Všetky články

Súťažte o 12 lístkov na Richarda Müllera

Ak sa chcete zúčastniť koncertu Richarda Müllera - To najlepšie tour 2016, ktorý sa uskutoční dňa 11. októbra 2016 o 19.00 h v piešťanskom Dome umenia, posielajte SMS v tvare: win(medzera)muller(medzera)telefónne číslo na skrátené číslo 6660 do utorka 4. októbra do 20.00 h. Cena spätnej SMS je 1,20 € s DPH. Šiestich výhercov, ktorí získajú po dve vstupenky, budeme telefonicky kontaktovať. Službu SMS poskytuje A SMS, s.r.o.

23. 09. 2016 22:28  |  Kultúra / Hudba

Mesto zmluvné benefity zatiaľ nevyužíva

Začiatkom júla vstúpila do systému hospodárstva v Piešťanoch firma Natur-Pack, ktorá hradí náklady na zber triedeného odpadu. Podľa zmluvy má však zdarma radnici radiť v legislatíve a najmä robiť osvetu obyvateľov. Ani do konca septembra sa však žiadna z informačných aktivít nezačala.

23. 09. 2016 16:01  |  Piešťany / Aktuálne

Spevácka diva po prvý raz v Kursalone

Vynikajúca slovenská speváčka Svetlana Rymarenko (Fragile) sa vydáva na jesenné turné so špičkovými hudobníkmi.

23. 09. 2016 15:38  |  Kultúra / Hudba

Stratili ste detskú topánku?

Vo štvrtok 22. septembra sa na cyklochodníku pri Hoteli Máj na Hlbokej ulici v Piešťanoch našla ružová detská topánočka. Majiteľ si ju môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej ulici č.63 (City Passage).

23. 09. 2016 15:35  |  Piešťany / Aktuálne

Radnica neinvestovala do výsadby zelene ani euro

Monitorovacia správa o plnení rozpočtu za prvých šesť mesiacov roka 2016 obišla všetky mestské komisie, nevynímajúc tú pre životné prostredie. Jej členovia sa 5. septembra zaoberali nielen odpadovým hospodárstvom, ale aj výrubom stromov na území Piešťan.

23. 09. 2016 15:11  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 38/16

23. 09. 2016 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Namiesto izieb budú v budove na Krajinskej ceste kancelárie. (am)

Budova hotela Atóm sa zmení na nepoznanie

Dominanta piešťanskej Krajinskej cesty, hotel Atóm, získa novú tvár. Po dlhých rokoch tak namiesto turistov budovu zaplnia zamestnanci administratívnych priestorov. Prácu by tu mali nájsť tri stovky obyvateľov.

23. 09. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Atmosféru úvodného ceremoniálu s filmom zachytávajúcim 30. roky minulého storočia pozdvihli aj veterány. (am)

Cinematik: Veľké filmy a premiéry

Jedenásty ročník filmového festivalu Cinematik už je definitívne ukončený. Od utorka 13. septembra do nedele 18. septembra zaplnili mesto Piešťany návštevníci s oranžovými „náhrdelníkmi“ s akreditáciami a vychutnávali si filmové projekcie na ôsmich premietacích miestach.

23. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Film
Čajky len tesne podľahli minuloročným euroligovým šampiónkam z USK Praha (archív Čajok)

Čajky len tesne podľahli minuloročným euroligovým šampiónkam z USK Praha

Memoriál Janka Šufliarskeho v Lučenci odštartovali Piešťanské Čajky štvrtkovým súbojom proti minuloročným víťazkám Euroligy ZVVZ USK Praha. Vo vyrovnanom zápase držali piešťanské hráčky so svojimi súperkami krok počas celého stretnutia, pražskému celku však napokon podľahli len tesne 63:70.

23. 09. 2016 12:02  |  Šport / Basketbal
Po vychladnutí môžete koláč ozdobiť vyšľahanou smotanou. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

23. 09. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
Jedna z finalistiek so svojou trpezlivou „vodičkou“. (vd)

Šterusy: Šampiónka výstavy bola zo Zavara

Na Šiestom chovateľskom dni v Šterusoch sa uskutočnila reprezentačná prehliadka krásy kráv plemena Holstein. Tohtoročnou šampiónkou sa stala dojnica v tretej laktácii, narodená 11. februára 2012, z Poľnohospodárskeho družstva Zavar. Pretože chovatelia už nestíhajú dávať hospodárskym zvieratám mená, v katalógu Slovenskej holsteinskej asociácie mala najkrajšia dojnica zo Zavara označenie: SK000801494021. Bola to jednoducho trieda! Aj podľa medzinárodného rozhodcu Rostislava Škrabala z Českej republiky.

23. 09. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Sládkovičova ulica zatiaľ dáva štvorkolesovým tátošom „zabrať“. (am)

Na rekonštrukcie ulíc už obstarávajú firmy

Na veľké opravy Sládkovičovej ulice a Ulice A. Hlinku v Piešťanoch sú vyčlenené prostriedky v tohtoročnom rozpočte. Zaujímalo nás, v akej fáze rekonštrukcie sú a či ich stihnú odštartovať ešte v tomto roku.

23. 09. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Róbert Reško si podľa znalcov uvedomoval, že Marek jeho mlátenie neprežije. (jv)

M. Kaluža podľa znalca nemal šancu útok prežiť

Verziu obžalovaného z vraždy Róberta Reška o priebehu bitky vo Vrbovom v septembri minulého roka, pri ktorej so svojím maloletým synom na smrť umlátili Mareka Kalužu, postupne vyvrátili svedkovia a s definitívnou platnosťou i súdni znalci. Znalkyňa z odboru medicíny v utorok 13. septembra na pojednávaní potvrdila, že Marekovi smrť privodili mnohopočetné údery do hlavy a urýchlilo ju prelomenie štítnej chrupavky, ktoré mu spôsobilo dupnutie na krk. Zároveň vyvrátila tvrdenia R. Reška, ktorý sa výpoveďami staval do role obete. Zranenia rúk zavraždeného nesvedčia o útoku, ale obrane pred údermi a kopancami.

23. 09. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dvojgólový Michal Pazderka. (vpravo) (archív FBC Páv)

Prvá výhra FBC Páv

Florbalisti FBC Páv Piešťany dosiahli v druhom kole prvé víťazstvo v prvej florbalovej lige. Vo štvrtkovom domácom stretnutí v Diplomat aréne dokázali poraziť súpera z Novej Dubnice v pomere 7:3. Základ úspechu položili Piešťanci v prvých dvoch tretinách, ktoré vyhrali zhodne 3:1.

22. 09. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (FB MHK)

Úvodné kolo vyšlo hádzanárom na výbornú

Hádzanári MHK Piešťany cestovali v úvodnom kole prvej hádzanárskej ligy do Levoče. Piešťanci sa pre pracovné povinnosti predstavili v oklieštenej zostave, no napriek tomu sa im podarilo zvíťaziť 25:22.

22. 09. 2016 15:51  |  Šport / Hádzaná
Medzi prinesenými vecami nechýbali hračky či oblečenie pre najmenších. (am)

Zóna bez peňazí so známymi i novými tvárami

Už po šiesty raz sa komunitné centrum ŽiWell stalo centrom Zóny bez peňazí, tentoraz tej s prívlastkom jesenná. V sobotu 17. septembra neodradilo Piešťancov ani nepriaznivé počasie, na prázdne stoly priniesli nepotrebné, vytriedené veci a popozerali, či sa im naopak iné nebudú hodiť.

22. 09. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Viete, v akej partii je vaše dieťa? Môže to mať fatálne následky!

V pubertálnom veku je pre mladých ľudí dôležitejšia partia ako vlastná rodina. V partii hľadajú sami seba, sebapoznanie, sebauplatnenie, stotožňovanie sa s inou skupinou príbuzného veku. Ak rodičia príliš nedbajú a nezisťujú, v akom kolektíve sa ich dieťa nachádza, vplyv partie môže mať až fatálne následky.

22. 09. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Témou Slávností jesene bola Včielka Maja a jej kamaráti. (vd)

Včielka Maja na tekvicovom dvore v Krakovanoch

O tom, aké krásy a záhady skrýva dedinská záhrada, sa mohli presvedčiť návštevníci trinásteho ročníka Slávností jesene v Krakovanoch. Okolie kultúrneho domu sa počas uplynulého víkendu premenilo na malý floristický rozprávkový zázrak. Ústrednou témou výstavy bola Včielka Maja a jej kamaráti na tekvicovom dvore.

22. 09. 2016 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Róbert Ragan jr. (V. Hank)

Róbert Ragan jr. Trio už zajtra v Art Jazz Gallery

Piatkové jazzové koncerty sa kvôli chladnejšiemu počasiu presúvajú z terasy Kursalonu do Art Jazz Gallery. Zaháji ich 23.9.2016 o 20:00 hod. Róbert Ragan jr. Trio.

22. 09. 2016 12:59  |  Kultúra / Hudba
Štafeta Korec Foundation Slovak Elements skončila na celkovom 32. mieste. (archív jb)

Piešťanskí športovci na najťažších štafetových pretekoch sveta

Na majstrovstvách sveta extrémnych štafiet Dolomitenmann v rakúskom Lienzi mala opäť zastúpenie aj Slovenská republika. Polovicu tímu úspešnej štvorčlennej štafety tvorili Piešťanci. Niekoľkonásobný víťaz ultramaratónu Baba - Kamzík a majster Slovenska v behu na sto kilometrov Martin Vrábel a biker Branislav Sivák, tohtoročný víťaz dubnického aj karpatského bike maratónu vo svojej kategórii. Ďalší dvaja borci, skúsený inštruktor paraglidingu Aleš Hrebík a kajakár - juniorský majster sveta v K1 na divokej vode Ján Šajbidor, prišli z Liptovského Mikuláša.

22. 09. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy

Rozhodnutia vyšetrovateľov boli vyhodnotené ako zákonné a dôvodné

V sobotu 10. septembra rozposlala trnavská hovorkyňa polície Mária Linkešová mediálnemu okruhu túto správu týkajúcu sa incidentu v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante:

22. 09. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Galanta: Za touto bránou sa údajne diali mnohé čudné veci. (rr)

Prípad maloletej Piešťanky z Čistého dňa zapácha klamstvami

Jednou z najdiskutovanejších tém prvých septembrových dní na Slovensku je podozrenie zo zneužitia maloletej klientky resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante. Štrnásťročnú Natáliu, ktorá v minulosti navštevovala jednu z piešťanských základných škôl, umiestnili na základe súdneho rozhodnutia do spomínaného centra, aby ju ochránili od závislosti na drogách. Tú údajne získala práve v Piešťanoch. V roku 2014 však mal neplnoletú chovankyňu v zariadení pohlavne zneužiť jeden z terapeutov. Dievča sa s tým zverilo svojej matke. Prípad otvorila vo svojom blogu poslankyňa SaS Natália Blahová.

22. 09. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Opitý vodič z Hornej Stredy havaroval, zhorela mu Kia Sportage (DHZO Pobedim)

Opitému vodičovi zhorelo auto

V dôsledku dopravnej nehody zhorelo v utorok 20. septembra osobné motorové vozidlo Kia Sportage v Hornej Strede, opäť zaúradoval alkohol podobne ako tomu bolo minulý týždeň v Piešťanoch, keď opitý vodič zapichol luxusné Alfa Romeo do potoka. Vodič z Hornej Stredy mal vyše 2,3 promile. Požiar pobedimským hasičom oznámil jeden z dobrovoľných členov hasičského zboru v Pobedime, takže dobrovoľníci prišli k udalosti skôr ako profesionáli z Nového Mesta Nad Váhom.

22. 09. 2016 09:02  |  Krimi / Doprava obsahuje fotogalériu
Víťazstvo si z Memoriálu Mariána Ščepku odnieslo družstvo z obce Plevník. (mb)

Očkov: Memoriál vyhrali futbalisti Plevníka

V Očkove sa v sobotu uskutočnil futbalový turnaj - Memoriál Mariána Ščepku. Ten sa hrá na počesť bývalého futbalistu, ktorý na prelome rokov 1992 a 1993 tragicky zahynul pri autonehode. Memoriálu sa zúčastnili tri tímy, zvíťazili futbalisti Plevníka pred druhým Ostrovom a tretím Očkovom.

21. 09. 2016 15:30  |  Šport / Futbal
Piešťanka Karina Petrikovičová skončila na 100 m znak na piatom mieste. (archív K. Petrikovičovej)

Petrikovičová dosiahla najlepší výsledok v posledný deň paralympiády

Zrakovo hendikepovaná piešťanská plavkyňa Karina Petrikovičová má na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro za sebou štarty v piatich disciplínach. V troch si zlepšila osobné maximum a v sobotných pretekoch v disciplíne 100 metrov znak dokonca postúpila do finále, kde skončila na piatom mieste.

21. 09. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Kristínka robí pokroky, potrebuje
však pobyty v Adeli opakovať. (archív Adeli)

Zumba pre Kristínku

Milovníci pohybu si môžu zašportovať a podporiť dobrú vec. V sobotu 24. septembra od 15.00 do 18.00 h sa v Adeli Medical Centre v Piešťanoch uskutoční podujatie s názvom Zumba pre Kristínku, z ktorej výťažok použijú jej rodičia na pokrytie nákladov súvisiacich s liečbou v medzinárodnom rehabilitačnom centre Adeli.

21. 09. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Sprievod pôjde z Kúpeľného ostrova v sobotu 24. septembra o 14. hodine. (vd)

Victoria Regia: Kvetinové korzo už v sobotu

V dňoch 19.-25. septembra budú v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána i v Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch súťažiť a prezentovať sa najlepší aranžéri na Majstrovstvách Slovenska vo floristike v rámci 23. národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou - Victoria Regia 2016.

21. 09. 2016 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mestská autobusová doprava bude vo štvrtok 22. septembra voziť cestujúcich zadarmo. Ilustr. foto (am)

Autobusy v Piešťanoch vo štvrtok zadarmo

Autobusy mestskej hromadnej dopravy budú v Piešťanoch vo štvrtok 22. septembra jazdiť zadarmo. Kúpeľné mesto sa týmto gestom pripojilo ku kampani s názvom Týždeň mobility, a to k dvetisícdvesto mestám „starého“ kontinentu. Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility a aby vyzvali svojich obyvateľov využívať na prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou) - alternatívy osobných motorových vozidiel.

21. 09. 2016 13:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Najchutnejšiu kapustnicu navaril tím z Veselého. (vd)

Trebatice hodovali s kapustnicou už desiaty raz

Trebatice mali opäť po roku Kapustové hody. A hoci v sobotu 17. septembra dopoludnia to vyzeralo s počasím všelijako, popoludní sa na pár hodín mračná poroztrhávali, a tak starosta obce Juraj Valo mohol v areáli zdravia privítať hostí a oficiálne otvoriť desiaty ročník obľúbeného podujatia.

21. 09. 2016 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Úspešní golfisti (zľava) Tobias Munk, Andrej Beňo a Jakub Chamraz. (Golf & Country Clubu)

Majstrovstvá Golf & Country Clubu Piešťany ovládol Beňo

Vyvrcholením golfovej turnajovej sezóny tradične bývajú majstrovstvá Golf & Country Clubu Piešťany. V golfovom areáli na Kúpeľnom ostrove sa uskutočnili počas víkendu 10.-11. septembra.

21. 09. 2016 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Opitý vodič skončil s vozidlom Alfa Romeo v odvodňovacom kanáli. (KR HaZZ)

Piešťanec s 3,6 promile v krvi zapichol auto do kanála

Až na dva roky môže ísť za mreže opitý 35-ročný Piešťanec, ktorý skončil vo štvrtok 15. septembra večer aj s autom Alfa Romeo Giulietta v odvodňovacom kanáli. Prerazil zábradlie na Veternej ulici, auto prevrátil na strechu, no jemu ani spolujazdcovi z Piešťan sa nič vážnejšie nestalo. Policajti vodičovi namerali viac ako 3,6 promile alkoholu v dychu. Čerešničkou na torte bolo, že jazdil bez oprávnenia. Auto mu nepatrilo.

21. 09. 2016 11:00  |  Krimi / Doprava
Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany nenašli na TURVOD Cupe premožiteľa. (archív KVP)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj vo Vrútkach

Piešťanskí vodní pólisti z KVP Kúpele sa v dňoch 10.-11. septembra zúčastnili na medzinárodnom vodnopólovom turnaji mužov vo Vrútkach pod názvom TURVOD Cup 2016. Turnaj bol prípravou na Slovenský pohár mužov, ktorého jednu zo skupín bude v dňoch 30. 9. - 2. 10. organizovať KVP Kúpele na kúpalisku Eva. Za súperov mali domáce PVK Vrútky, Stepp Praha a WTS Poloniu Bytom. Piešťanskí pólisti sa nakoniec tešili z celkového prvenstva na turnaji, keď všetky tri stretnutia vyhrali.

21. 09. 2016 10:10  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (pror)

V sobotu začínajú poľovnícke slávnosti

Posledný septembrový víkend bude na Kúpeľnom ostrove patriť poľovníkom.

21. 09. 2016 09:23  |  Piešťany / Aktuálne
Na pešej zóne sa bicyklujú najmä domáci cyklisti. (Jozef Vojčiniak)

Na augustové udalosti Tamajka reaguje takmer po mesiaci

Neskoro, ale predsa, i tak by sa dalo charakterizovať stanovisko prvého muža Piešťan, primátora Miloša Tamajku, k augustovému incidentu medzi návštevníkmi a jedným z obyvateľov mesta. V úvode druhého prázdninového mesiaca došlo k povytĺkaniu výkladov na tureckej prevádzke s kebabom na pešej zóne. Predchádzala tomu večerná hádka medzi majiteľom reštauračného zariadenia a miestnym mladíkom, ktorý vulgárne pokrikoval aj na návštevníkov kúpeľného mesta. V úvode augusta však malo dôjsť aj ku konfliktu medzi miestnou a zahraničnou mládežou. Otázky o tom, ako túto situáciu primátor vníma, sme mu zaslali ešte 25. augusta. Odpovede k nám dorazili v piatok 16. septembra.

21. 09. 2016 09:07  |  Piešťany / Aktuálne

Vrbovčania na domácej pôde uhrali iba bod

Futbalisti MFK Vrbové sa v nedeľu predstavili v rámci siedmeho kola štvrtej ligy na domácej pôde, keď privítali MŠK Slovan Trenčianske Teplice. V nie príliš atraktívnom stretnutí sa napokon zrodila remíza 1:1.

20. 09. 2016 16:00  |  Šport / Futbal

PFK naďalej neporazený, Pastuchov zdolali 5:0

Piešťanskí futbalisti nenašli ani v siedmom kole ôsmej ligy premožiteľa. PFK potvrdil v nedeľnom domácom stretnutí proti Pastuchovu úlohu favorita a svojmu súperovi nedal šancu, keď ho domov odprevadil s výsledkom 5:0. Základ úspechu položili Piešťanci už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. Dvomi gólmi sa blysol Marek Staško.

20. 09. 2016 15:00  |  Šport / Futbal
Futbalisti Veľkých Kostolian (v modrom) zdolali Drahovce 3:2. (M. Ledecký)

Veľké Orvište rozstrieľalo Dolný Lopašov siedmimi gólmi

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Trebatice vyhrali nad Šaštínom-Stráže 4:0, Veľké Kostoľany si poradili s Drahovcami, Veľké Orvište porazilo Dolný Lopašov vysoko 7:0 a Kočín- Lančár zdolal Nižnú 4:0 tromi gólmi Hrušku.

20. 09. 2016 14:00  |  Šport / Futbal

Alexandra Mathiasová: Izmy súčasnosti

V závere uplynulého týždňa som už po niekoľký raz v živote vyslovila vetu, ktorú používam, keď jediné, čo mi zostáva, je nechápavo krútiť hlavou: Toto je dôvod, prečo mám zvieratá radšej ako niektorých ľudí. Mnohí možno začnú krútiť hlavou až teraz, no myslím si, že minulotýždňové udalosti si moju reakciu skutočne vyžadovali, ba o ňu až žobronili.

20. 09. 2016 12:25  |  Piešťany / Editoriál
Piešťanskí hokejisti si pripísali prvé víťazstvo v druholigovej sezóne. (L. Duračka)

Hokejisti ŠHK 37 vstúpili do sezóny víťazstvom na dubnickom ľade

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvládli vstup do druhej hokejovej ligy. V sobotnom stretnutí v Dubnici nad Váhom dokázali zvíťaziť 6:4 a pripísali si prvé body do tabuľky.

20. 09. 2016 12:00  |  Šport / Hokej
Návštevníci sa počas September Festu porozprávali aj zabavili. (am)

Piešťancov prilákalo na námestie 25 druhov piva

Týždeň v znamení hudby, jedla, zábavy, no najmä lahodného zlatého moku opäť vylákal na Námestie slobody v Piešťanoch stovky obyvateľov Piešťan i okolitých miest a obcí. Od pondelka 12. septembra do nedele 18. septembra tieklo pivo potokom na podujatí s názvom September Fest 2016.

20. 09. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Do štrajku sa na jar sa v Piešťanoch zapojila len ZŠ na Vajanského ulici. (pror)

Piešťanskí učitelia sa štrajkovať nechystajú

V Piešťanoch sa učitelia zatiaľ nechystajú pripojiť k stupňovanému štrajku. Informovala nás štrajková koordinátorka učiteľskej iniciatívy a zároveň učiteľka na Základnej škole M. R. Štefánika v Piešťanoch Ivica Králová. Do stupňovaného štrajku sa doposiaľ registrovalo 1773 učiteľov zo 106 škôl. Celkovo je na Slovensku od materských až po stredné školy 71 500 učiteľov a približne 6590 škôl všetkých druhov.

20. 09. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na September Feste narážali historicky prvý sud piešťanského piva značky Simeon. (vd/mt)

Pivo Simeon tieklo z píp na September Feste, nechýbal ani maskot

Milovníci piva ochutnali aj novú značku rýdzo piešťanského piva - Simeon. Nový produkt mal premiéru na sviatku zlatistého moku September Fest 2016. Najskôr ho v pondelok 12. septembra slávnostne predstavili v priestoroch pivovaru na Mlynskej ulici v Piešťanoch, potom na pódiu pivného festivalu narazil pivovarník Stanislav Slížik prvý sud.

20. 09. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
September Fest 2016 (am)

V Piešťanskom týždni 38/2016 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

19. 09. 2016 15:41  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Piešťanské Čajky si v štvrtom prípravnom stretnutí pripísali víťazstvo nad kvalitným euroligovým súperom. (L. Duračka)

Čajky zdolali maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron 77:56

Piešťanské Čajky si v štvrtom prípravnom stretnutí pripísali víťazstvo nad kvalitným euroligovým súperom. Piešťanky v sobotu zdolali na domácej palubovke Diplomat arény maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron v pomere 77:56.

18. 09. 2016 16:20  |  Šport / Basketbal
Kúpeľnú vodu popíjajú s obľubou i návštevníci z Českej republiky. (vd)

Piešťanci „vajcovke“ veria, niektorým však nechutí

Piešťanská termálna liečivá voda alebo vajcovka, ako ju našinci nazývajú, spolu s bahnom sú predurčené na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva a reumatických ochorení pre ich protizápalové účinky. Naše čierne zlato - piešťanské bahno - posilňuje aj imunitné procesy v organizme, takže jeho použitie je vhodné i na regeneráciu. Používa sa pri liečbe pacientov s reumatickými ochoreniami, na liečbu a ochranu chrupaviek, kĺbov a medzistavcových platničiek.

18. 09. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 5. septembra o 19.55 h sa Andrei Vavrovej z Pobedima a Miroslavovi Bartolomedimu narodilo prvé dieťa - dcéra Klára Bartolomedi (3120 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

18. 09. 2016 09:00  |  Región / Narodili sa
Krvavá krčma sa nachádza v areáli Očkovskej mohyly. (Jozef Vojčiniak)

Pamiatku na Očkovské „ohnivé knieža“ reštaurujú

Barokové súsošie Panny Márie s dieťaťom, postavené na okraji Očkova v roku 1759 ako spomienka na zlapanie miestneho rodáka, kuruckého generála Ladislava Očkaja, dostane nový šat. V piatok 9. septembra sa do renovácie pamiatky pustil sochár a reštaurátor Vladimír Ščepko.

17. 09. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Denis Kristek pôsobí v mestskom zastupiteľstve v poslaneckom klube SpP. (Jozef Vojčiniak)

D. Kristek: Okolnosti, ktoré na radnici nastali, poškodzujú imidž mesta

Uplynula polovica volebného obdobia, a tak sme oslovili poslanca piešťanského mestského zastupiteľstva Denisa Kristeka (NEKA). Spýtali sme sa ho, ako hodnotí dobu od posledných komunálnych volieb, či je spokojný s doterajšou prácou samosprávy, kde vidí pozitíva, prípadne nedostatky, a aká je ešte šanca kúpeľné mesto do konca tohto volebného obdobia posunúť v jeho rozvoji.

17. 09. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Barbora Paulovičová (vľavo) pri svojom obľúbenom obraze
s tanečníčkou, ktorá zaujala piešťanské publikum. (vd)

B. Paulovičová vystavuje obrazy oslavujúce život

Venuje sa grafike, dizajnu, sochárskemu umeniu, ilustruje knihy, maľuje. Jej obrazy plné zaujímavých až exotických motívov, bájí a fantázie ocenia najmä ľudia s vytríbenými citmi, intuíciou a zmyslom pre oslavu krásy. Život je krásny – oslavujme ho! Tak znie pozvanie do piešťanskej Magna Gallery na výstavu mladej nežnej umelkyne Barbory Paulovičovej.

16. 09. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Na jeseň začnite hnojiť trvalky fosforečnými a draselnými hnojivami. (Jozef Šimko)

Chcete mať doma pekné trvalky aj po zime?

Koniec leta môže byť v záhrade nádherný. Samozrejme, najmä vtedy, ak ste sa o ňu počas sezóny starali. Kvitne množstvo krásnych rastlín a nápadnejšie začínajú byť aj okrasné trávy. Nekonečné možnosti záhradníckeho kúzlenia ponúkajú dekoratívne trávy okrasné. Všetky druhy trvaliek a tráv dnes zakúpime v kontajneroch, preto ich môžeme vysádzať takmer celý rok, keď sa teplota pohybuje nad bodom mrazu.

16. 09. 2016 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Články 4101 - 4150 z 25335
GARGO
Regal Burger

Anketa