Všetky články

Školáci si pobyt vo včelárskom tábore pochvaľovali.

 (mh)

Leto s včielkou v Drahovciach

V Drahovciach sa 6.-10. júla konal tretí ročník včelárskeho denného tábora - Leto s včielkou. Päť chlapcov a tri dievčatá prežili dopoludnia naplnené rôznymi aktivitami.

23. 07. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
Ulica A. Hlinku: Basketbalové ihrisko je v dezolátnom stave. (am)

Na ihriskách mimo centra detí niet, hracie prvky chátrajú

Retrospektíva: Prišli prázdniny a takmer všetci sme sa najviac tešili, že môžeme byť celé dni vonku. Lampy sa v lete rozsvecovali oveľa neskôr ako počas školského roka, a tak sa aj naše „pouličné túlanie“ mohlo o niečo predĺžiť. Prvé či druhé školské leto sme trávili na hojdačkách a šmýkačkách, tie ďalšie sme už predebatovali usadení na preliezačkách. Dnes väčšina týchto miest zíva prázdnotou.

23. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Veľké sucho: Zem odhalila praskliny (vd)

Veľké sucho: Zem odhalila praskliny

Dlhotrvajúce sucho prináša nielen spaľujúce horúčavy, ale aj požiare. Pôda je vyschnutá.

22. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Slnečné lúče vylákali cez víkend k hornostredskému štrkovisku mnoho ľudí.  (am)

Kúpanie na hornostredskom štrkovisku je bezpečné

Opäť máme za sebou horúci víkend a mnohí ho určite strávili ponorení v osviežujúcom toku prírodnej či chlórovej vody. Kvalitu vody v Piešťanoch sa nám zistiť nepodarilo, no niekoľko kilometrov na sever sa môžeme kúpať bezpečne. Piešťanský Balaton, alebo jednoducho Horná Streda, v teste obstála.

22. 07. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Archív Piešťanských Čajok)

Príprava Čajok bude náročná i atraktívna

Piešťanské Čajky majú takmer kompletný káder na novú sezónu a už sa im aj rysuje program letnej prípravy, ktorá bude pre basketbalistky náročná i atraktívna najmä pre účasť v Európskom pohári FIBA.

22. 07. 2015 14:40  |  Šport / Basketbal
Piešťanským kanoistom a kajakárom sa na Samarii Cupe v Šamoríne darilo. (Katarína Jurčová)

Vodáci zo Sĺňavy uspeli na memoriáli

V Šamoríne patril 11.-12. júl rýchlostným kanoistom. Uskutočnil sa tu totiž Memoriál Vladimíra Gálisa - Samaria Cup, kde sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári, ktorí vymenili prázdninové leňošenie za poctivé tréningy. Pretekalo sa na tratiach 2000 a 200 metrov v singlových disciplínach. Starší vodáci si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

22. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Regionálna televízia odvysielala otvorenie kúpeľnej sezóny za 900 eur. (vd)

Niekto robí spravodajstvo zadarmo, iný si za to nechá platiť

Všetky piešťanské internetové, televízne, ale aj papierové spravodajské formáty prinášajú informácie z udalostí v meste ako súčasť svojej práce bez akýchkoľvek výdavkov z verejných prostriedkov, teda bez zaťaženia mestskej kasy. Za spravodajské informácie z otvorenia letnej kúpeľnej sezóny či majálesu si však jedno médium nechalo z mestského rozpočtu zaplatiť.

22. 07. 2015 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trebatické opory Martin Směřička a Miroslav Kotula budú obliekať dres OFK aj v budúcej sezóne. (th)

V Trebaticiach došlo k výraznému pohybu v kádri

Letnú prípravu na nový súťažný ročník začali futbalisti OFK Trebatice prvým tréningom v domácich podmienkach 6. júla. V kádri nastal počas prestávky pohyb a druhé mužstvo minulého ročníka piatej ligy má naplánovaných sedem prípravných zápasov.

