Lodenica

Všetky články

Trebatického kouča trápi účasť hráčov na tréningovom procese. (Lukáš Grinaj)

Tréner Trebatíc V. Hornáček: Štvrté miesto považujem za zodpovedajúce

Futbalisti OFK Stavoprac Trebatice patria k favoritom piatej ligy a v jesennej časti obsadili štvrtú priečku. Pred jarou je ešte všetko otvorené a je viac než jasné, že Trebatičania budú opäť bojovať o postup, ktorý im v minulých rokoch unikol pomedzi prsty. Po skončení jesennej časti sme sa pozhovárali s trénerom OFK Vladimírom Hornáčkom.

09. 01. 2016 09:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Konečne! Havrani zvládli nájazdovú drámu a v Skalici prerušili šnúru prehier

Hokejisti Piešťan pretrhli osemzápasovú šnúru prehier a na ľade Skaluce zvíťazili po samostatných nájazdoch 3:2. Rozhodnutie v prospech Piešťan pritom padlo až v 12. sérii. Postaral sa oň Jakub Šimíček. Piešťanci si tak domov odvážajú dva body a už v nedeľu privítajú na domácom ľade Žilinu.

08. 01. 2016 20:42  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (T. Horký)

Tréner Čajok: "Ružomberok rešpektujeme, ale aj my máme tromfy v rukáve."

Basketbalistky Piešťanských Čajok už zajtra čaká prvý domáci zápas v roku 2016 a veľmi atraktívny súboj s MBK Ružomberok. Čajky v poslednej dobe trápili zdravotné problémy, no na zajtrajší súboj s viacnásobným slovenským majstrom sa dôkladne pripravovali. Informácie o aktuálnej situácii v piešťanskom tábore nám prezradil tréner Čajok Martin Pospíšil.

08. 01. 2016 16:56  |  Šport / Basketbal
Nájsť parkovacie miesto na Poštovej ulici je cez pracovný čas takmer nemožné. (am)

Nový seriál: Spoznávame piešťanské parkoviská (1.)

Ak máte zdravé nohy a dostatok času, v Piešťanoch sa dá prejsť z jednej strany mesta na druhú bez väčších problémov i pešo. Mnohí však považujú dopravu vlastným automobilom za pohodlnú, komfortnú a rýchlu. No v prípade, že sa rozhodnete využiť rýchlosť štvorkolesového tátoša, musíte riešiť naoko banálny problém - kde zaparkovať? Cesty nie sú prispôsobené na taký veľký počet áut, vodiči často opúšťajú svojho miláčika zaparkovaného v riskantnej polohe či mieste. V nasledujúcich týždňoch si postupne ukážeme, aká je situácia na odstavných plochách piešťanských sídlisk, pred dennodenne využívanými budovami či nákupnými priestormi i na klasických parkoviskách.

08. 01. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 01/2016

08. 01. 2016 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Tradičný štefanský futbal sa hral už po 62. raz. (th)

Štefan Cup ovládli domáci

Dátum 26. december v Piešťanoch tradične patrí futbalovým nadšencom, ktorí sa stretávajú na štefanskom futbale. Inak to nebolo ani v závere minulého roka a vo sviatočnej atmosfére sa na umelej hracej ploche PFK Piešťany hralo futbalové stretnutie už 62. ročníka Štefan Cupu medzi družstvami Domácich a Exilu. Po výsledku 7:2 ho ovládli Domáci.

08. 01. 2016 14:00  |  Šport / Futbal

Anketa: Dávate si predsavzatia?

Prelom dvoch rokov mnohí vnímajú ako správny čas na zmenu v živote či rozmýšľaní. Spýtali sme sa preto obyvateľov piešťanského regiónu, či si do nadchádzajúceho roka dávajú predsavzatia a či ich plánujú aj poctivo plniť.

08. 01. 2016 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Všetky ingrediencie na tento zákusok musia mať izbovú teplotu. (vd)

Recepty: Carrot cake - mrkvový koláč

Suroviny na cesto: 300 g hladkej alebo špaldovej múky, 1/2 čajovej lyžičky sódy bikarbóny, 1 čajová lyžička mletej škorice, 1/2 čajovej lyžičky mletých klinčekov, 1/4 čajovej lyžičky mletého muškátového orieška, štipka soli, 4 vajcia, 300 ml olivového oleja alebo po 150 ml olivového a kokosového oleja, 400 g práškového cukru alebo po 200 g trstinového cukru a medu, 300 g nastrúhanej mrkvy, 150 g hrubšie pomletých vlašských orechov alebo pre lepšiu chuť mix z vlašských orechov, mandlí, lieskovcov a pekanových orechov, 4 polievkové lyžice horúcej minerálnej vody

08. 01. 2016 12:00  |  Galéria / Recepty
Naďa Mikolášiková pomenovala galériu podľa svojich iniciálok. (T. Hlobeň)

Už štvrťstoročie sama sebe paňou

Piešťanská Galéria NaMi, situovaná uprostred kolonády na Winterovej ulici a pomenovaná podľa majiteľky Nade Mikolášikovej, minulý rok oslávila 25. výročie vzniku. Jej počiatky však treba hľadať na inom mieste, na ulici pred rodinným domom Ábelovcov na Radlinského ulici. Sú spojené s návratom do rodného mesta tejto výtvarníčky zo staropiešťanskej katolíckej rodiny, dcéry pplk. Vojtecha Ábela, účastníka SNP, popraveného v koncentračnom tábore.

08. 01. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Dušan Sabo s cenou Animátor roka. (Ľubomír Dunajčík)

Animátorom roka sa stal Vrbovčan Dušan Sabo

V Divadle Jána Palárika v Trnave odovzdali predstavitelia Trnavského samosprávneho kraja a Rady mládeže mladému Vrbovčanovi Dušanovi Sabovi najvyššie ocenenie za animátorstvo. Na galavečer v polovici decembra minulého roka prišli nielen jeho rodičia, ale i kamaráti z Parlamentu mladých mesta Vrbové.

08. 01. 2016 10:00  |  Rubriky / Región

Hudobný tip: Gustav Brom - Polymelomodus

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

08. 01. 2016 09:46  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Budovu na nábreží Váhu čaká investícia za dva milióny eur. (Jozef Vojčiniak)

Vilu Löger plánuje majiteľ zrekonštruovať

Dlhšie ako rok v Piešťanoch rezonoval osud Vily Löger, unikátnej hrazdenej stavby na nábreží Váhu. Po neúspešnom rokovaní radnice s Trnavským samosprávnym krajom o jej prevode do vlastníctva kúpeľného mesta sa predajom dostala do súkromných rúk.

08. 01. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Bačík (archív red.)

Zomrel skvelý plavec a vodnopólista Ladislav Bačík

Piešťanský šport smúti. V stredu 6. januára navždy odišiel bývalý skvelý plavec a vodnopólista Ladislav Bačík. Po ťažkej chorobe nás navždy opustil vo veku nedožitých 83 rokov.

07. 01. 2016 18:50  |  Šport / Plávanie
Piešťanské basketbalistky si stihli v krátkosti prezrieť Červené námestie. (th)

Čajky spoznávali krásy Moskvy

Piešťanské Čajky vo štvrtok 17. decembra 2015 zakončili svoje vystúpenie v Európskom pohári prehrou so Sparta&kom Moskovská oblasť 48:63 a skončili na štvrtom mieste v skupine. Na ďalší deň si svoj výjazd do Moskvy spríjemnili návštevou Kremľa a Červeného námestia.

07. 01. 2016 16:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanské plavkyne Sára Niepelová
(vľavo) a Lenka Paulíková. (archív ŠPK)

S. Niepelová doviezla päť majstrovských titulov

Od 18. do 20. decembra sa v Elements Resort v Čilistove konali majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní pre rok 2015. Slovenských plavcov privítal osemdráhovým 25-metrovým krytým bazénom a priľahlými bazénmi slúžiacimi na vyplávanie. Plavci Kúpeľov Piešťany obstáli viac ako úspešne. Farby ŠPK hájilo deväť plavcov, z toho osem v juniorskom veku.

07. 01. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Talentovaní tanečníci zapózovali s trofejami aj porotcami. (am)

V battli zvíťazili Piešťanci

Piešťanské deti nesedia pred počítačmi, ako sa na prvý pohľad zdá, ale zdokonaľujú sa v rôznych technikách, aby rodné mesto hrdo reprezentovali. To sa podarilo aj zverencom Petra Tisoňa, bývalého lídra zoskupenia Old School Brothers, víťaza šou Slovensko má talent z roku 2008. Piešťanci sa tanečne „pobili“ 22. decembra 2015 vo Vianočnom battli a zvíťazili nad protivníkmi z Hlohovca.

07. 01. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Ján Uličiansky oslávil v piešťanskej knižnici 60. narodeniny. (vd)

Po Hevierovi oslávil v knižnici šesťdesiatku Uličiansky

Piešťanská knižnica má za sebou rok v znamení okrúhlych výročí. Popri vlastných 90. narodeninách nezabudla ani na dlhoročných priateľov a spolupracovníkov. V máji oslávil v priestoroch knižnice šesťdesiatiny Daniel Hevier a na sklonku minulého roka roku si v jej priestoroch rovnaké životné jubileum pripomenul ďalší, najmä deťmi obľúbený slovenský spisovateľ, dramaturg a redaktor Ján Uličiansky.

07. 01. 2016 11:00  |  Kultúra / Kniha
Maliari natierali podchod v polovici decembra. (V. Dusíková)

Podchod pod železnicou je opäť počmáraný

Podchod pod železnicou na Vrbovskej ceste v Piešťanoch nezostal čistý ani päť dní. Novonatrenú stenu už ktosi počmáral na troch miestach. Úsilie chlapov, mrznúcich v polovici decembra minulého roka v prievane, aby steny dali do poriadku, berú sprejeri na ľahkú váhu.

07. 01. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanská radnica čelila podozreniam s manipuláciou s údajmi svojich zamestnancov (Supa)

Kúpeľné mesto začína rok v rozpočtovom provizóriu

Piešťany začnú druhý rok primátorovania Miloša Tamajku v rozpočtovom provizóriu, navyše s okresanými právomocami prvého muža mesta. Spôsobila to vedením radnice nezvládnutá príprava mestského rozpočtu, ale i podozrenia z nehospodárneho narábania s finančnými prostriedkami mesta.

07. 01. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani prehrali trojkráľové derby s Trenčínom po samostatných nájazdoch

Hokejisti Piešťan nezvládli trojkráľový zápas v Trenčíne v rámci stredajšieho 36. kola najvyššej slovenskej súťaže a prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch.

06. 01. 2016 18:58  |  Šport / Hokej
Ocenený Jozef Metelka (druhý zľava) s rodinou. (archív J. M.)

J. Metelka je paralympionikom i paracyklistom roka 2015

Záver roka je tradične spätý s vyhodnocovaním rôznych športových ankiet. Práve v tej najprestížnejšej - Športovec roka 2015 - mali Piešťany zastúpenie vďaka paracyklistovi Jozefovi Metelkovi. Ten sa stal historicky prvým víťazom súťaže paralympionik roka a v celkovom hlasovaní obsadil 15. priečku. O pár dní neskôr získal úspešný rodák z Piešťan ďalšie ocenenie - Zlatý Pedál 2015 v kategórii paracyklistika.

06. 01. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Muzikanti rozprúdili v oboch mestách dobrú zábavu a roztancovali divákov. (A. Mathiasová)

Kapela Slniečko má za sebou bohatý rok

Kapele Slniečko sa v minulom roku otvorili nové možnosti Záver roka v oboch mestách regiónu patril piešťanskej kapele Slniečko. Jej líder Peter Remiš porozprával Piešťanskému týždňu o minulom roku i nadchádzajúcich plánoch.

06. 01. 2016 13:00  |  Kultúra / Hudba
Na Banke narazil vodič Alfy Romeo do plota rodinného domu. (HaZZ)

Auto skončilo v plote rodinného domu

Piešťanskí hasiči likvidovali na prelome rokov tri požiare spôsobené zábavnou pyrotechnikou. Horela od nej tráva na Bezovci, strom v Piešťanoch a podkrovie rodinného domu v Dubovanoch.

06. 01. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do dvoch rokov by mali kroviny opäť zakvitnúť. (Supa)

Zlatý dážď na Námestí SNP vyrezali až na koreň

Bujný porast takzvaného zlatého dažďa v parčíku na Námestí SNP v Piešťanoch po rozkvitnutí patril v centre mesta k prvým ukazovateľom príchodu jari. Na konci minulého roku však krovie vymizlo takmer až na koreň.

06. 01. 2016 09:07  |  Piešťany / Aktuálne
Šťastná mamička Erika Klčová priviedla na svet krásneho synčeka. Gratulujeme! (vd)

Pri pôrode nechýbal ani tatino!

Na svete je už i prvé Piešťanča. Chlápätko Oliver András Ákossy sa má k svetu. Narodil sa Erike Klčovej v pondelok 4. januára tri minúty pred polnocou. Pri pôrode nechýbal hrdý tatino Andrej Ákossy.

05. 01. 2016 16:43  |  Piešťany / Narodili sa
Silvestrovského behu sa zúčastnilo 267 bežcov. (M. Palkovič)

Silvestrovský beh ovládol Martin Vrábel

Záver roka patrí v Piešťanoch tradičnému podujatiu - Silvestrovskému behu medzi mostmi. Tento rok sa 30. decembra konal jubilejný už 50. ročník a na štarte sa predstavilo 267 bežcov. Celkový víťazom sa medzi mužmi stal Piešťanec Martin Vrábel, ktorý triumfoval na 10-kilometrovej trati. V súťaži žien na 2,5 km bola v absolútnom poradí najrýchlejšia Piešťanka Terézia Beitlová. Furmanský beh na päť kilometrov ovládol ďalší Piešťanec Ondrej Kubo.

05. 01. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Čerstvý reprezentant Marcel Holovič. (archív th)

M. Holovič: Nie som so sebou spokojný

Hoci sa slovenskej hokejovej reprezentácii podaril dosiahnuť na Arosa Challenge dobrý výsledok, piešťanský havran Marcel Holovič po individuálnej stránke spokojný nebol. Premiérovými zápasmi v národnom drese si splnil sen, no chýbala mu väčšia herná pohoda. Aj preto mu zrejme nevyšlo obľúbené nájazdové prevedenie vo finálovom dueli proti domácim Švajčiarom.

05. 01. 2016 15:00  |  Šport / Hokej
Mladí futbalisti Piešťan dominujú v tretej lige mladšieho dorastu. (archív PFK)

Mladší dorast PFK vedie po jeseni tabuľku

Mladší dorast PFK Piešťany má za sebou vydarenú jesennú časť sezóny 2015/2016. V tretej futbalovej lige je totiž po prvej polovici sezóny na prvom mieste v tabuľke.

05. 01. 2016 14:00  |  Šport / Futbal

Tomáš Horký: Pour féliciter 2016

Ani sme sa nenazdali a máme tu rok 2016. Ten predošlý ubehol ako voda a zase sme o rok starší. Neviem, či máte vo zvyku sumarizovať ten predošlý, ja sa do toho nejako extra púšťať nebudem. Môžem však skonštatovať, že bol pre mňa celkom úspešný a obohacujúci. Prispel k tomu aj kolektív Piešťanského týždňa, ktorý je v súčasnosti asi najlepší za tie takmer tri roky, čo som jeho súčasťou. Pevne dúfam, že to tak bude fungovať aj naďalej a spoločné akcie ako veľmi vydarený vianočný večierok budú partiu v Piešťanskom týždni ešte viac utužovať.

05. 01. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál
44. ročník silvestrovského
výstupu na Marhát. (vd)

Na Marháte mrzli uši aj nosy, hriala slivovica

Na Silvestra primrzlo a viac ako tisíc ľudí si obulo pevnejšie topánky, kým sa vydalo na najvyšší vrch v okolí Piešťan - Marhát. Klub turistiky TJ Bezovec ich vítal v dvoch stánkoch pod rozhľadňou. Za symbolické euro tu hladošom ponúkali slaninku s chlebom, horúci čaj, okrúhlu medailu i účastnícky preukaz. Počet kilometrov nebol dôležitý, každý si 44. ročník silvestrovského výstupu užil v miere, akú zvládol. Na vrchu mrzlo, len tak prašťalo.

05. 01. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
V centre Piešťan panovala počas silvestrovskej noci príjemná atmosféra. (A. Mathiasová)

Piešťanci odpaľovali petardy už od rána

Obyvatelia kúpeľného mesta si každoročne zvyknú užívať prelom rokov na Námestí slobody. Inak to nebolo ani minulý štvrtok, program odštartovala rovnako ako vo Vrbovom kapela Slniečko.

05. 01. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Popri sledovaní farebného divadla mali deti radosť zo zapaľovania prskaviek. (A. Mathiasová)

Ohňostroj si vo Vrbovom užili aj deti

Posledný deň minulého roka oslavovali obyvatelia Vrbového spoločne pred Domom kultúry. Okrem potešenia z prskaviek sa vynadívali aj na dva ohňostroje.

05. 01. 2016 10:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Mestské zastupiteľstvo rozhodlo, že šafárenie s verejnými prostriedkami na mestskom úrade preverí NKÚ. (J. Vojčiniak)

Poslanci pozvali na radnicu Najvyšší kontrolný úrad

Na šafárenie na piešťanskej radnici si posvieti Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), ale i ministerstvo financií. Rozhodli o tom 17. decembra 2015 poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva uznesením, kde zaväzujú hlavného mestského kontrolóra Petra Konečného spracovať podnet na prešetrenie podozrení o nehospodárnom narábaní s prostriedkami mesta pre NKÚ. Na návrh poslankyne Ivety Babičovej (SDKÚ-DS) pôjde podobný podnet i na Ministerstvo financií Slovenskej republiky.

05. 01. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
44. ročník silvestrovského výstupu na Marhát. (vd)

V Piešťanskom týždni 1/2016 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

04. 01. 2016 15:37  |  Piešťany / Najbližšie číslo

Kniha týždňa: Rudolf Vrba, Alan Bestic - Utiekol som z Osvienčimu

Tento týždeň dávame do Vašej pozornosti výnimočnú knihu. Vydalo vydavateľstvo Citadella v roku 2015.

04. 01. 2016 10:07  |  Kultúra / Kniha
Ilustr. foto (L. Duračka)

Havrani prehrali už siedmy zápas v rade

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany prehrali v 35. kole Tipsport ligy s Popradom 1:2 a vstup do roka 2016 im tak vôbec nevyšiel. Havrani prehrali už siedmy zápas v rade.

03. 01. 2016 21:14  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky vyhrali v Šamoríne aj v oklieštenej zostave

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do roka 2016 víťazstvom v Šamoríne 62:41. Pre Čajky to však nebolo vôbec jednoduché víťazstvo, nakoľko nastúpili bez viacerých hráčok základnej zostavy.

03. 01. 2016 11:37  |  Šport / Basketbal
Piešťanská hádzanárska legenda s fotkou mužstva Piešťan,
ktoré prvýkrát nastúpilo v najvyššej hádzanárskej súťaži. (stc)

J. Kapša si trúfa na hádzanársku extraligu

Veľmi neobvyklý jav nielen na Slovensku, ale možno aj vo svete. Život športovca nemusí skončiť zákonite vo veku blížiacom sa štyridsiatke. O tom dokázal seba a aj všetkých naokolo presvedčiť Jozef Kapša - brankár hádzanárov MHK Piešťany. Ako 61-ročný je schopný chytať v hádzanárskej bráne, a nie pri exhibíciách, ale vo vážnych ligových dueloch.

03. 01. 2016 10:00  |  Šport / Hádzaná
Šťastná mamina - Katarína Brestičová, rod. Strečanská z Vrbového  so synčekom Ondrejom (2950 g, 52 cm) (Viera Dusíková)

Prvé dieťatko je Vrbovčan Ondrej Brestič

Prvým dieťatkom narodeným v roku 2016 v Piešťanoch je chlápätko z Vrbového - Ondrej Brestič. Druhý syn Kataríny a Tomáša Brestičovcov sa narodil v piatok 1. januára. Čas jeho narodenia je zložený z rady za sebou nasledujúcich číslic: 12.34. Budú ho tieto čísla sprevádzať celým životom? Ak áno, želáme mu ďalšie šťastné symboly!

02. 01. 2016 18:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (mp)

Januárová ponuka v Dome umenia

Január v Dome umenia bude predovšetkým patriť filmovým predstaveniam - premiére filmu Muzikál aneb Cesty ke štestí... , tragikomickému príbehu režiséra, ale aj akčnému filmu z dielne Stevena Spielberga a Zmiešanej štvorhre v podaní Radošinského naivného divadla.

02. 01. 2016 10:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video

Horoskopy odhalia aj najtajnejšie vlastnosti

Už nič neskryjete. V našom veľkom horoskope na rok 2016 si nájdete bez servítky napísané všetky charakterové črty. Orientovali sme sa na výklad podľa vzájomnej polohy neónových svetiel v nákupných centrách, astrológiu nahradili hypermarketológiou. Berte nasledujúci horoskop s rezervou.

01. 01. 2016 12:00  |  Piešťany / Aktuálne

PF 2016

Vážení čitatelia Piešťanského týždňa, prajeme Vám v novom roku plné hrste zdravia, radosti. Požehnaný čas bez starostí! Lásky, koľko každý unesie a tú, čo Vám zvýši, rozdajte z výšin štedrosti. Želáme Vám toľko slnka, pohody, koľko maku roľník rozhodí. Aby nastávajúci rok bol na tisíckrát štedrejší nielen v pití! Najmä v žití! To Vám s láskou želajú, čo Vám dobro žehnajú.

31. 12. 2015 23:38  |  Piešťany / Aktuálne

Ponatriasajte si bránice

MÚDROSŤ TÝŽDŇA Pam Brown: „Čo sú Vianoce? Niečo výnimočné. Bláznovstvo v strede zimy, tajomstvá, objatia a nečakané návštevy. Je to návrat do dôb jaskýň: iba jedlo, oheň a rodina.“

31. 12. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kateřina Bartoňová.  (T. Horký)

V tíme Piešťanských Čajok končí Češka Kateřina Bartoňová

Po ukončení Európskeho pohára sa klub a hráčka dohodli na rozviazaní kontraktu, využijúc ústnu džentlmenskú dohodu z mája 2015. Hráčka je od 1.1.2016 voľná pre akýkoľvek klub.

31. 12. 2015 10:50  |  Šport / Basketbal
Edita Bjeloševičová,
riaditeľka Domu umenia (am)

E. Bjeloševičová: Ďakujem za priazeň

Končiaci sa rok v Dome umenia Piešťany hodnotia ako plný inovácií a výnimočných podujatí. Za to patrí vďaka aj návštevníkom.

30. 12. 2015 12:57  |  Piešťany / Aktuálne
KURACIA ROLÁDA (vd)

Silvestrovské chuťovky na jedno zahryznutie

Blíži sa rozšafná silvestrovská noc plná ohňa, rachotu, zábavy i tanca. Šumivé potečie potokmi a na stoloch sa zaskvie pestrý výber chuťoviek, rolád, krémov, závinov a všakovakých dobrôt na jedno zahryznutie. Zobnutiu z taniera však predchádzajú náročné prípravy. Niekto tie lahôdky musí aj urobiť. Ak sa dielo vydarí, popasú sa nielen žalúdky, ale aj oči. Pripravili sme pre vás inšpirácie hodné šéfkuchárov prestížnych hotelov.

30. 12. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Aj takéto pohostenie čaká na Marháte. (vd)

Na Marháte vás čakajú so špekáčikmi

Primrzlo, a to je dobrý dôvod na to, aby ste si už zajtra obuli pevnejšie topánky a vydali sa na Marhát. Klub turistiky TJ Bezovec vám už chystá špekáčiky, slaninku, hrnce na čaj a Banda Zlého Vojta ladí nástroje. To všetko spolu s dobrou náladou ovenčenou medailou za výstup na najvyšší vrch v okolí vás čaká na Silvestra. Po výstupe na Zlatý vrch, ktorý sa konal na Štefana je to najlepší nápad, ako načerpať energiu do nasledujúceho roka.

30. 12. 2015 10:06  |  Piešťany / Aktuálne
Ivan Pauer, poverený vedením Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta Piešťany po štvormesačnom pôsobení vo funkcii končí. (pror)

Ako prišiel, tak odchádza

Ivan Pauer, poverený vedením Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta Piešťany po štvormesačnom pôsobení vo funkcii končí, dočasne, do ukončenia výberového konania na túto pozíciu ho nahradila Petra Konečná, pracovníčka úradu s dlhoročnými skúsenosťami v tejto sfére.

29. 12. 2015 13:36  |  Piešťany / Aktuálne
Radosť z darčekov mali malí i veľkí obyvatelia osady. (ks)

Vianoce v rómskej osade v Prašníku

Vďaka štedrým darcom mohli v stredu 16. decembra pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity, piešťanského Centra pomoci človeku, Sociálneho šatníka pri farnosti Vrbové a starší referenti pre prácu s komunitou OO PZ vo Vrbovom v rómskej osade v Prašníku pomôcť asi dvadsiatim rodinám základným potravinovým balíčkom, oblečením a deťom urobiť radosť hračkami a sladkosťami.

29. 12. 2015 12:14  |  Rubriky / Región
SYROVÁ ROLÁDA SO ŠUNKOU (vd)

Silvestrovské chuťovky na jedno zahryznutie

Blíži sa rozšafná silvestrovská noc plná ohňa, rachotu, zábavy i tanca. Šumivé potečie potokmi a na stoloch sa zaskvie pestrý výber chuťoviek, rolád, krémov, závinov a všakovakých dobrôt na jedno zahryznutie. Zobnutiu z taniera však predchádzajú náročné prípravy. Niekto tie lahôdky musí aj urobiť. Ak sa dielo vydarí, popasú sa nielen žalúdky, ale aj oči. Pripravili sme pre vás inšpirácie hodné šéfkuchárov prestížnych hotelov.

29. 12. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Články 4101 - 4150 z 23437
Regal Burger

Anketa