Nadácia Adeli

Všetky články

Jaroslava Velčického vyliečila sila jeho manželky. (vd)

Diela tvorí aj bez ruky

Mladý chlap šiel do Ostravy za baníka, aby žene a trom deťom postavil veľký dom. Človek mieni, Pán Boh mení. Ráno do bane sfáral zdravý chlap, z útrob zeme ho niesli na nosidlách. Manželku volali rozlúčiť sa s ním. Prebrala ho k životu. Namiesto dvoch rúk mu ostala jedna. Zo žalúdka len kúsok. Nádej a sila manželky prešla aj na muža. Za pätnásť rokov od úrazu sa Jaroslav Velčický z Uhrovca vypracoval na špičku medzi jednorukými rezbármi sveta.

05. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Eliška Gocká (NEKA) (archív E.G.)

Názory poslancov: Nebuďme pápežskejší ako pápež

Ako poslankyňa mestského zastupiteľstva a zároveň manažérka strediska Pietnych služieb reagujem na článok Jozefa Malíka z uplynulého vydania Piešťanského týždňa. Autor vyzdvihuje morálne kvality poslaneckej kolegyne Eve Wernerovej, pretože položila mandát po tom, čo prijala ponuku na zamestnanie v mestskej rozpočtovej organizácii Služby mesta Piešťany. V kombinácii zamestnanec mesta a poslanec vidí konflikt záujmov.

05. 03. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani stále žijú! Rozhodovať sa bude v poslednom kole Tipsport Ligy

Hráči Piešťan si udržali šancu na postup do play-off hokejovej Tipsport ligy 2015/2016. Zverenci trénera Dušana Gregora totiž doma v 53. kole zdolali Poprad 4:3 po samostatných nájazdoch a na deviatom mieste strácajú na ôsmy Martin 2 body.

04. 03. 2016 21:29  |  Šport / Hokej
Priechod cez chodník znemožňuje okrem automobilov aj prerastená zeleň a odpadky. (am)

Seriál: Spoznávame piešťanské parkoviská (9.)

Ak máte zdravé nohy a dostatok času, v Piešťanoch sa dá prejsť z jednej strany mesta na druhú bez väčších problémov i pešo. Mnohí však považujú dopravu vlastným automobilom za pohodlnú, komfortnú a rýchlu. No v prípade, že sa rozhodnete využiť rýchlosť štvorkolesového tátoša, musíte riešiť naoko banálny problém - kde zaparkovať? Cesty nie sú prispôsobené na taký veľký počet áut, vodiči často opúšťajú svojho miláčika zaparkovaného v riskantnej polohe či mieste. V nasledujúcich týždňoch si postupne ukážeme, aká je situácia na odstavných plochách piešťanských sídlisk, pred dennodenne využívanými budovami či nákupnými priestormi i na klasických parkoviskách.

04. 03. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 09/2016

04. 03. 2016 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Ilustr. foto (L. Duračka)

Tréner Čajok po SP: Vzhľadom na náš aktuálny stav môžeme byť s výsledkom spokojní

Piešťanské Čajky na minulotýždňovom záverečnom turnaji Slovenského pohára v Šamoríne vylepšili umiestnenie z minulého ročníka a získali strieborné medaile. Čajky tak potvrdili, že patria k slovenskej basketbalovej špičke a budú to chcieť potvrdiť aj v extralige. Po turnaji sme sa pozhovárali s trénerom Martinom Pospíšilom, ktorý nám prezradil viacero zaujímavých informácii.

04. 03. 2016 14:17  |  Šport / Basketbal
Štefan
Bisták sa dožil
vďaka Lakatošovi 92 rokov. (archív DD Santovka)

Anjel v klobúku záchranca života

Život píše rôzne príbehy. Ešte v čase detstva stál pri 92-ročnom Štefanovi Bistákovi z Veľkých Kostolian anjel a nedovolil náhle preťať jeho životnú púť. Nemal krídla ani svätožiaru. Nosil obyčajný klobúk, aký si na hlavu kládli drahovskí Rómovia. Malému Štefanovi jeden z nich zachránil život.

04. 03. 2016 14:00  |  Región / Aktuálne
Ani v tvorbe výtvarníčky M. Pascoe Mikyškovej prvé lásky nestarnú.  (ts)

Živý priestor bez vekových bariér

Táňa Sedláková je doktorandkou na Masarykovej univerzite v Brne a pracuje ako psychologička vo výskume a liečbe Alzheimerovej choroby. Na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch organizuje v mesiacoch marec - máj 2016 program zameraný na podporu medzigeneračných vzťahov. Táto téma je z hľadiska starnutia európskych spoločností a v nich panujúcej kultúry mladosti veľmi aktuálna, no v slovenskom kontexte zanedbávaná.

04. 03. 2016 13:51  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Boj o play-off graduje! Havrani dnes potrebujú Poprad poraziť

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany dnes odohrajú posledný domáci zápas v základnej časti, keď v Easton aréne privítajú o 18:00 HK Poprad. Havrani stále živia šancu na play-off a do zápasu idú s jednoznačným cieľom zvíťaziť.

04. 03. 2016 12:48  |  Šport / Hokej

K tankovému pivu U Čiernej Pani aj pivné špeciality

Nepasterizované pivo Pilsner Urquell priamo z pivného tanku, rôzne pivné špeciality a navyše v príjemnom prostredí. Neznie to lákavo? To všetko nájdete v reštaurácii U Čiernej Pani na Teplickej ulici.

04. 03. 2016 12:43  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
„Klasika“ vždy chutí výborne. (archív školy)

Pečieme podľa receptov z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera

Obľubujete punčové rezy? Skúste recept, podľa ktorého tento klasický zákusok pripravujú študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch. Ponúkali ho na mnohých recepciách či menej honosných príležitostiach na Slovensku i vo svete. A vždy chutil.

04. 03. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
Diváci si vypočuli temperamentné husľové sóla aj Cigánsky plač. (am)

Hudobník Ján Berky-Mrenica obdivuje Rádio Piešťany

Husľové variácie Jána Berkyho-Mrenicu mladšieho pozná celý svet, Piešťany nevynímajúc. Po necelom roku si obyvatelia kúpeľného mesta užili jeho muzikantské umenie opäť, keď sa vo štvrtok 25. februára predstavil na doskách Elektrárne Piešťany spolu s telesom Diabolské husle. Sprevádzali ich aj výnimoční sólisti, operný spevák Ján Babjak, šansonierka Jana Orlická a cimbalový virtuóz Michal Zakharyia.

04. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Už počas tohto víkendu sa začnú tri súťaže so zástupcami Piešťanského okresu. (th)

Futbalová jar štartuje: Ako si povedú mužstvá z piešťanského regiónu?

Po dlhej zimnej prestávke sa počas nasledujúceho víkendu opäť rozbehnú regionálne futbalové súťaže. V každej z nich na fanúšikov čakajú zaujímavé boje o popredné priečky či záchranárske starosti niektorých tímov. Piešťanský týždeň bude tradične pri tom a priebeh celej jarnej časti futbalových súťaží budeme podrobne mapovať.

04. 03. 2016 10:00  |  Šport / Futbal
Zhorenisko bývalého Indians pubu na Teplickej ulici v Piešťanoch sa minulý rok
zapísalo do histórie ako druhý najväčší požiar v Trnavskom kraji. (vd)

Požiar roka - Indians pub

Hasiči z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave v parádnych uniformách zaplavili v utorok 16. februára svoju zasadačku štatistickými údajmi, prezentujúcimi ich záslužnú činnosť pri zachraňovaní majetkov i ľudských životov v roku 2015.

04. 03. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Verve Records)

Hudobný tip: Tigran Hamasyan - Shadow Theater

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 22.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

04. 03. 2016 07:55  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ilustračné foto. (archív MKK Piešťany)

Prekvapenie na úkor kolkárok Mixu

Len jedno kolo sa v piešťanskej mestskej Domoss kolkárskej lige tešili kolkárky Mixu Tatiana z rovnosti bodov s úradujúcim majstrom z Povodia Váhu, keď to nečakane podľahlo o dva kolky Stakotre. V 12. kole ženy Mixu zaváhali, keď podľahli v zápase výbornej úrovne Domossu. Ten sa pre zmenu bodovo dotiahol na Mix a obe družstvá strácajú na vedúce Povodie Váhu iba dva body.

03. 03. 2016 16:00  |  Šport / Kolky
Dorastenci HK Havrani Piešťany prehrávajú 0:2 v sérii. Podarí sa im obrat? (M. Bučko)

Dorastenci prehrali oba domáce zápasy

Dorastenci HK Havrani Piešťany odštartovali minulý týždeň finálovú sériu play-off prvej hokejovej ligy proti Michalovciam. Mladí havrani však oba domáce zápasy s družstvom z východu Slovenska prehrali a otočiť stav série pre nich bude nesmierne obtiažne.

03. 03. 2016 15:00  |  Šport / Hokej

V Piešťanoch podporia chorých cvičením

Desiatky ľudí z celého Slovenska sa prezlečú do športového, obujú tenisky a vyrazia do Fitness SiTy v Piešťanoch. Pripoja sa tak k 24-hodinovému Maratónu so sclerosis multiplex – MaRS 2016. Koná sa po celej Českej republike a v časti Slovenska. Cvičia pacienti so sklerózou multiplex (SM), ich príbuzní, priatelia, lekári či fyzioterapeuti. Organizátorom akcie je Nadační fond IMPULS.

03. 03. 2016 14:01  |  Galéria / Zdravie
Zo širokej ponuky v obchodoch je možné vybrať si pestrú škálu kvetov. (Jozef Šimko)

Nekupujte zbytočne veľa osív

Kvalitné osivá sú základom budúcej úrody a zaslúžia si zvýšenú pozornosť. Dôležitá klíčivosť závisí od semien a podmienok ich skladovania.

03. 03. 2016 14:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Bez znečisteného okolia by posedenie na čerstvom vzduchu bolo v poriadku. (am)

Najčudnejšie miesta na oddych v Piešťanoch

Kto by si rád nedoprial chvíľku oddychu po dlhej chôdzi? Piešťanci o tom vedia svoje, no niektoré z miest, kde nohám ulahodia, sú prinajmenšom čudné. Samozrejme, dôležitá je istá dávka „nadsádzky“ a irónie, i keď proti gustu žiaden dišputát. Posedenie medzi odpadkami niekomu určite vyhovovať môže, no iste by kúpeľné mesto vyzeralo lepšie práve bez podobných zanedbaných miest. Poznáte aj ďalšie?

03. 03. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Aktivisti z Vrbového strávili piatkové popoludnie prácou, nie oddychom. (ds)

Parlament mladých si vynovil priestory

Prichádzať do čistých a vymaľovaných priestorov je oveľa príjemnejšie, ako zanedbávať svoje okolie. Vedia o tom aj aktivisti z Parlamentu mladých mesta Vrbové. V piatok 25. februára zorganizovali verejnú brigádu a spoločnými silami si priestory v kultúrnom dome zútulnili.

03. 03. 2016 12:00  |  Región / Aktuálne
Aktívni manželia rozdávali hosťom radostné úsmevy. (A. Mathiasová)

Manželia Pisarčíkovci si vo všetkom pomáhajú

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa. Tú svoju žijú Elena a Ondrej Pisarčíkovci spoločne už sedemdesiat rokov. V sobotu 27. februára si opäť obnovili manželský sľub a oslávili platinovú svadbu v kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch.

03. 03. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
Predseda odborov na radnici Pavol Steinecker obvinenia odmieta. (Jozef Vojčiniak)

P. Steinecker: Odborári chaos na úrade nespôsobili!

Na nehospodárnostiach v sume 35-tisíc eur, spôsobených pri minuloročnej reorganizácii Mestského úradu v Piešťanoch, má podľa oficiálnych vyjadrení primátora Miloša Tamajku a jeho zástupcu Michala Hyneka vinu aj odborová organizácia. Vraj proces rokovaní o novej kolektívnej zmluve, ale aj prejednávanie výpovedí odborári úmyselne naťahovali, čím zapríčinili, že výpovedné lehoty začali plynúť s mesačným, dvojmesačným, ale i trojmesačným oneskorením. Odborový predák Pavol Steinecker tvrdí, že tieto obvinenia sú nezmyselné.

03. 03. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vstup hádzanárov MHK do jarnej časti vyšiel na výbornú. (archív MHK)

Hádzanári proti Cíferu s jednoznačným víťazstvom

Jarnú časť prvej hádzanárskej ligy odštartovali hráči MHK Piešťany na výbornú. V nedeľnom domácom zápase zvíťazili vysoko 40:24 a štart druhej polovice súťaže tak ani nemohol dopadnúť lepšie.

