Všetky články

Škoda 1202 pick-up za volantom s Borisom Líškom z Vrbového odišla z Lubiny s titulom najkrajšie auto. (Radovan Eľko)

Najkrajšia škodovka je z nášho regiónu

Už po tretí raz sa uplynulý víkend stretli v Lubine pri Novom Meste nad Váhom majitelia starších škodoviek zo Slovenska i susedných Čiech. Prišli na autách od najstaršej Škody 1201, cez Felicie, Octavie, 105-ky, Favority, Rapidy až po „pohrebák“ Škodu 1203.

20. 08. 2015 13:37  |  Rubriky / Región
Hana Mikéciová získala na domácej vode tri zlaté medaily. (Alena Šebová)

16 titulov pre Kajak & Canoe

Na majstrovstvách Slovenska na krátkych tratiach, ktoré sa uskutočnili predminulý víkend na Sĺňave, potvrdili vynikajúcu formu piešťanskí kajakári a kanoisti. Za účasti všetkých slovenských klubov a reprezentácie doslova „vrela“ voda. Trénerom Róbertovi a Marcele Erbanovcom, Milanovi Piešťanskému, Milanovi Blahovi a Alexandrovi Kasovi sa náročná príprava svojich zverencov vyplatila. Klub Kajak & Canoe potvrdil svoje oprávnené štvrté miesto na Slovensku. Odmenou je 16 zlatých, osem strieborných a päť bronzových medailí.

20. 08. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Marika Moravčíková z Ratnoviec spieva piesne Alojza Vogela. (vd)

Ratnovčanka krstila prvé cédečko

O tom, že nahrávať debutový album je možné v každom veku, svedčí úplne nové hudobné cédečko štyridsiatničky Mariky Moravčíkovej z Ratnoviec. Milá a krásna ekonómka, ktorá nôtila i s Ratnovskými spievankami, krstila album s názvom Dobré rozhodnutie v utorok 11. augusta v reštaurácii Muškát v Piešťanoch. Piesne skomponoval i otextoval skladateľ a klávesista Alojz Vogel.

20. 08. 2015 12:00  |  Kultúra / Hudba
Ruky hore mali v Trebaticiach stovky návštevníkov. (am)

Trebatické hody búrka prerušila, ale neukončila

Napriek tomu, že len niekoľko kilometrov od Trebatíc sa konal jeden z najväčších festivalov na Slovensku, diváci zaplnili motokárovú dráhu do posledného centimetra. Minulý víkend sa vo veľkom zabávalo na Hodoch Trebatice.

20. 08. 2015 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje fotogalériu

Organové dni v Piešťanoch 2015

Pozývame Vás 27. augusta na XVI. ročník medzinárodného festivalu Organové dni, ktoré pokračujú koncertom Ursuly Gram v Dome umenia v Piešťanoch.

20. 08. 2015 10:56  |  Kultúra / Hudba
Po starostlivom preštudovaní pokutového lístka otec za syna sankciu zaplatil. (Tibor Hlobeň)

Cyklisti na pešej zóne: Niet nad lásku k blížnemu!

Ani dusno, spara a veľké horúčavy neodradili Piešťancov či turistov vo štvrtok 13. augusta od podvečernej prechádzky pešou zónou. Letmý pohľad na preplnené terasy kaviarní velil pokračovať ďalej, zastaviť sa a čakať, kým sa uvoľní miesto, znamenalo to úplne prepotiť tričká či ľahké letné šaty.

20. 08. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Havária na Havrane (V. Vrábel)

Hrozivo vyzerajúca nehoda na Havrane skončila s ľahkými zraneniami

K čelnej zrážke boli privolaní včera podvečer aj piešťanskí dopravní policajti. K nehode došlo v smere od obce Banka na Havran. 54 ročný vodič na aute Ford Escort pri prejazde pravotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť na mokrej vozovke a s autom dostal šmyk. Následne prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oprotiiúducim Peugeotom 307. Vodič z Fordu bol na mieste jednorazovo ošetrený. V Peugeote sa ľahko zranila 32 ročná žena a dvojročné dieťa. Okrem nich sa vo vozidle nachádzali ďalšie dve deti vo veku 4 a 5 rokov, ktoré sa nezranili.

