Všetky články

Z rokovania MsZ.

Poslanci budú rokovať aj o futbalovom štadióne a daniach z nehnuteľnosti

O týždeň – vo štvrtok 3. októbra o 14. 00 h budú piešťanskí poslanci zasadať v rokovacej sále mestskej knižnice. Okrem mnohých iných vecí budú rokovať aj o vianočných trhoch, o verejných obchodných súťažiach na odpredaj nehnuteľností na Žilinskej i Winterovej ulici, vyhodnotenie sledovanosti TV Karpaty, návrh nájmu na futbalový štadión.

26. 09. 2013 13:30  |  Správy / Aktuálne
Generálny riaditeľ SLK Piešťany Klaus Pilz, Pán Zdravie - Hademar Bankhofer a výrobca vín Willy Opitz sa zišli v piešťanských kúpeľoch. (vd)

Pán Zdravie: "Všetky deti milujú vanilku"

Viete prečo takmer všetci milujeme vanilkový puding či zmrzlinu? Lebo v materskom mlieku je aj zložka, ktorá obsahuje látky zhodné s vanilkou. A tak ak deťom mamičky dajú vanilkový puding, ich tvár sa rozžiari a bez protestov ho spapajú. O "vanilkovom" materskom mlieku ale aj iných dôležitých informáciách potrebných o zdravom životnom štýle a stravovaní hovoril v Café Palace v piešťanských kúpeľoch Prof. Hademar Bankhofer, novinár a autor knižných bestsellerov píšuci na rôzne témy týkajúce sa zdravia a životného štýlu.

26. 09. 2013 13:00  |  Správy / Aktuálne
Čierne skládky sa pravidelne objavujú aj pri stanovištiach kontajnerov.

Oznamovateľov čiernych skládok odmeňovať nebudú

Piešťanská radnica neustále rieši problematiku zakladania čiernych skládok na území mesta. O novovytvorených sa zodpovední dozvedajú prostredníctvom internetovej aplikácie, špecializovanej webstránky, ale hlavne cez telefonáty a osobné stretnutia s obyvateľmi.

26. 09. 2013 12:00  |  Správy / Aktuálne
Zákazníci si tu môžu vychutnať v príjemnom prostredí vyše 80 druhov čajov, ak nemáte chuť na čaj, uvaria vám tu vynikajúcu kávu Lavazza a tiež pravú belgickú čokoládu.

Zrelaxujte v novej ČokoČajovni

V City pasáži oproti Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na Teplickej ulici v Piešťanoch nájdete pohladenie pre telo i dušu v podobe novootvorenej ČokoČajovne.

26. 09. 2013 10:00  |  Správy / Aktuálne
Yaro M. Kupčo

Ďalšie Cesty a zastavenia pripravil Yaro M. Kupčo

V Piešťanskom informačnom centre bude od 4. do 30. októbra výstava fotografií z dielne Piešťanca Yara M. Kupča. V piatok 4. októbra autor premietne svoje snímky z putovania autom do Compostely.

26. 09. 2013 09:27  |  Správy / Aktuálne
Za Ducovým sa zrazili dve osobné autá. (HaZZ)

Za Ducovým sa krčili plechy

Na štátnej ceste v obci Ducové sa v stredu 18. septembra podvečer zrazili dve osobné motorové vozidlá značiek Toyota Corolla a Škoda Fabia. Na zásah zavolali piešťanských hasičov, políciu aj záchranárov.

26. 09. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne

TRNAVA: Poslanec navrhuje mimoriadnu ochranu zelene

Zabezpečiť špeciálnu ochranu pre časť zelene v Trnave navrhuje mestský poslanec Matej Lančarič. Podľa jeho návrhu by bolo možné na takto chránenú zeleň siahnuť len po odsúhlasení obecným referendom. Do tohto režimu navrhol zaradiť mestské parky, lesopark a ďalšiu zeleň. Viacerí jeho kolegovia vidia za návrhom začiatok predvolebnej kampane.

26. 09. 2013 08:55  |  Správy / Aktuálne
Súčasťou reprezentácie Slovenska bol aj Nikolas Wolf (tretí sprava).

Nikolas Wolf na ME za vlekom

V poľskom Szczecineku sa v dňoch 4.-8. septembra konali Majstrovstvá Európy juniorov a seniorov vo vodnom lyžovaní za vlekom. Základ slovenskej reprezentácie juniorov do 19 rokov tvorili pretekári košického klubu Trixen Alexander Vaško, Juraj Kerpčár, Veronika Cseploová, ďalej Radoslav Hynek z košického klubu Ride a Piešťanec Nikolas Wolf.

