Všetky články

Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom od 2. 10. do 5. 10.

01. 10. 2014 10:30  |  Šport / Kam za športom
T. Winter (vľavo) s priateľom a sesternicami K. Šmálikovou a N. Stankovskou. (vd)

Do Piešťan prišla pravnučka Winterovcov - Tina

Po dlhých rokoch prišla do Piešťan pravnučka Františka Wintera, Tina Winter z New Yorku v USA. Jej starého otca Pála a jeho sestru Rózsi po smrti svojho brata adoptoval Ľudovít Winter a vychoval ich ako svoje deti. Tina si ho za to veľmi váži. Aj preto sa prišla pokloniť pamiatke svojich predkov, odpočívajúcich na cintoríne na Bratislavskej ceste.

01. 10. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Staronových alebo nových „richtárov“ si občania zvolia 15. novembra.  (ad)

Chystajú sa starostovia zasadnúť opäť do svojich kresiel?

Zvolebnieva sa. V novembri kroky tých, ktorým záleží na vlastnej obci, budú smerovať do volebných miestností, aby dali hlas budúcemu „richtárovi“. V prieskume Piešťanského týždňa sme urobili malý prieskum a oslovili sme tridsať starostov regiónu.

01. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (jk)

Na vodičov čakajú na D1 pri Piešťanoch obmedzenia

Vodiči by sa mali pripraviť na obmedzenie dopravy na moste diaľnice D1 pri križovatke Lúka v smere do Trnavy. Národná diaľničná spoločnosť tam totiž vymení asfaltové mostné závery za mechanické, informuje hovorca spoločnosti Michal Fúrik. Práce potrvajú od stredy 1. októbra od 18:00 do 31. októbra do 18:00. Dopravu čiastočne obmedzia, vedená bude vo voľných jazdných pruhoch jazdného pásu. Výmena záver by mala priniesť tichší a bezpečnejší prejazd daným úsekom.

01. 10. 2014 08:26  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani vo Zvolene trikrát viedli, napokon padli v predĺžení

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v utorok predstavili v rámci ôsmeho kola Tipsport extraligy vo Zvolene, kde prežili veľmi smolný zápas. Hoci havrani prehrávali 0:1 po prvej časti, v druhej tretine zabrali a viedli najskôr 3:1, potom 4:2. V poslednej časti viedli napokon aj 5:4, no domáci dokázali zakaždým vyrovnať a vynútili si predĺženie. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolenčanov v 64. min Puliš, ktorý s pukom prekorčuľoval celé klzisko a napokon ho zasunul medzi betóny brankára Patrika Rybára. Piešťany si tak zo Zvolena odnášajú bod a v najbližších dňoch ich čakajú tri domáce stretnutí, keď najskôr vo štvrtok privítajú "dvadsiatku, v piatok Trenčín a napokon v nedeľu Martin.

30. 09. 2014 20:38  |  Šport / Hokej
Ilustračné foto (red)

Upratovali Lido

Aktivisti z občianskeho združenia Pro Civitate - Spoločne pre Piešťany a ďalší dobrovoľníci sa pustili do jesenného upratovania Lida. Brigáda na Vážskom polostrove sa začala v sobotu 27. septembra v ranných hodinách.

30. 09. 2014 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

OTJ Palárikovo - MFK Vrbové 2:1

V dohrávke predohrávaného zápasu 17. kola nastúpili futbalisti MFK Vrbové vo štvrtok 25. septembra u nováčika súťaže v Palárikove. Vo vyrovnanom stretnutí však mali viac šťastia domáci, ktorí vyhrali tesne 2:1.

30. 09. 2014 15:00  |  Šport / Futbal
Vizualizácia plaveckého centra. (Vizualizácia: (MsÚ))

Štúdia o plaveckom centre: Nerealizovateľné

Štúdia uskutočniteľnosti pripravovaného plaveckého centra jednoznačne povedala, že projekt je nerealizovateľný. Poslanci piešťanského zastupiteľstva však na rokovaní v piatok 26. septembra rozhodli, že mesto bude v príprave pokračovať. Na dotiahnutie realizačnej dokumentácie je v súčasnosti vyhradených 27-tisíc eur.

