Imrich Gál

MUDr. Branislav Čanič

Blog Imricha Gála: O osobnostiach

Celebrity sa na celý svet v posledných časoch škeria z každého kúta, na priateľa vraj vyskočila jedna, keď doma otvoril chladničku. Striehnu na nás všade, a ak im podľahnete, tak amen Mária. Ale keďže máme to trhové hospodárstvo, tak kde je trh, tam je ponuka.

05. 01. 2009 09:43  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Lingvistická schizofrénia našinca

Nuž, nedá sa nič robiť, vážení, globalizácia je tu. Ak ste si to nevšimli. Nie je to žiadne vulgárne slovo, len dôsledky sú vulgárne. Už o tom bolo toľko popísaného, toľko sa udialo, že ani neviem, či sa dá niečo nové vymyslieť. Ale dá sa, ľudstvo je hĺbavé a keď nič sa nedeje, tak s niečím prídu, aby sa nenudili.

19. 11. 2008 09:52  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: O floskulách

Priznám, že slovo floskula používam pomerne často, okolitý svet ma k tomu akosi inšpiruje, floskuly vidím a počujem okolo seba veľmi často ako vy všetci, len to tak nevoláte. Asi používate iné výrazy.

16. 11. 2008 14:07  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Máte dosť?

Keď tak občas rozmýšľam, čo by som mohol napísať do blogu, niekedy som na rozpakoch – v jednu chvíľu mam nápadov tak veľa, že ani neviem, odkiaľ začať. Inokedy lovím v pamäti, čo by stálo za ten čas – môj i prípadného čitateľa. To sú také tvorivé pochybnosti pisateľa.

09. 11. 2008 19:25  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Drogy naše každodenné

Na túto tému bolo napísaných toľko článkov, na drogách si postavilo kariéru veľa ľudí, či už tých, ktorí ich vyrábali, predávali a užívali, alebo tých, ktorí ich lapali. Kariéry oboch spomenutých druhov Homo sapiens boli niekedy úspešné, inokedy menej. Je zvláštne, že naša spoločnosť (nielen slovenská, je to v podstate celosvetový jav, prekliata globalizácia) viac ochraňuje a oslavuje tých užívateľov, ktorí všetky tie smiešne zákony porušujú. Dva príklady:

03. 11. 2008 22:58  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Prišelci v Piešťanoch

Ako už píšem vo svojom profile, tak som vyštudoval Strednú hotelovú školu kedysi v polovičke sedemdesiatych rokoch. No bol som prišelcom, nebol som „Píštanec“. Vtedy som nejaký ten rozdiel veľmi nepociťoval, alebo som si ho ani nechcel všímať. Veď koho v takom veku zaujíma malomeštiacke delenie na „našich“ a „tých ostatných“?

30. 10. 2008 08:02  |  Blogy / Imrich Gál
Články 11 - 16 z 16