Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Bodonský trhač v chráme

Nový piešťanský lokálny chrám konzumu som navštívil pár dní po jeho otvorení . Menším problémom bolo zaparkovanie auta. Teda nie pre mňa, lebo som nesedel za volantom, ale pre šoféra, ktorý pokus o vjazd na rampu na druhé poschodie radšej vzdal akoby riskoval škrabanec.

11. 05. 2010 13:19  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Grcko má guľky...

Tak máme maskota MS v ľadovom hokeji 2011! Hurá! Hrdinský výbor SZĽH v zastúpení organizačnou komisiou sa podvolil vlne kritiky nasmerovanej na prvý návrh vlka, ktorého som vo svojom prvom blogu na túto tému nazval Grco. Kirschwasser bola asi vymenená za borovičku, lebo autorom novej katastrofy je pre zmenu Peter Hrevuš.

30. 04. 2010 14:32  |  Blogy / Imrich Gál

Blog I. Gála: Vladimír Iľjič, vráť sa, všetko je odpustené!

Zopár rokov (či už desaťročí?) späť, pri významných výročiach „sa“ veľa porobilo pri skrášľovaní okolia. Aspoň naoko. Vlastne všetko bolo naoko. Ale všetci sa tvárili, že všetko je fajn, v krajine je všetkého dosť a všetci sú happy.

29. 04. 2010 08:32  |  Blogy / Imrich Gál

Blog Imricha Gála: Grco vstal z mŕtvych

Logá a maskoty sú mojou slabosťou. Neviem ich síce pekne nakresliť, ale kedysi som bol schopný prísť s myšlienkou, ktorú šikovný grafik mohol rozvinúť do celkom peknej podoby.

14. 04. 2010 09:22  |  Blogy / Imrich Gál

Blogy, plagiátorstvo a Snežienky a macher I

Práce študentov už za mojich čias na vysokej škole s radosťou používali akademici pre svoje potreby, bolo to verejné tajomstvo. Väčšinou na to použili seminárne práce, niekedy tzv. ŠVOČ-ky.

10. 03. 2009 11:29  |  Blogy / Imrich Gál
Blue poles od J. Pollocka

Blog I. Gála: Pavo pistinienses intra muros

Nerozumieš, čitateľ? Nuž, dovolím si to preložiť – páv piešťanský je za dverami. Nie, nie za tými dverami Lasicu a Satinského. Nie je „ante portas“, teda pred dverami ako ten Hannibal. Už je za dverami mesta a hovie si v jeho strede na pešej zóne. Síce mu ešte chýbajú perá, ale už je tu. Alebo nie?

03. 02. 2009 09:02  |  Blogy / Imrich Gál
Nový druh jeansov uviedli na trh v Japonsku.

Blog Imricha Gála: O očení

Proti gustu žiaden dišputát – tak to hovoria mnohí. Ako vraj hovoril Vilo Šnekspír – krása je v očiach pozerajúceho. A keďže Vilo bol pomerne múdry Anglán, tak asi na tom aj čosi je. Nie kvôli tomu, že bol Brit, ale bol rozhľadený, dobre sa pozeral okolo seba, a to, čo okolo seba videl, aj dobre popísal.

29. 01. 2009 07:55  |  Blogy / Imrich Gál
Obama maďarská šunka.

Blog Imricha Gála: Obama maďarská šunka

Na utorku zvyčajne nie je nič zaujímavé (okrem toho, že vychádza Piešťanský týždeň). Je to deň na začiatku týždňa, na víkend už dávno zabudol a ďalší je dlhé tri dni vzdialený. Po utorkových večeroch sa venujem domácim prácam (nie však vyšívaniu či háčkovaniu), sedím pred PC (ako teraz), čítam články na webe, počúvam hudbu či správy. Televíziu mám väčšinou pustenú ako ruchový element.

21. 01. 2009 10:30  |  Blogy / Imrich Gál
Prehistorický človek na kresbe Zdeňka Buriana.

Blog Imricha Gála: O prehistorických časoch

Ako každý civilizovaný beloch žijúci vo väčšom meste v 21. storočí, každodenné potreby obživy a iných vecí chodím loviť do nejakého nákupného centra. V jednotlivých jaskyniach, ktorých je obchodné centrum plné, dnes nájde homo sapiens takmer všetko.

20. 01. 2009 10:42  |  Blogy / Imrich Gál
Mainoumi vs Konishiki

Blog Imricha Gála: O trpaslíkoch

Priznám, trpaslíci mi boli vždy sympatickí. A hlavne takí, ktorí vedeli vybabrať s tými veľkými, odrastenými či mega silnými. Taký trpaslík musí totiž použiť to, čoho tí muskulatúrni majú väčšinou veľký nedostatok – zhluky neurónov tvoriacich cerebrum. Musí rozhýbať do činnosti to, čím sa odlišujeme od ostatnej flóry a fauny a iných božích stvorení, ktoré sú v podstate len prechodným štádiom medzi potravou a odpadom.

11. 01. 2009 19:01  |  Blogy / Imrich Gál
Články 1 - 10 z 16