Všetky články

Milan Michalík oslávil v stredu prvý máj v Piešťanoch, ešte v sobotu ráno si na päťke škole zahral futbal a večer už ležal na chodníku. Vtedy bol ešte živý...

Našli mŕtveho muža - AKTUALIZOVANÉ

Polícia potvrdila, že mužom, ktorého dnes ráno objavili ležať bez známok života na chodníku pred stanicou, je 46-ročný bezdomovec Milan M. z Veselého. Tí, čo ho v Piešťanoch poznali, ho považovali za milého, bezprostredného a veselého chlapíka, ktorý si rád zahral futbal, rád tancoval na všetkých mestských podujatiach, rád komentoval futbalové i hokejové zápasy. Veľa rozprával, často menil svoje oblečenie i klobúky, no v poslednej dobe to s "Milankom" šlo dolu vodou. Opíjal sa, prijal akýkoľvek štamperlík...Svoj posledný dopil vrchovato, až pretiekol...RIP

06. 05. 2013 13:46  |  Správy / Aktuálne
Pohoda

Pohodový Nick Cave – filmy, klipy a hudba

Posledná májová sobota bude v bratislavskom Centre pre súčasné umenie A4 - nultý priestor patriť jednému z najznámejších interpretov (nielen) tohtoročného letného festivalu Bažant Pohoda – Nickovi Caveovi.

06. 05. 2013 13:41  |  Rýchly výber / Pozvánky
Ilustračné foto

Koncert pre „havranov“ je zrušený

„Na základe oznámenia promotérskej agentúry koncertu Od Tatier k Dunaju, v rámci ktorého mali v stredu 8. mája v piešťanskej Easton Aréne vystúpiť Vašo Patejdl a Jano Baláž so skupinou Starmania, musíme s poľutovaním oznámiť fanúšikom, že koncert sa z technických príčin nekoná“, informovala webová stránka ŠHK 37 Piešťany. Organizátori ho venovali piešťanským hokejistom, ktorí počas uplynulej sezónne dosahovali v extralige vynikajúce výsledky.

06. 05. 2013 13:40  |  Správy / Aktuálne

Prechádzky Parížom v pasteloch a fotografiách

V Dome umenia otvoria v utorok 7. mája o 17.00 hodine výstavu s názvom Prechádzky Parížom. Výtvarníčka Eva B. Linhartová predstaví kolekciu svojich obrazov a Radek Bachratý zase svojimi fotografickými dielami.

06. 05. 2013 13:28  |  Rýchly výber / Pozvánky
Hlavná ulica, Trnava. Ilustračná foto

Centrum Trnavy sa zmení na rozkvitnutú záhradu

Na rozkvitnutú záhradu sa zmení vo štvrtok a piatok centrum Trnavy, kde bude tradičný kvetinový rínok Májový kvet. Záhradníci budú na Trojičnom námestí ponúkať priesady kvetov, kríkov, subtropických či liečivých rastlín. Pôvodne kvetinové podujatie bude v tomto roku rozšírené aj o predaj zeleninových priesad, úžitkových drevín a záhradnej techniky.

06. 05. 2013 09:29  |  Správy / Aktuálne
Tradičné umelecké remeslá 2012 (Igor Paulech)

Kúpeľný ostrov bude patriť remeselníkom

Ľudoví remeselníci zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Srbska a Macedónska predvedú svoje umenie na piatom ročníku medzinárodného festivalu s názvom Tradičné ľudové remeslá, ktorý bude na Kúpeľnom ostrove od 17. do 19. mája. Všetci budú svoje majstrovstvo ukazovať pred očami divákov, mnohí budú oblečení v ľudových krojoch alebo dobových kostýmoch.

06. 05. 2013 09:11  |  Rýchly výber / Pozvánky

Zriaďovatelia môžu presúvať peniaze na platy medzi školami

Zriaďovatelia škôl môžu presúvať päť percent z peňazí na mzdy učiteľov medzi jednotlivými školami v ich pôsobnosti. Vo výnimočných prípadoch môže riaditeľ školy požiadať aj o použitie piatich percent zo svojho mzdového balíka na prevádzku. Musí mu to však odobriť zriaďovateľ. Vyplýva to z novely zákona o uznávaní odborných kvalifikácií, ktorá nadobudla účinnosť začiatkom mája.

06. 05. 2013 09:07  |  Správy / Aktuálne
Mŕtve telo ležalo na ulici pravdepodobne celú noc. (supa)

Našli mŕtveho muža

Dnes ráno ležal muž pre železničnou stanicou v Piešťanoch. Jeho telo odviezli po pol ôsmej hodine.

06. 05. 2013 08:38  |  Správy / Aktuálne

Vodičské preukazy skupiny B budú platiť aj pre malé motorky

Držitelia vodičského oprávnenia skupiny B, teda na osobné autá, budú môcť po dvoch rokoch od jeho udelenia zároveň viesť aj motorové vozidlá skupiny A1 s automatickou prevodovkou s kubatúrou do 125 centimetrov kubických (cm3). Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorá nadobudla účinnosť začiatkom mája.

06. 05. 2013 08:27  |  Správy / Aktuálne
Prečo? Načo? Ako?

Kniha týždňa: Prečo? Načo? Ako?

Dávame do pozornosti knižnú novinku Prečo? Načo? Ako? Otázky bez odpovedí - laici špekulujú, experti uvádzajú na správnu mieru(Daniel Berger). Vydalo vydavateľstvo Miroslav Spišiak v roku 2013.

06. 05. 2013 08:14  |  Kultúra / Kniha
Na ocenenie Sestra sestier 2012 navrhla Martu Kráľovičovú Asociácia ADOS.

Sestra sestier Marta Kráľovičová je anjelom milosrdenstva

Stala sa osobnosťou Slovenska. Je milá, úprimná, múdra, pracovitá, rozhľadená, dynamická - ochotná pomôcť ľuďom, ktorých kvári choroba, trápi nemohúcnosť. Sestra sestier Marta Kráľovičová z Veľkého Orvišťa stála pri zrode Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS), kde pôsobila 15 rokov ako odborný garant. Teraz pracuje v piešťanskej ADOS agentúre Linda ako sestra koordinátorka.

06. 05. 2013 08:10  |  Správy / Spoločenská rubrika
V Piešťanoch vznikla salse oddaná komunita ľudí rôzneho veku aj zamerania.  (Viera Dusíková)

Salsu v Piešťanoch učí tancovať rodený Kubánec

Salsa im dáva radosť z pohybu, uvoľnenie aj energiu. Len čo zaznejú prvé tóny, v okamihu zabudnú na starosti. Srdce im začne biť v rytme latino tanca. Z jedného imaginárneho bodu vykročí najskôr pravá noha, vráti sa nazad, akoby chcela mať istotu, že je všetko v poriadku. Potom ten istý pohyb, avšak dozadu zopakuje jej dvojníčka.

05. 05. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 22. apríla o 13.30 h sa Ide a Jánovi Marekovcom z Moravian nad Váhom narodil prvý syn Kristián (3460 g, 53 cm). Dieťatku pomohla na svet MUDr. Petra Straková. Srdečne blahoželáme!

05. 05. 2013 08:00  |  Správy / Narodili sa
Majáles na Hubine (Martin Hesko)

Majáles na Hubine

HUBINA - v sobotu, 4. mája, sa v obci Hubina uskutočnili oslavy spojené s výročím pod názvom „Majáles na Hubine!“ V tomto roku Hubina oslavuje 660.výročie prvej písomnej zmienky o obci. Program a sprievodné aktivity sa odohrávali v uliciach obce, pred a v kultúrnom dome a jeho hlavná časť sa uskutočnila v areáli futbalového ihriska.

05. 05. 2013 08:00  |  Správy / Región
Funny Faces opäť odohrali výborný koncert v klube Cotton. (Eriino.sk)

Vysmiate tváre opäť v Cottone

PIEŠŤANY- Piešťanská kapela Funny Faces si opäť zahrala v domácom prostredí. Sobotný kocert sa konal v klube Cotton a dopadol na výbornú! Ľudia sa ako vždy dobre bavili a kapela predstavila aj zopár nových skladieb z pripravovaného albumu.

05. 05. 2013 01:34  |  Kultúra / Akcie
Začiatočníci si môžu odskúšať prvé krokypod dohľadom trénera.

Klub chce dokázať, že golf nie je len pre super boháčov

Od nového roku má golfové ihrisko nového nájomcu. Stal sa ním Golf & Country Club Piešťany, zastúpený Erwinom Lechingerom, ktorý je vo svete golfu jedným z najvyhľadávanejších profesionálnych greenkeeperov v strednej Európe. Nový klub hneď začerstva prináša niekoľko prelomových noviniek. Piešťanský týždeň sa o nich zhováral s manažérom klubu Liborom Buchtom.

04. 05. 2013 09:00  |  Správy / Spoločenská rubrika
Víťazi piešťanskej rybárskej súťaže s organizátormi pretekov.

Rybársky Mivardi Cup pozná svojich víťazov

V mesiaci máj sa začína hlavná rybárska sezóna. Na jej začiatku sa konajú tradičné rybárske preteky. Tento rok je ale predsa len výnimočný. Deti z detských rybárskych krúžkov spolu s vedúcim Jaroslavom Helerom pripravili v spolupráci s výbormi rybárskych organizácii z Piešťan, Vrbového a Hlohovca štvorkolové preteky s názvom Kinder feeder tour.

04. 05. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika

Tieň a voda pomôžu zvieratám prežiť leto

Tieň a voda pomôžu zvieratám prežiť leto v pohode a v bezpečí. Letné horúčavy ich trápia rovnako ako nás, povedala Silvia Čaňová z organizácie Sloboda Zvierat. Pred spaľujúcim slnkom, horúčavou a smädom sa však podľa jej slov nedokážu chrániť. "Nezodpovedné správanie sa majiteľov vedie k dehydratácii, prehriatiu organizmu, k úpalom, dokonca ku kolapsom či úhynu zvieraťa," doplnila.

03. 05. 2013 15:00  |  Správy / Región
Primátor Remo Cicutto a generálny riaditeľ SLK Klaus Pilz spoločne otvorili Kantínu pretvorenú na VIVO.

Kantínu v kúpeľoch vynovili, je z nej VIVO

Známe miesto oddychu a príjemného posedenia - kaviareň Kantína na Kúpeľnom ostrove - prešlo výraznou zmenou. Jej súčasťou je aj zmena názvu na VIVO, no predovšetkým vylepšená gastronomická ponuka a zdokonalený interiér kaviarne, ktorý ako prví ocenili hostia jej slávnostného otvorenia.

03. 05. 2013 14:00  |  Správy / Spoločenská rubrika

Osobnosť Štefánika si uctili pri jeho najstaršej soche

Osobnosť Milana Rastislava Štefánika si v piatok 3. mája pri príležitosti 94. výročia od jeho tragickej smrti pripomenuli v Trnave. Vence k najstaršej Štefánikovej soche na Slovensku položili predstavitelia mesta, samosprávneho kraja, spoločenských organizácií, cirkví a politických strán.

03. 05. 2013 13:49  |  Správy / Aktuálne

V Ahoji zhotovíte čiernobiele snímky

Centrum voľného času Ahoj organizuje fotografické workshopy pod názvom Papierové oko. Ide o fotografickú analógovú techniku, fungujúcu na princípe kamery obscury, kde v zatemnenom priestore cez malú dierku dovnútra preniká svetelný lúč nesúci obraz. Fotenie prebieha pomocou ručne zhotovenej dierkovej komory, ktorá sa nazýva pinhole.

03. 05. 2013 13:07  |  Správy / Spoločenská rubrika
Ropuchy tento rok nemali na milostné hry veľa času.

Žaby už preskákali do Striebornice

Prudký prechod zo zimy do tepla spôsobil i to, že kedysi niekoľko dní trvajúce presúvanie žiab z lesov nad rybníkom Striebornica sa obmedzilo na týždeň. „Hlavný ťah žiab sme zaznamenali počas druhého aprílového týždňa.

03. 05. 2013 12:14  |  Správy / Spoločenská rubrika
SMS inzercia (ilustr. foto)

Inzercia občanov PT 18/2013

Piešťanský týždeň inzercia

03. 05. 2013 11:07  |  Rýchly výber / Inzercia
Posledné mesiace

Predstavenie Posledné mesiace preložené!

Predstavenie Posledné mesiace, ktoré bolo naplánované v programe Domu umenia na 6. mája o 19.00 hodine je preložené!

03. 05. 2013 10:23  |  Správy / Aktuálne
V komédii o troch sestrách si herci zobrali na paškál rodinné vzťahy.

Ukázali, ako sa deti menia na svojich rodičov

V piešťanskom Dome umenia uviedli trpkú komédiu súčasnej škótskej autorky Shelagh Stephensonovej s názvom Pamäť vody. Herci Slovenského národného divadla (SND) rozohrali na divadelných doskách vo štvrtok 25. apríla zložité rodinné vzťahy troch sestier a ich blízkych. O tvrdé slová a štipľavé výrazy nebola v tejto inscenácii núdza.

03. 05. 2013 10:01  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
ilustračná fotografia

Základnú školu M. R. Štefánika nebudú rušiť

Pozitívna informácia pre rodičov a pedagógov základnej školy na Vajanského ulici v Piešťanoch odznela na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

03. 05. 2013 09:30  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Tupolev 134A. (Ján Karásek)

Posledné zbohom piešťanskej atrakcii

5. mája uplynie presne 24 rokov odo dňa, kedy pri letisku inštalovali lietadlo ruskej výroby Tupolev 134A.

03. 05. 2013 09:00  |  Správy / Aktuálne obsahuje video
Mestská polícia Piešťany

Po meste behali v spodnej bielizni

Mestskí policajti spozorovali v stredu 24. apríla po jednej hodine v noci pri Nemocnici A. Wintera skupinku mladých, ktorí sa vyzliekali do spodnej bielizne. Išlo o päť chlapcov z obce Banka a jedno dievča z Veľkého Krtíša, všetci vo veku 18-20 rokov.

03. 05. 2013 08:12  |  Správy / Čierna kronika
Lampiónový sprievod v Piešťanoch  (V. Dusíková)

Lampiónový sprievod aj s Mickeyom a Minnie

PIEŠŤANY - V Piešťanoch sa po desiatkach rokov obnovila tradícia lampiónových sprievodov. Možno práve preto, že skôr narodení si pamätajú čaro pochodov za súmraku s pestrofarebným lampiónom upevneným na paličke, sa na tejto akcii zúčastnili v hojnejšom počte skôr zmienení pamätníci.

03. 05. 2013 08:00  |  Správy / Spoločenská rubrika obsahuje video
Havrani obdarovali piešťanský útulok (Laco Ďuračka)

Havrani darovali piešťanskému útulku svoju odmenu

Ako je už známe, hráči ŠHK 37 Piešťany, boli ocenení cenou ako najlepšie kolektívne družstvo za rok 2012. Za túto cenu získali finančnú odmenu 350 Euro. Havrani však túto odmenu použili na nákup krmiva pre psov a rôznych čistiacich prostriedkov, ktoré venovali piešťanskému útulku.

02. 05. 2013 18:24  |  Šport / Hokej obsahuje video
Kapela Black Diamond (vd)

Black Diamond zahral pod mušľou premiéru novej skladby

Koniec apríla v Piešťanoch patril koncertu hardrockovej formácie Black Diamond. Kapela v zložení Slávo Kotuš, Marián Čapák, Marek Lazarčík a Daniel Kučkovský odohrala v hudobnom pavilóne v mestskom parku hodinový koncert, na ktorom nechýbali aj ich hity z albumu Life On Wheels, aj keď tie išli podľa kapely do stratena, viac vraj teraz u nich frčí španielske El Toro.

02. 05. 2013 16:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video

Funny Faces zahrajú pre domácich

Funny Faces zahrajú pre domácich Piešťanská kapela Funny Faces tento týždeň odohrá posledný klubový koncert roka na domácej pôde. Predstavia sa v sobotu 4. mája v Cotton clube od 21. hodiny. Pre divákov pripravili organizátori malé prekvapenie.

02. 05. 2013 14:00  |  Kultúra / Hudba
Cyklonadšenci z Piešťan otvorili sezónu cyklotúrou na Beckov.

Cyklonadšenci otvorili sezónu, vydali sa na Beckov

Amatérski cyklonadšenci už opäť tak ako po iné roky otvorili svoju cyklosezónu. Stalo sa tak symbolicky - na 1. mája, keď sa na svojich oceľových tátošoch vydali po nádhernom okruhu Piešťany - Ostrov - Podolie - Čachtice - Nové Mesto nad Váhom - Beckov - Hôrka - Hrádok - Lúka - Moravany nad Váhom - Piešťany. Záver tejto trasy bol spojený so zaslúženou odmenou u Dina.

02. 05. 2013 13:00  |  Správy / Spoločenská rubrika

TRNAVA: Začali búrať problémovú bytovku na Coburgovej ulici

Trnava začala búrať bytový dom na Coburgovej ulici, ktorý si jeho obyvatelia sami zničili. Odstránenie trojpodlažného domu v čo najkratšom čase navrhol statik, podľa ktorého je nebezpečný. Radnica ho spevnila silným oporným múrom, ten však obyvatelia v priebehu pol roka rozobrali. Do desiatich dní má byť na mieste bytovky voľná plocha a vysiata tráva. Za búranie zaplatí radnica 37-tisíc eur.

02. 05. 2013 10:53  |  Správy / Aktuálne
Z tejto predajne ukradol zlodej tritisíc eur. (video archív predajne)

Polícia hľadá zlodeja z predajne tabaku v Trnave

Polícia vyšetruje krádež, ktorá sa stala 16. apríla krátko pred pol deviatou večer v Trnave. Doposiaľ neznámy páchateľ využil nepozornosť pracovníčky v predajni tabaku a odcudzil z pracovného pultu finančnú hotovosť. Pretože potenciálne mohol byť zlodej aj z piešťanského regiónu, pozrite sa, či by ste ho nevedeli identifikovať.

02. 05. 2013 10:28  |  Správy / Čierna kronika obsahuje video
Výtvarníci z klubu, ktorý pôsobí pri MsKS, prezentujú v Dome umenia nové diela. (ip)

Výtvarný klub otvoril ďalšiu výstavu

Po prvom cykle výstavy výtvarníkov z klubu, ktorý pôsobí pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch, otvorili v Dome umenia druhú časť tohto podujatia. K slovu sa dostali teraz mladší členovia klubu. Prezentáciu diel otvorili v stredu 24. apríla podvečer.

02. 05. 2013 09:29  |  Správy / Región
Prvomájový retro sprievod v podaní FS Podhoranka z Kočína Lančára.

Podhoranka pripravila parádne prvomájové retro

Folkloristi z Podhoranky si zaobstarali traktor, ozdobili prvomájový alegorický voz, vyrobili si mávadlá a sami sa vyfintili do pracovných odevov. Ich retro prvomájová oslava nemala chybu! Boli tu zväzáci aj robotnícki predáci, odborári, žandári aj baníci.

02. 05. 2013 08:37  |  Správy / Región
Konateľ spoločnosti Stavhit, Samueal Žák si vyhrnul rukávy a pustil sa aj do sadovníckych prác. (vd)

Stavhit: nielen pekné fasády ale aj okolie domu

Slogan spoločnosti Stavhit – Vytvárame krajšie miesto pre život nadobudol konkrétnu podobu aj pri činžiaku na Ulici Adama Trajana v Piešťanoch. Po dokončení kompletnej rekonštrukcie fasády a zateplení naviezli minulý týždeň do okolia činžiaka zeminu, aby vyrovnali terénne rozdiely na čiastočne zdevastovanom trávniku a vytvorili tak podklad pre novú zeleň.

02. 05. 2013 08:00  |  Správy / Aktuálne
Ilustračné foto: (ms)

Hádzanári MHK Piešťany zdolali Dubnicu

V 19. kole privítali piešťanskí hádzanári druhú Dubnicu, na ktorú strácali päť bodov. Piešťanci chceli odčiniť prehraný zápas vo Vajnoroch, kde podľahli súperovi 25:29, čo sa im napokon poradilo a na domácej palubovke vyhrali nad Dubničanmi 32:28. V tabuľke patrí MHK Piešťany s 22 bodmi tretie miesto.

01. 05. 2013 15:22  |  Šport / Hádzaná
Remo Cicutto a Klaus Pilz spoločne otvorili Kantínu pretvorenú na VIVO.

Kantínu v kúpeľoch vynovili, je z nej VIVO

Známe miesto oddychu a príjemného posedenia - kaviareň Kantína na Kúpeľnom ostrove - prešlo výraznou zmenou. Jej súčasťou je aj zmena názvu na VIVO, no predovšetkým vylepšená gastronomická ponuka a zdokonalený interiér kaviarne, ktorý ako prví ocenili hostia jej slávnostného otvorenia.

01. 05. 2013 14:00  |  Správy / Aktuálne
Cibulková je tvárou propagácie šampionátu WTA v Istanbule. Zdroj: www.stz.sk

Cibulková má vlastnú poštovú známku

Tenistka Dominika Cibulková má v Turecku poštovú známku so svojím portrétom. Ide o súčasť propagácie koncoročného podujatia TEB BNP Paribas WTA Championships, ktoré sa v Istanbule uskutoční 22.-27. októbra.

01. 05. 2013 12:45  |  Šport / Tenis
Valla prestrelil múr a loptu umiestnil presne k pravej žrdi.

Futbalisti PFK udelili lekciu juniorom z Nitry

Piešťanskí futbalisti nastúpili v nedeľu popoludní na domácom štadióne v 23. kole tretej ligy proti juniorom corgoňligovej Nitry. Tej sa však v poslednej dobe veľmi nedarí. Piešťanci dokázali streliť až štyri góly, z čoho tri v prvom polčase - postarali sa o ne Ulrich, Galba a Kuba. Víťazstvo PFK 4:0 zavŕšil vynikajúco technicky kopnutým priamym kopom Valla.

01. 05. 2013 11:42  |  Šport / Futbal
fajcenie 18

Fajčenie študentov - nekončiaci problém

Poslanec za stranu Smer-SD Milan Máček na poslednom rokovaní piešťanského zastupiteľstva opäť otvoril problematiku fajčenia študentov vo vnútroblokoch obytných častí v centre mesta. Rovnaké upozornenie vedeniu škôl Gymnázia Pierra de Coubertina a Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) a tiež mestským policajtom smeroval na stretnutí poslancov presne pred rokom.

01. 05. 2013 10:33  |  Správy / Aktuálne
Zuzana Vráblová sa postavila na najvyšší stupeň víťazov.

Wakeskaterka Zuzka Vráblová vyhráva aj v Amerike

Piešťanská rodáčka Zuzana Vráblová, úradujúca majsterka sveta, Európy i Slovenska vycestovala po prvýkrát pred troma týždňami do Ameriky. Minulý týždeň sa už zúčastnila pretekov, ktoré, ako inak, vyhrala. Ani iný štýl jazdy, náročnejšie prekážky a silnejšia konkurencia jej nezabránili vybojovať si prvé miesto. So Zuzkou sme sa telefonicky spojili a opýtali sa, ako sa jej páči v Amerike.

01. 05. 2013 09:47  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustračné foto.

Vrbovčania prehrali v Nových Zámkoch 0:2

V 23. kole tretej najvyššej futbalovej súťaže Vrbové stále oslabené pre zranenie a maródku niekoľkých hráčov nastúpilo v Nových Zámkoch odhodlané zohrať dobrý výsledok. Vrbovčania napokon však nedokázali streliť ani jeden gól, zatiaľ čo domáci vsietili až dva. Tri body si teda hostia nevybojovali a s 24 bodmi figuruje MFK na dvanástej priečke.

01. 05. 2013 08:02  |  Šport / Futbal
Lietadlo pri letisku

Lietadlo spred letiska poputuje do múzea

Lietadlo ruskej výroby Tupolev 134 A je pred letiskom už od druhej polovice osemdesiatych rokov minulého storočia. Malo slúžiť ako reštaurácia a byť atrakciou pre návštevníkov mesta. V týchto dňoch z Piešťan definitívne odchádza.

30. 04. 2013 15:34  |  Správy / Aktuálne
Uvažuje sa aj o tom, že Vila Julianna a ďalšie dve zariadenia opatrovateľskej starostlivosti by sa mohli zlúčiť do objektu Lesoparku.

Ako šetria na piešťanskej radnici

Na každom kroku a zo všetkých strán občania počúvajú hlasy vyzývajúce k šetreniu finančných prostriedkov. Deje sa tak i v kúpeľnom meste? Piešťanský týždeň si vyžiadal od radnice prehľad o krokoch, ktoré doposiaľ vykonal, respektíve plánuje urobiť v rámci úspor.

30. 04. 2013 15:06  |  Správy / Aktuálne
Vo vinohrade horelo aj v máji minulého roku.

Na Červenej veži horel vinohrad

V obci Banka na Červenej veži horel v stredu 24. apríla vinohrad aj odstavený pracovný stroj.

30. 04. 2013 13:58  |  Správy / Aktuálne
Vodiči pozor! neparkujte tam, kde to nie je povolené! Môžete dostať papuču! (hj)

Policajti kontrolujú parkovanie - rozdávajú papuče

PIEŠŤANY - Od tohto týždńa bude mestská polícia spolu so štátnou prísnejšie postupovať pri kontrole parkovania v centrálnej mestskej zóne. Na mušku si dnes vzali staré trhovisko.

30. 04. 2013 12:52  |  Správy / Aktuálne
Atmosféra na Pohode býva už tradične vynikajúca. (ján karásek)

Na Pohodu pribudli PEACHES, DRE SKULL, N.O.H.A, LEMON BUCKET ORCHESTRA

Ďalšie silné mená spestria program letného multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2013.

30. 04. 2013 12:14  |  Správy / Aktuálne
Články 4101 - 4150 z 15216