Dom, byt, záhrada

Vo Vrbovom si deti nazbierali kytičku snežienok. (pb)

Snežné žienky vykukli aj vo Vrbovom

Na ružovom kríku dulovníka, ale aj na iných ovocných stromoch sa už objavili púčiky kvetov.

02. 03. 2016 10:30  |  Región / Aktuálne
Hotové kurivo zabalené vo fólii je nachystané na predaj. (mk)

Cez sviatky vás zohrejú kukuričné brikety Granelam

Ide o novinku? Áno aj nie. Výroba brikiet z odpadových materiálov nie je žiadnym novým javom. Vyrábajú sa z drevených pilín, triesok či starého papiera. Brikety z kukuričných oklaskov sme tu však ešte nemali. Výrobňa sa nachádza v Ostrove, len pár kilometrov od Piešťan.

27. 12. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Jozef Cabala mal na tomto stromčeku päť jedlých gaštanov. (vd)

Banka: V osade Lomec zarodil ročný gaštan

Záhradkár Jozef Cabala z Piešťan pestuje netradičné plodiny. Každoročne sa o nové výpestky podelí s čitateľmi Piešťanského týždňa.

23. 10. 2015 11:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada obsahuje fotogalériu
Kvet šafranu dopestujeme aj v našich podmienkach. (Jozef Šimko)

Šafran pravý patrí medzi najdrahšie korenia

Šafran pravý (Crocus sativus), príbuzný našich jarných krokusov, patrí medzi najdrahšie korenia. V súčasnosti viac ako 95 percent produkcie dodáva Irán, kde je súčasťou každodenného života. Ďalšími pestovateľmi sú India, Čína, Maroko, Grécko či Španielsko. Najkvalitnejší pochádza z indického Kašmíru, v Európe ho ale nezoženieme.

15. 08. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Bungalov Mária s obytnou plochou 116 m2 sa radí do kategórie stredne veľkých rodinných domov. Plne uspokojí požiadavky na bývanie 4-5-člennej rodiny. (archív GIT)

Od rekonštrukcie striech až po ekologické drevodomy

Pri vstupe do Vrbového v smere od Trebatíc hneď za benzínovou čerpacou stanicou v nenápadnom dome už druhý rok sídli firma GIT, s.r.o. Po piatich rokoch v prenajatých priestoroch v tom istom meste najmä pre skvalitnenie predajných plôch na strešný stavebný materiál i rezivo sa presťahovali do vlastných priestorov. V areáli spoločnosti nielen nakúpite, ale dozviete sa o všetkých druhoch striech, výstavbe drevodomov a murovaných domov, zatepľovaní fasád, výrobe a montáži klampiarskych prvkov. Poradenská činnosť je základným kľúčom k získaniu dôvery medzi klientom a dodávateľom a GIT má vo svojej ponuke nielen poradenstvo, ale aj realizáciu a servis spomínaných stavebných činností.

08. 08. 2015 16:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Letničky našu námahu odmenia svojou pestrou farebnosťou. (vd)

Letničky sú náročné na prácu, ale rýchlo nás odmenia

Letničky v záhradníckej praxi sú rastlinné druhy s jednotlivými rastlinami. V jednom vegetačnom období vyklíčia, vyrastú, vykvitnú, prinesú plody zo semien a celé uhynú. Ich vegetačná doba je v našich podmienkach maximálne desať mesiacov. Druhy dovezené z teplejších oblastí sú vytrvalejšie, ale neprežijú zimné teploty našej zemepisnej šírky. K letničkám patria aj druhy rastúce na stanovišti niekoľko rokov, ale maximálny efekt poskytujú práve v prvom roku svojho života, takže sa pestujú najviac ako dvojročky.

23. 07. 2015 13:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada

ZÁHRADA: Živý plot - dekorácia i skrýša

Odborník Jozef Šimko zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch radí, ako vypestovať a udržiavať živý plot.

12. 06. 2015 08:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
kleiner-gruener-kaktus (jš)

ZÁHRADA: Objavil Ameriku aj kaktusy

PIEŠŤANY - Odborník Jozef Šimko zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch rozpráva o tom, ako sa kaktusy dostali až k nám.

11. 06. 2015 08:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Vytvorte si vlastný svietnik (M. Karabová)

Vytvorte si vlastný svietnik

Vianočné ozdoby rôznych druhov nájdete dnes naozaj všade a obchodníci si za ne často účtujú vysoké ceny. Prinášame jednoduchý spôsob, ako si v pohodlí domova vytvoriť vlastný svietnik. Budete potrebovať: polovicu polystyrénovej gule, bielu stuhu, bielu stuhu s farebným lemom, farebnú stuhu, špendlíky, sviečku a bodec na sviečku.

22. 12. 2014 15:11  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Vít Častko z Banky dopestoval vyše stokilogramovú tekvicu. (pror)

Megatekvicu ochutnajú všetci príbuzní

Naozaj obrovskú tekvicu vypestoval Vít Častko z obce Banka. Prišiel sa pochváliť aj k nám do redakcie. O obrí plod sa vraj po celý rok vôbec nestaral. Vyrástla z jediného semiačka, čo na záhrade zasadil.

25. 10. 2014 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 11 - 20 z 101
Lekáreň Regia

Anketa