30. 09. 2014 14:31  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (th)

PFK Piešťany „penaltový“ duel prehral

Treťoligoví futbalisti PFK Piešťany sa v nedeľu predstavili v Šúrovciach, kde si zmerali sily s „céčkom“ Spartaku Trnava. Diváci videli len góly z jedenástok, žiaľ, dve boli nariadené proti Piešťanom a tie rozhodli o výhre domácich 2:1.

30. 09. 2014 14:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (red)

Zoznam kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa sme uverejnili zoznam kandidátov do mestského zastupiteľstva v Piešťanoch. Napriek našim snahám o čo najkvalitnejšie informovanie verejnosti sa nám do textu dostala závažná chyba – kandidátov za stranu KDH sme označili ako kandidátov za stranu SMER-sociálna demokracia. V žiadnom prípade v tom netreba hľadať žiaden skrytý úmysel, za omyl sa ospravedlňujeme všetkým kandidátom i čitateľom.

30. 09. 2014 13:55  |  Piešťany / Aktuálne
Kanoista Matej Rusnák (red)

Rusnák bude dostávať olympijské štipendium

Dvanástka športovcov, medzi ktorou je aj piešťanský kanoista Matej Rusnák, bude až do konca olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro poberať podporu z celosvetového štipendijného programu Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Tucet športovcov navrhol Slovenský olympijský výbor (SOV), ktorému dodali podklady národné federácie.

30. 09. 2014 13:00  |  Šport / Kanoistika
35. ročník Bakuľového pochodu (Viera Dusíková)

Najkrajšiu bakuľu mal J. Repka z Boroviec

Na 35. ročníku Bakuľového pochodu z Piešťan i Nitrianskej Blatnice na Výtoky v Moravanoch nad Váhom šliapalo pešo i do pedálov bicyklov 41 detí a 28 dospelých.

30. 09. 2014 12:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Elektrárňa Piešťany (Paťo Safko)

Elektrárňa Piešťany vedie!

Už len pár dní zostáva do ukončenia hlasovania o Cenu verejnosti v architektonickej súťaži o najlepší projekt. Nachádza sa v nej aj rekonštrukcia Elektrárne Piešťany. Cenu CE.ZA.AR 2014 vyhlásila Slovenská komora architektov v spolupráci s Hospodárskymi novinami.Medzinárodná porota vyberala zo 101 prihlásených diel. V sekcii rekonštrukcia a obnova budovy o definitívne prvenstvo zaboduje rekreačný dom v Partizánskej Ľupči, rekonštrukcia a prístavba rodinného domu v Bratislave a spomínaná piešťanská elektráreň.

30. 09. 2014 10:14  |  Piešťany / Aktuálne
Výstave v Dubovanoch tradične trónili jablká (Ján Karásek)

Na výstave v Dubovanoch tradične trónili jablká

Gigantický kaleráb gigant, obrie papriky samuraj, zemiak s hmotnosťou 0,7 kilogramu či exotické ovocie Pepino s lesklou šupou si mohli obzrieť návštevníci Výstavy ovocia a zeleniny v Dubovanoch. V nedeľu 28. septembra jej však trónilo predovšetkým jablko.

30. 09. 2014 10:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Telo 19-ročného mladíka našiel rybár vo Váhu. (HaZZ)

Na Sĺňave našli utopeného mladíka

Polícia minulý týždeň požiadala občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnom 19-ročnom mužovi z Dvorníkov, ktorého videli naposledy živého v sobotu 20. septembra o 8.30 h v Piešťanoch na ulici Pod Párovcami. Mladíka, ktorý mal údajne prechodný pobyt na Banke, našli utopeného.

30. 09. 2014 09:30  |  Krimi / Čierna kronika
Z eurofondov sa napríklad realizovala aj rekonštrukcia mestskej knižnice. (ip)

R. Cicutto: Z projektov EÚ sme neukradli ani cent

Organizácia Transparency International Slovensko (TIS) zverejnila svoje zistenia o tendroch, cez ktoré sa čerpali finančné prostriedky z eurofondov. Podľa nej ide o najrozsiahlejšie zdokumentovanie podozrenia systémového tunelovania. Skloňuje sa v nich aj poradenská firma Star Eu, Piešťany i meno jeho primátora. Na túto tému sme sa zhovárali s prvým mužom mesta Remom Cicuttom.

30. 09. 2014 09:05  |  Piešťany / Aktuálne
Vizualizácia plaveckého centra. (Vizualizácia: (MsÚ))

V Piešťanskom týždni 40/2014 sa dočítate...

Uplynulý týždeň preletel rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niektorí ho prežili pracovne, iní doma v pohodlí. Redaktori Piešťanského týždňa ani tentoraz nezaháľali a s pripravenými fotoaparátmi mapovali jednu akciu za druhou. Už v zajtra sa o tom môžete presvedčiť v novom vydaní vašich novín.

29. 09. 2014 15:46  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Nový fitness prvok. (MsÚ)

Pri Dubovej pribudol šiesty fitnes prvok

K doterajším piatim fitnes prvkom pribudol v minulých dňoch vďaka iniciatíve Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany šiesty. Skompletizovala sa tak sústava cvičebných zariadení, ktoré už viac ako rok lemujú potok Dubová na Hlbokej ul. Fitnes prvok namontoval dodávateľ ako kompenzáciu za meškanie s reklamovanou opravou jedného z prvkov v prvej polovici tohto roku namiesto uhradenia zmluvnej pokuty.

29. 09. 2014 13:57  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. obr.

Príďte na Deň zdravia

V sobotu 4. októbra od 9.30 do 14.00 h sa v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch uskutočnia podujatia pri príležitosti Dňa zdravia.V sobotu 4. októbra od 9.30 do 14.00 h sa v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch uskutočnia podujatia pri príležitosti Dňa zdravia.

29. 09. 2014 13:28  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (th)

Borovce sa dostali do čela súťaže výhrou 7:0 nad Kľačanmi

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom a opäť nebola núdza o zaujímavé zápasy. Trebatice zvíťazili v Križovanoch 3:0 a Krakovany dostali päť gólov v H. Orešanoch. Drahovčania dvomi gólmi otočili stretnutie a zvíťazili v Jalšovom a Borovce sa dostali do čela oblastnej súťaže jednoznačným víťazstvo 7:0 nad Kľačanmi, keď sa hetrikom prezentoval M. Jankech.

29. 09. 2014 12:46  |  Šport / Futbal
V piešťanskom Dome umenia bude možné už tento týždeň zhliadnuť najnovšiu divadelnú autobiografickú hru Bolka Polívky - DNA. (divadlobolkapolivky.cz)

Bolek Polívka: DNA

Dom umenia Piešťany vás srdečne pozýva v sobotu 4.októbra o 19.oo hod. na vystúpenie Divadla Bolka Polívky. Nová komédia plná gagov, klaunských a divadelných scén a efektov, typickej improvizácie i charakteristického humoru Bolka Polívky, ktorý pôvabne osviežuje jeho dcéra, Anna Polívková.

29. 09. 2014 10:44  |  Kultúra / Divadlo
Poľovnícke slávnosti v kúpeľoch (archív (SLK))

Poľovnícke slávnosti v kúpeľoch

Jeseň sa nesie v znamení zlatistých farieb, hmlistých rán, dozrievajúceho vína, posledných teplých slnečných lúčov babieho leta a na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch tradične aj v šate Poľovníckych slávností. Už od piatka 3. októbra budú môcť návštevníci kúpeľov obdivovať výstavu poľovníckych trofejí z revírov v okolí Piešťan.

29. 09. 2014 09:30  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou (Lubomír Šedivý)

Kniha týždňa: Kamil Peteraj - Milujte sa s láskou

Dávame do pozornosti jedinečnú knižnú novinku. Vydalo vydavateľstvo Ikar.

29. 09. 2014 09:00  |  Kultúra / Kniha
Ilustračné foto. (red)

Straty a nálezy

V pondelok ráno dňa 29.9.2014 okolo 7.00 h. sa našiel zväzok kľúčov pri záhradnom centre Charvát na ul. A.Hlinku. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa, Teplická 63 (City Passage).

29. 09. 2014 08:45  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Laco Ďuračka)

Havrani doma prvýkrát zvíťazili, Žiline dali 7 gólov

Hokejisti Piešťan zdolali v zápase 7. kola Tipsport extraligy na domácom ľade hráčov Žiliny 7:4. V dôležitom súboji dvoch tímov z ôsmej a deviatej priečky v tabuľke sa druhého víťazstva v sezóne dočkali Piešťanci. V ich drese zaznamenal Matej Mišura gól a tri asistencie a čerstvá posila z Košíc Dušan Pašek zaznamenal gól a pridal dve presné prihrávky. Domáci rozhodli o svojom triumfe definitívne až v tretej tretine, keď Eduard Šedivý a Pašek pečatili z 5:4 na 7:4.

28. 09. 2014 20:04  |  Šport / Hokej

Z denníka mestskej polície

V utorok 16. septembra v noci spozorovala hliadka mestskej polície, ako sa neznámy muž pokúša preliezť plot areálu obchodného domu Billa, kde sa nachádzal sklad. Štyridsaťročný Piešťanec polícii vysvetlil, že je hladný, a preto si chcel zo smetných nádob zobrať vyhodenú zeleninu a ovocie. Muža prevzala hliadka štátnej polície.

28. 09. 2014 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pomník Najsvätejšej Trojice stojí pri cintoríne v Dolnom Lopašove. (jk)

Nový seriál: Svatí za dedinu

Jazdíme popri nich autami, prechádzame peši. Bez povšimnutia. A im to vôbec neprekáža. Mnohé z nich kedysi stávali za dedinou, no časy sa menia a cesty sa inak kľukatia. Mlčky sledovali minulosť a nekomentujú ani súčasnosť. Nemí svedkovia doby. Sochy pri cestách.

28. 09. 2014 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Unikátny záber vojakov na kúpalisku Eva. (Slovenský národný archív)

Vojnové Piešťany na fotografiách

Unikátnu výstavu fotografií z obdobia druhej svetovej vojny pripravili v priestoroch piešťanskej kaviarne Kursalon.

28. 09. 2014 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Po prvýkrát v Hollywoode. (archív T. Čeleša)

Splnený krasokorčuliarsky sen Piešťanca T. Čeleša

Narodil sa a vyrastal v Piešťanoch, ale už počas dospievania sa od svojich rovesníkov v mnohom odlišoval. „Pamätám si na deň, keď som doma povedal, že chcem byť krasokorčuliarom. Mamina na mňa vyjavene zazrela a opakovane zvažovala moju požiadavku,“ spomína na začiatky svojej ranej kariéry 20-ročný Timotej Čeleš.

28. 09. 2014 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 19. septembra o 8.45 h sa Barbare a Marekovi Millerovcom z Piešťan narodila druhá dcéra Nikola (3580 g, 50 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso. Doma si sestričku privítala dvojročná Natália.

28. 09. 2014 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Daniela (K. Doktorová)

Fotografia na monitore alebo v albume?

Počas výstavy Park Foto sme položili účastníkom otázku: Akej fotografii dávate prednosť - vytlačenej alebo verzii v počítači?

27. 09. 2014 14:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Zničené hangáre na piešťanskom letisku. (archív Balneologického múzea)

Rok 1944: Prvý letecký nálet na Piešťany

Pripomíname si 70. výročie Slovenského národného povstania, 18. septembra uplynul rovnaký počet rokov od prvého leteckého náletu na Piešťany.

27. 09. 2014 12:00  |  História / História

Príď, veď ide o život

V Mestskej knižnici v Piešťanoch sa konala prednáška na tému prevencia proti srdcovo-cievnym ochoreniam s názvom Príď, veď ide o život. V mesiaci september to bola už druhá akcia s touto tematikou, ktorú zorganizovala Marcela Sedláková. Prvá bola športová a druhá, ktorá sa uskutočnila 19. septembra, bola zameraná na teóriu a poradenstvo.

27. 09. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
E. Svobodovú najviac zaujala Krížová hora, ktorú navštívil pápež Ján Pavol II. (archív CVČ Drahovce)

Cestovateľka prezentovala Litvu v Drahovciach

Ôsmi ľudia v dvoch osobných autách vycestovali z Prahy až do Litvy, presnejšie do mesta Plateau. Takto sa začínala dobrodružná expedícia českej cestovateľky Evy Svobodovej a jej priateľov zo spolku Veterných mlynov. Cieľom cesty boli veterné mlyny. Práve o tejto expedícii Litva - zelená zem sa vo štvrtok 18. septembra uskutočnila za pomoci Mestskej knižnice Piešťany prezentácia v Centre voľného času v Drahovciach.

27. 09. 2014 11:00  |  Rubriky / Región
S. Štepka (vd)

Urobil trucpodnik - založil Radošinské naivné divadlo

Nestor a zakladateľ Radošinského naivného divadla Stanislav Štepka oslavoval v Piešťanoch sedemdesiatku a jeho divadlo polstoročnicu. Členky Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch (PIWC) mali tú česť stretnúť sa s ním vo štvrtok 4. septembra v zrkadlovej sále Domu umenia pred vernisážou i hrou Sčista jasna a vypočuli si životný príbeh úžasného človeka s veľkým divadelným srdcom.

27. 09. 2014 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (Laco Ďuračka)

Havrani prehrali v Poprade 1:2

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v piatkovom stretnutí Tipsport extraligy predstavili na ľade Popradu. Havrani pod Tatrami prehrávali od 15. min gólom Takáča a po 41. min prehrávali už dokonca o dva góly, keď sa presadil Bartečko. V 45. min síce dokázal znížiť Mišura, no to bolo zo strany Piešťan všetko a kamzíkom z Popradu tak podľahli tesne 1:2. V nedeľu čaká Piešťany domáci súboj so Žilinou.

26. 09. 2014 21:53  |  Šport / Hokej
Ilustračné foto (archív MKK)

Kolkári MKK stále na čele prvej ligy

V štvrtom kole prvej ligy - západ hrali kolkárske družstvá MKK Piešťany na domácich dráhach veľmi úspešne, keď „áčko” aj „béčko” naplno bodovali, hoci každý zápas mal odlišný priebeh.

26. 09. 2014 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
J. Chlepko zahral spolu s kvartetom Novel na letnom Festivale mladých umelcov. (Igor Paulech)

Piešťanec na prestížnej anglickej škole

Mladý Piešťanec Jakub Chlepko sa prednedávnom predstavil domácemu publiku počas letného programu Festivalu mladých umelcov. Spoločne s kolegyňami zo zoskupenia Novel odohral v hudobnom pavilóne Harmony otvárací koncert podujatia. Na záverečnom koncerte akcie dokonca získali aj ocenenie organizátorov. V súčasnosti sa druhým domovom J. Chlepka stala prestížna hudobná škola v Londýne.

26. 09. 2014 15:00  |  Kultúra / Hudba

Inzercia Piešťanský týždeň 39/2014

Piešťanský týždeň inzercia

26. 09. 2014 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Finalisti spolu so šéfom súťaže: (zľava) V. Hanic, J. Jankech a V. Púchy. (šg)

Víťazom Vrškárskej ligy v tenise je futbalista Jankech

V minulosti boli v Piešťanoch súťaže pre neregistrovaných športovcov veľmi populárne. Svoje ligy družstiev mali stolní tenisti, volejbalisti, futbalisti, minifutbalisti, kolkári i tenisti. Dnes sa tešia väčšiemu záujmu športovcov len súťaž družstiev kolkárov a Vrškárska liga jednotlivcov v tenise. Jej tohtoročný 29. ročník vyhral bývalý futbalista Juraj Jankech.

26. 09. 2014 14:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (ps)

Streetbalisti sa zišli vo Vrbovom

V priestoroch vrbovského hokejbalového ihriska sa v piatok 19. septembra uskutočnil jedenásty ročník streetballového turnaja pod organizačnou záštitou Gymnázia J. B. Magina Vrbové, Mesta Vrbové a občianskeho združenia Zober loptu, nie drogy. Atraktívneho podujatia sa zúčastnilo 22 družstiev v kategóriách dievčat a chlapcov stredných škôl.

26. 09. 2014 13:00  |  Šport / Basketbal
ZEMIAKOVÉ GUĽKY (jk)

Recept: Urobte si zemiakové hody

Naši predkovia zo zemiakov vedeli vyčariť dobroty od výmyslu sveta. Na staré recepty nezabúdajú ani gazdiné z Dubovian. Pochválili sa nimi na nedávnych Krumpľových hodoch. Z receptov, uverejnených v Piešťanskom týždni číslo 39, sme pre vás vybrali: Zemiakové guľky a pšenično-ražný chlieb so zemiakovou nátierkou. Vyskúšajte aj vy, ako môže chutiť „obyčajný“ zemiak!

26. 09. 2014 12:00  |  Galéria / Recepty
Sprístupnili torzo Starého kláštora templárov (Viera Dusíková)

Sprístupnili torzo Starého kláštora templárov

Ak by ste prekopali okolie Detvianskej a Kláštorskej ulice v Piešťanoch, pri troche šťastia by ste objavili podobne ako archeológovia či stavitelia inžinierskych sietí na Detvianskej ľudskú čeľusť či iné pozostatky tiel z 11. storočia. Práve pri jedinej stredovekej pamiatke Piešťan - starobylom gotickom kostole, ktorý vraj slúžil najskôr templárom, neskôr benediktínom a po nich husitom, totiž už v 11. storočí pochovávali naši predkovia svojich mŕtvych. Ukladali ich do zeme vo viacerých vrstvách.

26. 09. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom 28. 9.

26. 09. 2014 10:30  |  Šport / Kam za športom
Klavirista Ján Rau zahral v kostole diela svetových majstrov. (Jana Rauová)

Evanjelikom hral konzervatorista J. Rau

V evanjelickom kostole v Piešťanoch sa konal koncert venovaný 70. výročiu Slovenského národného povstania. Klavírnym recitálom sa v ňom v sobotu 20. septembra predstavil 19-ročný Piešťanec Ján Rau, študent žilinského konzervatória. Vypočulo si ho asi päťdesiat ľudí.

26. 09. 2014 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Výstavu Umenie v parku zopakujú aj tento víkend. (vd)

Vystavovali 116 historických snímok

V piešťanskom mestskom parku za stálou expozíciou Balneologického múzea sa počas uplynulého víkendu konal tretí ročník výstavy fotografií s názvom Umenie v parku. Záujemcovia tu mohli obdivovať 116 sépiových historických umeleckých fotografií pripevnených na šnúre napnutej medzi stromami.

26. 09. 2014 09:00  |  Kultúra / Výstavy
S autorkou knihy Andreou Pukovou (vľavo) sa rozprávala Martina Marová. (vd)

Zamilovala si Paríž a napísala kaviarenské romance

Andrea Puková. Dala jej názov, ktorý korešponduje s jej vzťahom k tomuto európskemu veľkomestu umelcov.

25. 09. 2014 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mladší žiaci atletickej Družby Piešťany skončili v súťaži na druhom mieste. (ah)

Mladí atléti so skvelým výsledkom

V Nitre sa v sobotu 6. septembra konalo posledné piate kolo atletickej ligy mladších žiakov, kde súťažilo 12 klubov západnej oblasti. súťažilo 12 klubov západnej oblasti.

25. 09. 2014 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Marek Šefranko  (KR PZ)

Polícia pátra po nezvestnom študentovi

Polícia pátra po 16 ročnom Marekovi Šefrankovi z Ružomberka, ktorý je umiestnený v Reedukačnom centre v Hlohovci, je nezvestný od 19. marca. V ten deň ušiel o 18.30 h z centra a zdržuje sa na neznámom mieste. Marek Šefranko je vysoký 175 cm, štíhlej, vzpriamenej postavy. Má zelenomodré oči, krátke tmavohnedé vlasy a nosí dioptrické okuliare. Polícia žiada občanov, aby informácie o jeho pobyte nahlásili na bezplatnú linku 158.

25. 09. 2014 14:43  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (archív L.L.)

Lackov výkon v Davis Cupe bol na hanbu

Prehra slovenských tenistov s Američanmi v Chicagu v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov sa síce papierovo črtala vopred, ale generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška si myslí, že hostia mohli klásť dôstojnejší odpor.

25. 09. 2014 14:00  |  Šport / Tenis
Články 4101 - 4150 z 19598

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

Začne sa v roku 2016 stavať v Piešťanoch krytá plaváreň?

  1. 16.3%
  2. 83.7%

Doposiaľ hlasovalo: 264