Topfest

Všetky články

Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani zvíťazili v Skalici, v poslednej minúte rozhodol Tibenský

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili 3:2 na klzisku HK 36 Skalica v utorkovom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

10. 11. 2015 21:43  |  Šport / Hokej
Helena Mikulová odišla na večnosť v požehnanom veku 102 rokov
 (bp)

Zomrela najstaršia Piešťanka

V požehnanom veku 102 rokov odišla na večnosť v sobotu 7. novembra najstaršia obyvateľka Piešťan Helena Mikulová. Narodila sa 26. marca 1913 v Dolných Vesteniciach, kde prežila detstvo i časť dospelosti. Do Piešťan sa prisťahovala v roku 1987 z Nového Mesta nad Váhom spolu s jedinou dcérou Jaroslavou Kašubovou, ktorá sa o ňu starala do posledných dní.

10. 11. 2015 16:23  |  Piešťany / Aktuálne

Vrbovčania remizovali v Holíči

V predposlednom kole jesennej časti štvrtej futbalovej ligy nastúpil MFK Vrbové v Holíči. Mužstvo domácich vedie tréner Vladimír Včelka, ktorý pred časom pôsobil ako asistent trénera vo Vrbovom. Zápas sa skončil remízou 1:1.

10. 11. 2015 16:00  |  Šport / Futbal
Ján Kolrus (KR PZ)

Polícia hľadá 72-ročného muža z Piešťan

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom 72-ročnom Jánovi Kolrusovi z Piešťan, hospitalizovanom v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Odtiaľ v pondelok 2. novembra o 11.30 h odišiel a nevedno, kde sa nachádza. Neozval sa ani zamestnancom zariadenia opatrovateľskej služby, kde sa zdržiaval v posledných dňoch.

10. 11. 2015 15:52  |  Piešťany / Aktuálne

Straty a nálezy

Dňa 8. novembra som v popoludňajších hodinách medzi evanjelickým kostolom a kinom stratila čiernu tašku na dlhé ramienko, taška je časťou kočíku. V taške sa nachádzali detské plienky a mastičky. Prosím poctivého nálezcu o jej vrátenie. Odmena istá. Tel. 0908/435 329.

10. 11. 2015 15:29  |  Piešťany / Aktuálne
Cenu primátora získal Piešťanec Andrej Macháč s filmom Výstup na Rysy. (Vojtech Hank)

Eurotour aj s piešťanskými cestovateľmi

Počas troch dní, od utorka 3. do štvrtka 5. novembra, mohli diváci na jedenástom ročníku medzinárodnej prehliadky dokumentárnych a hraných filmov o cestovaní, krajine a človeku s názvom Eurotour Piešťany vidieť v kine Fontána nielen dokumenty z partnerského mesta Varaždinske Toplice, ale i prezentácie zážitkov piešťanských cestovateľov Vojtecha Hanka a Michala Fialu z cestovania po novosibirskom Altaji a Kazachstane.

10. 11. 2015 15:00  |  Kultúra / Film
Sympatická blondínka Maryna Batsiukova predstavila svoju tvorbu v rodnej reči. (am)

Svet objektívom Bielorusky

K fotografiám netradičných destinácií, zachytených očami Bielorusky Maryny Batsiukovej, sa našinec len ťažko dostane. Oceňované snímky však predstavili v piešťanskom Dome umenia v stredu 4. novembra.

10. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Mladí vodnopólisti KVP Kúpele vyhrali v Novákoch tri zápasy zo štyroch. (archív KVP)

Vodnopóloví kadeti druhí, strelecky vyčnieval Sagan

Oblastná súťaž – skupina západ v kategórii kadetov vo vodnom póle sa začala prvým turnajom v Novákoch. Vodnopólisti KVP Piešťany odohrali štyri stretnutia, v ktorých trikrát vyhrali a len raz odchádzali z bazéna ako porazení.

10. 11. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Benefičný koncert mal skutočne veľkolepý záver - prítomní pomohli šesťročnému dievčatku tisícami eur. (am)

Na Rebeccinu liečbu vyzbierali viac ako šesťtisíc eur!

K svojmu snu je opäť o krok bližšie. V piatok 6. novembra sa v piešťanskom Dome umenia zišli ľudia s veľkým srdcom, pripravení vyzbierať finančné prostriedky na liečbu v Adeli Medical Center a pomôcť tak malej - veľkej bojovníčke Rebecce.

10. 11. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Školáci z Piešťan i okolia zažili jesenný tábor sebeobrany. (vh)

Sebaobranu sa učili v Kremnických vrchoch

Mestskí policajti v Piešťanoch pripravili pre deti počas jesenných prázdnin tábor zameraný na prevenciu proti kriminalite, podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality. V Kremnických vrchoch budúci „peer aktivisti“ zažili od 28. októbra do 1. novembra dni plné sebaobrany, zumby, plávania, spoznávania prírody aj miestnej železničky, ba navštívili i Bojnický zámok.

10. 11. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Mojmírovej ulici sú dve školy, ráno je tu husto. (Supa)

Problém s parkovaním je pred všetkými školami

Nielen rodičia detí navštevujúcich Základnú školu na Brezovej ulici v Piešťanoch, ale i tí, čo vozia ratolesti na Mojmírovu, majú okolo ôsmej ráno problém s parkovaním. Autá tadeto prechádzajúce, respektíve parkujúce v smere od Sadovej ulice, doslova nútia chodcov pritlačiť sa až k múrom rodinných domov.

10. 11. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Neprispôsobenie rýchlosti v centre ohrozuje ostatných účastníkov premávky. (am)

Anarchia na Teplickej: Vodiči jazdia neohľaduplne

Ešte začiatkom júla ste si na stránkach Piešťanského týždňa mohli prečítať článok o dopravnej situácii na Teplickej ulici v Piešťanoch, kde sa viacerí účastníci premávky správajú neohľaduplne, nedisciplinovane a ohrozujú seba aj ostatných. Polícia vtedy prisľúbila zvýšenie hliadok, no ani po takmer polroku sa nič nezmenilo.

10. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vila Löger, jedna z mála zachovaných budov niekdajšieho Kráľovského riadku. (vd)

V Piešťanskom týždni 46/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

09. 11. 2015 15:46  |  Piešťany / Najbližšie číslo
K havranom sa vracia útočník Samir Saliji. (ld)

K havranom sa vracia útočník Samir Saliji

Do mužstva ŠHK 37 Piešťany sa po dvoch rokoch vracia útočník Samir Saliji. V žlto-modrom drese by sa mal opäť predstaviť už v zajtrajšom zápase v Skalici.

09. 11. 2015 15:17  |  Šport / Hokej
Radosť realizačného tímu po víťazstve nad Besiktasom Istanbul. (T. Horký)

M. Pospíšil: Víťazstvom nad Besiktasom sme si spravili rešpekt

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa vo štvrtok postarali o historický úspech, keď dokázali na palubovke Besiktasu Istanbul zvíťaziť 79:75. Čajky tento výsledok dosiahli najmä bojovným a kolektívnym výkonom a spravili tým radosť aj svojmu trénerovi Martinovi Pospíšilovi.

09. 11. 2015 11:29  |  Šport / Basketbal
Futbalisti Moravian sa stali jesennými kráľmi ôsmej ligy.  (selfie OŠK Moravany)

Moravany prestrieľali Pastuchov a sú jesennými kráľmi ôsmej ligy

Regionálne fubalové súťaže pokračovali predposledným kolom jesennej časti už bez zápasov piatej ligy, ktorá minulý týždeň skončila. Borovce dokázali vyhrať nad Dvorníkmi 4:0, rovnako aj Banka nad Bojničkami a Moravany nad Váhom vyhrali vysoko 8:1 nad Pastuchovom, keď sa štyrmi gólmi blysol Paulovič. Moravanci sú tak predčasne víťazom jesennej časti ôsmej ligy.

09. 11. 2015 09:30  |  Šport / Futbal

Kniha týždňa: Katarína Nádaská, Ján Michálek - Čerti, bosorky a iné strašidlá

Tento týždeň dávame do Vašej pozornosti knižnú novinku Čerti, bosorky a iné strašidlá(Katarína Nádaská, Ján Michálek). Vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri.

09. 11. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
V rôznorodej krajine na rozhraní Európy a Ázie sú aj takéto usadlosti. (archív Whiskyho)

Cestu po Gruzínsku skrížila Whiskymu tisícka oviec

Spoznávanie života za hranicami rodnej krajiny je odnepamäti mimoriadne obľúbené. Cestovatelia však nenavštevujú len bežné dovolenkové destinácie, ale naopak, čoraz častejšie si pre ďalšie zážitky vyberajú exotické lokality. Rovnako je na tom aj líder skupiny Slobodná Európa a cestovateľský fajnšmeker Miroslav „Whisky“ Láber. Svoje dojmy z cesty po Gruzínsku porozprával v utorok 27. októbra v piešťanskom Kursalone.

08. 11. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Bolek Polívka je vďačný životu aj za smutné úsmevy a veselý smútok. (Tibor Hlobeň)

Bolek Polívka: Pravda o živote je nad nami

Bolek Polívka hral na 17. ročníku festivalu Piešťanské rendezvous o láske a živote, ale skôr o jeho temných stránkach a spodných tónoch. Pri tvorbe autorského predstavenia Pre dámu na balkóne si určite veľa vymýšľal, ale všetko, čo v piešťanskom Dome umenia so svojím brnianskym divadlom v utorok 27. októbra ukázal, malo reálny základ. Veď spomenutá dáma je ideál. Láska, ktorá neprichádza. Možno sa v nej spoznalo mnoho mužov, ale aj ich priateliek.

08. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 28. októbra o 16.00 h sa Alexandre a Michalovi Ábelovcom z Banky narodilo druhé dieťa - syn Adam (4120 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Katarína Skalová. Doma si bračeka privítala 3,5-ročná Nelka.

08. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Čajky zdolali Šamorín 77:43.  (L. Duračka)

Čajky pokračujú vo víťaznej vlne, zdolali aj Šamorín

Hoci sa basketbalistky Piešťanských Čajok len v piatok vrátili z Istanbulu, už v sobotu ich čakal extraligový zápas so Šamorínom. Čajky však potvrdili svoju formu a svojho súpera zdolali 77:43.

07. 11. 2015 20:09  |  Šport / Basketbal obsahuje fotogalériu
Veronika Otepková pri jednej zo svojich tajomných fotografií. (V. Dusíková)

V. Otepková: Fotografický samouk s dušou „snílka”

Odmalička rada kreslila, počúvala príbehy starých rodičov a prezerala ich fotografie. Vždy ju fascinovali opustené budovy, nábytok, obrazy a veci s minulosťou i príbehom. Vyrastala v prostredí, ktoré ju motivovalo k umeniu. A hoci vyštudovala záhradníctvo, stal sa z nej samouk s fotoaparátom v ruke. S okom umelca, šikovnosťou grafika a mysľou „snílka”. Rodáčka z Vrbového, Veronika Otepková, si prvý digitálny fotoaparát kúpila v roku 2009. Za šesť rokov sa stala úspešnou fotografkou. Tento rok získala na medzinárodnom bienále Žena Strakonice zlatú medailu IAAP.

07. 11. 2015 15:00  |  Rubriky / Región
Úlohou maskota havranov je hlavne zabávať fanúšikov. (archív M. J.)

Za maskou havrana sa skrýva Matúš Jenčík, futbalista Moravian

V očiach hokejovej verejnosti doposiaľ vystupoval inkognito, no Piešťanský týždeň prináša jeho odhalenie. Reč je o maskotovi piešťanských havranov Matúšovi Jenčíkovi, ktorý na zápasoch extraligových hokejistov ŠHK 37 zabáva obecenstvo a počas víkendu brázdi futbalové trávniky v drese OŠK Moravany nad Váhom.

07. 11. 2015 12:00  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (Supa)

Rošády na úrade - nový prednosta prišiel z Kopaníc

Primátor Piešťan Miloš Tamajka odvolal v utorok 27. októbra z funkcie prednostku mestského úradu Dášu Rehákovú. Podľa webovej stránky mesta za jej odvolaním a rozviazaním pracovného pomeru sú zistenia hlavného kontrolóra Petra Konečného. P. Konečný pripravuje pre novembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva správu o veľmi vážnych pochybeniach a porušení zákona bývalou prednostkou, súvisiacich vraj s porušením finančnej disciplíny. Napriek snahe sa nám stanovisko D. Rehákovej, pôsobiacej na mestskom úrade od januára tohto roku, nepodarilo do uzávierky tohto čísla zabezpečiť.

07. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Imobilní pacienti sa k lekárovi dostanú len s pomocou. (am)

Nový seriál: Spoznávame poschodia... (21.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

06. 11. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 45/2015

06. 11. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Klaudii Kleinovej odovzdali ocenenie generálny manažér ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Laifer (vľavo) a šéfredaktor Piešťanského týždňa Tibor Hlobeň. (L. Duračka)

Prvou držiteľkou Ceny Piešťanského týždňa je K. Kleinová

Piešťanská hokejistka Klaudia Kleinová sa stala prvou držiteľkou Ceny Piešťanského týždňa, ktorú budeme udeľovať v spolupráci s občianskym združením HK Havrani najlepšiemu mládežníckemu hokejistovi za uplynulý mesiac. Čerstvá reprezentantka Slovenska si cenu prevzala pred začiatkom extraligového zápasu s Popradom a my sme ju pri tejto príležitosti vyspovedali.

06. 11. 2015 13:00  |  Šport / Hokej
Slaný koláč nosievala na zájazdy s Radošincami teta Kolníková. (Reprofoto z knihy Nič lepšie nepoznám.)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej: Slaný koláč

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

06. 11. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Pozorné oko mohlo zachytiť aj takúto nádheru. (vd)

Nad Gonovými lazmi vyskakovali huby

I keď sa zdalo, že v lese počas uplynulého víkendu rastú iba bedle a suchohríby, nebola to pravda. Idúc po turistických cestičkách i mimo nich mohol vnímavý hubár zavetriť známu zemito voňavú arómu húb, a tá ho zlákala do vlhšej dubiny.

06. 11. 2015 10:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Jeden z najznámejších dídžejov na Slovensku si nevie predstaviť deň bez cvičenia. (am)

R. Buriana tlačia do ženby, zatiaľ odoláva

Pravdepodobne najznámejší dídžej na Slovensku, 33-ročný rodák z Nitry Robert Burian, zavítal do Piešťan. V sobotu 24. októbra „odpálil tú najmocnejšiu párty“ v novootvorenej diskotéke. Čitateľom Piešťanského týždňa porozprával, ako dlho mu trvá urobiť skladbu, ale aj ako vyzerá jeho súkromie.

06. 11. 2015 09:00  |  Kultúra / Hudba

Hudobný tip: Jimi Hendrix - Electric Ladyland

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

06. 11. 2015 08:51  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Radosť Piešťanských Čajok po víťaznom zápase nad Besiktasom Istanbul.  (T. Horký)

Aktualizované: Čajky dobyli Istanbul! Besiktas porazili 79:75

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Piešťanské Čajky doslova dobyli Istanbul, keď v nervydrásajúcom súboji Európskeho pohára proti Besiktasu JK zvíťazili 79:75.

06. 11. 2015 08:05  |  Šport / Basketbal
Radosť Piešťanských Čajok po víťaznom zápase nad Besiktasom Istanbul.  (T. Horký)

Čajky dobyli Istanbul! Besiktas porazili 79:75

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Piešťanské Čajky doslova dobyli Istanbul, keď v nervydrásajúcom súboji Európskeho pohára proti Besiktasu JK zvíťazili 79:75.

05. 11. 2015 16:16  |  Šport / Basketbal
Dobrovoľní hasiči z Moravian nad Váhom pri hrobe Petra Kosmála. (archív mik)

Spomienka na zakladateľa moravianskeho hasičského zboru

Dobrovoľní hasiči z Moravian nad Váhom sa v piatok 30. októbra vybrali do obce Jarok pri Nitre, aby si pri príležitosti 90. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) v Moravanoch uctili pamiatku jej zakladateľa a moravianskeho učiteľa Petra Kosmála.

05. 11. 2015 15:00  |  Rubriky / Región

Rubriky o narodených a úmrtiach nekončia

V pondelok 26. októbra sa som sa na webovom portáli pnky.sk s prekvapením dočítal, že mestský úrad sa rozhodol ukončiť dlhoročnú spoluprácu s Piešťanským týždňom pri uverejňovaní údajov o narodených deťoch a úmrtiach občanov, tým vraj končíme s týmito rubrikami.

05. 11. 2015 14:09  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Herečka stvárňujúca Ľudmilu Podjavorinskú zapojila do predstavenia aj divákov. (am)

Vtáčia svadba priamo pred detskými očami!

Čimčarara čim čim čim, mama, ja sa ožením! Legendárna veta z poézie pre deti s názvom Čin-čin sa za 70 rokov od prvého vydania dočkala mnohých spracovaní. V pondelok 26. októbra dopoludnia ožilo dielo z pera Ľudmily Podjavorinskej v Dome umenia Piešťany.

05. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Divadlo

Poznámka: Generácia detí nákupných centier

Máme za sebou príjemný a teplý týždeň. Slnko zohrievalo na prechádzkach psičkárov, potešilo milovníkov behu či cyklistiky a rozjasnilo tváre pracujúcich na ceste do zamestnania.

05. 11. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Pomôžme našim skautom zo Serede!

Skauti z 80. zboru Ginko Piešťany sa rozšírili o nových členov, prvý oddiel v Seredi. Známy výrok Júliusa Satinského „Nič lepšieho ako skauting doteraz nikto pre deti nevymyslel,“ si overí najmä mládež z ďalšieho mesta aj vďaka ochote a pomoci členov Zborovej rady z Piešťan.

05. 11. 2015 12:33  |  Piešťany / Aktuálne
Upratovacia čata z gymnázia vyčistila jasličky (archív gymnázia)

Upratovacia čata z gymnázia vyčistila jasličky

Študenti kvinty Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa pustili do jesenného upratovania. V pondelok 26. októbra sa popasovali s lístím na dvore detských jasieľ na Javorovej ulici. Pretože drobci radšej lozia, ako chodia, vyčistili im ich obľúbené trasy i miesta, kde možno ešte ani nenakukli.

05. 11. 2015 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Nová bondovka už dnes v Dome umenia

Dom umenia Vás pozýva 5. novembra o 16.30 a 19.00 hod na premiéru v poradí už 24-tej bondovky s názvom SPECTRE. Daniel Craig je späť ako Agent 007 v novej, v poradí už 24-tej bondovke s názvom SPECTRE. James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne musí rozpliesť zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. S organizáciou Spectre sme sa mohli stretnúť už v úplne prvej bondovke Dr. No (1962) so Seanom Connerym ako Jamesom Bondom, kde je hlavný zloduch Dr. No (Joseph Wiseman) členom tejto organizácie.

05. 11. 2015 11:35  |  Kultúra / Film obsahuje video
Ilustr. foto (am)

Verejné osvetlenie opäť nefungovalo

Z času na čas majú obyvatelia Piešťan tmavý odchod z práce či cestu za voľnočasovými aktivitami. Pre nefungujúce mestské osvetlenie nevidia pod nohy a stávajú sa zraniteľnými voči motorovým vozidlám, nepríjemné sú v tej chvíli i nerovnosti chodníkov.

05. 11. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Gymnazisti sa za polhodinu dozvedeli o štúrovcoch kopu zaujímavostí. (vd)

Gymnazisti zažili rýchlokurz štúrovčiny

Piešťanská oslava dvestého výročia narodenia Ľudovíta Štúra, kodifikátora spisovnej slovenčiny, nemala chybu. Užili si ju najmenší, hoci pred príchodom do mestskej knižnice v pondelok 26. októbra možno ani nemali páru, kto je Ludevít, ale aj ich starší kamaráti.

05. 11. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky už trénovali v Istanbule.  (T. Horký)

Čajky sú už v Istanbule, dnes nastúpia proti Besiktasu

Basketbalistky Piešťanských Čajok čaká už dnes ďalší zápas Európskeho pohára, keď sa o 14.00 hod predstavia na palubovke Besiktasu Istanbul.

05. 11. 2015 09:36  |  Šport / Basketbal obsahuje fotogalériu
Pod diaľnicou sa prevrátil Citroen Berlingo. (HaZZ)

Pod diaľnicou sa prevrátil Citroen

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni deväť výjazdov. Hasili kontajnery, osobné autá, zachraňovali ľudí i majetok.

05. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Magura Cupu 2015 sa zúčastnili tímy, ktoré v minulosti nastupovali v dnes už legendárnej Malej piešťanskej futbalovej lige. (archív tč)

Magura Cup 2015 sa vydaril - znovuzrodenie MPFL?

Na ihrisku PFK Piešťany sa v sobotu 24. októbra uskutočnil futbalový turnaj „Oldboys“ MPFL. Zúčastnilo sa ho päť bývalých mužstiev Malej piešťanskej futbalovej ligy, respektíve tie sa zlúčili - Hilton, Slovan, Thermal, FKF Mustang a FCD Manchester.

04. 11. 2015 15:58  |  Šport / Futbal
Toto nie je Marek Hamšík, len kohút je podobný. (Supa)

Do kríka vystrihol tvár s čírom, aké má Hamšík

Na Bratislavskej ceste v Piešťanoch neďaleko benzínovej pumpy sa na okoloidúcich díva do kríku vystrihnutá tvár. Podobizeň s futbalovým „čírom“ na hlave vystrihal do kríka bývalý kameraman Piešťanského týždňa, dnes profesionálny záhradník Juraj Staško.

04. 11. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ženu zachránili cez rozbité okno (V. Vrábel)

Ženu zachránili cez rozbité okno

Aj napriek užitiu liekov proti bolesti chrbtice sa stav 88-ročnej ženy, žijúcej na prízemí domu na Ulici A. Dubčeka v Piešťanoch zhoršoval. V stredu 4. novembra okolo poludnia sa jej fyzický a psychický stav natoľko zhoršil, že nedokázala ani prejsť po byte a len zúfalo volala o pomoc. Jej krik začula zamestnankyňa donáškovej služby obedov, ale cez špeciálne zabezpečené dvere sa dnu nedostala. Podarilo sa to až privolaným piešťanským hasičom. Vnikli do izby cez rozbité okno pomocou rebríka. Starú ženu odovzdali privolaným záchranárom a o byt sa postaral syn, hneď ako po výzve hasičov prišiel do matkinho bytu.

04. 11. 2015 14:39  |  Piešťany / Aktuálne
Nová cyklotrasa povedie od základnej umeleckej školy po Ulicu A. Hlinku. (vd)

Cyklochodník má byť hotový do Mikuláša

V Piešťanoch pribudne ďalší úsek cyklochodníka popri potoku Dubová. Ťažké mechanizmy sa zahryzli do zeme 19. októbra za budovou Základnej umeleckej školy na Teplickej ulici. Buldozéry vyrovnávali terén pozdĺž potoka. Trasa dlhá 322 metrov končí za Obchodným domom Prior. Práce sú naplánované do 3. decembra.

04. 11. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Smutnej pamiatke na historické míľniky opäť svitá nádej na lepšie časy. (am)

Historická vrbovská synagóga má stále päť majiteľov

Už je to viac než 70 rokov, čo sa židia naposledy modlili v synagóge vo Vrbovom. Majetkové pomery sú stabilné od reštitúcií s výnimkou obdobia, keď mesto previedlo svoj podiel za symbolickú sumu podnikateľovi, prezentujúcemu zámer objekt generálne obnoviť. Keďže nedodržal zmluvu a nezačal s prácami v určenom termíne, vrátil čiastku mestu. Vlna záujmu o historický objekt sa však znovu dostáva do popredia.

04. 11. 2015 13:00  |  Rubriky / Región

Slzovka pomáha pri detoxikácii a zahlienení

Slzovka obyčajná (Jojobové slzy alebo Yi yi ren) je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete, najmä v starom Egypte, Palestíne či v Grécku. Má vysoký obsah betakaroténu, vitamínov skupiny B, C, draslíka, vápnika, horčíka, železa, medi, fosforu a zinku. Neobsahuje lepok, takže si na nej pochutia aj celiatici.

04. 11. 2015 12:44  |  Galéria / Zdravie
Články 4101 - 4150 z 23025

Anketa