Všetky články

Budovu Slovenskej pošty na Kukučínovej ulici v Piešťanoch strážia policajti, je v nej totiž nahlásená bomba. (am)

Aktualizované: Bomba na piešťanskej pošte!

Budovu Slovenskej pošty na Kukučínovej ulici v Piešťanoch strážia policajti, je v nej totiž nahlásená bomba. Z toho dôvodu je na túto zakázaný vjazd vozidlám z križovatky s Winterovou ulicou, no autá neprejdú ani od mestského úradu.

13. 06. 2017 10:48  |  Krimi / Na hrane zákona
Okolo Slovenska: Pelotón cyklistov prechádzal aj pod Čachtickým hradom. (Okolo Slovenska)

O prémie na Havrane i pod Čachtickým hradom

Cyklistické preteky Okolo Slovenska opäť prechádzali cez Piešťany i časť regiónu. Tretia etapa prestížnych pretekov z Nitry do Trnavy prechádzala okresom Piešťany a pretekári tu absolvovali aj dve prémie.

13. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Triatlonový talent obsadil v celkovom poradí výborné 19. miesto. (archív O. