Všetky články

Ilustr. foto (vd)

(Ne)predstavujeme vám členov správnej rady nemocnice

Nemocnicu Alexandra Wintera v Piešťanoch riadi nová správna rada.

25. 03. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Podvodník predával byty za „výhodných“ podmienok

Trnavskí policajti zadržali v stredu 18. marca pri čine 62-ročného muža s falošnou zmluvou. Na jeho podvodné konanie upozornila políciu jedna z poškodených. Policajti zistili, že nebola jedinou, ktorej sľúbil za výhodných podmienok odkúpiť mestské byty po neplatičoch.

24. 03. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ak lávku na Krajinskom moste neopravia, bude sa vraj musieť uzavrieť. (pror)

Suma za rekonštrukciu lávky sa poslancom nepáči

Poslanci nechcú, aby kompletnú rekonštrukciu lávky pre peších popri Krajinskom moste v Piešťanoch v najväčšej miere znášalo mesto. Suma na jej opravu sa po januárovom zastupiteľstve vyšplhala z pôvodne plánovaných 150-tisíc eur až na štvrť milióna. Na minulotýždňovom zastupiteľstve však prijali nové uznesenie.

24. 03. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Miroslav Procházka sa stal novým riaditeľom Služieb mesta Piešťany. (pror)

Služby mesta bude riadiť Prievidžan, rodák z Piešťan

Služby mesta Piešťany (SMP) majú konečne svojho riaditeľa. Na mestskom zastupiteľstve, ktoré sa konalo vo štvrtok 19. marca, zvolili poslanci takmer jednohlasne nového riaditeľa Miroslava Procházku. Rodák z Piešťan žijúci v Prievidzi vystrieda dosluhujúcu poverenú riaditeľku Annu Klimekovú, ktorá od začiatku svojho trojmesačného pôsobenia v tejto funkcii signalizovala záujem odísť do dôchodku.

24. 03. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Martin Směřička (vľavo) z Trebatíc strelil do siete Krakovian štvrtý gól. (th)

Borovce a Pečeňady stíhajú prvé Madunice

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť nebola núdza o zaujímavé zápasy. V regionálnom derby vyhrali Trebatice v Krakovanoch 4:0, Drahovčania dostali výprask v Siladiciach 1:7 a nakoľko v oblastnej súťaži vedúce Madunice zaváhali, Borovce a Pečeňady už na ne strácajú len tri body. Ako hviezdu kola sme zvolili Ratnovčana Petríka, ktorý prispel k víťazstvu nad Dubovanmi hetrikom.

24. 03. 2015 13:00  |  Šport / Futbal
V hale Gymnázia Pierra de Coubertina bola tradične výborná atmosféra. (L. Duračka)

Čajky v semifinále prvý mečbal nevyužili

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v uplynulom týždni dva zápasy semifinálovej série proti MBK Ružomberok. Najskôr v stredu dokázali Ružomberčanky na ich palubovke poraziť 58:50, no v sobotnom domácom stretnutí nevyužili svoj prvý mečbal a prehrali po predĺžení 74:78. Štvrtý zápas série sa odohrá v stredu v Ružomberku.

24. 03. 2015 12:00  |  Šport / Basketbal
Zatmenie Slnka si nenechali ujsť ani predavači elektroinštalačného materiálu. (vd)

Medzinárodný deň šťastia a čiastočné zatmenie Slnka sa udiali počas jarnej rovnodennosti.

V piatok 20. marca takmer po celých Piešťanoch i v regióne vychádzali ľudia do ulíc s tmavými sklíčkom či kúskami röntgenového snímku, aby cezeň pozorovali postupné ubúdanie slnečného disku. Okolo jedenástej hodiny už vyzerala žiariaca guľa za čiernym sklom ako vanilkový rožok.

24. 03. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Členovia súboru Žito zatancovali okolo Moreny a rozlúčili sa so zimou. (vd)

Žito zapálilo Morenu, hodilo ju do Váhu a privítalo letečko

Dva týždne pred Veľkou nocou sa s bohyňou smrti a zimy rozlúčili i členovia piešťanského folklórneho súboru Žito. Ich sprievod kráčal v duchu tradícií v sobotu 21. marca od evanjelického kostola k bývalému Leierovmu dvoru, kde sídli komunitné centrum ŽiWell, a odtiaľ cez mesto k vodnej nádrži Sĺňava.

24. 03. 2015 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Opäť sa bude meniť čas. Zo soboty na nedeľu si nezabudnite posunúť hodinovú ručičku o šesťdesiat minút dopredu.

Pozor, nezabudnite si posunúť hodinky!

Zmena času na letný nastane v nedeľu 29. marca o 02.00 h. Ručičku na hodinkách si posunieme o jednu hodinu dopredu. To znamená, že v pondelok ráno si do práce budeme musieť o hodinu privstať, zato slnečný svit sa podvečer predĺži.

24. 03. 2015 09:38  |  Piešťany / Aktuálne
Poslanci žiadajú, aby nebol vymazaný záznam z kamier na radnici zo 7. marca. (Ján Karásek)

Kauza: Primátor otázky poslancov nevysvetlil

Členmi bezpečnostnej komisie sú interní zamestnanci, nechal sa počuť primátor Piešťan Miloš Tamajka. Keď z pléna opakovane zaznela otázka, či viceprimátor, ktorý nie je pracovníkom mesta, môže byť členom takejto komisie, po niekoľkých vyhýbavých odpovediach prevzal iniciatívu sám zástupca primátora Michal Hynek a vyhlásil: „V súlade s internými normami a zákonom môžem byť členom.“ Ani o takéto momenty nebola núdza na rokovaní piešťanského mestského zastupiteľstva vo štvrtok 19. marca.

24. 03. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zavalitý muž na snímke sa vyhrážal žene, polícia po ňom pátra. (KR PZ)

Vyhrážal sa žene, poznáte ho?

Polícia pátra po totožnosti muža, ktorý je podozrivý z nebezpečného vyhrážania. Vo štvrtok 12. marca o 9.25 h sa v priestoroch železničnej stanice v Trnave vyhrážal neznámy muž žene fyzickým ublížením na zdraví. Podozrivý je vo veku 40-50 rokov, vysoký približne 175 cm, zavalitej postavy. Oblečenú mal tmavomodrú bundu so sivými pásmi na rukávoch, bledé nohavice a čierne topánky. Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti muža, ktorého zachytili bezpečnostné kamery. Ak ste ho spoznali, kontaktujte políciu prostredníctvom linky 158.

24. 03. 2015 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci Základnej školy na Holubyho ulici sa rozlúčili s Morenou. (vd)

V Piešťanskom týždni 13/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

23. 03. 2015 14:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Obnovené predstavenie uvedú v sobotu 28. marca v Dome umenia. (archív divadla Dino)

Divadlo DINO v Dome umenia

Divadlo DINO v spolupráci s Domom umenia Piešťany vás pozýva 28. marca o 19.00 hod. na obnovenú premiéru komédie Františka Reháka Horí ohník horí, alebo prvý dedinský pokus o grotesku u nás. Divadlo chce týmto predstavením vzdať hold svojej milovanej členke Helenke Moravanskej, ktorá nás žiaľ navždy opustila v marci minulého roku.

23. 03. 2015 09:45  |  Kultúra / Divadlo
James Allen - Ako človek zmýšľa

Kniha týždňa: James Allen - Ako človek zmýšľa

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku Ako človek zmýšľa(James Allen ).Vydalo vydavateľstvo Citadella.

23. 03. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
Počas Veľkonočného koncertu zaznejú diela známych svetových skladateľov. (ip)

Veľká noc s Lúčnicou

V Dome umenia v Piešťanoch uvedú Veľkonočný koncert Speváckeho zboru Lúčnica a jeho hostí. Skladby svetoznámych skladateľov si návštevníci budú môcť vypočuť v piatok 27. marca o 19. hodine.

23. 03. 2015 08:54  |  Kultúra / Hudba

Z denníka Mestskej polície

V stredu 11. marca privolali hliadku mestskej polície na pešiu zónu pred reštauráciu Páv. Dodávkové vozidlo nacúvalo do vodovodnej šachty, kde ostalo jedným kolesom zakliesnené. Po vytiahnutí auta bola šachta provizórne prekrytá doskou.

