Všetky články

Na boj s komármi nedostanú všetci rovnako

Trnavský samosprávny kraj prispeje na postreky proti premnoženým komárom len tým obciam, ktoré zaplatili príspevok do krízového fondu. Uhradí im najviac polovicu z oprávnených nákladov. Ostatné obce môžu podľa štatútu fondu na odstránenie kalamitnej situácie dostať len bezúročnú pôžičku. Do fondu, ktorý je určený na riešenie krízových situácii, vkladajú dohodnutú čiastku kraj a obce, ale nie všetky.

31. 05. 2013 10:01  |  Správy / Aktuálne

Na pošte sa sypal prášok, tentoraz čierny

Hasiči v ochranných oblekoch zasahovali v utorok ráno na pošte v Ružindole pri Trnave, kde sa z jednej z listových obálok vysypal čierny prášok. Hasiči prášok zozbierali do suda, ktorý hermeticky uzavreli, a priestor pošty dekontaminovali špeciálnymi prípravkami.

31. 05. 2013 09:33  |  Správy / Čierna kronika

Záchrana Katarínky bude pokračovať aj počas tohto leta

Záchrana ruín Kostola a kláštora sv. Kataríny v Malých Karpatoch bude pokračovať aj počas tohtoročných prázdnin. Letné tábory pre dobrovoľníkov tu majú už takmer dvadsaťročnú tradíciu. Ich účastníci si môžu aspoň na krátky čas vyskúšať život bez mobilov, internetu a počítačov.

31. 05. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
O novú sociálnu službu prejavilo záujem 21 Piešťancov.

Budú schvaľovať novú sociálnu službu

Piešťanskí poslanci budú odsúhla-sovať návrh na zabezpečenie novej sociálnej služby - domáce a mobilné tiesňové volanie a zakúpenie základných jednotiek pre toto volanie. O novej službe budú hovoriť na júnovom stretnutí mestského zastupiteľstva.

31. 05. 2013 08:03  |  Správy / Aktuálne
Katarína Augustineková a Marcela Šimonová učili školákov zumbu. (Viera Dusíková)

Na štadióne zumbovalo plno detí

Na umelom trávniku futbalového štadióna v Piešťanoch v stredu 29. mája tancovalo asi tristo detí zumbu, o kúsok ďalej skákali školáci na športových trampolínach a tí, ktorým sa nechcelo vrtieť zadkom, mávať rukami a podskakovať, hrali futbal. Vynikajúcu atmosféru plnú zdravého pohybu a hudby zabezpečili skúsené inštruktorky zumby Katarína Augustineková, Marcela Šimonová a jumping mixovala Radka Dorošová z fitness centrum SiTy Piešťany. Podujatie, ktoré režírovalo Mestské kultúrne stredisko v Piešťanoch spestril aj prílet vrtuľníka, takže deti si mohli s vypnutými motormi aj zakrútiť „volantom“ helikoptéry.

30. 05. 2013 13:49  |  Správy / Aktuálne obsahuje video

TRNAVA: Lístky na vlak predávajú v novom zákazníckom centre

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes na železničnej stanici v Trnave otvorila nové zákaznícke centrum pre cestujúcich. Ide o jedenáste zákaznícke centrum spoločnosti, ktoré je po Bratislave, Košiciach a Zvolene strategicky najvýznamnejším obchodným miestom.

30. 05. 2013 13:24  |  Správy / Aktuálne
Trieda 4.A SPŠE v Piešťanoch. (Viera Dusíková)

Posledný záber na večnosť!

Šanca pre maturantov. V Piešťanoch, Vrbovom i obciach.

30. 05. 2013 12:00  |  Správy / Aktuálne
Policajný zbor Slovenskej republiky

Jazda pre muža skončila tragicky

Polícia riešila dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul človek. Stala sa v stredu 29. mája medzi Trnavou a obcou Šelpice asi o 11.40 hodine. Vodič (36) Škody Fabia z Trnavy šiel v smere od Šelpíc na Trnavu. Z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim kamiónom.

30. 05. 2013 11:17  |  Správy / Aktuálne
Zostava PFK: Tomáš Rácik, Peter Kadlec, Dávid Samuhel, Adam Sýkora, Max Ferkodič, Ivan Miština, Simon Hussein, Jakub Mlynár, Martin Studený, Jakub Pisarčík. Tréner: Roman Beitl

Mladí futbalisti reprezentovali Piešťany v Taliansku

Desaťroční futbalisti PFK Piešťany sa v dňoch 30. apríla až 6. mája zúčastnili v talianskom prímorskom meste Comacchio na kvalitne obsadenom turnaji pod záštitou Talianskej futbalovej federácie. Piešťanci skončili na desiatom mieste, za sebou nechali ešte dva tímy, z turnaja si odniesli mnoho skúseností. Víťazom sa stal FC Turín.

30. 05. 2013 11:00  |  Šport / Futbal
Súčasní členovia Striebornice ďakujú umeleckej vedúcej a zároveň učiteľke tanca Dagmar Kuběnovej. Oslava, ktorú táto drobná, energická žena pripravila bola plná muzicírovania a spevu. (Viera Dusíková)

Strieborničiari tancujú, hrajú a spievajú už 25 rokov

Veľká oslava folklóru plná muziky a tanca sa konala v piatok 24. mája v piešťanskom Semafore. Svoje 25. narodeniny tu v sprievode Ľudovej hudby Petra Obucha oslavoval najstarší piešťanský folklórny súbor – Striebornica. Až takmer do bieleho rána sa bavili všetky generácie tanečníkov, ktoré prišiel podporiť aj nestor folklóru – Michal Klampár, takmer 92 ročný heligonkár z Banky. Vychoval tri generácie oddané folklóru. Striebornica dnes jestvuje pod umeleckým vedením Dagmar Kuběnovej z Banky.

30. 05. 2013 10:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Pre MFK znamená súčasná 15. priečka zostup do nižšej ligy. Ilustr. foto: M. Sarvaš

Vrbové prehralo v Novom Meste 0:2

Futbalisti MFK Vrbové prehrali v zápase 27. kola tretej ligy v Novom Meste nad Váhom 0:2. O víťazstve rozhodli domáci hráči už v prvom polčase. Vrbovčania sa nachádzajú na nelichotivej predposlednej pätnástej priečke tabuľky.

30. 05. 2013 09:03  |  Šport / Futbal
Ján Uličiansky a Daniel Hevier počas autogramiády. (Tomáš Niščák)

Zázračný oriešok rozlúskli aj v Prahe

Aktivity Mestskej knižnice mesta Piešťany boli tento rok súčasťou prezentácie Slovenskej republiky ako čestného hosťa 19. ročníka Medzinárodného knižného veľtrhu a literárneho festivalu Svět knihy 2013.

30. 05. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Jahody Plantex

Jahodová sezóna je tu!

Na jahodových plantážach firmy Plantex Vesele v Trakoviciach a Borovciach v týchto dňoch dozrieva obľúbené voňavé ovocie, ktorého zber každý rok štartuje zaváraciu sezónu.

29. 05. 2013 16:59  |  Rýchly výber / Pozvánky
Gymnazisti Lucia Dupkaničová, Lenka Kadlecová a Patrik Nedorost s Máriou Mračnovou, predsedníčkou Olympijskej spoločnosti Slovenska. 
Foto: archív (gypy)

Gymnazisti získali striebro za olympizmus

Osem víťazných družstiev krajských kôl vedomostnej súťaže o olympizme pre základné školy v Slovenskej republike si v dňoch 20. a 21. mája porovnalo svoje vedomosti na súťaži v Bojniciach. Piešťanskí gymnazisti sa v silnej konkurencii škôl umiestnili na druhom mieste.

29. 05. 2013 15:30  |  Správy / Aktuálne
Hádzanári Piešťan obsadili v druhej lige tretie miesto. Ilustr. foto: M. Sarvaš

Hádzanári po prehre o gól skončili tretí

V poslednom kole druhej hádzanárskej ligy cestovali Piešťanci na zápas na asfalte do Lehoty pod Vtáčnikom. Za slnečného počasia sa nevedeli vysporiadať s vonkajšími podmienkami a nedokázali sa presadzovať strelecky. V piešťanskej zostave opäť chýbali nielen brankári Drahovský, Hrdý a Kapša, ale aj Grúň, Majerník a Ďurina. Hráči MHK prehrali najtesnejším rozdielom 19:20 a obsadili konečné tretie miesto.

29. 05. 2013 14:30  |  Šport / Hádzaná
G. Žitňanská (vľavo) sa najbližšie predstaví na MS v hokejbale žien v Kanade.

Úspešná sezóna hokejistky Gabriely Žitňanskej

Sedemnásťročná piešťanská hokejistka Gabriela Žitňanská zažila úspešnú sezónu. V roku 2012 začala hrať za ŠHK 37.

29. 05. 2013 13:30  |  Šport / Hokej
V programe Noci múzeí v Piešťanoch bol i sprievod so zapálenými fakľami.

Noc kostolov v meste iba u jezuitov

V Piešťanoch svoje brány počas podujatia Noc kostolov otvorila iba Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie. V piatok 24. mája podvečer si do chrámu našlo cestu niekoľko desiatok ľudí. Podujatie sa začalo slávením svätej omše.

29. 05. 2013 12:30  |  Správy / Aktuálne
Z. Vráblová (vľavo) sa vo voľnom čase vozí aj na longboarde...

Zuzana Vráblová žije v Amerike svoj sen

Piešťanská wakeskaterka Zuzana Vráblová odišla na dvojmesačný pobyt na Floridu. Zúčastnila sa pretekov Byerly Toe Jam, kde obsadila prvé miesto. Trojnásobná majsterka sveta má zriadený blog na webovej stránke redbull.sk, kde opisuje svoj život v Amerike.

29. 05. 2013 11:30  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustračné foto

Džezoví bubeníci sa stretnú v Piešťanoch

Džezový festival pomenovaný po známom bubeníkovi a perkusionistovi Jozefovi Dodovi Šošokovi, ktorý sa koná začiatkom júna v Piešťanoch, ponúka darček pre slovenských džezových bubeníkov. Je ním VIP vstupenka na hlavný koncert, na ktorom vystúpi aj jeden z headlinerov festivalu Chris Dave a jeho Drumhedz.

29. 05. 2013 10:31  |  Kultúra / Hudba
Na Nálepkovej ulici osadia jedenásť lámp, stromy zasadia asi až na jeseň.

Chodník na Nálepkovej za 80 500 eur v číslach

Od začiatku apríla prebieha na ľavej strane Nálepkovej ulice v Piešťanoch od hotela Eden po kruhový objazd pri Auparku rekonštrukcia chodníka za 80 500 eur. Ide o chodník dlhý 287 metrov, v ktorom bude jedenásť nových stožiarov s lampami verejného osvetlenia. Chodník vydláždia dvoma typmi zámkovej dlažby s plochou sedemsto metrov štvorcových.

29. 05. 2013 09:26  |  Správy / Aktuálne
Masarik (vpravo) prekonáva petržalského gólmana – 1:0. Foto: M. Sarvaš

Futbalisti PFK vyhrali, stále môžu postúpiť

Zverenci Michala Krajčoviča odohrali na domácom štadióne v Piešťanoch stretnutie 27. kola tretej ligy s FC Petržalka 1898. Aj keď pre divácke oko tento zápas nebol veľmi atraktívny, Piešťanci si vytvorili niekoľko vyložených šancí, no skórovali iba jedenkrát. Tento gól bol zároveň víťazným pre PFK Piešťany a nádej na postup si teda stále udržujú. Momentálne sú v tabuľke štvrtí s jednobodovou stratou na prvých trnavských juniorov.

29. 05. 2013 08:12  |  Šport / Futbal
Lietadlo čaká na svoju rekonštrukciu už na letisku v Slávnici.

Lietadlo Tupolev bude niesť názov Piešťany

"Chceme tak urobiť na počesť kúpeľného mesta,“ informoval Piešťanský týždeň Robert Slosiar, vedúci letovej prevádzky Aeroklubu Dubnica nad Váhom.

28. 05. 2013 13:24  |  Správy / Aktuálne
Dobrovoľníci vyzbierali viac ako polovicu kontajneru rôzneho odpadu.

Upratovanie v Dolnom Lopašove

V sobotu dňa 18. mája sa malo konať upratovanie obce Dolný Lopašov, ale kvôli nepriaznivému počasiu bola brigáda odložená.

28. 05. 2013 12:53  |  Správy / Aktuálne
Pohrebná miestnosť na Žilinskej ulici v Piešťanoch. (ján Karásek)

Petícia: 110 eur za pohrebnú miestnosť je veľa

Po Piešťanoch začala kolovať petícia, v ktorej občania vyjadrujú nesúhlas s výškou sumy 110 euro za prenájom pohrebnej miestnosti na dobu jeden aj pol hodiny.

28. 05. 2013 12:05  |  Správy / Aktuálne

Báthoryčkin hrad ostane zatvorený zrejme ešte rok

Čachtický hrad rekonštruujú, zatvorený ostane asi do leta budúceho roka.

28. 05. 2013 10:43  |  Správy / Aktuálne
Noc kostolov (Ján Karásek)

Noc kostolov: Dubovany a Lančár

V Lančári hrala džezová kapela, V Dubovanoch ochutnávali omšové víno.

28. 05. 2013 10:24  |  Správy / Aktuálne

Novú sezónu na Eve čakajú viaceré zmeny

Kúpalisko Eva sa pripravuje na svoju 79. sezónu. Odštartovať by mala už tento týždeň – v sobotu 1. júna.

28. 05. 2013 08:13  |  Správy / Aktuálne
Utorkový večer 21. mája bol pre obyvateľov Šípkového rušný.

Kúpte si Piešťanský týždeň, určite sa tam dočítate, že...

Týždeň uplynul rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niekto ho prežil na plný plyn, iný možno troška pribrzdil a vychutnal si napríklad šálku voňavej kávy či bylinkového čaju. Redaktori Piešťanského týždňa ani teraz nezaháľali s rukami za chrbtom, naopak - s vystrčeným fotoaparátom cvakali jednu akciu za druhou. Už zajtra sa o tom presvedčíte v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

27. 05. 2013 13:15  |  Správy / Najbližšie číslo
Náraz do domu spôsobil poškodenie vonkajšieho zateplenia domu, ale popraskali z neho aj múry interiéru. (hazz)

Nabúral do domu na Radlinského ulici

V sobotu 25. mája do múru rodinného domu na Radlinského ulici v Piešťanoch narazilo osobné auto. Vodiča ošetrovali záchranári, privolaní hasiči vykonali na aute protipožiarne opatrenia a vytečené kvapaliny posypali vapexom. Auto, ktoré poškodilo nielen vonkajšie zateplenie ale aj vnútorné steny, ktoré následkom nárazu popraskali, hasiči odtiahli z komunikácie navíjacím zariadením.

27. 05. 2013 09:26  |  Správy / Aktuálne
Objavte svoj osud s mníchom, ktorý predal svoje ferrari

Kniha týždňa: Objavte svoj osud s mníchom, ktorý predal svoje ferrari

Dávame do pozornosti knižnú novinku Objavte svoj osud s mníchom, ktorý predal svoje ferrari - Sedem stupňov sebauvedomenia (Robin S. Sharma ). Vydalo vydavateľstvo Eastone Books .

27. 05. 2013 07:11  |  Kultúra / Kniha

Mesiac a pol pred Pohodou je ešte na predaj 5000 lístkov

Na multimediálny festival Pohoda, ktorý sa bude konať 11. až 13. júla na trenčianskom letisku, ostalo ešte nepredaných okolo 5 000 lístkov. Kapacita je aj tento rok obmedzená na 30 000 návštevníkov. Ako informoval PR manažér festivalu Máriu Gešvantner, obdobná situácia s predajom lístkov bola aj vlani.

27. 05. 2013 07:08  |  Správy / Aktuálne
Patrik Nemec

Patrik Nemec pretekal na závodoch v Brne

18. mája sa v Brne uskutočnilo ďalšie pokračovanie pretekov Volkswagen Castrol Cup, na ktorom sa zúčastnil aj piešťanský pretekár Patrik Nemec.

26. 05. 2013 15:26  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje video
Cream Biscuit 4

Cream Biscuit #4 – Ibiza House Night

Ďalším pokračovaním tejto tanečnej žúrky, otvoríme kúpeľnú sezónu v Piešťanoch a opäť v centre tohto mestečka a to v Glitter Clube, ktorý sa nachádza pri pešej zóne. Tento krát si André Tribale pozval hosťa dja DEAGONa zo Žilinského Electro Playgroundu.

26. 05. 2013 15:03  |  Rýchly výber / Pozvánky
Literáti z Gruzínska navštívili Piešťany.

Gruzínski literáti objavovali krásy Piešťan

Piešťany zažili ďalšiu zaujímavú návštevu. Tentoraz, v utorok 14. mája, si mesto pozreli a debatovali s domácimi literáti z Gruzínska. Priviedol ich sem spisovateľ a autor kníh Mafia na Slovensku či Gorily v podsvetí Gustáv Murín.

26. 05. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V utorok 14. mája 2013 sa Zuzane a Romanovi Kršiakovcom z Piešťan narodil prvý syn Lucky (3420 g, 51 cm). Šťastní rodičia ďakujú MUDr. Jánovi Karabovi za pomoc pri pôrode. Srdečne blahoželáme!

26. 05. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Herec Ivan Tuli Vojtek (vľavo) poď akoval Samuelovi Žákovi zo spoločnosti Stavhit za podporu detských rybárskych krúžkov.

Deti smažili a varili rybie špeciality

Biftek z kapra, kaprie hranolky, ražničie zo sumca či kapor v syrovo-slaninovom náleve - to sú špeciality, ktoré varili v kuchyni obecného úradu v Dubovanoch mladí rybári z detských rybárskych krúžkov.

25. 05. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Novomanželom blahoželáme!

Novomanželom blahoželáme!

V sobotu 18. mája si povedali „áno“ Dominika Gábrišová zo Sokoloviec a Matúš Špička z Piešťan. Novomanželia si na Kúpeľnom ostrove najskôr ukuli u umeleckého kováča podkovu pre šťastie a potom sa pobrali do Kostola sv. Cyrila a Metoda. Želáme im, aby podkova, ktorú si počas svadobného dňa zhotovili, nebola iba symbolická, ale aby ich šťastie, láska, radosť a porozumenie sprevádzali po celý život.

25. 05. 2013 08:00  |  Správy / Zosobášili sa

Štyri hodiny, tri okresy a sto priestupkov

Príslušníci dopravnej, poriadkovej a železničnej polície vykonali 22. mája akciu zameranú na odhaľovanie priestupkov v doprave. O 15. do 19. hodiny odhalilo 24 policajtov v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec 100 priestupkov.

24. 05. 2013 15:29  |  Správy / Čierna kronika
Ilustračná fotografia

Lúčnica ukázala Obrazy z minulosti

Umelecký súbor Lúčnica sa v piešťanskom Dome umenia predstavila s premiérovým programom, ktorý venovala 65. výročiu súboru. Piešťanci si v stredu 22. mája podvečer mohli pozrieť Obrazy z minulosti.

24. 05. 2013 15:04  |  Správy / Spoločenská rubrika obsahuje video
Topfest bude tento rok dvojnásobne väčší. (foto: Topfest)

TOPFEST dvojnásobne väčší ako pred rokom!

Hudobný festival TOPFEST (27. až 29. jún) aj tento rok otvorí festivalové leto na Slovensku a okrem množstva kvalitných koncertných vystúpení a sprievodného programu pripravil ešte väčší areál ako pred rokom pri jeho premiére na piešťanskom letisku. Tento rok bude rozloha festivalu až 2 milióny metrov štvorcových!

24. 05. 2013 14:49  |  Správy / Aktuálne
Kukátko

Partička príde do Piešťan ako Kukátko

Dva byty na rovnakom poschodí. Dve samostatné bunky. Usporiadaná rodina versus traja mladí nájomníci. Môžu byť toto dobrí susedia? A chcete odpoveď? Nie! Nemôžu!

24. 05. 2013 14:44  |  Rýchly výber / Pozvánky
Oľga Feldeková (vpravo) hovorila o novej knihe.

Oľgu Feldekovú neustále inšpiruje milovaná Orava

Slovenská spisovateľka a glosátorka Oľga Feldeková prišla do Piešťan predstaviť jej najnovšiu knihu. V Piešťanskom informačnom centre hovorila o románe s názvom Kým som šťastný. Piešťanci si jej rozprávanie mohli vypočuť vo štvrtok 23. mája podvečer.

24. 05. 2013 14:00  |  Správy / Spoločenská rubrika obsahuje video

Starý kláštor odhalí svoje tajomstvá

Balneologické múzeum v spolupráci s Mestom Piešťany a Trnavským samosprávnym krajom pripravilo výstavu s názvom Tajomný starý kláštor v Piešťanoch. Vo výstavných priestoroch múzea vo Vile dr. Lisku sa otvoria v utorok 28. mája o 17.00 hodine výstavu, ktorá potrvá do 31. júla.

24. 05. 2013 13:35  |  Rýchly výber / Pozvánky

Príchod Rómov do mesta nesúvisí s búraním v Trnave

Po zbúranom bytovom dome na Coburgovej ulici v Trnave zostal len čistý pozemok, časť jeho rómskych obyvateľov si údajne našla ubytovanie v Hlohovci. Podľa primátora Petra Dvorana to nie je celkom pravda. Príchod Rómov do Hlohovca podľa neho s búraním bytovky nesúvisí.

24. 05. 2013 13:28  |  Správy / Aktuálne
Deti si vyskúšali písanie v hlaholike.

Večerná prechádzka po múzeách - medzi lietadlami i pri výbuchu sopky

Večernú atmosféru v Piešťanoch na chvíľku ozvláštnili pôsobivo nasvietené exponáty Vojenského historického múzea (VHM), ale aj predvedenie výbuchu sopky pri Balneologickom múzeu. Nielen domáci mohli túto atmosféru zažiť, pokiaľ si našli v sobotu 18. mája cestu na podujatie Noc múzeí.

24. 05. 2013 13:00  |  Správy / Spoločenská rubrika obsahuje video
Vyhry celorocnej sutaze

Vyhrajte kvalitných domácich pomocníkov

V celoročnej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v Piešťanskom týždni v spolupráci so spoločnosťou Domoss Piešťany hráte o kvalitné domáce spotrebiče značky Bosch. Okrem toho môžete každý mesiac vyhrať pomocníkov pre svoju domácnosť tej istej značky. Májovou výhrou je vysávačom BOSCH BBHMOVE 2c1 - aku a ručný vysávač v jednom. Čo to bude v nasledovnom mesiaci dozviete sa vo vydaní Piešťanského týždňa číslo 23.

24. 05. 2013 12:00  |  Správy / Aktuálne
ilustračná fotografia (red)

Pre seniorov pripravujú muzikoterapiu a počítačové kurzy

Mesto ešte koncom októbra minulého roku podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt Aktívne starnutie seniorov v meste Piešťany. Poslanci na poslednom zasadnutí zastupiteľstva odsúhlasili uznesenie o financovaní tejto akcie.

24. 05. 2013 11:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Študenti postupne objavovali tajomstvá sveta rastlín.

Výskumníci ukázali fascinujúci svet rastlín

Centrum výskumu rastlinnej výroby (CVRV) v Piešťanoch pripravilo Deň fascinácie rastlinami. Slovensko sa tak zapojilo medzi viac ako 50 krajín sveta, ktoré 18. mája oslavujú zaujímavý svet zelene. Centrum pri tejto príležitosti otvorilo brány a verejnosti ukázali jednoduché pokusy, rôzne výstavky či ochutnávky produktov z rastlín.

24. 05. 2013 10:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 21/2013

Piešťanský týždeň inzercia

24. 05. 2013 09:04  |  Rýchly výber / Inzercia

Bývalú trnavskú botanickú záhradu otvoria pre verejnosť

Zabudnutú bývalú botanickú záhradu v Trnave po rokoch práce sprístupnia v piatok pre verejnosť. Otvorená bude každý deň od apríla do októbra. Záhrada so stovkami drevín bola pôvodne špecializovaným pracoviskom Pedagogickej fakulty UK, po jej odsťahovaní do Bratislavy v roku 1986 len chátrala.

24. 05. 2013 08:13  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 15407