26. 09. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
Na treťom chovateľskom dni sa zúčastnilo 22 chovateľov so 60 dojnicami.

Na chovateľskom dni ocenili dojnice

V Šterusoch určili šampiónku tretieho chovateľského dňa. Stala sa ňou krava z chovu z mliečnej farmy Jasová v okrese Nové Zámky. Porotcovia, ktorí sa zišli vo štvrtok 19. septembra v areáli Poľnohospodárskeho výrobno-obchodného družstva (PVOD) Kočín v Šterusoch, ocenili viacero jej kvalít.

25. 09. 2013 14:35  |  Správy / Aktuálne
Krytá hala ponúkne športové vyžitie nielen pre tenisové nádeje.

Celoročnú prevádzku HS Centra zabezpečí nová krytá hala

Areál HS Centra pri zimnom štadióne v Piešťanoch sa onedlho zmení. Centrum, ktoré sa nachádza v tichom prostredí neďaleko Váhu a je obklopené zeleňou, budú môcť ľudia využívať celoročne. Onedlho všetci športuchtiví budú mať možnosť užiť si aktívny oddych aj v novej pripravovanej krytej hale s tenisovými kurtmi s moderným povrchom.

25. 09. 2013 13:32  |  Správy / Aktuálne
Fanúšikovia piešťanských „havranov“ boli v minulej sezóne šiestym hráčom.

Hokejisti sa môžu opäť tešiť na podporu fanúšikov

Dôležitou súčasťou každého mužstva sú jeho fanúšikovia, ktorí svojich obľúbencov podporujú v dobrom aj zlom. Fanúšikovia hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany patrili minulý rok k najlepším v extralige a aj oni majú nemalú zásluhu na štvrtom mieste v premiérovej sezóne. Fanklub a občianske združenie HFC 04 vedie Milan Nedelka, ktorý Piešťanskému týždňu poskytol pohľad fanúšikov na ďalšiu sezónu „havranov“ v extralige.

25. 09. 2013 11:12  |  Správy / Aktuálne
Policajti v Hlohovci zasahovali proti drogám.

Pes odhalil ukryté drogy

Policajti zásahovej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave vykonali v stredu 18. septembra v Hlohovci na križovatke ulíc Šomodská a Nerudova zákrok pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. V čase asi o 17.00 h zakročili voči posádke auta Citroen Xsara a ďalšej osobe nachádzajúcej sa pri aute.

25. 09. 2013 10:01  |  Správy / Aktuálne

TRNAVA: Radnica pýta za bývalú ubytovňu 1,5 milióna eur

Trnava chce predať budovu bývalej sociálnej ubytovne na Kollárovej ulici najmenej za 1,5 milióna eur, peniaze z predaja použije na výstavbu sociálnych bytov. O predaji formou verejnej súťaže rozhodli na dnešnom rokovaní poslanci mestského zastupiteľstva. Vedenie mesta pôvodne pripravovalo prestavbu dvanásťpodlažnej budovy na byty pre seniorov. Avizovaná prestavba bola aj dôvodom pre vysťahovanie nájomníkov z ubytovne pred dvoma rokmi.

25. 09. 2013 09:29  |  Správy / Aktuálne
Minuloroční finalisti PHbL tvoria polovicu účastníkov nového ročníka.

Odštartoval dvadsiaty ročník hokejbalovej ligy

Uplynulý víkend odštartoval dvadsiaty ročník Piešťanskej hokejbalovej ligy. Po problémoch s malým záujmom tímov o účasť v súťaži sa jej nakoniec zúčastnia štyri mužstvá.

25. 09. 2013 08:49  |  Správy / Aktuálne
Remo Cicutto. Ilustračné foto. (red)

R. Cicutto: Bez konsolidácie môžeme byť sankcionovaní!

Druhým bodom mimoriadneho stretnutia piešťanských poslancov bol návrh na zmenu programového rozpočtu mesta za rok 2013. V pondelok 16. septembra na základe výzvy premiéra Róberta Fica a tiež podľa podpísaného memoranda mesto upravilo rozpočet, aby do konca roka konsolidovalo (upevnilo) verejné financie v požadovanom objeme.

25. 09. 2013 08:02  |  Správy / Aktuálne
Milovníci piva si v Piešťanoch užili šesť dní s obľúbeným nápojom.

Fanúšikovia hlučnej zábavy kontra milovníci pokoja

Ďalší ročník September festu je za nami. Na svoje si prišli fanúškovia zlatistého moku, hlučnej zábavy, pečených klobások i hudobnej produkcie. Naopak pivné podujatie nepotešilo milovníkov ticha, hygienického prostredia a vzduchu bez dymu valiaceho sa z rúr piecok.

24. 09. 2013 14:40  |  Správy / Aktuálne
Hademar Bankhofer bude hovoriť o zdravom životnom štýle.

„Einfach Bankhofer“ a Kráľovná noci

Už dnes (utorok 24.septembra) zavíta na Kúpeľný ostrov zaujímavý hosť - Prof. Hademar Bankhofer, novinár a autor knižných bestsellerov píšuci na rôzne témy týkajúce sa zdravia a životného štýlu.

24. 09. 2013 14:11  |  Správy / Aktuálne
Obľúbenec piešťanského publika bude pôsobiť u konkurenta z Nitry.

Henrich Ručkay sa vrátil do Nitry

Hokejový útočník Henrich Ručkay sa po ročnej pauze opäť vrátil do Nitry a mal by posilniť ofenzívu účastníka najvyššej slovenskej súťaže. Tridsaťročný rodák z Piešťan strávil v minulosti pod Zoborom päť sezón.

24. 09. 2013 12:35  |  Správy / Aktuálne

Zo starých drevín z trnavskej pešej zóny bonsaje

Ak by si kríky nevykopali členovia Bonsai klubu, skončili by v kompostárni.

24. 09. 2013 12:05  |  Správy / Aktuálne
Komédia Světáci na minuloročnom rendezvous. Ilustr. foto.

Jiřina Bohdalová príde do Piešťan

Pred pätnástimi rokmi sa zrodila myšlienka realizovať festival českého a slovenského umenia pod názvom Piešťanské rendezvous.

24. 09. 2013 11:52  |  Správy / Aktuálne
Za Trebaticami havaroval vodič maďarského kamiónu prevážajúci ošípané (vd)

Havaroval kamión s prascami

Pravotočivú zákrutu medzi Trebaticami a Krakovanmi nezvládol vodič maďarského kamiónu prevážajúci ošípané.

24. 09. 2013 11:08  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Školáci už budú chodiť na krúžky po novom chodníku. (Viera Dusíka)

Centrum voľného času má nové chodníky aj schody

Ahoj dostáva nový šat.

24. 09. 2013 08:20  |  Správy / Aktuálne
Kovová konštrukcia je viditeľne hrbolatá.

Lávka cez Dubovú: Zatiaľ niet čo oslavovať

Mesto Piešťany v marci tohto roku získalo financie na vybudovanie lávky a chodníku ponad potok Dubová pri Lodenici.

24. 09. 2013 08:04  |  Správy / Aktuálne
V Piešťanoch si priaznivci trávy a kosy uctili tradície, sedliacky fortieľ a nezameniteľný slovenský folklór.

V Piešťanskom týždni 39 sa dočítate...

Uplynulý týždeň preletel rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niektorí ho prežili pracovne, iní v dovolenkovom a letnom tempe. Redaktori Piešťanského týždňa ani tentoraz nezaháľali a s pripravenými fotoaparátmi mapovali jednu akciu za druhou. Už v zajtra sa o tom môžete presvedčiť v novom vydaní vašich novín.

23. 09. 2013 13:46  |  Správy / Najbližšie číslo
Country večer s Allanom Mikušekom

Country večer s Allanom Mikušekom

Občianske združenie Serviam v spolupráci s Domom umenia a neziskovou organizáciou Otvorená náruč organizujú benefičný koncert slovenskej country legendy Allana Mikušeka. Podujatie sa uskutoční už vo štvrtok 26. septembra od 19.00 hodiny v Dome umenia. Výťažok zo vstupného poputuje na pomoc hendikepovaným ľuďom.

23. 09. 2013 11:41  |  Správy / Aktuálne
Richard Vančo

Skifár R. Vančo skončil druhý

Na 100. ročníku tradičného veslárskeho podujatia Pražské primátorky na Vltave, ktoré sa pre letné povodne uskutočnilo až v septembrovom termíne, sa presadili aj slovenskí zástupcovia.

23. 09. 2013 11:03  |  Šport / Veslovanie
Victoria Regia - kvetinové korzo 2013

Matriošky boli najkrajšie na dvadsiatom ročníku Victorie Regie

Sviatok kvetov a zároveň oslava záveru letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch má už dvadsaťročnú tradíciu. Okrúhly ročník súťaže a prehliadky najkrajšej flóry bol tentoraz spojený s jubileom mesta, ktoré kvitne už 900 rokov. Tradičný kvetinový sprievod si nielen domáci, ale aj návštevníci mohli vychutnať v sobotu 21. septembra.

23. 09. 2013 09:49  |  Správy / Aktuálne

Leto na severnej pologuli sa skončilo v nedeľu o 22:44

Jesenná rovnodennosť ukončila leto na severnej pologuli pre tento rok v nedeľu 22. septembra o 22:44 stredoeurópskeho letného času. Leto sme si užívali 94 dní, a to od 21. júna, informoval Marek Husárik z Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV). Pre celú zemeguľu, okrem zemepisných pólov, je v tomto čase dĺžka dňa a noci takmer rovnaká, čiže 12 hodín.

23. 09. 2013 08:47  |  Správy / Aktuálne
Kliatba rokenrolu

Kniha týždňa: Kliatba rokenrolu

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku Kliatba rokenrolu Život a smrť hudobných legiend (Michele Primi). Vydalo vydavateľstvo Slovart.

23. 09. 2013 08:28  |  Kultúra / Kniha

Obnova trnavskej pešej zóny bude drahšia

Cena za obnovu pešej zóny v Trnave bude vyššia, ako vzišla z verejnej súťaže. V súťaži zvíťazilo konzorcium firiem vedené spoločnosťou OHL ŽS z Brna s cenou takmer dva milióny eur, radnica už ráta so zvýšením ceny o stotisíc eur. Vyplýva to z aktualizácie rozpočtu mesta, o ktorej bude rokovať mestské zastupiteľstvo v utorok.

23. 09. 2013 08:23  |  Správy / Aktuálne
Hlavný hrdina hry Ksicht sa rozhodne pre plastickú operáciu tváre.

Nájsť stratenú tvár dá poriadne zabrať

Dom umenia otvoril v poradí už 33. divadelnú sezónu. Na piešťanské dosky, ktoré znamenajú svet sa postavili vo štvrtok 19. septembra herci zo Slovenského národného divadla. So sebou priniesli hru mladého nemeckého dramatika Mariusa von Mayenburga s názvom Ksicht. Pred obecenstvom štvorica hercov odohrala príbeh, aké je dôležité, nestratiť vlastnú tvár.

23. 09. 2013 08:09  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
ilustr. foto

"Havrani" prehrali tretí zápas v rade

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany majú za sebou čierny týždeň. Po prehrách s Trenčínom a Žilinou si mohli napraviť reputáciu v nedeľnomdomácom zápase proti Skalici. Žiaľ nestalo sa. Napriek tomu, že "havrani" bojovali zo všetkých síl, tak na "záhorákov" nestačili. Vo vyrovnanej partii domáci dvalrát vyhrávali, no nakoniec ťahali za kratší koniec, keď prehrali 2:3. Za Piešťancov sa presadil Bartánus a Románek. V ďalšom kole cestujú hokejisti ŠHK 37 v piatok do Zvolena.

22. 09. 2013 21:00  |  Správy / Aktuálne
Na stupňoch víťazov stáli piešťanskí Gavalieri, pobedimskí hasiči, kanoisti zo Zvolena aj tím Rival Bike z Nového Mesta nad Váhom.

Gavalieri sú najrýchlejší na Slovensku

Prišli poslední a zvíťazili! Tak by sa dal charakterizovať bravúrny výkon piešťanského tímu Gavalieri, ktorý získal dve zlaté medaily na šiestych Medzinárodných majstrovstvách v jazde na pákových drezinách vo Vrbovom. Gavalieri „Rusnákovci“ zvíťazili v sobotu 14. septembra nielen v diaľkovom preteku na osem kilometrov, ale aj v šprintoch na dvesto a tristo metrov.

22. 09. 2013 10:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Beáte Dubasovej pripravili turné k jej životnému jubileu.

Sme také, aké sme tour 2013 v Dome umenia

Speváčky Beáta Dubasová a Nika Karch vyrážajú na turné s názvom Sme také, aké sme tour 2013. V rámci šnúry koncertov sa zastavia aj v Piešťanoch. Spoločne sa postavia na pódium Domu umenia vo štvrtok 3. októbra o 19. hodine. Turné plné hudobných prekvapení je spojené s oslavou okrúhleho jubilea Beáty Dubasovej.

22. 09. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 1. septembra o 13.15 h sa Petre a Ľubošovi Pomajbovcom z Piešťan narodila prvá dcéra Sofia Júlia (2500 g, 48 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Jaromír Niepel. Srdečne blahoželáme!

22. 09. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Bývalí školáci sa stretli pred budovou dnešného gymnázia.

Po 50 rokoch ich triedna poznala po mene

Stretli sme sa pred budovou bývalej Základnej deväťročnej školy v Piešťanoch, dnešným gymnáziom. Triedna učiteľka Vierka Balšanová prišla medzi prvými. Spoznala každého z nás a oslovila nás po mene, ba spomenula si i na našich rodičov a rodinné zázemie. Tá neuveriteľná pamäť dnes 80-ročnej dámy bola až zarážajúca, dojímalo to k slzám.

21. 09. 2013 10:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Milá Evka, zo srdca ti želáme veľa zdravia, radosti a spokojnosti!

Prvá tajomníčka redakcie slávi 70-ku

Prvá pracovníčka inzercie a zároveň tajomníčka Piešťanského týždňa, Eva Maráková, oslávi 21. septembra svoje okrúhle narodeniny. Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za to, že kúzlo svojej osobnosti preniesla aj do redakčnej kuchyne. Evka ponúkala inzerciu v Piešťanskom týždni prirodzene ľahko ako predtým chlieb a pečivo v predajni na Staničnej ulici.

21. 09. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Blahoželáme. foto: ED

Novomanželom blahoželáme!

Martina Košťálová a Zdeno Madunický, obaja zo Šterús, si v sobotu 31. augusta 2013 povedali v kostole v Šterusoch svoje „áno“. Zosobášil ich kňaz Marek Križan. Novomanželom želáme do spoločného života veľa lásky, spokojnosti, radosti a zdravia!

21. 09. 2013 08:00  |  Správy / Zosobášili sa
"Havrani" v piatok nestačili na Žilinu. Prehrali 1:4.

Hokejisti ŠHK 37 podľahli doma Žiline

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany odohrali v piatok podvečer ďalší extraligový zápas, keď na domácom ľade Easton arény privítali MŠHK Žilina. Po dvoch tretinách "havrani" prehrávali 0:1, no najviac gólov padlo v poslednej tretine. Žilina už viedla 2:0, keď sa podarilo šťastným gólom znížiť Holovičovi. Hostia však Piešťancom vyrovnať nedovolili, naopak, pridali ešte dva góly a za výhru 4:1 si zaslúžene odviezli tri body. Zápas však bol podpriemerný, v komornej atmosfére sa "havranom" príliš nedarilo a stále hľadajú svoju formu z minulej sezóny. V nedeľnom kole budú hrať opäť doma, keď privítajú o 17:30 Skalicu.

20. 09. 2013 21:07  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Martina Moravcová je už dvojnásobnou mamičkou.

Martina Moravcová má syna Michala

Historicky najúspešnejšej slovenskej plavkyni všetkých čias Martine Moravcovej sa vo štvrtok narodil druhý potomok. K dcére Karolíne pribudol 37-ročnej mamičke a jej manželovi Martinovi Valkovi syn Michal Jan Valko, ktorý pri pôrode meral 49 cm a vážil 2940 gramov. "Narodil som sa o 14.22. Váš Miško. Obaja sa máme dobre," citoval facebookový profil Slovenskej plaveckej federácie 37-ročnú piešťanskú rodáčku Moravcovú.

20. 09. 2013 16:48  |  Správy / Aktuálne
Do floristickej siene slávy vstúpila vzrastom drobná, dušou a zanietením i odbornosťou veľká dáma Marta Prokešová. (V. Dusíková)

Do floristickej siene slávy vstúpila Marta Prokešová

Počas slávnostného večera udeľovania cien v Národnej súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetov Victoria Regia 2013 v kine Fontána uviedeli do floristickej siene slávy ďalšiu osobnosť - Martu Prokešovú z Bratislavy. Po Piešťanke Soni Švecovej sa tak stala druhou dámou floristiky.

20. 09. 2013 15:57  |  Správy / Aktuálne
Ocenení floristi Victorie Regia 2013 Evelyn Máriássy zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch a Tomáš Havala z bratislavského kvetinárstva. (Viera Dusíková)

Majstrom Slovenska vo floristike je Tomáš Havala

Majstrom Slovenska vo floristike sa medzi profesionálmi na súťaži Victoria Regia 2013 v Piešťanoch stal Tomáš Havala z bratislavského kvetinárstva. Druhé miesto získala Zuzana Jakubová tiež z Bratislavy, na treťom skončila Mária Miháliková z Červeníka. Havala dominoval v troch zo štyroch súťažných úloh.

20. 09. 2013 14:18  |  Správy / Aktuálne

Dlh trnavského samosprávneho kraja sa blíži hranici 60 percent

Dlh Trnavského a Trenčianskeho samosprávneho kraja je blízko úrovne 60 percent bežných príjmov predchádzajúceho roka. Ako informoval Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), kraje sú tak blízko hranice, pri ktorej by podľa zákona už nemali mať možnosť prijať ďalšie úvery.

20. 09. 2013 14:12  |  Správy / Aktuálne
Študenti SOU Rakovice pred dokončením svojho kvetinového diela.

Finiše pred Victoria Regia

Už o niekoľko hodín začne známe podujatie Victoria Regia. Ako vlastne vzniká?

20. 09. 2013 14:09  |  Správy / Aktuálne

Pozor na dopravu v Hlohovci

V súvislosti s konaním kultúrnych podujatí v meste Hlohovec sú naplánované určité obmedzenia v premávke. Pre hudobný koncert bude od 20. septembra od 03.00 h do 22. septembra do 03.00 h úplne uzatvorená Železničná ulica. Premávka bude presmerovaná podľa dopravného značenia.

20. 09. 2013 12:46  |  Správy / Aktuálne
Piešťanskí vodnopólisti na Balnea Cupe porazili len extraligové Topoľčany.

Piešťanskí vodnopólisti tretí na domácom turnaji

Piešťanské kúpalisko Eva bolo v dňoch 6.-8. septembra dejiskom medzinárodného turnaja mužov Balnea Cup 2013, ktorého sa zúčastnili reprezentačné družstvá z exotického Singapuru a susedného Poľska, slovenské extraligové družstvo Pirana SC Topoľčany a domáce KVP Kúpele. V silnej konkurencii skončili piešťanskí vodnopólisti tretí.

20. 09. 2013 12:07  |  Šport / Vodné pólo
Reálne sa pozerám na život. Počúvam, rešpektujem názor druhých a hovorím to, čo si myslím.

Blog Jozefa Malíka: Na čo je potrebná občianska angažovanosť?

Práve na túto tému som pred niekoľkými dňami diskutoval so svojimi známymi. Tento pojem sa konečne udomácňuje aj v tunajších „zemepisných šírkach”. Je fajn, že si ľudia čoraz častejšie uvedomujú, že len anonymným kritizovanímveľa nedosiahnu. Pre zmenu nevyhovujúceho stavu musia aj reálne niečo spraviť.

20. 09. 2013 11:02  |  Blogy / Jozef Malík
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 38/2013

Piešťanský týždeň inzercia

20. 09. 2013 10:17  |  Rýchly výber / Inzercia
Najchutnejší guláš uvaril tím Valkovcov z Piešťan (vd)

Najchutnejší guláš uvaril Viliam Valko z Piešťan

Na treťom ročníku súťaže vo varení gulášu v Krakovanoch si oheň pod kotlík založilo šesť súťažných tímov. Guláš začali variť v sobotu 14. septembra o pol dvanástej vo dvore kultúrneho domu v Krakovanoch.

20. 09. 2013 09:12  |  Správy / Aktuálne
Návštevníci mohli obdivovať aj takéto originálne diela z tekvíc.

Dožinky na tekvicovom dvore v Krakovanoch

O tom, aké krásy a záhady skrýva dedinská záhrada, sa mohli presvedčiť návštevníci desiateho ročníka Slávností jesene v Krakovanoch. Okolie kultúrneho domu sa počas uplynulého víkendu premenilo na malý floristický zázrak v podobe Dožiniek na tekvicovom dvore.

20. 09. 2013 08:09  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 16238