Všetky články

Výstavu bábik sprístupnia v predvečer otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. (vc)

Krojované bábiky Slovenska

V predvečer otvorenia letnej kúpeľnej sezóny sa v piešťanskom Kultúrno-spoločenskom centre Fontána uskutoční výstava krojovaných bábik z viacerých regiónov Slovenska.

01. 06. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti Boroviec (v červenom) si môžu postup do oblastných majstrovstiev zaistiť už v nedeľu 7. júna.  (th)

Chtelnica schytala debakel 0:8, Drahovce zakopli v Hornej Krupej

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším jarným kolom a sezóna sa pomaličky chýli ku koncu. Všetci zástupcovia regiónu v piatej lige zvíťazili, Drahovce prišlo o tri body v Majcichove, Borovce po víťazstve 2:0 nad Banko majú už štvorbodový náskok na čele oblastnej súťaže a Madunice si schuti zastrieľali proti Chtelnici, ktorej naložili 8:0.

01. 06. 2015 09:30  |  Šport / Futbal

Kniha týždňa: Jeffrey Archer - Kain a Ábel

Dávame do Vašej pozornosti vynikajúci román Kain a Ábel(Jeffrey Archer). Vydalo vydavateľstvo Motýľ v roku 2015.

01. 06. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha
Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani vybojoval striebornú medailu. (Zdeněk Paroulek)

Babač v Poznani so striebrom v skife ľahkých váh

Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani (29. - 31. 5. 2015) vybojoval striebornú medailu. Člen VK Sĺňava Piešťany naplnil v mužskom skife ľahkých váh medailové ambície. Na podujatí našiel jediného premožiteľa, ktorým bol v piatkovej rozjazde i v nedeľňajšom A-finále Francúz Pierre Houin.

01. 06. 2015 08:29  |  Šport / Veslovanie
Koncert skupiny Kabát v Piešťanoch (Erik Ďuriš)

Kabát zaplnil piešťanské letisko

PIEŠŤANY- Skupina Kabát odohrala v nedeľu večer na piešťanskom letisku svoj dlho očakávaný koncert. Takmer dvojhodinová show prilákala tisíce fanúšikov tejto českej hard-rockovej kapely. Celý večer zahájili predskokani Fuera Fondo, Doga a Konflikt. Krátko po 21:00 hodine už nabehli na pódium Kabáti a rozbehli koncert novou skladbou s názvom Bang. Počas večera zazneli staré známe hity, ako aj nové pesničky z aktuálneho albumu.

01. 06. 2015 01:35  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu

Z denníka Mestskej polície

Mestskí policajti zasahovali v utorok 19. mája na Námestí slobody. Muž, ktorý bicykloval po pešej zóne, vrazil do dopravnej značky. H. M. z Piešťan, ktorý javil známky opitosti, sa pri náraze zranil. Hliadka privolala zdravotných záchranárov, ktorí cyklistu previezli na ošetrenie.

31. 05. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ondřej Vetchý v hlavnej úlohe crazy komédie Život je život (Bontonfilm)

Česká komédia - Život je život v Dome umenia

Dom umenia vás pozýva 1. júna o 19.00 hod na českú komédiu Život je život. Ondřej Vetchý a Simona Stašová ako manželský pár riešia v komédii Život je život milostné a životné eskapády svojich 3 dcér, ale predovšetkým svoje vlastné. Za snímkou sú autori úspešnej komédie Láska je láska, oproti „Láske“ však „Život“ sľubuje viac humoru, fantázie a bláznivých situácií. Tak ako to už v živote býva… Ondřej Vetchý sa navyše vo filme objaví v dvojrole dvoch úplne odlišných mužov. A jednému z nich hlavu poriadne poblázni šarmantná Slovenka Kristína Peláková. Dcéry Tereza Voříšková, Bára Poláková a Sára Sandeva dopĺňajú zloženie rodiny, do života ktorej zasiahnu aj Marek Taclík, Miroslav Táborský, Petr Vančura a vo výraznej úlohe „bond girl“ spomínaná slovenská speváčka Kristína Peláková.

31. 05. 2015 14:17  |  Kultúra / Film obsahuje video
Ilustr. foto (md)

Bylinkárka radí: Žihľava vás zbaví únavy

Nastávajúca jar sa zvykne ozývať aj únavou nášho organizmu. Môžu za to nánosy toxínov, tukov a iných a metabolitov, ktoré sme si cez zimu naukladali do nášho tela. Ako sa ich zbaviť? Poradí nám bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového.

31. 05. 2015 14:00  |  Galéria / Zdravie
V okolí atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach sa nachádza viacero sakrálnych pamiatok. Svätí akoby atómku chceli chrániť, takže z fotografií je vidno takmer bizarné spojenie nového veku so starým. (Ján Karásek)

Každá socha má svoj príbeh, nie každá ho odhalí

Takmer trištvrte roka vás Piešťanský týždeň sprevádzal regiónom po nemých svedkoch doby. Okolo niektorých jazdíte dennodenne, iné sledujú dianie z polozabudnutých okrajoch ciest a popri ďalších už žiadne ani nevedú. Pod niektorými pamätníkmi sa evidentne podpísala amatérska ruka autora, časť sa zase dostala do zoznamu kultúrnych pamiatok.

31. 05. 2015 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ovečka Shaun vo filme (Continental-film)

Film: Ovečka Shaun vo filme

Dom umenia vás pozýva 1. júna o 16.30 hod. na filmové predstavenie Ovečka Shaun vo filme. Úspešná seriálová postavička sa ocitá na plátnach kín. Život na farme je nekonečná nuda. Každý deň plynie v rovnakom rytme, Shaun musí poslúchať a robiť, čo jej farmár prikáže. Mať tak jeden jediný deň voľna! To chce poriadny plán, ale všetko je inak, pretože farmár zablúdi v meste a ovečky sa vydávajú ho hľadať a doviezť domov.

31. 05. 2015 13:01  |  Kultúra / Film obsahuje video
Pavel Kaňuščák na staršej fotografii pri chytaní včelárikov zlatých do siete. (Jindro Vlach)

Piešťanský zubár a ornitológ P. Kaňuščák slávi 80-tiny

Známy piešťanský stomatológ a ornitológ Pavel Kaňuščák tento týždeň oslávi životné jubileum - osemdesiat rokov.

31. 05. 2015 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 17. mája o 17.05 h sa Monike a Martinovi Pereslenyovcom z Hlohovca narodila dcéra Alexandra (3600 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Jozef Polák. Doma si sestričku privítal dvaapolročný brat Lukáš.

31. 05. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Počas výstav si rastlinky môžu záujemcovia aj kúpiť. (Erika Líšková)

Každý kaktus je sukulent, ale nie každý sukulent je kaktus

Aj v Piešťanoch sa pravidelne stretáva klub kaktusárov, kde vám vysvetlia rozdiel medzi kaktusom a sukulentom. A viete, že piešťanský klub kaktusárov nie je len o jednej výstave na začiatku leta? Viete, že s nimi môžete navštíviť tie najkrajšie a najbohatšie skleníky Čiech a Slovenska? S nimi sa môžete nielen naučiť starostlivosť o kaktusy a sukulenty, ale pozrieť si tiež fotografie a vypočuť more zážitkov priamo z lovu na kaktusy v Amerike, Bolívii, Peru či Mexiku. O čom je klub kaktusárov, nám povedala jeho predsedníčka Jana Michálková.

30. 05. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Taichi Kobata je programátor, no všetok voľný čas venuje triatlonu. (slovakman.sk)

V Piešťanoch bude štartovať japonský triatlonista

História triatlonu Slovakman 226, ktorý sa koná v Piešťanoch, poskytuje výpočet rôznych národností, ktoré mali možnosť okúsiť podujatia, ale doteraz bol na štartovacej listine iba jeden zástupca z ázijského kontinentu, ten však preteky nedokončil. Tento fakt sa na tohtoročnej „226-tke“ bude snažiť zmeniť Taichi Kobata z Japonska.

30. 05. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Spisovateľ Daniel Hevier spieval a hral Žuvačkovú mafiu od Slniečka. (vd)

D. Hevier: Svet zachránia rozprávky

Za šesťdesiat rokov napísal Daniel Hevier šesťdesiat kníh. Pri príležitosti svojich okrúhlin chodí od mesta k mestu za deťmi, aby na svojej Hevitour 60 nabral inšpirácie a podobne ako v Piešťanoch medzi školákmi omladol. V tričku s nápisom „S deťmi sa dá dohodnúť“ sa mu to vo štvrtok 21. mája podarilo.

30. 05. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha obsahuje fotogalériu
Legendárny ľavý obranca Vladimír Hagara. (archív Spartaka Trnava)

Zomrel legendárny futbalista Vladimír Hagara

Slovenský futbal prišiel o veľkú persónu. V nedeľu 24. mája v ranných hodinách vo veku 71 rokov odišiel na večnosť bývalý futbalista a piešťanský rodák Vladimír Hagara.

29. 05. 2015 16:00  |  Šport / Futbal
Desmod odohrá koncert v sobotnom večernom programe o 22. hodine.
Česká skupina Kabát zaspieva najväčšie hity svojej 25-ročnej existencie.
 (archív skupiny Desmod)

15. výročie Truck Arény prinesie návštevníkom i skupinu Desmod

Ako už organizátori podujatia Truck Aréna avizovali, na 15. výročie „piešťanského festivalu veľkých áut“, ktorý sa uskutoční v dňoch 12.-13. júna, prinesú návštevníkom bohatý program.

29. 05. 2015 16:00  |  Kultúra / Hudba

Foto čitateľa: Vonku pršalo a park zavlažovali

O tom, že v sobotu 23. mája takmer celý deň pršalo, vedeli ľudia, no nie automatické zavlažovacie systémy v piešťanskom mestskom parku. A tak sa nášmu čitateľovi podarilo nafotiť kurióznu fotku kropenia parku neďaleko Skákajúcej fontány počas vytrvalého dažďa. „Podarilo sa mi síce nafotiť zavlažovanie, no nie dážď,“ žartoval čitateľ.

29. 05. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 22/2015

Piešťanský týždeň inzercia

29. 05. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia

Našiel sa zväzok kľúčov

V piatok 29. mája okolo jednej hodine našli pracovníci zmrzlinárne Mona Lisa na Námestí slobody v Piešťanoch na kontajneri zväzok kľúčov, ktorý tam s najväčšou pravdepodobnosťou zabudol muž v strednom veku, ktorý navštívil zmrzlináreň a ktorý sa vzápätí vrátil s tým, že stratil kľúče. V prevádzke ich však nemali. Majiteľ kľúčov si môže zväzok vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa dnes, teda v piatok 29. mája do 17.00 h. Potom až na budúci týždeň od pondelka 8.00 h.

29. 05. 2015 14:29  |  Piešťany / Aktuálne

S Piešťanským týždňom ku zdraviu

Posledný májový deň bol Svetovou zdravotníckou organizáciou vyhlásený za Svetový deň bez tabaku. Tento rok nesie heslo: „Stop nezákonnému obchodovaniu s tabakovými výrobkami.“

29. 05. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
L. Babač (A. Vičan)

Babač v Poznani z rozjazdy do semifinále

Slovenský reprezentant Lukáš Babač má na majstrovstvách Európy vo veslovaní v poľskej Poznani (29. - 31. 5. 2015) istotu umiestnenia v tucte najlepších.

29. 05. 2015 13:46  |  Šport / Veslovanie
Študentov 4. A triedy čakajú tento týždeň ústne maturity. (vd)

Tablo gymnazistov krášli papiernictvo vo Vrbovom

Tohtoroční maturanti Gymnázia Jána Baltazára Magina chodili v polovici mája po Vrbovom s tablom. Je na ňom vyobrazený strom, z ktorého opadávajú listy.

29. 05. 2015 13:00  |  Rubriky / Región
Ilustr. foto (mp)

Júnová ponuka Domu umenia

Jubilejný 60. ročník Piešťanského festivalu s vystúpeniami Slovenskej filharmónie, Moyzesoveho kvarteta, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, Slovenského komorného orchestra a sprievodnými podujatiami - koncertom Petra Nagya a skupiny Indigo, Art Music Orchestra a Spevácky zbor Lúčnica sa predstaví v spomienke na Evu Kostolányiovú, slovenská premiéra filmu Dáma v zlatom, to je v skratke júnová ponuka predstavení v Dome umenia.

29. 05. 2015 12:38  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Po stuhnutí koliesko vytlačíme z formičky a dozdobíme na tanieri. (HAĽW)

Recept: Karamelové koliesko

Suroviny: Cesto: 5 ks vajcia, 100 g práškový cukor, 100 g polohrubá múka, 100 g čokoláda na varenie, 100 g maslo, 2 PL kakao, 1/2 balíčka prášok do pečiva Karamelový krém: 100 g kryštálový cukor, 250 g smotana 33 %, 1 ks Zlatý klas, 100 ml mlieko, 3 ks žĺtky, 100 g maslo, 125 g šľahačka, 250 g 40 % sladká smotana Marináda: 1 ks bio pomaranč, 100 g kryštálový cukor, 70 ml tatranský čaj 22 % kokosový

29. 05. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom 30. 5. - 31. 5. 2015

29. 05. 2015 11:30  |  Šport / Kam za športom
Žiaci zo ZŠ na Holubyho ulici sa učili základy prvej pomoci. (vd)

Zažili hodinu prvej pomoci

Jedáleň Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch sa zaplnila najskôr žiakmi nižších a potom aj vyšších ročníkov, ktorí sa dozvedeli, ako správne zachrániť človeka, a potom si to aj vyskúšali. Prednášku i diskusiu s členmi záchranného systému z Trnavy zažili vo štvrtok 21. mája dopoludnia.

29. 05. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Tomáš Horký)

Slovakmana doplnia ďalšie sprievodné preteky

Triatlon Slovakman 226, ktorý sa bude konať v Piešťanoch v sobotu 1. augusta, sa už nezadržateľne blíži a organizátori podujatia počas uplynulého týždňa zverejnili ďalšie novinky, ktoré majú preteky skvalitniť a zatraktívniť.

29. 05. 2015 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Skupina Kabát so svojim 90-tonovým stageom. (archív skupiny KABAT 2015)

Veľkolepá šou Kábatu už v nedeľu v Piešťanoch, deň predtým aj autogramiáda!

Očakávaný koncert českej rockovej stálice sa blíži. Skupina Kabát pricestuje na Slovensko už v sobotu, aby popoludní potešila svojich fanúšikov autogramiádou, o deň neskôr vystúpi na piešťanskom letisku. Šou, ktoré obľúbení hudobníci odohrali v uplynulých dňoch v Česku naznačujú, že pôjde o výnimočný zážitok.

29. 05. 2015 09:01  |  Kultúra / Hudba
Matej Rusnák a jeho úprimná radosť zo striebornej medaily. (canoe.sk)

Kanoista Rusnák konečne pretrhol smolu

Počas víkendu sa v nemeckom Duisburgu uskutočnilo druhé kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. Na pretekoch si výborne počínal piešťanský kanoista Matej Rusnák, ktorý v kategórii C1 na 5000 metrov skončil na druhom mieste.

29. 05. 2015 09:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (A. Šebová)

Špička mládežníckej kanoistiky sa predstaví v Piešťanoch

Piešťany opäť ožijú svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. V piatok 29. mája na Sĺňave začína najväčšie slovenské podujatie so silnou zahraničnou účasťou – Medzinárodná Regata Piešťany 2015.

29. 05. 2015 08:29  |  Šport / Kanoistika
Piešťanskí masters plavci (zľava) Pavol Škodný, Anna Kičinová a Karol Jurák. (archív A.K.)

Masters plavci v Čechách excelovali

Na českej Vysočine sa 16. a 17. mája zišli pretekári z Českej republiky, Slovenska, Rakúska, Talianska, aby zabojovali o tituly majstrov ČR v plávaní masters. Podujatia sa zúčastnili aj traja plavci z Piešťan, ktorí si počínali veľmi dobre.

28. 05. 2015 16:00  |  Šport / Plávanie
L. Babač (Stanislava Vičanová)

Babač na ME v Poznani slovenskou medailovou nádejou

Záver týždňa bude v Poznani patriť majstrovstvám Európy vo veslovaní (29. - 31. 5. 2015). V Poľsku sa od piatka do nedele predstaví jediná slovenská loď. Sadne si do nej najlepší slovenský skifár ostatných rokov Lukáš Babač. Člen VK Sĺňava Piešťany bude súťažiť v skife ľahkých váh, v ktorom patrí medzi favoritov na medailové umiestnenie. Tridsaťročný Piešťanec vyhral v tejto disciplíne pred troma týždňami preteky 1. kola Svetového pohára v slovinskom Blede.

28. 05. 2015 15:40  |  Šport / Veslovanie

Hommage á Eva Kostolányiová

Dom umenia vás pozýva 2. júna o 19.00 hod. na koncert hudobného zoskupenia ART MUSIC ORCHESTRA v spolupráci so Speváckym zborom LÚČNICA, ktorý pripravuje a realizuje v roku 2015 projekt “HOMMAGE á EVA KOSTOLÁNYIOVÁ”. Cyklus koncertov bude uvádzaný ako pocta Eve Kostolányiovej, legendárnej speváčke a tanečnice pri spomienke na 40. výročie jej úmrtia.

28. 05. 2015 15:07  |  Kultúra / Hudba
Piešťanské vodnopólistky zvíťazili vo všetkých zápasoch. (archív KVP)

Vodnopólové žiačky KVP ovládli medzinárodný turnaj

Tretí turnaj nadnárodnej súťaže žiačok do 13 rokov pod názvom Central European Waterpolo Girls League organizoval piešťanský vodnopólový klub.

28. 05. 2015 15:00  |  Šport / Vodné pólo

V Domosse myslíme aj na najmenších členov rodiny

Pre všetky deti sme na Deň detí 1.6. pripravili bohatú nádielku zábavy. Budeme sa blázniť v našom skákacom hrade, vycestujeme do rozprávky s farbičkami a krásnymi omaľovánkami. Na všetky usmiate deti čakajú balóniky, kľúčik k skrinke plnej sladkostí a kakauko na posilnenie. Každý účastník Dňa detí v Domosse, malý či veľký, dostane diplom na vyfarbenie.

28. 05. 2015 14:34  |  Piešťany / Aktuálne
Školáci pri príprave keramických plastík. (archív školy)

Na Winterovej budú visieť sovy i pávy

Žiaci Základnej školy (ZŠ) na Brezovej ulici v Piešťanoch mali možnosť modelovať z keramickej hliny pod vedením profesionálnej keramičky Jany Bayer. Ich modro-biele plastiky s motívom sovy budú skrášľovať jeden zo stromov na Winterovej ulici.

28. 05. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Triatlonisti z Vrbového sa pravidelne zúčastňujú rôznych športových podujatí. (archív Triatlon Vrbové)

Triatlonu podľahla aj skupina Vrbovčanov

Jedným z menej známych športov vo Vrbovom je triatlon. Venuje sa mu skupinka nadšencov, ktorí majú na svojom konte niekoľko dobrých umiestnení. Viac o činnosti klubu prezradil čitateľom Piešťanského týždňa jeho zakladateľ Marek Tarkoš.

28. 05. 2015 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tretiaci zo ZŠ F. E. Scherera pri čítaní v špeciálnom kútiku. (V. Dusíková)

S autorkou detských kníh aj o domácom zverinci

Dve besedy s názvom Bosorky a Poškoláci a Dokonalá Klára zorganizovala Mestská knižnica v Piešťanoch pre školákov s obľúbenou spisovateľkou Gabrielou Futovou z Prešova.

28. 05. 2015 12:00  |  Kultúra / Kniha
Ľudový tanec Kukulienka v podaní detí zo Spojenej školy Piešťany. (vd)

V tanci bez hraníc uspeli Piešťanci aj Vrbovčania

O tom, že tanec môže byť bez hraníc, sa presvedčili účastníci podujatia, ktorí zažili v kine Fontána atmosféru súťaže detí spojených a špeciálnych škôl z Piešťan, Vrbového, Trenčína, Trnavy, Senice, Hlohovca, Myjavy i Zlatých Klasov. V Piešťanoch si v stredu 20. mája vyskúšalo umenie v ľudovom i modernom tanci takmer dvesto súťažiacich.

28. 05. 2015 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Členovia Rugby Union Clubu trénujú na ihrisku bývalej vodohospodárskej školy. (archív RUC)

Piešťanskí ragbisti už majú svoje ihrisko

Ako sme prednedávnom informovali, v Piešťanoch začal svoju činnosť ragbyový tím, ktorý mal doposiaľ tréningový proces na trávnatej ploche pri Dome umenia. Aktivita členov Rugby Union Clubu (RUC) bola taká usilovná, že sa im podarilo zabezpečiť si vlastné ihrisko.

28. 05. 2015 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
V nedeľu v jednom z domov na Winterovej ulici horela rozvodná skriňa. (mp)

Horelo auto, kontajnery, zmrzlinový stánok aj kríky

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni šesť výjazdov a jedno cvičenie. Polovicu z výjazdov mali počas hlbokej noci. Zasahovali pri požiari auta v Piešťanoch, hasili kontajnery na Staničnej ulici, trávu v Trebaticiach a zmrzlinový stánok vo Vrbovom.

28. 05. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Masters cyklista Milan Tupý (vľavo) získal na východe Slovenska dva cenné kovy. (archív M. Tupého)

Cyklista Tupý na východe so zlatom i striebrom

Počas víkendu 16.-17. mája sa konalo druhé a tretie kolo Slovenského pohára Masters Merida Cupu v Prešove a v Sabinove. Za cyklistický oddiel CK Piešťany sa obidvoch pretekov zúčastnil Milan Tupý a nebol tam len do počtu. Prvé a druhé miesto je úspechom pre samotného cyklistu i pre klub.

27. 05. 2015 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na piešťanských chodníkoch nájdete aj takéto fľaky. (A. Mathiasová)

Znečistený chodník pred domom si musíte očistiť sami

Už počas týždňa sa mnoho pracujúcich i školopovinných občanov teší, ako si cez víkend „zresetuje hlavu“. Avšak prechádzka Piešťanmi v slnečné sobotňajšie či nedeľné ráno je naozaj len pre silné nátury.

27. 05. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Modro-žltý expres už na Kolonádovom moste neuvidíte. (A. Mathiasová)

V kúpeľnom meste na vláčiku po novom

V kúpeľnom meste už roky jazdí modro-žltý Piešťanský expres. Tohtoročná sezóna síce začala o niečo neskôr, ako bolo pôvodne plánované, no priniesla do prevádzky zopár zmien.

27. 05. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
V ženskej reprezentácii sa predstaví aj Marta Páleníková. (ld)

Na majstrovstvá Európy pocestujú nakoniec dve Čajky

Do záverečnej nominácie basketbalistiek Slovenska na majstrovstvá Európy (ME) v Maďarsku a Rumunsku 2015 (11.-28. júna) sa napokon dostali len dve hráčky Piešťanských Čajok - Marta Páleníková a Lucia Krč-Turbová. Tréner tímu Maroš Kováčik po sobotňajšom tréningu poslal domov tretiu Čajku Teréziu Páleníkovú a Angeliku Slamovú.

27. 05. 2015 13:00  |  Šport / Basketbal
Česká skupina Kabát zaspieva najväčšie hity svojej 25-ročnej existencie. (archív Topfest)

Kabát vystúpi na piešťanskom letisku už túto nedeľu

Program tohtoročného trojdňového Topfestu, ktorý sa uskutoční na piešťanskom letisku v dňoch 26.-28. júna, dopĺňa akýmsi zahrievacím koncertom už v nedeľu 31. mája skupina Kabát. Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční exkluzívny jediný tohtoročný koncert tejto populárnej skupiny na Slovensku a fanúšikovia sa majú na čo tešiť!

27. 05. 2015 12:30  |  Kultúra / Hudba
60. Piešťanský festival otvorí v sobotu 30. mája Slovenská filharmónia. (vd)

Šesťdesiat rokov umenia v Piešťanoch

V Dome umenia otvoria jubilejný 60. ročník Piešťanského festivalu. V sobotu 30. mája zaznejú neodmysliteľné slávnostné fanfáry a oslava šesťdesiatich rokov v spoločnosti kvalitného umenia začne v spoločnosti orchestra Slovenskej filharmónie, ktorý vedie dirigent Rastislav Štúr.

27. 05. 2015 12:00  |  Kultúra / Hudba
Na konci promócií lietali vzduchom čiapky čerstvých magistrov. (vd)

Titul magister získalo 72 vysokoškolákov

V Kultúrno-spoločenskom centre Fontána sa konali slávnostné promócie absolventov Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, detašovaného pracoviska sv. Pátra Pia v Piešťanoch.

27. 05. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Lucia Valová, dvojnásobná majsterka Slovenska, so svojím trénerom Jurajom Homolom. 
 (archív ŠK Kajak)

Kanoisti ŠK Kajak získali sedem medailí

Vodácka sezóna pre mladých kanoistov do 13 rokov z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa oficiálne začala 9.-10. mája. Moravanci sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne, kde sa pretekalo na 5000 metrov v disciplínach K1, C1, K2 a C2. Vodáci z ŠK Kajak vybojovali dva majstrovské tituly a spolu sedem medailí.

27. 05. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Články 4101 - 4150 z 21705

Anketa