03. 03. 2016 09:00  |  Šport / Hádzaná
Filip Zeman skončil na pražskom downmalle na 22. mieste. (M. Sarvaš)

Piešťanský biker Zeman v Prahe taký úspešný nebol

Piešťanský cyklista Filip Zeman sa zúčastnil posledného kola seriálu zjazdov Downmall Tour 2016 v obchodných centrách. V Prahe sa mu však v sobotu 20. februára nedarilo a skončil na 22. mieste. Naopak, jeho tímový kolega z CTM Racing Teamu, český pretekár Martin Lebl, pražský downmall vyhral.

03. 03. 2016 08:40  |  Šport / Ďalšie športy
Akcia Deti na hokej prilákala do Easton arény množstvo „krpcov“. (th)

V Piešťanoch sa po ľade preháňalo 130 detí

Hokejovú Easton arénu v nedeľu popoludní doslova zaplavili deti. Konala sa tu totiž akcia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Deti na hokej, ktorej cieľom bolo ukázať prvotné základy tohto športu. Podujatia sa zúčastnilo takmer 130 „krpcov“ a u niektorých akcia dokonca vyvolala záujem zapojiť sa do prípravky HK Havrani Piešťany.

03. 03. 2016 08:11  |  Šport / Hokej
„VIP“ novinárske snímky vystavujú v knižnici do konca marca. (Martina Marová)

Vystavujú najlepšie novinárske fotografie

V piešťanskej mestskej knižnici sú od polovice februára vystavené ocenené práce zo štvrtého ročníka najprestížnejšej národnej novinárskej fotosúťaže SLOVAK PRESS PHOTO. Súťaž a následná výstava prináša každoročne nezávislé autentické obrazové svedectvo o najvýznamnejších udalostiach uplynulého roka pohľadom slovenských fotografov.

02. 03. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Okrem jarného oblečenia sa na burze dali nájsť aj hračky či tehotenské veci. (vv)

Jarné oblečenie hitom burzy

Už po tretí raz sa v jedálni v objekte spoločnosti Diplomat Dental v Piešťanoch uskutočnila obľúbená Burza detského oblečenia. V sobotu 27. februára sa k stolíkom postavilo až 40 predávajúcich.

02. 03. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jarné práce už záhradkári začali vo februári. (Jozef Šimko)

Záhradkári, vyťahujte pílky a hrable

Február a marec sú charakteristické značnými výkyvmi teplôt, vyskytujú sa mrazy, ale teplomer sa vyšplhá aj nad desať stupňov Celzia. Od počasia závisí, aké práce zrealizujeme v záhrade.

02. 03. 2016 14:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
T. Beitlová (uprostred) momentálne spolupracuje s novým trénerom M. Mataninom. (archív T. B.)

T. Beitlová dominovala v ČSOB Zimnej sérii

Piešťanská bežkyňa Terézia Beitlová nelenila ani v zime a pripísala si výborný výsledok v ČSOB Zimnej sérii, ktorú v kategórii žien do 39 rokov s prehľadom ovládla.

02. 03. 2016 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Petíciu za presunutie zberného dvora podpísalo 70 obyvateľov. (am)

Zberné stredisko znepríjemňuje obyvateľom život

Bývanie v okrajovej časti Piešťan môže znieť lákavo najmä pre potenciálny pokoj od ruchov centra. Obyvatelia severného konca kúpeľného mesta však toľko šťastia nemajú, ruší ich tamojšie zberné stredisko. Petíciou žiadajú jeho presťahovanie.

02. 03. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hlavnou hviezdou večera bola legenda slovenského herectva Emília Vášáryová. (am)

Herci z GuNaGu tancovali v šatni

Milujúce matky ťažko znášajú vyletúvanie ratolestí z rodinného hniezda o to viac, ak deti vychovávajú samy. V divadelnej komédii Odvrátená strana mesiaca sa v tejto pozícii ocitla i Emília Vášáryová. Spolu s ďalšími tromi kolegami z divadla GuNaGu sa vo štvrtok 25. februára predviedla na doskách Domu umenia Piešťany.

02. 03. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vo Vrbovom si deti nazbierali kytičku snežienok. (pb)

Snežné žienky vykukli aj vo Vrbovom

Na ružovom kríku dulovníka, ale aj na iných ovocných stromoch sa už objavili púčiky kvetov.

02. 03. 2016 10:30  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Komentár: Prvovoliči, prišiel váš čas!

Už nech sa to skončí! Možno som jediná, čo si myslí, že predvolebných prieskumov, výskumov, kampaní a mítingov už bolo až-až. Človek už má prinajmenšom pocit, že adepti na poslancov Národnej rady SR začnú vyskakovať nielen z televízorov, ale i z chladničiek či kontajnerov. Na okamih uniknúť pred nátlakom dokonalých, vyretušovaných a pre Slovensko najideálnejších kandidátov sa síce dá, no skryť sa realite nasledujúcich štyroch rokov už bude náročnejšie.

02. 03. 2016 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
Mestská rada nebola uznášania schopná. (pror)

M. Tamajka odmieta opustiť post v TAVOS-e

V slepej uličke sa skončilo v piatok 26. februára zasadnutie Mestskej rady v Piešťanoch. Po odchode jedného člena počas rokovania prestala byť uznášaniaschopnou.

02. 03. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky dnes privítajú Šamorín, v predaji budú už aj vstupenky na Good Angels

Zápasový kolotoč slovenskej basketbalovej extraligy žien sa po Slovenskom pohári roztočí opäť dnes. Piešťanské Čajky čaká predposledný domáci zápas v základnej časti so Šamorínom a Piešťanky chcú v Diplomat aréne tradične zvíťaziť.

02. 03. 2016 09:05  |  Šport / Basketbal
Najvyšší kontrolný úrad SR nemá oprávnenie realizovať represívnu činnosť. (red)

NKÚ SR by nedostatky z kontroly radnice len potvrdil

Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky (NKÚ SR) zaevidoval 11. januára 2016 podnet hlavného kontrolóra mesta Piešťany Petra Konečného na prešetrenie postupu samosprávy v kúpeľnom meste v oblasti pracovno-právnych vzťahov a uzatvorených dohôd o pracovnej činnosti či vykonaní práce z dôvodu podozrenia z nehospodárneho nakladania s verejnými prostriedkami a porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Týmto aktom ho v decembri 2015 poverili uznesením poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva v rámci reakcií na výsledky jeho kontrolnej činnosti.

02. 03. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanskí florbalisti si aj naďalej udržali domácu neporaziteľnosť. (archív FBC Pá)

Florbalisti zdolali Púchov 8:5

Florbalisti FBC Páv Piešťany zvíťazili v sobotnom domácom zápase druhej ligy nad Púchovom 8:5. Piešťanci sú naďalej na domácej palubovke neporazení a aktuálne vedú tabuľku so 16 bodmi.

01. 03. 2016 16:04  |  Šport / Ďalšie športy
Deti modelovali a pracovali aj s hrnčiarskym kruhom. (vd)

Prázdniny zababrané od hrnčiarskej hliny

Jarné prázdniny prežilo zopár piešťanských detí v prímestskom tábore Centra voľného času Ahoj. Týždeň uplynul ako voda, chlapci a dievčatá sa na začiatku veľmi nepoznali, na konci vytvorili dobrú a zohratú partu.

01. 03. 2016 15:30  |  Mladí dnes / Školstvo
Znižovanie počtov zamestnancov na mestskom úrade pokračuje. (Supa)

„Optimalizácia“ na radnici pokračuje

Piešťanský mestský úrad ešte nepredýchal minuloročnú „optimalizáciu“ a už je na programe ďalšie znižovanie počtu zamestnancov. Vedenie mesta zhodnotilo, že nepotrebuje ďalších päť referentov.

01. 03. 2016 14:30  |  Piešťany / Aktuálne

Jozef Vojčiniak: Čo viceprimátor Hynek neprezradil

V jednej regionálnej televízii viceprimátor Michal Hynek obhajoval kroky vedenia mesta pri sfušovanej „optimalizácii“ radnice. S Milošom Tamajkom ju zrealizovali minulý rok. A okrem známej argumentácie o „stĺkaní“ sa zamestnancov na chodbách radnice a kazení pracovnej morálky zazneli aj útoky na odborovú organizáciu, obhajujúcu zamestnancov.

01. 03. 2016 13:42  |  Piešťany / Editoriál
Rozpracované košíky zaplnili stolíky v krakovianskom múzeu. (am)

Pliesť košíky sa učili aj malé dievčatá

Časy, keď ľudia vyrábali pomôcky či domáce zariadenia ručne, sú nenávratne preč. Zachovať tradície sa darí aj vďaka ľuďom organizujúcim výstavy, prezentácie, či dokonca náučné kurzy. Jeden z nich milovníci ručných prác absolvovali počas posledného februárového víkendu. V krakovianskom múzeu Za Krakovskú bránu sa učili pliesť košíky z pedigu.

01. 03. 2016 12:00  |  Región / Aktuálne
V expozícii techniky sú umiestnené interaktívne dotykové tabule. (Jozef Vojčiniak)

Vynovené Vojenské historické múzeum

Nové technológie Vojenského historického múzea na Žilinskej ceste v Piešťanoch predstavili po prvý raz novinárskej verejnosti v piatok 26. februára. Unikátnu digitálnu technológiu v sume 2,9 miliónov eur zrealizovali z eurofondov. K vystaveným exponátom pribudla milovníkom vojenskej histórie ďalšia možnosť oboznámiť sa s podobou slovenského vojenstva.

01. 03. 2016 10:51  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Tipujte a vyhrajte s Piešťanským týždňom!

Štart jarnej časti regionálnych a oblastných futbalových súťaží už klope na dvere. Pri tejto príležitosti začína Piešťanský týždeň novú súťaž Tipujte a vyhrajte s Piešťanským týždňom.

01. 03. 2016 10:36  |  Šport / Ďalšie športy
Čachtická pani sa dočkala aj moravského prevedenia. (archív Domu umenia)

Vyhrajte dva lístky na muzikál Báthoryčka

Príbeh barónky z Čachtíc sa okrem literárneho a filmového spracovania dočkal i muzikálovej verzie. Alžbeta Báthoryová zavíta na dosky Domu umenia Piešťany v podaní českých umelcov, hercov z Těšínskeho divadla.

01. 03. 2016 09:42  |  Kultúra / Divadlo
Odborníci už viac ako mesiac sanujú polyfunkčnú budovu pri Auparku. (vd)

Do Centroomu sa život vráti v máji

Zamestnanci spoločnosti KLIMATI TEAM z Hlohovca už viac ako mesiac sanujú polyfunkčnú budovu Centroom v Piešťanoch. O aktuálnom stave prác sa Piešťanský týždeň porozprával s Adriánom Dankom, vedúcim investičnej výstavbyspomínanej firmy, venujúcej sa rôznym stavebným činnostiam.

01. 03. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Sanácia polyfunkčnej budovu Centroom. (vd)

V Piešťanskom týždni 9/2016 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

29. 02. 2016 14:43  |  Piešťany / Najbližšie číslo
S. Petráš túto sezónu za Havranov už nenastúpi. (L. Duračka)

Samuel Petráš túto sezónu dohral. Má zlomenú lícnu kosť.

Hokejistom ŠHK 37 Piešťany sa zranenia nevyhýbajú ani v závere základnej časti. Nedeľný súboj v Martine nedohral útočník Samuel Petráš, pre ktorého sa sezóna skončila.

29. 02. 2016 13:24  |  Šport / Hokej
Slovenský pohár: Čajky získali strieborné medaily (L. Duračka)

Slovenský pohár: Čajky získali strieborné medaily!

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa cez víkend predstavili na jednom z vrcholov ich sezóny. V Šamoríne sa uskutočnil záverečný turnaj Slovenského pohára. V ňom Čajky prešli cez Ružomberok do finále, kde však nestačili na Good Angels Košice a domov si odvážajú strieborné medaily.

29. 02. 2016 09:15  |  Šport / Basketbal obsahuje fotogalériu
(Ikar)

Kniha týždňa: Harper Leeová - Nezabíjajte vtáčika

Dávame do Vašej pozornosti kultový román. Vydalo vydavateľstvo Ikar v edícii ODEON v roku 2016.

29. 02. 2016 09:00  |  Kultúra / Kniha
Články 4101 - 4150 z 23878
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa