Všetky články

Mária Mucinová tento rok dopestovala veľké skoré zemiaky. (archív rodiny Mucinovej)

Z jedného kopčeka päť kilogramov zemiakov

Obyvateľka Dolného Lopašova Mária Mucinová objavila vo svojej záhrade pri kopaní skorých zemiakov aj kopček, ktorý v sebe skrýval parádnu úrodu. „Veľmi som bola prekvapená. Zemiaky pod kopcom vážili takmer päť kilogramov, najväčší mal viac ako pätnásť centimetrov,“ tešila sa z úrody pestovateľka.

09. 08. 2014 11:00  |  Správy / Región
Ilustr. obr. (red)

Posledná šanca: Vyhrajte lístky na hody v Trebaticiach

V dňoch 15.- 16. augusta sa budú konať hody v Trebaticich. Sú plné zábavy a atrakcií pre najmenších i dospelých.

09. 08. 2014 10:30  |  Kultúra / Hudba
Š. Balážik (reprofoto VD)

Štefan Balážik dostal na Piave maláriu

V Piešťanskom týždni číslo 32 sme publikovali sériu materiálov venovaných výstave k 100. výročiu prvej svetovej vojny. Dnes prinášame ukážku zo spomienok Petra Balážika, ktoré prerozprávala neter Š. Balážika, Margita Bernátová z Piešťan. Piešťanec Štefan Balážik (1898-1978) narukoval do rakúsko-uhorskej armády okolo roku 1915, onedlho sa stal účastníkom najkrvavejších bojov na rieke Piava.

09. 08. 2014 10:00  |  História / História
Ilustr. foto (red)

Kde sa môžu obrátiť týrané ženy, ale aj muži či deti?

V Piešťanoch aj v okolí sa nachádzajú osoby, ktoré sú vystavené rôznemu domácemu násiliu. Pre týrané ženy, mužov a ich deti, ale i pre budúce matky, ktoré vzdorujú tlaku okolia, aby podstúpili interupciu, jestvujú v regióne nadácie a združenia, ktoré im môžu poskytnúť právnu ochranu i sociálnu pomoc. Čo je však najdôležitejšie, dokážu im načas zohnať chránený byt. Ak sú budúce matky v núdzi, môžu získať finančnú pomoc pre seba i počaté dieťa.

09. 08. 2014 09:00  |  Správy / Región
Miroslav Karhan (archív Miroslava Karhana)

M. Karhan bude hrať za Malženice

Zástupcovia piešťanského regiónu v piatej futbalovej lige - Trebatice, Krakovany a Veľké Kostoľany - budú mať v drese svojho súpera Dynama Malženice zaujímavého protihráča. Za Malženice by totiž v novej sezóne mal nastupovať legendárny slovenský hráč a rekordér v počte reprezentačných štartov Miroslav Karhan. Informoval o tom Facebook Oblastného futbalového zväzu Trnava.

08. 08. 2014 15:30  |  Šport / Futbal

Inzercia Piešťanský týždeň 32/2014

Piešťanský týždeň inzercia

08. 08. 2014 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Malí včelári najskôr med stáčali a potom ochutnávali. (archív včelárskeho tábora)

Leto s včielkou prežili v Drahovciach

V Drahovciach spestril prázdninové dni desiatim deťom vedúci včelárskeho krúžku Miroslav Habr. Druhý denný tábor s názvom Leto s včielkou sa konal v dňoch 21.-25. júla.

08. 08. 2014 13:00  |  Správy / Región
Domáca limonáda zázvor - ibištek - grep (ED)

Drinky na leto: Domáca limonáda zázvor - ibištek - grep

Do pollitrového džbánu nalejeme 4 cl domáceho sirupu zázvor – ibištek. Pridáme 4 cl domácej grapefruitovej šťavy, kocky ľadu, čerstvé ovocie, zalejeme vodou a zľahka premiešame.

08. 08. 2014 12:00  |  Radíme vám / Recepty z kuchyne
Tragická nehoda na juhovýchodnom obchvate Trnavy. (KR PZ)

Polícia žiada o pomoc pri vyšetrení dopravnej nehody

Vo štvrtok (7. augusta) okolo 18.00 h došlo na juhovýchodnom obchvate Trnavy k tragickej dopravnej nehode.

08. 08. 2014 11:50  |  Správy / Čierna kronika
Ilustračné foto. (ED)

V kráľovstve miniatúr pribudne Beckov

Model Beckovského hradu v mierke 1:50 bude ďalším prírastkom v Parku miniatúr v Podolí. Odhalia ho v sobotu 9. augusta popoludní, na tento deň sú pripravené aj vystúpenia šermiarov, súťaže pre deti a ďalší sprievodný program. Súčasťou programu budú nočné prehliadky so sprievodcami, čítanie legiend a povestí, premietanie rozprávok a nočná ohňová šou.

08. 08. 2014 11:00  |  Správy / Región
Ilustr. foto (red)

Na festivale Cinematik uvedú aj profil Heleny Třeštíkovej

Na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik, ktorého deviaty ročník sa bude konať od 10. do 15. septembra v Piešťanoch, uvedú aj profil významnej českej režisérky Heleny Třeštíkovej. Ten pre festival zostavil slovenský filmár Peter Kerekes. Obaja dokumentaristi sa na festivale taktiež zúčastnia a budú viesť spoločnú master class.

08. 08. 2014 10:02  |  Kultúra / Film
Radnica má k dispozícii desať voľných prístrojov tiesňového volania. (ip)

Tiesňové volania fungujú v meste už rok

Piešťany pre občanov zabezpečujú službu signalizačného zariadenia - domáceho a mobilného tiesňového volania. Tento produkt sprístupnili po uzavretí spolupráce so spoločnosťou Asociácia samaritánov Slovenska v auguste minulého roku. K dnešnému dňu doma nosí signalizačné náramky a v meste mobilný aparát dvanásť klientov.

08. 08. 2014 10:00  |  Správy / Aktuálne

Topoľčiansky hrad ožije zbojníckou legendou

Topoľčiansky hrad z 13. storočia, na ktorom rekonštrukciou vzniklo nádherné prírodné auditórium, ožije divadelnou hrou, ktorej ústrednou postavou je legendárny zbojník Šmarhan. Pútavý dej, boj dobra a zla, skvelé herecké výkony ochotníkov z Tesár a výnimočná atmosféra otvorenej scény zaručene spravia svoje. Predstavenie spracoval Michal Dittle, ochotníci z Tesár ho uvedú v premiére v sobotu 9. augusta o 20.30 h. Ďalšie predstavenie bude o desiatej večer.

08. 08. 2014 09:00  |  Správy / Región
Policajný zbor Slovenskej republiky

TRNAVA: Smrteľná nehoda sa stala podvečer na obchvate mesta

Tragická dopravná nehoda sa stala 7. augusta o 18:10 na juhovýchodnom obchvate v Trnave. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, vodič auta Ford Focus tam z nezistených príčin prešiel do protismeru a potom došlo k zrážkam s dvoma autami. Vodič zo Senice (1959), ktorý šoféroval Ford Focus, svojím zraneniam podľahol, jeho spolujazdec má ľahšie zranenia. Autu sa v protismere stihol vyhnúť vodič prvého idúceho auta. Skončil v poli bez zranení, jeho spolujazdkyňa mala ľahšie zranenie. Focus sa čelne zrazil s druhým autom Ford C-Max, v ktorom sa zranil vodič a narazil bočne ešte aj do tretieho auta Citroën. V aute Ford C-Max viezol vodič v autosedačke dvojročné dieťa, ktoré bolo po nehode otrasené. Polícia zdokumentovala prípad a vyšetruje príčiny nehody.

08. 08. 2014 07:53  |  Správy / Čierna kronika
Ilustr. foto (L. Duračka)

Hokejisti ŠHK 37 zvíťazili nad Irtyšom Pavlodar 3:2

Hokejisti ŠHK 37 sa vo štvrtok postavili k druhému prípravnému stretnutiu, keď opäť na domácom ľade privítali kazašský tím Irtyš Pavlodar, v ktorom zhodou okolností pôsobí početná skupina slovenských a českých hokejistov na čele s Miroslavom Zálešákom. Piešťany však začali stretnutie veľmi dobre a už v šiestej minúte viedli 1:0 gólom obrancu Šedivého. V druhej tretine zvýšil na 2:0 Mišura a v tretom dejstve upravil na trojgólový rozdiel Haring. Hostia sa v závere ešte osmelili, strelili dva góly a zdramatizovali zápas, no Piešťanci už svoje jednogólové vedenie udržali a aj svoje druhé prípravné stretnutie vyhrali v pomere 3:2.

07. 08. 2014 21:25  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (L. Ďuračka)

Čajky si Stredoeurópsku ligu žien nezahrajú

Napriek úsiliu slovenskej strany sa nebude v novej sezóne hrať ženská Stredoeurópska liga v basketbale (MEL). V minulom ročníku, ktorý vyhrali hráčky Good Angels Košice, nastupovali aj Piešťanské Čajky a ďalšie tímy zo Slovenska, Maďarska a Chorvátska.

07. 08. 2014 16:00  |  Šport / Basketbal
Seredský Dixieland Band (Vojtech Hank)

Seredský Dixieland Band

Pozývame Vás na koncert, ktorý sa uskutoční v piatok 8. augusta o 20:00 hod na terase Kurslonu. Zabávať Vás budú Piešťanom dobre známi baviči – kapela Seredský Dixieland Band, ktorú iste netreba špeciálne predstavovať. Klasícký "výberovkový" dixie v ich podaní vás ľahko i roztancuje.

07. 08. 2014 15:46  |  Kultúra / Hudba
M. Moravcová odovzdáva mladým plavcom cenné skúsenosti.  (th)

Odštartoval piaty Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej

Už po piatykrát dostávajú najväčšie plavecké nádeje Slovenska šancu celý týždeň trénovať pod dohľadom našej najúspešnejšej plavkyne Martiny Moravcovej. Letný kemp sa koná v termíne od 29. júla do 21. augusta 2014 v piešťanskom hoteli Sĺňava. Už tradične ponúka skvelé profesionálne prostredie, ktoré pomôže talentovaným športovcom zdokonaliť si svoju techniku a získať užitočné informácie nielen o plávaní. Doteraz sa kempu zúčastnilo takmer 550 účastníkov, tento rok si ho vyskúša vyše 160 plavcov.

07. 08. 2014 15:00  |  Šport / Plávanie
Popísaná historická ulička
 (ip)

Popísaná historická ulička

To, že si nevieme vážiť veci okolo seba, potvrdil samozvaný umelec. Niekto sa pravdepodobne potreboval graficky vyjadriť k vystaveným fotografiám - historickej uličke na oplotení Kúpeľného ústavu F. E. Scherera v Piešťanoch. Svoj červený a výrazný podpis zanechal na dvoch plátnach.

07. 08. 2014 14:30  |  Správy / Aktuálne
LÍVIA GAŽOVÁ má úchylku neustále zlepšovať - okolie aj seba. Môžete jej nadávať do architektov či aktivistov, je však hrdý lokálpatriot, pracuje pre OZ Spoločne pre Piešťany, píše, číta a študuje.  (archív Lívie Gažovej)

Blog Lívie Gažovej: Namiesto dovolenky odpadkové koše

07. 08. 2014 14:02  |  Blogy / Lívia Gažová
Suzuki SX4

SX4 končí, no Suzuki ide ďalej!

Je to už osem rokov, čo automobilka Suzuki uviedla na slovenský trh niekdajšiu novinku, ktorá na trhu nemala obdoby – mestský crossover s názvom „SX4“. Vtedy ešte nikto netušil, že sa stane bestsellerom značky na celom svete. Jej úspech možno pripísať dizajnu, pod ktorý sa podpísal Giorgetto Giugiaro z Italdesignu, no ten pravý dôvod bol bezpochyby vynikajúci pomer ceny k úžitkovej hodnote a všestrannosti automobilu. Suzuki tak udala nový trend, novú kategóriu automobilu, ktorý začali kopírovať aj ostatní výrobcovia. A nebolo tak prvý krát!

07. 08. 2014 14:01  |  Správy / Aktuálne
Policajný zbor Slovenskej republiky

Najviac nehôd bývalo vo štvrtok dopoludnia

V mesiaci júl zaznamenala polícia v Trnavskom kraji 107 dopravných nehôd. Je to o 17 menej ako vlani. Najviac, po 21 ich zaznamenali v okresoch Trnava a Dunajská Streda, 19 dopravných nehôd bolo v okrese Galanta, 15 v okrese Piešťany, 15 v okrese Senica, 12 dopravných nehôd v okrese Skalica a 4 v okrese Hlohovec.

07. 08. 2014 13:59  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. obr. (red)

Hudba bez hraníc

Podujatie pre všetkých obyvateľov okolitých obcí s názvom Hudba bez hraníc pripravili Obec Chtelnica v spolupráci s Mikroregiónom nad Holeškou. Stretnutie naplánovali na sobotu 9. augusta v priestoroch chtelnického kaštieľa. Začínať sa bude o tretej popoludní prehliadkou kaštieľa. Potom zahrá dychová hudba Chtelničanka, skupina Levandula, Podhoranka, Klenovanka a na ľudovú nôtu bude pokračovať podvečer Rakovičanka a Vinařanka. Okrem toho organizátori pripravili sprievodný program - predstavenie knihy Zápisky legionára od Jozefa Honzu-Dubnického, burzu kníh a večerné premietanie filmov.

07. 08. 2014 13:59  |  Kultúra / Hudba
Minulý týždeň sa začal posledný kurz - orientácia v systéme verejnej správy. (ip)

Seniorov učia, ako správne komunikovať s úradmi

Kurzy pre seniorov pokračujú v Piešťanoch radom prednášok, ktoré sa zaoberajú základnými poznatkami a postupmi pri vybavovaní záležitostí a komunikácií s verejnou správou. Prihlásení účastníci sa postupne zoznámia s právnymi predpismi, zákonom o sťažnostiach, o priestupkoch, správnom konaní a ďalšími. Prednášky orientácie v systéme verejnej správy odštartovali prvou hodinou v piatok 1. augusta.

07. 08. 2014 13:00  |  Správy / Aktuálne
V súčasnosti sú pri Dubovej všetky fitness prvky funkčné.  (ip)

Pri Dubovej už môžete cvičiť bez obmedzení

Obyvatelia a návštevníci Piešťan si už zvykli, že pri prechádzke popri zrevitalizovanej časti potoka Dubová môžu využiť päť fitness prvkov. Prevetrať si hlavu a zlepšiť kondíciu takýmto spôsobom môžu viac ako rok. V jarných mesiacoch jeden z cvičebných strojov začal štrajkovať pre poškodené ložisko. Na opravu si ľudia museli počkať niekoľko mesiacov.

07. 08. 2014 12:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. obr.

Kanoistický Pohár SNP už tento víkend

Areál piešťanskej Lodenice privíta počas víkendu 9.-10. augusta rýchlostných kanoistov z celého Slovenska. Mladí športovci vo veku do 12 rokov budú súperiť na trati dlhej 2000 metrov. Starší pretekári budú zvádzať boje o cenné kovy na 1000- a 200-metrových tratiach.

07. 08. 2014 11:00  |  Šport / Kanoistika
Boje na ukrajinskom fronte. Fotografia je z pozostalosti Johanna Reisenbergera. (archív Johanna Reisenbergera.)

Unikátna výstava k 100. výročiu prvej svetovej vojny

Keď rinčia zbrane, múzy mlčia. Tento výrok, ktorý sa stal mottom výstavy, ktorú inštalovali v piešťanskej Vile dr. Lisku v utorok 29. júla, je výsostne aktuálny aj na prahu tretieho tisícročia. Celý svet s napätím sleduje vývoj na Ukrajine. Situácia sa nápadne podobá tej, ktorú prežívali naši predkovia v rokoch 1914-1918. Umierali za Rakúsko-Uhorsko, ktoré sa po vojne aj tak rozpadlo.

07. 08. 2014 10:00  |  História / História
V pondelok 4. augusta popoludní pracovníci na moste kládli vrstvu podkladového betónu. (ip)

Poslanecká anketa: Práce na moste prebiehajú veľmi pomaly

Rekonštrukcia a uzávierka Krajinského mosta v Piešťanoch sa prehupla do druhej polovice vyhradeného času. Rovnaké obdobie funguje v zmenenom režime i prejazd cyklistov cez Kolonádový most a Kúpeľný ostrov. Mestskí poslanci sa v ankete Piešťanského týždňa vyjadrili, aký majú názor na celú situáciu. Do uzávierky tohto vydania novín sa k problematike vyjadrilo osem z 25 zástupcov mesta.

07. 08. 2014 09:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. obr. (red)

Hody Trebatice

V dňoch 15.- 16. augusta sa budú konať hody v Trebaticich. Sú plné zábavy a atrakcií pre najmenších i dospelých.

07. 08. 2014 08:10  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (th)

MFK porazil Lednické Rovne 4:1

V prvom kole tretej ligy, skupina západ, privítal MFK Vrbové futbalistov z Lednických Rovní. Domáci od začiatku zápasu na ihrisku dominovali a po veľmi dobrom výkone zvíťazili 4:1 a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

06. 08. 2014 16:00  |  Šport / Futbal
Policajný zbor Slovenskej republiky

Vodič viezol rodinu z dovolenky pod vplyvom alkoholu

Trnavskí diaľniční policajti namerali dnes krátko po polnoci na diaľnici D1 pri Voderadoch Peugeot 307. Jeho vodič išiel rýchlosťou 145km/h, preto ho policajti zastavili a kontrolovali. Počas kontroly vykonali u vodiča dychovú skúšku na alkohol, pri ktorej mu namerali hodnotu takmer jedno promile. Vodič pod vplyvom alkoholu viezol v aute svoju rodinu, manželku a dve deti. Rodina sa vracala z dovolenky v Turecku, pričom vodič neváhal po požití alkoholu sadnúť za volant auta v Bratislave a smerovať do Bánoviec nad Bebravou. Jazdu opitého vodiča tak prerušili trnavskí policajti a rodina si odvoz domov musela zabezpečiť iným spôsobom. 44 ročnému vodičovi hrozí v správnom konaní zákaz viesť motorové vozidlá do 5 rokov a pokuta do 1000 Eur. V duchu akcie Za volantom bez opice, polícia pri dohľade nad bezpečnosťou cestnej premávky vykonáva aj dychové skúšky, kontroluje dodržiavanie zákazu požívania alkoholu vodičmi. Jazda pod vplyvom alkoholu je hazardom so životom nielen vlastným, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

06. 08. 2014 15:28  |  Správy / Aktuálne
Okrem Anna bálu zažili Holešku aj na Námestí slobody v Piešťanoch. (archív Holešky)

Holeška aj na Anna bále

Speváčky z folklórnej skupiny Holeška sú nielen pravidelnými účastníčkami piešťanského Anna bálu, ale okrem vystúpení v Kursalone ich mala možnosť verejnosť uvidieť aj na Námestí slobody v Piešťanoch. Boli odeté v krásnych myjavských krojoch.

06. 08. 2014 15:00  |  Kultúra / Tanec
Piešťanské gymnázium získalo od inštitútu najvyššie hodnotenie v kraji. (ip)

Najlepšou piešťanskou školou v kraji je Gymnázium P. de Coubertina

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) uverejnil zoznamy najlepších základných, stredných škôl a gymnázií za rok 2014. V celoslovenskom porovnaní sa tri piešťanské školy umiestnili v rebríčku do 30. miesta. Pri hodnotení školských zariadení v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK), obsadili dokonca priečky v prvej trojke.

06. 08. 2014 14:00  |  Správy / Aktuálne
Barokový zámok v Hlohovci (http://www.hlohovec.sk)

Dominantu majú zachrániť eurofondy

Hlohovec hľadá dodávateľa prvej etapy rekonštrukcie zámku. Práce za približne 2,5 milióna eur majú byť financované prostredníctvom eurofondov. Radnica má na spolufinancovanie vyčlenených 125-tisíc eur.

06. 08. 2014 13:00  |  Správy / Aktuálne
V prípade úspešného projektu dostane internát HAĽW nové okná. (ip)

Hotelová akadémia žiada financie na okná

Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na svojom poslednom zasadnutí schválilo návrh na spolufinancovanie projektov stredných škôl v rámci dotácie z environmentálneho fondu. Takýmto spôsobom kraj podporil aj Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera (HAĽW) v Piešťanoch. Poslanci odklepli spolufinancovanie projektu školy na výmenu okien internátu vo výške piatich percent, respektíve v hodnote 10-tisíc eur.

06. 08. 2014 12:00  |  Správy / Aktuálne
Víťazom a NAJ predajcom Nota Bene pre rok 2014 sa stal p. Jozef (ZSS Domum Piešťany)

Najobľúbenejší predajca Nota Bene

Súťaž o najlepšieho predajcu pouličného časopisu Nota Bene sa v júni opäť konala v Piešťanoch pod záštitou Občianskeho združenia Pomoc ohrozenému dieťaťu a Referátu sociálnych vecí mestského úradu. Svojich obľúbených predajcov podporilo až 374 hlasujúcich.

06. 08. 2014 11:42  |  Správy / Aktuálne
Niektorí si na piane iba zabrnkajú, iní dokážu z klaviatúry vykúzliť zaujímavé skladby. (M. Gajdošíková)

Piano v centre priťahuje pozornosť okoloidúcich

Domáci a návštevníci majú v Piešťanoch už druhý týždeň novú atrakciu. Na pešej zóne pri kníhkupectve Centrum knihy si druhý domov našlo staručké piano. Biele a čierne klávesy si okoloidúci môžu vyskúšať každý deň od rána až do večera.

06. 08. 2014 11:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Vystúpenie folkloristov z piešťanského Mája a Mexičanov zo súboru Kutzi z Yurecuaro.  (Viera Dusíková)

Sexi Mexičanky tancovali s pohármi na hlavách

Stovky divákov sledovali v Hudobnom pavilóne v mestskom parku vystúpenie folkloristov z piešťanského Mája a Mexičanov zo súboru Kutzi z Yurecuaro. Vo štvrtok 31. júla sa obe telesá prezentovali výberom tancov a piesní, ktoré diváci odmeňovali búrlivým potleskom.

06. 08. 2014 10:00  |  Kultúra / Tanec
Ilustračné foto. (ed)

Lodenica tento rok privíta aj mozambickú megahviezdu menom Afric Simone a britských Rubettes!

Festival Lodenica v areáli piešťanského autocampingu Lodenica, ktorý je naplánovaný na posledný augustový víkend láka na skvelú zostavu hudobníkov, ktorú tri týždne pred akciou dokonca posilnia hudobné legendy so svetoznámymi hitmi. Na Slovensko zavíta nestarnúci Afric Simone s megahitom Hafanana a tiež skupina The Rubettes, ktorej celosvetovú slávu priniesla najmä ich prvotina Sugar Baby Love.

06. 08. 2014 09:08  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Hasiči pri rybníku v Drahovciach hasili starší karavan. (HaZZ)

Horel karavan v Drahovciach a hotel na Banke

Piešťanskí hasiči okrem odčerpávania vody z pivníc a garáží v rodinných domoch riešili v uplynulom týždni aj ďalšie prípady. Hasili požiar karavanu v Drahovciach, horiace pole v Borovciach či opustený hotel na Banke.

06. 08. 2014 09:00  |  Správy / Čierna kronika
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani začali prípravu víťazstvom po nájazdoch nad Francúzskom

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v utorok postavili k prvému prípravnému zápasu na sezónu proti reprezentácii Francúzska do 23 rokov. Káder "havranov" prešiel výraznou obmenou a v zostave Piešťan bolo vidieť veľa nových hráčov, ktorých tréneri Roman Sýkora a Jozef Krišák skúšajú. Gólovo bohatá bola najmä prvá tretina, kedy najskôr poslal domácich do vedenia Toman, no minútu pred koncom vyrovnal Briand. Piešťancom sa ešte podarilo získať vedenie v poslednej sekunde prvej časti, keď sa presadil Mišura. Francúzom sa opäť podarilo vyrovnať v úvode druhej tretiny zásluhou Valieru, no ďalší priebeh zápasu nepriniesol už žiaden gól a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve Piešťan novic v zostave Brzobohatý a havrani tak do prípravy vykročili úspešne.

05. 08. 2014 21:17  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (MsÚ)

Nový chodník na Rekreačnej ulici

Na pravej strane Rekreačnej ulice, v úseku od križovatky s odbočkou na Lodenicou po Ulicu K Lodenici pribudne 155 m dlhý chodník zo zámkovej dlažby.

05. 08. 2014 16:05  |  Správy / Aktuálne
Beck s trofejou za víťazstvo v dvojhre. (L. Duračka)

Karol Beck ovládol dvojhru i štvorhru

Dva triumfy dosiahol slovenský tenista Karol Beck na turnaji ITF Futures v Piešťanoch. V areáli HS Centra na Hlbokej ulici zvíťazil 32-ročný zvolenský rodák vo finále dvojhry aj štvorhry, v oboch prípadoch nasadený ako druhý.

05. 08. 2014 16:00  |  Šport / Tenis

Plavkyňa Petrikovičová bronzová na 100 m znak

Slovenská reprezentantka Karina Petrikovičová obsadila 3. miesto v disciplíne 100 m znak v kategórii S13 na európskom šampionáte zdravotne znevýhodnených plavcov v holandskom Eindhovene.

05. 08. 2014 14:23  |  Šport / Plávanie

Trebatickú desiatku ovládol Keňan

V obci Trebatice sa v nedeľu 27. júla uskutočnila obľúbená bežecká súťaž Trebatická desiatka - Memoriál Petra Minárecha. Z celkového víťazstva sa medzi mužmi tešil Charles Cheruiyot Torotich z Kene, najlepšou ženou bola Zita Kácserová z Maďarska.

05. 08. 2014 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hasiči odčerpávali vodu z garáží bytovky v Orviskom kúte. (DHZO Pobedim)

Vodu odčerpávali tam, kde siahala k elektrospotrebičom

Telefón na hasičskej stanici v Piešťanoch vyzváňal počas piatkového popoludňajšieho prívalového dažďa takmer bez prestania. Hasiči museli pri výjazdoch uprednostniť prípady, keď išlo o rozsiahle záplavy, alebo tie, kde voda zaplavila pivnice a garáže do úrovne plynových alebo elektrických kotlov a iných spotrebičov. Práve tam totiž hrozil skrat a ohrozenie zdravia i života.

05. 08. 2014 14:00  |  Správy / Aktuálne
Piešťany by sa mohli spojiť s Vrbovým cyklotrasou. Otázne je, kde ju chcú samosprávy dvoch miest a obcí vybudovať. (vd)

Bude namiesto železnice cyklochodník?

Obec Trebatice dala v spolupráci s mestami Piešťany a Vrbové a obcou Krakovany vypracovať štúdiu uskutočniteľnosti cyklotrasy z Piešťan do Vrbového. Zámer je hotový, nachádza sa u starostu Trebatíc Juraja Valu. Ten sa už viac nechce dívať na ohrozenie obyvateľov jazdiacich na bicykli do Piešťan cez diaľničný privádzač. Autá tam zrazili už niekoľkých ľudí.

05. 08. 2014 13:00  |  Správy / Región
Ilustr. obr.

Pozvánka na vystúpenie súboru Ondřejnica

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany a Český spolok v Trnavskom regóne pozývajú na vystúpenie Lašského súboru piesní a tancov Ondřejnica /Stará Ves nad Ondřejnicí/. Podujatie sa uskutoční 17. augusta o 16:00 v Hudobnom pavilóne v mestskom parku v Piešťanoch.

05. 08. 2014 12:20  |  Kultúra / Hudba
Stanislav Šurin zahrá aj počas pätnásteho ročníka Organových dní v Piešťanoch. (ip)

Opäť zaznejú tóny organovej hudby

Už pätnásť rokov patrí druhý prázdninový mesiac v meste sakrálnej hudbe a náročným poslucháčom. Festival Organové dni v Piešťanoch štartuje v utorok 5. augusta. Zaznie hudobné majstrovstvo slovenských organistov, ale predstavia sa tu i hudobníci z Poľska, Írska, Litvy a zo Spojených štátov amerických.

05. 08. 2014 12:00  |  Kultúra / Hudba
Piešťanskí hokejisti sa začali pripravovať na extraligovú sezónu už aj na ľade. (L. Duračka)

Na ľad vykorčuľovala tridsiatka havranov

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany už od nedele zarezávajú na ľade. Pod vedením trénerov Romana Sýkoru a Jozefa Krišáka vykorčuľovalo na ľad 33 hráčov - šesť kompletných formácií a traja brankári. Okrem dopredu avizovaných posíl sa do prípravy zapojilo aj sedem nových hráčov, ktorí budú bojovať o miesto v základnej zostave havranov.

05. 08. 2014 11:00  |  Šport / Hokej
Články 4101 - 4150 z 19076

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

V prípade výstavby cyklotrasy Piešťany - Vrbové by ste investorovi odporučili viesť trasu:

  1. 38.8%
  2. 61.2%

Doposiaľ hlasovalo: 13398