Všetky články

Inzercia Piešťanský týždeň 28/16

15. 07. 2016 12:00  |  Rýchly výber / Inzercia
Jozef Malík bol vždy kritikom vedenia mesta. (jv)

Poslanec J. Malík: V rozvoji mesta sme sa nepohli ani o krok

Uplynula polovica volebného obdobia, a tak sme oslovili Jozefa Malíka (NEKA), jedného z najaktívnejších poslancov piešťanského mestského zastupiteľstva. Zisťovali sme prostredníctvom našich otázok, ako dobu od posledných komunálnych volieb hodnotí, či je spokojný s doterajšou prácou samosprávy, kde vidí pozitíva, prípadne nedostatky, a aká je ešte šanca kúpeľné mesto do konca tohto volebného obdobia zmeniť.

15. 07. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po úspechu v Piešťanoch si David Koller zahrá aj vo Vrbovom. (am)

S pesničkami je to ako so vzťahom

Český spevák, bubeník a gitarista David Koller, ktorého preslávilo pôsobenie v skupine Lucie, vystúpil v posledný májový víkend v Piešťanoch a v sobotu 16. júla sa predstaví na festivale Vrbovské Vetry. Hlavný headliner CityFestu poskytol Piešťanskému týždňu exkluzívny rozhovor.

15. 07. 2016 09:30  |  Kultúra / Hudba
V Dolnom Lopašove hasili horiaci posed. (KR HaZZ)

Hasiči zachraňovali labuť, horel aj poľovnícky posed

Piešťanskí hasiči vyrážali v uplynulých dňoch k dvanástim prípadom. Pre búrku odstraňovali popadané konáre v meste i regióne, pomáhali občanom zabezpečiť vytopené byty, no hasili tiež poľovnícky posed v Dolnom Lopašove. Pomoc potreboval aj operenec uviaznutý v rybárskej sieti.

15. 07. 2016 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Úspešní plavci ŠPK Kúpele.  (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele ukončili sezónu úspešne

Majstrovstiev Slovenska na otvorenej vode v sobotu 2. júla na Zlatých Pieskoch v Bratislave sa zúčastnili traja plavci z ŠPK Kúpele Piešťany v zastúpení každej vekovej kategórie, kde si každý z nich vybojoval medailové umiestnenie. Na MS v diaľkovom plávaní tak klub ukončil úspešnú tohtoročnú letné sezónu.

15. 07. 2016 07:30  |  Šport / Plávanie
F. Zeman sa stal juniorským vicemajstrom Slovenska v zjazde. (Lukáš Navrátil)

CTM Racing Team s Piešťancami bol na majstrovstvách najúspešnejší

Pretekári CTM Racing Teamu s Piešťancami Filipom Zemanom a Lukášom Učňom sa počas posledného júnového víkendu zúčastnili tretieho kola Slovenského pohára v zjazde v Jasnej, ktoré boli zároveň majstrovstvami Slovenska a aj historicky prvými zjazdovými pretekmi na Slovensku v kategórii UCI C2. CTM Racing Team bol najúspešnejším tímom na podujatí. Zeman sa stal juniorským vicemajstrom a Učeň skončil tretí v kategórii Elite Men.

14. 07. 2016 17:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zástupcovia TJ Jozef Orich a Milan Slabý prevzali ocenenie od Jozefa Svetlíka (vľavo). (ms)

Oslávili 50 rokov kočínsko-lančárskeho futbalu

Prvú júlovú sobotu si v Kočíne pripomenuli 50. výročie založenia Telovýchovnej jednoty. Slávnostného podujatia sa zúčastnili aj zakladajúci i zaslúžilí členovia a pri tejto príležitosti sa odohrali aj tri priateľské futbalové stretnutia.

14. 07. 2016 16:00  |  Šport / Futbal
Nina Szobolovská v sobotu bojovala, na medailu však nedosiahla. (archív ŠK Kajak)

Na Nováckej päťstovke sa darilo aj Moravancom

Vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom si z ďalších pretekov Slovenského pohára, Nováckej päťstovky, odniesli slušnú zbierku medailí. Na stupienkoch víťazov sa ocitli najmä dievčatá - zlato si vypádlovali viackrát Martina Havrilová a Lucia Valová, raz Romana Švecová. Pretekalo sa v dňoch 2.-3. júla na tratiach 200, 500 a 2000 metrov.

14. 07. 2016 15:15  |  Šport / Veslovanie
Mestská polícia Piešťany

Z denníka Mestskej polície

14. 07. 2016 13:00  |  Krimi / Čierna kronika
Hracie prvky zo svojpomocne vystavaného ihriska odstránili. (am)

Detské ihrisko na Vodárenskej radnica zrušila

Nových detských prvkov na najväčšom piešťanskom sídlisku či v centre mesta pribúda, v okrajovej časti mesta naopak majú po novom o ihrisko menej. Mesto sa rozhodlo odstrániť hracie prvky, donedávna sa nachádzajúce na križovatke ciest Vodárenská, Kláštorská a Jánošíkova.

14. 07. 2016 11:30  |  Piešťany / Aktuálne
Zhruba za trištvrtehodinový obrad v Piešťanoch zaplatíte 97 eur. (jk)

V Piešťanoch za dom smútku stovka, v Trnave nič

Naozaj sa nenájde spôsob, ako znížiť poplatky za cintorínske služby v Piešťanoch? I takéto otázky mohlo vyvolať vystúpenie poslankyne a zároveň šéfky piešťanských cintorínov Elišky Gockej na poslednom mestskom zastupiteľstve z 29. júna tohto roka. Kto by ale dúfal, že od nej zazneli vecné argumenty a informácie, ktoré by preukázali, že Piešťanský týždeň sa mýli a cenník služieb je naozaj objektívny, bol by veľmi sklamaný.

14. 07. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Deň otvorených dverí prišlo viac ako 1300 návštevníkov. (Peter Herceg)

Ruiny Katarínky prilákali rekordný počet návštevníkov

V dechtickej malebnej zrúcanine kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutočnilo tradičné podujatie Dňa otvorených dverí. Od vzniku projektu v roku 1994 sa pomyselné dvere otvorili už po šestnásty raz. V utorok 5. júla však podujatie prilákalo zatiaľ najväčší počet ľudí, viac ako 1300 návštevníkov prišlo z rôznych krajov Slovenska, ale aj zo zahraničia.

14. 07. 2016 09:00  |  Región / Aktuálne
Vodáci z klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa na Nováckej päťstovke nestratili. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí kanoisti získali v Novákoch 25 medailí

Vodáci z piešťanského klubu Kajak & Kanoe sa počas prvého júlového víkendu zúčastnili pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Novácka Päťstovka, kde si zmerali sily so svojimi rovesníkmi. Za horúceho sobotného počasia sa pretekalo na päťstometrových tratiach vo veku od 13 rokov a pre mladších boli pripravené 2000-metrové trate v singlových i deblových disciplínach. Aj napriek tropickým teplotám sa im podarilo získať až 25 medailových umiestnení.

13. 07. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Rybárske stany sú na Vážskom ostrove každoročne. (kk)

Neporiadni kempujúci na Vážskom ostrove

Neutešená situácia na piešťanskom Vážskom ostrove s neporiadnymi kempujúcimi sa opakuje každé leto. Tak ako v minulom roku aj tentoraz nás oslovili čitatelia, ktorí so sťažnosťou nepochodili na mestskej polícii, ale ani u správcu vodného toku Slovenského vodohospodárskeho podniku.

13. 07. 2016 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (L. Duračka)

Blíži sa koniec havranov v Tipsport lige?

Tipsportligovému hokejovému tímu ŠHK 37 Piešťany podľa slov jeho prezidenta Jaroslava Lušňáka hrozí zánik. "Je to stále v riešení. Hľadáme spôsob, ako uniknúť zo zániku. Pred rokom sa všetky veci pohli až 15. júla. Momentálne sa pracuje hlavne na tom, aby sme splnili podmienky pre udelenie licencie do najvyššej súťaže. Uvidíme, čo nám prinesie doba. Vieme, že máme málo času, ale teraz sa venujeme tomu, aby sme do konca mesiaca splnili podmienky stanovené Pro Hokejom,“ povedal Lušňák v rozhovore pre hokejportal.net a pokračoval: "Minulý rok sa všetko zlomilo behom dvoch dní."

13. 07. 2016 12:44  |  Šport / Hokej
Stredu ráno sa vodičom naskytol takýto netradičný pohľad. (archív)

Stojan na bicykle na okružnej križovatke

Zrejme prejav "siláctva" sa objavil v stredu 13. júla ráno na okružnej križovatke pred Krajinským mostom v Piešťanoch. Stojan na bicykle tam s určitosťou neodfúkol vietor, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa ku križovatke dostal ako dôsledok návratu "siláka" z nočnej zábavy.

13. 07. 2016 11:10  |  Piešťany / Aktuálne
Mocenský boj v Trnavskej vodárenskej spoločnosti zúri už viac ako rok. (Jozef Vojčiniak)

Tamajkovi a Bročkovi sa podarilo TAVOS paralyzovať

V predchádzajúcom vydaní Piešťanského týždňa sme priniesli informáciu z valného zhromaždenia Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS), ktoré sa konalo 28. júna v Maduniciach. Na valnom zhromaždení deväťdesiatich ôsmich starostov obcí, ktoré sú akcionármi vodárenskej spoločnosti, piešťanský primátor Miloš Tamajka oznámil, že platnosť jeho odvolania z dozornej rady TAVOS-u, ktoré sa odohralo na predchádzajúcom mimoriadnom valnom zhromaždení (MVZ), napadol žalobou na súde.

13. 07. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zapojte sa do súťaže a môžete vyhrať jednu z 13 cien. (red)

Zapojte sa do súťaže a môžete vyhrať jednu z 13 cien.

Súťažiaci vstupuje do súťaže zaslaním vyplneného anketového formulára s nalepenými ktorýmikoľvek piatimi rôznymi kupónmi uverejnenými v Piešťanských týždňoch č. 27 – 34 zo dňa 04.07.2016 až 23.08.2016 a svojím telefonickým kontaktom alebo zaslaním SMS na číslo 6670 vo formáte: win(medzera)odpovede na anketu(medzera)telefónne číslo, pričom cena spätnej sms je 1,60 € s DPH. Pre zaradenie do žrebovania je rozhodujúci termín doručenia sms (26.08.2016 do 12:00 h.) alebo termín doručenia ktoréhokoľvek kupónu uverejneného v Piešťanskom týždni špecifikovaného vyššie a to do 26.08.2016 do 12:00 hod na adresu sídla spoločnosti WINTER média, a.s. Teplická 63, 921 01 Piešťany.

13. 07. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nový hrací prvok nájdete za Kauflandom. (pror)

Na Trajane vyrástla lanová loď

13. 07. 2016 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Tanečníci, hudobníci aj speváci predviedli umenie z rôznych regiónov Slovenska. (am)

Diváci si vyžiadali prídavok

Tanečníci i hudobníci z folklórneho súboru Máj spríjemnili horúce popoludnie domácim i turistom. V nedeľu 10. júla sa predviedli na pódiu Hudobného pavilónu v piešťanskom mestskom parku.

12. 07. 2016 15:30  |  Kultúra / Hudba

Tomáš Horký: Nech žijú šťastne, bez humbuku

Azda najväčšou udalosťou uplynulého víkendu bola prominentná svadba piešťanskej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej dnes už manžela Michala Navaru. Šialenstvo, ktoré sa okolo toho rozpútalo, mi už trošku lezie na nervy. Zapnem počítač, hneď na mňa vyskočí Cibulková, pustím televízor - Cibulková, otvorím chladničku - Cibulková.

12. 07. 2016 14:30  |  Piešťany / Editoriál
Pri opravách spodnej časti mosta nebude premávka obmedzená. (pror)

Rekonštrukcia Krajinského mosta má pokračovanie

Krajinský most v Piešťanoch čaká druhá etapa rekonštrukcie, podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša však práce nijakým spôsobom neobmedzia jeho prevádzku. Obyvatelia mesta tak nebudú mať problémy s presunom na druhú stranu Váhu, ako to bolo pred dvomi rokmi.

12. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vo Vrbovom otvorili nové detské ihrisko Žihadielko (archív E. Fúrikovej)

Vrbovské deti sa tešia z ihriska Žihadielko

Prvý júlový víkend sa vo Vrbovom niesol v znamení veselých včielok, na Sídlisku 9. mája totiž slávnostne otvorili Žihadielko. Pásku na jedinečnom detskom ihrisku v sobotu 2. júla prestrihli primátorka Vrbového, zástupca spoločnosti Lidl a predovšetkým deti.

12. 07. 2016 09:00  |  Región / Aktuálne
Pri opravách spodnej časti mosta nebude premávka obmedzená. (pror)

V Piešťanskom týždni 28/16 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

11. 07. 2016 15:40  |  Piešťany / Najbližšie číslo
V máji na ceste smerom na Havran vodička nezvládla
riadenie a napálila do stromu. (KR HaZZ)

V Piešťanskom okrese bolo viac nehôd ako vlani

Trnavská krajská polícia zaevidovala za prvý polrok 550 dopravných nehôd, čo je o 32 menej ako vlani. Najviac, 158, ich zaznamenali v okrese Trnava, v Piešťanskom okrese vodiči havarovali 53-krát, čo je o sedem viac ako v predchádzajúcom období.

11. 07. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
win(medzera)vetry(medzera)telefónne číslo na skrátené číslo 6660

Súťažte o lístky na Vetry

11. 07. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (pixabay.com)

Po horúčavách nás čaká ochladenie

Začiatok týždňa nás víta horúcim letným počasím vhodným najmä na pobyt pri vode, no už od stredy treba podľa predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu rátať s ochladením.

11. 07. 2016 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
dávame do Vašej pozornosti skvelú knihu Americký cisár

Kniha týždňa: Americký cisár

Tento týždeň dávame do Vašej pozornosti skvelú knihu Americký cisár - Masový útek z Haliče(Martin Pollack). Vydalo vydavateľstvo Absynt v edícii Prekliati reportéri.

11. 07. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
Ilustr. foto (L. Duračka)

S hokejom v Piešťanoch to nevyzerá dobre

Budúcnosť seniorského hokeja v Piešťanoch je stále nejasná. Prezident ŠHK 37 pripustil, že štart A-mužstva v nasledujúcej sezóne Tipsport Ligy je ohrozený. S istotou bude mať v Piešťanoch svoje sídlo slovenská reprezentácia do 20 rokov. Hokej v kúpeľnom meste však trápia aj technické problémy, a to výmena mantinelov, respektíve plexiskiel, ktorá sa skomplikovala pri jednaniach s Mestom Piešťany.

11. 07. 2016 08:30  |  Šport / Hokej
crossfit 272

Crossfiteri Filus so Slukom v Havířove na druhom mieste medzi dvojicami

Piešťanskí crossfiteri z Crossgymu Juraj Filus a Michal Sluka koncom júna zúčastnili na súťaži dvojíc v českom Havířove – Superior 14 „Regionals“. Hoci Piešťanci vôbec prvýkrát súťažili ako dvojica, v elitnej kategórii, kde sa zišla kvalitná konkurencia skončili na druhej priečke.

10. 07. 2016 18:07  |  Šport / Ďalšie športy
Ján Orlovský (uprostred) sa tešil z ocenenia Stavba roka 2014 spolu s autormi rekonštrukcie Elektrárne. (archív J. Orlovského/(jk))

J. Orlovský: Pri otvorení Elektrárne som mal pocit zadosťučinenia

Dlhoročný hovorca Západoslovenskej energetiky, Piešťanec Ján Orlovský, dnes pracuje v treťom sektore. Jeho práca sa zameriava na podporu otvorenej spoločnosti, ochranu ľudských práv a demokracie. Pred desiatimi rokmi si vzal do hlavy, že pamiatkovo chránená mestská Elektrárňa si zaslúži dôstojnejšie postavenie a - podarilo sa. Rekonštrukcia získala rad významných ocenení. V minulom roku jej brány prekročilo takmer šesťtisíc návštevníkov, napriek tomu sa však správca objektu rozhodol priestor na leto zavrieť a vypísať tender na nového prevádzkovateľa.

10. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
babo 27 (NAWPY)

Srdečne blahoželáme!

10. 07. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Klavirista Ivan Gajan (v popredí vľavo) divákom venoval i prídavok. (autor)

I. Gajan má k Mozartovi citový vzťah

Posledným koncertom na doskách Domu umenia Piešťany v rámci 61. music festivalu v Piešťanoch sa stalo vystúpenie Štátneho komorného orchestra Žilina. V utorok 28. júna zoskupenie viedol dirigent Leoš Svárovský. Sólista Ivan Gajan, ktorý divákov ohúril natoľko, že si vypýtali i prídavok, Piešťanskému týždňu prezradil, ako to vyzerá s nádejnou mladou generáciou talentov.

09. 07. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zuzana Boorová a Marek Mašan budú korčuľovať životom spolu. (Lenka Mikesková)

Pred svadbou na korčuliach k Čerencu

V sobotu 25. júna si povedali „áno“ Zuzana Boorová a Marek Mašan z Piešťan. V evanjelickom kostole ich manželský zväzok potvrdil farár Branislav Dolinský. Po vážnej chvíli nasledovala veselica. Svadobná hostina sa konala v reštaurácii na sídlisku Adam Trajan. Novomanželia sa odfotili na hrádzi vodnej nádrže Čerenec, pretože oboch spája záľuba korčuľovanie, ženích si obul korčule.

09. 07. 2016 09:00  |  Piešťany / Zosobášili sa
Ešte pred rokmi sa na hojdačke jašili deti. (am)

Na obľúbené ihrisko zabudli

Deti minulého storočia si iste spomínajú na letné večery strávené na piešťanskej lodenici. Kým rodičia debatovali pri dobrej kofole, studenom pive či slaných tyčinkách, ich potomstvo sa hralo na tamojších detských ihriskách. Jedno z nich, stojace vedľa bývalého hostinca a zhorených ubytovní, už dlhšiu dobu chátra.

08. 07. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Teren (vpravo) s manželom galeristky, Martinom Ondkom. (vd)

Melancholický pútnik Laco Teren sa vrátil do Piešťan

Keď sa medzi galeristom, v tomto prípade Dagmar Ondkovou, a umelcom, ktorý o sebe vyhlasuje, že vlastne ani poriadne maľovať nevie, pričom patrí k najzaujímavejším tvorcom generácie výtvarníkov slovenskej postmoderny, vytvorí priateľské puto, môže z toho vzniknúť zaujímavá výstava. Ladislav Teren, ktorý ako decko vyrastal v Piešťanoch, sa do mesta vrátil cez svoje obrazy.

08. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 27/2016

08. 07. 2016 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Mäso treba piecť asi dve hodiny pod pokrievkou.

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

08. 07. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
Muži v uniformách museli prekonať 74 výškových metrov. (vv)

HASIČI TRÉNOVALI ZÁSAH V NEPRÍSTUPNOM TERÉNE

Horúce letné počasie praje nielen kúpaliskám, no nanešťastie aj zvýšenému riziku vzniku požiarov. O záchranu majetku a životov sa v našom regióne starajú piešťanskí príslušníci hasičského a záchranného zboru, no i tí si zásahy musia dobre precvičiť. Tak urobili i v piatok 24. júna, kedy spoločne s členmi Dobrovoľného hasičského zboru v Moravanoch nad Váhom trénovali hasenie v neprístupnom teréne na Výtokoch.

08. 07. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Valné zhromaždenie TAVOS-u sa konalo za zatvorenými dverami. (Jozef Vojčiniak)

Komentár: Zmätky a hádky v TAVOS-e nemajú konca

Boj o moc v Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS) sa stále neskončil. Preukázali to aj skutočnosti, ktoré sa udiali na riadnom valnom zhromaždení vodární v utorok 28. júna v Maduniciach. Kým na májovom mimoriadnom valnom zhromaždení TAVOS-u nadpolovičnou väčšinou hlasov akcionári odvolali z dozornej rady piešťanského primátora Miloša Tamajku a spolu s ním aj primátorku Vrbového Emu Maggiovú, na minulotýždňovom stretnutí starostov z deväťdesiatich ôsmich obci im Tamajka na oplátku oznámil, že Okresný súd v Piešťanoch svojím predbežným opatrením platnosť ich uznesenia z predchádzajúceho valného zhromaždenia pozastavil.

08. 07. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Decca)

Hudobný tip: Robert Plant - Raising Sand

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 22.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

08. 07. 2016 08:30  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Tanečníci sa s miestnymi deťmi ochotne pofotili. (autor)

Rakovické deti si za odmenu žrebovali lístky na kolotoče.

Deťom, pedagógom, ale i rodičom sa skončil ďalší školský rok plný povinností. Žiaci však nedreli len v laviciach, ale svoje zručnosti zdokonaľovali v rôznych záujmových útvaroch. Pri varení či florbale sa uplynulý rok stretávali i deti z Centra voľného času pri Základnej škole a materskej škole Rakovice.

07. 07. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bezpríspevkoví darcovia krvi sledovali v Drahovciach aj kultúrny program. (autor)

Darcov krvi si uctili spoločenskou oslavou

V kultúrnom dome v Drahovciach sa v piatok 24. júna zišla početná skupina bezpríspevkových darcov krvi. Pozvanie predsedníčky Márie Ivančíkovej prijal okrem iných aj starosta obce Juraj Klein. Darcov čakal kultúrny program v podaní tanečného súboru Austedis z Piešťan a domáceho ochotníckeho divadla Dobreta. Nasledovala slávnostná večera a spoločenské posedenie. Drahovčania si takýmto spôsobom uctili ľudí, ktorí síce nebažia po sláve či úcte, ale oboje si zaslúžia.

07. 07. 2016 14:30  |  Piešťany / Aktuálne
Materské centrum Úsmev získalo väčšie priestory za symbolické euro. (foto: archív MC Úsmev)

Rodičia z Úsmevu získali priestory pre deti

Jedným z najaktívnejších občianskych združení, ktoré pôsobia v Piešťanoch, je Materské centrum Úsmev. Sídli na Ulici A. Hlinku v priestoroch bývalej práčovne. Záujem o aktivity tohto združenia určeného hlavne pre deti a ich rodičov stúpa. Herňa je často obsadená, a tak rodičia dali hlavy dokopy a požiadali mesto o prenájom väčších priestorov. Za symbolické euro získali luxusnú plochu, ktorej ale chýba luxusné vybavenie.

07. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Falošné hračky môžu byť zdraviu nebezpečné. (Colný úrad Trnava)

Colníci zistili takmer šesťtisíc falošných hračiek

V závere minulého mesiaca colníci skontrolovali zásielku plnú hračiek, ktorá bola dovezená z Číny. Určená bola na slovenský trh. Pri kontrole tovaru vzniklo podozrenie z porušovania práva duševného vlastníctva ochranných známok Lego, Minecraft, Disney Frozen, Star Wars, Spongebob, Hello Kitty... V rukách colníkov tak skončilo 600 plastových mečov, 2780 plyšových hračiek, 2160 plastových bábik a 198 skladačiek Lego. Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov, bola predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur.

07. 07. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto (pixabay.com)

Anketa: Kam na dovolenku?

Podľa štatistík drvivá väčšina Slovákov strávi tento rok dovolenku v domovine. Urobia tak nielen z obáv z niektorých zahraničných destinácií, ale i z finančného dôvodu. Na jedného člena domácnosti majú vyčlenenú maximálnu sumu päťsto eur. Cestovné kancelárie chrlia rôzne dovolenkové balíčky, ponuky typu first moment aj last minute. Letecké spoločnosti ponúkajú linky priamo z Bratislavy. Najmä mladí sú zavesení na internete a kontrolujú ceny leteniek. Len čo vyskočí lacná, okamžite si kupujú. Takýmto spôsobom sa dá cez prázdniny precestovať svet. Zaujímalo nás, kam sa chystajú našinci.

07. 07. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
IMG 1853 resize-640x427 (Kajak & Kanoe Piešťany)

Piešťanskí vodáci uspeli na Trenčianskej regate

Počas posledného júnového víkendu si zmerali sily nielen esá slovenskej rýchlostnej kanoistiky na Majstrovstvách Európy v Moskve, ale aj ich budúci následovníci na Trenčianskej regate za účasti 26 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Členom klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa v Trenčíne darilo, pretože mladí vodáci obsadili hneď niekoľko pódiových umiestnení.

07. 07. 2016 08:13  |  Šport / Kanoistika
DSC 0053 resize (Foto: Archív autora)

Vančo stále neporazený, Sloboda s dvomi striebrami

Poslednými veslárskymi pretekmi pred letnou prestávkou boli Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky vo veslovaní, ktoré sa uskutočnili v Račiciach. Piešťanský klub VK Sĺňava Piešťany reprezentovali iba muži, ktorí zaznamenali tri pódiové umiestnenia.

06. 07. 2016 13:01  |  Šport / Veslovanie
Na Vrbovskej ceste sa prepadol asfalt, jamu už opravili. (vd)

Jamu zaplátali všetkým, čím mali

V Piešťanoch na Vrbovskej ceste, ktorú kompletne zrekonštruovali pred šiestimi rokmi za viac ako 400-tisíc eur, sa vytvorila koncom júna hlboká diera. Asfalt sa prelomil pri okraji vozovky. Jama s priemerom asi šesťdesiat centimetrov odkryla útroby prázdneho podložia. Cestári jamu najskôr označili a v pondelok 27. júna bielo-červené výstražné zábrany posunuli a pustili sa do opravy.

06. 07. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mladí plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali viacero cenných kovov.  (archív ŠPK Kúpele)

Deväťroční plavci ŠPK v prvom polroku úspešní

V prvom polroku 2016 sa do súťažnej sezóny zapojili aj deväťroční plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Zúčastnili sa troch kôl Slovenského pohára v plávaní žiakov, dvoch kôl krajských majstrovstiev Slovenska a troch pohárových pretekov v Handlovej, Považskej Bystrici a v Nových Zámkoch. Celkovo si odniesli 11 zlatých, 18 strieborných a 9 bronzových medailí.

06. 07. 2016 09:34  |  Šport / Plávanie
Články 4101 - 4150 z 24883
GARGO
Regal Burger

Anketa