Všetky články

Victoria regia 2015. (vd)

V Piešťanskom týždni 39/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

21. 09. 2015 15:05  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Umelecký súbor Lúčnica. (ip)

Lúčnica otvorí sezónu v Dome umenia

Už 35. umeleckú sezónu v piešťanskom Dome umenia slávnostne otvorí umelecký súbor Lúčnica. Reprezentačný program tohto telesa môžu Piešťanci zažiť v piatok 25. septembra o 19. hodine.

21. 09. 2015 14:19  |  Kultúra / Tanec obsahuje video

Kniha týždňa: Christiane F - My deti zo stanice ZOO

Tento týždeň dávame do pozornosti a odporúčame skvelú knihu s pravdivým a silným príbehom - My deti zo stanice ZOO. Vydalo vydavateľstvo Premedia.

21. 09. 2015 12:17  |  Kultúra / Kniha
Ilustr. foto (trnavskyhlas.sk)

Drahovce zdolali Krakovany 3:0, Moravany prišli o prvé body

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu ďalším kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé zápasy. Drahovce vyhrali v Krakovanoch 3:0, Pečeňady zdolali rovnakým výsledkom Šterusy, Šípkové prehralo v Bojničkách 2:6 a o prvé body prišli aj Moravany, keď remizovali v Kočíne-Lančári 2:2.

21. 09. 2015 10:04  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani zbíjali v Košiciach a domov si vezú tri body!

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany odohrali výborný zápas na ľade majstra z Košíc, ktorého v nedeľnom televíznom stretnutí porazili 2:0 a z východoslovenskej metropoly si havrani vezú všetky tri body. Najskôr sa už v prvej tretine presadil Jakub Šimíček a v závere stretnutia už len upravil na konečných 2:0 strelou do prázdnej brány Stanislav Hudec.

20. 09. 2015 19:04  |  Šport / Hokej
Centrum Dolného Lopašova so zakrytým potokom. (LDL)

Vidiecke premeny (6) Dolný Lopašov: Na verejné priestory svojpomocne

Cesta pred kostolom sa rozširuje do malého námestia, vedľa zastávka, potok a čarovná aleja stromov. Všetko po starom. Zdá sa, že v Dolnom Lopašove s pátraním po vidieckych premenách nepochodíme. Pri detailnejšom pohľade však zisťujeme, že na verejných priestoroch pribudli nové prvky a stoja za nimi, netradične, občania. Ako sa vodí plochám v obci, namiesto jednorazových investícií meneným pomocou postupných mikrozásahov?

20. 09. 2015 16:00  |  Rubriky / Región
V čase požiaru dňa 11. septembra 1985 pracovalo v Tesle na rannej zmene asi 1500 ľudí. (archív (red))

Čierne výročie Piešťan - 30 rokov od požiaru Tesly

New York i Piešťany majú čierny deň s rovnakým dátumom - jedenásty september. V ten deň v roku 1985 horela Tesla! Ničivý požiar s plameňmi až do oblohy roztápal železo, rúcal betón v pilieroch a zahubil dvoch mladých zamestnancov - tridsiatnikov Milana Stríženca a Dušana Bartovica. Odhadnuté škody na majetku vo výške 18,5 milióna vtedajších korún československých sú v porovnaní s obeťami na ľudských životoch len suchým konštatovaním. Strašný zápach a popolček sa vznášal po okolí a ochromoval myslenie ľudí. V Tesle v tom čase pracovalo na tri zmeny vyše štyritisíc zamestnancov. Rannú zmenu rozpustili.

20. 09. 2015 14:00  |  História / História
R. Parádi bude spolupracovať so známym mládežníckym trénerom P. Bratrancom. (M. Petlák)

Juniori nechcú byť v extralige fackovacím panákom

Piešťanský hokej má ďalšie extraligové družstvo! Okrem dospelých havranov budú v tomto ročníku nastupovať v juniorskej extralige aj juniori HK Havrani Piešťany. Udialo sa tak z dôvodu reorganizácie súťaží a Piešťanci sa tak v tejto sezóne budú konfrontovať s najlepšími juniormi na Slovensku. My sme sa pozhovárali s trénerom Róbertom Parádim, ktorý nám prezradil viacero informácií z „hniezda“ mladých havranov.

20. 09. 2015 11:00  |  Šport / Hokej
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 7. septembra o 12.00 h sa Oľge Kramarovičovej z Modrovej a Martinovi Pšenkovi z Bánoviec nad Bebravou narodil prvý syn Martin (2900 g, 49 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Lucia Juriňáková.

20. 09. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Smutný je pohľad na barokovo-klasicistický kaštieľ v Sokolovciach. (Tibor Hlobeň)

Na novodobých barbarov sú zákony prikrátke

Barokovo-klasicistický kaštieľ v Sokolovciach je súčasťou obce od začiatku 18. storočia. O približne päťdesiat rokov neskôr k nemu pribudla veža s cimburím. Slúžila ako hvezdáreň. Kaštieľ vlastnili viaceré šľachtické rody. Po posledných majiteľoch, rodine Gyulayovcov, prešiel do vlastníctva štátu a slúžil ako psychiatrická liečebňa až do roku 2008. Do areálu kaštieľa patrí i park s rybníkom a vzácnymi, chránenými drevinami. Sú to hlavne platany a dva vyše dvestoročné červené buky.

19. 09. 2015 13:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Ján Jánošík je presvedčený, že treba zvolať mimoriadne zastupiteľstvo. (archív J.J.)

Názory poslancov: Primátor nie je hradný pán, zamestnanci nie sú poddaní

Rozhodnutie urobiť štrukturálne zmeny je v kompetencii primátora, avšak spôsob, ako ich robí a čo sa pri tom na úrade deje, nie je iba jeho vecou, pretože za chod mesta zodpovedá spoločne s poslancami mestského zastupiteľstva, a taktiež som presvedčený, že uvedená zmena bude mať dopad na rozpočet, za ktorého čerpanie taktiež zodpovedáme spoločne.

19. 09. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Primátor sa hnevá aj na novinárov. (Jozef Vojčiniak)

M. Tamajka: Novinári znemožňujú a diskreditujú vedenie mesta!

Veľmi diskutabilné „Oznámenie zamestnávateľa“ zo dňa 2. septembra 2015, kde piešťanský primátor Miloš Tamajka informuje zamestnancov nehodiacich sa do novej štruktúry radnice, že nemusia chodiť do roboty, nahradil mestský úrad novým dokumentom z 8. septembra. Pod názvom „Usmernenie v súvislosti s prekážkami v práci na strane zamestnávateľa“ neželaných úradníkov opäť vykázal z pracoviska a ich neúčasť v kanceláriách nepovažuje za porušenie pracovnej disciplíny.

19. 09. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pred útulkom je štrková cesta nevhodná pre vozičkárov. (am)

Nový seriál: Spoznávame poschodia... (14.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

18. 09. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Streda 9. septembra: Takto vyzerali nádoby na kovy na sídlisku Adam 
Trajan.
 (th)

A. Trajan „skrášľujú“ preplnené kontajnery

Obyvatelia sídliska Adam Trajan v Piešťanoch sa sťažujú, že takmer na celom sídlisku majú už dlhšiu dobu preplnené kontajnery na separovaný zber.

18. 09. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 38/2015

18. 09. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Dušan Burdej sa teší zo svojho hubárskeho úlovku. (Dušan Burdej sa teší zo svojho hubárskeho úlo)

Hubári v septembri dobiehajú zameškané

Tohtoročné suché a horúce leto hubárom neprialo. Posledné septembrové dažde ich však potešili, pretože huby znova začali rásť. Presvedčil nás o tom aj piešťanský basketbalový tréner Dušan Burdej. Počas návštevy Hrádockej doliny nazbieral za dve hodiny plný košík húb.

18. 09. 2015 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Víťazi jednotlivých disciplín tohtoročnej športiády seniorov. (archív AkSen)

Športiádu otvoril šachový majster

V areáli HS Centra v Piešťanoch sa konal tretí ročník akcie Športiáda seniorov 50+. Podujatie v nedeľu 6. septembra otvoril čestný predseda Ján Čuridlo z Piešťan, trojnásobný majster Slovenska v šachu nad 80 rokov.

18. 09. 2015 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Spolu so šatňou zhoreli policajtom aj služobné topánky.

 (am)

Na šatne si policajti počkajú

Začiatkom júla zničil požiar bývalú diskotéku na Teplickej ulici v Piešťanoch a zasiahol aj šatne mestských policajtov v susednom objekte, čím znemožnil ich používanie. Zaujímalo nás, či sa už na rekonštrukcii pracuje a kde sa muži zákona pripravujú do služby.

18. 09. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havranov dnes čaká tradične atraktívny súboj s Nitrou

Štart do Tipsport Ligy sa havranom vydaril na výbornú a už dnes budú môcť hokejisti ŠHK 37 Piešťany domácim fanúšikom opäť predviesť výborný bojovný výkon, ako tomu bolo v prvom domácom stretnutí proti Žiline.

18. 09. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na štrúdľu si treba nájsť čas, chutí však vynikajúco. (vd)

Recepty starých materí: Ťahaná štrúdľa

Prinášame vám seriál receptov našich starých materí. Dávne jedlá z múky, kapusty, masti, zemiakov, fazule a iných tradičných surovín sa stále objavujú na stoloch v domácnostiach krakovianskych gazdiniek. Ak máte doma viacero šikovných rúk, niekedy stačia aj dve, skúste si upiecť ťahanú štrúdľu. Natancujete sa pri nej okolo stola viac ako na zábave.

18. 09. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Záber zo trikrát pokazila neprispôsobivá spiatočka na „rapidečke". (am)

Natáčanie Hornej Dolnej je opäť v plnom prúde

Dedinku Nová Lehota, ležiacu v Považskom Inovci, skrýval pred svetom vrchol Bezovca. Dnes ju takmer každý pozná pod seriálovým názvom Horná Dolná a pozrieť sa prichádzajú nielen obyvatelia okolitých obcí, ale zájdu tam i ľudia, západným Slovenskom len prechádzajúci. Minulý víkend nepatril k výnimkám, natáčanie je po lete opäť v plnom prúde.

18. 09. 2015 11:01  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (archív MKK)

Kolkári MKK Piešťany úspešní na všetkých frontoch

Úspešnú sobotu majú za sebou kolkári Mestského kolkárskeho klubu Piešťany. Všetkým trom družstvám sa darilo, keď dokázali všetky naplno bodovať.

18. 09. 2015 10:00  |  Šport / Kolky
World Jumping a Hooping fit povedie Kristína Reháková. (archív K.R.)

Jumping-Hooping s Kikou

Centrum voľného času Ahoj Piešťany pripravuje ďalšiu športovú lahôdku, a síce World Jumping a Hooping fit, ktorý bude viesť bývalá skvelá reprezentantka športovej gymnastiky, kvalifikantka na OH 2012 v Londýne, Kristína Reháková, súčasná držiteľka certifikátu tohto skupinového cvičenia.

18. 09. 2015 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Študenti SPŠE privítali školský rok v nových priestoroch. (vd)

Novinky zo stredných škôl v regióne

Začiatok školského roka priniesol na stredné školy v regióne novinky. Sťahovanie, nové kabinety i učebne, ale i zahraniční lektori - to je krátky výpočet aktualít. Najmarkantnejšie zmeny zažili študenti i pedagógovia Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej presťahovaním do priestorov záhradníckej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch. O tomto kroku sme písali minule.

18. 09. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Hudobný tip: Miles Davis - In a Silent Way

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

18. 09. 2015 08:57  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Kaktus obsypaný kvetmi (P. Palkovič)

Modrovka: Kaktus obsypaný kvetmi

Na začiatku septembra na jediný deň na dvore manželov Libuše a Milana Novotných z Modrovky zakvitol bielymi veľmi voňavými kvetmi kaktus Echinopsis, ľudovo nazývaný selský kaktus.

17. 09. 2015 16:00  |  Rubriky / Región
Tanečníci z FS Krakovienka na výlete pri Ochridskom jazere. (archív FS Krakovienka)

Krakovienka v Macedónsku

Členovia folklórneho súboru Krakovienka z Krakovian plánujú každoročne okrem domácich festivalov vystúpiť aj v zahraničí. V auguste sa zúčastnili prehliadky tradičných kultúr Macedónske slnko a Macedónske vlny v Ochride.

17. 09. 2015 15:00  |  Kultúra / Tanec

Vzácny vitamín B17 v marhuľových jadrách

Horké marhuľové jadrá a olej z marhuľových jadier obsahujú vitamín B17, zvaný amygdalín, podporný prostriedok pri liečbe rakoviny a tvorbe červených krviniek.

17. 09. 2015 14:10  |  Galéria / Zdravie

Hádzanári chcú zabojovať o extraligovú baráž

Hádzanári MHK Piešťany začínajú ďalšiu prvoligovú sezónu. Po vydarenej minulej sezóne, keď skončili na tretej priečke, majú pred ročníkom 2015/2016 podobné ambície. Radi by skončili do tretieho miesta a zabojovali o baráž o extraligu. Viaceré novinky z tábora MHK nám pred začiatkom sezóny priblížil tréner mužstva Martin Nedorost.

17. 09. 2015 14:00  |  Šport / Hádzaná
Na záhradnej slávnosti sa tancovalo i športovalo. (V. Dusíková)

Pán Alzheimer by mal zo záhradnej slávnosti radosť

V piešťanskom Alzheimer centre sa konala tradičná Záhradná slávnosť. Alzheimerova choroba je však príliš krutá na to, aby ju človek bral na ľahkú váhu. Personál pendlujúci medzi „neprítomnými dušami“, oddychujúcimi na ležadlách na terase, blúdiacimi starčekmi i zdanlivo zdravo vyzerajúcimi tancujúcimi ľuďmi, to nemal ľahké. Dbali hlavne na bezpečnosť a všetko zvládali s úsmevom na jednotku.

17. 09. 2015 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Výprava piešťanských veslárov získala v Bratislave 15 cenných kovov. (archív VK)

Veslári VK Sĺňava úspešní na regate v Bratislave

V prvú septembrovú nedeľu sa v Bratislave konal už 48. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa. Preteky sa uskutočnili na Zlatých pieskoch na netradičnej vzdialenosti 600 metrov. Na veslárskej regate sa medzi slovenskými a maďarskými klubmi predstavili aj Piešťanci, ktorí sa vo výsledkovej listine nestratili, keď sa až 15-krát postavili na stupne víťazov.

17. 09. 2015 12:00  |  Šport / Veslovanie
Najlepší guláš vyberala porota zložená zo starostov okolitých obcí. (pror)

Očkov: Súťažili vo varení guláša

Víkend v Očkove sa niesol v znamení rozvoniavajúceho kotlíkového guláša. V sobotu popoludní si to na miestnom futbalovom ihrisku rozdalo medzi sebou vo varení tejto dobroty osem miestnych tímov a jeden hosťujúci z Podolia.

17. 09. 2015 11:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Firma Ekom. (archív firmy Ekom)

Ponuka práce vo firme Ekom

Ekom, spol. s r. o., Piešťany, Priemyselná 5031/18, hľadá vhodných kandidátov na obsadenie pracovnej pozície: Operátor CNC obrábacích centier a operátor montáže, divízia lisovňa.

17. 09. 2015 10:43  |  Piešťany / Aktuálne

Squashisti začínajú novú sezónu

Zhoršujúce sa počasie znamená nielen príchod jesene, ale aj začiatok novej squashovej sezóny. Squash Club Piešťany ju štartuje usporiadaním turnaja najvyššej kategórie „A“, čo znamená účasť hráčov slovenskej špičky.

17. 09. 2015 10:41  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (T. Horký)

Na Eve najlepšie vodnopólové tímy

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť B-skupinu Slovenského pohára mužov vo vodnom póle pre rok 2015.

17. 09. 2015 10:28  |  Šport / Vodné pólo
Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom 18. 9. - 20. 9. 2015

17. 09. 2015 10:17  |  Šport / Kam za športom
Mladé vodnopólistky aj s piatimi Piešťankami ovládli medzinárodný turnaj v Prahe. (archív KVP)

Piešťanské vodnopólistky úspešne reprezentovali Slovensko

Vodné pólistky z klubu KVP Kúpele Piešťany sú už stabilnými členkami reprezentačných výberov Slovenska. V Prahe na medzinárodnom turnaji EU Nations pre kategóriu do 17 rokov sa vo výbere Slovenska predstavili brankárky Petra Stručková a Emi Kissová a hráčky Barbora Baranovičová, Tamara Kolárová a Monika Sedláková. Určite aj ony prispeli svojimi výkonmi k úspechu Sloveniek, ktoré turnaj bez jedinej prehry ovládli.

17. 09. 2015 10:00  |  Šport / Vodné pólo
V Chtelnici skončil v potoku vodič aj so Škodou Felicia. (HaZZ)

Tragédia v Prašníku - muža zavalilo auto

V uplynulom týždni piešťanskí hasiči pílili stromy, hasili autobazár, vyťahovali auto z potoka a zavolali ich aj k mŕtvemu mužovi. Zahynul pod opravovaným pokazeným autom.

17. 09. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Obvineniu v kauze piešťanského CT čelí osem osôb

V kauze nákupu CT prístroja v piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera čelí obvineniu osem osôb.

16. 09. 2015 18:01  |  Piešťany / Aktuálne
Tanečníci zo Strieborničky krepčili v televíznom štúdiu. (archív Strieborničky)

Striebornička budila celé Slovensko tancom i spevom

Členovia detského folklórneho súboru Striebornička z Piešťan zaplnili televízne štúdium markizáckej relácie Teleráno. Tancom i spevom budili na konci prázdnin celé Slovensko. Vysielanie naživo si od nich vyžiadalo disciplínu.

16. 09. 2015 16:00  |  Kultúra / Tanec
Sídlo Piešťanských Čajok je už takmer hotové. Prvý zápas by v ňom mali odohrať 3. októbra proti Ružomberku. (th)

Práce v Diplomat aréne pomaly finišujú

Celý basketbalový kolektív Piešťanských Čajok už netrpezlivo očakáva dokončenie novej haly – Diplomat arény. Práce na objekte, ktorý sa nachádza medzi futbalovým štadiónom a tenisovým areálom, sa blížia ku koncu a už čoskoro by mala byť hala v prevádzke.

16. 09. 2015 15:00  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (ld)

Predpredaj vstupeniek na piatkový súboj "havranov" s Nitrou už vo štvrtok

Nakoľko hokejový klub ŠHK 37 Piešťany eviduje o piatkový zápas s mužstvom HK Nitra zvýšený záujem, vedenie havranov sa rozhodlo sa uskutočniť predpredaj vstupeniek. Ten sa uskutoční vo štvrtok 17. septembra od 16:00 do 18.00 h na pokladni Easton arény.

16. 09. 2015 14:05  |  Šport / Hokej
Na Vážskej rozkvitla magnólia
 (Peter Žúbor)

Foto čitateľa: Na Vážskej rozkvitla magnólia

V Piešťanoch opäť zakvitla magnólia. Fotografiu stromu s ružovými kvetmi na konci Vážskej ulice nám poslal čitateľ Peter Žúbor. Kvitnúce magnólie zrejme v budúcich rokoch nebudú žiadnou novinkou, klíma v stredoeurópskom pásme sa totiž mení, je tu čoraz teplejšie a suchšie.

16. 09. 2015 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanky na turnaji porazili len švédsku Luleu, s Trutnovom a Kurskom prehrali. (archív BK Trutnov)

Čajky sa v Trutnove postupne zlepšovali

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa po dvoch absolvovaných sústredeniach konečne predstavili aj v zápasoch, keď sa v rámci prípravy na extraligovú sezónu zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja MEKR´S Cup v českom Trutnove. Z troch stretnutí vyhrali len ten proti švédskemu majstrovi BBK Lulea a obsadili posledné siedme miesto. Na Piešťankách bola zo začiatku vidieť nerozohranosť, no ich výkony sa postupne zlepšovali.

16. 09. 2015 13:00  |  Šport / Basketbal
Dubovianske deti prišli v septembri do zrekonštruovanej školy i škôlky.
 (archív školy)

V Dubovanoch vynovili školu a škôlku

Žiaci Základnej a materskej školy v Dubovanoch nastúpili v septembri do novozrekonštruovanej školy a škôlky. Kým si deti cez prázdniny užívali chvíle voľna, školu zateplili a vymenili okná.

16. 09. 2015 13:00  |  Rubriky / Región
Brehy potoka Dudváh pri Trebaticiach vyzerajú „ako zo škatuľky . (mk)

Dudváh pri Trebaticiach bez nánosov

Pracovníci Správy povodia stredného Váhu II. odstraňovali minulý týždeň pred Trebaticami v smere od Piešťan nánosy a sedimenty zachytené o piliere a v okolí mosta na Dudváhu.

16. 09. 2015 12:00  |  Rubriky / Región
Milan Tupý s trofejou. (archív M. T.)

Tupý ovládol Trnavskú cyklistickú ligu

Tohtoročná osemnásťkolová Trnavská cyklistická liga (TCL) už pozná víťazov. Vyhlásili ich v sobotu 12. septembra na Malženickej ceste za Trnavou po skončení jarmočnej časovky výkonnostných a rekreačných cyklistov na 6666 metrov.

16. 09. 2015 10:59  |  Šport / Ďalšie športy

Zavádza M. Tamajka verejnosť alebo inšpektorát práce?!

Podvody na radnici alebo len dva podivné „originálne“ záznamy o aprílovej kontrole inšpektorátu práce na piešťanskom mestskom úrade? Ešte prednedávnom sme si mysleli, že o škandalóznom bezpečnostnom audite v marci na mestskom úrade, podľa doterajších oficiálnych vyjadrení primátora Miloša Tamajku vedenom viceprimátorom Michalom Hynekom, sa už nič nové nedá dozvedieť. Potom, ako sa nám do rúk dostali na pohľad dva rovnaké, ale textom úplne iné oficiálne záznamy z inšpekcie, sme názor zmenili.

16. 09. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Divadlo DINO pôsobiace pri Dome umenia Piešťany  (archív Divadla DINO)

Drápačky s divadlom Dinom

Divadlo Dino pôsobiace pri Dome umenia Piešťany sa v sobotu 19. septembra o 19.00 hod. predstaví so svojím predstavením Drápačky.

16. 09. 2015 09:17  |  Kultúra / Divadlo
Reklama nepropaguje násilie, je súčasťou informačnej kampane pred budúcoročnými parlamentnými voľbami. (pror)

Reklama na strelné zbrane?!

Propagácia násilia alebo snaha tajomnej obchodnej spoločnosti zvýšiť predaj strelných zbraní na Slovensku? Určite si viacerí z nás položili túto otázku pri zhliadnutí reklamného bilbordu na okraji parkoviska pri piešťanskom Tescu.

16. 09. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 22609
Lekáreň Regia

Anketa