22. 03. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Súsošie Najsvätejšej Trojice sa nachádza hneď pred vstupom do Chtelnice. (jk)

Seriál: Svatí za dedinu

Jazdíme popri nich autami, prechádzame peši. Bez povšimnutia. A im to vôbec neprekáža. Mnohé z nich kedysi stávali za dedinou, no časy sa menia a cesty sa inak kľukatia. Mlčky sledovali minulosť a nekomentujú ani súčasnosť. Nemí svedkovia doby. Sochy pri cestách.

22. 03. 2015 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
VÍTANIE JARI A OSLAVA ABSTINENCIE 2015. (Erik Ďuriš)

Už 10 rokov sa vo Vrbovom abstinuje

VRBOVÉ - Vo Vrbovom sa konal už 10. ročník festivalu s názvom Vítanie jari a oslava abstinencie. Počas večera vystúpili kapely Karpatské Chrbáty, Free Varlata Angel, Chiki liki tu-a a Slniečko. Po koncerte skupiny Chiki liki tu-a prišiel na rad krst ich nového CD. Krstným otcom bol už tradične Braňo Jobus. Nové CD pokrstili veľmi netradične, a to upálením Moreny, a zároveň tak privítali jar. Kapela Slniečko predstavila počas koncertu nové pesničky z pripravovaného albumu. Pesnička Zbohom alkohol bola priam ako šitá na tento festival a zaspieval si ju spolu so Slniečkom aj Braňo Jobus.

22. 03. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
V týchto miestach je dnes Skákajúca fontána, vedľa predajne Kvety bola Parkbodega. (Vladimír Brna)

Pohľady na Piešťany z minulého storočia

Dnešná podoba miest je vďaka výstavbám a rekonštrukciám len ťažko porovnateľná s ich historickou scenériou. Balneologické múzeum v Piešťanoch sa rozhodlo pripomenúť, ako vyzeralo kúpeľné mesto v 20. storočí sériou snímok fotografa Vladimíra Brnu.

22. 03. 2015 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Spevák Slobodnej Európy premiérovo premietne fotografie z Kamerunu. (archív Whiskyho)

Whiskyho cestovateľské kino

grily, obrovská metropola Douala či pláže Guinejského zálivu...

22. 03. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 10. marca o 3.42 h sa Erike a Tomášovi Kvantovcom z Hlohovca narodila druhá dcéra Naďa (50 cm, 3250 g). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Richard Dojčan. Sestričku si v piešťanskej pôrodnici vystískala aj dvojročná Dorotka.

22. 03. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
TWISTED SISTER (A.J. Pero-prvý zľava) (Tim Tronckoe)

Šok pre organizátorov Topfestu a celý rockový svet! Zomrel bubeník Twisted Sister!

Necelých 100 dní pred začiatkom 12. ročníka Topfestu prišla smutná správa od hlavného headlinera festivalu. Americká skupina Twisted Sister včera prišla o dlhoročného bubeníka! A.J. Pero zomrel v spánku v tour buse počas turné s bočným projektom skupiny pod názvom Adrenaline Mob.

21. 03. 2015 19:21  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Ilustračné foto (red)

Pri núdzi môžu peniaze putovať

Som síce už veľmi stará dôchodkyňa, ale na príbeh, ktorý sa mi nedávno stal, neviem zabudnúť. Preto som sa rozhodla stručne vám ho popísať.

21. 03. 2015 13:44  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (pror)

Ad: Mestské komisie aj o absentovaní dobrovoľných členov (Piešťanský týždeň 11/2015)

V článku v Piešťanskom týždni č. 11 z 10. marca „Mestské komisie aj o absentovaní dobrovoľných členov“ ste na 4. strane uverejnili zoznam členov komisií, ktorí neboli na komisiách vo februári či marci tohto roku prítomní a v Komisii pre kultúru a názvoslovie ste uviedli aj mňa.

21. 03. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Miloš Tamajka má za sebou sto dní primátorovania. (pror)

Čím je tak vyťažený primátor?

V slušných spoločnostiach býva zaužívaným a dobrým mravom, že osoba, ktorá sa ujala kormidla nejakého úradu, sa necháva na pokoji symbolických sto dní. Piešťanský týždeň sa snaží toto nepísané pravidlo dodržiavať. Nezaraďuje sa medzi tých nespokojencov, ktorí chcú po výmene kresiel vidieť výsledky ak nie dnes, tak najneskôr do troch dní.

21. 03. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jiří Fetka (vd)

Paragliding láka aj napriek krúpam ako tenisové loptičky

Na padákovom klzáku by sa v Európe nepustil z veľhôr s búrkou v pätách ani najodvážnejší borec. Paradoxne - v Kirgizsku to cestovateľ Jiří Fetka z Olomouca urobil. Porozprával o tom v Piešťanskom informačnom centre v stredu 11. marca.

21. 03. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Priemerná mesačná mzda v Piešťanoch bola 887 eur

Priemerná nominálna mesačná mzda dosiahla za rok 2014 v podnikoch s počtom 20 a viac zamestnaných osôb sídliacich v Trnavskom kraji 885 eur. Medziročne vzrástla o 5,1 percenta, t.j. o 43 eur. Vo všetkých okresoch bola priemerná mzda medziročne vyššia, s najvyšším prírastkom 9,2 % v okrese Piešťany.

20. 03. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Timotej Filo sa v stretnutí prezentoval jedným presným zásahom. (archív KVP)

Vodnopólisti na úvod prehrali s Topoľčanmi

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy, skupina „B“, do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvami PVK Vrútky a KVP Komárno. Z extraligy, skupina „A“, sa k nim pridali posledné dva tímy, a to Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina.

20. 03. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo

Inzercia Piešťanský týždeň 12/2015

Piešťanský týždeň inzercia

20. 03. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Na výstave s názvom Dotyky s umením sa prezentuje 13 členov KRUH-u Chtelnica. (František Vlkovič)

Na vernisáži KRUH-u vo Vrbovom chýbal sváčko Ragan

V duchu myšlienky Ľudovíta Štúra „Kto žije duchom, v tom žije celý svet a on v celom svete“ sa koná výstava Klubu regionálneho umenia a histórie (KRUH) Chtelnica. Otvorili ju v stredu 11. marca v aule Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom.

20. 03. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Nevidiaci veslár Milan Lackovič (uprostred), člen VK Sĺňava Piešťany, spolu s trénerom Pavlom Kuhajdom a hokejistom Zdenom Chárom. (archív P. Kuhajdu)

Nevidiaceho majstra sveta Lackoviča povzbudzoval aj Chára

V americkom Bostone sa 1. marca uskutočnili 34. Majstrovstvá sveta v halovom veslovaní, na ktorých Slovensko reprezentoval aj člen VK Sĺňava Piešťany Milan Lackovič. Ten v kategórii zrakovo postihnutých na 1000 metrov obhájil titul svetového šampióna.

20. 03. 2015 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Kolieska vykrojíme, potrieme džemom a obalíme v posekaných orechoch. (HAĽW)

Recept: Čokoládové koliesko s hruškami a mätovou omáčkou

Suroviny: Cesto: 5 ks vajcia, 250 g maslo, 200 g práškový cukor, 300 g polohrubá múka, 1 ks prášok do pečiva, 100 g mlieko, 50 g kakao, 50 g čokoláda, 800 g hrušky (4 väčšie kusy), 1 ks vanilkový cukor, 50 g vlašské orechy, džem, škorica

20. 03. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom 21. 3. - 22. 3. 2015

20. 03. 2015 11:30  |  Šport / Kam za športom
Dnešné čiastočné zatmenie slnka. (mp)

Deň štastia so zatmením slnka

Medzinárodný deň šťastia a čiastočné zatmenie slnka sa udiali 20. marca, čo je súčastne i deň jarnej rovnodennosti.

20. 03. 2015 11:10  |  Piešťany / Aktuálne
Tri srdcia (3 coeurs)

Filmové predstavenie v Dome umenia

Dom umenia Piešťany vás pozýva v utorok 24. marca o 16.30 a 19.00 hod. premiéru filmového predstavenia s novou 2D technológiou Tri srdcia (3 coeurs).

20. 03. 2015 10:11  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
L. Duračková, P. Vaško a J. Kvetán upratujú v D. Lopašove štrk z chodníkov a ciest. (vd)

Obec vyčistia do mesiaca

Aj v Dolnom Lopašove vyšli zamestnanci obecného úradu Libuša Duračková, Pavol Vaško, Ján Kvetán a Emília Beblavá do ulíc, aby pozametali zimný posyp z ciest i chodníkov.

20. 03. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
V priestoroch Domu umenia vystavilo svoje diela 24 členov výtvarného klubu. (ip)

Otvorili jarnú výstavu

Diela miestnych umelcov zaplnili galérie Domu umenia v Piešťanoch. Vo štvrtok 5. marca tu sprístupnili výber z prác členov výtvarného klubu pri mestskom kultúrnom stredisku. Na výstave bolo možné si pozrieť umelecké výtvory viac ako dvoch desiatok výtvarníkov.

20. 03. 2015 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Boby

Stratil sa psík Boby

Dňa 3. marca sa v Kocuriciach pri Piešťanoch stratil psík menom Boby. Má asi 4,5 roka, je škoricovo hnedej farby, krátkosrstý. Je čipovaný a kastrovaný. Mal modrý obojok. Ak ste ho videli alebo máte o ňom nejaké informácie, kontaktujte majiteľa na tel. 0949/220 310. Odmena nálezcovi 50 €.

20. 03. 2015 08:03  |  Piešťany / Aktuálne
Výstava kraslíc v Auparku. (archív Auparku)

Nezvyčajné kraslice v piešťanskom Auparku

Čas sa nezastavil ani pri takých tradičných symboloch Veľkej noci ako sú tradičné veľkonočné vajíčka. Úplne netradičné, presne v duchu 21. storočia, môžete uvidieť v piešťanskom Auparku. Na vlastné oči sa budete môcť presvedčiť, že veľkonočné symboly lásky a plodnosti už nemusia byť iba vyfúknuté vajíčka pomaľované či inak vyzdobené vajcia alebo predmety v tvare vajíčka z drôtu alebo iných materiálov. Výstava je otvorená v piešťanskom Auparku od 16. marca do 7. apríla 2015.

19. 03. 2015 16:34  |  Piešťany / Aktuálne
Boeing 737-400 (OM-DEX) (M. Perlák)

Oblohu nad Piešťanmi brázdil Boeing a Delfín

Dnešný deň (19. 3.) je na oblohe od rána mimoriadne rušno. Nad mestom absolvujú výcvik budúci piloti prúdových lietadiel v spoločnosti inštruktorov.

19. 03. 2015 16:04  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Zimou poškodené komunikácie začali už cestári opravovať. (pror)

Prach a deravé cesty strpčujú život

Jar sa hlási o slovo a spolu s ňou aj množstvo dier a výtlkov na piešťanských cestách. Život znepríjemňuje i zvírený prach, ktorý zostal po zimnom posype na cestách. Zisťovali sme na radnici, kedy Služby mesta Piešťany (SMP) začnú čistiť a opravovať cesty a koľko je na odstránenie následkov zimy vyčlenených finančných prostriedkov.

19. 03. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Štyridsaťštyri deviatakov z bývalej „jednotky“ školy sa po polstoročí stretlo aj so svojimi učiteľmi.
 
 (ľd)

Na "jednotke" sa stretli po päťdesiatich rokoch

Po päťdesiatich rokoch sa stretli v priestoroch Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Piešťanoch bývalí deviataci, ktorí sa po opustení školských lavíc rozpŕchli na všetky svetové strany.

19. 03. 2015 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Napriek veľkej rivalite sa regionálne derby nieslo v priateľskej atmosfére. (L. Duračka)

Kolkári Piešťan prehrali po 27 zápasoch - v derby s Rakovicami

Séria neporaziteľnosti kolkárov MKK Piešťany sa zastavila na čísle 27. Postarali sa o to v šlágri 25. kola prvej kolkárskej ligy susedia z Rakovíc, ktorí Piešťancov v okresnom derby porazili 6:2.

19. 03. 2015 14:00  |  Šport / Kolky
Ilustr. foto (red)

Právnik: Mohlo by ísť o trestné činy

V súvislosti s podozreniami ohľadne manipulácie s dátami zamestnancov piešťanskej radnice sme sa spýtali na právny názor advokáta Romana Kvasnicu.

19. 03. 2015 13:30  |  Piešťany / Aktuálne
Na minulom ročníku vystúpila s B. Jobusom aj legenda českého rocku M. Kocáb. (jk)

Na Vítaní jari sa objavia Free Varlata Angel Voices

Na už tradičné Vítanie jari a oslavy abstinencie tentoraz zavíta aj kapela Free Varlata Angel Voices. Koncert hudobných skupín sa uskutoční v sobotu 21. marca v Kultúrnom dome vo Vrbovom.

19. 03. 2015 13:00  |  Kultúra / Hudba
Lívia Gažová  (archív lg)

Blog Lívie Gažovej: Je to až taký problém? Aleje!

LÍVIA GAŽOVÁ má úchylku neustále zlepšovať - okolie aj seba. Môžete jej nadávať do architektov či aktivistov, je však hrdý lokálpatriot, pracuje pre občianske združenie Spoločne pre Piešťany, píše, číta a študuje.

19. 03. 2015 12:00  |  Blogy / Lívia Gažová

Lušňák odohral za dva dni takmer štyri zápasy

Piešťanský hokejista Patrik Lušňák z Junosti Minsk bol priamym aktérom druhého najdlhšieho stretnutia v histórii európskeho hokeja. Prvý semifinálový súboj najvyššej bieloruskej súťaže sa hral 7. marca v Gomeli 165 minút a 11 sekúnd, v tom čase rozhodol o víťazstve hostí 2:1 Kiriuščenkov. Fanúšikovia videli takmer tri duely namiesto jedného, gól padol v šiestom predĺžení.

19. 03. 2015 12:00  |  Šport / Hokej
Knihu pokrstili Mária Števková (vľavo) a Zuzana Kronerová  (vd)

Z. Kronerová krstnou mamou Cigánskych rozprávok

V Mestskej knižnici v Piešťanoch pokrstila herečka Zuzana Kronerová vtáčím perom knihu o odvážnom rómskom hrdinovi Kalo Dantovi.

19. 03. 2015 11:00  |  Kultúra / Kniha obsahuje fotogalériu
Annamária Valová (druhá zľava) si v Komárne vybojovala dve zlaté medaily. (archív Seigokanu)

Mladí karatisti Seigokanu opäť medailoví

V Komárne sa v nedeľu 8. marca konalo druhé kolo celoslovenskej súťaže v karate s názvom Slovenský pohár detí a žiakov. V kategórii kata do 11 rokov a v súťaži agility sa ho zúčastnili i karatisti z klubu Seigokan Piešťany: Annamária Valová, Samuel Potrok, Daniel Kolník a z Vrbového: Šimon Prievozník a Marek Machovič.

19. 03. 2015 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Andrej Gacko a Marek Kičina pri plnení sejačky jarným jačmeňom. (vd)

Dolný Lopašov: Jačmeň zasiali za päť dní

Minulotýždňové oteplenie využili poľnohospodári z Dolného Lopašova nielen na sejbu jarného jačmeňa, ale prihnojili aj repku olejnú a pšenicu. Pôda bola sypká, no dostatočne vlhká, teplomer ukazoval 16 stupňov Celzia. So siatím začali v pondelok 9. marca. V chotári sa pohybovali dve sejačky.

19. 03. 2015 09:00  |  Rubriky / Región
Články 4101 - 4150 z 21089

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

Ceny pohrebných a cintorínskych služieb v Piešťanoch sú?

  1. 73.5%
  2. 8.4%
  3. 18.2%

Doposiaľ hlasovalo: 837