Cestovanie

V Japonsku je pôda vzácna, do výšky tam budujú aj stojany na čerpacích staniciach. (Katarína Líšková)

Ak si chce Japonec kúpiť auto, musí mať parkovacie miesto

Japonsko, krajina s vyše šesťtisíc ostrovmi, ktorú ročne zasiahne 1500 zemetrasení, je očarujúca, no v mnohom extrémna. Priemernému Slovákovi môžu pripadať bežné súčasti japonského života ako neuveriteľné, ba pochádzajúce zo sci-fi filmu. O zákutiach a realite tohto tisíce kilometrov vzdialeného štátu Piešťancom porozprávala vo štvrtok 2. februára v Piešťanskom informačnom centre sprievodkyňa Katarína Líšková.

11. 02. 2017 15:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Pohľad na jazero a okolitú prírodu. Hory sú tu bez humusu, len piesok a skaly. (Vojtech Hank)

Na Bajkale zažil Piešťanec kamennú lavínu aj komfort v divočine

Jeho syn, tiež turista a cestovateľ, už trikrát navštívil národné parky v Amerike. On sa však vybral opačným smerom - na východ. Túlal sa po cestách i necestách cez tundry a rozľahlé stepi Sibíri, kde z prašného vzduchu vyrastajú zlaté hory Altaja. Naposledy si to však namieril k najväčšiemu sladkovodnému jazeru sveta, na Bajkal. Piešťanský fotograf Vojtech Hank.

29. 01. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Perla Karibiku poskytuje mnoho čarovných pohľadov. (Katarína Líšková)

Na Kube žijú najvynaliezavejší ľudia na svete

Čarovný ostrov uprostred Karibiku je vysnívanou destináciou mnohých milovníkov cestovania. Kuba fascinuje starými autami, typickými cigarami, ale i jedinečnou mentalitou. O tom, aký je život na tomto ostrove, porozprávala Katarína Líšková v piatok 5. augusta v Piešťanskom informačnom centre.

28. 08. 2016 12:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu
Kolonádový most ponad Váh vždy lákal návštevníkov. (Supa)

Turistov môže do Piešťan priviesť aj kultúrny turizmus

Pred niekoľkými dňami sa v piešťanskej Galérii NaMi konala diskusia o vzťahu medzi kultúrou, cestovným ruchom, architektúrou a verejnými priestormi. Úvodné príspevky zazneli z úst výtvarníčky a galeristky Nade Mikolášikovej a architektky Evy Rohoňovej. Slovo kultúra patrilo medzi najčastejšie používané, zvlášť v spojení s cestovným ruchom, ktorý v našom meste dlhodobo predstavuje najdôležitejší segment ekonomiky. Pojem kultúrny cestovný ruch môže vyvolávať rôzne predstavy. Najmä v súvislosti s tým, čo chápeme pod kultúrou, a v neposlednom rade aj s prejavmi nekultúrneho správania niektorých účastníkov cestovného ruchu. Skutočnosť je však o niečo prozaickejšia. Medzi odborníkmi je kultúrny turizmus zvyčajne vnímaný len ako jedna z foriem poznávacieho cestovného ruchu. Je založený na poznávaní materiálneho a duchovného dedičstva, účasti na kultúrnych udalostiach a vnímaní kreatívnej reality. Kombinácia týchto troch faktorov je špecifická pre každú destináciu a je podstatou jej kultúrnej atraktivity.

31. 07. 2016 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Za mrazivých nocí a teplých dní ožila Veľká pec kvapľami. (Andrej Karlík)

Vo Veľkej peci narástli ľadové cumlíky

Lesné chodníčky z Prašníka, Vrbového či Dolného Lopašova dovedú milovníkov prírody k asi pätnásť metrov dlhej jaskyni Veľká pec. Prírodnú pamiatku minulý týždeň posiali ľadové útvary, pripomínajúce cumlíky či prsia ženy.

04. 02. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Detskej pozornosti lietadlo Tu-134A nemôže ujsť. (jk/archív aeroklubu)

Lietadlo Tupolev je dominantou leteckého múzea v Slávnici

K letisku v obci Slávnica, ktorá sa nachádza za Trenčínom neďaleko Nemšovej, vodičov nenavigujú žiadne okázalé orientačné tabule. Keď sa vám však podarí vymotať z úzkych dedinských uličiek, otvorí sa vám nečakane vcelku impozantný výhľad na lietadlo, ktoré na svojom trupe hrdo nesie názov Piešťany.

17. 08. 2014 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Miesto modlitieb a spomienok na Veľkom Tríbeči

Veľký Tribeč je výletným aj pietnym miestom

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do pohoria Tribeč.

05. 05. 2012 07:30  |  Galéria / Cestovanie

Zubry z Topoľčianok behajú aj po Poľsku

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Topoľčianok.

07. 04. 2012 07:30  |  Galéria / Cestovanie
Turecký dom na námestí Senca v renesančnom slohu.

Židia v Senci tvorili štvrtinu obyvateľstva

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Senca.

03. 03. 2012 07:00  |  Galéria / Cestovanie
Podvečerný Vodný hrad v Partizánskom so vstupnou vežou.  (Tomáš Cintula)

V Partizánskom si uctievajú Baťu aj partizánov

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Snáď vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas víkendu. Tento týždeň sa vydáme do Partizánskeho.

28. 01. 2012 07:00  |  Galéria / Cestovanie
Články 1 - 10 z 78
Lekáreň Regia

Anketa