Všetky články

Mladé vodnopólistky kvp zbierali skúsenosti

V Topoľčanoch sa na úvod sezóny 2014/2015 uskutočnil ďalší ročník Slovenského pohára žien. Do súťaže sa prihlásilo aj družstvo KVP Kúpele Piešťany. Po úspechu na Zimných majstrovstvách SR v juniorskej kategórii sa črtala možnosť dobrého výsledku i medzi ženami.

09. 01. 2015 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto (pror)

Zákaz vyrubu stromov

Na začiatku tohto týždňa primátor Piešťan, Miloš Tamajka, vydal príkaz na pozastavenie výrubu všetkých stromov na mestských pozemkoch. Zákaz sa vzťahuje aj na stromy, na ktorých výrub už boli vydané povolenia. Jedná sa o desiatky drevín. Pracovníci strediska verejnej zelene tak majú až do odvolania pri pílení zviazané ruky.

09. 01. 2015 15:49  |  Piešťany / Aktuálne
Čistenie priechodu pre chodcov v centre mesta (MsÚ)

Aj Piešťany využívajú pomoc aktivačných pracovníkov

Piešťany naštartovali spoluprácu s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a vytvorili priestor pre ľudí, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi. Núdzni našli prácu vo viacerých mestských inštitúciách.

09. 01. 2015 15:19  |  Piešťany / Aktuálne
Kolkár Marek Harčarík s trofejou. (archív Mareka Harčaríka)

Majstrom kraja sa stal Piešťanec Harčarík

Kolkárske súťaže síce začínajú 10. januára, ale na programe boli majstrovstvá kraja vo všetkých kategóriách. Piešťancom sa darilo, keď vo všetkých hlavných kategóriách získali medaily - celkovo šesť.

09. 01. 2015 15:00  |  Šport / Kolky

Inzercia Piešťanský týždeň 1-2/2015

Piešťanský týždeň inzercia

09. 01. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Ilustr. foto (ip)

Dôležité termíny pre daňovníkov

Mesto Piešťany upozorňuje občanov – daňovníkov, že pre rok 2015 nastala na základe Opatrenia Ministerstva financií SR zmena pri podávaní priznaní na daň z nehnuteľnosti, dane za psa, dane za nevýherné hracie prístroje ako aj dane za predajné automaty. Daňovníci vypíšu nové tlačivá, ktoré sú po novom spoločné pre právnické ako aj fyzické osoby. Tie sú k dispozícii v klientskom centre, na referáte daní a poplatkov mestského úradu a takisto aj na internetovej stránke mesta.

09. 01. 2015 14:22  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanskí lyžiari na tráve si Štedrý deň spestrili lyžovačkou na Ahoji. (lm)

Na Ahoji sa lyžovali aj bez snehu

Tohtoročná zima bola pred Vianocami na sneh skúpa, ale to vôbec neprekážalo piešťanským lyžiarom na tráve, naopak, im to vyhovovalo. Lyžiari využili slnečný Štedrý deň na vianočný tréning.

09. 01. 2015 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hotel Litovel sa stal pre sobáš dejiskom bitky dvoch rodov. (archív (vn))

Spomienky na boj Rómov o piešťanský hotel

V histórii sa nachádzajú správy, popisy a spomienky na rôzne boje a bitky, ktoré sú pomenované po miestach a mestách, kde sa udiali. V mojich spomienkach sa nachádza jeden, ktorý sa odohral v Piešťanoch a môžeme ho nazvať Boj o Litovel.

09. 01. 2015 13:00  |  História / História
Toto jedlo pripravili študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera. (vd)

Bravčové v jablkovej marináde, rozmarínové zemiaky

Suroviny: 1500 g bravčová krkovička, 2000 g zemiaky, 125 g maslo, šťava z 1/2 citróna, čerstvý rozmarín, morská hrubozrnná soľ

09. 01. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Ilustr. obr.

Veľká oriešková lúpež

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany vás pozýva v sobotu 10. januára na premietanie filmu Veľká oriešková lúpež.

09. 01. 2015 11:12  |  Kultúra / Film
Xindl X (Erik Ďuriš)

Xindl X v Kursalone.

Český populárny spevák Xindl X odohral v Kursalone svoj preložený koncert. Ten sa mal konať koncom novembra, ale keďže spevák ochorel, jeho vystúpenie bolo preložené na štvrtok 8. januára. Na koncert si Xindl X pozval aj slovenskú speváčku Mirku Miškechovú, ktorá si so spevákom zaspievala aj spoločnú pesničku. Počas večera Xindl X so svojím gitaristom Lukášom Bundilom odohrali najznámejšie hity ako Anděl, Chemie, Zlato, Štědrý večer nastal, či pesničky z najnovšieho albumu Čecháček made. Celé publikum tancovalo v rytme hudby, dokonca pár šťastných fanúšičiek si zatancovalo priamo na pódiu. Pozrite si fotoreport. O pár dní sa možete tešiť na záznam z koncertu.

09. 01. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Chtelnický kaštieľ vynovia za milión eur z eurofondov (jk)

Na obnovu kaštieľa pôjde viac ako milión

Obec Chtelnica získala viac ako 1,1 milióna eur z eurofondov na prestavbu časti svojho kaštieľa. V súčasnosti hľadá dodávateľa prác, tie majú byť hotové do jesene. Samotná obec sa bude na spolufinancovaní podieľať piatimi percentami z celkovej čiastky.

09. 01. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
Alojz Majerník (vľavo) a Vojto Haring boli nielen priatelia, ale tvorili aj pevné jadro výtvarného klubu. (vd)

Do Nemecka sa pobrali na starej 1203-ke

Pri príležitosti 50. výročia Výtvarného klubu v Piešťanoch usporiadalo mestské kultúrne stredisko v Galérii Fontána reprezentačnú výstavu pozostávajúcu zo 61 obrazov a fotografií, ale i plastík, reliéfov či batiky. Svoje diela tu prezentujú členovia tohto záujmového zoskupenia.

09. 01. 2015 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Sídlo Trnavskej vodárenskej spoločnosti v Piešťanoch. (pror)

Cena za pitnú vodu bude v najbližších rokoch stúpať

Zákazníci Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS) zaplatia od 1. januára za pitnú vodu a odvedenie vody do kanalizácie len o pár centov viac ako doteraz. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví jej schválil cenu pitnej vody 0,8743 eura za meter kubický (m3) a cenu stočného 1,2910 eura za m3.

08. 01. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Starší žiaci ŠPK Kúpele Piešťany získali na zimných majstrovstvách SR 23 medailí. (D. Moravcová)

Plavci Kúpeľov sa stali najúspešnejším klubom

Na zimných majstrovstvách Slovenska starších žiakov, ktoré sa konali počas víkendu 13.-14. decembra, získala osemčlenná skupina plavcov zo Športového plaveckého klubu (ŠPK) Kúpele Piešťany dvadsaťtri medailí a sedemnásť titulov majstra Slovenska. ŠPK sa stal najúspešnejším klubom majstrovstiev.

08. 01. 2015 15:00  |  Šport / Plávanie
Colná správa

V rukách trnavských colníkov skončilo vlani takmer 90 000 falzifikátov

Počas roka 2014 odhalili trnavskí colníci takmer 90 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 2,6 milióna eur.

08. 01. 2015 14:24  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky zabojujú o slovenský pohár

Spišská Nová Ves bude od piatka do nedele dejiskom súbojov Final Six o Slovenský pohár v basketbale žien.

08. 01. 2015 14:12  |  Šport / Basketbal
Novou prednostkou Mestského úradu v Piešťanoch sa stala Dáša Reháková. (pror)

Nová prednostka D. Reháková: Piešťany nutne potrebujú zásadné zmeny

Tesne pred koncom minulého roka novozvolený primátor Miloš Tamajka začal personálne zmeny na radnici tak, ako vo svojich predvolebných vyhláseniach sľuboval. Prvá výmena nastala na poste prednostky úradu, kde Denisu Bartošovú vystriedala Dáša Reháková.

08. 01. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Poslanci dali zbohom Plaveckému centru (vizualizácia: (MsÚ))

Projekt plaveckého centra žiadajú poslanci zastaviť

Poslanci novozvoleného mestského zastupiteľstva v plánoch na výstavbu plaveckého centra na okraji mestského parku v Piešťanoch už nechcú pokračovať. Tvrdia, že projekt tak, ako je navrhnutý, nie je realizovateľný. Doposiaľ sa vraj na plány minulo 70-tisíc eur, vyčlenenie ďalších takmer 27-tisíc z mestského rozpočtu žiadajú zrušiť.

08. 01. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský paracyklista Jozef Metelka. (archív J. Metelku)

Ocenili cyklistov Metelku a Knapca

O tom, že Piešťany sú mestom bicyklov, netreba nič nové hovoriť, no v minulom roku sa darilo aj cyklistom, ktorí sa tomuto športu venujú na vrcholovej úrovni. Na galavečere Zlatý pedál 2014, kde boli vyhlásení najlepší cyklisti vo všetkých disciplínach, sa dočkali ocenenia piešťanský zdravotne hendikepovaný cyklista Jozef Metelka a fourcrossár Martin Knapec jazdiaci za piešťanský tím CTM Racing.

08. 01. 2015 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanský hasič Róbert Dekan považuje záchranu života za svoju povinnosť. (vd)

Hasič zachránil ďalšieho samovraha, tentoraz zúfalú matku

Piešťanský hasič Róbert Dekan zachránil ďalšieho človeka, ktorý sa pokúšal o samovraždu. Po 24-hodinovej službe sa v sobotu 13. decembra 2014 vracal z Piešťan domov do Bašoviec. Na diaľničnom nadjazde pri Veľkom Orvišti zazrel mladú ženu, ktorá sa chystala skočiť pod kamión. Balansovala v priestore za zábradlím.

08. 01. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (HaZZ)

V Drahovciach vybuchla pod autom pyrotechnika

Piešťanskí hasiči zasahovali na konci starého roka a na začiatku nového pri viacerých nehodách. Riešili aj výbuch pyrotechniky pod osobným autom v Drahovciach, likvidovali požiar chaty na Červenej veži a zachraňovali spolu s mestskou políciou opilca, ktorý zaspal po tom, čo na Nový rok preliezol strechu na obchode v Piešťanoch.

08. 01. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

V Piešťanoch budú hosťovať Stupka a Drgoň

Vedenie klubu ŠHK 37 Piešťany sa v stredu dohodlo so zástupcami úradujúceho majstra HC Košice na hosťovaní útočníka Václava Stupku a obrancu Adama Drgoňa. Obaja budú v Piešťanoch zatiaľ hosťovať do 15. februára. Na prvý zápas však nastúpia až túto nedeľu v Banskej Bystrici.

07. 01. 2015 18:02  |  Šport / Hokej
Tenistka Dominika Cibulková si na galavečer obliekla vyzývavú róbu. (Facebook D. C.)

Cibulková skončila v ankete Športovec roka 2014 tretia

Odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková má za sebou úspešný rok 2014 a vo vyhlasovaní tradičnej ankety Športovec roka za uplynulý rok skončila na treťom mieste. Pred ňou sa umiestnil len držiteľ hokejového Stanley Cupu Marián Gáborík a olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová.

07. 01. 2015 16:00  |  Šport / Tenis
O kúpu Vily Löger má údajne záujem i nadácia Silvie Gašparovičovej. (jk)

Záujemcovia o kúpu Vily Löger si ju už boli obhliadnuť

Objekt bývalého internátu Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Vila Löger, na piešťanskom nábreží Váhu sa predá. Rozhodli tak poslanci krajského zastupiteľstva na svojom poslednom zasadnutí minulého roku. Nepomohlo ani spojenie všetkých krajských poslancov z Piešťanského okresu, ktorí ostatných poslancov presviedčali, aby s týmto rozhodnutím počkali aspoň do času, kým k tomu nezaujme stanovisko novozvolené piešťanské zastupiteľstvo.

07. 01. 2015 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. obr. (ObFZ)

Mestská športová hala v Trnave opäť ožije regionálnym futbalom

Mestská športová hala v Trnave v sobotu 10. januára 2015 opäť ožije. Ako je už vo zvyku, zimnú prestávku v oblasti vyplní halový turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava, ktorý napíše už svoju 14. kapitolu. Zúčastnia sa ho aj mužstvá z piešťanského regiónu – ŠK Borovce, OFK Drahovce a TJ Madunice.

07. 01. 2015 15:05  |  Šport / Futbal obsahuje video
Na tréningy v novej hale sa teší aj výkonný riaditeľ Čajok Miloš Drgoň.  (archív ld)

Čajky chcú hrať na špičkovej úrovni

Nová športová hala nie je a ani nemôže byť liekom na nedostatok kvalitných tréningových priestorov pre všetky halové športy, ktoré na území mesta pôsobia. Ženský a mládežnícky basketbal v Piešťanoch už teraz využíva týždenne viac ako 35 hodín na tréningy a zápasy. A to nám zďaleka nevytvára optimálne podmienky pre basketbal, ktorý chceme robiť na špičkovej úrovni.

07. 01. 2015 15:00  |  Šport / Basketbal
Investor chce športovú halu dokončiť v septembri tohto roku. (vizualizácia investora)

Nový stánok pre basketbalistky za viac ako dva milióny eur

Medzi futbalovým štadiónom a tenisovými kurtmi vyrastá nová športová hala pre piešťanské basketbalistky za viac ako dva milióny eur. Vnútorné rozmery haly dosiahnu 1800 metrov štvorcových. Na basketbal sa bude môcť dívať viac ako osemsto divákov. Celková úžitková plocha stavby bude takmer o polovicu väčšia. O stavbe sa Piešťanský týždeň rozprával s jej investorom Miroslavom Nerádom zo spoločnosti EUR-MED Slovakia Stará Turá.

07. 01. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trasa Rolničkového šprintu viedla od hotela Panoráma až po motorest Havran. (jb)

Rolničkový šprint prilákal 60 bežcov

Rolničkový šprint na Havran zažil v nedeľu 21. decembra svoj druhý ročník a na jeho štarte sa objavilo takmer 60 bežcov. Víťazom behu a novým rekordérom sa stal Jakub Benko z Kysuckého Nového Mesta.

07. 01. 2015 14:30  |  Šport / Ďalšie športy
Kvarteto založil G. Regeš (vľavo), na violu hral Piešťanec R. Blahunka (tretí zľava). (vd)

So židovskými piesňami zožali aplauz

Novoročný koncert sláčikového kvarteta Ad Gloriam Dei v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch sa medzi veriacimi stretol s úspechom korunovaným potleskom. Ten si v piatok 2. januára vychutnali členovia štyroch prestížnych slovenských orchestrov.

07. 01. 2015 13:30  |  Kultúra / Hudba
V piatok 2. januára sa Ema Maggiová ujala primátorskej funkcie vo Vrbovom. (pror)

Vrbovská primátorka si navrhla základný plat

Odchádzajúci primátor Vrbového Ján Jánoška ustanovujúce zastupiteľstvo nezvolal. Novozvolení poslanci a nová primátorka Ema Maggiová sa tak zišli až 2. januára v zmysle zákona po uplynutí tridsiatich pracovných dní odo dňa konania komunálnych volieb. Svoje poslanecké sľuby zložili zrejme ako poslední v piešťanskom regióne.

07. 01. 2015 13:00  |  Rubriky / Región
Silvestrovského behu sa zúčastnili bežci všetkých vekových kategórií. (silvestrovskybeh.yw.sk)

Silvestrovský beh ovládol Piešťanec Martin Vrábel

Vianočného prejedania bolo až-až, a tak pre tých, čo si chceli po sviatkoch schuti zašportovať, bol 30. decembra pripravený už 49. ročník Silvestrovského behu medzi mostmi, ktorý patrí k najstarším podujatiam svojho druhu na Slovensku. Beh prilákal do Piešťan viac ako dve stovky bežcov z viacerých kútov Slovenska. Absolútnym víťazom sa stal Piešťanec Martin Vrábel.

07. 01. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (L. Duracka)

Zmarí výstavbu hokejovej haly politikárčenie?

Výstavba tréningovej hokejovej haly v Piešťanoch je podľa poslancov mestského zastupiteľstva ohrozená. Spoločnosť ŠHK 37 Piešťany podľa nich nechala vypracovať projekt, ktorý počíta s nákladmi vo výške 2,6 milióna eur, no mesto má na účte iba milión vyčlenený z rezervy predsedu vlády Róberta Fica. Hala sa však musí postaviť do konca tohto roku.

07. 01. 2015 11:38  |  Šport / Hokej obsahuje fotogalériu
Kedysi obľúbené kúpalisko nechali majitelia schátrať. (pror)

Banka nevyužila šancu na odkúpenie Sĺňavy

Obec Banka nevyužila šancu na odpredaj kúpaliska piešťanskej Sĺňavy za polovičnú hodnotu kúpnej sumy. Zbavila sa tak možnosti využiť svoje predkupné právo s termínom do 27. decembra minulého roka. Vlastníkom lokality zostáva spoločnosť Bana Thermal, obec by si však voči nej mohla uplatniť náhradu škody až do výšky zhruba troch miliónov eur!

07. 01. 2015 10:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Tradičný silvestrovský výstup na Marhát. (Viera Dusíková)

Na Marhát si to vyšliapal aj majster sveta v cyklistike

Tradičný silvestrovský výstup na Marhát si tento rok v mrazivo bielej zime užilo asi tisíc ľudí. Ručička teplomeru v stredu 31. decembra 2014 klesla pod desať stupňov Celzia. Pri šliapaní do kopca to neprekážalo ani majstrovi sveta a držiteľovi Zlatého pedála, cyklistovi Jozefovi Metelkovi z Piešťan, ktorý žije vo Veľkej Británii. Ten je príkladom toho, že ani podkolenná amputácia nebráni človeku ísť tam, kam zatúži.

07. 01. 2015 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Laco Ďuračka)

Havrani dostali pod Zoborom šesť gólov, prehrali 2:6

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany cestovali k utorkovému "trojkráľovému" stretnutiu Tipsport extraligy na horúci ľad Nitry, kde sa im však v tejto sezóne celkom darilo. Žiaľ v tomto prípade to neplatilo, pretože domáci hráči počas celého zápasu havranov prevyšovali a zaslúžene vyhrali v pomere 6:2. Po nedeľnom víťazstve nad Martinom tak Piešťanci opäť prehrali a ďalej unikajú im tak cenné body.

06. 01. 2015 19:41  |  Šport / Hokej
Dnešný sviatočný deň sa niesol v znamení krásneho slnečného počasia. (Maroš Perlák)

Dnešný sviatočný deň sa niesol v znamení krásneho slnečného počasia

Pozrite si fotogalériu z dnešného dňa .

06. 01. 2015 16:30  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Silvestrovská zábava na Námestí slobody. (Alexandra Mathiasová)

Výzbroj na Silvestrovskú zábavu - punč, šampanské i pálené

Aj napriek nepríjemným mínusovým teplotám koniec roka oslávili Piešťanci vo veľkom štýle. Nechýbala zábava, odpočítavanie posledných sekúnd starého roka či tradičný ohňostroj.

06. 01. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (red)

Piešťany majú opäť menej obyvateľov

Počet Piešťancov sa opäť znížil. Oproti minulému roku má naše mesto o takmer 100 obyvateľov menej. K 1. januáru 2015 tu bývalo 28 705 ľudí. Pred rokom to bolo 28 797 občanov.

06. 01. 2015 10:28  |  Piešťany / Aktuálne
Centrum voľného času AHOJ. (archív MsÚ)

Radní poslali žiadosť o dotáciu na opravu strechy Centra voľného času

Po tom, čo vlani Centrum voľného času AHOJ získalo novú fasádu, tento rok radní zabojujú o peniaze na opravu strechy. Mesto totiž v týchto dňoch požiadalo Ministerstvo kultúry SR o grant vo výške viac ako 17 tisíc eur.

06. 01. 2015 09:35  |  Piešťany / Aktuálne
Herci sa v najnovšej hre Sláva vynikajúco zhostili absolútne „neradošinskej“ témy. (Igor Paulech)

Svetoznámemu komikovi nasadil vážnu tvár

Aj komici majú právo byť smutní, nesmiať sa a život žiť s vážnou tvárou. Radošinské naivné divadlo ukázalo práve takúto tvár jedného z najznámejších zabávačov histórie. V piešťanskom Dome umenia vo štvrtok 18. decembra 2014 premiérovo uviedli najnovšiu hru Sláva.

06. 01. 2015 09:00  |  Kultúra / Divadlo
Tradičný silvestrovský výstup na Marhát si tento rok v mrazivo bielej zime užilo asi tisíc ľudí. (Viera Dusíková)

V Piešťanskom týždni 1/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v stredu ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

05. 01. 2015 14:38  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. obr. (ntssr)

Mobilný odber krvi

Mesto Piešťany a Národná transfúzna služba SR srdečne pozýva všetkých darcov a prvodarcov na darovanie krvi, ktoré sme sa rozhodli uskutočňovať prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky Národnej transfúznej služby SR pracovisko Trnava. Zapojte sa aj vy a príďte darovať vzácnu tekutinu – krv.

05. 01. 2015 13:30  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Lenka je prvým bábätkom Piešťancov

Dvanásť minút po šiestej hodine ráno sa v pondelok 5. januára narodilo prvé dieťatko piešťanskej mamičke Zuzane Machovičovej . Je prvé nielen v jej živote, ale zároveň je prvým občanom Piešťan v novom roku. Malá Lenka má „modelkovské“ miery. Váži 3000 gramov a meria 50 centimetrov a má sa k svetu. Mamička ju priviedla na svet cisárskym rezom. Operáciu vykonali MUDr. Jozef Polák a primár piešťanskej pôrodnice, MUDr. Ladislav Gleso. Z dieťatka mal obrovskú radosť i tatino – Radovan Machovič.

05. 01. 2015 12:40  |  Piešťany / Aktuálne
Nehoda na Dopravnej ulici. (Maroš Perlák)

Podnapitý vodič nezvládol zákrutu a skončil v priekope

Po nezvládnutí zákruty na Dopravnej ulici v Piešťanoch skončil vodič osobného auta Peugeot 206 v priekope vedľa cesty.

05. 01. 2015 11:24  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Petránsky Ľudovít - Vincent Hložník - Posolstvá a vízie

Kniha týždňa: Vincent Hložník - Posolstvá a vízie

Dávame do pozornosti jedinečnú knižnú novinku, monografiu Vincent Hložník. Posolstvá a vízie / Messages and Visions - Petránsky Ľudovít/. Vydala Galéria Nedbalka.

05. 01. 2015 09:23  |  Kultúra / Kniha
Ilustr. foto (mp)

Hološko, Stoch a Lednický prispeli spolu na charitu

Slovenskí futbaloví reprezentanti Miroslav Stoch, Filip Hološko a ich agent zo zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency Milan Lednický dobročinne pomohli počas sviatkov sumou 6000 eur tým, ktorí to najviac potrebujú. Spomenuté trio bolo aj po šiesty raz garantom veľkej charitatívnej akcie Milé Vianoce, ktorá sa pod záštitou primátora mesta Nitra Jozefa Dvonča organizuje od roku 2009. Tentoraz prerozdelili finančné dary deviatim rodinám s ťažkým osudom. Všetko sa udialo priamo na hracej ploche počas halového turnaja MY Nitrianskych novín, na ktorom sa zúčastnilo 52 mužstiev. Na charitatívne účely prispeli Lednický a spol. za šesť rokov dovedna 65 000 eurami.

05. 01. 2015 09:14  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Konečne! Havrani vstúpili do roku 2015 víťazstvom v Martine!

V nedeľnom stretnutí Tipsport extraligy, pred zaplneným martinskými tribúnami dokázali hokejisti ŠHK 37 nad domácim Martinom zvíťaziť 3:2 , keď sa o dva góly postaral Kutálek a jeden pridal Kotaška. Tréner Leo Gudas si tak pripísal prvé a dôležité víťazstvo v Piešťanoch.

04. 01. 2015 19:33  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (ed)

SHMÚ vydal výstrahu pred snehom

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu najnižšieho prvého stupňa pred snehom, ktorý môže napadnúť v nedeľu 4. januára a v pondelok 5. januára na severe stredného Slovenska.

04. 01. 2015 10:43  |  Piešťany / Aktuálne
Príjemné a bezpečné bývanie v Piešťanoch. (archív Projecthousing)

Príjemné bývanie na kraji mesta pre mladých aj seniorov

Chcete sa osamostatniť a hľadáte byt v Piešťanoch, ktorý vonia absolútnou novotou a je zabezpečený tak, že žiaden zlodej nemá šancu dostať sa nielen do vnútra, ale ani k vášmu autu? Hľadáte príjemné miesto, ktoré vám poskytne prežiť voľný čas a pokojné chvíle bez stresu? Našli sme ho za vás. Byt, ktorý hľadáte, sa nachádza na kraji mesta v novo zrekonštruovanom štvorposchodovom tehlovom bytovom dome na Žilinskej ceste číslo 77.

03. 01. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 20435

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

Ceny pohrebných a cintorínskych služieb v Piešťanoch sú?

  1. 73.6%
  2. 10.1%
  3. 16.3%

Doposiaľ hlasovalo: 435