Všetky články

V areáli sú dve bytovky. Ich obyvatelia netušia, ako sa zachová nový vlastník. (jk)

Veľké Kostoľany: Firma sídliaca na Cypre vypla ľuďom v bytovkách elektrinu

V areáli bývalého vysielača vo Veľkých Kostoľanoch žije v dvoch bytovkách asi sedemdesiat ľudí. Od polovice novembra museli začať chodiť domov potme, lebo nový vlastník ich odstavil od dodávk

10. 02. 2015 12:00  |  Rubriky / Región
Ilustr. foto (red)

Tréningovú hokejovú halu mestská rada stavať nechce!

Miliónová dotácia určená na výstavbu tréningovej hokejovej haly v Piešťanoch pravdepodobne vyjde navnivoč. Mestská rada na svojom zasadnutí v utorok 3. februára odsúhlasila zastaviť akékoľvek kroky, ktoré by viedli k jej výstavbe. Ukončenie projektu musia však ešte schváliť mestskí poslanci.

10. 02. 2015 11:00  |  Šport / Hokej
Mladík si nazbieral okruhliaky, vložil ich do praku a rozbíjal okná domov a áut. (krpz)

Z nudy strieľal prakom po autách a domoch, hrozí mu väzenie

Policajti zadržali 20 ročného mladého muža, ktorý poškodil najmenej desať áut a osem rodinných domov. V nedeľu 8. januára, v skorých ranných hodinách sa vozil spolu rovesníkmi na aute BMW po Trnave a okolitých dedinách. Na ich vození by možno nebolo nič zlé, ak by pritom jeden z nich nezačal ničiť cudzí majetok.

10. 02. 2015 10:26  |  Krimi / Čierna kronika obsahuje fotogalériu
K hlasovacím urnám chodili najmä staršie ročníky. (pror)

Neplatné referendum, v Piešťanoch ešte nižšia účasť než celoslovenská

Sobotňajšie referendum o ochrane rodiny k urnám Slovákov neprilákalo. Rozhodlo sa k nim ísť len 21,41 percent oprávnených občanov. Keďže minimálna hranica bola 50 percent, plebiscit nemá platnosť.

10. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lyžiarske stredisko Ahoj nad obcou
Banka vďaka bohatej snehovej
nádielke už druhý víkend poskytuje
dostatočné podmienky na zimné
radovánky. (pror)

Lyžovačka na Ahoji nekončí

Lyžiarske stredisko Ahoj nad obcou Banka vďaka bohatej snehovej nádielke už druhý víkend poskytuje dostatočné podmienky na zimné radovánky. So svojou nadmorskou výškou len 265 metrov nad morom dokážu prevádzkari len máloktorú zimu zabezpečiť vhodné podmienky pre lyžovačku.

10. 02. 2015 08:16  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Supa)

Na západe platí druhý stupeň výstrahy pred závejmi

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zvýšil výstrahu pred vytváraním snehových jazykov a závejov v okresoch Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Senica, Myjava, Trnava, Pezinok, Bratislava a Malacky na druhý stupeň. Tento stav má trvať približne do 17:30. Pre väčšinu ostatných okresov na Slovensku platí výstraha prvého stupňa. Tento stav má na západnom Slovensku trvať do 18:00.

09. 02. 2015 15:21  |  Piešťany / Aktuálne
Hotel Lipa - dobové foto. (Iveta Paserinová, facebook Piešťany - History)

V Piešťanskom týždni 7/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

09. 02. 2015 14:14  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Muži PFK Piešťany skončili. (th)

Muži PFK Piešťany skončili, v klube sa chcú venovať najmä mládeži

A-mužstvo PFK Piešťany nenastúpi do jarnej časti tretej futbalovej ligy skupiny západ. Napriek snahe viacerých zainteresovaných je pôsobenie mužstva finančne neudržateľné. Vedenie klubu, ktorý bol po jesennej časti so ziskom deviatich bodov na poslednom 18. mieste ligovej tabuľky, sa tak rozhodlo odhlásiť tím zo súťaže.

