Všetky články

Kolookruh najmä cez leto ožíva množstvom Piešťancov a dovolenkujúcich hostí.

Na Sĺňave sa vyšantia milovníci vodných športov, cyklisti i korčuliari

Okolie vodnej nádrže Sĺňava je počas letných mesiacov jedným z najfrekventovanejších miest v Piešťanoch. Areál v okolí rieky Váh ponúka ľuďom viacero možností, ako tráviť voľný čas, či už relaxačným, alebo športovým vyžitím.

21. 07. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V piatok 5. júla o 23.00 h sa Kataríne Gogolovej z Piešťan a Milanovi Drškovi z Krajného narodil prvorodený syn Marko (3820 g, 52 cm). Na svet malému drobcovi pomohol MUDr. Ladislav Gleso, touto cestou mu mladá rodina ďakuje. Srdečne blahoželáme.

21. 07. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Silný prúd Váhu sám nabáda, aby sa ľudia nechali unášať po hladine na nafukovačkách.

Návštevníci si na Prúdoch chvália prostredie a vynikajúcu vodu

Letné počasie prilákalo nielen Piešťancov na stále obľúbené Prúdy. Za „koníčkami“ bolo minulý týždeň odparkovaných približne dvadsať vozidiel. Domáci, samozrejme, postupne prichádzali ako inak – na bicykloch. Kamienková pláž, čistá tečúca voda a dobrý prístup do vody. Nielen to láka ľudí na Prúdy.

20. 07. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Babička s vnučkou Martinou, dcérou Júliou a vnukom Filipom si kúpalisko užívajú aj tieto prázdniny.

Júlia Albertová - maskot kúpaliska Eva

Písal sa rok 1948. Malá Julinka Bartovicová mala päť rokov a jej otec - Karol ju učil splývať. Len čo sa naučila dýchať pod vodou, pridala pohyb rúk i nôh a zrodilo sa plávanie. Karol bol na svoju dcéru pyšný. Hoci sa narodila v znamení blížencov, na slávnej piešťanskej Eve plávala ako ryba.

20. 07. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Policajný zbor Slovenskej republiky

V noci vyhasol na R1 ľudský život

Polícia vyšetruje príčiny štvrtkovej dopravnej nehody, pri ktorej tragicky zahynul 63-ročný Bratislavčan. Vodič Fordu dostal počas nočnej jazdy pravdepodobne mikrospánok a na rýchlostnej ceste smerom na Trnavu zišiel mimo cestu.

19. 07. 2013 14:05  |  Správy / Čierna kronika

Od decembra bude na Slovensku premávať viac vlakov

Vlakovú dopravu na tratiach na území celého Slovenska o niekoľko mesiacov posilnia. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR s tým počíta v zmenách, ktoré prinesie úprava grafikonu v decembri.

19. 07. 2013 14:01  |  Správy / Aktuálne
Piešťanskí vodní pólisti skončili na turnaji O pohár Vrútok na druhom mieste.

Vodnopólisti KVP Kúpele boli vo Vrútkach tesne druhí

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sa v dňoch 6.-7. júla zúčastnili vodnopólového turnaja O pohár Vrútok. Ich súpermi boli mužstvá Slávia PU Prešov, ŠKP Košice a domáce PVK. Hralo sa systémom každý s každým. Pólisti Piešťan nakoniec skončili na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako prvý Prešov. Bohužiaľ, rozhodol vzájomný zápas práve so Sláviou, v ktorom Piešťanci prehrali tesne 10:11.

19. 07. 2013 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Mária Kráľovičová

Kráľovičová má optimizmu na rozdávanie

Prvá dáma Slovenského národného divadla, večná optimistka a zástankyňa piešťanských kúpeľov Mária Kráľovičová, si opäť našla cestu do mesta. Vo štvrtok 11. júla si herečka našla chvíľku času a stretla sa s Piešťancami v klube AkSen.

19. 07. 2013 12:00  |  Kultúra / Divadlo
Medzi predstavenia tohto ročníka festivalu patrila i tanečná dráma Grófka Báthory. (foto: vd)

Piešťanskému festivalu ťahá na šesťdesiatku, stále má čo ponúknuť

Fanfáry na schodoch Domu umenia uviedli otvárací koncert 58. ročníka Piešťanského festivalu. Ten si diváci vypočuli vo štvrtok 13. júna v podaní Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala. Dramatickou čerešničkou na torte úvodu druhého najstaršieho slovenského hudobného festivalu bolo vystúpenie organistu Mareka Vrábla.

19. 07. 2013 11:01  |  Kultúra / Divadlo
Piešťany majú v prevádzke deväť fontán a tri pitné fontány.

Mesto nemieni šetriť na prevádzke fontán

Ak nezarátame Kúpeľný ostrov, Piešťany majú v prevádzke deväť fontán a tri pitné fontány. V krajskom meste Trnava sa dá v letných horúčavách napiť vody len z dvoch a okrem nich sa tu nachádza dvanásť okrasných fontán, viaceré však nefungujú, pretože samospráva nemá dostatok peňazí na ich údržbu a prevádzku. Hrozí niečo podobné aj kúpeľnému mestu?

19. 07. 2013 10:00  |  Správy / Aktuálne
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 29/2013

Piešťanský týždeň inzercia

19. 07. 2013 09:04  |  Rýchly výber / Inzercia

Šliapať po trávniku už nie je zakázané

Trnava už nezakazuje šliapať po trávniku Univerzitného parčíka v centre mesta. Tabuľky so zákazom vstupu dala radnica odstrániť, ľudia môžu trávnik využívať na relax.

19. 07. 2013 09:01  |  Správy / Aktuálne
Základná škola na Mojmírovej ulici sa dočká výmeny okien.

Dvadsaťjeden zmien v programovom rozpočte mesta

Piešťanskí poslanci odsúhlasili zmeny v programovom rozpočte mesta na rok 2013. Schválili až 21 zmien. Tie bolo treba urobiť najmä z dôvodov, že mesto získalo financie z dotácií a grantov, ktoré bolo treba začleniť do rozpočtu. Najvýraznejšia suma, ktorá bola zaradená do rozpočtu, sa týkala nákupu špeciálnej techniky pre Služby mesta Piešťany (SMP) na likvidáciu bioodpadu.

19. 07. 2013 08:09  |  Správy / Aktuálne

Cinematik uvedie výber filmov o sériových vrahoch

Súčasťou Medzinárodného filmového festivalu Cinematik, ktorý sa bude konať od 6. do 12. septembra v Piešťanoch, bude opäť aj sekcia Za hranicou kultu. Tá bude mať tento rok podtitul Bez milosti, pretože ju bude tvoriť výber snímok o sériových vrahoch.

19. 07. 2013 08:06  |  Správy / Aktuálne
M. Hochelová v roli Rosalindy a D. Rúžička ako Eisenstein, na klavíri ich sprevádzak Peter Pažický.

Rosalinda s Eisensteinom bojovali o hodinky

Prvý večerný koncert siedmeho ročníka Majstrovských speváckych kurzov Petra Dvorského uviedol v Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov v troch jazykoch – slovenčine, angličtine aj ruštine - sám majster Dvorský. Publiku vo štvrtok 11. júla predstavil dve dámy – Zlaticu a Dagmar Livorové, učiteľky spevu, ktoré so svojimi žiakmi pripravili hudobnú lahôdku namiešanú z Figarovej svadby, La Traviaty, Rusalky, Hoffmanových poviedok, Rigoletta či Ave Marie. Dnes sa uskutoční Galavečer Majstrovských kurzov P. Dvorského, na ktorých budú speváci prezentovať, čo sa počas týždňa v Piešťanoch naučili.

18. 07. 2013 15:50  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Centrum Piešťan sa stalo dejiskom Majstrovstiev Slovenska vo výkone vodiacich psov. (vd)

Vodiaceho psíka vyrušili piešťanskí havkáči

Centrum mesta Piešťan sa dnes stalo priestorom pre Majstrovstvá Slovenska vo výkone vodiacich psov. Sedemnásť psovodov z celého Slovenska sa v sprievode medzinárodných rozhodcov pohybovalo v mestskom parku, odkiaľ išli k Auparku, na staré trhovisko a okolo Kostola sv. Cyrila a Metoda.

18. 07. 2013 12:25  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Madunice sú pravdepodobne jedinou obcou, kde dali stopku hazardu.

Madunice - zóna bez hracích automatov

Hracie automaty už raz v obci Madunice zakázali. „Vďaka“ novelizácii príslušného zákona o hazardných hrách však hrozilo, že sa opäť vrátia. Podľa nej totiž možno dať stopku hracím automatom len v prípade petície, ktorú podpíše najmenej 30 percent občanov starších ako 18 rokov.

18. 07. 2013 12:00  |  Správy / Aktuálne
Smutná fotka platanu, ktorý už nebude robiť príjemný tieň v letných horúčavách. Foto: Petra Ondrejičková

Strom bol zdravý, nikoho neohrozoval

Platan, ktorý minulý týždeň vyrúbali neďaleko môjho činžiaka, bol jedným z najkrajších stromov Piešťan. Rovnaké stromy chodia turisti obdivovať do Viedne. Ten nádherný skvost bol zdravý, vyrábal obrovské množstvo kyslíka. Viete si predstaviť, koľko splodín a škodlivín dýchajú ľudia bývajúci pri Krajinskej ceste? A paradoxne - práve hŕstka obyvateľov sa vraj na platan sťažovala. Prečo? Veď nikoho neohrozoval. Iba preto, že jeho lístie znečisťovalo činžiaky?

18. 07. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne

TRNAVA: Radniční páni ukážu život v stredoveku

Trnavu čakajú v sobotu inscenované prehliadky mesta aj s richtárom, notárom a ďalšími dôležitými ľuďmi z 15. storočia Inscenované prehliadky stredovekej Trnavy s názvom Radniční páni ponúkne v sobotu v centre mesta oblastná organizácia cestovného ruchu Trnavatourism. Záujemcovia môžu vidieť scénky zo života richtára, notára, kaplána, správcu kostolov a správcu vinohradov v 15. storočí. Pripravených je šesť prehliadok, prvá sa začína o 10:00, záverečná o 16:30.

18. 07. 2013 09:13  |  Správy / Aktuálne

Našli nedostatky v cukrárňach

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Slovenskej republike vykonali od 29. mája do 7. júna až 603 kontrol prevádzok cukrárskych výrobní pri zariadeniach spoločného stravovania a cukrární na Slovensku. Spolu skontrolovali 527 prevádzok. Z cukrárskych výrobní zistili nedostatky v 154 zariadeniach, čo predstavuje 29 percent. Najviac prevádzok so zistenými nedostatkami bolo v Trnavskom (35) a Žilinskom kraji (28).

18. 07. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
V Prašníku hasiči odpratávali strom zo štátnej cesty. (HaZZ)

Hasiči odpratávali spadnutý stom na Prašníku

V Prašníku, časť Grnča, sa po silnejšom piatkovom vetre zrútil na cestu strom. Príslušníci HaZZ ho popílili a odpratali z cesty.

18. 07. 2013 08:55  |  Správy / Aktuálne
Policajti si posvietili na nezodpovedných cyklistov jazdiacich po pešej zóne. (ip)

Za dve hodiny prichytili na pešej zóne 22 cyklistov

Mestskí policajti sa podujali na rozsiahlejšiu kontrolu cyklistov v centre Piešťan. V stredu 10. júla si na mušku zobrali hlavne časť pešej zóny a Kolonádový most. K hliadke mestskej polície (MsP) sa pridali i príslušníci Obvodného oddelenia Policajného zboru v Piešťanoch. Za dve hodiny prichytili 22 osôb, ktoré po centre jazdili na bicykloch.

18. 07. 2013 08:45  |  Správy / Aktuálne
Bývalí štvrtáci z obecnej školy sa zišli aj s učiteľkou Annou Horanskou. (jg)

Krakovany: Po 64 rokoch sa stretli žiaci s učiteľkou Horanskou

Po 64 rokoch sa v Krakovanoch zišli spolužiaci zo základnej školy. Na stretávke, ktorá sa uskutočnila v sobotu 6. júla, sa zúčastnilo 25 bývalých žiakov, nechýbala ani ich učiteľka Anna Horanská.

18. 07. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Na slávnosti desiateho výročia PIWC boli súčasné aj zakladajúce členky.

Klub žien vyzbieral 14 332 eur na charitu

Za účasti primátora mesta Piešťany Rema Cicutta sa vo veľkej sále Kursalonu konala slávnosť pri príležitosti desiateho výročia založenia Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch (PIWC). Vzácnych hostí, medzi ktorými bola aj iniciátorka založenia klubu - Consuelo Suarez zo Spojených štátov amerických a ďalšie významné osobnosti PIWC, privítala prezidentka klubu Janka Macháčová. Slávnosť sa konala v piatok 12. júla.

18. 07. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
Kanoista Alexander Bóri bol jedným z ocenených študentov

Rýchlostní kanoisti zbierali opäť medaily

Piešťanskí rýchlostní kanoisti sa v sobotu 13. júla zúčastnili pretekov Slovenského pohára v Bratislave pod názvom Pohár Interu a opäť sa zaskveli peknými výsledkami.

17. 07. 2013 15:00  |  Správy / Aktuálne

Trnavčania si vymohli viac stromov v centre

V centre Trnavy pribudnú nové stromy, vymohli si ich obyvatelia mesta. Na Trojičnom námestí ich bude deväť, na pešej zóne pribudne k aktuálnemu projektu ďalších päť stromov. Vedenie radnice netají, že v tomto prípade rozhodol tlak verejnej mienky.

17. 07. 2013 12:47  |  Správy / Aktuálne
Štúdium v pilotnom ročníku Fakulty cestovného ruchu Goethe Uni priviedlo do Piešťan 24 vysokoškolákov z celého Slovenska i Čiech.

Pilotný ročník Goethe Uni navštevovalo 24 vysokoškolákov

V Piešťanoch sa usídlila v symbióze s danosťami kúpeľného mesta Fakulta cestovného ruchu (FCR) Goethe Uni Bratislava. V akademickom roku 2012/2013 ju navštevovalo 24 študentov zo Slovenska i Českej republiky. Študovali externe a najväčší záujem prejavili o profilové predmety - medzinárodný cestovný ruch, manažment kúpeľníctva a hotelierstva, manažérstvo kvality v cestovnom ruchu, projektový manažment, znalostný manažment a kúpeľná ekológia.

17. 07. 2013 12:30  |  Správy / Aktuálne
Úspešní piešťanskí kolkári, ktorí si vybojovali extraligu.

Kolkári MKK vybojovali ďalšiu extraligu pre Piešťany

Piešťanským kolkárom sa podaril historický úspech. V minulej sezóne sa v prvej lige umiestnili na prvej priečke a vybojovali si postup do extraligy, kde si zmerajú sily s najlepšími klubmi na Slovensku. O tom, aká bola minulá sezóna a ako sa na extraligu kolkári MKK pripravujú, nám porozprával hrajúci tréner Michal Schmidl.

17. 07. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne
Staň sa aj ty jednou z cheerleaderiek "havranov"

ŠHK 37 Piešťany hľadajú nové roztlieskavačky !

Chcete sa aj vy stať jednou z cheerleaderiek "havranov" ?

17. 07. 2013 10:00  |  Správy / Aktuálne

Búrlivý rozvoj Piešťan dokumentujú dobové pohľadnice

Zlaté obdobie rozvoja Piešťan od roku 1889 do konca druhej svetovej vojny predstavuje výstava dobových pohľadníc v piešťanskom Auparku. Domáci aj zahraniční návštevníci môžu vidieť asi šesťdesiat pohľadníc zameraných na búrlivé obdobie rozvoja mesta. Výstava potrvá do konca júla, vznikla v spolupráci s Balneologickým múzeom v Piešťanoch. Vedenie Auparku inšpirovala kniha Piešťany v zrkadle historických pohľadníc autorov Alexandra Urminského a Vladimíra Krupu.

17. 07. 2013 09:54  |  Správy / Aktuálne

TRNAVA: Nezdanený minerálny olej smeroval do Maďarska

Viac ako 25 ton minerálneho oleja bez príslušných dokladov zaistili trnavskí colníci v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Čenkovciach v okrese Dunajská Streda. Únik na dani by v tomto prípade predstavoval viac ako 2 500 eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Švárna.

17. 07. 2013 09:14  |  Správy / Aktuálne
Piešťanské mužstvo Zepáar Astronautov s medailami za výhru v sérii turnajov Beach Handball Tour.

Zepáar Astronautov vyhralo sériu turnajov v plážovej hádzanej

Slovenská séria turnajov v plážovej hádzanej vyvrcholila v závere týždňa tretím podujatím v Modre. Na šiestom ročníku Beach Handball Zoška na prírodnom kúpalisku na Zochovej chate sa v medzinárodnej konkurencii predstavilo 27 družstiev.

17. 07. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
Prírodné kúpaliská stále obľubuje veľké množstvo ľudí.

Dlhé Kusy obstoja aj v konkurencii Seneckými jazerami a kam sa hrabe Nórske more!

„Na Hornej Strede je lepšie ako pri Nórskom mori,“ oznámil nám 41-ročný Ľubomír, ktorý pracuje v Nórsku. „Je tu piesková aj kamienková pláž, dokonca aj tráva, takže človek si môže vybrať, kam pôjde. Len toalety by sa zišli a lepšie služby,“ dodala jeho manželka 37-ročná Elena, ktorá si čas na čakanie tretieho potomka užívala v tieni stromu. Jej deti Lukáš a Soňa plávali kúsok od rodičov neďaleko opusteného bufetu.

17. 07. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
Brankára „havranov“ Tomáša Tomeka (vľavo) vybrali do najlepšej šestky extraligy.

Na Zlatom puku ocenili aj Piešťancov

Na šestnástom vyhlásení ankety Zlatý puk 2013, kde sa vyhlasujú najlepší hokejisti sezóny, sa ušlo ocenenie aj pre brankára ŠHK 37 Piešťany Tomáša Tomeka. Opora „havranov“ bol ako najlepší brankár extraligy zvolený do All Stars šestky našej najvyššej súťaže.

16. 07. 2013 15:30  |  Správy / Aktuálne
Aj do Egypta sa pozrela Iveta Pauhofová.

Pozvánka na stretnutie s cestovateľkou Ivetou Pauhofovou.

Na potulkách po Indonézii, Malajzii cez Brunejský sultanát až do Egypta a Líbye bola matka herečky Táne Pauhofovej, Iveta. Môžete sa s ňou stretnúť a započúvať sa do jej cestovateľských zážitkov už v stredu 17. júla o 19.00 h v Piešťanskom informačnom centre. Život a kultúru ďalekej Ázie aj exotickej Afriky priblíži i prostredníctvom fotografií.

16. 07. 2013 14:00  |  Správy / Čierna kronika

V H. Strede a Hôrke vykrádal zlodej firmy

Po sérii krádeží, ktoré sa uskutočnili minulý rok počas leta v Hornej Strede, keď zlodej zdemoloval celé domácnosti tak, že rodinám nezostal celý ani jediný tanier v kredenci, sa zlodej do tejto obce vrátil zasa. Dokonca úradoval aj v Hôrke nad Váhom. Lúpil počas utorka 9. a stredy 10. júla.

16. 07. 2013 13:00  |  Správy / Čierna kronika

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri vyšetrení príčin dvoch dopravných nehôd

Pomôžte objasniť dopravné nehody

16. 07. 2013 11:50  |  Správy / Čierna kronika
Do ruského väzenia si nechal poľný maršal Paulus doniesť aj svoju rovnošatu poľného maršala, ktorú mu tam dopravili. (web)

Od Stalingradskej bitky uplynulo 71 rokov

Dňa 17. júla 1942 sa začala stalingradská bitka, prelomová bitka Veľkej vlasteneckej vojny v meste Stalingrad (dnešný Volgograd). Boje doslova o každý dom v meste trvali do 31. januára 1943, nemecké vojská sa nakoniec vzdali.

16. 07. 2013 11:31  |  Správy / Aktuálne
Polícia použila na zastavenie unikajúceho vodiča Škody Octavie nielen strelné zbrane, ale aj služobné vozidlo.
 (HaZZ)

Na autičkárov policajti vystrelili až pätnásťkrát

Na diaľnici D1 pri výjazde na Bučany v smere od Piešťan sa vo štvrtok nadránom strieľalo. Po prestrelke a policajnej naháňačke zadržali trojicu autičkárov.

16. 07. 2013 11:00  |  Správy / Čierna kronika
Hrad Beckov (archív red.)

BECKOV: Na slávnostiach budú opäť hádzať vidlami

Počas víkendu zavládne v Beckove atmosféra stredoveku. Od piatka 19. júla do nedele 21. júla sa tu budú konať tradičné Beckovské slávnosti. Ako informoval za organizátorov Mário Estergájoš, podujatie ponúkne okrem množstva koncertov a remeselného jarmoku aj dobové ukážky bojov či Majstrovstvá sveta v hode vidlami Vidlomet 2013. Beckovské slávnosti ponúkajú aj atrakcie pre deti, ako sú maľovanie na tvár či skákací hrad i diskusie na rôzne témy.

16. 07. 2013 10:52  |  Správy / Aktuálne
Už dnes o 18.00 h sa v Piešťanskom informačnom centre s vami o svoje skúsenosti po cestách z Afriky podelia Adriana Ondrušová, Andrej Kállay a Zuzana Kráľová. (web)

Príďte sa porozprávať o horúcej Afrike

Ak sa chystáte do Afriky, nenechajte si ujsť rozprávanie o projektoch v Keni a Sudáne a skúsenostiach z pobytu v Afrike. V Piešťanskom informačnom centre sa s vami o svoje skúsenosti podelia v utorok 16. júla o 18.00 h Adriana Ondrušová, Andrej Kállay a Zuzana Kráľová.

16. 07. 2013 10:03  |  Správy / Aktuálne

BIOPLYNKY - Nielen ľudia na Prašníku či v Sokolovciach, ani Seničania ich nechcú

Ukazuje sa, že obyvatelia Slovenska naozaj netúži po bioplynkách. Aspoň nie v miestach, kam sa bioplynky nehodia. Teda do blízkosti ich obydlí. Zaujímavé ale je, že investori si situáciu zľahčujú a bioplynky chcú stavať tam, kde sú vybudované inžinierske siete, kam vedú cesty a kde je kompletná infraštruktúra. Čo na tom, že ľudia píšu petície...

16. 07. 2013 09:13  |  Správy / Aktuálne
Navrhovaná hala by mala primárne slúžiť pre Piešťanské Čajky.

Súkromný investor plánuje postaviť halu za milión eur

Súkromný investor postaví v Piešťanoch na vlastné náklady športovú halu a odovzdá ju za symbolickú cenu do majetku mesta. Hala bude prednostne určená pre extraligové basketbalistky a ešte pre jeden šport, pravdepodobne hádzanú.

16. 07. 2013 09:05  |  Správy / Aktuálne
Hneď po tregédii viala na družstve čierna zástava

V Nižnej usmrtil býk 24-ročného muža

V Poľnohospodárskom družstve Nižná usmrtil býk mladého zamestnanca Petra Kolára (24) z Dubovian. Stalo sa to v pondelok 15. júla v ranných hodinách pri výbere zvierat určených do bitúnku.

16. 07. 2013 08:00  |  Správy / Región
Prírodné kúpaliská stále obľubuje veľké množstvo ľudí.

Kúpte si Piešťanský týždeň, určite sa tam dočítate, že...

Týždeň uplynul rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niekto ho prežil na plný plyn, iný možno troška pribrzdil a vychutnal si napríklad šálku voňavej kávy či bylinkového čaju. Redaktori Piešťanského týždňa ani teraz nezaháľali s rukami za chrbtom, naopak - s vystrčeným fotoaparátom cvakali jednu akciu za druhou. Už zajtra sa o tom presvedčíte v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

15. 07. 2013 13:27  |  Správy / Najbližšie číslo
Malí študenti si počas vyučovania vyskúšali aj účinky canisterapie.

Deti na chvíľku prázdninovali v univerzitných laviciach

Školáci si užívajú prvé týždne prázdnin a zopár z nich si znovu sadlo do školských lavíc. Deti zamestnancov Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave si užili pilotný ročník Detskej univerzity.

15. 07. 2013 10:16  |  Správy / Aktuálne
Čierne na čiernom

Kniha týždňa: Čierne na čiernom

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku Čierne na čiernom (Marek Vadas). Vydalo vydavateľstvo Koloman Kertész Bagala.

15. 07. 2013 08:47  |  Kultúra / Kniha
Hlavná ulica, Trnava. Ilustračná foto

Turistické autobusy pustia až do centra Trnavy

Trnava umožní autobusom s turistami prichádzať až do centra mesta. Cestu pri Bernolákovej bráne v súčasnosti upravujú tak, aby sa tam autobusy mohli otáčať.

15. 07. 2013 08:32  |  Správy / Aktuálne

V jazyku sa odráža stav spoločnosti

Od kodifikácie spisovnej slovenčiny uplynulo 170 rokov od. V júli 1843 sa evanjelickí vzdelanci Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban a Michal Miloslav Hodža stretli na fare v Hlbokom a položili tu základy takej podoby slovenského jazyka, v akej ho používame dodnes.

15. 07. 2013 08:20  |  Správy / Aktuálne
Bažant Pohoda 2013 (Martin Hesko)

Na Pohode sa rozlúčil so Slovenskom, pôjde do zahraničia

Odvolaný arcibiskup Róbert Bezák sa stal prekvapením druhého dňa multimediálneho festivalu Pohoda. Organizátori jeho účasť totiž tajili. Bezák vo svojej takmer hodinovej diskusii predstúpil pred zaplnený stan Europa, kde rozprával o tom, čo prežil za posledné dva roky.

15. 07. 2013 08:10  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 15783