22. 07. 2015 12:00  |  Šport / Futbal
Počas dvoch týždňov odviedli dobrovoľníci zo siedmich krajín množstvo práce. (OZ Hrad Tematín)

Na Očkovskej mohyle sa brigádovalo medzinárodne

Až štrnásť študentov zo siedmich krajín Európy zavítalo v prvej polovici júla do Očkova, aby vypomohli s obnovou areálu pohrebnej mohyly starobylého kniežaťa Velickej kultúry z dvanásteho storočia pred našim letopočtom.

22. 07. 2015 11:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Tichá ulička v Moravanoch nad Váhom zažila pred týždňom drámu. (Tibor Hlobeň)

Dráma v Moravanoch: Lupič - podivín - skončil v kartónovej škatuli!

Moravany nad Váhom zažili začiatkom uplynulého týždňa lupičskú drámu! Okrem uniformovaných policajtov sa na jej vyriešení podieľali aj psovodi a kukláči. O šťastný koniec sa pričinila najmä miestna občianka, náhodná okoloidúca, nepoznajúca pojem ľahostajnosť. Dokázala, že ľudská spolupatričnosť a odvaha vytvoria aj zázraky!

22. 07. 2015 10:00  |  Rubriky / Región
Ilustr. foto (mp)

CVČ Ahoj otvára krúžky

Centrum voľného času Ahoj, Teplická 83, Piešťany, otvára v školskom roku 2015/2016 tieto záujmové útvary - krúžky:

22. 07. 2015 09:54  |  Piešťany / Aktuálne
V Novej Lehote, časť Dolina, narobil oheň škody v hodnote asi 15-tisíc eur. (HaZZ)

Týždeň v znamení požiarov - horelo obilie, autá i budovy

Piešťanskí hasiči sa minulý týždeň takmer nevyzliekli zo zásahových oblekov. V tropických horúčavách hasili štrnásť požiarov, zasahovali pri štyroch dopravných nehodách a riešili rovnaký počet technických problémov. Najväčší požiar bol v Doline na Novej Lehote, kde oheň preskočil z poľa na hospodárske budovy. So živlom tam bojovalo takmer štyridsať mužov.

22. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na skúške v Slovane reprezentačný útočník Lušňák (archív Junosti Minsk)

Na skúške v Slovane reprezentačný útočník Lušňák

Slovenský reprezentačný útočník Patrik Lušňák podpísal skúšobný kontrakt na jeden mesiac s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava. Referuje o tom oficiálny web bratislavského mužstva.

21. 07. 2015 16:09  |  Šport / Hokej
Okoloidúci si na Kolonádovom moste popozerali rozmanité diela. (am)

Umenie na moste

Nie každý zájde sám od seba do galérie, aby si prezrel vystavené diela. No ak sú výtvory tam, kde ľudia zájdu dobrovoľne, málokto ich obíde. Náhľad na vlastnú tvorbu počas niekoľkých hodín dopriali okoloidúcim v sobotu 18. júla na Kolonádovom moste piešťanskí výtvarníci.

21. 07. 2015 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Panel merača rýchlosti neďaleko školy občania Krakovian hodnotia pozitívne. (fk)

V Krakovanoch majú panel merača rýchlosti

Už aj pri vjazde do Krakovian je nainštalovaný panel merača rýchlosti. Situovaný je za vstupom do obce od Vrbového pri základnej škole neďaleko priechodu pre chodcov využívaného najmä školákmi a ich rodičmi.

21. 07. 2015 15:00  |  Rubriky / Región
Nezabudnuteľné chvíle zažili pri zapálení mohutnej vatry najmä deti. (vv)

Banka: Na Ahoji zapálili vatru zvrchovanosti

Už dvadsiatytretíkrát si občania Banky zapálením vatry zvrchovanosti pripomenuli výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenska.

21. 07. 2015 14:00  |  Rubriky / Región
Čajky posilní Sabína Oroszová. (facebook Čajok)

Nová posila Oroszová

Káder basketbalistiek Piešťanských Čajok rozšíri ďalšia nová akvizícia. Po štvorročnom pôsobení na americkej univerzite Eastern Illinois University bude v klube pôsobiť rodáčka zo Šamorína, Sabína Oroszová.

21. 07. 2015 13:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanec Lukáš Babač si vybojoval
dve prvenstvá a jedno druhé miesto. (A. Vičan)

Veslár Babač absolútnym vládcom Svetového pohára

Piešťanský veslár Lukáš Babač je najúspešnejším veslárom trojdielneho seriálu Svetového pohára v mužskom skife ľahkých váh. Slovenský reprezentant absolvoval všetky tohtoročné podujatia série a vo svojej disciplíne dosiahol tri medailové umiestnenia.

21. 07. 2015 12:56  |  Šport / Veslovanie
Bludní rytieri ešte dlho po svojom vystúpení pózovali do mnohých objektívov. (am)

Pod hradom Beckov sa zišli tisíce ľudí

Sedemnásty ročník festivalu Beckovské slávnosti si nenechali ujsť návštevníci z mnohých kútov Slovenska. Vypočuť si obľúbených muzikantov prišli uplynulý víkend priamo pod hrad Beckov.

21. 07. 2015 11:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Trestné stíhanie lekára A. Suchánka polícia zastavila

Trestné oznámenie na člena správnej rady Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch z radov zamestnancov Alana Suchánka podala jej riaditeľka Mária Domčeková ešte v júni tohto roku ako reakciu na článok zverejnený v Piešťanskom týždni. A. Suchánek v rozhovore pre náš týždenník poukázal na zastaranosť a veľkú poruchovosť v súčasnosti používaného CT prístroja v nemocnici.

21. 07. 2015 10:50  |  Piešťany / Aktuálne
Klubový autobus AS Trenčín prišiel pre piešťanské letisko niečo po deviatej hodine. (ben)

Trenčania odleteli do Bukurešti z Piešťan

Presne o 10.00 h odleteli z piešťanského letiska futbalisti slovenského majstra AS Trenčín na odvetné stretnutie druhého predkola Ligy majstrov do Bukurešti. Zajtra o 20.30 h (vysiela televízia Dajto) tam odohrajú odvetný zápas proti domácej Steaue.

21. 07. 2015 10:33  |  Piešťany / Aktuálne
O tom, či sa piešťanskí havrani predstavia v slovenskej extralige aj v budúcej sezóne, sa rozhodne vo štvrtok 23. júla. (ld)

„Hokejové“ zastupiteľstvo aj o zmenách v rozpočte

Na štvrtok 23. júla zvolal piešťanský primátor Miloš Tamajka ôsme zasadnutie mestského zastupiteľstva. Poslanci sa stretnú o 14. hodine v priestoroch zasadačky mestskej knižnice, Školská 19.

21. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vo vinohrade v obci Šípkové privalil traktor s fekáliami spolujazdca.  (HaZZ)

V Piešťanskom týždni 30/2015 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

20. 07. 2015 15:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Filip Hološko (th)

Filip Hološko na dva roky hráčom austrálskeho FC Sydney

Slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko bude v kariére pokračovať v austrálskom klube FC Sydney, s ktorým podpísal dvojročný kontrakt. Informoval o tom oficiálny klubový web. F. Hološko nahradí v spomenutom klube Rakúšana Marca Janka, ktorý zamieril do FC Bazilej. V drese FC Sydney sa už v minulosti objavili slávne mená Dwight Yorke alebo Alessandro Del Piero. Slovenskou stopou z nedávnej minulosti je Karol Kisel, pripomenuli Austrálčania.

20. 07. 2015 12:05  |  Šport / Futbal
Budú mať nasledovníci Martiny Moravcovej kde trénovať? (archív (ŠPK))

Plavci v Piešťanoch sa obávajú, že nebudú mať kde plávať!

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla vystúpili okrem hokejových fanúšikov aj zástupcovia plaveckého športu v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Preto apelovali na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie.

20. 07. 2015 09:23  |  Šport / Plávanie

Kniha týždňa: Lars Kepler - Stalker

Tento týždeň dávame do pozornosti knižnú novinku Stalker(Lars Kepler). Vydalo vydavateľstvo Ikar.

20. 07. 2015 09:00  |  Kultúra / Kniha

Z denníka Mestskej polície

V ten istý deň o 19.55 h oznámil anonymný občan, že elektronické dvere hlavného vchodu do budovy Daňového úradu majú pravdepodobne nejakú poruchu, pretože sa stále otvárajú a zatvárajú. Hliadka zistila, že oznam je oprávnený a na zistenú skutočnosť telefonicky upozornila zamestnanca budovy, ktorý uviedol, že zabezpečí odstránenie poruchy.

19. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

Budúcnosť Piešťan sa práve začala, vykročili sme správnou nohou?

Nápad vytvoriť parlament seniorov privítal aj zakladateľ Piešťanského týždňa Juraj Staško. Po dlhom čase sa opäť už ako dôchodca podelil so svojimi myšlienkami s našimi čitateľmi. V záujme zachovania výpovednej hodnoty uvádzame jeho úvahy k téme Rada seniorov a Seniorský parlament bez krátenia i komentára:

19. 07. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nová Rada seniorov poskytne primátorovi určite cenné rady. (archív (MsÚ))

Seniori si želajú najmä plnenie predvolebných sľubov

Piešťanci - Marta Kániková, Jarmila Loučková, Pavol Steinecker, Ján Šicko a Božena Grgáčová – to sú mená členov novej Rady seniorov v našom meste. Menovacie dekréty získali od primátora Miloša Tamajku a hneď s ním rozprúdili na úrade živú diskusiu.

19. 07. 2015 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (B. Varinský)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 7. júla sa Ružene Arbetovej a Blažejovi Varinskému z Piešťan narodil druhý syn Adrián (3400 g, 53 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso. Bračeka si prišiel do pôrodnice popestovať šesťročný Tibor.

19. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Kamenisté pláže na brehoch Váhu sú každoročne veľmi obľúbeným útočiskom pred teplom. (Supa)

Banánová republika: Získať informácie na úradoch je nemožné

Ak sa chceme od úradníkov niečo dozvedieť, potrebujeme pevné nervy a priame otázky. Týmto „stavebným materiálom“ sme sa vybavili minulý týždeň a od utorka do piatka vyvíjali maximálnu snahu zistiť jednoduchú, nevinnú informáciu - či je Váh v okolí Piešťan vhodný na kúpanie a nehrozia obyvateľom zdravotné ťažkosti. Ako nám to šlo?

18. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne

Poznámka: Koho to ešte baví?

Ja viem, už vás nebaví sledovať spory v piešťanskom mestskom zastupiteľstve, aspoň tak to chápem po prečítaní niektorých reakcií na sociálnych sieťach. Aj podaktorí poslanci, napríklad Juraj Brna, karhajú, i keď zároveň chápu „ostrých“ chlapcov v zastupiteľstve, a jedna z najdlhšie slúžiacich poslankýň Eliška Gocká vyzýva kolegov ku konštruktívnej práci. Priznávam, ani mňa to nebaví, ale už x rokov je podstatou mojej práce - rýpať.

18. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Banskobystričanka je vášnivou športovkyňou od svojich šestnástich rokov. (archív I. S.)

Prežila lavínu, no brázdiť svahy neprestala

Mnohí by si počas vysokých teplôt určite priali aspoň na chvíľu uvidieť pod nohami sneh. Ľudí milujúcich hory, turistiku či skialpinizmus neodradí ani dátum jasne určujúci, že ide o letné obdobie. Medzi nich sa radí aj Iva Sikulová-Filová. Zalyžuje si aj v júli. O svojich zážitkoch porozprávala minulú stredu v Piešťanskom informačnom centre.

18. 07. 2015 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Anna Kopáčová tvrdí, že bylinky pomôžu len ľuďom, ktorí veria v ich liečivú moc. (V. Dusíková)

Bylinkárka A. Kopáčová lieči desiatky ľudí a predsa necíti únavu

Uštipnutia zmije sa bojí viac ako čerta. A predsa ju nezastrašia a neodradia ani slnkom zaliate stráne, kde nečujne šuchocú vretenice s kľukatou čiarou na chrbte. S čižmami až po kolená, s košíkom a nožíkom v ruke vstúpi do lesa i na lúku ako kedysi jej chtelnická babička. To všetko pre bylinky, ktorými lieči telo - ale i dušu chorých, smutných a ubolených ľudí. Dáva vieru v uzdravenie - Anna Kopáčová z Vrbového.

18. 07. 2015 11:00  |  Galéria / Zdravie
Srdečne blahoželáme! (lg)

Novomanželom blahoželáme!

V sobotu 11. júla o 15.00 h sa v kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch zosobášili Erika Chromá z Nitrianskej Blatnice a Ľudovít Bella z Piešťan. Novomanželom želáme na spoločnej ceste životom veľa lásky, šťastia, pohody, radosti a plno pekných chvíľ.

18. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Zosobášili sa

Anketa, druhý diel: A) je správne!

Máme za sebou druhý diel ankety Piešťanského týždňa „Hlas ľudu- hlas boží“, uverejňovanú na našom internetovom portáli www.piestanskydennik.sk. Tri týždne ste mohli svoj názor, či je investícia schválená poslancami MsZ na rekonštrukciu chladiaceho zariadenia na zimnom štadióne zveľadením majetku mesta alebo dotáciou športovému klubu, prejaviť kliknutím na príslušnú odpoveď.

17. 07. 2015 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Informácie v PIC na Pribinovej ulici môžu pohodlne získať aj vozičkári. (am)

Nový seriál: Spoznávame poschodia... (5.)

Mladí ľudia vybehnú po schodoch rezko ako lamy, „vyštverajú“ sa aj zdraví ľudia v rokoch. Problém nastáva vtedy, ak sa nešťastnou náhodou stanú imobilnými alebo do rodiny pribudne malý človiečik. S kočíkom, invalidným vozíkom, barlami alebo boľavými krížami sa môže ľahko stať, že schody predstavujú nezdolateľnú prekážku. Ktoré inštitúcie sa vám podarí navštíviť bez problémov aj na kolieskach? Prinášame seriál, ktorý každý týždeň objasní, ako je na tom tá či oná verejná budova s bezbariérovým prístupom.

17. 07. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 29/2015

17. 07. 2015 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia

Hudobný tip: Miles Davis - Water Babies

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

17. 07. 2015 13:13  |  Kultúra / Rádio Piešťany
V Azerbajdžane sa predstavili vodnopólisti KVP: (zľava) Nataša Rybanská, Roman Klampár, Barbora Baranovičová a Petra Stručková. (T. Horký)

Európske hry v Baku boli úžasné, zhodujú sa piešťanskí vodnopólisti

Na nedávno skončených Európskych hrách, ktoré sa konali v azerbajdžanskom Baku, sa predstavili aj štyria piešťanskí vodnopólisti - v reprezentácii dievčat do 17 rokov Petra Stručková, Nataša Rybanská a Barbora Baranovičová, vo výbere chlapcov tej istej vekovej kategórie Roman Klampár. My sme členov KVP Kúpele Piešťany po príchode na Slovensko vyspovedali, aby nám prezradili svoje dojmy z tohto veľkolepého podujatia.

17. 07. 2015 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Kapustné pery alebo perky sú špecialitou krakovianskych gazdiniek. (vd)

Recepty starých materí: Kapustné pery

Prinášame vám seriál receptov našich starých materí. Dávne jedlá z múky, kapusty, masti, zemiakov, fazule a iných tradičných surovín sa stále objavujú na stoloch v domácnostiach krakovianskych gazdiniek. Ak máte doma viacero šikovných rúk, niekedy stačia aj dve, skúste si uvariť kapustné pery podľa receptu Anny Kubranovej. A potom si utrite „papuľku.“ Len nie do vechťa!

17. 07. 2015 12:00  |  Galéria / Recepty
Mladí Piešťanci skončili na celkovom druhom mieste. (V. Todt)

Vodní motoristi súťažili pri Malackách

Počas uplynulej soboty sa uskutočnilo tretie kolo majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future na jazere Jakubov pri Malackách. Pretekov sa zúčastnilo aj päť pretekárov z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany. Súťažilo sa tradične vo viazaní uzlov a v jazde na motorovom člne.

17. 07. 2015 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
V noci zhorela „audina“ (am)

V noci zhorela „audina“

V piatok 17. júna zobudil obyvateľov ulice E. F. Scherera požiar osobného vozidla.

17. 07. 2015 10:10  |  Piešťany / Aktuálne
Reprezentanti absolvovali aj výlet loďou na ostrov neďaleko Tampere. (archív A. M.)

In-line hokejisti Mrázik a Ručkay: Medailu sme mali na dosah

Na svetovom šampionáte v in-line hokeji, ktorý sa konal vo fínskom Tampere, sa v drese slovenskej reprezentácie predstavili aj dvaja Piešťanci - Andrej Mrázik a Jakub Ručkay. Obaja povolaním hokejisti patrili k oporám tímu, ktorý siahal na medailu, no napokon sa mu ušla len „zemiaková“, keďže v súboji o tretie miesto prehral so Švédmi 4:5. Tesne po šampionáte sa s nami obaja reprezentanti podelili o svoje dojmy.

17. 07. 2015 10:00  |  Šport / Hokej
Pri počúvaní príbehov o čarodejniciach treba mať pohodlie. (am)

Čítajú aj cez prázdniny

Centrum voľného času v Drahovciach pripravilo pre svojich zverencov detský tábor. Minulý týždeň zavŕšili čarodejníckymi dobrodružstvami. V piatok 10. júla im zaujímavosti z kúzelníckeho sveta prečítala Julie Džambazovič z Mestskej knižnice v Piešťanoch.

17. 07. 2015 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Za areálom autopredajne horeli pneumatiky. (vd)

Za Vrbovskou cestou horeli pneumatiky

V piatok 17. júla krátko po siedmej hodine ráno sa z už málo navštevovaného zastaveného priestoru pri bývalej železničnej vlečke do mlynov, za plotom areálu predajne automobilov na Dopravnej ulici, začal valiť hustý čierny dym. Po chvíli ho bolo vidieť dokonca až Sokoloviec.

17. 07. 2015 07:48  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí kanoisti v Novákoch medailoví

Vodáci z piešťanského klubu Kajak & Kanoe sa počas prvého júlového víkendu zúčastnili pretekov v rýchlostnej kanoistike s názvom Novácka päťstovka, kde si zmerali sily so svojimi rovesníkmi. V celkovom zúčtovaní z 21 oddielov zo Slovenska, Čiech či dokonca Nového Zélandu skončili na štvrtom mieste, keď získali viacero medailí.

16. 07. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Mestskí policajti pripravili pre školákov rôzne hry. (V. Husáková)

S mestskou políciou prežili deti týždeň plný aktivít

Mestskí policajti v rámci prevencie kriminality nezaháľali ani tento rok a vybrali 41 detí do výchovno-vzdelávacieho tábora pre peer-aktivistov v prevencii kriminality. Niektorí žiaci základných škôl v Piešťanoch si vďaka tomu predĺžili prázdniny. Letný tábor začal totiž na Duchonke tesne pred koncom školského roka.

16. 07. 2015 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kajakár Martin Chalás získal na dvojkilometrovej trati dve striebra. (archív ŠK Kajak)

Moravanci priviezli 26 cenných kovov

Aj kajakári a kanoisti z ŠK Kajak Moravany nad Váhom pretekali počas prvého júlového víkendu na Nováckej päťstovke. Moravanci tu so svojimi 25 pretekármi obsadili medzi klubmi celkové šieste miesto so ziskom 26 medailí. Vzorom pre mladých kajakárov boli aj ich tréneri Juraj Homola a Zuzana Matušovychová, ktorí vo svojich kategóriách získali tiež medailové umiestnenia.

16. 07. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Huslista Peter Michalica oslávil v deň koncertu jubilejnú sedemdesiatku. (am)

P. Michalica: Hrával som ešte v Slovane

O posledný koncert na doskách Domu umenia v rámci 60. ročníka Piešťanského festivalu sa postaral Štátny komorný orchester (ŠKO) Žilina. Symbolicky v utorok, keď v kalendári žiarili dve šťastné sedmičky, sa na viac ako mesiac diváci rozlúčili nielen s predstaveniami, ale aj starým interiérom kultúrneho stánku.

16. 07. 2015 12:00  |  Kultúra / Hudba
Články 4101 - 4150 z 22137
Lekáreň Regia

Anketa