Všetky články

Hneď po tregédii viala na družstve čierna zástava

V Nižnej usmrtil býk 24-ročného muža

V Poľnohospodárskom družstve Nižná usmrtil býk mladého zamestnanca Petra Kolára (24) z Dubovian. Stalo sa to v pondelok 15. júla v ranných hodinách pri výbere zvierat určených do bitúnku.

16. 07. 2013 08:00  |  Správy / Región
Prírodné kúpaliská stále obľubuje veľké množstvo ľudí.

Kúpte si Piešťanský týždeň, určite sa tam dočítate, že...

Týždeň uplynul rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niekto ho prežil na plný plyn, iný možno troška pribrzdil a vychutnal si napríklad šálku voňavej kávy či bylinkového čaju. Redaktori Piešťanského týždňa ani teraz nezaháľali s rukami za chrbtom, naopak - s vystrčeným fotoaparátom cvakali jednu akciu za druhou. Už zajtra sa o tom presvedčíte v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

15. 07. 2013 13:27  |  Správy / Najbližšie číslo
Malí študenti si počas vyučovania vyskúšali aj účinky canisterapie.

Deti na chvíľku prázdninovali v univerzitných laviciach

Školáci si užívajú prvé týždne prázdnin a zopár z nich si znovu sadlo do školských lavíc. Deti zamestnancov Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave si užili pilotný ročník Detskej univerzity.

15. 07. 2013 10:16  |  Správy / Aktuálne
Čierne na čiernom

Kniha týždňa: Čierne na čiernom

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku Čierne na čiernom (Marek Vadas). Vydalo vydavateľstvo Koloman Kertész Bagala.

15. 07. 2013 08:47  |  Kultúra / Kniha
Hlavná ulica, Trnava. Ilustračná foto

Turistické autobusy pustia až do centra Trnavy

Trnava umožní autobusom s turistami prichádzať až do centra mesta. Cestu pri Bernolákovej bráne v súčasnosti upravujú tak, aby sa tam autobusy mohli otáčať.

15. 07. 2013 08:32  |  Správy / Aktuálne

V jazyku sa odráža stav spoločnosti

Od kodifikácie spisovnej slovenčiny uplynulo 170 rokov od. V júli 1843 sa evanjelickí vzdelanci Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban a Michal Miloslav Hodža stretli na fare v Hlbokom a položili tu základy takej podoby slovenského jazyka, v akej ho používame dodnes.

15. 07. 2013 08:20  |  Správy / Aktuálne
Bažant Pohoda 2013 (Martin Hesko)

Na Pohode sa rozlúčil so Slovenskom, pôjde do zahraničia

Odvolaný arcibiskup Róbert Bezák sa stal prekvapením druhého dňa multimediálneho festivalu Pohoda. Organizátori jeho účasť totiž tajili. Bezák vo svojej takmer hodinovej diskusii predstúpil pred zaplnený stan Europa, kde rozprával o tom, čo prežil za posledné dva roky.

15. 07. 2013 08:10  |  Správy / Aktuálne
Bažant Pohoda 2013 (Martin Hesko)

Explózia pohodovej atmosféry na Pohode

TRENČÍN - Vo štvrtok sa v Trenčíne začal najväčší slovenský festival Bažant Pohoda.

14. 07. 2013 15:00  |  Správy / Aktuálne
Majitelia Citroenov si užili tri dni pod stanom.

Kempovali na francúzsky spôsob

Priaznivci francúzskej automobilky Citroen si našli cestu do Campingu Pullmann na Banke. Ich stretnutie začalo v piatok 5. júla a cesta domov ich čakala v nedeľu. Citroeny v najrôznejších veľkostiach, farbách a rokoch výroby postupne obsadili vyhradené miesta v kempingu a piatkový večer začal vedomostným kvízom a prednáškou o histórii automobilky.

14. 07. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V utorok 2. júla sa Renáte a Mariánovi Chnapkovcom z Vrbového narodila druhá dcéra Nela (3470 g, 52 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso. Bábätko si prišla do piešťanskej pôrodnice popestovať päťročná sestra Ninka. Srdečne blahoželáme!

14. 07. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Pohoda ilustracne foto

Na Pohode vládne zatiaľ Pohoda

Od štvrtkového popoludnia sa na trenčianskom letisku otvorili brány, pre návštevníkov najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku - Bažant Pohoda. Už v prvý večer bolo jasné, že prvý deň festivalu nie je len rozbehovým dňom, ale ľudia si ho naplno užívajú, o čom svedčil aj počet návštevníkov na prvých koncertoch.

13. 07. 2013 12:48  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Cestovatelia ukázali v knižnici fotky a v informačnom centre hovorili o svojej ceste.

Na fotkách preniesli do Piešťan magickú krajinu z Pána prsteňov

Partia fotografov Peter Paško, Palo Luka, Peter F. Nižňanský a Julo Nagy na chvíľku Piešťancov preniesla do magického prostredia Nového Zélandu. Túto krajinu navštívili pre lovenie fotografií. Ostrovy totiž ponúkajú všetko, čo si fotograf môže želať. Okrem toho aj niečo naviac. Návštevník sa tu môže prejsť, pokochať a dotknúť zeme z príbehu Pán prsteňov.

13. 07. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Zepáar Astronautov a Black & White si na turnaji v Senci vybojovali dve medaily.

Úspešný víkend piešťanských plážových hádzanárov

Slovenská séria turnajov v plážovej hádzanej pokračovala na konci júna druhým podujatím v Senci. Štvrtého ročníka Senec Beach Handball sa zúčastnilo 23 družstiev, medzi ktorými boli aj dve z Piešťan. Zoskupenie Zepáar Astronautov ovládlo turnaj a vybojovalo si prvé miesto. Druhý piešťanský tím Black & White obsadil tretiu priečku.

13. 07. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice (vd)

Obec známa jadrovými elektrárňami má 55 rokov

Obec Jaslovské Bohunice, známa prvou jadrovou elektrárňou na území Slovenska, má 55 rokov. Vznikla zlúčením dvoch dovtedy samostatných obcí Jaslovce a Bohunice, o ktorom 12. júla 1958 rozhodol Krajský národný výbor v Bratislave. Rozhodnutie nadobudlo účinnosť 1. januára 1959.

12. 07. 2013 14:49  |  Správy / Región

Počet užívateľov heroínu klesá, do popredia sa dostáva pervitín

Počet užívateľov heroínu v liečebniach na Slovensku v poslednom čase klesá. Naopak, do popredia sa dostáva užívanie stimulancií, najmä pervitínu. Sú to drogy, ktoré vyvolávajú dočasné zlepšenie duševných alebo telesných funkcií, prípadne aj oboch. Rovnako mierne narastá počet liečených užívateľov marihuany.

12. 07. 2013 14:25  |  Správy / Aktuálne
Marek Vadas bude besedovať s Piešťancami.

Marek Vadas predstaví v Piešťanoch novú knihu

Slovenský spisovateľ Marek Vadas si vo svojom kalendári vyhradil čas aj na návštevu Piešťan. O svojich zážitkoch z čierneho kontinentu, ale aj o písaní kníh porozpráva v kníhkupectve Centrum knihy na Winterovej ulici. Besedovať o cestovaní a iných témach bude už vo štvrtok 18. júla od 19.00 hodiny.

12. 07. 2013 14:00  |  Kultúra / Kniha
ilustračná fotografia (foto: Marián Brezovan)

V lete treba prispôsobiť stravovanie špecifikám obdobia

Stravovanie počas letných mesiacov má určité osobitosti, ktoré vyplývajú zo špecifík leta, stravu im treba prispôsobiť. Medzi špecifiká patria najvyššie teploty vzduchu v roku, relatívne nízka vlhkosť vzduchu či častejšia konzumácia epidemiologicky rizikových potravín, ako je napríklad zmrzlina, informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) na svojej internetovej stránke.

12. 07. 2013 13:00  |  Správy / Aktuálne
ilustračná fotografia (foto: ed)

FestDobréBohunice aj s Buty a tým, čo najlepšie doma máme

Koncom júla sa už tradične otvárajú brány amfiteátra v Jaslovských Bohuniciach pre jedno z najväčších stretnutí nadšencov folk a country hudby. Podujatie, ktoré si dalo za cieľ podporovať najmä tieto menšinové žánre na Slovensku, sa radí k špičke nielen u nás, ale i v susedných Čechách.

12. 07. 2013 11:05  |  Správy / Aktuálne
Tomáš Vrábel a Pavol Michalec skončili na Rally Tribeč druhí.

T. Vrábel: Najviac nás podporujú rodičia

Piešťanskí rally pretekári Tomáš Vrábel a Pavol Michalec sú už v polovici sezóny Slovenského Rally Pohára (SRP) a vo svojej kategórii do 1400 kubických centimetrov sa nachádzajú na druhej priečke. Na to, ako vidí priebeh a budúcnosť tejto sezóny, sme sa opýtali jazdca Tomáša Vrábla.

12. 07. 2013 10:08  |  Šport / Ďalšie športy
Policajný zbor Slovenskej republiky

Po naháňačke a prestrelke zadržali trojicu autičkárov

Na diaľnici D1 pri Bučanoch v Trnavskom okrese sa vo štvrtok nadránom strieľalo. Po prestrelke a policajnej naháňačke zadržali trojicu autičkárov. Podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej, najskôr hliadka zastavila sprievodnú Octaviu, v ktorej sedel 19-ročný Hlohovčan a 21-ročný mladík z Dvorníkov.

12. 07. 2013 09:27  |  Správy / Čierna kronika
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 28/2013

Piešťanský týždeň inzercia

12. 07. 2013 09:15  |  Rýchly výber / Inzercia
Počítačové maľby môžete uvidieť v mestskej knižnici. (Juraj Nečas)

Reťazenie maľovali pomocou počítača

Počítačová maľba. Slovné spojenie vzbudzuje u ctiteľov výtvarného umenia rozporuplné reakcie. Nečudo. Digitálne médiá sa často – a nie neoprávnene – spájajú s chladnou exaktnosťou a vykalkulovanou presnosťou. Na druhej strane však ponúkajú užívateľom širokú škálu možností, podporujú kreatívne myslenie a vytvárajú priestor na zmysluplné trávenie voľného času.

12. 07. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
Martin Haring a Gabika Zitnanska

Vyspovedali sme majstra a vicemajsterku sveta v hokejbale

Pred necelým mesiacom sa konali v Kanadskom St. John´se Majstrovstvá sveta v hokejbale mužov a žien. V oboch týchto kategóriách mali Piešťany zastúpenie. Titul Majstra sveta sa podarilo získať Martinovi Haringovi a striebornú medailu získala Gabriela Žitňanská. S odstupom času sa k nám prišli podeliť o dojmy zo svojich úspechov.

11. 07. 2013 16:22  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (red)

Od soboty do piatka budú opravovať diaľnicu D1

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opraví od 13. do 19. júla povrch vozovky vonkajšieho jazdného pruhu na diaľnici D1 za križovatkou Piešťany v smere na Žilinu.

11. 07. 2013 15:07  |  Správy / Aktuálne

PREZIDENT: Vrátil parlamentu novelu autorského zákona

Prezident Ivan Gašparovič vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie vládnu novelu autorského zákona. "Podľa môjho názoru ide o neopodstatnenú ochranu, ak podľa schváleného zákona sú noviny ako súborné dielo predmetom autorského práva. Preto považujem doplnenie novín do schváleného zákona za neopodstatnené," argumentoval Gašparovič. Poslancom odporúča, aby noviny ako súborné dielo chránené autorským právom vypustili z textu právnej normy.

11. 07. 2013 14:11  |  Správy / Aktuálne

CHRONOLÓGIA: Kauza zmien v Trnavskej arcidiecéze

18. apríla 2009 Pápež Benedikt XVI. vymenoval správcu farnosti Radvaň v Banskobystrickej diecéze a redemptoristu Róberta Bezáka za nového trnavského arcibiskupa. Zároveň Svätý Otec prijal zrieknutie sa úradu trnavského arcibiskupa Jána Sokola pre dosiahnutie veku 75 rokov v súlade s Kánonickým právom.

11. 07. 2013 14:05  |  Správy / Aktuálne
Svätý Otec František vymenoval nového trnavského arcibiskupa, stal sa ním doterajší apoštolský administrátor Ján Orosch

Novým trnavským arcibiskupom je Ján Orosch

Svätý Otec František vymenoval nového trnavského arcibiskupa, stal sa ním doterajší apoštolský administrátor Ján Orosch. Agentúru SITA informoval hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik.

11. 07. 2013 13:35  |  Správy / Aktuálne
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice (vd)

Ukončili generálnu opravu 3. bloku Atómových elektrární Bohunice V2

Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, dnes ukončili generálnu opravu 3. bloku Atómových elektrární Bohunice V2 prifázovaním prvého turbogenerátora do siete.

11. 07. 2013 12:14  |  Správy / Aktuálne
Cigánski diabli počas leta oddychujú hlavne doma, ale aj pri mori v Chorvátsku. (ip)

Diabli vytiahli na koncerte najlepšie karty

Cigánski diabli si opäť našli cestu do Piešťan. Počas 58. ročníka Piešťanského festivalu v Dome umenia zahrali svoje najznámejšie skladby. Spoločne s huslistom Jaroslavom Svěceným si v utorok 2. júla podmanili celú sálu.

11. 07. 2013 12:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
PN Bubbles

PN Bubbles - výstava fotografií

PNBubbles je netradičná výstava fotografií, doplnená tradičnými krátkymi japonskými básňami haiku. Ponúka výnimočné zábery z Piešťan a okolia, čarovné spojenia svetla i farieb, kontrast tradície a bezstarostnej hravosti fotených pre radosť.

11. 07. 2013 11:44  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Dymiacu skládku hasili aj rozhŕňali mechanizmom. (HaZZ)

Horela skládka bioodpadu na Novom dvore

V hospodárskom dvore spoločnosti Agrobiop Piešťany sa v nedeľu 7. júla podvečer rozhorela skládka bioodpadu.

11. 07. 2013 11:00  |  Správy / Čierna kronika
Odbery vzoriek na vstupe do piešťanskej čistiarne odpadových vôd prebiehali celý týždeň vrátane víkendu každý deň počas 24 hodín. Ukázalo sa, že Piešťanci majú spotrebu dog každý deň vyrovnanú.

Trnavská vodárenská avizuje zvyšovanie cien

Predseda dozornej rady Trnavskej vodárenskej spoločnosti Remo Cicutto potvrdil, že terajšia cena vody a stočného je neudržateľná.

11. 07. 2013 10:53  |  Správy / Aktuálne

Brány Pohody sa otvoria dnes poobede

Už dnes sa začína festival Bažant Pohoda. Brány festivalového areálu organizátori otvoria o 14.00, na parkovisko sa dá prísť a odstaviť auto už o 10.00.

11. 07. 2013 10:46  |  Správy / Aktuálne

RÓMOVIA: O policajnom zásahu v Moldave nad Bodvou aj na Pohode

O policajnom zásahu v Moldave nad Bodvou 19. júna policajný prezident Tibor Gašpar povedal, že išlo o pátraciu akciu, mimovládne organizácie označili zásah za neprimeraný.

11. 07. 2013 10:42  |  Správy / Aktuálne

POŠTA:Návštevníci Pohody môžu z festivalu bezplatne poslať pohľadnicu

Slovenská pošta pripravila pre návštevníkov festivalu Bažant Pohoda špeciálne festivalové pohľadnice vo formáte A4, ktoré môžu poslať svojim priateľom zadarmo v rámci Slovenska a za poplatok do celého sveta.

11. 07. 2013 10:11  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto web

Sovíčatá zmizli z hniezda

Na piešťanské veveričky, sýkorky, ďatle, drozdy a iné zvieratá už viac ako štyridsať rokov dozerá v mestskom parku Karol Fano. Do redakcie Piešťanského týždňa v deň uzávierky tohto vydania prišiel nahnevaný a so smutnou správou. Neznámy zlodej podľa neho v sobotu 6. júla vybral hniezdo, v ktorom bolo päť malých sovíčat.

11. 07. 2013 08:54  |  Správy / Aktuálne
Terry Zeman spieval aj o portugalskom moreplavcovi. (md)

V tureckom odeve chválili deň, ktorý si treba užiť

E Pluribus unum – znamená v preklade z mnohých jedna. Reč je o hudobno-dramaticko-historickom pásme o Osmanskej ríši. Jej súčasťou malo byť aj naše územie. Nestalo sa tak. Aj o tejto udalosti hovoril príbeh štyroch slovenských umelcov, ktorí vystúpili v predvečer cyrilometodských osláv vo štvrtok 4. júla v Hudobnom pavilóne mestského parku v Piešťanoch. Hrali na gitare, flaute, činelkách a perkusiách.

11. 07. 2013 08:30  |  Kultúra / Hudba
remisblog

Blog Petra Remiša: Letná húpacia sezóna

V našom meste sa raz ročne stretnú tajtrlíci z celej Európy. Vystavujú na obdiv vypožičané róby a dosiahnuté funkcie. Tvária sa pri tom, že ich ukrutne zaujalo otvorenie Letnej kúpeľnej sezóny (OLKS).

11. 07. 2013 08:14  |  Blogy / Peter Remiš
Divadelníci ukázali, že aj zo živého človeka sa môže stať bábka

Bábkoherci učili deti svojmu remeslu

Banskobystrické Divadlo na rázcestí si našlo svoju cestu i do Piešťan. V mestskej knižnici pre malých i veľkých členovia súboru pripravili praktické ukážky a workshop o najrôznejších podobách bábok. Deti si v utorok 2. júla mohli vyskúšať, čo znamená byť bábkohercom.

11. 07. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Športový areál v Pobedime

V Pobedime zrekonštruovali športový areál

Futbalový klub Pobedim pripravil na poslednú júnovú sobotu Deň otvorených dverí pre verejnosť. Ľudia si mohli pozrieť, aký krásny športový areál tu za tri roky vybudovali.

10. 07. 2013 15:30  |  Správy / Aktuálne

Za šesť mesiacov 569 nehôd a štrnásť obetí

V prvom polroku tohto roku sa na cestách Trnavského kraja stalo 569 nehôd, vyžiadali si štrnásť obetí.

10. 07. 2013 14:28  |  Správy / Aktuálne
Platan bol vyrúbaný, kvôli bezpečnosti (th)

Na Ulici Alexandra Dubčeka vypílili platan

Na Ulici Alexandra Dubčeka v Piešťanoch vypílili v stredu 10. júla vzrastlý platan. Strom odborníci sledovali už rok, pretože mal v kmeni vertikálnu puklinu vo výške 1,2 metra. Drevo zasiahol hnilobný proces a strom sa nakláňal, mal tiež poškodenú kôru.

10. 07. 2013 14:00  |  Správy / Aktuálne
Informačná tabuľka pri Kaplnke Božského Srdca Ježišovho hovorí o solúnskych bratoch svätom Cyrilovi a svätom Metodovi.

Odkaz solúnskych bratov zvečnili na informačnej tabuli

Piešťanci si pripomenuli výročie - 1150 rokov od príchodu vierozvestov a solúnskych bratov svätých Cyrila a Metoda. Piatok 5. júla bol nielen pre veriacich pripravený v rámci tohto sviatku bohatý program.

10. 07. 2013 13:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustračná foto (red)

Piešťanské kúpele medzi 20 naj v Európe

Cestovateľský portál Lonely Planet zaradil kúpele Piešťany medzi dvadsiatku najlepších európskych kúpeľov s prírodnými ter-málnymi prameňmi.

10. 07. 2013 11:30  |  Správy / Aktuálne
Vylomené dvere na jednej z chát

Krádeže a požiar v chatovej oblasti polícia objasnila

Polícia vypátrala páchateľa podozrivého z vykrádania chát v chatovej oblasti katastra mesta Hlohovec. Od novembra do februára tohto roku sa podozrivý muž vlámal v chatovej oblasti medzi Hlohovcom a Koplotovcami do šiestich chát.

10. 07. 2013 11:25  |  Správy / Aktuálne
Rann Rebels získali svoj premiérový titul Phbl.

Hokejbalisti Rann Rebels sa konečne dočkali titulu

Piešťanská hokejbalová liga (PHbL) pozná svojho nového majstra. Po vydretom víťazstve 3:2 v predĺžení sa ním v nedeľu dopoludnia stali hokejbalisti Rann Rebels, ktorí zosadili z trónu Detroit Red Wings a po štyroch neúspešných finálových pokusoch sa im konečne podarilo získať vytúžený titul.

10. 07. 2013 11:00  |  Správy / Aktuálne
"Čajky" budú mať novú halu

Súkromný investor postaví športovú halu za milión eur

Súkromný investor postaví v Piešťanoch na vlastné náklady športovú halu a odovzdá ju za symbolickú cenu do majetku mesta. Hala bude prednostne určená pre miestne extraligové basketbalistky a ešte pre jeden šport, pravdepodobne hádzanú. Basketbalový nadšenec a konateľ spoločnosti Eur- Med Slovakia Miroslav Nerád deklaroval, že zabezpečí financovanie projektu v predpokladanej výške milión eur.

10. 07. 2013 10:30  |  Správy / Aktuálne
Hasici opäť zasahovali

V Kostoľanoch padol strom, v Piešťanoch horel bioodpad

Uplynulý týždeň mali hasiči v znamení taktických cvičení, ale svoje schopnosti si preverili aj v teréne. Hasili skládku bioodpadu, asistovali pri požiari v Hlohovci, pílili strom vo Veľkých Kostoľanoch, hasili zadymené auto na diaľnici pri Červeníku a likvidovali aj vytečené prevádzkové kvapaliny z Trabanta v Piešťanoch.

10. 07. 2013 09:45  |  Správy / Aktuálne

Návrh komisie pre rozpočet vyvolal búrlivú diskusiu

Poslanec zastupiteľstva za stranu Smer-SD Jozef Chudý predložil na rokovanie piešťanskej dvadsaťpäťky návrh na založenie novej komisie, ktorá by riešila otázky zostavovania rozpočtu mesta a príspevkových organizácií. Väčšina jeho poslaneckých kolegov nepokladala zriadenie takejto komisie za vhodné.

10. 07. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
Vo Veľkých Kostoľanoch padol na cestu strom.

V Kostoľanoch padol strom, v Piešťanoch horel bioodpad

Uplynulý týždeň mali hasiči v znamení taktických cvičení, ale svoje schopnosti si preverili aj v teréne. Hasili skládku bioodpadu, asistovali pri požiari v Hlohovci, pílili strom vo Veľkých Kostoľanoch, hasili zadymené auto na diaľnici pri Červeníku a likvidovali aj vytečené prevádzkové kvapaliny z Trabanta v Piešťanoch.

10. 07. 2013 08:00  |  Správy / Čierna kronika
Články 4101 - 4150 z 15740