Všetky články

Žiaci z Piešťan sa zaslúžili o krajšie prostredie (am)

Žiaci z Piešťan sa zaslúžili o krajšie prostredie

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení životného prostredia. Škôlkari i školáci z Piešťan postupne opúšťali triedy a s vervou sa púšťali do upratovania brehov Sĺňavy. Spoločné upratovanie si mládež užívala práve preto, že v piatok 22. apríla si pripomenula Deň Zeme.

26. 04. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených
škôl zažili návštevníci botanickej
záhrady Strednej odbornej
školy záhradníckej v Piešťanoch. (vd)

Na Deň Zeme postavili hmyzí hotel i príbytok z prútia

Parádnu oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených škôl zažili návštevníci botanickej záhrady, sadu a skleníkov Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Škôlkari v piatok 22. apríla obdivovali hmyzí hotel, do ktorého znášali peľ z rozkvitnutého sadu usilovné včely. Školu navštívili nielen Piešťanci, ale i Trebatičania či obyvatelia Pečeniad.

26. 04. 2016 10:12  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
V ovocných sadoch vo Veselom mrazy tlmili parafínové sviece. (archív Plantex Veselé)

Ovocinári pred mrazmi zachraňovali kvitnúce sady

Ovocinári vo Veselom minulý týždeň v noci zo stredy na štvrtok zachraňovali úrodu. Nad ich ovocnými sadmi lietali vrtuľníky, aby teplejšie vrstvy ovzdušia zatlačili k zemi, a pod stromami sa rozhorelo desaťtisíc kusov parafínových kahancov. S prízemným mrazom, ktorý v tú noc úradoval, bojovala až stovka zamestnancov ovocinárskeho podniku.

26. 04. 2016 09:00  |  Región / Aktuálne
R. Trnovec  (archív rodiny Trnovcových)

Gajdoš Rasťo Trnovec ožije v spomienkach ľudí i v muzike

Vo výstavných priestoroch Kultúrno-spoločenského centra Fontána i v kinosále si gajdoši z celého Slovenska zaspomínajú na výnimočného muža, gajdoša Rastislava Trnovca.

25. 04. 2016 16:04  |  Kultúra / Výstavy
Oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených
škôl zažili návštevníci botanickej
záhrady Strednej odbornej
školy záhradníckej v Piešťanoch. (vd)

V Piešťanskom týždni 17/2016 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

25. 04. 2016 16:01  |  Piešťany / Najbližšie číslo
(Tatran)

Kniha týždňa: Peter Kijaba - Kontraktor

Dávame do pozornosti zaujímavú a pútavú knižnú novinku. Vydalo vydavateľstvo Tatran.

25. 04. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
Štefan Sulík sa na americkom kontinente zvečnil aj s malou Indiánkou. (archív Š. Sulíka)

Piešťanec precestoval národné parky v západnej Amerike

Milovníkom prírody a krás z diela planéty Zem by určite srdce zaplesalo pri pohľade do čarovného Grand Canyonu, Bryce Canyonu alebo parku Zion, mnohí sa však musia uspokojiť s virtuálnou prehliadkou. Západnú časť amerického kontinentu naživo spoznával Piešťanec Štefan Sulík. O zážitkoch porozprával v stredu 13. apríla v Piešťanskom informačnom centre.

24. 04. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Štefana Patrika Kováča vítali domorodí obyvatelia i deti vencom z ruží. (archív Š. P. K.)

Piešťanec učil v nedeľnej škole, rozdával lieky aj okuliare (2.)

Po týždni sa opäť vraciame k zážitkom Piešťanca Štefana Patrika Kováča z jeho pobytu v Pakistane druhou časťou rozhovoru.

24. 04. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Poľovačka sa začína... (archív Ľ. Surovčíka)

Po miernej zime má diviačica aj dvanásť krásnych prasiat

Žije v Rakoviciach a v jeho dome nájdete vzácne trofeje ulovených zvierat. Má pred nimi úctu, pretože pozná ich cenu. Lesné zvieratá miluje rovnako ako poľovníckeho psa, žiaľ už utrateného, pretože sa v chotári otrávil. V domácnosti predsedu Poľovníckeho združenia Dolinka, 52-ročného Ľuboša Surovčíka, tak prišli o plnohodnotného člena. Skúsený „gazda“, zároveň šéf Dozornej rady Okresnej poľovníckej komory v Piešťanoch nosí pušku len do lesa. Z jeho domu je to cez záhradu a ovocný sad k hustému porastu s divinou na skok. Sen každého poľovníka!

24. 04. 2016 12:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

V sobotu 2. apríla o 22.08 h sa Linde a Marošovi Vargovcom z Piešťan narodilo druhé dieťa, syn Mateo (3430 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Lucia Mudrončíková. Rodičia zároveň vyjadrujú úprimné poďakovanie za starostlivosť primárke detského oddelenia MUDr. Marcele Malastovej. Svojho bračeka si privítal aj triapolročný Oliver.

24. 04. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky sú po roku opäť strieborné, Good Angels boli nad ich sily

Piešťanské basketbalistky v treťom stretnutí bojovali, ako o život a do posledných sekúnd sa snažili zvrátiť tesné skóre. Good Angels však napokon vyhrali 84:74 a obhájili majstrovský titul. Čajky tak po roku obhájili strieborné medaily, keďže finálovú sériu prehrali 0:3 na zápasy.

23. 04. 2016 19:55  |  Šport / Basketbal
Dizajnérka Petra Mojžišová
pochádza z Piešťan. (archív P. Mojžišovej)

Úspešná Piešťanka navrhuje interiéry v Londýne

V piešťanskom regióne sa narodilo už mnoho úspešných ľudí. Ich prácu si cenia nielen domáci, ale i zahraniční zamestnávatelia či klienti. Rodné mesto prezentuje v zahraničí aj Petra Mojžišová. Rodáčka z Piešťan pracuje na lukratívnych projektoch, jedným z nich je i šesťposchodový dom v exkluzívnej štvrti Londýna.

23. 04. 2016 15:00  |  Galéria / Osobnosti
Toyota po zrážke a práci hasičov, ktorí jej odrezali strechu, už auto hádam ani nepripomínala. (KR HaZZ)

Dve sekundy Kataríne úplne zmenili život

Trinásty február padol tento rok na sobotu. Poverčivým odľahlo, nešťastie prináša predsa piatok s týmto dátumom. Rodine 37-ročného Richarda Krištofoviča nič podobné ani nenapadlo. Víkendové dni si užívali, veď jeho 36-ročná životná partnerka Katarína Karvaiová a ich deti, deväťročná Nelka, sedemročný Teodor a malý benjamín, štvormesačná Matilka, si otca a muža mimo soboty a nedele neužili, chodieval na týždňovky.

23. 04. 2016 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (hokejportal.sk)

Henrich Ručkay oslavuje s Nitrou svoj premiérový majstrovský titul

Hokejisti Nitry sa tešia z prvého titulu majstrov Slovenska. Spečatili ho v piatok večer víťazstvom v Banskej Bystrici 3:2 po samostatných nájazdoch a finálovú sériu Slovnaft play-off Tipsport ligy vyhrali 4:2 na zápasy. Nitrania premenili na víťazstvo druhý finálový pokus. V tom prvom pred dvoma rokmi nestačili na Košice. Prvýkrát sa z majstrovského titulu teší aj piešťanský útočník v drese Nitry Henrich Ručkay.

22. 04. 2016 23:18  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (vd)

Vyložiť nádobu na separovaný odpad vám pripomenie aj elektronický kalendár

Termíny vývozu zberných nádob na separovaný odpad z rodinných domov sa v Piešťanoch rôznia podľa lokality. Mesto je rozdelené na štyri úseky. Začiatkom roka dostali obyvatelia do schránok tlačené letáky podľa, ktorých zistia, kedy majú vyložiť pred dom nádoby s papierom, plastom, bioodpadom, či vrecia s tetrapakovými obalmi. Informácie o vývozoch nájdete aj na webe Mesta Piešťany, či regionálnych informačných portáloch. Na mestskej webstránke sú tiež termíny vývozu kontajnerov zo sídlisk. Pripomenúť obyvateľom rodinných domov, kedy majú vyložiť na ulicu zbernú nádobu môže aj elektronický kalendár, ktorý pripravilo občianske združenie PRO CIVITATE - Spoločne pre Piešťany.

22. 04. 2016 16:16  |  Piešťany / Aktuálne
Pri Kruhovke parkujú aj návštevníci centra Piešťan. (am)

Seriál: Spoznávame piešťanské parkoviská (16.)

Ak máte zdravé nohy a dostatok času, v Piešťanoch sa dá prejsť z jednej strany mesta na druhú bez väčších problémov i pešo. Mnohí však považujú dopravu vlastným automobilom za pohodlnú, komfortnú a rýchlu. No v prípade, že sa rozhodnete využiť rýchlosť štvorkolesového tátoša, musíte riešiť naoko banálny problém - kde zaparkovať? Cesty nie sú prispôsobené na taký veľký počet áut, vodiči často opúšťajú svojho miláčika zaparkovaného v riskantnej polohe či mieste. V nasledujúcich týždňoch si postupne ukážeme, aká je situácia na odstavných plochách piešťanských sídlisk, pred dennodenne využívanými budovami či nákupnými priestormi i na klasických parkoviskách.

22. 04. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: Sára Niepelová, Zora Bogárová a Lenka Paulíková. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali osem medailí

Na najprestížnejšom plaveckom podujatí Grand Prix Slovakia 2016 sa zúčastnilo deväť juniorov zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany, ktorí získali osem medailí.

22. 04. 2016 15:30  |  Šport / Plávanie
Za hypermarketom je množstvo neporiadku. (vd)

Pred Tescom paráda, za Tescom bordel

Jarné upratovanie v záhradách, pri vodných plochách, ale aj na rôznych verejných priestranstvách je v plnom prúde. Túto vetu zrejme poznajú v piešťanskom Tescu len čiastočne. Platí pred Tescom, ale nie za ním. Množstvá plastových fliaš, vrecúšok a obalov lemujú okolie hypermarketu od južnej strany, kadiaľ do obchodu prichádzajú cyklisti a chodci.

22. 04. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Brankár KVP Roman Klampár patril v oboch zápasoch medzi opory Piešťancov. (archív KVP)

Na úvod prehra aj triumf vodnopólistov

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy, skupina B, do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvom Žraloci Žilina. Zo skupiny A sa k nim pridali posledné dve družstvá, a to Pirana SC Topoľčany a KVP Komárno. V prvých dvoch kolách sa pólisti KVP predstavili v bazénoch súperov.

22. 04. 2016 14:45  |  Šport / Vodné pólo

Inzercia Piešťanský týždeň 16/2016

22. 04. 2016 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Matej Mišura (vpravo) pri majstrovských oslavách s fanúšikmi Nice. (archív M. Mišuru)

Hokejista Mišura ovládol s Nice druhú francúzsku ligu

Piešťanský hokejista Matej Mišura tento rok pôsobil v meste Nice, s ktorým sa mu podarilo ovládnuť druhú francúzsku súťaž. V baráži o najvyššiu Ligue Magnus však hokejisti z Azúrového pobrežia neuspeli. Bývalý havran nám porozprával svoje dojmy z prvej sezóny v krajine galského kohúta.

22. 04. 2016 13:00  |  Šport / Hokej
Táto pochúťka vznikla z nevydarenej palacinky. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

22. 04. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
Herci si vystúpenie v Dome umenia užívali. (am)

Diana Mórová si opäť pospala

Po minuloročnom úspechu hry Len si pospi, miláčik sa elita slovenského herectva vrátila na dosky Domu umenia Piešťany.

22. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Tomáš Vrábel s novým spolujazdcom Marcelom Hrankom. (archív T. Vrábla)

T. Vrábel na Rally Eger s novým autom i spolujazdcom

Po dlhšej odmlke sa rally pretekár Tomáš Vrábel opäť predstavil na súťažnom podujatí, tentoraz však s novým spolujazdcom Marcelom Hrankom a na novom aute Honda Civic 1,6 Vti. Novozložená posádka súťažila prvýkrát v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally na maďarských pretekoch Rally Eger, kde vo svojej triede zvíťazila.

22. 04. 2016 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hlavný kontrolór Peter Konečný opäť zistil na mestskom úrade závažné pochybenia. (Jozef Vojčiniak)

Pochybenia pri narábaní s financiami na radnici

Mestský kontrolór opäť zistil pri narábaní s verejnými prostriedkami mesta zákonné pochybenia. Tentoraz si zobral na mušku podivné platby mestskou kartou, odhalené Piešťanským týždňom. Vedenie mesta Petrovi Konečnému vysvetľovalo i to, či si pod reprezentačným účelom jej použitia predstavuje aj platbu za krevetové špeciality v bratislavskom zariadení rýchleho občerstvenia.

22. 04. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Prestige)

Hudobný tip: Miles Davis - Workin‘ with the Miles Davis

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 22.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

22. 04. 2016 08:01  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ilustr. foto (M. Ledecký)

Krakovany vybojovali v Kostoľanoch cennú remízu

V nedeľnom regionálnom šlágri piatej ligy privítali futbalisti Veľkých Kostolian súpera z Krakovian. V stretnutí 18. kola sa zrodila prekvapivá remíza 0:0, ktorá potešila najmä hosťujúcich Krakovancov.

21. 04. 2016 15:24  |  Šport / Futbal
Kontajnery praskali vo švíkoch už v sobotu popoludní. (am)

Jarné upratovanie Drahovčania opäť využili

V tomto roku už tradičné Jarné upratovanie vylákalo obyvateľov Drahoviec do ulíc. V sobotu 16. apríla využili krásne počasie a zbavili sa nepotrebností nahromadených počas zimy.

21. 04. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
MTJ Piešťany-Moravany, víťaz druhej ligy: (zľava) Peter Behul,
Michal Stehlík, Lukáš Pažma a Martin Malast. (pb)

Stolní tenisti MTJ Piešťany-Moravany zabojujú o prvú ligu

Záverečnými zápasmi dohrali nadstavbovú druholigovú súťaž stolní tenisti MTJ Piešťany-Moravany nad Váhom. Po domácom víťazstve nad Gabčíkovom 10:8 dokázali v poslednom kole vyhrať rovnakým skóre aj v Leopoldove. Vďaka tomu sa stali víťazmi trnavskej skupiny krajskej druhej ligy. Teraz ich čaká kvalifikácia o postup do prvej ligy s Isterom Bratislava. Prvý zápas sa uskutoční už v sobotu 23. apríla o 16.00 h v moravianskej telocvični.

21. 04. 2016 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Prípravkári z HK Havrani skončili na deviatom mieste turnajovej série EMHL. (archív HK Havrani)

Štvrtákom odovzdal medaily Višňovský

Štvrtáci HK Havrani Piešťany sa v nedeľu 10. apríla zúčastnili záverečného turnaja EMHL v bronzovej skupine, kde porazili všetkých súperov. Medaily prevzali od majstra sveta v hokeji, obrancu Ľubomíra Višňovského.

21. 04. 2016 14:00  |  Šport / Hokej
Zdolať chodník pred základnou školou môže byť pre imobilných občanov náročné. (am)

Chodníky len pre zdravých

Piešťanské komunikácie určené pre peších rovnako ako cesty volajú po oprave. Nielen pre zmeny počasia, povrch chodníkov ničia i veľké stromy a ich prerastajúce korene.

21. 04. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Za stav kaštieľa zodpovedá vlastník zapísaný v liste vlastníctva. (Tibor Hlobeň)

(Ne)vymožiteľnosť práva absurdným divadlom aj pre Sokolovce

Absurdné divadlo stále nedospelo k vrcholu. Piešťanský Okresný súd vo štvrtok 7. apríla na v poradí šiestom(!) pojednávaní vecne zamietol návrh spoločnosti DIY Slovakia, s.r.o., ktorým sa domáhala určenia, že nie je vlastníkom barokovo-klasicistického kaštieľa v Sokolovciach, hoci ho v roku 2008 kúpila od trnavskej Fakultnej nemocnice. Päť rokov trvajúci spor zmenil národnú kultúrnu pamiatku zo začiatku 18. storočia na totálnu ruinu a jej rozklad asi bude pokračovať, proti rozsudku sa navrhovateľ môže po písomnom doručení odvolať.

21. 04. 2016 12:00  |  Región / Aktuálne
Najlepší rečníci poputujú na celoštátne kolo súťaže do Zvolena. (am)

Najlepší rečníci kraja sa stretli v Drahovciach

Porozprávať príbeh čisto, plynulo a mäkučko majú pre miestne nárečie problém viacerí obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja. Deti však v piatok 15. apríla ukázali, že to dokážu, a najlepší z nich sa zúčastnili na krajskom kole súťaže Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

21. 04. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Pochod mestom s bublifukmi si užili malí aj veľkí. (archív PMMV)

Bublinky zaplavili Vrbové

Vrbovčania čakali na pekné počasie, aby mohli vyraziť do ulíc s bublifukmi. Priaznivý vietor, slnko nad hlavami a bublinky zaplavili mesto pod šikmou vežou v piatok 15. apríla. Bublinkovali nielen deti. Akciu zorganizoval Parlament mladých mesta Vrbové.

21. 04. 2016 10:00  |  Región / Aktuálne
Aj takýto obrázok drogovo závislých je možné vidieť v Piešťanoch. (internet)

PIEŠŤANY V SPOTREBE V PERVITÍNU „SVETOVÉ“

Je drogová trestná činnosť v Piešťanoch väčším problémom ako v okolitých mestách? Obyvatelia mesta aj Odbor koordinácie protidrogovej stratégie a monitorovania drog Ministerstva zdravotníctva SR to potvrdzujú. Kúpeľné mesto vďaka množstvu hudobných festivalov sa niekoľkokrát v roku stáva miestom vysokej koncentrácie rizikovej populácie a ani po ich ukončení sa táto závažná otázka z ulíc pravdepodobne nevytráca.

21. 04. 2016 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Ani druhé finálové stretnutie nebolo pre Piešťanské Čajky úspešné.  (L. Duračka)

Čajky pred vypredanou Diplomat arénou Good Angels poraziť nedokázali

Ani druhé finálové stretnutie nebolo pre Piešťanské Čajky úspešné. Basketbalistky z kúpeľného mesta pred vypredanou Diplomat arénou nedokázali zvíťaziť a po zle odohranej druhej polovici stretnutia napokon prehrali 55:71. Good Angels vedú 2:0 na zápasy a séria pokračuje v sobotu v Košiciach.

21. 04. 2016 08:48  |  Šport / Basketbal obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (archív MHK))

Baráž: Hádzanári zdolali vedúce Malacky

V treťom kole baráže o extraligu privítali hádzanári MHK Piešťany v prvom domcom stretnutí vedúci tím z Malaciek. Piešťanci uhájili výhodu domáceho prostredia a zvíťazili tesne 31:30.

21. 04. 2016 08:02  |  Šport / Hádzaná
Umelci sa v kúpeľoch predstavili s programom Piesňové a operné gala. (E. Lenner)

Ľ. Rybárska potvrdila kvality opernej divy

Slovenské liečebné kúpele Piešťany hostili v uplynulom týždni troch významných slovenských operných a operetných interpretov. V Kongresovom centre sa v utorok 12. apríla predstavili sopranistky Ľubica Rybárska a Martina Zaťková spolu s tenorom Jánom Vaculíkom. Na klavíri ich sprevádzal Eduard Lenner.

20. 04. 2016 15:55  |  Kultúra / Hudba
Tréner Ján Baranovič rozdáva pokyny svojim zverenkyniam. (J. Galo)

Piešťanské vodné pólistky doma víťazné

V treťom kole prvej ligy žien vo vodnom póle, ktoré sa uskutočnilo na kúpalisku Eva, dominovali hráčky domáceho klubu KVP Kúpele Piešťany. Zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a v priebežnej tabuľke si upevnili prvú pozíciu. Základom úspechu bola pozorná hra v obrane, podporená spoľahlivými zákrokmi oboch brankárok a dobrá fyzická pripravenosť.

20. 04. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Antonín Gavlas zvečnil aj piešťanský hotel Thermia Palace. (am)

Pekná ženská do obrazu patrí

Piešťany privítali ďalšieho výnimočného výtvarníka. Kúpeľné mesto navštívil Antonín Gavlas, aby otvoril autorskú výstavu v Galérii Fontána. V utorok 12. apríla si návštevníci vypočuli slávnostný príhovor umelca a podebatovali s ním o olejomaľbách, fotokolážach, ale i dielach vytvorených metódou enkaustiky.

20. 04. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Ilustr. foto (th)

Na tenisovom Slovakia Cupe 170 hráčov z 29 krajín sveta

Počas aktuálneho týždňa sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany koná 38. ročník medzinárodného mládežnícky tenisového turnaja dorastencov Slovakia Cup. Na podujatí sa v dňoch od 17. do 24. apríla predstaví 170 hráčov z 29 krajín sveta.

20. 04. 2016 12:55  |  Šport / Tenis

Komentár: Prerod aktivistu v politika

Po prečítaní rétorického cvičenia nádejného kandidáta na post druhého piešťanského viceprimátora Tomáša Hudcoviča som zosmutnel. Rozumiem zahmlievaniu a vyhýbaniu sa konkrétnym odpovediam v podaní „veľkých“ politikov v Bratislave, ale nie v samosprávach na úrovni okresu, kde nikto netvorí zákony len preto, aby ich mohol novelizovať, ako svojho času povedal exposlanec NR SR za už neexistujúcu stranu SOP Marián Mesiarik, ale všetci zodpovedajú za riadny chod a rozvoj svojich miest!

20. 04. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Noemi Kuliková (vľavo) zvíťazila spomedzi 33 súťažiacich v druhej kategórii. (am)

Žiaci vidia aj svet po jeho katastrofe

Literárna tvorivá súťaž s názvom Keď si vymýšľam opäť primäla žiakov základných a stredných škôl napísať vlastné dielo a ísť s kožou na trh. Vo štvrtok 14. apríla si v priestoroch organizátora, Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom, víťazi prevzali hodnotné ocenenia.

20. 04. 2016 11:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (L. Duračka)

Finále: Čajky sú odhodlané vyrovnať sériu. Vrátia Good Angels požičané?

Finálová séria play-off ženskej basketbalovej extraligy medzi Piešťanskými Čajkami a Good Angels Košice má dnes na programe druhé stretnutie. Košičanky vedú 1:0 na zápasy, keď v sobotu zvíťazili 69:61. Čajky však chcú využiť výhodu domáceho prostredia a pred svojimi fanúšikmi zaknihovať dôležité víťazstvo.

20. 04. 2016 10:05  |  Šport / Basketbal
Z Tomáša Hudcoviča, zarytého oponenta M. Tamajku, sa stáva jeho zástupca. (Jozef Vojčiniak)

T. Hudcovič: Zhodli sme sa, čo treba urobiť

Úvod apríla priniesol turbulentné a pre viacerých i šokujúce zmeny v piešťanskej samospráve. Tomáš Hudcovič, poslanec a zároveň šéf najpočetnejšieho klubu v mestskom zastupiteľstve Spoločne pre Piešťany (SpP), prekvapujúco nastúpi do vedenia mesta po boku primátora Miloša Tamajku a jeho zástupcu Michala Hyneka. Doteraz stojí aj na čele zoskupenia, najtvrdšie kritizujúceho súčasného prvého muža mesta. Radikálne zmenil názor a z razantného oponenta sa stane spolupracovník dvojice na čele radnice, ak nastúpi na post druhého viceprimátora?

20. 04. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho je nadčasová hra. (archív M. Majtána)

Na doskách Domu umenia sa predstavia herci z Dobrety

Osud zbojníka Juraja Jánošíka už zaujal mnohých tvorcov, vlastnú verziu príbehu vytvoril i Ľubomír Feldek. Práve s adaptáciou hry Z dreva vyrezané alebo Jánošík podľa Vivaldiho sa v piatok 22. apríla o 19.00 h predstavia na doskách Domu umenia Piešťany herci z drahovského Divadla Dobreta. Diváci sa majú na čo tešiť.

20. 04. 2016 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Benito Gonzales (Vojtech Hank)

Špičkové jazzové kvarteto už tento piatok V Kursalone

Avizovaný koncert špičkovej zostavy Tariška-Gonzalez-Varady-Varady sa blíži. Už tento piatok 22. apríla o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery v Kursalone zaznie typický vysoký tón alt saxofónu známeho slovenského jazzmana Radovana Tarišku.

20. 04. 2016 08:34  |  Kultúra / Hudba

Vrbové remizovalo s Malženicami 2:2

Futbalisti MFK Vrbové cestovali v 22. kole štvrtej ligy na pôdu Malženíc. Vo vyrovnanom stretnutí sa napokon zrodila remíza 2:2.

19. 04. 2016 16:00  |  Šport / Futbal
Aj napriek mestskej dotácii je bazén v hoteli Sorea Sĺňava pre verejnosť uzavretý. (th)

Rekreační plavci zatiaľ bez krytého bazéna

Krytý bazén v hoteli Sorea Sĺňava v Piešťanoch zrejme zostane do 1. júna pre verejnosť zatvorený. K opätovnému sprístupneniu zrejme dôjde až po jeho prevzatí novým nájomcom, Adeli Medical Center a uzavretí zmluvy o jeho prevádzkovaní s občianskym združením (OZ) Bazén Piešťany. Jeho členmi sú zatiaľ len piešťanské plavecké kluby, mesto vstup len prisľúbilo.

19. 04. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lukáš Babač na pretekoch Svetového pohára v talianskom Varese. (A. Vičan)

L. Babač na 13. mieste medzi ťažkými váhami

Piešťanský veslár Lukáš Babač obsadil na úvodnom podujatí tohtoročného seriálu Svetového pohára v talianskom Varese medzi „ťažkými“ skifármi konečné 13. miesto. Po tom, čo v piatok nepochodil v opravnej jazde, v ktorej mu unikol postup do A/B-semifinále, vyhral v sobotu C-finále.

19. 04. 2016 14:15  |  Šport / Veslovanie
Články 4101 - 4150 z 24281
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa