Všetky články

cajky - cassovia (M. Sarvaš)

Čajky postúpili do semifinále play-off!

Basketbalistky Piešťanských Čajok dokázali zvíťaziť aj v odvetnom stretnutí štvrťfinále play-off nad Cassoviou Košice 97:44 a zaistili si tak postup do semifinále. Ešte pred začiatkom semifinále sa budúci týždeň predstavia piešťanské basketbalistky na Final Four CEWL v českom Nymburku.

01. 03. 2015 09:27  |  Šport / Basketbal
Srdečne blahoželáme!  (Alena Šebová)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 17. februára o 7.53 h sa Marcele Erbanovej a Stanislavovi Pollakovi z Piešťan narodila prvá dcérka Elisabeth Zara Pollak (2820 g, 48 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

01. 03. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Ilustr. foto (L. Duračka)

Paráda! Havrani vyhrali úvodný zápas play-off v Košiciach

Majstrovské Košice nezačali dobre vyraďovaciu časť Tipsport extraligy v sezóne 2014/2015. V úvodnom stretnutí štvrťfinále play-off podľahli Košičania na domácom ľade Piešťancom 1:3. Prehra Košičanov je o to prekvapujúcejšia, že v ostatných týždňoch sa viezli na dvanásťzápasovej víťaznej vlne. Od príchodu trénera Petra Oremusa okúsili trpkosť prehry teraz prvýkrát.

28. 02. 2015 20:50  |  Šport / Hokej

Univerzitu obnovili za 12 miliónov eur

Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave má vybudovanú novú infraštruktúru za 12,7 milióna eur. V štyroch podporených projektoch z Agentúry ministerstva školstva pre štrukturálne fondy zrekonštruovala viac ako sto učební a zmodernizovala informačno-komunikačné technológie.

28. 02. 2015 14:30  |  Rubriky / Región
Materské centrum Úsmev v spolupráci
s radnicou a Mestskou knižnicou
v Piešťanoch pripravilo akciu
pre deti s názvom Čím budem keď
vyrastiem. (Alexandra Mathiasová)

Deti sa zahrali na smetiarov i lekárov

Materské centrum Úsmev v spolupráci s radnicou a Mestskou knižnicou v Piešťanoch pripravilo akciu pre deti s názvom Čím budem, keď vyrastiem. V sobotu 21. februára si malí návštevníci mohli vyskúšať, čo to obnáša vykonávať jednotlivé povolania.

28. 02. 2015 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. Ilustr. foto (vd)

Nemocnica: Zo strachu som skoro dostal infarkt

V mladosti som chodil na tancovačky a s pribúdajúcimi rokmi chodím stále častejšie k lekárovi. Istotu, že bude o mňa vo dne v noci postarané, keď sa dostavia zdravotné problémy, mi dáva naša piešťanská nemocnica a vôbec nezáleží, kto je jej správcom, preto opakujem, je to naša nemocnica. Nepretržite, vo dne v noci, v pracovné dni či vo sviatok tam vždy nájdem pomoc. Stará sa o zdravie nielen občanov okresu Piešťany, ale aj veľkej časti okolitých okresov Nové Mesto nad Váhom, Topoľčany alebo Hlohovec, ale vídavam v ambulancii aj pacientov zo Starej Turej, z Myjavy aj zo Skalice.

28. 02. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jarkko Leppänen pri natáčaní videopozvánky na play-off.  (L. Duračka)

Havrani sa „oceliarov“ z Košíc neboja, chcú ich prekvapiť

Hokejistom ŠHK 37 Piešťany dnes štartuje najdôležitejšia časť sezóny, keď v Košiciach odštartujú štvrťfinále play-off hokejovej extraligy. Havrani skončili v základnej časti na ôsmom mieste a budú tak čeliť prvému celku. Košice sú papierovým favoritom série, no play-off je úplne iná súťaž, ako základná časť. Havrani sa dopredu nevzdávajú a radi by Košice prekvapili. Pred úvodným zápasom nám svoje očakávania pred play-off prezradili prezident klubu Jaroslav Lušňák, tréner Leo Gudas a kapitán mužstva Tomáš Brňák.

28. 02. 2015 10:38  |  Šport / Hokej obsahuje video
Tréner MHK Martin Nedorost (vpravo) nám priblížil aktuálnu situáciu v klube. (archív MHK)

Tréner hádzanárov M. Nedorost: Prvá štvorka bude pre nás úspechom

Hádzanári MHK Piešťany v nedeľu štartujú jarnú časť prvej ligy, v ktorej sú aktuálne na piatom mieste. Pred druhou polovicou sezóny sme sa pozhovárali s trénerom Martinom Nedorostom, ktorý sa v hodnotení ešte v krátkosti vrátil k jesennej časti, no prezradil nám tiež, aké sú novinky v tábore MHK i s akými cieľmi idú do jarnej časti súťaže.

28. 02. 2015 10:00  |  Šport / Hádzaná
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 16. februára o 17.25 h sa Kataríne a Martinovi Piškulovcom z Pobedima narodila prvá dcérka Karolína (3440 g, 50 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ján Karaba. Ku gratulantom spomedzi členov rodiny, priateľov i dobrovoľných hasičov z Pobedima a profesionálov z Piešťan sa rodinke hasičského veliteľa pripája aj redakcia Piešťanského týždňa.

28. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Starosta Peter Hulman vsadil na úsporné vykurovanie budov obce drevoštiepkou. (vd)

Moravanci ušetria, získali 200-tisíc na kotolňu pre štyri obecné budovy

Obec Moravany nad Váhom získala až dvestotisíc eur na vybudovanie centrálneho vykurovania štyroch budov pomocou centrálnej kotolne na drevoštiepku. Nová technológia zabezpečí teplo a ohrev vody pre zariadenie seniorov, knižnicu, požiarnu zbrojnicu aj obecný úrad.

27. 02. 2015 16:00  |  Rubriky / Región
Piešťanskí ragbisti nám počas posledného tréningu spoločne zapózovali. (th)

Mesto (ragby) snov

Rugby Union Club Piešťany - znie to dobre, až priam idylicky, avšak nie vždy to tak bolo. Začiatky boli veľmi náročné, ale každý jeden okamih stál za to. Rád by som oboznámil s tým, kde a za akých podmienok vznikalo piešťanské ragby dobrodružstvo.

27. 02. 2015 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (vd)

Súťaž: Do práce na bicykli 2015

Po úspešnom vlaňajšom pilotnom ročníku súťaže „Do práce na bicykli“ sa dnes začína registrácia do jej druhého ročníka. Minulý rok sa zapojilo viac ako 1500 ľudí v 30 mestách a do práce na bicykli najazdili takmer 200-tisíc kilometrov. Registrácia prebieha cez novú webovú stránku súťaže dopracenabicykli.eu. Súťaž vyhlásil národný cyklokoordinátor z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR s technickou a organizačnou podporou občianskych združení z Banskej Bystrice, Prešova a Martina.

27. 02. 2015 15:20  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (KR PZ)

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu a hľadá svedkov, ktorí ju videli. Dopravná nehoda sa stala 27. novembra 2014 o 13.00 h na Nitrianskej ulici v Piešťanoch. Auto taxislužby biely Ford Galaxy stálo na okraji cesty. Cestujúci v ňom otváral ľavé zadné dvere, pričom dverami došlo k zachyteniu práve prechádzajúcej cyklistky. 59 ročná žena z obce Banka sa pri nehode zranila. Polícia žiada svedkov, ktorí túto nehodu videli, aby sa prihlásili a pomohli tak k jej objasneniu. Svedkovia sa môžu prihlásiť na dopravný inšpektorát v Piešťanoch alebo zatelefonovať na bezplatnú linku 158.

27. 02. 2015 15:16  |  Piešťany / Aktuálne
Nová ulica nesie meno piešťanského astronóma M. Antala. (vd)

Astronómovi Milanovi Antalovi chcú zobrať ulicu

Len pred pol rokom pomenovali v Piešťanoch jednu z ulíc po astronómovi Milanovi Antalovi, už chystajú jej premenovanie. Antal bol známy slovenský astronóm, objavil a zadokumentoval sedemnásť planétok. Jednu z nich nazval Piešťany, ďalšie pomenoval po známych slovenských dejateľoch. Piešťany sa mu vlani odmenili tým, že jedna z nových ulíc nesie jeho meno.

27. 02. 2015 15:11  |  Piešťany / Aktuálne
Štrk sa nachádza aj na chodníkoch Staničnej ulice. (vd)

Štrk po zime prekáža na cestách aj na chodníkoch

Okraje ciest po zimnej údržbe sú v Piešťanoch plné drobných kamienkov. V suchom počasí, keď idú autá o niečo rýchlejšie, spôsobujú kúdoly prachu. Ten vdychujú nielen ľudia, usadený je aj na autách zaparkovaných na krajniciach.

27. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 9/2015

Piešťanský týždeň inzercia

27. 02. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Marián Gáborík - Príbeh hokejovej legendy

Gáborík v knižnici

V pondelok 2. marca o 17.00 h bude v Mestskej knižnici v Piešťanoch prezentácia knihy s názvom Marián Gáborík - príbeh hokejovej legendy. Podujatie sa uskutoční za účasti jej autora Pavla Gáboríka, otca slávneho hokejistu.

27. 02. 2015 14:00  |  Kultúra / Kniha
Kino v Dome Umenia prešlo digitalizáciou.  (ip)

Kino v Dome umenia prešlo digitalizáciou

V piešťanskom Dome umenia zmodernizovali premietaciu techniku a nainštalovali veľké nové filmové plátno. Pracovníci minulý týždeň umiestnili do kino kabíny digitálny projektor s 2D technológiou a napojením na internet.

27. 02. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (http://www.elektrarnapiestany-zse.sk/)

Nebojte sa fyziky II

Elektrárňa Piešťany pozýva na celodenný program deti od 8 rokov - vzdelávací modul Energia v súvislostiach, fyzikálny workshop, prehliadka EP.

27. 02. 2015 12:33  |  Piešťany / Aktuálne
Lososa treba zakrytého veľmi pomaly skôr dusiť, ako piecť. (reprofoto z knihy Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej: Losos s pomarančovou omáčkou

Sériu receptov, ktorú nám pripravili študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera, osviežime v budúcich vydaniach Piešťanského týždňa ponukou, ktorú publikuje vo svojej knihe receptov s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková. Jej kulinárske špeciality sú určené predovšetkým pre začínajúce gazdinky, no radi z nej varia aj muži. Sú zrozumiteľné a hlavne - zjednodušené, takže ich privítajú najmä zamestnané ženy vystavené stresu z množstva povinností, ktoré musia riešiť.

27. 02. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Zlý technický stav budovy ZŠ F. E. Scherera a v nej sídliacej materskej školy. (vd)

Na opravy materských a základných škôl vyčlenili 106-tisíc eur

Na februárovom zasadaní piešťanského parlamentu poslanci schválili použitie časti prostriedkov z Plaveckého centra vo výške takmer 28-tisíc eur na financovanie projektovej dokumentácie a na rozšírenie a rekonštrukciu materských škôl. Na opravy základných škôl vyčlenili 78 500 eur.

27. 02. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
MKK Piešťany (archív  M. Schmidla)

Kolkári MKK neprehrali 26 zápasov a smerujú do extraligy

Kolkárska prvá liga - západ pokračovala 22. kolom. Piešťanské družstvá boli úspešné na polovicu. „Áčko“ si zmeralo sily s kolkármi Trenčína a tešilo sa z výhry 6:2, ale rezerva Piešťan doma nestačila na Preseľany, ktorým podľahla 2:6.

27. 02. 2015 10:00  |  Šport / Kolky
Pre rekonštrukciu plynovodu rozkopú v marci aj Brezovú ulicu. (pror)

Rozkopané ulice očakávajú Piešťancov aj v tomto roku

Nepríjemnosti s hlukom a prachom čakajú v tomto roku obyvateľov Piešťan na uliciach Javorová, Brezová až po križovatku s Bratislavskou cestou. Už v polovici marca sa do nich pre rekonštrukciu plynovodu zahryznú bagre.

27. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. obr.

Karate klub Seigokan robí nábor pre deti

Karate klub Seigokan v Piešťanoch pozýva deti od sedem rokov na nábor karate. Prvý tréning je zdarma, stačí si len so sebou zobrať prezuvky, športové oblečenie a chuť cvičiť.

26. 02. 2015 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
P. Veverka je jedným zo zakladajúcich členov SPMP. (vd)

V máji chcú v Piešťanoch založiť seniorský parlament

V týchto dňoch sa formuje nová neutrálna a politicky nezávislá organizácia - Seniorský parlament mesta Piešťany (SPMP). Bude mať 21 členov vo veku 60 a viac rokov. Parlament, zložený výlučne z obyvateľov Piešťan, má byť poradným orgánom mestského zastupiteľstva. Jeho iniciátorom je hnutie Spoločne pre Piešťany (SpP).

26. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na stretnutie so záhradnými architektkami prišli dve desiatky záujemcov. (pror)

Ak sa o park nebudeme starať, nepomôže žiadna rekonštrukcia

Autorky víťazného projektu rekonštrukcie piešťanského mestského parku prezentovali svoj úmysel verejnosti. Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo 21. februára pred kinom Fontána, sa zišli asi dve desiatky záujemcov. Prezentácia sa nakoniec zmenila na diskusiu o zlom stave parku a jeho neudržiavaní, ktoré podľa zúčastnených trvá už desiatky rokov.

26. 02. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
AkSen

Tango nie je iba tanec

Klub aktívnych seniorov AkSen organizuje v sobotu 28. februára o 15.00 h v telocvični na Teplickej ulici č. 58 stretnutie s tanečníkom Vladom Irchom, ktorý sa osem rokov venuje argentínskemu tangu v Kanade. Nielenže si zatancujete, ale dozviete sa i o tangu ako o životnom štýle, o komunikácii a výmene energií pri jeho tancovaní, o štýloch tanga, ale aj etike a estetike.

26. 02. 2015 13:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
T. Hudcovič (vpravo) sa pokúsil o odvolanie R. Cicutta z vedenia Rezortu Piešťany. (vd)

Poslanci chceli odvolať šéfa predstavenstva rezortu Rema Cicutta

Na poslednom zasadaní mestského zastupiteľstva v Piešťanoch sa predstaviteľ iniciatívy Spoločne pre Piešťany, Tomáš Hudcovič (NEKA), pokúsil o odvolanie exprimátora Rema Cicutta (NEKA) z postu predsedu predstavenstva oblastnej organizácie Rezort Piešťany za naše mesto. Na jeho miesto chcel nominovať poslanca Denisa Kristeka (NEKA).

26. 02. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
V minulom roku zrekonštruovali oddychový, ale i plavecký bazén. (ip)

Projekt prenájmu kúpaliska Eva opäť ožil

Kúpalisko Eva chcú piešťanskí poslanci získať pre mesto od kúpeľov do dlhodobého prenájmu. Malo by sa stať náhradou pre letné kúpanie za zrušený projekt Plaveckého centra. Pre tento účel si na svojom poslednom zastupiteľstve odhlasovali pracovnú skupinu, ktorú bude viesť primátor Miloš Tamajka.

26. 02. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deti sa z fašiangového karnevalu tešili. (Monika Manasová)

Karneval na ZŠ Holubyho

Aj na Základnej škole na Holubyho ulici v Piešťanoch sa uskutočnil fašiangový karneval.

26. 02. 2015 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Prípravkári PFK pod vedením trénera Jána Stachuru získali strieborné medaily. (archív PFK)

Prípravka PFK skončila na domácom turnaji druhá

Futbalová prípravka PFK Piešťany ročníka 2007 odohrala 7. februára domáci turnaj na Gymnáziu Pierra de Coubertina. Piešťanci pod vedením trénera Jána Stachuru aj napriek veľkej maródke postavili dve družstvá.

26. 02. 2015 10:00  |  Šport / Futbal
Víťazka Lucia Ondrušková zabojuje na majstrovstvách sveta vo Švédsku. (archív L. Ondruškovej)

Baristka z piešťanskej kaviarne zvíťazila na majstrovstvách Slovenska

Posledný januárový víkend sa silne zapíše do pamäti dvadsaťjedenročnej rodáčke z Jalšového, Lucii Ondruškovej. Po prvýkrát sa zúčastnila Majstrovstiev Slovenska Barista 2015 a v kategórii Latte Art hneď obsadila prvé miesto.

26. 02. 2015 09:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 9, ktoré je v predaji od 24. februára. (Supa)

Zhoreli dva kontajnery na Ulici sv. Štefana

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni riešili dva požiare. Jeden sa rozpútal vo Vrbovom na Beňovského ulici, kde horela ubytovňa pre bezdomovcov, druhý v Piešťanoch na Ulici sv. Štefana, tam zhoreli kontajnery.

26. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Jubilejný výstup na Havran

Klub mladých turistov TJ Bezovec Piešťany pripravil na sobotu 28. februára tradičnú akciu - Výstup na vrch Havran. Je to v poradí už 15. ročník podujatia.

26. 02. 2015 08:24  |  Šport / Ďalšie športy
cajky - cassovia (M. Sarvaš)

Čajky na úvod play-off zdolali Cassoviu jednoznačne 78:35

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali v stredu podvečer štvrťfinálovú sériu play-off extraligy proti Cassovii Košice. Čajky výhodu domáceho prostredia v úvodnom zápase dokonale využili a svoje súperky zdolali jednoznačným rozdielom v pomere 78:35 a ujali sa vedenia v sérii.

25. 02. 2015 21:18  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (M. Petlák)

Dorastenci ŠHK 37 si vybojovali postup do finále!

Dorastenci ŠHK 37 Piešťany to dokázali! V rozhodujúcom piatom stretnutí semifinálovej série proti Michalovciam zvíťazili po dramatickom priebehu 3:2 po samostatných nájazdoch a postupujú do finále, kde ich čaká Trnava.

25. 02. 2015 21:08  |  Šport / Hokej
Futbalisti Boroviec (v žltom) majú na jar naplánované tie najvyššie ciele. (th)

Pred futbalovou jarou: Borovčania chcú zabojovať o prvé miesto

Regionálne futbalové súťaže začínajú už o niekoľko týždňov a my sme sa pozreli, ako to vyzerá v prípravnom období v niektorých tímoch z piešťanského regiónu.

25. 02. 2015 16:00  |  Šport / Futbal

Ahoj otvára krúžky hádzanej

Centrum voľného času Ahoj, Teplická 83, 921 01 Piešťany, otvára krúžok Minihádzaná pre žiakov 2., 3., 4. ročníka ZŠ a krúžok Hádzaná pre žiakov 5., 6., 7., 8., 9. ročníka ZŠ. Krúžok bude otvorený pre dievčatá aj chlapcov. Žiaci sa môžu prihlásiť v priebehu mesiaca marec v CVČ Ahoj. Bližšie informácie získate na tel. 033/772 65 75.

25. 02. 2015 15:30  |  Šport / Hádzaná
V druhom semifinálovom dueli rozhodca rozdal 389 trestných minút. (Mário Petlák)

Zahrajú si dorastenci ŠHK 37 finále?

Prvoligoví dorastenci ŠHK 37 Piešťany už hrajú semifinále play-off proti Michalovciam a stav série je zatiaľ 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa uskutoční v stredu o 17.00 h a piešťanskí dorastenci by doma radi spečatili svoj postup do finále, kde by sa stretli s Trnavou.

25. 02. 2015 15:00  |  Šport / Hokej
Hokejisti HBC Andže ovládli základnú časť Interligy a zahrajú si aj jej finále play-off. (archív HBC)

HBC Andže medzi elitou amatérskej Interligy

V 35. ročníku amatérskej hokejovej súťaže Interliga pôsobia vo východnej skupine dve mužstvá z Piešťan - HBC Andže Piešťany a Pink Panter. Darí sa najmä prvým menovaným, ktorí ovládli základnú časť bez straty bodu a počas uplynulého víkendu navyše postúpili do finále play-off.

25. 02. 2015 14:00  |  Šport / Hokej
Milan Zach Kučera - Největší tajemství Třetí říše

Najväčšie tajomstvo tretej ríše

Ak sa chcete porozprávať so spisovateľom Milanom Zachom Kučerom, príďte vo štvrtok 26. februára o 17.30 h do Piešťanského informačného centra na besedu s týmto zaujímavým človekom a bádateľom.

25. 02. 2015 13:48  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Zastreleného myšiaka lesného objavila riaditeľka škôlky Oľga Repová. (archív O. Repovej)

Údajného strelca dravca poľovníci zo svojich radov vylúčili

Poľovník Martin Š. si už v Hubine ani priľahlom poľovnom revíri nevystrelí. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Poľovníckeho združenia Striebornica. Podľa riaditeľky materskej školy Oľgy Repovej mal práve Martin Š. zastreliť nad dvorom škôlky celoročne chráneného myšiaka lesného.

25. 02. 2015 13:00  |  Rubriky / Región
Piešťanskí ragbisti nám počas posledného tréningu spoločne zapózovali. (th)

V Piešťanoch vznikol Rugby Union Club, trénuje ho Londýnčan

Ragby a Piešťany. Tieto dve slová ešte donedávna nešli príliš dokopy, no už je všetko inak. Skupinka mladých nadšencov založila Rugby Union Clup Piešťany a s týmto na Slovensku netradičným športom to myslia celkom vážne. My sme sa pozhovárali s jedným z iniciátorov projektu Filipom Kráľom, aby ho čitateľom Piešťanského týždňa priblížil detailnejšie.

25. 02. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje fotogalériu
Vojenskú prehliadku na Kube odfotil Andrej Palacko. (reprofoto vd)

Palackova Kuba a Fidel Castro zaujali množstvo ľudí

Necelé tri týždne mali Piešťanci možnosť v Galérii Fontána obdivovať unikátne reportážne snímky z dielne slovenského fotografa, je ním Andrej Palacko. O výstavu s názvom Amor Kuba - fotografie s dušou bol medzi verejnosťou veľký záujem.

25. 02. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Na Bratislavskej ceste zmizne pre rekonštrukciu plynovodu celé stromoradie. (pror)

Príde mesto o takmer storočné stromoradie?

Bratislavská cesta v Piešťanoch pravdepodobne už čoskoro získa podobu na nepoznanie od tej súčasnej. Majestátne stromoradie, ktoré túto cestu lemuje od križovatky so Staničnou ulicou až po hostinec Vinohrad, má padnúť za obeť plynárom. Dvadsaťjeden takmer storočných stromov musí vraj ustúpiť rekonštrukcii ich rozvodov.

25. 02. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Posledný požiar poškodil strechu aj obvodové múry domu. (Viera Dusíková)

Záchranca bankomatu Toréz z Vrbového opäť vyhorel

O vrbovskom bezdomovcovi Torézovi sme už priniesli materiál na webe minulý týždeň. V novom čísle Piešťanského týždňa sa o tom dočítate v obsiahlej reportáži.

25. 02. 2015 09:00  |  Rubriky / Región
Ilustr. foto (L. Duračka)

V Trenčíne víťazstvo Dukly nad Piešťanmi

Hokejisti Trenčína zvíťazili v utorňajšom stretnutí záverečného 54. kola dlhodobej časti najvyššej slovenskej súťaže nad Piešťanmi 4:1. V súboji šiesteho s ôsmym v taubuľke rozhodli hráči Dukly o svojom triumfe už po dvoch tretinách, keď viedli 3:0. V záverečnej časti pridal obranca Peter Novajovský štvrtý gól domácich, za tím z kúpeľného mesta sa o čestný gól postaral až v 59. min fínsky obranca Jarkko Leppänen.

25. 02. 2015 08:04  |  Šport / Hokej
Haváriu vodovodného potrubia odstraňovali v pondelok pri OD Kocka. (Supa)

Na Lipovej prasklo vodovodné potrubie

Počas uplynulého víkendu došlo na Lipovej ulici v Piešťanoch k poškodeniu vodovodného potrubia.

24. 02. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dychová hudba Kozlovanka pochovala basu na Námestí slobody. (vd)

Basu v Piešťanoch pochovala Kozlovanka

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa konala rozlúčka s fašiangom.

24. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Na piešťanskom letisku vystúpi aj formácia Intergalactic Lovers. (archív Intergalactic Lovers)

Festival Grape zverejňuje prvé mená

Na piešťanskom letisku sa predstavia belgickí interpreti Netsky live, Triggerfinger, BRNS, Intergalactic Lovers a zo Švajčiarska príde kapela Kadebostany. Festival sa uskutoční 14.-15. augusta.

24. 02. 2015 14:30  |  Kultúra / Hudba
Články 4101 - 4150 z 20884

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

Ceny pohrebných a cintorínskych služieb v Piešťanoch sú?

  1. 72.4%
  2. 8.4%
  3. 19.2%

Doposiaľ hlasovalo: 692