Všetky články

Zuzana Chalásová , Barbora Julínyová - na snímke a do tretice sara Schmitt zo Základnej školy v Banke získali striebro. (vd)

POZRITE SA: Playback show v podaní školákov

Deviaty ročník imitácie spevu Playback show má svojich víťazov. Porotcovia to ani tento raz nemali jednoduché zvlášť v kategórii detí od 12 rokov, kde by mohli vyhlásiť aj desať víťazov.

21. 03. 2013 00:00  |  Kultúra / Hudba
Piešťanské Čajky - Spišská Nová Ves 84:74 FOTO: M. Sarvaš

Čajky vyhrali prvý duel play-off so Spišskou Novou Vsou

Po "havranoch" začali play-off basketbalovej extraligy dnes aj Piešťanské Čajky. Zápas bol veľmi vyrovnaný a až do konca sa súperky na domáce hráčky doťahovali. Napokon však Čajky zvíťazili rozdielom dvanástich bodov 85:73. Na duel pricestovali aj spišskí "ultras", ktorých tento názov presne vystihoval. V niektorých momentoch sa správali nevhodne, vstupovali na hraciu plochu a počas prestávky dokonca vyvolali v chodbe menší konflikt. Ochrankári však situáciu vyriešili a druhá časť už prebehla bez problémov.

20. 03. 2013 20:08  |  Šport / Basketbal
ILUSTR. FOTO: M. Sarvaš

Futbal sa nehral pre nepriaznivé počasie

Športovo technická komisia Slovenského futbalového zväzu na štvrtkovom zasadnutí, vzhľadom k nepriaznivému počasiu na celom území Slovenska, rozhodla o odložení všetkých zápasov všetkých súťaží dospelých i mládeže riadených Slovenským futbalovým zväzom, ktoré sa mali odohrať v dňoch 15. - 17. marca.

20. 03. 2013 14:25  |  Šport / Futbal

Krasokorčuliarka Simančíková postúpila na olympiádu

Rodáčka z Piešťan a slovenská reprezentantka v krasokorčuľovaní Monika Simančíková na majstrovstvách sveta v kanadskom Londone vybojovala pre Slovensko miestenku v tomto športovom odvetví na budúcoročné Zimné olympijské hry v Soči.

20. 03. 2013 12:25  |  Šport / Ďalšie športy
Trnavský "amfík". ILUSTR. FOTO: maps.google.com

Trnavský amfiteáter čaká digitalizácia

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava hľadá dodávateľa na digitalizáciu Mestského amfiteátra digitálnou 2D technológiou. V rozpočte má na novú technológiu vyhradených 100-tisíc eur. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 85-tisíc eur bez DPH. Organizácia mesta si vyhradila právo zrušiť súťaž, ak nezíska dotáciu 35-tisíc eur z Audiovizuálneho fondu.

20. 03. 2013 12:18  |  Správy / Aktuálne

Pri výbuchu kotla sa ťažko zranil pracovník

Pri výbuchu kotla na tuhé palivo sa dnes ráno vážne zranil jeden pracovník. Nešťastie sa stalo krátko pred ôsmou hodinou ráno vo firme na výrobu plastových okien v Trsticiach v Trnavskom okrese.

20. 03. 2013 12:04  |  Správy / Aktuálne
Dominika Cibulková (ILUSTR. FOTO)

Cibulková i Rybáriková skončili v Kalifornii v treťom kole

Na minulotýždňovom turnaji v kalifornskom Indiana Wells skončili obe rodáčky z Piešťan, Rybáriková i Cibulková v treťom kole dvojhry. Dominika Cibulková podľahla Češke Zakopalovej 4:6, 5:7 a Magdaléna Rybáriková si neporadila so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou a prehrala 4:6, 0:6. Cibulková sa momentálne chystá na turnaj v Miami. Lukáš Lacko vypadol hneď v prvom kole v duely so Španielom Danielom Gimenom-Traverom (1:6, 4:6).

20. 03. 2013 10:20  |  Šport / Tenis
Na tlačovej konferencii v Kursalone: (zľava) Drahomíra Moretová, Remo Cicutto, Viktor Nižňanský a Adriana Drahovská.

Oslavy 900. výročia Piešťan s Tublatankou aj Grapom

Ťažisko osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch bude na konci mája a začiatku júna. Vtedy do mesta zavítajú nielen potomkovia Winterovcov, ale aj ďalší rodáci rozídení po celom svete. Stretnú sa v piatok 31. mája v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána. Deň predtým sa uskutoční slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom primátor mesta ocení osobnosti Piešťan a udelí tituly čestný občan mesta.

20. 03. 2013 09:38  |  Správy / Aktuálne
Zuzana Pilátová pridala do koša Maďariek jednu "trojku". FOTO: M. Sarvaš

Čajky sa rozlúčili s MEL prehrou po predĺžení

Piešťanské Čajky odohrali v nedeľu odložený zápas stredoeurópskej ligy s basketbalistkami z Miškovca. Pôvodne sa malo hrať v sobotu, ale kvôli počasiu sa Maďarky nemohli dostaviť. Diváci videli v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina napínavý basketbalový zápas. Stretnutie sa rozhodovalo až v predĺžení, v ktorom boli úspešnejšie hostky a zvíťazili 83:76.

20. 03. 2013 08:10  |  Šport / Basketbal
Skalica - Piešťany, tretí zápas v Playoff (Laco Ďuračka)

Splnený semifinálový sen Havranov!

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - konečný výsledok série: 4:3, do semifinále postúpili Piešťany

20. 03. 2013 02:13  |  Šport / Hokej obsahuje video
Na minuloročných Vrbovských vetroch vystúpil aj Michal Kocáb. (Ján Karásek)

Program Vrbovských vetrov potvrdený

Na hudobnom festivale vystúpi aj David Koller.

19. 03. 2013 14:21  |  Správy / Aktuálne
ilustr. foto

Bezplatný rozbor vody pre Piešťancov

Pri príležitosti Svetového dňa vody môžu ľudia zadarmo zistiť, akú vodu majú v studniach.

19. 03. 2013 14:05  |  Správy / Aktuálne
Návrh VZN vylučuje z Kolonádového mosta pouličných umelcov. (Igor Paulech)

Komisie zastupiteľstva spev na Kolonádovom moste zakázať nechcú

Komisie mestského zastupiteľstva sa zaoberali problematikou vystúpení pouličných umelcov na Kolonádovom moste.

19. 03. 2013 13:56  |  Správy / Aktuálne
velkonocne-2 2012 028

Veľkonočný baránok-videopostup

V celoročnej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v Piešťanskom týždni v spolupráci so spoločnosťou Domoss Piešťany hráte o kvalitné domáce spotrebiče značky Bosch. Okrem toho môžete každý mesiac vyhrať pomocníkov pre svoju domácnosť tej istej značky. V mesiaci marec hráte o ručný šľahač.

19. 03. 2013 12:42  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Milan Klement. tréner ŠHK 37  (Ladislav Duračka)

Milan Klement: Dvaja hlavní rozhodcovia sú nezmysel

Zverenci trénera Milana Klementa dokázali v nedeľu zvrátiť skalický mečbal a vyrovnali stav série na 3:3. V utorok sa rozhodne o postupujúcom tíme do semifinále hokejovej extraligy. „Kouča“ ŠHK 37 sme sa opýtali pred posledným štvrťfinálovým stretnutím na niekoľko dôležitých momentov z doterajších zápasov play-off.

19. 03. 2013 12:11  |  Správy / Aktuálne
Do areálu ZŠ F. E. Scherera chodia deti do základnej i materskej školy. (Ján Karásek)

Ktorá základná škola pôjde z kola von?

Čoraz viac sa na verejnosti pretriasa vyradenie niektorej z piešťanských základných škôl. O príčinách i následkoch sa Piešťanský týždeň zhováral s dvomi riaditeľmi – Gizelou Talačovou zo ZŠ E.F. Scherera a Kamilom Moravčíkom zo ZŠ M.R. Štefánika.

19. 03. 2013 11:17  |  Správy / Aktuálne
Vo Vrbovom sa Morena neupaľuje, ale drví. (Ján Karásek)

Vystúpi na Vítaní jari aj folkórny súbor Kriačik?

O mestečku Vrbové je už dávnejšie známe, že Morena sa tu neupaľuje, ale drví. Nie inak tomu bude 22. marca, kedy sa v miestnom kultúrnom dome uskutoční už 7. ročník podujatia pod názvom Vítanie jari a oslava abstinencie.

19. 03. 2013 09:46  |  Správy / Aktuálne

Všetky diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

19. 03. 2013 09:30  |  Správy / Aktuálne
Vietor sa pohral aj týmto nákladným autom značky Scania.

Vietor prevracal nákladiaky

V pondelok 18. marca popoludní sa medzi Piešťanmi a Drahovcami prevrátilo nákladné vozidlo.

19. 03. 2013 08:55  |  Správy / Aktuálne
Ján Benka vystavil svoje obrazy v práčovni paneláku. (Igor Paulech)

Prvou panelákovou výstavou chce inšpirovať ďalších ľudí

Svoje obrazy nevystavil v žiadnej galérii, zobral ich dolu do suterénu bytového dobu na ulici 8. mája v Piešťanoch a verejnosti ich ukázal v práčovni.

19. 03. 2013 08:42  |  Správy / Aktuálne
Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko v Slovenskej republike Dr. Axel Hartmann pokrstil knihu Kaya Zeisberga nielen vajcovkou ale aj orchovým likérom, krst moderovala riaditeľka Hotela Sandor Pavillon Daniela Gloss. (Viera Dusíková)

Mramorový palác pokrstili orechovým likérom a vajcovkou

Slovenský preklad románu Mramorový palác o zakladateľovi piešťanského kúpeľníctva - Ľudovítovi Winterovi pokrstili v hoteli Sandor Pavillon ženy z potomstva rodu Winterovcov ale aj veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko v Slovenskej republike Dr. Axel Hartmann . Krstilo sa kúpeľnou vodou a obľúbeným nápojom Ľudovíta Wintera - orechovým likérom.

18. 03. 2013 19:09  |  Správy / Aktuálne
ilustračná fotografia

Kúpte si Piešťanský týždeň, určite sa tam dočítate, že...

Týždeň uplynul rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niekto ho prežil na plný plyn, iný možno troška pribrzdil a vychutnal si napríklad šálku voňavej kávy či bylinkového čaju. Redaktori Piešťanského týždňa ani teraz nezaháľali s rukami za chrbtom, naopak - s vystrčeným fotoaparátom cvakali jednu akciu za druhou. Už zajtra sa o tom presvedčíte v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

18. 03. 2013 15:02  |  Správy / Najbližšie číslo

Takmer na celom Slovensku sa budú tvoriť jazyky a záveje

Takmer na celom Slovensku sa tvoria alebo budú tvoriť snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa takmer pre celé Slovensko, avšak v Bratislavskom, Trenčianskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji sa budú jazyky a záveje tvoriť dnes do 18:00. Nebezpečné môžu byť predovšetkým pre vodičov.

18. 03. 2013 15:00  |  Správy / Aktuálne

Ľudia predávajú pozemky pod novú jadrovú elektráreň

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) už začala cez svoju dcérsku spoločnosť vykupovať pozemky, na ktorých má v budúcnosti stáť ďalšia slovenská jadrová elektráreň. V obci Radošovce, susediacej s Jaslovskými Bohunicami, má už spoločnosť JESS invest kúpených 20 hektárov polí.

18. 03. 2013 11:21  |  Správy / Aktuálne

Ukradli reproduktory

Hlohovskí policajti obvinili z prečinu krádeže dvoch mužov. Lukáš (21) a Miroslav (33) obaja z Hlohovca sú podozriví z toho, že v polovici februára z pohostinstva v Hlohovci počas prevádzkovej doby ukradli z vonkajšej terasy štyri reproduktory s kabelážou, ktoré boli pripevnené na stĺpoch terasy.

18. 03. 2013 11:12  |  Správy / Čierna kronika
Policajný zbor Slovenskej republiky

Podvodníčku obvinili

Piešťanskí policajti objasnili podvod. Obvinená len 20-ročnú žena zo Stupavy prostredníctvom e-mailovej komunikácie mala ešte minulý rok uzavrieť v deviatich prípadoch dohodu s rôznymi ľuďmi o dodaní tovaru. V prevažnej miere malo ísť o viacero kusov dámskych kabeliek ponúkaných za nízke ceny, peňaženky, hodinky a tričko.

18. 03. 2013 11:01  |  Správy / Čierna kronika
PEDIATER OLEKSANDR DOBROVANOV  (Viera Dusíková)

Pediater z Ukrajiny maľuje krajinky a hrá na gitare

Nedávno oslávil tridsiate narodeniny. Pochádza z Ukrajiny. Je lekár, pediater, vie maľovať aj hrať na gitare, miluje deti a jeho rodičia i starí rodičia ho vychovali k láske k Slovensku. Slovákov si váži. A našich lekárov, ale aj tých svojich - na Ukrajine či kdekoľvek na svete - obdivuje. Miluje nové veci, má rád vývoj vo všetkých oblastiach života. Je usmievavý a pohodový chlap. Už takmer dva roky pracuje v piešťanskej nemocnici na detskom a novorodeneckom oddelení. Volá sa: OLEKSANDR DOBROVANOV. A dobro mu hľadí z očí.

18. 03. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Kniha týždňa: Tesla – Človek mimo čas

Kniha týždňa: Tesla – Človek mimo čas

Dávame do pozornosti uznávaný a pútavo napísaný životopis nedoceneného génia Nikola Teslu s výstižným názvom Tesla – Človek mimo čas. Autorkou tohto historicky hodnotného diela je Margaret Cheney. Vydalo vydavateľstvo Citadella.

18. 03. 2013 08:11  |  Kultúra / Kniha
Zľava: Zita Bruncková, Dušan Korytár, Lenka Kabátová, Petter Šiffalovič, Michal Svorada, Bohumír Zaťko a Matej Jergel.

Založili centrum pre pokročilé röntgenové technológie

Na Slovensku je čoraz menej firiem, ktoré sa zaoberajú vedou a výskumom. Jestvujúce zápasia s nedostatkom financií a nové vznikajú len sporadicky. Jednou z prvých lastovičiek v našom regióne je nové Výskumno-vývojového centrum pre pokročilé röntgenové technológie. Jeho realizátori sídlia v piešťanskej spoločnosti Integra TDS v Krakovanoch a v priestoroch Fyzikálneho a Elektrotechnického ústavu Slovenskej akadémie vied na Vrbovskej ceste v Piešťanoch.

18. 03. 2013 00:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
FOTO: L. Duračka

"Havrani" vyhrali v Skalici 3:0! O postupujúcom sa rozhodne v Piešťanoch.

Do Skalice odchádzali Piešťanci s nepriaznivým stavom série 3:2 pre Skalicu. Dnešný zápas však "havrani" zvládli perfektne, keď už v šiestej minúte otvoril skóre Stupka. V druhej tretine sa k nemu pridal Samir Saliji a posledný gól strelil Melichárek. V strede zápasu bol nepríjemne narazený na mantinel Jozef Haring a ľad opustil na nosidlách. Posledné stretnutie, ktoré rozhodne o postupujúcom tíme do ďalšej časti play-off sa odohrá v piešťanskej Easton Arene 19. marca o 18.00 hod.

17. 03. 2013 20:20  |  Šport / Hokej
Srdečne blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V stredu 6. marca 2013 o 13.25 h sa Anne Pakanovej a Jánovi Macovi z Potvoríc narodil prvý syn Lucas Maco (2960 g, 51 cm). Dieťatku pomohla na svet MUDr. Petra Straková. Srdečne blahoželáme!

17. 03. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
V sobotu 23. marca sa uskutoční amatérske stretnutie cukrárok vo Vrbovom v reštaurácii Čerenec na priehrade. (zš)

Vo Vrbovom sa stretnú cukrárky

V sobotu 23. marca sa uskutoční amatérske stretnutie cukrárok vo Vrbovom v reštaurácii Čerenec na priehrade. Témou stretnutia je Veľká noc a jarné kvietky. Záujemkyne sa naučia modelovať jarné kvietky, veľkonočné ozdoby, budú tu ukážky poťahovania torty, práce s klieštikmi, oblátkou a burizónovou hmotou.

17. 03. 2013 00:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Čaj na zmiernenie suchej pokožky

Pokožka si musí udržiavať primeranú pružnosť a vlhkosť, aby nebola popraskaná, drsná a predčasne nestarla. Bylinky pokožku nielen chránia, ale zabraňujú jej vysušovaniu, podporujú jej krásu a pružnosť.

16. 03. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne
Výstava vo Vile dr. Lisku potrvá až do 19. mája. (Viera Dusíková)

Múzeum voňalo cibuľou aj kapúnom

V priestoroch Vily dr. Lisku otvorili vo štvrtok 7. marca výstavu s názvom Vôňa kuchyne... alebo s jedlom na ceste tisícročiami. Prezentujú na nej obraz kultúry gastronómie od praveku až po novodobé dejiny.

16. 03. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika

Chrípka sa v Trnavskom kraji vyskytuje už len sporadicky

Počet prípadov akútnych respiračných ochorení a chrípky v Trnavskom kraji opäť výrazne poklesol. Lekári nahlásili v tomto týždni 6087 akútnych respiračných ochorení, z toho 892 chrípkových.

16. 03. 2013 00:00  |  Správy / Aktuálne
Skalica - Piešťany, tretí zápas v Playoff (Laco Ďuračka)

Skalica otočila nepriaznivý stav a má bližšie k semifinále

Hokejisti Skalice zdolali v piatkovom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade Piešťan domáci tím ŠHK 37 tesne 5:4. V sérii hranej na štyri víťazstvá majú Pállfy a spol. bližšie k účasti v semifinále, pretože vedú 3:2 na zápasy. Skaličania môžu o postupe medzi kvarteto najlepších rozhodnúť v domácom prostredí v nedeľu 17. marca. Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže viedol v piatkovom piatom meraní síl 2:0 aj 4:1, napokon však odchádzali jeho hráči smutní. Jedenásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o víťazstve Skalice skúsený útočník René Školiak.

15. 03. 2013 22:37  |  Šport / Hokej obsahuje video
reklama

Vyhrajte inteligentné domáce spotrebiče

V spolupráci so spoločnosťou Domoss Piešťany sme pre vás v Piešťanskom týždni pripravili celoročnú súťaž, v ktorej môžete vyhrať kvalitné domáce spotrebiče značky Bosch.

15. 03. 2013 16:10  |  Správy / Aktuálne

Amatérsky maliar bude vystavovať v paneláku

PIEŠŤANY - Netradičný priestor pre výstavu svojich obrazov si zvolil 77-ročný amatérsky výtvarník Ján Benka z Piešťan. Počas tohto víkendu bude 45 diel vystavovať v suteréne obytného domu na Ulici 8. mája v Piešťanoch. Pôjde o prvú výstavu v meste, ktorá sa koná v paneláku. Výstava bude otvorená už v túto sobotu 16. marca a v nedeľu od 14.00 h.

15. 03. 2013 14:05  |  Kultúra / Výstavy
B. Jobus: „Mojím životným poslaním je hudba.“

Alkohol nie je len o hanbe a váľaní sa po kanáloch

Dokázal si dať riadne do nosa. Posledných osem rokov nevypil ani kvapku alkoholu. Za ten čas mu každý rok vyšla kniha, založil „protialkoholickú“ skupinu Abusus, koncertuje s Karpatskými chrbátmi, Vrbovskými víťazmi. Založil a rozbehol festival Vrbovské vetry. V marci už tradične slávi výročie triezvosti a to koncertom kapiel pod názvom Vítanie jari a oslava abstinencie. BRANISLAV JOBUS z Vrbového.

15. 03. 2013 13:25  |  Správy / Spoločenská rubrika

TRNAVA: Rómom z Coburgovej radnica zbúra strechu nad hlavou

Trnava pripravuje búranie bytového domu na problémovej Coburgovej ulici. Jeho odstránenie v čo najkratšom čase navrhol statik, podľa ktorého je objekt nebezpečný. Rodinám s platnými nájomnými zmluvami poskytne radnica náhradné ubytovanie v rovnakej lokalite. Väčšinu nájomníkov v dome tvoria Rómovia.

15. 03. 2013 13:18  |  Správy / Spoločenská rubrika
So spevom kráčali k potoku piešťanské deti zo školského klubu na Holubyho ulici, aby do potoka hodili Morenu. (B. Kučerová)

Zimu zapálili, hodili do potoka aj vytiahli

Prekrásne vystrojenú horiacu Morenu hodili včera z lávky do Dubovej deti zo školského klubu na "štvorke" škole v Piešťanoch. Poslednú fázu - zapálenie bábky, ktorú zhotovili za pomoci svojich vychovávateliek, nechali na chlapa - učiteľa biológie a chémie, Martina Jankecha.

15. 03. 2013 12:47  |  Správy / Aktuálne
Day Planetaria

Deň planetárií bude už v nedeľu

Nedeľa okolo jarnej rovnodennosti každý rok patrí dňu planetárií. Spočiatku regionálna aktivita začala svoju históriu v roku 1991, keď sa rozhodli pracovníci talianskych planetárií sprístupniť v jednu skorojarnú nedeľu svoje priestory návštevníkom. Dôvod bol jednoduchý - priblížiť vedu, vesmír a samotné planetárium širokému spektru laickej verejnosti.

15. 03. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne
Oblohu môžete pozorovať v sobotu podvečer  pri CVČ Ahoj ale iba ak bude priaznivé počasie.

Už zajtra môžete pozorovať oblohu v CVČ Ahoj

PIEŠŤANY - Centrum voľného času Ahoj organizuje vo svojom sídle na Teplickej ulici v sobotu 16. marca o 17.15 h Deň astronómie. Na programe je prednáška a od pol siedmej do ôsmej večer bude pred budovou Ahoja pozorovanie oblohy. To sa uskutoční iba za priaznivého počasia.

15. 03. 2013 10:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto

Za ukradnutý plech dva roky väzenia

Dvoch Trnavčanov, ktorí ukradli plechový kryt od rozvodnej skrine chytili policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky. Hrozia im za to dva roky väzenia.

15. 03. 2013 09:56  |  Správy / Čierna kronika
Ilustr. foto

VLAKY: Niektoré vlaky meškajú aj 100 minút

Pre nepriaznivé počasie niektoré vlaky na Slovensku meškajú do 100 minút. Najväčšie problémy sú v železničnej stanici Palárikovo, kde v súčasnosti stojí päť rýchlikov. Rovnaká situácia je v Nových Zámkoch.

15. 03. 2013 09:40  |  Správy / Aktuálne

Takto to dnes vyzerá na horách so snehom:

Tu nájdete ďalšie lyžiarske strediská a informácie o snehových podmienkach.

15. 03. 2013 09:36  |  Správy / Aktuálne

Pozrite si snehové podmienky na horách

Chystáte sa na lyžovačku, isto vás budú zaujímať snehové podmienky na horách.

15. 03. 2013 09:32  |  Správy / Aktuálne
Tretiaci ZŠ Brezová sa hrali na výskumníkov chleba i obilia minulý rok, tento rok ich vystriedali ďalší malí kolegovia. (vd)

Školáci skúmali v ústave chlieb aj obilie

PIEŠŤANY - Ľudia odpradávna vedeli, prečo si chlieb treba vážiť a všetku prácu s jeho dorobením si vždy náležite uctili. Ani jedna smietka nesmela skončiť na zemi. Dnes sa s chlebom už tak nezaobchádza. Chlieb náš každodenný vyšiel z módy. Vytlačili ho hamburgery, hot-dogy a rôzne pečivá. Prečo je tomu tak? Je snáď príliš obyčajný?! Opak je pravdou.

15. 03. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika obsahuje video

ŠKOLSTVO: Písomné maturity ukončia testy z maďarčiny a ukrajinčiny

Písomnou skúškou z jazykov národnostných menších – maďarského a ukrajinského sa dnes končia písomné maturitné skúšky, ktoré odštartovali 12. marca.

15. 03. 2013 08:31  |  Správy / Aktuálne

PREDPOVEĎ POČASIA PRE SLOVENSKO NA PIATOK

SITUÁCIA: Po západnom okraji tlakovej níže so stredom nad Ukrajinou a Bieloruskom bude do našej oblasti od severu prúdiť arktický vzduch. Cítiť je ho už druhý deň. Silný vietor dokonca v Piešťanoch polámal v záhradách niekoľko menších a starších konárov stromov, v piešťanskej Kanade poškodil aj slabšie pripevnené zelené krycie siete na plotoch.

15. 03. 2013 08:19  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 14872