09. 02. 2015 09:01  |  Šport / Futbal
Rita Mae Brown - Kiežby si bol tu

Kniha týždňa: Rita Mae Brown - Kiežby si bol tu

Tento týždeň dávame do pozornosti detektívku, akú ste ešte nezažili. Vydalo vydavateľstvo Motto v roku 2015.

09. 02. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
Hromadná nehoda pri obci Šterusy (HaZZ)

Hromadná nehoda pri obci Šterusy

Nehoda sa stala okolo 10.15 h pri obci Šterusy (okr. Piešťany). Zrazili sa pri nej 4 osobné autá. V Škode Felícia utrpeli dve ženy ťažké zranenia, účastníkmi nehody boli aj dve deti, ktoré boli prevezené do nemocnice na pozorovanie.

08. 02. 2015 19:50  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Pomník sv. Terézie z Lisieux dominuje námestiu v obci Ostrov. (jk)

Seriál: Svatí za dedinu

Jazdíme popri nich autami, prechádzame peši. Bez povšimnutia. A im to vôbec neprekáža. Mnohé z nich kedysi stávali za dedinou, no časy sa menia a cesty sa inak kľukatia. Mlčky sledovali minulosť a nekomentujú ani súčasnosť. Nemí svedkovia doby. Sochy pri cestách.

08. 02. 2015 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Z denníka Mestskej polície

Obyvateľ domu na Žilinskej ceste od piatkového rána odhŕňal chodník pred svojou nehnuteľnosťou od snehovej nádielky. Cestársky odhŕňač pri úprave vozovky zakaždým, keď tadiaľ prechádzal, mu prácu zahrnul. Občan privolal mestských policajtov. Tí udalosť nahlásili na dispečing cestárom.

08. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kultúrny stánok v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. (Eugen Jurisa)

Vo Vrbovom dvadsať krčiem a zamrznutá kultúra

Viete, koľko je vo Vrbovom, ktoré číta cez 6000 duší, hostincov, barov, reštaurácií a krčiem? Neuveríte, vyše dvadsať! Ak rozmýšľate nad živnosťou, otvorte si hostinec. Počuli ste, aby nejaký skrachoval? A viete, koľko je v mestečku pod šikmou vežou kultúrnych zariadení? Na zrátanie vám bude vám stačiť jedna ruka, a to nepoužijete ani všetky prsty. Vo Vrbovom totiž zdochol pes. To vám povie každý. Ale nebyť pár ľudí - na počítanie môžete použiť zase druhú ruku - aspoň niekoľko letných dní je bez toho zdochnutého psa.

08. 02. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
Srdečne blahoželáme!  (Lenka Gogolová)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 29. januára o 02.55 h sa Sabíne Savarovej z Hlohovca narodil prvý syn Samuel (3400 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici mu pomohol na svet MUDr. Ján Karaba.

08. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
V Trnavskom kraji bola účasť 16,71 percent ľudí (pror)

Referendum 2015: V Trnavskom kraji bola účasť 16,71 percent ľudí

Účasť na referende v Piešťanoch podľa neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR dosiahla 19,70 percenta. Na prvú otázku kladne odpovedalo 94,46 percenta ľudí. Na druhú otázku odpovedalo kladne 92,01 percenta ľudí a na tretiu otázku so znením odpovedalo súhlasne 89,70 percenta ľudí.

08. 02. 2015 08:04  |  Piešťany / Aktuálne
Podľa informácií od členov komisií o referendum prejavujú záujem zväčša staršie ročníky obyvateľov. (pror)

Referendum v Piešťanoch v plnom prúde

Ráno o siedmej hodine sa otvorili dvere na hlasovacích miestnostiach v šestnástich piešťanských okrskoch. Podľa slov členov komisií, hlasovanie sa nesie v pokojnej atmosfére, bez incidentov. Krátko popoludní bola účasť v pomere k minuloročným komunálnym, alebo prezidentským voľbám výrazne nižšia. Hlasovacie miestnosti sa zavrú o desiatej hodine večer.

07. 02. 2015 17:01  |  Piešťany / Aktuálne
Medailoví masters plavci. (archív A.K.)

Ad: Plavci Kúpeľov vyplávali v uplynulej sezóne 100 medailí

Chcem zareagovať na príspevok vedúceho trénera plaveckého oddielu ŠPK Kúpele Piešťany, ktorý vyšiel v PT č. 5/15 pod názvom Plavci Kúpeľov vyplávali v uplynulej sezóne 100 medailí.

07. 02. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Čierna skládka vo Veľkých Kostoľanoch neďaleko železničnej stanice. (vd)

Región sa vyfarbuje čiernymi skládkami

Neďaleko železničnej stanice vo Veľkých Kostoľanoch sme objavili v blízkosti zdevastovanej a nepoužívanej budovy rozsiahlu čiernu skládku komunálneho odpadu. Nachádzali sa na nej pneumatiky a rôzny nepotrebný materiál. Skládka je síce v odľahlej časti obce, takže nekazí vzhľad, ale iste by sa našlo riešenie, ako ju zlikvidovať. Otázne je, či by ju nedisciplinovaní občania opäť nevytvorili.

07. 02. 2015 13:00  |  Rubriky / Región
Zvonicu v Podolí komplexne zreštaurovali. (Ján Karásek)

Zvonica v Podolí bude národnou kultúrnou pamiatkou

Neveľká stavba, ktorá sa nachádza v dedinke neďaleko kúpeľného mesta, čaká na svoj historický zápis. Zvonica v Podolí sa má dostať do zoznamu národných kultúrnych pamiatok (NKP).

07. 02. 2015 11:00  |  Rubriky / Región
Vo firme RAMAR dokážu uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov. (pror)

Aj zjazdové lyže potrebujú pravidelný servis

Zimná sezóna je v plnom prúde. To, čo trápi vodičov, teší vyznávačov zimných športov. Bohatá snehová nádielka rozprúdila život nielen na vysokohorských svahoch, ale i na tých nižšie položených v okolí Piešťan. Lyžiarske stredisko Bezovec od soboty 31. januára hlási veľmi dobré podmienky na všetkých štyroch zjazdovkách. Okrem kvalitnej snehovej pokrývky však pre dokonalú radosť z lyžovania potrebujete i dôkladne pripravené lyže.

07. 02. 2015 07:53  |  Piešťany / Aktuálne

Majstri okresu v stolnom tenise sú školáci z Chtelnice

Na Základnej škole (ZŠ) na Mojmírovej ulici sa v utorok 27. januára uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise družstiev žiakov ZŠ, ktoré zorganizovalo CVČ Ahoj Piešťany v spolupráci ZŠ Mojmírova.

06. 02. 2015 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
Do Winterovej ulice sa zahryzli bagre. (pror)

Winterova bude rozkopaná do marca

Ďalšia rozkopávka sa objavila v centre Piešťan. Tentoraz sa robotníci zahryzli do Winterovej ulice oproti kolonáde. Zisťovali sme na radnici, o akú rozkopávku ide a ako dlho bude znepríjemňovať život obyvateľom.

06. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 6/2015

Piešťanský týždeň inzercia

06. 02. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Futbalisti OFK Trebatice sa budú pripravovať prevažne v domácich podmienkach. (th)

Zimná príprava je v plnom prúde aj v Trebaticiach

Na prvom tréningu v tomto roku, v utorok 20. januára, sa stretli futbalisti OFK Trebatice, ktorí budú trénovať v domácich podmienkach. Budú využívať plochu štadióna, dochádzať budú na umelú trávu do Piešťanoch a využijú aj novootvorenú halu Matchpoint v Trebaticiach vedľa štadióna.

06. 02. 2015 14:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (archív KVP)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli Prešovský pohár

Vodní pólisti Piešťan sa v rámci prípravy na nový ročník súťaže zúčastnili turnaja s názvom Prešovský pohár. Zápasy sa hrali v 25-metrovom bazéne vysokej školy v Prešove a Piešťanci mali za súperov Vrútky, Prešov a domácich kadetov. Muži KVP Kúpele doplnení o kadetov prešli turnajom bez zaváhania a všetky tri stretnutia vyhrali vyššími rozdielmi.

06. 02. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Zákusok, ktorý poteší nielen chuťové poháriky. (HAĽW)

Recept: Figové makrónky s gaštanovou penou a dusenými hruškami

Cesto: 120 g čerstvé figy, 3 ks vaječný bielok, 80 g práškový cukor, 1 ks vanilkový cukor, 120 g vlašské orechy

06. 02. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Svoje práce vystavujú deti predškolského veku i školáci. (archív CVČ)

Vernisáž výtvarných prác žiakov

Vo foyeri Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Piešťany sa v stredu 28. januára o 16. hodine konala vernisáž výtvarných prác žiakov z Centra voľného času (CVČ) Ahoj.

06. 02. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Adriana Čechovičová (KR PZ)

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní

Polícia pátra po nezvestnej 46 ročnej Adriane Čechovičovej z Trnavy. Naposledy ju videli 26. januára v nemocnici na Kramároch. Odvtedy sa zdržiava na neznámom mieste a ani blízkym, ani známym, nedala o sebe vedieť. Pátracími akciami a previerkami sa nepodarilo zistiť, kde sa nachádza.

06. 02. 2015 10:35  |  Piešťany / Aktuálne
R. Horyl, F. Jablčník a M. Škodný s reprezentantom R. Nagyom. (archív (ŠPK))

Mladí plavci ŠPK odštartovali rok ziskom 23 medailí

Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 24. januára uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára 9-12-ročných žiakov v plávaní. Mladým plavcom ŠPK Kúpele sa mimoriadne darilo, keď spolu vyplávali 23 medailí.

06. 02. 2015 10:00  |  Šport / Plávanie
Divadlo Hlavina z Radošiny (Lukáš Chovanec)

Ochutnávka radošinskej Hlaviny

Dom umenia Piešťany vás srdečne pozýva v piatok 13. februára o 19.00 hod. na predstavenie Divadla Hlavina z Radošiny.

06. 02. 2015 09:30  |  Kultúra / Divadlo
Slovenská hokejová reprezentácia do 19 rokov (L. Duračka)

Vysoké víťazstvo SR "19", vyhrali aj o rok mladší krajania

Slovenská hokejová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v úvodnom zápase na Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch nad nemeckým o rok mladším výberom vysoko 12:4. Slováci boli počas celého duelu aktívnejší a po druhej časti viedli už 11:0. V tretej dvadsaťminútovke dovolili súperovi skorigovať nepriaznivý stav.

06. 02. 2015 09:21  |  Šport / Hokej obsahuje fotogalériu
Pod mušľou bývajú dobré koncerty, ale tentoraz by ste si asi neprisadli. Alebo áno? (Supa)

Piešťany pod vládou Perinbaby

Nie je to ani tak dávno: Na titulnú stranu vianočného dvojčísla Piešťanského týždňa sme sa rozhodli vybrať fotografiu zasneženého kúpeľného mesta. A zrazu sme mali trochu problém. Piešťany pod snehom? Nakoniec sme uverejnili momentku, ktorá vznikla v decembri roku 2005. Uplynulo pár týždňov a zrazu snehové vločky lietali všade. Naši redaktori lietali aj za nimi, a tak vám prinášame niekoľko záberov. Užite si ich, veď ani Perinbaba nevie, v ktorom roku zase príde.

06. 02. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Kamil Mikulčík sa chopil neľahkej úlohy a prespieval básne Miroslava Válka. (ip)

Album pokrstili „výhodom“ do vzduchu

V galérii piešťanského Domu umenia znela poézia básnika Miroslava Válka. Presne po 24 rokoch od úmrtia tohto autora si poslucháči vypočuli jeho diela v zhudobnenej podobe. Podujatie Dáma v rýchliku sa uskutočnilo v utorok 27. januára.

06. 02. 2015 08:30  |  Kultúra / Divadlo

Futbalisti MFK Vrbové začali prípravu na jarnú časť

Účastník tretej futbalovej ligy - MFK Vrbové - už začal zimnú prípravu na odvetnú jarnú časť súťaže a my sme pre vás pripravili zopár aktuálnych informácií z jeho tábora.

