Pozvánky na víkendové podujatia

Piatok 25. 08. 2017 16:00  | Galéria / Cestovanie  | Autor: sita, red

Príbeh veľkej bitky zo 17. storočia, počas ktorej v boji s tureckými vojskami hrdinsky zahynuli štyria Esterházyovci, priblíži počas víkendu 26. a 27. augusta v Galante podujatie Bitka pri Veľkých Vozokanoch.

Výtvarné stvárnenie bitky pri Vozokanoch.

Výtvarné stvárnenie bitky pri Vozokanoch. (Autor: Múzeum Nové Zámky)

Pripomenú historickú bitku

Okrem inscenovaného stretu nepriateľských vojsk z roku 1652 budú jeho súčasťou aj prednášky historikov, ktorí priblížia historické pozadie a význam tejto udalosti.

Počas celého víkendu budú pri Neogotickom kaštieli pripravené dobové hry pre malých aj veľkých, dobová kuchyňa s ochutnávkami jedál spred stáročí, ale i ukážky života šľachty, vojenských táborov a ukážky starých remesiel. Hlavným programom budú bojové scény v sobotu o 16:00 a 19:00 a v nedeľu o 16:00 a 18:30. Sprievodný program bude po oba dni už od 10:00.

V bitke pri Veľkých Vozokanoch pred 365. rokmi zahynuli stovky tureckých, ale aj množstvo uhorských bojovníkov. Medzi nimi i šľachtici František, Ladislav, Tomáš a Gašpar Esterházy de Gálantha. Všetci boli pochovaní so všetkými poctami v rodinnej hrobke v Katedrále Jána Krstiteľa v Trnave. Podujatie Bitka pri Veľkých Vozokanoch je jedným zo série príspevkov k 780. výročiu prvej písomnej zmienky o Galante.

Rozlúčka s letom na rytiersky spôsob

Príďte sa rozlúčiť s prázdninami na hrad Beckov. Počas posledného augustového víkendu si môžu všetci školáci v Rytierskej škole overiť, či počas prázdnin naozaj načerpali sily. Ak zvládnu všetky zadané úlohy, dokážu tým, že majú vlastnosti pravého rytiera, a budú za rytiera i pasovaní.

Praví rytieri musia splniť skúšku sily, obratnosti, odvahy, šikovnosti, vedomostí i presnosti. Za splnenie každej úlohy dostanú známku a po absolvovaní celej rytierskej školy budú pasovaní za rytierov. Plnenie jednotlivých úloh bude priebežne počas celého víkendu, v sobotu 26. augusta od 10:00 do 18:00 a v nedeľu 27. augusta od 9:00 do 16:30. Pasovanie bude každú celú hodinu na pódiu.

Farmárske trhy

Predaj domácich výrobkov - mäsové výrobky z mangalice, zabíjačkové špeciality, originálne syry, korenie bez glutamanu a soli, čaje bez farbív a dochucovadiel, pravý med, originálne sladké aj slané pečivo, kváskový chlebík... To všetko už v sobotu 26. augusta od 8.00 do 14.00 h pred Obchodným domom Prior v Piešťanoch.

GARGO
Regal Burger

Anketa