20. 08. 2015 09:46  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
OD Kaufland prestavujú, búracie práce majú skončiť v auguste. (vd)

Obyvatelia pri Kauflande nespia, rušia ich stavbári

Obyvatelia žijúci v bytoch v okolí obchodného domu Kaufland v Piešťanoch sa pravdepodobne v týchto dňoch príliš nevyspia. Vyrušuje ich nočný ruch stavbárov.

20. 08. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Podrobný hudobný program festivalu Lodenica

Ako každý rok, tak aj tento nám leto ukončí už festival Lodenica. V dňoch 27. – 29. augusta v areáli kempingu Lodenica vystúpia zvučné mená ako Slniečko, Čechomor, Václav Neckář, IMT Smile. Prekvapením piatkového večera je švédska skupina Rednex, ktorá má na svojom konte vyše 10 miliónov predaných nosičov a preslávila sa svojimi nesmrteľnými hitmi ako „Cotton Eye Joe“, „Old Pop In An Oak“ alebo romantickou skladbou „Wish You Were Here“.

20. 08. 2015 08:36  |  Kultúra / Hudba
Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí. (archív ŠK Kajak)

Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí

Predminulý víkend sa Piešťany stali dejiskom vrcholného podujatia v rýchlostnej kanoistike, a to Majstrovstiev Slovenska na krátkych tratiach pre 11-ročných a starších pretekárov. Trojdňové súťaženie dokonale preverilo sily všetkých pretekárov, ktorí v mimoriadne horúcom počasí museli absolvovať niekoľko štartov denne.

19. 08. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Únava či smútok z predčasného konca Grapu? Odchod účastníkov festivalu na železničnej stanici nepriniesol veľa úsmevov. (vd)

Matka príroda má zmysel pre humor

I napriek tomu, že vstupenky na jeden z najväčších festivalov na Slovensku sa dali v predpredaji zohnať dlho pred jeho začiatkom, mnohí nadšenci zábavy pod holým nebom sa začali po nich obzerať až pred niekoľkými dňami. Približne pred týždňom sa sociálne siete väčšiny užívateľov začali zapĺňať jednotnými statusmi, znejúcimi „Nemá niekto na predaj lístky na Grape?“. Mnohým sa tak podarilo dostať do Piešťan vďaka vstupenkám „z druhej ruky“.

19. 08. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Piešťanoch pristáli futbalisti Athleticu Bilbao, víťazi španielskeho superpohára (T. Horký)

V Piešťanoch pristáli futbalisti Athleticu Bilbao, víťazi španielskeho superpohára

Výprava futbalistov baskického klubu Athletic Bilbao, čerstvého držiteľa Španielskeho superpohára, pristála dnes krátko po poludní na piešťanskom letisku. Zverenci 51-ročného trénera Ernesta Valverdeho nastúpia o deň neskôr vo štvrtok 20. 8. o 20.15 h na trávniku v Žiline proti domácemu úradujúcemu slovenskému vicemajstrovi MŠK v prvom stretnutí play-off o postup do skupinovej fázy Európskej ligy 2015/2016. Odvetný duel týchto dvoch súperov sa uskutoční o týždeň neskôr 27. augusta o 20.45 h na štadióne San Mamés v Bilbau.

19. 08. 2015 14:05  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Pri úprave Lida odpracovali aktivisti stovky hodín. (archív Pro Civitate)

Radnica nebezpečné ihrisko nerieši, ale stavbu na Lide chce zbúrať

Architektmi navrhnuté ihrisko na Lide chce piešťanská radnica nechať odstrániť, vraj ide o čiernu stavbu! Zjavne jej ale neprekáža nebezpečné mestské detské ihrisko na sídlisku Nikolu Teslu, hoci sa mu mamičky s ratolesťami zďaleka vyhýbajú.

19. 08. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Brenda Biharyová (KR PZ)

Polícia pátra po 20 ročnej Brende

Polícia opätovne žiada občanov o pomoc pri pátraní po 20 ročnej Brende Biharyovej z Drahoviec (okr. Piešťany).

19. 08. 2015 13:33  |  Piešťany / Aktuálne

Nevideli ste ju?

Majiteľ stratenej mačky prosí o pomoc všetkých, ktorí našli alebo zahliadli rodinného miláčika.

19. 08. 2015 13:15  |  Piešťany / Aktuálne
Treba nabrať nové sily, o chvíľu sa začína ďalší koncert. (Alžbeta Čelešová)

Grape predčasne stopli silné lejaky

Na piešťanskom letisku sa uplynulý víkend po šiesty raz konal multižánrový festival Grape. Z pôvodne menšieho podujatia vznikla i vďaka kapacite letiska hudobná slávnosť, každým rokom vítajúca viac a viac najmä mladých ľudí.

19. 08. 2015 12:00  |  Kultúra / Hudba
Hody sa začali v Kostole sv. Štefana slávnostnou omšou. (md)

Piešťanci sa najskôr modlili a potom hodovali

Piešťanci majú deň hodov odvodený od sviatku patróna rímsko-katolíckeho Kostola svätého Štefana v starých Piešťanoch. Aj tento rok si ho uctili najskôr v modlitbách a potom pri ľudovej zábave. Slávnosť sa začala najskôr v chráme, kde farár Marián Ondrejka privítal hostí.

19. 08. 2015 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Na Cross race čaká pretekárov aj brodenie bahnom. (archív jb)

Prekážkový beh Cross race na Bezovci už túto sobotu

Už túto sobotu sa na Bezovci uskutoční prvý ročník prekážkového behu Cross race, ktorý je určený na otestovanie si svojej sily, vytrvalosti, rýchlosti v náročných podmienkach. Ak si chcete vyskúšať niečo nové, trochu sa pritom zablatiť a vyhrať peniaze, neváhajte a príďte si zasúťažiť v sobotu 22. augusta o 10.00 h.

19. 08. 2015 10:54  |  Šport / Ďalšie športy
Porušovať pravidlá učíme deti odmalička. (Jozef Vojčiniak)

Policajti na pešej zóne pokutujú najmä domácich

Podpora rasovej neznášanlivosti na radnici či nevhodná iniciatíva primátora Miloša Tamajku, namierená voči neeurópskemu etniku, sa v konečnom dôsledku obrátila voči samotným Piešťancom. I tak by sa dal nazvať nátlak piešťanského primátora na mestskú políciu, aby zakročila voči konkrétnemu etniku. Podľa Amnesty International Slovensko riešenie problému s divokým bicyklovaním detských návštevníkov kúpeľného mesta radnica nezvládla.

19. 08. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prevrátené auto na festivale Grape. (HaZZ)

V Sokolovciach zhorelo auto aj garáž

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni vyrážali do terénu trinásťkrát. V tropických horúčavách horeli obrovské plochy slamy na riadkoch, ale aj suchá tráva a kríky. Likvidovali popadané stromy po sobotnej búrke a zasahovali pri požiaroch áut i garáže. Vrátili na kolesá aj auto na letisku, prevrátené opitými návštevníkmi festivalu Grape.

19. 08. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vietor zanechal spúšť (Supa)

Vietor zanechal spúšť

Víkendová séria nočných búrok sa nezaobišla bez následkov. V noci zo soboty na nedeľu sa na Žilinskej ceste pri parkovisku OD Prior odlomil veľký konár a znemožnil prechod po chodníku. Pracovníci Služieb mesta Piešťany ho hneď v pondelok ráno odpratali.

18. 08. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (mp)

V Dome umenia budú premietať už budúci týždeň

Po viac ako mesačnej pauze si návštevníci Domu umenia opäť vychutnajú kultúrne zážitky. Ďalšia umelecká sezóna sa začne už s vynoveným interiérom. Prví diváci sa na nové sedadlá usadia 24. augusta.

18. 08. 2015 15:00  |  Kultúra / Film
Tréner havranov Leo Gudas. (L. Duračka)

L. Gudas: Niektorí ukázali, že na extraligu nemajú

Posledné miesto piešťanských hokejistov na turnaji vo Zvolene netreba brať nijako tragicky. Kým sa ostatné tímy spoločne pripravovali už niekoľko týždňov predtým, havrani sú pokope necelé dva týždne, navyše bol tréningový proces limitovaný rekonštrukciou ľadovej plochy a Piešťanci museli dochádzať do Nitry. Turnaj odhalil určité nedostatky, na ktorých bude treba pracovať.

18. 08. 2015 14:00  |  Šport / Hokej
Tomáš Brňák sa strelecky presadil v poslednom zápase proti Fehérváru. (archív HKM)

Havrani vo Zvolene všetko prehrali a skončili poslední

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v rámci prípravy na ďalšiu extraligovú sezónu predstavili v Zvolene na Memoriáli Pavla Zábojníka. Havrani postupne hrali so Zvolenom, poľským Tychy a maďarským Fehérvárom, no ani raz nedokázali zvíťaziť a skončili na poslednom mieste bez zisku bodu.

18. 08. 2015 13:00  |  Šport / Hokej
Jaroslav Baláž mladší skončil v kategórii Formula S na treťom mieste. (T. Horký)

Lodenica hostila vznášadlá po vyše 20 rokoch

Vôňa benzínu a zvuk silných motorov. Práve na to ste počas uplynulého víkendu mohli naraziť na piešťanskej Lodenici. Konalo sa tu totiž štvrté kolo tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel - Grand Prix Slovakia 2015.

18. 08. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje fotogalériu
Jazdu historickým vláčikom si v nedeľu užilo asi 1500 ľudí. (vd)

Vrbovské Čango opäť po roku vozilo cestujúcich

Na trati Piešťany Vrbové sa opäť po roku ozýval klaksón z motorového vláčika - Vrbovského Čanga. Vozeň typu M131.1 prevážal v nedeľu 16. augusta cestujúcich medzi piešťanskou a vrbovskou železničnou stanicou. Organizátori z občianskeho združenia Čango po vykosenej trati previezli historickým vláčikom, premávajúcim cez Trebatice a Krakovany, asi 1500 cestujúcich.

18. 08. 2015 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Miloš Tamajka na stretnutí s piešťanskými seniormi. (archív MsÚ)

Primátor dôchodcom sľubuje úľavy - chce znížiť dane

Piešťanský primátor Miloš Tamajka rozdáva dôchodcom s najväčšou pravdepodobnosťou nesplniteľné sľuby. Inak sa ani nedajú chápať primátorove vyjadrenia počas jeho stretnutia s Radou seniorov. Dôchodcom prisľúbil zníženie dane z nehnuteľností, ale i poplatkov za vývoz smetí. Ako priznáva, bez zastupiteľstva nič z toho, čo nasľuboval, splniť nedokáže.

18. 08. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodorovné značenie je v rozpore so zvislým. (Viera Dusíková)

Mylné značenie v podchode pod železnicou odstránia

Do redakcie sme dostali niekoľko ohlasov týkajúcich sa článkov, uverejnených o nebezpečnom podchode pod železnicu na Vrbovskej ceste v Piešťanoch. Posledný pojednával o rozpore medzi vodorovným a zvislým dopravným značením.

18. 08. 2015 09:14  |  Piešťany / Aktuálne
Sĺňava hostila preteky vznášadiel po vyše 20 rokoch (T. Horký)

V Piešťanskom týždni 34/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

17. 08. 2015 15:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Michal Pazderka (vpravo) z Banky strelil Šterusom dva góly. (th)

Ratnovce i Dolný Lopašov nadeľovali, Hornák strelil štyri góly

Regionálne futbalové súťaže pokračovali druhým kolom novej sezóny a opäť boli vidieť zaujímavé stretnutia. Trebatice v hodovom zápase porazili Gbely 2:1, Borovce dokázali zvíťaziť vo Veľkom Orvišti, Ratnovce i Dolný Lopašov svojim súperom uštedrili nádielku a Nižná strelila päť gólov Merašiciam. Hviezdou kola sa stal Peter Hornák s D. Lopašova, ktorý Ostrovčanom strelil štyri góly.

17. 08. 2015 11:21  |  Šport / Futbal

Kniha týždňa: José Silva, Philip Miel - Silvova metóda ovládania mysle

Tento týždeň dávame do Vašej pozornosti zaujímavý knižný titul Silvova metóda ovládania mysle - José Silva, Philip Miel.

17. 08. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha

DUBVISION po PRVÝ KRÁT na SLOVENSKU

Už 22. augusta 2015 sa vám po prvý krát otvoria brány nového klubu na Slovensku ! ONEXPLOSION ! Piešťany. Hneď na úvod sme si pre Vás nachystali obrovskú tanečnú bombu.

17. 08. 2015 08:30  |  Kultúra / Tanec

Z denníka Mestskej polície

V utorok 4. augusta podvečer zasahovali mestskí policajti na Teplickej ulici. Privolala ich majiteľka bytu oznámením, že sú u nej dvaja bezdomovci a že ich v byte nechce. Tí však tvrdili, že ich pozvala. Hliadka oboch z domácnosti ženy vykázala.

16. 08. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lucia Beňačková natáčala svoj nový klip v centre Piešťan. (rp)

Piešťanke sa košický poklad hodí do zbierky

Má 31 rokov, päťročného syna a odjakživa si pospevovala - Lucia Beňačková z Piešťan. Už ako dieťa snívala o hudbe, speve a hraní. Aj preto si popri vysokoškolskom štúdiu na Katolíckej univerzite v Ružomberku spravila kurz muzikálového herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Predstava sa jej splnila. V júli natáčala videoklip k piesni Láska je spam. Chce s ňou zabodovať v súťaži Košický zlatý poklad.

16. 08. 2015 15:00  |  Kultúra / Hudba
Plavecká časť Valachy Mana merala len 350 metrov. (archív O. K.)

Piešťanský triatlonista Kubo porazil na Valachy Manovi aj Vabrouška

Možno ste už viacerí postrehli, že v Piešťanoch rastie nádejný triatlonista. Hoci je kariéra Ondreja Kuba krátka, zaznamenal viacero pekných výsledkov. Darilo sa mu aj v piatok, keď sa po prvý raz v živote predstavil v terénnom krostriatlone na prestížnom podujatí v Česku - Valachy Man. Premiérový štart zvládol na výbornú a v silnej konkurencii najlepších českých a slovenských pretekárov obsadil desiate miesto. My sme sa O. Kuba po príchode z Nového Hrozenkova popýtali na viaceré detaily z pretekov.

16. 08. 2015 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 5. augusta o 23.20 h sa v piešťanskej pôrodnici Liliane Tóthovej a Matúšovi Forgáčovi zo Zlatých Moraviec narodilo prvé dieťa - syn Sebastián Forgáč (52 cm, 3400 g). Dieťatku pomohla na svet MUDr. Lucia Mudrončíková.

16. 08. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Kvet šafranu dopestujeme aj v našich podmienkach. (Jozef Šimko)

Šafran pravý patrí medzi najdrahšie korenia

Šafran pravý (Crocus sativus), príbuzný našich jarných krokusov, patrí medzi najdrahšie korenia. V súčasnosti viac ako 95 percent produkcie dodáva Irán, kde je súčasťou každodenného života. Ďalšími pestovateľmi sú India, Čína, Maroko, Grécko či Španielsko. Najkvalitnejší pochádza z indického Kašmíru, v Európe ho ale nezoženieme.

15. 08. 2015 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Poctivý dril v bazéne Karinu priviedol k úspechom. (archív rodiny)

Nemala ešte ani pätnásť rokov a už debutovala na paralympiáde

Piešťanka Karina Petrikovičová je prvá a zatiaľ stále jediná zrakovo postihnutá plavkyňa, reprezentujúca Slovensko na paralympiáde. Olympijská premiéra pred siedmimi rokmi v Pekingu jej síce medailu nepriniesla, no potom sa s nimi ako keby roztrhlo vrece.

15. 08. 2015 13:00  |  Šport / Plávanie obsahuje fotogalériu
Lívia Gažová študuje v Estónsku urbanizmus.  (archív L. G.)

Vidiecke premeny (1.)

Piešťanka Lívia Gažová má úchylku neustále čosi zlepšovať - okolie aj seba. Môžete jej nadávať do architektov či aktivistov, je však hrdý lokálpatriot, pracuje pre občianske združenie Spoločne pre Piešťany, píše, číta a v zahraničí študuje urbanizmus.

15. 08. 2015 11:00  |  Rubriky / Región
Alex sa dožil krásnych osemnástich rokov. (archív I.M.O.)

Môj pes bol najúžasnejšie stvorenie na svete...

Takto pred rokom mi zdochol pes. Žiadna tragédia, dožil sa krásnych osemnástich rokov. K Alexovi som prišla ako slepé kura k zrnu. Priateľky ho kúpili kamarátke k narodeninám (ešte na starom rínku), ale mama jej ho nedovolila. Vtedy sme sa zrážali v Radegaste (piváreň na starej tržnici) a tri dni tam koloval z ruky do ruky. Skoro ho odobrali od matere, ešte maličkého, ledva chodil. Zúfalé baby nevedeli, čo s ním a že či nemôže na jednu noc k nám. Ja že ok, ale čo potom?

15. 08. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do Vily Dr. Lisku vedie veľa schodov... (am)

Nový seriál: Spoznávame poschodia... (9.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

14. 08. 2015 16:06  |  Piešťany / Aktuálne

Mladík obvinený z výtržníctva a ublíženia na zdraví

Piešťanskí policajti obvinili z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva 18 ročného Bratislavčana. Podozrivý je z toho, že koncom marca v obedných hodinách fyzicky napadol v meste Piešťany, pred vchodom do rodinného domu, 23 ročného muža. Bez slov vytiahol nôž a muža porezal na krku a ruke. Jeho zranenia si vyžiadali lekárske ošetrenie a následné liečenie. Obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri roky.

14. 08. 2015 14:55  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 33/2015

14. 08. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Vodnopólisti KVP Piešťany môžu na kúpalisku Eva trénovať osem mesiacov v roku. (T. Horký)

Predseda vodnopólistov Ľ. Kubán: Krytý bazén treba riešiť uvážene, nie pod tlakom

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla okrem hokejových fanúšikov vystúpili aj zástupcovia plávania v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Apelovali preto na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie. Okrem plavcov sa však táto problematika dotýka aj vodnopólistov, preto sme požiadali predsedu Klubu vodného póla (KVP) Piešťany Ľudovíta Kubána, aby sa k situácii vyjadril.

14. 08. 2015 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Zázvorníky nemusia byť na stole len cez Vianoce. (vd)

Recepty starých materí: Zázvorníky

Prinášame vám seriál receptov našich starých materí. Dávne jedlá z múky, kapusty, masti, zemiakov, fazule a iných tradičných surovín sa stále objavujú na stoloch v domácnostiach krakovianskych gazdiniek. Ak máte doma viacero šikovných rúk, niekedy stačia aj dve, skúste si upiecť zázvorníky. Aj keď nie sú Vianoce, určite nimi potešíte svoje kamarátky, ktoré k vám prídu na kávičku.

14. 08. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
ilustr. foto (red)

Budúci týždeň bude na európskych cestách viac policajtov

Vodiči musia v týždni od 17. do 23. augusta počítať na európskych cestách s väčším množstvom policajtov. Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, ktorá združuje služby dopravnej polície európskych štátov, totiž organizuje spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu, informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. V polovici týždňa sa k dopravnej akcii pridá i akcia železničných policajtov, ktorí budú kontrolovať dodržiavanie predpisov v prípade správneho parkovania áut v blízkosti železníc.

14. 08. 2015 11:17  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Supa)

Prietoky na Váhu sú znížené

S hydrologičkou Zuzanou Danáčovou zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sme sa porozprávali o aktuálnych stavoch vody v slovenských riekach. Dozvedeli sme sa, že prietoky sú znížené.

14. 08. 2015 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (red)

Kam za športom

Kam za športom 15. 8. - 16. 8. 2015

14. 08. 2015 10:00  |  Šport / Kam za športom
Predseda OZ Hrad Tematín M. Choma (vľavo) spolu so zahraničnými dobrovoľníkmi. (archív OZ Hrad Tematín)

Na obnove Tematínu pracovali aj zahraniční dobrovoľníci

I napriek horúčavám sa práce na hrade Tematín ani toto leto nezastavili. Pri stabilizácii okna na severnom paláci, ďalších úpravách klenby stredovekej zásobárne vody v južnom paláci, vypĺňaní kaverny pod západnými oknami a množstve ďalších murárskych či zabezpečovacích robôt ruku k dielu priložili i dobrovoľníci z Česka, Poľska, ale aj zo Španielska.

14. 08. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
Jarmila, pes Z. Belisovej z Topoľčian, trhá rukáv figuranta J. Sekáča. (V. Dusíková)

Na Bodone urobili skúšky štyri najlepšie psy

Sedemnásť psovodov s 12 psami zo Slovenska i Čiech strávilo týždeň plný výcviku svojich štvornohých miláčikov v kynologickom areáli na piešťanskej Bodone. Výcvikový tábor vyvrcholil v sobotu 8. augusta skúškami podľa národného skúšobného výcvikového poriadku, označeného písmenami SVV. Rozhodkyňa Silvia Marková potvrdila vykonanie skúšok SVV1 a SVV2 najlepšie vycvičeným psom.

14. 08. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 22361
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa