Dom, byt, záhrada

Antiparazitný obojok musí mať pes na krku stále, tabletu stačí dať raz za kvartál. (pixabay.com)

Psičkári pozor, kliešte a blchy už úradujú!

Už mesiac si psičkári a majitelia iných voľne žijúcich zvierat všímajú, že zima ustúpila a prebúdzať sa začínajú parazity. Čo je pre psy a mačky proti kliešťom či blchám skutočne účinné, nám prezradila veterinárka Ivana Vatolíková z Veterinárnej kliniky Piešťany.

25. 03. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Aj tohto psa si z útulku vyzdvihol pôvodný majiteľ. (archív Útulok Piešťany)

Pozor na psích utekáčov!

Otepľovanie cítia nielen ľudia, ale i zvieratá. Na psy tento jav funguje rovnako, dokonca sa v nich prebúdzajú pudy a tie ich často môžu tiahnuť aj mimo domova. Len od začiatku februára si z piešťanského útulku vyzdvihli sedem malých utečencov pôvodní majitelia.

09. 03. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Na jeseň orezávame jadroviny, nie kôstkoviny. (vd)

Už ste orezávali stromy? viete, ako nato?

Skúsený záhradkár, florista i dendrológ Jozef Šimko zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch má s jesennými orezmi stromov bohaté skúsenosti. Podelil sa o ne aj s čitateľmi Piešťanského týždňa. Ak teda máte čo a chcete orezávať, nestačia iba ostré nožnice či píly. Pozorne si prečítajte rady, ako nato.

06. 11. 2016 16:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Rozškrabané miesto v dôsledku pocitu silného svrbenia v typickej oblasti. (MVDr. Ľuboš Macháč)

Poľovníci - psičkári, majte sa v tomto období na pozore!

Spoločná poľovačka je veľké riziko pre poľovníckeho psa. Mesiace október až január sú obdobím, keď sa už tradične konajú spoločné poľovačky na diviačiu zver. A práve pri tomto love je účasť poľovných psov nevyhnutná z hľadiska zákona o poľovníctve, ale hlavne z hľadiska praktického.

05. 11. 2016 16:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Julian Strečanský, predseda Miestnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov
v Dubovanoch a zároveň držiteľ tohtoročnej ceny Dubovianske jablko. (vd)

Dubovany: Jarný mráz poznačil aj jesennú výstavu ovocia a zeleniny

Na stolíkoch 43. okresnej záhradkárskej výstavy v Dubovanoch bol celý hospodársky dvor - prasiatka, mačka aj pes z tekvičiek, ježkovia, ktorí mali namiesto pichliačov slnečnicu, na nej napichané orechy, jablká či šípky. Všetko originálne dielka miestnych školákov i detí z materskej školy. Boli tu aj nádherné floristické diela študentov Strednej odbornej školy záhradníckej z Rakovíc či drôtované šperky. O kúsok ďalej sa už začínala naozajstná výstava ovocia a zeleniny. Po silných jarných mrazoch, ktoré pestovateľov obrali až 80 percent ovocia už v jeho zárodku, sa záhradkári mohli popýšiť skôr rajčinami i paprikou ako jablkami či hruškami.

05. 10. 2016 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu

GARGO: Všetko pre dokonalý interiér

Nové trendy, moderný dizajn, špičková kvalita, spokojní zákazníci, profesionálna obsluha, kompletné vybavenie novostavieb od pivnice po komín. To všetko už 15 rokov poskytuje spoločnosť GARGO so sídlom na Žilinskej ceste v Piešťanoch. Na novej modernej predajnej ploche 2200 metrov štvorcových ponúka široký sortiment výrobkov krbového, interiérového aj kúpeľového štúdia. Rady a ponuky zákazníkom sú tu zdarma, za tovar si, samozrejme, zaplatíte. Ak však predajné centrum navštívite v tretí marcový týždeň, špeciálny balíček prekvapení pre vás chystajú počas dňa otvorených dverí.

12. 03. 2016 09:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Zo širokej ponuky v obchodoch je možné vybrať si pestrú škálu kvetov. (Jozef Šimko)

Nekupujte zbytočne veľa osív

Kvalitné osivá sú základom budúcej úrody a zaslúžia si zvýšenú pozornosť. Dôležitá klíčivosť závisí od semien a podmienok ich skladovania.

03. 03. 2016 14:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Jarné práce už záhradkári začali vo februári. (Jozef Šimko)

Záhradkári, vyťahujte pílky a hrable

Február a marec sú charakteristické značnými výkyvmi teplôt, vyskytujú sa mrazy, ale teplomer sa vyšplhá aj nad desať stupňov Celzia. Od počasia závisí, aké práce zrealizujeme v záhrade.

02. 03. 2016 14:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Vo Vrbovom si deti nazbierali kytičku snežienok. (pb)

Snežné žienky vykukli aj vo Vrbovom

Na ružovom kríku dulovníka, ale aj na iných ovocných stromoch sa už objavili púčiky kvetov.

02. 03. 2016 10:30  |  Región / Aktuálne
Hotové kurivo zabalené vo fólii je nachystané na predaj. (mk)

Cez sviatky vás zohrejú kukuričné brikety Granelam

Ide o novinku? Áno aj nie. Výroba brikiet z odpadových materiálov nie je žiadnym novým javom. Vyrábajú sa z drevených pilín, triesok či starého papiera. Brikety z kukuričných oklaskov sme tu však ešte nemali. Výrobňa sa nachádza v Ostrove, len pár kilometrov od Piešťan.

27. 12. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Články 1 - 10 z 99
Lekáreň Regia

Anketa