Všetky články

Deň Zeme je vhodný na poukázanie na globálne problémy

Deň Zeme, ktorý svet oslavuje dnes - v pondelok 22. apríla, je vhodnou príležitosťou na, ako podnietiť verejnosť k aktivite a vzbudiť v nej záujem o globálne problémy našej planéty.

22. 04. 2013 08:17  |  Správy / Aktuálne
Ako chutí masala

Kniha týždňa: Ako chutí masala

Dávame do pozornosti zaujímavú knižnú novinku Ako chutí masala(Michaela Samant).Vydalo vydavateľstvo MOTTO v edícii Príbehy písané s chuťou. Pútavé rozprávanie o tom, aké to je vymeniť maminu bábovku a sviečkovú za indické puri bhaji, ale aj o tom, čo všetko so sebou môže priniesť začiatok „nového života“ v Indii…

22. 04. 2013 08:09  |  Kultúra / Kniha
Pri Trnave spadol dvojmiestny vrtuľník.

Pád vrtuľníku pilot neprežil

Trnavskí hasiči zasahovali v nedeľu 21. apríla predobedom pri nehode vrtuľníka v blízkosti letiska pri Trnave. Po príjazde na miesto udalosti hasiči zistili, že ide o dvojmiestny ultraľahký vrtuľník, v ktorom sa nachádzali dve osoby.

22. 04. 2013 08:05  |  Správy / Aktuálne
Žiaci zachránili mláďa večernice.

V škole našli mláďa večernice

Vo štvrtok 11. apríla počas prestávky zbadal jeden zo žiakov Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch netopiera spadnutého pri schodoch. Všetky deti obdivovali malú hnedú zamatovú guľôčku s čiernymi krídelkami.

21. 04. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V utorok 9. apríla 2013 o 5.12 h sa v piešťanskej pôrodnici narodil Lenke Ferenčákovej a Vladimírovi Juricovi z Vrbového prvý syn Vladimír (3070 g, 51 cm). Dieťatku pomohla na svet MUDr. Petra Straková. Srdečne blahoželáme!

21. 04. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
V kulturáku v Krakovanoch sa zabávalo v retro štýle. (Erik Ďuriš)

V Krakovanoch sa zábavalo v retro štýle.

KRAKOVANY- V sobotu sa v kultúrnom dome v Kakovanoch konala retro diskotéka ktorú už tradične oraganizuje základná škola v Krakovanoch. Oraganizátori pripravili klasickú večeru v podobe guláša, jaterníc a klobás. Vypredaný KD sa zabával v rytme hitov z 80. a 90. rokov. Počas večera sa zvolili najRETROmuža a najRETROženu. Skvelá zábava trvala do skorých ranných hodín.

21. 04. 2013 05:02  |  Kultúra / Akcie
Sobota v Auparku patrila svadobným a spoločenským šatám. (Erik Ďuriš)

Sobota v Auparku patrila prezentácii svadobných šiat.

PIEŠŤANY- Sobota popoludní patrila v obchodnom centre Aupark módnej prehliadke svadobných šiat. Táto akcia sa uskutočnila v rámci svadobných dní ktoré práve prebiehajú. Kolekciu svadobných ale aj spoločenských šiať prezentoval salón Ľubica. Ešte do zajtrajšieho dňa máte možnosť si pozrieť prezentácie firiem, ktoré sa zaoberajú prípravou svadieb. Preto ak pripravujete svadbu určite sa príďte inšpirovať.

20. 04. 2013 21:56  |  Správy / Aktuálne
Panoráma najväčšieho mesta Nového Zélandu Auclandu s pohľadom na záliv Hauraki Gult.

Chlapík z Ostrova pri Piešťanoch má rád ostrovy

Právnik Jozef Bolješik občas prekročí hranice všedných dní. Kým napríklad minulý rok pátral po stopách Mórica Beňovského na Madagaskare, tento rok sa na mesiac vybral k protinožcom. Vraj rád si plní sny a potom - „je to hrozne ďaleko, len let trvá dvadsaťtri hodín čistého času,“ prezradil nám s úsmevom cestovateľ. Chlapíka z Ostrova to očividne ťahá k ostrovom. Hlavnými ťahákmi jeho putovania sa stali Tasmánia a Nový Zéland.

20. 04. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Piešťanské žiačky úspešne zvládli celoslovenské kolo súťaže Odysea mysle.

Časoletky zo ZŠ na Vajanského strieborné

Celoslovenského kola súťaže Odysea mysle, ktorá sa konala v Komárne 5. až 7. apríla, sa ako jediné z piešťanských škôl zúčastnili žiačky 6. A triedy zo ZŠ M. R. Štefánika na Vajanského ulici. Obsadili striebornú priečku.

20. 04. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
V nákupnom centre Aupark prebiehajú tento víkend svadobné dni.  (Erik Ďuriš)

Svadobné dni v Auparku už tento víkend

PIEŠŤANY- V obchodnom centre Aupark sa tento víkend konajú svadobné dni. V sobotu o 15:00 sa môžete prísť pozrieť aj na módnu prehliadku svadobných šiat. Okrem nej na vás bude čakať čokoládová fontána, sladká torta a zaujímavé prezentácie firiem ktoré, sa postarajú o váš svadobný deň.

19. 04. 2013 20:38  |  Správy / Aktuálne
Pamäť vody (zdroj: snd.sk)

Pamäť vody pozná osudy troch sestier

Trpkú komédiu súčasnej škótskej autorky, ktorá za ňu získala prestížnu Olivierovu cenu za najlepšiu anglickú komédiu Pamäť vody uvedú v Dome umenia. Predstavenie si budete môcť pozrieť už vo štvrtok 25. apríla o 19.00 hodine. Divadelná hra nie je vhodné pre deti do 15 rokov.

19. 04. 2013 13:09  |  Rýchly výber / Pozvánky

Hotelka uspela v hodnotení škôl

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zostavil na základe Testovania 9 a výsledkov maturitných skúšok v roku 2012 rebríček základných, stredných odborných škôl a gymnázií. Okrem toho hodnotil i školské výsledky dosiahnuté za posledné štyri roky. V oboch prípadoch sa jedna z piešťanských škôl umiestnila na popredných priečkach. Je ňou Hotelová akadémia Ľ. Wintera (HAĽW).

19. 04. 2013 12:07  |  Správy / Spoločenská rubrika

Za parkovanie sa má platiť už aj v Hlohovci

Hlohovec po vzore iných miest spoplatní parkovanie v centre. Za hodinu parkovania na Námestí sv. Michala a na Ulici M. R. Štefánika zaplatia vodiči 50 centov, platiť sa bude počas pracovných dní od 8:00 do 16:30. O zavedení plateného parkovania budú rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva tento týždeň. Diskusiu o takomto riešení však viedli už niekoľko rokov.

19. 04. 2013 12:06  |  Správy / Aktuálne
ilustračná fotografia

Poslanci prideľovali dotácie

Mestskí poslanci na zasadnutí zastupiteľstva odsúhlasili pridelenie finančných prostriedkov v rámci mestských dotácií pre žiadateľov, ktorí na projekty žiadali viac ako tisíc eur. Mestská dvadsaťpäťka na aprílovom stretnutí rozhodla aj o pridelení peňazí pre Klub vodného póla Kúpele Piešťany na prevádzku letnej sezóny na kúpalisku Eva.

19. 04. 2013 11:03  |  Správy / Aktuálne
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 16/2013

Piešťanský týždeň inzercia

19. 04. 2013 09:03  |  Rýchly výber / Inzercia

Cesty v kraji majú byť o mesiac bez výtlkov

Cesty v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) budú do polovice mája bez výtlkov. Po rokovaní krajského parlamentu to povedal predseda kraja Tibor Mikuš. Všetky výtlky a nerovnosti majú cestári podľa neho už podrobne zmapované. Na ich opravu budú potrebovať 1,9 milióna eur, asi polovicu dostal kraj od štátu. Vláda rozdelila medzi kraje osem miliónov eur určených na riešenie stavu ciest po zime, TTSK dostal z tohto balíka 914-tisíc eur.

19. 04. 2013 08:16  |  Správy / Aktuálne

Jarný vrbovský jarmok

Už zajtra, teda v sobotu 20. apríla bude vo Vrbovom jarmok. Na jar sa do mesta pod šikmou vežou zídu ľudia zo širokého okolia, aby zažili čarovnú atmosféru predaja všelijakých vecí od výmyslu sveta. O príjemnú atmosféru sa postarajú Vrbovanka, Neznámi, Borovienka a folkloristi z Lusku.

19. 04. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
pozvanka ked si vymyslam

VRBOVÉ - Keď si vymýšľam – súťaž sci fi poviedok

V Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom vyhodnotia najvydarenejšie poviedky 14. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže sci-fi s názvom Keď si vymýšľam.Z víťazných prác aj tento rok zostavia zborník, ktorého krst spolu s vyhodnotením bude vo štvrtok 18. apríla o 14.00 hodine v aule gymnázia.

18. 04. 2013 13:00  |  Správy / Aktuálne

Trnavský jarmok bude v tomto roku iný

Trnavský jarmok v tomto roku doplatí na rekonštrukciu pešej zóny, ako aj na predaj pozemku pod tradičným miestom so stánkami s občerstvením pri futbalovom štadióne. Stánky budú umiestnené na viacerých uliciach, okrem toho ich bude menej. Chýbať bude aj jedno miesto pre kolotoče. Radnica preto ráta s menšími tržbami a menším ziskom oproti minulému roku. Tradičný jarmok sa bude konať v septembri. Jeho organizačné zabezpečenie schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

18. 04. 2013 12:46  |  Správy / Aktuálne

Chystáte sa na Jurka?

Nitrianska Blatnica - Tradičná svätojurajská púť k Rotunde sv. Juraja v Nitrianskej Blatnici sa uskutoční už v nedeľu 28. apríla. Svätú omšu so začiatkom o desiatej hodine dopoludnia celebruje Mons. Peter Brodek, generálny vikár Nitrianskej diecézy.

18. 04. 2013 12:10  |  Správy / Región
Aj v Piešťanoch pribudli tri stromčeky minulý rok v areáli Gymnázia Pierra de Coubertina, rýľ si pri jednom z nich vyskúšali minister  školstva Dušan Čaplovič, predseda TTSK, Tibor Mikuš a zástupca riaditeľa školy, Ján Šmída. (vd)

Vďaka ekologickej iniciatíve pribudli tisícky stromov

Viac ako 26-tisíc stromov a kríkov pribudlo v rokoch 2006 až 2012 v Trnavskom kraji v rámci ekologickej iniciatívy Mladé stromy pre Slovensko. Školské hospodárstvo Piešťany má pripravených ďalších 20-tisíc okrasných listnatých a ihličnatých drevín, ktoré vedenie Trnavského samosprávneho kraja najnovšie ponúka obciam a občianskym združeniam. Poslancov kraja o tom informoval jeho predseda Tibor Mikuš.

18. 04. 2013 10:38  |  Správy / Aktuálne
Stačí povedať "áno". (J. Halas)

Svadobný víkend v Auparku 1

Na budúce nevesty, ale aj na všetky milovníčky krásnych šiat, líčenia a všetkého, čo k svadbám patrí, čaká počas Svadobných dní pestrý program. Začne sa už tento piatok 19.apríla. Stačí povedať „áno“ a o zaujímavý víkend máte postarané...

18. 04. 2013 10:25  |  Správy / Aktuálne
Darcovia prišli do Vrbového aj z Čachtíc. (Viera Dusíková)

Vo Vrbovom sa po prvýkrát konal hromadný odber krvi

Najvzácnejšiu tekutinu v piatok 12. apríla odovzdalo pracovníkom prenosnej transfúznej stanice z Trnavy 48 bezpríspevkových darcov. Krv odovzdal aj primátor mesta Ján Jánoška. Viac ako polovicu tvorili ženy a medzi dlhoročnými darcami sa objavilo aj jedenásť maturantov zo Strednej odbornej školy vo Vrbovom.

18. 04. 2013 10:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Zľava: Konateľ spoločnosti Stavhit, Samuel Žák (druhý zľava) odovzdal sto eur Erikovi Chynorackému,  Adriane Šmýkalovej a Lucii Drličkovej (vpravo).

Víťazi si kúpia gril, permanentku na hokej a veselý víkend

Traja víťazi našej tipovacej súťaže finalistu hokejovej extraligy si v piatok popoludní prevzali odmenu. Sto eur si z rúk konateľa generálneho dodávateľa stavieb – Stavhit, Samuela Žáka prevzali v sídle spoločnosti v budove Enzo na starom trhovisku Lucia Drličková z Rakovíc, Erik Chynoracký z Veľkých Kostolian a Piešťanka Adriana Šmýkalová.

18. 04. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne
Autormi reprezentačnej farebnej publikácie sú  Miloš Marek, Róbert Bača, Jozef Radošinský, Miroslav Kazík, Pavel Uher, Ivan Baráth, Anton Javorka, Anton Bolješik a Vladimír Turan.

Moravany získali prvenstvo za monografiu obce

Moravany nad Váhom - V siedmom ročníku prestížnej celoslovenskej súťaže Slovenská kronika 2012 zvíťazila v kategórii vedecká a vedecko-popularizačná monografia obce monografia Moravany nad Váhom od najstarších čias po dnešok.

18. 04. 2013 06:26  |  Správy / Región
lgh1

LE GRANDE HOUSE - najznámejšie tanečné podujatie na Slovensku

Utorok 30. apríla, v deň pred 1. májom, už 4krát privítame v piešťanskom Cotton Clube najznámejšie a najdlhšie fungujúce tanečné podujatie na Slovensku, ktoré bolo usporiadané viac ako 300 krát a to v 3 krajinách.

17. 04. 2013 23:52  |  Rýchly výber / Pozvánky obsahuje video
City Fest 17. 5. - 19.5. 2013

City Fest odštartuje oslavy 900.výročia Piešťan

Pri príležitosti 900. výročia prinášajú organizátori, ktorými sú mesto Piešťany, B&R GROUP s.r.o. a RUKAHORE agency multižánrový open air festival. Konať sa bude 17.-19. mája na Námestí slobody a Rázusovej ulici v Piešťanoch. Práve umiestnenie do tohto výnimočného priestoru odzrkadľuje posolstvo festivalu. Podujatie má byť pre ľudí a o ľuďoch, pretože práve oni tvoria mesto a jeho atmosféru. Podujatie je taktiež o vytváraní partnerstiev a preto sme sa aj my rozhodli spojiť svoje organizácie do spoločného projektu.


17. 04. 2013 17:31  |  Správy / Aktuálne
Chata v Moravanoch nad Váhom zhorela do tla.

Nad ránom zhorela chata nad Striebornicou

Na ohlasovňu požiarov v Piešťanoch bol 17. apríla o 03.40 hod ohlásený požiar chaty pri obci Moravany nad Váhom. Príčina vzniku požiaru ako aj priama škoda spôsobená požiarom je v štádiu zisťovania.

17. 04. 2013 15:40  |  Správy / Aktuálne
Rybky i vtáčiky z hliny sú vo farbách fínskej zástavy. Foto: E. Ďuriš

Na námestí viseli fínske rybky a vtáčiky

Až z Fínska sa prišli pozrieť na slovenské školstvo pedagógovia a riaditelia z tamojších škôl. V Piešťanoch navštívili Základnú školu na Brezovej ulici.

17. 04. 2013 14:15  |  Správy / Aktuálne
Obnova chodníka: Šesť líp a jednu soforu nahradia 18 okrasnými višňami.

Lipy nahradia višňami v chodníku za 80 500 eur

V piatok 5. apríla namiesto včiel bzučali v mestskom parku a na Nálepkovej ulici v Piešťanoch píly. Na ľavej strane ulice vedúcej od okružnej križovatky pri Auparku smerom k hotelu Eden zmizlo do nenávratna sedem vzrastlých stromov. Prekážali pri obnove chodníka, drevo si vzala firma, ktorá realizuje rekonštrukciu.

17. 04. 2013 13:50  |  Správy / Aktuálne
Piešťanci strácajú na prvú Sereď iba dva body. Foto: B. Dedičová

Futbalisti PFK prvýkrát na jar zvíťazili - v Bratislave 2:0

V 21. kole tretej futbalovej ligy cestovali hráči PFK Piešťany do Bratislavy, kde v sobotu hrali proti domácemu Dominu. Po prvýkrát sa Piešťancom podarilo na jar zvíťaziť. Tri body si tak po výhre 2:0 odniesli hostia a v tabuľke sú tretí s dvojbodovou stratou na prvú Sereď.

17. 04. 2013 12:45  |  Správy / Aktuálne
Basketbalistky si vyskúšali, aké je to obsluhovať a robiť kávu v piešťanskej pražiarni kávy Classic coffee. Foto: L. Duračka

Premiérová sezóna sa Čajkám vydarila

Novovytvorený piešťanský basketbalový tím s názvom Piešťanské Čajky sa predstavil v uplynulej sezóne premiérovo v najvyššej slovenskej súťaži - extralige. Počínal si viac než dobre, keď sa dostal aj do nadstavbovej časti - maďarsko-slovenskej ligy, kde sa stretol so skúsenými euroligovými družstvami. V extralige obsadili Čajky piate miesto, keď vypadli vo štvrťfinále play-off v súboji so Spišskou Novou Vsou.

17. 04. 2013 11:51  |  Šport / Basketbal

Primátor Trnavy bude mesačne zarábať 4 276 eur

Primátor Trnavy Vladimír Butko (KDH) bude mesačne zarábať 4 276 eur, čo je približne o sto eur viac ako doteraz. Jeho základný plat tvorí 3,19 násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR, ktorá bola v minulom roku 805 eur. Mestské zastupiteľstvo mu základný plat zvýšilo o 66,5 percenta.

17. 04. 2013 11:04  |  Správy / Aktuálne
Historickú návštevu Piešťan prezidentom Eduardom Benešom dokazuje jeho podpis.

Prepis kroniky do elektronickej podoby trval dva roky

Presne 3665 strán prepísaných wordovským typom písma do počítača z dvanástich zväzkov hrubých kníh mapujúcich históriu Piešťan od roku 1933 až do roku 2011. To je bilancia, výsledok ktorej mesto predstaví pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 30. mája.

17. 04. 2013 10:48  |  Správy / Aktuálne

Odštartovala letná tenisová sezóna

Od utorka sa na dvorcoch Tenisového klubu Kúpele Piešťany začalo prvé medzinárodné podujatie letnej sezóny, už 35. ročník Profstav Slovakia cup.

17. 04. 2013 09:45  |  Šport / Tenis
Piešťanskí plavci si odniesli zo Žiliny dokopy 22 medailí. Foto: (eb)

Medailoví masters plavci kúpeľov

Za účasti 286 pretekárov zo 66 klubov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Maďarska a Ukrajiny sa počas víkendu 6.-7. apríla uskutočnili v 50-metrovom bazéne v Mestskej krytej plavárni v Žiline Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní masters. Oddiel Kúpele Piešťany reprezentovali Lucia Vachanová, Anna Kičinová, Pavol Škodný, Milan Brňo, Karol Jurák a Lukáš Vachan.

17. 04. 2013 08:41  |  Šport / Plávanie
Žehlička BOSCH PHS866 s vibračným alarmom, ktorý upozorní na možné poškodenie vlasov a pomáha chrániť vlasy.

Vyhrajte žehličku na vlasy od Domossu

V celoročnej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v Piešťanskom týždni v spolupráci so spoločnosťou Domoss Piešťany hráte o kvalitné domáce spotrebiče značky Bosch. Okrem toho môžete každý mesiac vyhrať pomocníkov pre svoju domácnosť tej istej značky. Marcovou výhrou bol ručný šľahač, v tomto mesiaci môžete získať žehličku na vlasy.

16. 04. 2013 17:00  |  Správy / Aktuálne
Dj Fresh aka Dan Stein je považovaný za vizionára tanečnej scény.

GRAPE festival: Legenda drum and bassovej scény Dj Fresh

Grape festival predstavuje ďalšie veľké meno tanečnej scény. Do Piešťan príde legenda a zakladateľ drum and bassovej scény Dj Fresh.

16. 04. 2013 16:00  |  Kultúra / Hudba
Miroslav Donutil... Treba viac slov?

Donutil predvedie One man show

Miroslav Donutil... Treba viac slov? Veď, kto by tohto vynikajúceho herca a skvelého rozprávača nepoznal? Obľúbený český herec sa predstaví vo svojom novom programe a svojimi príhodami a ich geniálnym podaním divákov v Dome umenia určite dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať. Nenechajte si ujsť novú show aktuálne najlepšieho českého rozprávača a zabávača, ktorý do Piešťan príde už túto stredu 17. apríla o 19.00 hodine.

16. 04. 2013 13:04  |  Kultúra / Divadlo
Ilustračná foto

Tomáš Tatar: V Európe máme lepších fanúšikov, ako v Amerike

V piešťanskom drese sa v aktuálnej sezóne hokejovej Tipsport extraligy prestavil aj mladý slovenský reprezentant zo zámorského tímu NHL Detroitu Red Wings Tomáš Tatar. Iba počas ôsmich zápasov dokázal streliť päť gólov a na ďalších päť prihrával.

16. 04. 2013 13:02  |  Šport / Hokej obsahuje video
Názory všetkých poslancov sa dočítate v najnovšom čísle Piešťanského týždňa, ktoré je oddnes v predaji. (ip)

Piešťanskí poslanci: Nemáme informácie o zrušení školy

Situácia, ktorá sa vyostrila pre Základnú školu (ZŠ) Milana Rastislava Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, je istým spôsobom raritou: Rozvášnení rodičia žiadajú jej zachovanie, vedenie mestského úradu (MsÚ) tvrdí, že nechce zrušiť žiadnu školu.

16. 04. 2013 11:27  |  Správy / Aktuálne
Ilustr. foto

Vodičovi z Krakovian namerali 3,25 promile alkoholu

Obvineniu z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 33-ročný muž z Krakovian, ktorému pri kontrole policajti v krvi namerali 3,25 promile alkoholu. Obvinený muž šoféroval opitý osobné auto v noci z nedele na pondelok medzi obcami Veľké Orvište a Bašovce. Obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

16. 04. 2013 11:14  |  Správy / Čierna kronika
Rema Cicutta zvolili za predsedu ZMO, región JE Jaslovské Bohunice

Primátor mesta Piešťany šéfuje združeniu miest a obcí

Na 23. sneme Združenia miest a obcí, región Jaslovské Bohunice si vo štvrtok 11. apríla 2013 starostovia miest zvolili svojho predsedu. Stal sa ním primátor mesta Piešťany Remo Cicutto.

16. 04. 2013 09:39  |  Správy / Aktuálne
Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch má už zastaralé a často sa kaziace CT-čko. (vd)

CTčko v nemocnici opäť spojazdnili

Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch sa musela v posledných týždňoch spoľahnúť na ochotu nielen trnavských kolegov. Borili sa totiž z problémom – nefunkčným prístrojom počítačovej tomografie (CT). Podľa informácií riaditeľky nemocnice Márie Domčekovej CTčko už od minulého štvrtku 11. apríla je funkčné a v prevádzke.

16. 04. 2013 09:27  |  Správy / Aktuálne
Vo veľkej rýchlosti idúc z diaľnice preletel vodič  Škody Superb cez okružnú križovatku pri hypermarkete Tesco a narazil do stromu, pritom poškodil dve autá a lampu elektrického osvetlenia.

Vodič Škody Superb preletel cez križovatku a zastal v strome

V sobotu 13. apríla o tretej v noci sa druhýkrát narodil vodič osobného auta Škoda Superb s pražskou poznávacou značkou. Vo veľkej rýchlosti idúc z diaľnice preletel cez okružnú križovatku pri hypermarkete Tesco, vo vzduchu nabral lampu elektrického osvetlenia, tá spadla na odstavené motorové vozidlo značky Mercedes a akoby nestačilo, auto pokrčilo aj Peugeota a nakoniec sa zadnou časťou zapichlo do stromu.

16. 04. 2013 00:00  |  Správy / Aktuálne
ilustračná fotografia

Kúpte si Piešťanský týždeň, určite sa tam dočítate, že...

Týždeň uplynul rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niekto ho prežil na plný plyn, iný možno troška pribrzdil a vychutnal si napríklad šálku voňavej kávy či bylinkového čaju. Redaktori Piešťanského týždňa ani teraz nezaháľali s rukami za chrbtom, naopak - s vystrčeným fotoaparátom cvakali jednu akciu za druhou. Už zajtra sa o tom presvedčíte v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

15. 04. 2013 13:11  |  Správy / Najbližšie číslo
Nikoleta Duchoňová (zdroj: forza.sk)

Vicemisskou je Trebatičanka Nikoleta Duchoňová

Len málokto z Piešťancov tušil, že medzi finalistkami Miss Slovensko 2013 je aj bývalá Piešťanka, v súčasnosti Trebatičanka 19-ročná Nikoleta Duchoňová. Sympatickej 171 centimetrov vysokej plavovláske v nedeľu 14. apríla nasadili korunku prvej vicemiss.

15. 04. 2013 10:56  |  Správy / Aktuálne
Socha budovateľa slávy piešťanských kúpeľov si leží v tráve... (Viera Dusíková)

Winter si cez víkend poležal na trávniku

Počas uplynulej nedele bolo popoludní v okolí Skleného mosta toľko ľudí, akoby sa konalo otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Tí, čo prechádzali cez park k mostu si určite všimli spadnutú drevenú plastiku Ľudovíta Wintera. Z betónového podstavca Winter vyskočil do trávy, kde si poležal až do pondelkového rána. Či už ho do polohy ležmo prevrátili ľudia, alebo silný vietor, nie je dôležité. Možno chcela socha byť tvárou bližšie k jarou voňajúcej zemi...Bude tam dlho?

15. 04. 2013 10:00  |  Správy / Aktuálne
V Hlohovci zhorelo auto.

V Hlohovci zhorelo auto

Hasiči z Hlohovca zasahovali v pondelok 15. Apríla po jednej hodine v noci pri požiari motorového vozidla. Po príjazde na miesto štyria príslušníci z technikov zistili, že ide o požiar auta, ktorý sa šíril na ďalšie vedľa zaparkované vozidlá.

15. 04. 2013 09:47  |  Správy / Čierna kronika
Recepty z farmárskeho trhu

Kniha týždňa: Recepty z farmárskeho trhu

Dávame do pozornosti kuchársku knihu, aká tu doteraz chýbala. Je ňou publikácia s výstižným názvom Recepty z farmářského trhu (2. díl) od autorky Hany Michopulu.

15. 04. 2013 08:29  |  Kultúra / Kniha
Články 4101 - 4150 z 15098