Cestovanie

Vašu pozornosť si zaslúžia aj lamy či ťavy. (gak)

Poobedná siesta v Hodoníne

V rámci našich potuliek širším regiónom Trnavského kraja sme neraz prechádzali juhomoravským mestom Hodonín. Dnes v ňom zotrváme a ponúkneme vám do pozornosti niekoľko zaujímavých „atrakcií“, ktoré v ňom a v okolí mesta nájdete.

09. 02. 2018 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Barokový kaštieľ Helikon je dokonale zrekonštruovaný a oplatí sa ho prezrieť si zvnútra i zvonka na koči. (gak)

Keď Balaton bol slovanský

V predchádzajúcom putovaní sme sa v myšlienkach ponorili do výstavby prvého kostola v stredovýchodnej Európe kniežaťom Pribinom. Dnes budeme sledovať ďalšie kroky tohto prvého známeho slovanského vladára, ktorého osud predurčil k tomu, aby založil ďalšie veľké kniežatstvo v močariskách západne od Balatonu. Pozývame vás na návštevu tohto regiónu.

02. 02. 2018 14:00  |  Galéria / Cestovanie
Nitriansky hrad má vlastnú bohatú históriu, je najväčším hradom na Slovensku. (fbnh)

Prvenstvo v stredovýchodnej Európe

Ako sme už spomínali v prvom tohtoročnom vydaní nášho týždenníka, rok končiaci osmičkou v našich dejinách výrazne ovplyvnil dianie na území dnešného Slovenska. Určite tých udalostí bolo mnoho, no záznamy o nich sa doteraz bádateľom nepodarilo nájsť v žiadnych análoch, takže sa de facto ani nestali.

26. 01. 2018 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Detail náhrobku Márie Terézie a Františka Štefana. (gak)

Panovnícka láska až za hrob

Nie je to tak dávno, čo sa na obrazovkách verejnoprávnej televízie objavil dvojdielny koprodukčný film, zachytávajúci mladosť budúcej cisárovnej Márie Terézie a pozadie príbehu veľkej lásky medzi ňou a jej manželom Františkom Štefanom Lotrinským. Aj preto sme sa s naším seriálom vybrali do srdca Viedne.

19. 01. 2018 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Ostrihomská bazilika je po bazilikách sv. Petra v Ríme a sv. Pavla v Londýne tretím najväčším kostolom v Európe.  (gak)

Dominanta spájajúca dva národy

Vraví sa, že každá cesta vedie do Ríma. A po tejto ceste sa vydáme aj my v rámci našich tipov na výlet. Nenasmerujeme si to však do večného mesta, ani do malého Ríma – nášho krajského mesta Trnava, ale do porovnateľného mesta s Piešťanmi, ktorému Trnava môže vďačiť za svoju veľkolepú históriu. Ním je hraničné mesto Ostrihom.

12. 01. 2018 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Pozerať sa na morské koníky zoči-voči je nádherný zážitok. (gak)

Dovolenková náplasť vo veži

Aj na vás občas padne depresia, keď sa na vašom Facebooku objaví nejaký známy, čo si práve v zime užíva slnečné lúče niekde pri mori? Alebo pri pohľade na ponuku cestovných kancelárií začnete túžiť po letnej dovolenke? Máme pre vás slabšiu náplasť, ale určite stojí zato. Chce to len vycestovať do Viedne.

03. 01. 2018 10:00  |  Galéria / Cestovanie
Inscenovaná rozprávka o Popoluške oživí vianočné prehliadky hradu.  (Múzeum Hrad Červený Kameň)

Byť tak jeden deň Popoluškou

Perlu Malých Karpát zrejme nemusíme predstavovať nikomu z vás. V adventnom čase vám však chceme pripomenúť, že jej štylizovanou prehliadkou si môžete vyplniť nastávajúce vianočné sviatky.

15. 12. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Zámok Lysice je českou národnou kultúrnou pamiatkou. Pohľad od záhrady na kolonádu s krytou pergolou. (gak)

Útek do ozajstnej rozprávky

Sviatočné dni sa dajú tráviť aj inak než vysedávaním pri televízore a pojedaním vianočných dobrôt. Keďže do Štedrého večera ostávajú necelé tri týždne a vy máte teraz zrejme iné veci na starosti ako plánovanie víkendového výletu, vopred vám dávam do pozornosti jeden unikát, ktorý sa naozaj oplatí vidieť.

08. 12. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Vianočná atmosféra na zámku Schloss Hof. (Astrid Knie)

Kráľovské adventné potulky

Začal sa advent, a tak čoraz častejšie budeme v éteri počúvať typické piesne v rytme cingajúcich rolničiek na saniach ťahanými koňmi hlbokým snehom. Dosť romantiky, možno si na dolniakoch opäť bielu perinu neužijeme. Atmosféru blížiacich sa Vianoc však určite áno.

01. 12. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
So Zámkom Slavkov je spájaný významný rod starej moravskej šľachtickej rodiny, ktorá na poli diplomacie slúžila Habsburgovcom tri storočia. (gak)

Barokový skvost v znamení kanonád

Prehliadku zámku v moravskom meste Slavkov sme na tento termín nechali zámerne, hoci tento barokový skvost možno obdivovať v každom ročnom období. Zámerne preto, lebo sa s ním spája jedna z najväčších napoleonských vojen 19. storočia - Bitka troch cisárov.

24. 11. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Články 11 - 20 z 120
GARGO
Regal Burger

Anketa