05. 02. 2015 16:00  |  Šport / Futbal
O burzu prejavilo záujem asi štyridsať ľudí. (jk)

Jarná burza šatstva v materskom centre Úsmev

Materské centrum Úsmev v Piešťanoch niekoľkokrát ročne usporadúva burzu detského ošatenia. Minulý týždeň sa uskutočnila jarná.

05. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V jednej z budov školy fungujú od decembra dve plošiny pre imobilné deti.
 
 (jk)

Na Spojenej škole už schody nie sú problém

Dvomi novými šikmými plošinami pre uľahčenie pohybu imobilných žiakov sa môže pochváliť Spojená škola v Piešťanoch. Inštalovali tu výťahy v celkovej hodnote 23-tisíc eur.

05. 02. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Polícia v Piešťanoch si podľa náčelníka M. Mihalika svoje úlohy plní spoľahlivo. (vd)

Zrušenie mestskej polície je podľa odborníkov veľká chyba

Mestskej polícii vo Vrbovom to definitívne zrátali. Rozhodli o tom poslanci na svojom prvom zastupiteľstve v novom volebnom období. Odborníci však varujú. Tie ušetrené peniaze ich môžu čoskoro mrzieť. Opätovne rozbehnúť chod mestských policajtov je niekoľkokrát nákladnejšie, ako udržať ich funkčnosť.

05. 02. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
MKK Piešťany (archív  M. Schmidla)

Kolkári MKK majú už sedembodový náskok

Líder prvej ligy západ, kolkári MKK Piešťany, v posledných dvoch kolách súperov valcovali na plnej čiare. Najskôr jednoznačne zdolali Nové Mesto nad Váhom 8:0, o týždeň neskôr si s rovnakým výsledkom poradili s rezervou Dusla Šaľa.

05. 02. 2015 12:00  |  Šport / Kolky
Atila - Intencion

Hudobný tip: Atila - Intencion

sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

05. 02. 2015 11:30  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Kukučínova: Na tejto strane priechodu čaká vozičkára klasický obrubník. (pror)

Bezbariérový priechod pre chodcov s bariérami

Už dlhšiu dobu na Slovensku platia zákonné normy pre debarierizáciu verejných priestorov, ktorej sa musia držať i samosprávy. Vo väčšine slovenských miest sa to darí postupnými rekonštrukciami úspešne realizovať, no priechod pre chodcov pred piešťanskou hlavnou poštou tomuto trendu nenasvedčuje.

05. 02. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Kvapka krvi

Dňa 28. januára na HTO Nemocnice A. Wintera darovalo krv 25 darcov: Vladimír Pekarovič z Veľkých Kostolian 101-krát, Ján Hudec z Piešťan 84-krát, Janette Železníková z Boroviec 73-krát, Elena Miklášová z Banky 70-krát, Martin Lážek z Brezovej pod Bradlom 63-krát, Peter Kalabus z Piešťan 33-krát, Alexander Noskovič z Piešťan 30-krát. Po prvýkrát darovali Stanislav Siva z Hornej Stredy a Martin Ričány z Piešťan.

05. 02. 2015 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
L. Šóošová, R. Papp a B. Rakovská s kuchárom Matejom a nádejným čitateľom. (vd)

Trojicu známych tvárí čakali misy jedál

Trio známych televíznych tvárí - moderátorky Lenka Šóošová a Barbora Rakovská a spevák Robo Papp - predstavilo v piešťanskej knižnici svoj knižný debut Z hrnca do rozprávky.

05. 02. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
Mesto chce v tomto roku získať z hazardných hier 190-tisíc eur. Ilustr. foto

Počet hracích automatov v Piešťanoch naďalej klesá

Ešte počas práve prebiehajúcej schôdze slovenského parlamentu by sa mali poslanci zaoberať návrhom novely zákona o hazardných hrách, ktorého výsledkom by bolo ich obmedzenie. Vlani v Piešťanoch fungovalo 91 hracích automatov.

05. 02. 2015 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Posledné dva ročníky turnaja ovládla slovenská osemnástka. Dočká sa „hetriku“? (L. Duračka)

Piešťany opäť hostia hokejový turnaj Vlada Dzurillu

Počas aktuálneho týždňa je v hokeji na programe reprezentačná prestávka, no v Piešťanoch si fanúšikovia užijú hokej dosýtosti. V Easton aréne sa totiž uskutoční 14. ročník turnaja reprezentácií do 18 rokov - Turnaj Vlada Dzurillu.

04. 02. 2015 16:00  |  Šport / Hokej
Väčšina stromov v mestskom parku je vraj za hranicou životnosti. (pror)

Krajinná architektka E. Wernerová: Generálny zákaz výrubu mi prekáža

Primátorov zákaz výrubu stromov na celom území Piešťan je podľa poslankyne mestského zastupiteľstva Evy Wernerovej nebezpečný. V mestskom parku sa niektoré stromy odstraňovať musia, lebo sú na konci svojej životnosti. V uliciach a sídliskových parkoch by neodstránené odumreté stromy v letných mesiacoch mohli ohrozovať životy.

04. 02. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Opitý vodič si myslel, že sa vezie v taxíku

Majiteľ auta si len odskočil a jeho neprítomnosť využil náhodný okoloidúci. Ten nasadol v sobotu podvečer do naštartovanej Hondy Civic a presunul sa v Trnave z Ulice Slovanskej na Stromovú.

04. 02. 2015 14:40  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: Samuel Podhradský, Lucia Valová, Michal Jurčo, Mia Alice Hjartaker a Lucia Prouzová.  (archív ŠK Kajak)

Moravancom to ide aj na trenažéri, v Bratislave brali cenné kovy

Majstrovstvá Slovenska na kajakárskych trenažéroch sa uskutočnili už po druhý raz pred očami širokej verejnosti v obchodnom centre Avion v Bratislave. Súboje sa odohrávali v sobotu 31. januára pri ľadovej ploche za plnej prevádzky, a tak si pretekári opäť vyskúšali priamy kontakt s divákmi, ktorých prišlo naozaj veľa. Podujatia sa zúčastnili aj pretekári z klubu ŠK Kajak Moravany a darilo sa im výborne.

04. 02. 2015 14:30  |  Šport / Kanoistika
V tomto mieste vyčnieva chodníkový asfalt nad obrubník niekoľko centimetrov. (pror)

Rekonštrukciu Kukučínovej chce radnica reklamovať

Kukučínova ulica v Piešťanoch podľa obyvateľov vyzerá horšie ako pred rekonštrukciou. V roku 2013 ulicu rozkopali plynári. Po nich prišli na rad elektrikári, ale časť prác realizovalo i samotné mesto. Keď sme s týmto problémom radnicu v novembri minulého roku oslovili, odpísal nám jej vtedajší hovorca Tibor Hlobeň, že ľudia musia byť trpezliví a po dokončení ich bude vynovený vzhľad tešiť.

04. 02. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na karnevale sa v pondelok 2. februára zúčastnilo približne dvadsať detí. (th)

Ľadová plocha v centre sa premenila na rozprávkovú krajinu

V pondelok popoludní sa to na klzisku v centre Piešťan hemžilo rozprávkovými postavami. Konal sa totiž tradičný Karneval na ľade, ktorý organizovalo mestské kultúrne stredisko.

04. 02. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
P. Lušňák. Ilustr. foto (L. Duračka)

Reprezentácia sa predstaví na Slovakia Cupe aj s Lušňákom a Miklíkom

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek nominoval na Slovakia Cup v Banskej Bystrici (5.-7. februára) kvalitný tím, v ktorom sa predstavia aj dvaja Piešťanci - Michel Miklík a Patrik Lušňák. Na turnaji sa okrem Slovenska zúčastnia výbery Nemecka a Švajčiarska.

04. 02. 2015 12:00  |  Šport / Hokej
Články 4101 - 4150 z 20707

Anketa

Vitajte v ankete Piešťanského týždňa – Hlas ľudu, hlas boží! Zapojte sa aj Vy a prezentujte svoj názor! Aká je nová anketa?

Ceny pohrebných a cintorínskych služieb v Piešťanoch sú?

  1. 72.5%
  2. 8.6%
  3. 18.9%

Doposiaľ hlasovalo: 581