Cestovanie

So Zámkom Slavkov je spájaný významný rod starej moravskej šľachtickej rodiny, ktorá na poli diplomacie slúžila Habsburgovcom tri storočia. (gak)

Barokový skvost v znamení kanonád

Prehliadku zámku v moravskom meste Slavkov sme na tento termín nechali zámerne, hoci tento barokový skvost možno obdivovať v každom ročnom období. Zámerne preto, lebo sa s ním spája jedna z najväčších napoleonských vojen 19. storočia - Bitka troch cisárov.

24. 11. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Villa Urbana bola nádherným mestským palácom a svedkom životného štýlu vyššej vrstvy obyvateľov Carnunta. (gak)

Jesenná rozlúčka s antikou

Dni už budú čoraz chladnejšie a sychravejšie, a tak je prirodzené, že túlaniu sa po uliciach či prírode postupne odzvoní. Rovnako sa tiež zatvárajú rôzne zaujímavosti či atrakcie závislé od počasia. Tohtoročnú derniéru počas tretieho novembrového víkendu zažíva aj archeologický skanzen Carnuntum v Rakúsku.

16. 11. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Nádvorie Európy tvoria repliky tradičnej architektúry jednotlivých regiónov a fontána Milénium. (gak)

Európsky kontinent ako na dlani

Ak by ste sa pred sto rokmi pustili dolu Váhom, doplavili by ste sa k sútoku najdlhšej slovenskej rieky s európskym veľtokom Dunaj. Neďaleko tohto miesta v 16. storočí vznikla mohutná vojenská pevnosť a v jej okolí postupne prosperujúce mesto, ktoré ako bájny Fénix vstalo z popola po dvojnásobnom zemetrasení na konci 18. storočia.

10. 11. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Klasicistické krídlo zámku. (Zámok Topoľčianky)

Strašidelný zámok v Topoľčiankach

Tentoraz budeme trochu netradiční a ponuku na výlet spojíme s aktuálnym programom, ktorý nadchne deti i dospelých. Len sa nesmiete veľmi báť. Zámok Topoľčianky totiž na sobotu 4. novembra od 16. hodiny pripravuje strašidelné prehliadky. Nebudú chýbať strašidlá, lampášový sprievod ani akcie pre deti, ktoré by mali prísť v maskách a zapojiť sa tak do súťaže o najkrajšiu masku.

03. 11. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Partia ruských turistov prešla tritisíc kilometrov Mongolskom. Vľavo v podrepe je šéf výpravy Dmitrij, Piešťanec Vojto Hank je vedľa neho. (archív VH)

V obchodíku na konci sveta objavil Vojto Hank horalky zo Serede

Piešťanský fotograf a cestovateľ Vojtech Hank navštívil tento rok v júni Mongolsko. Zažil stanovanie v púšti Gobi, obdivoval divokú krajinu, kde z vyprahnutej zeme vyrastali len ostré trsy tráv. Pred tristo miliónmi rokov tam bolo morské dno. Piešťanec sa spolu s partiou Rusov doslova potkýnal aj o svedkov histórie zeme – skameneliny flóry aj fauny, ktoré sú vzácnosťou pre geológov z celého sveta.

28. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Budova zámku v Bučoviciach skrýva viaceré skvosty. Za ňou je nádherná renesančná záhrada. (gak)

Zámok, kde zajace stvárňujú ľudí

Babie leto je tam a pekných dní bude pomenej. Rovnako sa končiacim októbrom na zimu pre verejnosť zatvára väčšina malých zámkov na Morave. Máte tak poslednú možnosť prezrieť si jediný taliansky neskoro renesančný skvost v pôvodnom stave na severe od Álp.

27. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Obnovený kaštieľ v Budmericiach, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, je účelovým zariadením ministerstva kultúry. (gak)

Romantika nepatrí len spisovateľom

Rapotanie strák a krupobitie žaluďov vám spríjemní prechádzku po anglickom parku v Budmericiach. No skôr, než si nohy zaboríte do machu pod stáročnými dubmi, zavítajte aj do priľahlého kaštieľa, ktorý ako poľovnícke „útočisko“ dal v roku 1889 postaviť gróf Ján Pálfi.

20. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Voľný pohyb medzi zvieratkami nie je na Minifarme v Lubine nebezpečný. (gak)

Farma, kde sa deti cítia ako obri

V zálohe nám ešte ostáva niekoľko slnečných dní, ktoré by sme mali čo najlepšie využiť, predovšetkým aktívne a v prírode. Keďže sa ale na počasie nedá veľmi spoľahnúť, ponúkame vám tip na krásny výlet do blízkeho okolia.

13. 10. 2017 16:30  |  Galéria / Cestovanie
Ešte pred storočím mali v bohatých domoch obrazy svätých svoje dôstojné miesto. (gak)

Jeseň nemusí voňať len po víne

Nastal čas vinobrania i koštovania mladých vín. Ak by ste mali náhodou slinu na moravské vína a chceli by ste okoštovať aj trošku duševného pokrmu, zájdite do mestečka Strážnice na slovensko-moravskom pomedzí.

06. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
V termálnom aquaparku sa dá kúpať celoročne. (Rába Quelle Győr)

Potulky históriou a oddych v termálnej vode

Podľa najnovších predpovedí počasia by na naše územie malo prísť babie leto až v polovici októbra. Tento čas využijeme na sprostredkovanie ďalších zaujímavých miest, ktoré by ste mohli navštíviť.

29. 09. 2017 14:06  |  Galéria / Cestovanie
Články 21 - 30 z 121
GARGO
Regal Burger

Anketa