Všetky články

Policajti objasnili krádež šperkov

26. 06. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Reprezentačná štvorka žien USA získala pod Kacířovým vedením na majstrovstvách sveta v roku 2007 zlaté medaily.

Babačov tréner Václav Kacíř trénuje veslárov v Amerike

Pred niekoľkými rokmi sa rozhodol vyskúšať, ako chutí americký sen, a zásluhou tvrdej práce ho dnes aj prežíva. Piešťanský veslársky tréner Václav Kacíř pôsobil na najprestížnejších amerických univerzitách Columbia University či Stanford, pri reprezentačných družstvách USA a trénuje aj piešťanského veslára Lukáša Babača. V exkluzívnom rozhovore priblížil viaceré detaily z americkej púte.

26. 06. 2015 15:00  |  Šport / Veslovanie

Inzercia Piešťanský týždeň 26/2015

Piešťanský týždeň inzercia

26. 06. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia

Dobil psa a hodil ho do žumpy

26. 06. 2015 12:20  |  Piešťany / Aktuálne
Šamrole po upečení naplníme snehom z bielkov a cukru.

Jablkové šamrole

Cesto: 250 g maslo, 400 g hladká múka, 200 ml kyslá smotana Sneh: 3 ks vaječný bielok, 250 g práškový cukor, 4 ks pečené jablká, mletá škorica

26. 06. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Ukrajinky Katarína a Viktória povýšili podujatie na kozmopolitnú úroveň.

Deň príjemných prekvapení a susedskej súdržnosti

Kto čakal v nedeľu v Modrovej mini Zlatú stuhu, stretnutie motoristických veteránov zoširoka zďaleka, ostal sklamaný. Hoci mladí organizátori z neformálneho združenia Tím na kolesách nazvali druhý ročník svojho podujatia Modrová na kolesách, staré autá sa stali len sprievodným podujatím. Celé to bolo o súdržností ľudí z obce a okolia a ukážkach, ako málo niekedy stačí a vieme si pomôcť.

26. 06. 2015 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Na piešťanskú radnicu sa vyvezú len vozičkári.

NOVÝ SERIÁL: SPOZNÁVAME POSCHODIA... (2.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

26. 06. 2015 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Veteránska osemveslica z Piešťan skončila na pražských Primátorkách štvrtá.

Veslárski masters z Prahy do Viedne

Prvý júnový víkend v termínovke piešťanských masters veslárov patrí pražským Primátorkám. Tento rok sa konalo už ich 102. pokračovanie s historicky najvyšším počtom účastníkov. V sobotu 6. júna na štart pod Vyšehradom nastúpila veteránska osma v zložení Andrej Vičan, Milan Rusnák, Eduard Drlička, Peter Mičutka, Maroš Sloboda, Miroslav Škulec, Branislav Jurga, Marián Klčo s kormidelníčkou Erikou Jurgovou. Trať dlhú jeden kilometer prešli s časom 3:09:92 minúty a vo svojej B-kategórii skončili tesne za medailovým umiestnením. V týchto dňoch už posádka usilovne trénuje na podujatie s názvom Vienna Nightrow, ktoré bude v poslednú júnovú sobotu hostiť umelý kanál vo Viedni. Priaznivci veslárskeho športu si tu napínavé preteky užívajú od neskorého popoludnia a finále sa jazdí už vo svetle reflektorov.

25. 06. 2015 20:00  |  Šport / Veslovanie
M. Hauser (vľavo) a jeho tréner P. Schlesinger (uprostred) po remízovom zápase.

BOJOVNÍCI KUBÍK A HAUSER SA V HOLANDSKU NESTRATILI

Piešťanský klub bojovníkov Styx Fighters Gym/Team Hardcore sa v sobotu 13. júna zúčastnil galavečera Fight Factory v holandskom meste Coevorden. Slávnosti sa zúčastnili všetky top tímy z Holandska a Belgicka. Piešťany a zároveň aj Slovensko na podujatí reprezentovali Dominik Kubík, ktorý zápasil o medzinárodný titul K-1, a Martin Hauser, ten bojoval o svetový titul WIBK, nakoľko európsky vyhral v minulom roku.

25. 06. 2015 18:00  |  Šport / Ďalšie športy
Prvé miesto v kategórii Minisólo získala piešťanská tanečnica Olívia.

Orientálne krásavice sa usmievali a nehrbili

Východná krása a jej tradície sa u nás stretávajú s čoraz väčším záujmom. V sobotu 13. júna toto umenie predviedli súťažiace v Elektrárni Piešťany, kde bojovali o prvenstvo tanečnice zo Slovenska i Česka na treťom ročníku detskej tanečnej súťaže Princezná Orientu.

25. 06. 2015 17:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Smiech s výrazom „drsňáka“ nestratil Juraj Kukura ani po rokoch.

JURAJ KUKURA: SOM PLACHÝ A NESMELÝ ČLOVEK

Sedel na pätníku chodníka na piešťanskej kolonáde a pohľadom drsňáka si prezeral okolie. Odpočíval. Pred chvíľou prebehol cez cestu od kina Moskva, hneď ako dotočil jednu zo sekvencií nového seriálu. Zdalo sa, že neregistruje žiadne z dievčat v hlúčiku opodiaľ, ktoré na seba upozorňovali fistulovým chichotom, ani bežnú vravu neskorého popoludnia na kolonáde. O hodinu ho čakala beseda so študentmi stredných škôl na Malej scéne Ivana Krasku, jeho herecká hviezda stúpala prudko hore.

25. 06. 2015 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanské ženy uštrikovali stovky štvorčekov do diek pre deti z Južnej Afriky.

Štrikovali štvorce na deky pre africké deti

Medzi tohtoročné najsympatickejšie podujatia na terase kúpeľnej dvorany Kursalon v Piešťanoch patrilo štrikovanie štvorcov pre nezaopatrené deti Južnej Afriky. Ženy z viacerých klubov si vyložili v utorok 16. júna na stoly košíky s pestrými klbkami. Do rúk vzali ihlice, háčiky a pustili sa do pletenia či háčkovania. Niektorým išli rýchlejšie ruky, iným jazyky, ďalším oboje.

25. 06. 2015 15:17  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Víťazní Milan Tupý a Róbert Bartko.

Tupý a Bartko majstrami

Cyklistický klub Piešťany organizoval v nedeľu 21. júna desiate kolo Slovenského pohára v cyklistike Masters Merida Cup. Štart i cieľ časovky jednotlivcov bol v Sokolovciach. Zúčastnilo sa jej 91 pretekárov z celého Slovenska i zo zahraničia a opäť si výborne počínali aj domáci pretekári.

25. 06. 2015 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Martin Masarovič z Ratnoviec prišiel na zraz s kompletnou rodinou.

Trabantzraz aj v Matúšovom kráľovstve i s rozlúčkou so slobodou

Zo všetkých svetových strán do Campingu Pullmann na Banke prúdili Trabanty. Od piatka 19. júna až do nedele 21. júna sa milovníci malých autíčok s neekologickým motorom, no socialistickou dušou a dvojtaktným dvojvalcovým motorom tešili z atmosféry štrnásteho celoslovenského Trabantrazu.

25. 06. 2015 13:58  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Šestnásť pobedimských hasičov môže hasiť požiare aj polievať suché polia.

Nové auto hasili v Pobedime šumivým ručným prístrojom

Pobedimskí hasiči môžu vyrážať k požiarom vo svojej obci i okolí na repasovanom cisternovom vozidle Tatra 815. Získali ho z ministerstva vnútra v sobotu 20. júna. Po príhovoroch starostu obce Martina Lednického a ministra vnútra Roberta Kaliňáka nové vozidlo „uhasili“ šumivým ručným prístrojom. Šumivé naň vylial aj veliteľ Martin Piškula.

25. 06. 2015 13:30  |  Rubriky / Región
Hokejové talenty sa tento rok v piešťanskej Easton aréne nepredstavia.

Zrušením Memoriálu I. Hlinku utrpí aj cestovný ruch

Ako sme informovali v minulom čísle, jeden z najlepších mládežníckych hokejových turnajov, Memoriál Ivana Hlinku, sa tento rok v Piešťanoch neuskutoční. Pre rekonštrukciu strojovne zimného štadióna nestihne byť do začiatku turnaja pripravená ľadová plocha, a tak príde kúpeľné mesto o prestížne medzinárodné podujatie, čím značne utrpí aj cestovný ruch. Oslovili sme všetky zainteresované strany, aby sa k vzniknutej situácii vyjadrili.

25. 06. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Adam Masár suverénne zvíťazil v slalome aj v obrovskom slalome.

Lyžiari Masár a Jánoška potvrdili na domácom svahu úlohu favoritov

V lyžiarskom stredisku Ahoj nad obcou Banka sa v dňoch 12.-14. júna uskutočnili Medzinárodné preteky žiakov v lyžovaní na tráve. V konkurencii šesťdesiatich pretekárov z piatich štátov sa darilo aj zástupcom Lyžiarskeho klubu Remas Piešťany.

25. 06. 2015 11:16  |  Šport / Ďalšie športy
Vodné atrakcie si môžu užiť malí aj veľkí

Súťaž: Nafukovací aquapark v Piešťanoch je na Slovensku rarita

Čo je lepšie, ako si počas horúcich letných dní schladiť telo v studenej vode? Áno, tento pocit môžete zažiť aj v nafukovacom Funny Parku v Piešťanoch. Otvorený je vždy, keď je teplo. Plne vybavený vodný svet vrátane novej atrakcie odštartoval sezónu už 7. júna.

25. 06. 2015 10:39  |  Piešťany / Aktuálne
Mária Domčeková je riaditeľkou Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch od jesene 2012.

Riaditeľka nemocnice sa nechce vzdať svojho miesta

Mária Domčeková je riaditeľkou Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch od jesene 2012. Novovzniknutá správna rada, v ktorej mal rezort zdravotníctva štyroch členov namiesto pôvodných troch, ju nechala zapísať do registra neziskových organizácií.

25. 06. 2015 10:32  |  Piešťany / Aktuálne
Medzi oživenými voskovými figurínami exceloval aj kráľ rokenrolu. (am)

Tanečníci zakončili vystúpenie s párty na javisku

Ani šesťstomiestna sála Domu umenia kapacitne nestačila hrdým rodičom piešťanských tanečníkov. Počas záverečného koncertu predviedli vo štvrtok 18. júna všetko, čo sa za rok naučili v základnej umeleckej škole.

25. 06. 2015 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Spevák Peter Remiš (vpravo) povedal, že vylievať zlatý mok na zem je škoda. (am)

Legendárne Slniečko krstilo album pivom

Deväť rokov trvalo, kým piešťanská kapela Slniečko opäť priviedla na svet nový album. V piatok 19. júna svojho ďalšieho potomka v Piešťanskom pivovare zajedli, zapili a pokrstil im ho slovenský herec Ady Hajdu. Napriek tomu, že piatkovému popoludniu dominoval dážď, hrajúce Slniečko „zariadilo“ príjemný teplý podvečer.

24. 06. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Namiesto poslancov zasadli na mestskom úrade žiaci zo ZŠ Holubyho. (A. Mathiasová)

S čitateľským maratónom až na úrad

Už po ôsmy raz sa piešťanské deti zapojili do veľkého čitateľského maratónu s názvom Čítajme si... Odštartovali ho minulý týždeň vo štvrtok v mestskej knižnici.

24. 06. 2015 13:36  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (archív J. Metelku)

Paracyklista Metelka ostáva aj naďalej neporazený

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka naďalej pokračuje vo výborných výkonoch. Najskôr v treťom kole Svetového pohára, ktoré sa konalo 15. júna vo Švajčiarsku, vyhral časovku a v štvrtom kole minulú stredu ovládol cestné preteky.

24. 06. 2015 12:53  |  Piešťany / Aktuálne
Lukáš Babač získal v talianskom Varese striebro.  (archív L. B.)

Babač získal v talianskom Varese striebornú medailu

Slovenský reprezentant vo veslovaní a člen VK Sĺňava Piešťany Lukáš Babač uspel aj na pretekoch druhého kola Svetového pohára v talianskom Varese, kde si vybojoval v skife ľahkých váh kategórie mužov druhé miesto. Piešťanský skifár síce prišiel o neporaziteľnosť v tohtoročnom seriáli Svetového pohára, v ktorom nenašiel premožiteľa v piatich predchádzajúcich jazdách, ale na treťom významnom podujatí v tomto roku opäť dosiahol medailové umiestnenie.

24. 06. 2015 10:35  |  Šport / Veslovanie
Za prípravou novej relácie stojí Adam Kvasnica, hudobný zberateľ a programový riaditeľ Rádia Piešťany.

Všetky farby hudby - nová relácia Rádia Piešťany

Všetky farby hudby je názov novej relácie Rádia Piešťany, ktorá z éteru zaznie každú sobotu o 21.00 h. Za jej prípravou a moderovaním stojí Adam Kvasnica, hudobný zberateľ a programový riaditeľ Rádia Piešťany. Hudobné sety chystá aj pre európske džezové rádiá a o svoju hudobnú vášeň sa delí s poslucháčmi na stránke mixcloud.com, kde si doteraz získal viac ako 40 000 stálych poslucháčov.

24. 06. 2015 09:27  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Miroslavovi Procháskovi sa vraj málil plat. (archív MsÚ)

Služby mesta opäť bez riaditeľa, chcel viac peňazí

Len nedávno vymenovaného riaditeľa Služieb mesta Piešťany (SMP) Miroslava Prochásku poslanci mestského zastupiteľstva v stredu odvolajú. Procháska sa po mesiaci v riaditeľskom kresle rozhodol skončiť pracovný pomer v príspevkovej organizácii mesta.

24. 06. 2015 09:03  |  Piešťany / Aktuálne
Snímku zo sveta modelingu podporil aj nemecký Vogue. (A. Mathiasová)

Nový film odpremiérovali v Piešťanoch

Červený koberec pripomínajúci filmový festival v Cannes, modelky a modeli, šampanské. Aj tak to vyzeralo pred piešťanským Kultúrno-spoločenským centrom Fontána v stredu 17. júna. Európska premiéra nového slovenského filmu Girls of New York pútala pozornosť hneď od prvého momentu.

24. 06. 2015 08:48  |  Piešťany / Aktuálne
Trnavská vodárenská spoločnosť. (vd)

Nepočkal dva týždne na riadne, požiadal o mimoriadne zasadnutie

Dva týždne pred riadnym valným zhromaždením Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS) požiadal o zvolanie mimoriadnej schôde primátor Piešťan Miloš Tamajka. Jediným bodom mimoriadneho zhromaždenia, ktoré sa konalo v utorok 16. júna v sídle spoločnosti na Priemyselnej ulici v Piešťanoch, bola zmena dozornej rady. Jej bývalého predsedu, exprimátora Piešťan Rema Cicutta nahradil súčasný šéf mesta, M. Tamajka.

24. 06. 2015 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský týždeň

KOMENTÁR: Spoza zatvorených dverí ponúkajú príliš silnú lavórovicu

Mesto Piešťany si nás dovolilo upozorniť, že zajtra sa v priestoroch veľkej zasadačky na mestskom úrade uskutoční zasadnutie mestského zastupiteľstva. V podstate nás upozorňuje zbytočne, lebo polovica programu, informatívne oboznámenie poslancov s výsledkami bezpečnostných kontrol, je pre verejnosť utajená.

23. 06. 2015 17:29  |  Rubriky / Región
Strednú odbornú školu v minulom roku navštevovalo len 81 študentov. (jk)

„Učňovku“ vo Vrbovom definitívne zrušili!

Optimalizácia siete stredných škôl na Slovensku už zastihla aj Piešťanský okres. V stredu 17. júna poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) definitívne spečatili osud Strednej odbornej školy J. Zigmundíka vo Vrbovom.

23. 06. 2015 14:17  |  Rubriky / Región
V areáli futbalového ihriska v Bašovciach sa konalo druhé kolo Inovecko–karpatskej hasičskej ligy o pohár starostu. Súťažili tam aj ženy z Prašníka. (vd)

Bašovce: Dobrovoľní hasiči - amatéri s profesionálnou presnosťou

V areáli futbalového ihriska v Bašovciach sa konalo druhé kolo Inovecko–karpatskej hasičskej ligy o pohár starostu. Vybojovali si ho hasiči z Pavlíc.

23. 06. 2015 14:12  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Jeden z minuloročných víťazných balkónov vytvorila Luďmila Okenková. (vd)

Piešťanci opäť súťažia o najkrajší balkón i okno

Už po trinásty raz vyhlásila mestská knižnica spolu s informačným centrom súťaž O najkrajšie okno a balkón v kúpeľnom meste Piešťany.

23. 06. 2015 14:08  |  Šport / Futbal

Do Piešťan zavíta slávny AS Rím, o rok možno aj s Tottim

Už počas nasledujúceho víkendu budú Piešťany hostiť prvý ročník medzinárodného futbalového turnaja prípraviek PFK Junior Cup, kde hlavným ťahákom bude taliansky klub AS Rím. Okrem neho sa predstavia aj kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a, samozrejme, slovenské družstvá. Celkovo organizátori očakávajú na turnaji žiakov do 11 rokov takmer 400 hráčov.

23. 06. 2015 14:01  |  Šport / Futbal
Sláva víťazom, česť porazeným. Po zápase sa finalisti spoločne odfotili, šťastnejší však boli hokejbalisti Red Wings (v červenom) (archív M. Schultza)

Hokejbalový titul obhájili hráči Red Wings

Víťazom 21. ročníka Piešťanskej hokejbalovej ligy (PHbL) sa stali hráči Red Wings, ktorí vo finálovej sérii zdolali HBC 2012 Piešťany 3:1 na zápasy. Posledný krok k titulu spravili v nedeľu, keď svojho súpera porazili 4:2 a podarilo sa im tak obhájiť prvenstvo z minulého roka.

23. 06. 2015 13:55  |  Šport / Hokej
Ilustračné foto (KR PZ)

Hasiči zachraňovali vodičov, motocyklistu aj cyklistu

V uplynulom týždni piešťanskí hasiči vyrážali k šiestim prípadom. Hasili stoh slamy v Trebaticiach, zachraňovali motocyklistu i vodičov áut na Havrane a z Obrázkovej hory znášali zraneného cyklistu.

23. 06. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prerastajúca zeleň pôsobí neesteticky a šíri alergie. ((am))

S neporiadnymi susedmi si nepomôžete

Udržiavať pozemok je náročné, ale väčšina z nás vie, že túto činnosť vykonávať musí. Verejné plochy udržuje Mesto Piešťany, no na súkromné pozemky „páky“ nemá.

23. 06. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dokáže developer postaviť na Sĺňave za dva roky aquapark, keď za desať rokov nedokázal zdevastované kúpalisko oplotiť?  (Vizualizácia: Immocap Group)

Bude-nebude aquapark s 10 bazénmi na Banke?

Ani po desiatich rokoch sa občania Banky nedočkali projektu, ktorý by ich presvedčil o poctivom úmysle vystavať na zdevastovanom priestore niekdajšieho letného kúpaliska na Sĺňave nový aquapark.

23. 06. 2015 09:37  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Na tohtoročnom Trabantzraze bola i rodina Masarovičovcov z Ratnoviec. (vd)

V Piešťanskom týždni 26/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

22. 06. 2015 13:44  |  Piešťany / Najbližšie číslo
kniha Kúzelné upratovanie

Kniha týždňa: Kúzelné upratovanie

Dávame do pozornosti knižnú novinku Kúzelné upratovanie(Marie Kondó). Vydalo vydavateľstvo Premedia. Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu.

22. 06. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
Janáčkov orchester (web)

Janáčkov orchester v Piešťanoch

V Dome umenia uvedú ďalší koncert šesťdesiateho ročníka Piešťanského festivalu. Predstaví sa tu Janáčkov komorný orchester spoločne so sólistom, huslistom Jozefom Špačekom. Koncert sa uskutoční v utorok 30. júna o 19. hodine.

22. 06. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Krajšie opálenie a hydratácia pokožky

Panenský kokosový olej je až neuveriteľne univerzálny. Dá sa využiť nielen ako potravina alebo doplnok stravy, ale aj ako prírodná telová a vlasová kozmetika. Pretože je panenský, čisto prírodný bez akýchkoľvek prímesí alebo konzervantov, môžete si natierať pokožku rovnakým olejom, ktorý si večer pridáte do šalátu.

21. 06. 2015 15:00  |  Galéria / Zdravie
Gymnázium Piešťany nesie od roku 2003 v názve aj meno Pierra de Coubertina. (archív GYPY)

Na vlne olympizmu sa v Piešťanoch stretnú študenti z celého sveta

Tisíce študentov prešlo bránami piešťanského gymnázia sídliaceho na Námestí SNP za 79 rokov jeho existencie a väčšina si pri vstupe do budovy na evidenčnej tabuľke prečítala len strohý názov Gymnázium Piešťany. Všetko sa zmenilo v roku 2003, keď sa škola zaradila do celosvetovej siete päťdesiatich vzdelávacích ústavov, nesúcich v názve meno Pierra de Coubertina, francúzskeho šľachtica a zakladateľa novodobých olympijských hier.

21. 06. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 24. mája o 23.38 h sa Lucii a Andrejovi Lörincovcom z Bojničiek narodila prvá dcéra Lenka (3180 gramov, 50 centimetrov). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

21. 06. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
V stredu 10. júna predčasne vyhasol na koľajniciach život mladého človeka (supa)

Príliš mladý na smrť skončil pod kolesami vlaku

Strohá policajná správa konštatuje, že v stredu 10. júna ukončil svoj život na koľajniciach pod kolesami rýchlika v Piešťanoch 33-ročný muž. Keďže sa udalosť stala bez cudzieho zavinenia, polícia informácie neposkytuje.

20. 06. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bikeri využívajú vytvorené kopce aj na krkolomné kúsky. (am)

Lesík pri poliklinike chcú bikeri

Návrh na zmenu územného plánu časti Malej vrbiny neďaleko piešťanskej polikliniky je v štádiu schvaľovania komisiami mesta. Ak prejde aj cez mestské zastupiteľstvo, na jar 2016 tu pribudne športový areál pre bikerov, zvaný tiež dirt park.

20. 06. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do úzkeho výťahu v budove daňového úradu sa kočík nezmestí. (am)

Nový seriál: Spoznávame poschodia... (1.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

20. 06. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lukáš Babač získal v talianskom Varese striebro.  (archív L. B.)

Babač suverénny v rozjazde vo Varese

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač naďalej nepozná v tohtoročnom seriáli Svetového pohára premožiteľa. Po májovom triumfe na úvodnom podujatí v slovinskom Blede, kde vyhral všetky tri svoje jazdy, bol najrýchlejší aj v piatkovej rozjazde skifu ľahkých váh v 2. kole SP v talianskom Varese.

19. 06. 2015 15:33  |  Šport / Veslovanie

Graviola pomáha pri rakovine

Graviola je strom, ktorý pochádza z Ameriky. Na liečebné účely sa využívajú plody, listy a stonky. Najväčší účinok však majú práve listy.

19. 06. 2015 15:30  |  Galéria / Zdravie
Posledná etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska prechádzala z Nového Mesta do Bratislavy aj cez Piešťanský okres. (th)

Cyklisti prefrčali piešťanským regiónom

Aj cyklistickí fanúšikovia z piešťanského regiónu si mohli v nedeľu dopoludnia vychutnať pohľad na profesionálnych cyklistov, ktorí pretekali na najprestížnejšom podujatí u nás - Okolo Slovenska. Posledná piata etapa totiž začínala v Novom Meste nad Váhom a vyvrcholila v Bratislave. Jej trasa viedla aj cez obce Piešťanského okresu, ako napríklad Krakovany, Trebatice, Rakovice či Veľké Kostoľany.

19. 06. 2015 15:00  |  Šport / Ďalšie športy

Inzercia Piešťanský týždeň 25/2015

Piešťanský týždeň inzercia

19. 06. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Články 4101 - 4150 z 21922
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa