Dom, byt, záhrada

GARGO: Všetko pre dokonalý interiér

Nové trendy, moderný dizajn, špičková kvalita, spokojní zákazníci, profesionálna obsluha, kompletné vybavenie novostavieb od pivnice po komín. To všetko už 15 rokov poskytuje spoločnosť GARGO so sídlom na Žilinskej ceste v Piešťanoch. Na novej modernej predajnej ploche 2200 metrov štvorcových ponúka široký sortiment výrobkov krbového, interiérového aj kúpeľového štúdia. Rady a ponuky zákazníkom sú tu zdarma, za tovar si, samozrejme, zaplatíte. Ak však predajné centrum navštívite v tretí marcový týždeň, špeciálny balíček prekvapení pre vás chystajú počas dňa otvorených dverí.

12. 03. 2016 09:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Zo širokej ponuky v obchodoch je možné vybrať si pestrú škálu kvetov. (Jozef Šimko)

Nekupujte zbytočne veľa osív

Kvalitné osivá sú základom budúcej úrody a zaslúžia si zvýšenú pozornosť. Dôležitá klíčivosť závisí od semien a podmienok ich skladovania.

03. 03. 2016 14:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Jarné práce už záhradkári začali vo februári. (Jozef Šimko)

Záhradkári, vyťahujte pílky a hrable

Február a marec sú charakteristické značnými výkyvmi teplôt, vyskytujú sa mrazy, ale teplomer sa vyšplhá aj nad desať stupňov Celzia. Od počasia závisí, aké práce zrealizujeme v záhrade.

02. 03. 2016 14:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Vo Vrbovom si deti nazbierali kytičku snežienok. (pb)

Snežné žienky vykukli aj vo Vrbovom

Na ružovom kríku dulovníka, ale aj na iných ovocných stromoch sa už objavili púčiky kvetov.

02. 03. 2016 10:30  |  Región / Aktuálne
Hotové kurivo zabalené vo fólii je nachystané na predaj. (mk)

Cez sviatky vás zohrejú kukuričné brikety Granelam

Ide o novinku? Áno aj nie. Výroba brikiet z odpadových materiálov nie je žiadnym novým javom. Vyrábajú sa z drevených pilín, triesok či starého papiera. Brikety z kukuričných oklaskov sme tu však ešte nemali. Výrobňa sa nachádza v Ostrove, len pár kilometrov od Piešťan.

27. 12. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Jozef Cabala mal na tomto stromčeku päť jedlých gaštanov. (vd)

Banka: V osade Lomec zarodil ročný gaštan

Záhradkár Jozef Cabala z Piešťan pestuje netradičné plodiny. Každoročne sa o nové výpestky podelí s čitateľmi Piešťanského týždňa.

23. 10. 2015 11:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu
Kvet šafranu dopestujeme aj v našich podmienkach. (Jozef Šimko)

Šafran pravý patrí medzi najdrahšie korenia

Šafran pravý (Crocus sativus), príbuzný našich jarných krokusov, patrí medzi najdrahšie korenia. V súčasnosti viac ako 95 percent produkcie dodáva Irán, kde je súčasťou každodenného života. Ďalšími pestovateľmi sú India, Čína, Maroko, Grécko či Španielsko. Najkvalitnejší pochádza z indického Kašmíru, v Európe ho ale nezoženieme.

15. 08. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Bungalov Mária s obytnou plochou 116 m2 sa radí do kategórie stredne veľkých rodinných domov. Plne uspokojí požiadavky na bývanie 4-5-člennej rodiny. (archív GIT)

Od rekonštrukcie striech až po ekologické drevodomy

Pri vstupe do Vrbového v smere od Trebatíc hneď za benzínovou čerpacou stanicou v nenápadnom dome už druhý rok sídli firma GIT, s.r.o. Po piatich rokoch v prenajatých priestoroch v tom istom meste najmä pre skvalitnenie predajných plôch na strešný stavebný materiál i rezivo sa presťahovali do vlastných priestorov. V areáli spoločnosti nielen nakúpite, ale dozviete sa o všetkých druhoch striech, výstavbe drevodomov a murovaných domov, zatepľovaní fasád, výrobe a montáži klampiarskych prvkov. Poradenská činnosť je základným kľúčom k získaniu dôvery medzi klientom a dodávateľom a GIT má vo svojej ponuke nielen poradenstvo, ale aj realizáciu a servis spomínaných stavebných činností.

08. 08. 2015 16:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Letničky našu námahu odmenia svojou pestrou farebnosťou. (vd)

Letničky sú náročné na prácu, ale rýchlo nás odmenia

Letničky v záhradníckej praxi sú rastlinné druhy s jednotlivými rastlinami. V jednom vegetačnom období vyklíčia, vyrastú, vykvitnú, prinesú plody zo semien a celé uhynú. Ich vegetačná doba je v našich podmienkach maximálne desať mesiacov. Druhy dovezené z teplejších oblastí sú vytrvalejšie, ale neprežijú zimné teploty našej zemepisnej šírky. K letničkám patria aj druhy rastúce na stanovišti niekoľko rokov, ale maximálny efekt poskytujú práve v prvom roku svojho života, takže sa pestujú najviac ako dvojročky.

23. 07. 2015 13:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada

ZÁHRADA: Živý plot - dekorácia i skrýša

Odborník Jozef Šimko zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch radí, ako vypestovať a udržiavať živý plot.

12. 06. 2015 08:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Články 11 - 20 z 104
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa