Ivana Ilenčíková

Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Telocvik

Čítala som v novinách, že od nového školského roku pribudne v rozvrhu na školách jedna hodina telocviku. Keby som bola žiačkou, plakala by som. Prečo? Preto, že som s nasadením života horko-ťažko prežila tie dve týždenne. Občas sa mi podarilo uliať, ostatné som pretrpela. S výnimkou tých hodín, keď sme hrali vybíjanú alebo cvičili aerobik.

02. 09. 2011 11:00  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Intermezzo v drogérii

Predvčerom som nakupovala v drogérii. Predajňa bola takmer prázdna, okrem mňa len dve žienky. Dámy v rokoch.

19. 08. 2011 11:00  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Úvaha bez konca

Keď som bola malá, v našej dedine sa pásli husi. Boli všade. Bežne sa prechádzali aj po ceste. Bála som sa, že ma uštipnú. A musela som si dávať pozor na topánky. Okrem husí tu pobehovali psy. Aj psy boli všade, a tiež som sa ich bála. Aj poštárka sa ich bála. Husi akosi zmizli, psy ešte zotrvali.

12. 08. 2011 09:00  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Nahota II.

Priatelia, ďakujem Vám za všetky odozvy k mojej malej úvahe. Potešil ma ich počet, lebo to znamená, že ľudia nie sú v kóme. Rôznorodosť nebola veľká, vlastne boli dva druhy názorov - tí, ktorí sa stotožňujú s mojím, a potom tí s opačným. Pre nich nie je verejná nahota lascívna, necudná, oplzlá, ani nepredstavuje mravnú neviazanosť.

03. 08. 2011 12:00  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Nahota

Minule sa tak Magduška (moja priateľka) zamýšľala nad touto témou. Poviem, ako je, bola veľmi rozhorčená, a veru oprávnene. Zistila, že muž, ktorého miluje, chodí na erotické stránky. A tak sme meditovali o nahote.

25. 07. 2011 10:12  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Festival

Svoj prvý som absolvovala pred tromi rokmi, teda v zrelom veku. S obavami, že tam budem najstaršia a najsmiešnejšia. Nemyslím, že sa to stalo. O rok neskôr som už vedela, kam idem a prečo. Podľa toho to aj dopadlo; super zážitky, super pohoda. No a teraz, to už som bola skúsená návštevníčka festivalu. Všetko, naozaj všetko sa mi páčilo.

17. 07. 2011 10:00  |  Blogy / Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: O reči

Píšem si tu takú malú prácu o našom (západoslovenskom, užšie piešťanskom) nárečí a premýšľam. O ňom. Patrí do národného jazyka spolu s ostatnými formami reči – slangom, argotom, žargónom, miestnymi názvami či ľudovou slovesnosťou.

05. 03. 2010 09:20  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Život modernej ženy

Včasné ráno. Ľubike (Radke, Marcele, Danke, Monike ....) zvoní budík v mobile. Najradšej by otvorila okno a vyhodila ho von. Jediné, po čom túži, je – nikam nechodiť, zostať doma - variť, počúvať hudbu, spievať si...

22. 01. 2010 12:33  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Vianoce

Sporadicky sledujem predpovede počasia. Vždy s niekým. Preto, lebo samej mi to nikdy nenapadne. No, a takto som sa dozvedela v dostatočnom predstihu, že sa ochladí. Ochladí sa a nasneží. Nič mimoriadne, povieme si, veď je december.

16. 12. 2009 07:45  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Ivana Ilenčíková

Blog Ivany Ilenčíkovej: Advent

V poslednú novembrovú nedeľu sme zapálili prvú sviečku adventného venca. Jej plamienok rozohrieva ľudské srdcia. Symbolizuje nové obdobie. Pre veriacich začína nový cirkevný rok, pre ostatných možno priestor pred blížiacimi sa Vianocami.

01. 12. 2009 10:20  |  Blogy / Ivana Ilenčíková
Články 1 - 10 z 13