Všetky články

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového   (Viera Dusíková)

Bylinkový kúpeľ na detský ekzém

Už naše babičky nám robili bylinkový kúpeľ, keď sa na koži objavil ekzém. Do dvoch litrov vody dajte tri polievkové lyžice dubovej kôry a po jednej lyžici kamiliek a fialky trojfarebnej. Spolu povarte asi 15 minút, odstavte na 15 minút a preceďte do kúpeľa. Kúpeľ opakujte tak dlho, dokiaľ sa ekzém nestratí. Popritom pite čaj z lopúchového koreňa alebo z brezových listov.

02. 11. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne
Výstavu kachlíc môžete vidieť do 10. decembra. (vd)

Hrejivé čaro hliny pretavené do kachlíc

Vo výstavných priestoroch Vily dr. Lisku predstavil historik Andrej Bolerázsky z Balneologického múzea v Piešťanoch veľké množstvo kachlíc a ich fragmentov z kachľových pecí. Mnohé z nich objavili pri archeologických výskumoch, zachovali sa však už len ich fragmenty. Na vernisáži, ktorá sa konala 10. októbra, vystúpili aj talentovaní hudobníci zo základnej umeleckej školy.

02. 11. 2013 00:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Hokejisti konečne vyhrali, Martin zdolali 4:1!

V piatkovom kole Tipsport extraligy privítali piešťanskí hokejisti na domácom ľade hostí z Martina. "Havranom" sa v poslednej dobe príliš nedarilo, prehrali štyri zápasy po sebe a výhru potrebovali ako soľ. Šnúru zápasov bez výhry sa im však proti Martinu podarilo pretrhnúť, keď svojho súpera zdolali 4:1. Piešťanci vyhrali prvú tretinu 2:1 a ďalšie dva góly pridali v poslednom dejstve a definitívne tak rozhodli o trojbodovej výhre. V nedeľu čaká hráčov ŠHK 37 Piešťany rozbehnutá Banská Bystrica, ktorá v piatok nadelila Trenčínu debakel 5:0 na ich ľade.

01. 11. 2013 21:07  |  Šport / Hokej obsahuje video
Tekvice vyrezali v CVČ Ahoj školáci z Holubyho ulice v Piešťanoch. (vd)

Halloweenske strašidielka v CVČ Ahoj

Centrum voľného času Ahoj Piešťany prichystalo vo štvrtok 24. októbra pre deti zo školského klubu na Holubyho ulici podujatie s názvom Vyrezávanie tekvíc.

01. 11. 2013 12:00  |  Správy / Aktuálne
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 44/2013

Piešťanský týždeň inzercia

01. 11. 2013 10:00  |  Rýchly výber / Inzercia
Kancelária cintorína na Bratislavskej ceste v Piešťanoch, ale aj predajňa kvetín a tiež toalety budú k dispozícii aj počas víkendu. (vd)

V Piešťanoch budú cintoríny otvorené do 21.00 h

Počas piatkového Sviatku všetkých svätých a prichádzajúceho dušičkového víkendu budú v Piešťanoch aj v mestskej časti Kocurice otvorené cintoríny do 21.00 h.

01. 11. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto.

Ad: Psy sa bránia útokom

Priznám sa, že ma dokážu vytočiť tie nekonečné úvahy, ktorými nás zahŕňajú rôzni samozvaní experti vždy, keď pes nebezpečne zaútočí na človeka. Vždy sa nesú v tom zmysle, že ten psík za nič nemôže, musel byť vyprovokovaný, len si bránil svoj priestor, alebo za to môže dieťa, ktoré mu strčilo do ucha ceruzku - (editorial z PT č. 43).

01. 11. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
Žiaci základnej školy ochutnávali jablkové dobroty. (archív školy)

Rakovice ocenili Jablkový sen

Na strednej odbornej škole (SOŠ) v Rako-viciach sa v piatok 25. októbra už po dvanástykrát uskutočnili jablkové hody. Gazdinky z obcí Mikroregiónu nad Holeškou tento rok pripravili päťdesiat ovocných a jablkových špecialít. Víťazným múčnikom sa stal Jablkový sen, ktorý do súťaže pripravila študentka prvého ročníka SOŠ Rakovice, Ivana Adamcová z Piešťan.

01. 11. 2013 00:00  |  Správy / Aktuálne
Erika Hornáková, farmárka z Myjavy, a Eva Martinovičová, „koučka“ z Bratislavy, napísali svoje knižné debuty. (vd)

Lektorka a farmárka si vraj vymenia role

Piešťanské informačné centrum hostilo dve autorky knižných debutov. Lektorka a koučingová manažérka Eva Martinovičová prišla koncom septembra z Bratislavy a jej kolegyňa Erika Hornáková z myjavských lazov, kde farmárči a píše knihy. Dve ženy z dvoch rôznych svetov otvorili svoje duše.

31. 10. 2013 13:00  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Piešťany Dragons Podolie bude nastupovať v druhej najvyššej futsalovej súťaži.

Piešťany Dragons Podolie prináša futsal do kúpeľného mesta

Futsal je medzi nadšencami čoraz obľúbenejší a už aj Piešťany budú mať v tomto športe svoje zastúpenie. Klub bude pod názvom Piešťany Dragons Podolie nastupovať druhej najvyššej slovenskej futsalovej súťaži a hrať sa bude v hale Gymnázia Pierra de Coubertina.

31. 10. 2013 12:43  |  Šport / Ďalšie športy
Radosť školákov z titulu - Zelená škola bola neopísateľná. (vd)

Spojená škola v Piešťanoch získala titul "Zelená"

Priečelie budovy Spojenej školy na Žilinskej ceste v Piešťanoch zdobí bielo-zelená vlajka. Je symbolom programu s názvom Zelená škola, ktorý úspešne zavŕšili certifikátom žiaci spolu so svojimi učiteľmi a rodičmi. Dva roky prispievali svojou troškou k zlepšeniu a ochrane prostredia.

31. 10. 2013 10:12  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Na zrážku s vodičom záchranky doplatil vodič Fordu Fiesta. (HaZZ)

Na križovatke sa zrazila záchranka s Fordom

Na križovatke ulíc Vajanského-Záhradná v Piešťanoch sa v piatok 25. októbra popoludní zrazilo osobné motorové vozidlo Ford Fiesta so záchrankou. Privolaní hasiči tu vykonali protipožiarne opatrenia na poškodenom Forde, z križovatky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny a pozametali úlomky plastov. Pri tejto nehode sa nik nezranil. Sanitka mala len poškriabané plechy.

31. 10. 2013 10:03  |  Správy / Aktuálne
Tekvičiaci v škôlke vystavili 57 tváričiek v rôznych podobách.

Jeseň s tekvičiakmi v materskej škole

Štvrtým ročníkom „tekvičiakov“ oslávili deti z Materskej školy 8. mája 2 v Piešťanoch krásnu farebnú jeseň. Tekvičkovej súťaže sa mohli zúčastniť malí i väčší. Nakoniec sa do trávy pred škôlkou posadilo 57 veselých aj smutných tvárí rôznych podôb strašidielok, zvieratiek,škriatkov a iných tvorov. Tešili sa deti i dospelí. Posúďte sami, ktorá tekvica je najkrajšia?

31. 10. 2013 09:43  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto

Hádzanári MHK remizovali s Vajnormi

Po štyroch prehrách sa prvoligoví hádzanári MHK Piešťany konečne dočkali zisku prvého bodu. Uhrali ho vo Vajnoroch po remíze 21:21. Zverenci trénera Petra Palca však boli blízko k prvému víťazstvu, pretože vyrovnávajúci gól dostali 33 sekúnd pred koncom zápasu.

31. 10. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
ilustr. foto

Čajky zdolali Cegléd 65:51

Piešťanské Čajky cestovali k zápasu ôsmeho kola MEL ligy do maďarského Celgédu, kde sa stretli s domácimi basketbalistkami. Čajky naladené na víťaznú šnúru opäť nesklamali a maďarské protihráčky zdolali 65:51. Najbližšie čaká piešťanské basketbalistky sobotn domáci súboj proti Pécsu.

30. 10. 2013 20:33  |  Šport / Basketbal

TRNAVA: Otvorili knižnicu, ktorá sa vošla do telefónnej búdky

Staré knihy dostali v Trnave novú šancu v miniknižnici, ktorú partia študentov vyrobila z vyradenej telefónnej búdky. Knihy z búdky umiestnenej na okraji Univerzitného parčíka v susedstve Trnavskej univerzity si môže požičať ktokoľvek. Otvorená je sedem dní v týždni, 24 hodín denne.

30. 10. 2013 14:59  |  Správy / Aktuálne
Tobias Munk bude rozvíjať svoj talent v golfovej akadémii v Španielsku.

Piešťanec Munk - talent svetového golfu

Tobias Munk z Piešťan má len sedem rokov a golf je jeho najväčšia záľuba. V tomto roku vyhral celoročnú golfovú túru US kids golf vo svojej kategórii a získal kvalifikačný certifikát na majstrovstvá Európy v Škótsku a na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v Severnej Karolíne v USA.

30. 10. 2013 14:28  |  Správy / Aktuálne

VODERADY: Prvé slovenské outletové centrum pritiahlo tisícky ľudí

Prvé slovenské outletové centrum ONE Fashion Outlet Voderady rok od položenia základného kameňa dnes privítalo prvé tisícky návštevníkov. V modernom areáli neďaleko Trnavy majú k dispozícii približne päťdesiat obchodov s módou a športovým tovarom, do polroka má byť obsadených všetkých sedemdesiat obchodných priestorov. Pri centre je 1 300 bezplatných parkovacích miest, dnes už hodinu po otvorení bol problém zaparkovať. Ľudia zatiaľ menej nakupovali, viac si jednotlivé prevádzky pozerali.

30. 10. 2013 12:23  |  Šport / Futbal

V Trnave tretí kapitán, Jarábek prosí fanúšikov o vernosť

V tábore futbalistov Spartaka Trnava na čele s trénerom Jurajom Jarábkom zavládla spokojnosť po minulotýždňovom víťazstve v Košiciach (3:1). V Corgoň lige patrí "andelom" v súčasnosti 6. miesto, svoje postavenie by chceli zlepšiť a dostať sa vyššie.

30. 10. 2013 11:39  |  Šport / Futbal
Margitu Ganeva privítal riaditeľ vrbovského gymnázia František Glos.

Veľvyslankyňa Bulharska má príbuzných vo Vrbovom

Pri príležitosti 1150. výročia príchodu solúnskych bratov k našim predkom sa v rámci 17. ročníka Gorazdovho umeleckého Vrbového uskutočnila na pôde tunajšieho gymnázia cyrilo-metodská slávnosť. Konala sa 18. októbra. Gymnázium Jána Baltazára Magina privítalo aj bulharskú veľvyslankyňu Margitu Ganeva.

30. 10. 2013 10:28  |  Správy / Aktuálne
Ocenení účastníci Mestskej bowlingovej ligy.

Vyhodnotili Mestskú bowlingovú ligu

V piešťanskom bowlingovom centre Victoria vyhodnotili minulý štvrtok prvý ročník Mestskej bowlingovej ligy, kde si z rúk prezidenta súťaže Mariána Ručkaya a riaditeľky bowling centra Tatiany Polianiny prevzali ceny najlepšie mužstvá i jednotlivci.

30. 10. 2013 09:58  |  Správy / Aktuálne
Piešťanskí aktivisti prišli na konferenciu s transparentom GMO Free Slovakia.

Konferencia o biotechnológiách podráždila aktivistov

Svetová konferencia jediná svojho druhu z oblasti biokatalýzy a poľnohospodárskych biotechnológií sa konala po prvýkrát v Európe. Hostiteľským mestom boli Piešťany. Zúčastnilo sa jej takmer osemdesiat odborníkov z dvadsiatich krajín sveta. Podujatie sa konalo v polovici októbra.

30. 10. 2013 07:51  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

"Havrani" podľahli Nitre 0:2

Piešťanskí hokejisti majú za sebou nabitý program a v utorok vycestovali do Nitry, kde ich čakal silný súper, ktorý mal z posledných zápasov skvelú formu. Naopak "havrani" prehrali posledné tri stretnutia a tak si určite chceli napraviť chuť. Žiaľ sa im to nepodarilo, pretože Nitra potvrdila svoju domácu neporaziteľnosť a zdolala Piešťany 2:0 gólmi Stümpela a H. Ručkaya z poslednej tretiny. Hokejistov ŠHK 37 teraz čakajú dva domáce duely, keď sa v piatok stretnú s Martinom a v nedeľu s Banskou Bystricou.

29. 10. 2013 18:41  |  Šport / Hokej
Boris Turčan alias Bobeš sa tancu venuje desať rokov. (Dominik Szombath)

Majster sveta Bobeš urobí na hlave 34 otočiek,no nemá kde trénovať

Kamoši ho volajú Bobeš. Presne 1.februára 2014 to bude desať rokov, čo sa rozhodol pre tancovanie.V občianke má meno Boris Turčan.

29. 10. 2013 15:05  |  Správy / Aktuálne

Mikuš prichystal podľa Uhliarika hrozienkový kšeft

Mikuš podľa Uhliarika finančným skupinám dáva zlaté vajcia a občanom dlhy.

29. 10. 2013 12:07  |  Správy / Aktuálne

Výstavba štadióna komplikuje dopravu

V centre Trnavy si musia vodiči dávať pozor, čakajú ich obchádzky.

29. 10. 2013 10:54  |  Správy / Aktuálne
Štvrtáci z odboru obchod a podnikanie mali stužkovú minulý týždeň v piatok. (V. Dusíková)

Oslávili aj narodeniny troch rodičov

Devätnásť študentov štvrtej triedy odboru Obchod a podnikanie Stredná odborná škola obchodu a služieb v Piešťanoch nosí od piatka minulého týždňa zelené stužky.

29. 10. 2013 10:39  |  Správy / Aktuálne
M. Strečanský a M. Gabovič z klubu Seigokan vybojovali vo Viedni bronzové medaily.

Karatisti zo Seigokan získali dva bronzy

Piešťanskí karatisti sa zúčastnili súťaže Vienna open, ktorá sa konala 19. októbra v rakúskej Viedni.

29. 10. 2013 10:23  |  Správy / Aktuálne
V pondelok 28. októbra robili na ceste pri Bille nástrek vodorovného značenia.

Druhá etapa opráv ciest je približne v polovici

Prvá etapa veľkej opravy ciest v Piešťanoch pomaly finišuje, tá druhá je približne v polovici.

29. 10. 2013 08:40  |  Správy / Aktuálne
ilustr. foto

Prípravy na dušičkový víkend už finišujú

Najnavštevovanejšími miestami Piešťan sa už tento týždeň stanú cintoríny. V prvé novembrové dni si totiž pripomíname Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých. Prípravné práce na dušičky trvajú v meste a v Kocuriciach približne od polovice októbra.

29. 10. 2013 08:15  |  Správy / Aktuálne

Helenu Kiššovú v zastupiteľstve nahradí Milan Strečanský

Poslancom, ktorý nahradí Helenu Kiššovú v mestskom zastupiteľstve bude Milan Strečanský. S počtom 632 hlasov sa vo voľbách v roku 2010 stal prvým náhradným kandidátom v I. volebnom obvode, za ktorý kandidoval.

28. 10. 2013 16:09  |  Správy / Aktuálne
Tekvice vyrezali v CVČ Ahoj školáci z Holubyho

V Piešťanskom týždni 44 sa dočítate...

Uplynulý týždeň preletel rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niektorí ho prežili pracovne, iní doma v pohodlí. Redaktori Piešťanského týždňa ani tentoraz nezaháľali a s pripravenými fotoaparátmi mapovali jednu akciu za druhou. Už v zajtra sa o tom môžete presvedčiť v novom vydaní vašich novín.

28. 10. 2013 13:49  |  Správy / Najbližšie číslo
Ján Rau počas klavírneho recitálu.

Roztlieskal kostol

V evanjelickom kostole si uctili pamiatku farára Štefana Dlháňa klavírnym recitálom v podaní študenta konzervatória v Žiline, Jána Raua z Piešťan. Podujatie sa konalo v sobotu 12. októbra.

28. 10. 2013 11:07  |  Kultúra / Hudba
Pezinčan Bekim Aziri (v strede) sa vzdal pobytu v rehabilitačnom centre v prospech dvojčiat Maxa a Alexa z Bratislavy.

Svojho miesta v Adeli sa vzdal v prospech dvojčiat Maxa a Alexa

V piešťanskom Kursalone sa uskutočnil tretí ročník Charitatívneho aukčného salónu Adeli. Vo štvrtok 24. októbra prítomní hostia vydražili všetky ponúknuté výtvarné diela, a tak na pomoc vybraným slovenským a českým pacientom v Adeli pôjde suma takmer 13-tisíc eur. To, že sa dá pomôcť aj bez financií, ukázal mladý Pezinčan Bekim Aziri, ktorý sa vzdal pobytu v rehabilitačnom centre a svoj podiel podaroval dvojičkám Maxovi a Alexovi z Bratislavy.

28. 10. 2013 09:18  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Superpotraviny - Jarmila Mandžuková

Kniha týždňa: Superpotraviny

Dávame do pozornosti knižnú novinku Superpotraviny (Jarmila Mandžuková). Knihu vydalo vydavateľstvo Príroda.

28. 10. 2013 08:11  |  Kultúra / Kniha

V Trnave spojili históriu mesta s vínom

Stovky ľudí spojili v sobotu 26. októbra v Trnave spoznávanie dávnej histórie mesta s degustáciou kvalitných vín. Počas jedenásteho ročníka Dňa vínnych pivníc mohli navštíviť viacero stredovekých podzemných priestorov, v ktorých im ponúkali svoju produkciu prevažne malí vinári z celého Slovenska. Viaceré pivnice bývajú otvorené len pri tejto príležitosti, pivnica U prvého richtára mala svoju premiéru.

28. 10. 2013 08:08  |  Správy / Región
Podpisová akcia prebiehala aj pred kaplnkou Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch. (Igor Paulech)

Ľudia si petíciou vymohli lacnejšie pohreby

iešťany sú pripravené znížiť poplatky za používanie dvoch Domov smútku v meste počas pohrebných obradov z terajších 110 eur na 97 eur za jeden obrad. Vyplýva to z návrhu novely všeobecne záväzného nariadenia o prevádzkovom poriadku pohrebísk, ktorý schválila mestská rada.

28. 10. 2013 08:06  |  Správy / Aktuálne
ilustr. foto (L. Duračka)

Čierny týždeň hokejistov zavŕšila prehra v Košiciach

Piešťanskí hokejisti sa v nedeľu podvečer postavili ďalšiemu mužstvu z východu Slovenska, keď v Steel aréne odohrali duel proti domácim Košiciam. Piešťanci opäť nezvládli prvú tretinu, po ktorej Košice viedli 3:1.Otočiť skóre sa "havranom nepodarilo, obe mužstvá pridali už len po góle a "železiari" si nechali všetky tri body doma za výhru 4:2. Nabitý program Piešťancov pokračuje v utorok, keď pocestujú do Nitry.

27. 10. 2013 20:01  |  Šport / Hokej
Blahoželáme!

Srdečne blahoželáme"

V utorok 15. októbra o 15.45 h sa Janke a Petrovi Volárovcom z Pobedima narodilo piate dieťa - syn Ondrej (52 cm, 3300 g). Dieťatko vedúcej supermarketu COOP Jednota v Pobedime priviedli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Lucia Juriňáková. Doma bábätko vystískajú súrodenci Michal (24), Veronika (22), Martin (12) a Juraj (10). Srdečne blahoželáme.

27. 10. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Sereď nadelila Piešťancom sedem gólov.

PFK Piešťany s debaklom od Serede

V 13. kole futbalovej tretej ligy západ privítali futbalisti PFK Piešťany na svojom štadióne protihráčov zo Serede. Zápas sa pre domácich od začiatku nevyvíjal dobre, keď už prvý polčas prehrali 0:4. Hostia po zmene strán pridali ďalšie tri góly a z kúpeľného mesta si odviezli tri body za suverénnu výhru 7:0. Piešťanci tak na prvé body do tabuľky stále čakajú.

26. 10. 2013 23:55  |  Šport / Futbal
Radosť basketbalistiek po vyhratom zápase.  (L. Duračka)

Čajky zdolali Ružomberok 62:60

Piešťanské basketbalistky privítali v šiestom kole MEL ligy na domácej palubovke hráčky MBK Ružomberok. Čajkám sa posledné zápasy nevydarili a pred svojimi divákmi sa chceli ukázať v lepšom svetle a napraviť si reputáciu, čo sa im aj podarilo, keďže svoje súperky zdolali tesne 62:60 a za bojovný výkon si zaslúžia pochvalu.

26. 10. 2013 23:43  |  Šport / Basketbal
Fotografia spred dvadsiatich rokov. S jednou zo štyroch dcér.

Volantom točil desiatky rokov, autobus sa mu stal druhou mamou

Dôchodok si užíva ani nie dva mesiace. Keď ráno o pol piatej vstane z postele, ako si už dávno navykol celý život, pohľad mu automaticky zablúdi do okna obývačky rodinného domu. Pred ním by mal byť zaparkovaný „jeho“ autobus ako po desiatky rokov.

26. 10. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
ilustr. foto

"Havrani" prehrali druhýkrát za dva dni

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa po včerajšom prehratom zápase s "dvadsiatkou" presunuli na východ, kde sa v piatok stretli s Popradom a v nedeľu ich čakajú Košice. V zápase s Popradom, sa im však reputáciu zo včerajšej prehry napraviť nepodarilo. "Kamzíkom" z pod Tatier podľahli 4:6, keď už v prvej tretine Poprad vyhrával 5:2. Piešťanci sa ešte pokúšali dotiahnuť skóre, no žiaľ sa im to nepodarilo a prehrali druhý zápas v priebehu 24 hodín. V zostave sa objavil po dlhej dobe aj Michal Peško, ktorý sa dostával zo zranenia ramena.

25. 10. 2013 19:54  |  Šport / Hokej

Rozšíreniu skládky zabránia stavebnou uzáverou

Hlohovec zabráni rozširovaniu skládky odpadov Vlčie hory stavebnou uzáverou, rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva. Prevádzkovateľ chce výrazne zvýšiť kapacitu skládky bežných aj nebezpečných odpadov, stavebná uzávera mu to znemožní. Ide o poistku pre prípad, ak by iné úrady rozšírenie skládky povolili.

25. 10. 2013 12:42  |  Správy / Aktuálne
Stoly sa prehýbali pod najkrajšími plodmi jesene.

Výstava ovocia, zeleniny a kvetov v Hubine aj s víťazmi

Tradičná oslava plodov zeme sa konala v obci Hubina už po jedenásty raz. Na víkendovom podujatí 12. a 13. októbra svoje najkrajšie výpestky prezentovalo 17 vystavovateľov z Hubiny a blízkeho i vzdialenejšieho okolia, zo Slovenského zväzu záhradkárov v Hubine, zúčastnil sa i Školský majetok Piešťany, dokonca aj Plantex Veselé.

25. 10. 2013 12:03  |  Správy / Región
V Trnave sa zrazili sanitka s nákladným vozidlom. (foto: HaZZ)

Pri zrážke sanitky a nákladného auta traja zranení

Tri osoby sa zranili pri zrážke nákladného auta LIAZ a vozidla Dopravnej zdravotnej služby, určenej na prevoz pacientov. Nehoda sa stala vo štvrtok večer na Špačinskej ulici v Trnave.

25. 10. 2013 11:51  |  Správy / Čierna kronika

Cez víkend si pospíme o hodinu dlhšie, čas sa zmení na zimný

Cez víkend si pospíme o hodinu dlhšie, čaká nás prechod z letného na stredoeurópsky čas. V noci zo soboty 26. októbra na nedeľu 27. októbra si ručičky hodiniek v noci o 03:00 vrátime na 02:00. Začiatok a koniec stredoeurópskeho času určuje vládne nariadenie, ktoré stanovilo zmeny času až do roku 2016. Na letný čas najbližšie opäť prejdeme 30. marca 2014.

25. 10. 2013 11:06  |  Správy / Aktuálne

Na diaľnici D1 otvoria zmodernizované odpočívadlo

Národná diaľničná spoločnosť slávnostne otvorí na diaľnici D1 z Bratislavy do Žiliny v piatok 25. októbra zmodernizované odpočívadlo Červeník. To vybudovali v osemdesiatych rokoch 20. storočia.

25. 10. 2013 10:20  |  Správy / Aktuálne
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 43/2013

Piešťanský týždeň inzercia

25. 10. 2013 10:08  |  Rýchly výber / Inzercia
Tieto haraburdy vyzbierali upratovacie čaty na Priemyselnej ulici.

Kúpeľné mesto sa vyfarbuje čiernymi skládkami (4.)

Viaceré miesta Piešťan sa po lete a jesennom upratovaní zmenili na smetisko. V tomto seriáli mapujeme čierne skládky v meste.

25. 10. 2013 09:06  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 16508