Nadácia Adeli

Cestovanie

Motocyklové preteky veteránov lákajú aj zahraničných návštevníkov. (gak)

Vôňa spáleného benzínu a chuť piva

O Holíči a Holíčskom zámku sme už v novinách písali v súvislosti s oslavami 300. výročia narodenia Márie Terézie. Práve Holíčsky zámok patril medzi významné letné sídla Habsburgovcov, hoci v ňom najviac času strávil jej manžel František Štefan Lotrinský.

14. 09. 2017 20:00  |  Galéria / Cestovanie
Štátny zámok Milotice ponúka pre návštevníkov nevšedné zážitky. (gak)

Perla juhovýchodnej Moravy na dosah

Ak sme prednedávnom písali o zámku v Buchloviciach ako o najkrajšom a najcennejšom predstaviteľovi moravského baroka, nemali by sme opomenúť ani Štátny zámok Milotice, ktorý je nazývaný perlou juhovýchodnej Moravy.

08. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Pracovníci Malkia Parku vám ochotne ukážu, ako sa dajú niektoré zvieratká kŕmiť. (gak)

Keď neodoláte kŕmeniu z úst do úst

Doteraz som mal vždy šťastie, že som pri potulkách po európskych zoologických záhradách narazil na ochotných ľudí, ktorí ma zaviedli do traktov určených len pre personál, a mohol som kŕmiť dravé ryby, dotýkať sa žiráf, Przewalského koní, lemurov či leňochodov. V každej ZOO však len jedno zviera. Na Slovensku sa mi to podarilo výnimočne ešte pred revolúciou v bratislavskej ZOO, keď som sa v rámci fotenia do módneho časopisu ocitol vo výbehu žiráf a zebier.

31. 08. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Výtvarné stvárnenie bitky pri Vozokanoch. (Múzeum Nové Zámky)

Pozvánky na víkendové podujatia

Príbeh veľkej bitky zo 17. storočia, počas ktorej v boji s tureckými vojskami hrdinsky zahynuli štyria Esterházyovci, priblíži počas víkendu 26. a 27. augusta v Galante podujatie Bitka pri Veľkých Vozokanoch.

25. 08. 2017 16:00  |  Galéria / Cestovanie
Buchlovický zámok je najkrajšou ukážkou talianskeho baroka na Morave. (gak)

Romantický piknik v anglickom parku

Nielen pre zaľúbených, ale aj pre rodiny s deťmi je zaujímavý cieľ výletu, na ktorý vás prostredníctvom našich novín pozývame. Síce musíte vycestovať nielen za hranice okresu, ale aj štátu, ale určite neobanujete. Na jednom mieste totiž nájdete niekoľko zážitkov.

25. 08. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Umag: Pláže majú pozvoľný vstup s navozeným pieskom. (pror)

Istria - zelená perla Jadranského mora

Zelená perla Jadranu. I tak by sa dala nazvať časť Chorvátska s názvom Istria pre jej prírodne zelený charakter, na rozdiel od dožlta slnkom spálených Dalmácií.

19. 08. 2017 17:00  |  Galéria / Cestovanie
Nákres vstupnej brány na hradisko Valy nad obcou Bojná, ako mohla pred 1100 rokmi vyzerať. (gak)

Spoznajte život Slovanov z Bojnej

Obec Bojná azda netreba nikomu z regiónu obzvlášť predstavovať, nakoľko mnohí z vás už boli na Ranči pod Babicou okukávať domáce i cudzokrajné zvieratá či loviť pstruhy.

18. 08. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Palác cisárovnej Sissi láka návštevníkov Viedne dodnes. (gak)

VIDEO: Zámok snov cisárovnej Sissi

Pohľadom dneška by sme za módnu ikonu či najznámejšiu celebritu Rakúskej monarchie pred zhruba 150 rokmi určite považovali Alžbetu Bavorskú, manželku Františka Jozefa I., čiže jednoducho rakúsku cisárovnú Sissi. Svojho času využívala aj liečebné účinky piešťanských prameňov na spoločnej návšteve kúpeľov s manželom.

11. 08. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Na bezpečnosť slovenských turistov v letoviskách dohliadajú aj naši policajti. (gak)

Na čo treba dávať v Chorvátsku pozor

Aj počas tohto leta budú pri „slovenskom“ mori v Chorvátsku na našich dovolenkárov dávať pozor slovenskí policajti. Sústredení budú v najnavštevovanejších lokalitách, konkrétne v Splitskodalmatínskej a Primorskogoranskej oblasti. Po dohode môžu byť však vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

22. 07. 2017 08:00  |  Galéria / Cestovanie
(Zľava) Miroslav Beňovič, Jozef Šiška, Daniel Gábriš, Lukáš Ondrášik a Ingrid Kučmíková. (L.O., D.G., J.Š., M.B., I.K.)

Na motorkách po tajomnej krajine kráľa upírov

Strednú oblasť Rumunska v minulosti známu ako Sedmohradsko celosvetovo preslávil román Brama Stokera - Dracula. V súčasnosti je táto časť balkánskej krajiny veľmi známa aj vďaka jednej z najkrajších ciest sveta, ktorá vedie popod bájny Drakulov hrad. Jej čaro objavili i tvorcovia britskej motoristickej relácie Top Gear. A práve sem si to v júni namierila na svoj motovýlet i partia motorkárov z Veľkého Orvišťa a Očkova.

15. 07. 2017 13:09  |  Galéria / Cestovanie
Články 11 - 20 z 100
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa