07. 2014 11:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Ilustračné foto. (mp)

Letničky i trvalky v tieni a v polotieni

Do záhrady v tieni či polotieni je potrebné vybrať si vhodné rastliny a pri výsadbe ich dômyselne ich skombinovať. V tieni sa dobre vynímajú rododendrony, paprade, azalky, pierisie, skimimie, kalmimie, hortenzie, fuksie a letničky, ktoré milujú tieň.

26. 04. 2014 13:00  |  Piešťany / Aktuálne

Páľavu znesú muškáty aj petúnie

Ak si chystáte ozdobiť svoje domovy letničkami, treba mať na pamäti, že v posledných rokoch sa aj v našich zemepisných šírkach vyskytuje čoraz viac tropických dní bez zrážok.

13. 04. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Takéto sviatočné obrúsky si môžete poskladať podľa nášho návodu. (jk)

S Belistar si môžete dopriať exkluzívne vianoce

Spoločnosť Belistar ponúka špičkové produkty, ktoré sú ozdobou každého prestretého stola.

17. 12. 2013 09:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video

Vôňa muškátov pomáha proti komárom

Aj keď vonku je ešte pomerne chladno, možno práve v týchto dňoch sa rozhodujete, aké letničky si kúpite na svoj balkón. Mnohí z vás siahnu práve po pelargóniách, čiže muškátoch. Prečítajte si o nich niečo viac.

05. 04. 2013 00:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Ružu si môžete poskladať aj z iného ako červeného obrúska.

Inšpirácia na piatok: Ruža

Nielen chutné a vkusne naaranžované jedlo je súčasťou slávnostného servírovania. Netreba zabúdať ani na prestieranie. V tomto seriáli vám ponúkneme zopár tipov ako si ozvláštniť aj neformálne stolovanie. Jednou z možností je napríklad skladačka z obrúskov na váš stôl.

05. 04. 2013 00:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje video

Cesnak medvedí čistí krv, imelo má zázračnú moc!

Aj vy dávete prednosť skôr alternatívnej medicíne a bylinkám ako liekom z farmaceutických spoločností? Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového na lieky z Božej lekárne nedá dopustiť. Tvrdí, že Boh nám vždy dá rok predtým také bylinky, aké človek bude potrebovať na svoje choroby.

22. 11. 2012 09:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu

Gabrielina rajčina vážila 1050 g

PIEŠŤANY - O tom, že v záhradkách v našom regióne sa darí najmä rajčinám, nám napísala aj naša čitateľka Gabriela. Jej maxi rajčina však neprekonala minulotýždňový rekord Eduarda Lenického - vážila "len" 1050 g.

13. 08. 2012 08:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Eduard Lenický dopestoval vo svojej záhradke mega rajčinu s váhou 134 gramov.

U Lenických majú maxi rajčiny

PIEŠŤANY - Obrovské rajčiny – jednu s hmotnosťou 1,34 kg a druhú o štyri gramy ľahšiu dopestoval záhradkár Eduard Lenický z Piešťan. Z peknej úrody v záhradke na Obchodnej ulici sa tešili aj manželka Mária a dcéra Denisa. Tá nám ochotne zapózovala aj v hriadke medzi rajčinami.

09. 08. 2012 07:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu
Články 21 - 30 z 101

Anketa