Všetky články

Vozidlá už na cestu nevynášajú blato, ale kamienky. (am)

Obyvatelia nad výstavbou parkoviska krútia hlavami

Začiatkom minulého týždňa nám do redakcie prišiel podnet čitateľa, ktorý sa zhrozene pozeral na spôsob rozšírenia výjazdovej jednosmernej komunikácie zo sídliska „Pentagon“ na Teplickú ulicu v Piešťanoch. V ten deň do práce nastúpili aj robotníci pracujúci na výstavbe nových odstavných plôch pre automobily.

16. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hasičský a Záchranný zbor Slovenskej republiky

Pracovníčky banky sa nadýchali oxidu uholnatého

V stredu 15. marca krátko po 13.00 h unikol oxid uhoľnatý v pobočke banky na Paulínskej ulici v Trnave. Intoxikovali sa tri pracovníčky banky. Zasahujúci hasiči z Trnavy dokončili evakuáciu klientov a pracovníkov banky, poskytli intoxikovaným osobám predlekársku prvú pomoc a za použitia analyzátora plynov identifikovali zdroj úniku, ktorým bol plynový kondenzačný kotol. Hasiči plynový kondenzačný kotol odstavili od energií, odvetrali priestory banky a vykonali záverečné meranie ovzdušia.

16. 03. 2017 09:43  |  Región / Aktuálne
Niektorí vodiči si zrejme nevšimli dopravné značenie, ich auto bránilo zametaciemu vyčistiť komunikáciu od štrku. (pg)

Vodiči, uvoľnite parkovacie plochy!

Vo štvrtok 16. marca chceli Služby mesta Piešťany v spolupráci s mestskou políciou vykonať čistenie komunikácie na Ulici A. Trajana. Vodičov, ktorí tam parkujú upozorňovali na upratovanie prenosné dopravné značky inštalované priamo na ceste. Čo urobili vodiči? Niektorí si ich zrejme ani nevšimli. Polícia apeluje na Piešťancov: „Uvoľnite parkovacie plochy!“

16. 03. 2017 09:20  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt už ani zďaleka nepripomína základnú školu. (am)

Škola na sídlisku A. Trajan je v čoraz horšom stave

Píše sa rok 2000 a do štvorročného štúdia na VIII. základnej škole v Piešťanoch nastupujú jedni z posledných prváčikov, bývajúcich na najväčšom a najľudnatejšom sídlisku Adam Trajan. Tridsiatka detí spolu so svojimi rodičmi si ešte vôbec nepripúšťa, že by „osmičku“ jedného dňa zavreli a viac jej brány pre žiakov neotvorili.

16. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bezpríspevkových darcov krvi odmenili počas výročnej členskej schôdze. (MiNaPhoto.sk)

V Drahovciach majú dvoch zlatých darcov krvi

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) v Drahovciach zorganizoval v piatok 3. marca výročnú členskú schôdzu - slávnostné stretnutie členov a darcov krvi. V rámci kultúrneho programu vystúpili žiaci tanečnej skupiny Základnej umeleckej školy v Piešťanoch pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej a deti z miestnej materskej školy.

15. 03. 2017 15:46  |  Región / Aktuálne
Nezdravé dreviny museli vyťať. (archív Vrbové Online)

Výrub stromov vo Vrbovom rozhneval obyvateľov

Uplynulý týždeň sa v meste pod šikmou vežou niesol v duchu výrubu drevín. Mestu Vrbové bolo schválené odstránenie 44 kusov stromov vo viacerých lokalitách, pričom išlo o Ulicu M. Beňovského, Vinohradnícku či Námestie J. Emanuela alebo mestský cintorín.

15. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Saxofonista Radovan Tariška s džezmenom Petrom Lipom boli mimoriadne zohratí. (am)

P. Lipa pochválil piešťanskú Elektrárňu

Elektrárňu Piešťany po minuloročnej niekoľkomesačnej odmlke opäť zapĺňajú návštevníci. Naposledy v piatok 10. marca, keď sa historickým priestorom rinuli tóny džezu. V sprievode slovenskej hudobníckej špičky na pódium vystúpil obľúbený spevák Peter Lipa.

15. 03. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video

V Dome umenia premietnu Únos

Mimoriadne filmové predstavenie v v najväčšom kine na Slovensku. Začiatok predstavenia v sobotu 18. marca o 15,30 hod.

15. 03. 2017 13:54  |  Kultúra / Film
Žiaci ZŠ F. E. Scherera vyhrali okresné kolo vo volejbale. (archív CVČ)

Zo života CVČ Ahoj

15. 03. 2017 13:17  |  Šport / Ďalšie športy
Herecké esá pobavili divákov v Dome umenia. (am)

Chýlková s Holubovou riešili partnerské vzťahy

Dom umenia Piešťany sa opäť mohol popýšiť exkluzívnym hereckým obsadením predstavenia. V utorok 7. marca sa za sprievodu tlieskajúceho publika na pódiu objavili české esá Ivana Chýlková a Eva Holubová, ktoré v príbehu o manželstvách sprevádzali hereckí kolegovia Mojmír Maděrič a Jan Holík.

15. 03. 2017 12:18  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Detské ihrisko Žihadielko by malo vyrásť na Vážskej ulici. (archív Lidl)

Žihadielko bude na Vážskej

Obyvatelia Piešťan sa spojili pre dobrú vec a usilovným hlasovaním vyhrali nové ihrisko pre deti. S počtom hlasov 84 130 skončilo kúpeľné mesto na prvej priečke v kategórii miest do 35-tisíc obyvateľov, približne o tisíc hlasov menej získali druhé Levice. Radnica prostredníctvom sociálnej siete informovala, že ihrisko Žihadielko vyrastie na Vážskej ulici. Spoločnosť by ho mala postaviť v letných mesiacoch.

15. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

"Nitra nám nedá nič zadarmo," vraví pred štvrťfinálovou sériou M. Pospíšil

Úvodnými štvrťfinálovými zápasmi dnes štartuje play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien. Súperom Piešťanských Čajok je BKM Junior UKF Nitra a séria na dve víťazné stretnutia štartuje dnes o 18:00 hod v Diplomat aréne.

15. 03. 2017 09:56  |  Šport / Basketbal
Alex Lakatoš
 (KR PZ)

Polícia pátra nezvestnom mladíkovi

z Trnavy. Ten je rozhodnutím Okresného súdu v Trnave umiestnený v Reedukačnom centre v Hlohovci.

15. 03. 2017 09:49  |  Región / Aktuálne
Ak to s letiskom dobre dopadne, v Piešťanoch si opäť užijeme vzdušnú akrobaciu. (Viazo)

Návrat leteckých dní na piešťanské letisko

Ak letisková spoločnosť prežije do jesene, obyvatelia Piešťan sa môžu tešiť na veľkolepú leteckú šou. Oslavu lietania, ako zatiaľ pracovne organizátori letecký deň nazvali, ozdobia vojenské stíhačky MiG-29, ale aj ich predchodcovia, legendy stíhacieho letectva z obdobia druhej svetovej vojny. Podujatie na letisku doplnia vystúpenia vzdušných kaskadérov či individuálna a skupinová letecká akrobacia.

15. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čestné salvy Antonovi Muržicovi
zaznejú na rozlúčku už túto stredu. (zdroj (AOS/hg))

Vrbovského rodáka, generála A. Muržica, pochovajú v Piešťanoch

Vo veku 90 rokov zomrel v piatok generálporučík Anton Muržic, spoluzakladateľ Vysokej vojenskej technickej školy v Liptovskom Mikuláši, súčasnej Akadémie ozbrojených síl, a jej dlhoročný rektor.

15. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Monique Oliver vo finálovom stretnutí zaostala za očakávaním. (L. Duračka)

Fanúšikovia Čajkám vytvorili v Brne takmer domácu atmosféru

Piešťanské basketbalistky si zatiaľ druhú trofej v sezóne nepripísali. Víkendový Final Four Central Europe Women League (CEWL) bol pre nich jedným z vrcholov sezóny a Čajky sa netajili ambíciami vybojovať celkové víťazstvo. Proti však boli domáce hráčky KP Brno. Piešťanky sa však už sústreďujú na play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien, ktoré odštartujú v stredu štvrťfinálovou sériou proti BKM Junior UKF Nitra.

14. 03. 2017 16:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanskí hokejisti vyhrali prvý zápas série 8:4. (archív ŠHK 37)

Piešťanci si poradili s Ružomberkom

Druholigoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili v sobotu na stretnutie o umiestnenie na 11. priečke, keď na domácom ľade privítali MHK Ružomberok. Piešťanci zápas bez problémov zvládli, svojho súpera zdolali 8:4 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

14. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Final Four CEWL: Piešťanské Čajky sa musia uspokojiť so striebornými medailami. (L. Duračka)

Piešťanské basketbalistky na titul v CEWL nedosiahli

Piešťanské Čajky majstrovskú trofej v nadnárodnej Stredoeurópskej lige basketbalistiek (CEWL) 2016/ 2017 nezískali. Vicemajsterky slovenskej extraligy pod vedením trénera Martina Pospíšila prehrali v nedeľňajšom finále na záverečnom turnaji Final Four v Brne s usporiadateľským klubom KP 53:65.

14. 03. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Alexandra Mathiasová: Piešťany sa posúvajú vpred

Piešťany sú malé mestečko, kde je „odvšadiaľ všade“ relatívne blízko. Keď má človek trošku času, pokojne a bez väčších problémov sa presunie z bodu A do bodu B peši. Samozrejmosťou sú naše obľúbené bicykle, ktoré čas prepravy odjakživa urýchľovali a zvyšovali komfort domácich.

14. 03. 2017 12:22  |  Piešťany / Editoriál
Z. Haasová zabávala Piešťanky celé dve hodiny. (vd)

Koncert pre ženy so Zuzanou Haasovou

Celé dve hodiny sa v kine Fontána Piešťankám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prihovárala a zabávala ich spevom i tancom 35-ročná speváčka a herečka z Paneláka, Zuzana Haasová. Spolu so svojou kapelou Susie Haas Band, hudobníkmi v námorníckych rovnošatách, nenechali publikum ani chvíľu odpočívať.

14. 03. 2017 12:20  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Je otázne, či Jozef Metelka pridá ďalšie medaily ako slovenský reprezentant. Ilustr. foto (FB J. Metelku)

Bude jazdiť za V. Britániu?

Príde Slovensko o špičkového piešťanského paracyklistu Jozefa Metelku? O elitného slovenského športovca sa zaujíma Veľká Británia, kde dlhodobo žije, a ponúkajú mu tu špičkové podmienky.

14. 03. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na poslednej mestskej rade Tamajka opäť odmietol dosah poslancov na bytový podnik. (Jozef Vojčiniak)

Bytový podnik nejdú privatizovať, iba v ňom míňať eurofondy

Jeden z verejne prezentovaných dôvodov, pre ktoré primátor Miloš Tamajka urobil počas Vianoc zmeny vo vedení piešťanského mestského bytového podniku, je údajne predražené parkovisko, ktoré malo vzniknúť vedľa mestskej knižnice na Školskej ulici a realizovať ho mal bytový podnik. Jeho nový konateľ Pavol Vermeš o tejto údajnej predraženosti verejne šíri i ľahko vyvrátiteľné klamstvá. Ako napríklad, že výstavbu tohto parkoviska mal bytový podnik pod vedením Evy Kollárikovej vysúťažiť v hodnote 170-tisíc eur.

14. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt už ani zďaleka nepripomína základnú školu. (am)

V Piešťanskom týždni 10/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

14. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (mp)

Francúzske filmy zaplnia Dom umenia

V Dome umenia Piešťany si na svoje prídu fanúšikovia európskej kinematografie, a to v rámci festival francúzskeho filmu s názvom Crème de la Crème IV.

13. 03. 2017 13:30  |  Kultúra / Film
Ondřej Štveráček (Vojtech Hank)

Ondřej Štveráček Trio už v piatok v Kursalone

V piatok 17.3.2017 sa v Art Jazz Gallery o 20:00 hod. predstaví Ondřej Štveráček Trio. Spolu s ním budú hrať Tomáš Baroš a Marián Ševčík.

13. 03. 2017 09:10  |  Kultúra / Hudba
Čitatelia obľubujú literatúru faktu, ale aj históriu zachytenú v písmenách. (ilustr. foto: pixabay.com)

Nepotrebným knihám by mesto mohlo vyhradiť priestor

Marec je mesiac knihy už od roku 1955, keď ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť spisovateľa Mateja Hrebendu. Cieľ bol jednoduchý - podpora trvalého záujmu o knihy. Ako je to s knihami v súčasnosti? O týchto dielach a záujme zákazníkov pre Piešťanský týždeň porozprávala Daniela Balošáková z Kníhkupectva PN.

12. 03. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 22. februára o 9.15 h sa v piešťanskej pôrodnici narodila Monike a Pavlovi Kovalčíkovcom z Boroviec druhá dcérka - Pavlína (3580 g, 52 cm). Doma si sestričku privítala sedemročná Simonka.

12. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Pri pohľade na nepoškodený hotel Lipa sa mnohým vynárajú spomienky. (Eva Drobná, Balneologické múzeum)

Model hotela Lipa pripomína už historické časy

Piešťanec Roman Sékeľ pred časom opäť potešil obyvateľov kúpeľného mesta. Po zhotovení modelu hotela Slovan sa rozhodol vytvoriť aj hotel Lipa. Zhorenú a schátranú stavbu, v súvislosti s ktorou si mnohí vybavia tancovačky a iné príjemné chvíle, si teraz môžu pamätníci pripomenúť vďaka 3D modelu.

11. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hráč roka 2016 by sa chcel stať profesionálnym golfistom. (archív M. B.)

Golfista roka M. Brezovský: Mojím snom je hrať European Tour

Piešťanec Michal Brezovský patrí k najlepším golfistom na Slovensku a nedávno si zo slávnostného galavečera Slovenskej golfovej asociácie odniesol ocenenia v troch kategóriách. Mladý golfista sa túži stať profesionálom a v rozhovore nám prezradil svoje dojmy z úspešnej minulej sezóny, ale aj svoje ciele do nasledujúceho ročníka i ďalšej kariéry.

11. 03. 2017 07:46  |  Šport / Ďalšie športy
Peter Behul patrí k najlepším
hráčom MTJ Piešťany. (šg)

Stolní tenisti MTJ smerujú do baráže

Stolnotenisové súťaže sa prehupli do svojej záverečnej časti. Z pätice družstiev MTJ Piešťany zasiahli naposledy do bojov o body iba štyri družstvá, pretože céčko malo voľno.

10. 03. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Malí zvedavci si pozreli i vzdialené objekty, akým bola napríklad kostolná veža. (am)

Mesiac, Venušu aj Plejády pozorovali napriek oblakom

Vo Vrbovom sa stretli desiatky záujemcov o astronómiu a kozmonautiku. V sobotu 4. marca na tamojšom futbalovom štadióne si počas celého popoludnia vychutnávali zaujímavý program.

10. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 9/2017

10. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Začiatkom leta by malo na Lide pribudnúť viac podobných objektov. (Anna Horčinová)

Diskutovali na tému Lido

Vážsky ostrov, známy pod názvom Lido, je opäť v centre pozornosti. Vo štvrtok 2. marca sa totiž v piešťanskej mestskej knižnici uskutočnila diskusia, ktorá mala objasniť, ako by mala táto časť mesta vyzerať.

10. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012. (Elena Rubaninská)

Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

10. 03. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Jahňacinu navoňajte cesnakom, paprikou a rozmarínom. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

10. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty

Športové triedy zastupiteľstvo schválilo, talentové skúšky budú v apríli

Poslanci na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili vznik športových tried futbalistov, basketbalistiek a florbalistov v Piešťanoch. Tie tak po desiatkach rokov obnovia tradíciu na Základnej škole na Holubyho ulici. Talentové skúšky sa budú konať 24. apríla.

10. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Nevyhnutné ošetrovanie mestského parku, aby ostal pekný aj pre ďalšie generácie. (vd)

Arboristi makajú: Ošetrili 350 stromov a 700 kríkov

Ulice boli ešte na niektorých miestach uspaté zimou, no pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) už behali s traktormi i pílami po parku či trávnatých plochách. Tam, kde bol starý strom, ktorého konáre nebezpečne prevísali nad chodník či cestu, haluzinu odstránili, strom presvetlili, obnovili. Ešte predtým, na jeseň, však mnohé nebezpečné stromy vypílili a dvojnásobné množstvo vysadili. O starostlivosti, plánoch i aktuálnej situácii sme sa porozprávali s vedúcim Strediska zelene SMP, Petrom Tekulom.

10. 03. 2017 10:10  |  Piešťany / Aktuálne
Galériu Domu umenia zaplnili pestrofarebné umelecké diela. (am)

Vystavujú šperky a farebné obrazy

Nielen dámy si minulý týždeň prišli v Dome umenia Piešťany na svoje. V tamojšej galérii sa totiž vo štvrtok 2. marca uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy s názvom Štruktúry šperku. Striebro vo vitrínach a farby na plátnach prilákali desiatky milovníkov kultúry.

10. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Obľúbeným jedlom Ľ. Wintera boli makové šúľance, preto knihu pokrstili makom. (am)

Knihu Winterových spomienok pokrstili makom

Nové vydanie knihy Spomienky na Piešťany, ktorú napísal sám budovateľ piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter, uzrelo svetlo sveta. V stredu 1. marca ju pokrstili v priestoroch Elektrárne Piešťany. Za prítomnosti verejnosti knihu do života uviedli makovými zrniečkami.

10. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(Warner Bros Records)

Hudobný tip: Lianne La Havas - Blood

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

10. 03. 2017 08:35  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Počas vystúpenia sa predstavilo aj niekoľko mladých recitátorov. (am)

Verše o láske zaplnili pódium malej sály

Do malej sály Domu umenia Piešťany zavítali milovníci lyrickej tvorby. Výber najkrajších veršov francúzskej ľúbostnej poézie od 16. storočia až po Préverta potešil uši i srdcia divákov v piatok 3. marca. Predviedli ich ochotníci z Poetickej scény Divadielka galéria z Nového Mesta nad Váhom.

09. 03. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (L. Duračka)

Z tábora Čajok pred Final Four CEWL znie: Chceme sa pobiť o víťazstvo!

Piešťanské Čajky čaká už počas nasledujúceho víkendu 11.-12. marca ďalší z vrcholov sezóny. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa predstavia na finálovom turnaji Central Europe Women League v Brne, kde sa pobijú o celkové víťazstvo.

09. 03. 2017 15:15  |  Šport / Basketbal
Aj tohto psa si z útulku vyzdvihol pôvodný majiteľ. (archív Útulok Piešťany)

Pozor na psích utekáčov!

Otepľovanie cítia nielen ľudia, ale i zvieratá. Na psy tento jav funguje rovnako, dokonca sa v nich prebúdzajú pudy a tie ich často môžu tiahnuť aj mimo domova. Len od začiatku februára si z piešťanského útulku vyzdvihli sedem malých utečencov pôvodní majitelia.

09. 03. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Primátor Miloš Tamajka zvolal na piatok 10. marca mimoriadne zasadnutie mestskej rady. (Jozef Vojčiniak)

Tamajka naďalej odmieta rešpektovať mestské zastupiteľstvo

Piešťanský primátor Miloš Tamajka svoje snaženie o odstavenie mestských poslancov o spolurozhodovaní v bytovom podniku nevzdáva. Na piatok 10. marca zvolal mimoriadne zasadnutie mestskej rady, kde ako jeden z bodov programu figuruje oznam o pozastavení výkonu poslaneckých uznesení z posledného zastupiteľstva konaného 28. februára.

09. 03. 2017 14:51  |  Piešťany / Aktuálne
Moderátor Slavo Jurko Ostrovčanov pobavil, keď im kládol otázky na telo. (vd)

Ostrovčania boli jednotní: Zapreli všetky hriechy!

Kultúrny dom v Ostrove bol v sobotu 4. marca popoludní doslova nabitý ľuďmi. Na rozhovor s obľúbeným kňazom Jánom Sucháňom, ktorý vo farnosti pôsobil v minulosti celých jedenásť rokov, prišli nielen Ostrovčania. Boli tam aj Piešťanci, Trebatičania či Krakovanci. Akciu s názvom Poďme sa rozprávať v Ostrove viedol známy moderátor Slavo Jurko, na gitare hral a spieval Juraj Hnilica, ktorému súťaž Česko-Slovensko má talent otvorila cestu k profesionálnej kariére, po ktorej túžil viac ako pätnásť rokov. Hnilicu sprevádzal na gitare Michal Kulich.

09. 03. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
V Piešťanoch postavia polozapustené kontajnery v pilotnom projekte. (piestany.sk)

Radnica chce testovať do zeme zapustené kontajnery na odpad

V Piešťanoch chcú testovať polopodzemné kontajnery na odpad. Kontajnery zapustené do zeme majú množstvo výhod, má ich však byť menej ako klasických nádob na odpad. Radnica si v pilotnom projekte chce overiť, či sú ľudia ochotní akceptovať dlhšiu vzdialenosť z bytu ku kontajneru. Poslanec Peter Jančovič však vedenie mesta nabáda i k opatrnosti, nakoľko pri nepremyslení dôsledkov tejto aktivity by vývoz odpadu po ukončení pilotného projektu mohol pre piešťanské domácnosti výrazne zdražieť.

09. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Amatérsky tím Doktor hokej si to rozdal v exhibičnom zápase so slovenskými vodákmi. (av)

Vodáci ukázali, že sa nestratia ani na zamrznutej vode

Piešťanský amatérsky tím Doktor hokej cestoval počas poslednej februárovej soboty na malý zimný štadión do bratislavského Lamača. V odvetnom exhibičnom zápase znova nastúpil proti výberu vodákov, v ktorom si zahrali aj Piešťanci Matej Orviský, Adrián Nesteš, Štefan Klapica, Vincent Petruška a Andrej Vičan.

09. 03. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Začepčenie v podaní domácej skupiny Krakovčanka. (Jozef Lelovič)

Nevesty sa inšpirovali svadobnou výstavou v Krakovanoch

„Pomaly ma veďte, hej, hore tou dedinou, nech sa odoberiem od svojich frajerov...“ Táto pieseň by sa mohla stať hymnou pilotného ročníka Svadobnej výstavy v Krakovanoch. Počas uplynulého víkendu sa kultúrny dom premenil na komplexný svadobný salón, kde sa začepčovali, líčili, fotili a prezliekali do svadobných šiat budúce nevesty. Stoly skrášlené svadobnými kompozíciami, figuríny - nevesty a ženíchovia, na hlavách prítomných dievčat venčeky, ešte aj svadobné kytice a rozpočty na hostiny tu robili.

09. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Dielo Giuseppe Verdiho - La traviata - patrí medzi špičkové opery. (KEN HOWARD)

Opera La traviata v Dome umenia

Milovníci kultúry si opäť môžu vychutnať opernú lahôdku. V sobotu 11. marca o 18.55 h sa na plátne v Dome umenia Piešťany objavia počas priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku jedni z najlepších umelcov súčasnosti v predstavení La traviata.

09. 03. 2017 10:18  |  Kultúra / Hudba
Články 301 - 350 z 22593
Lekáreň Regia

Anketa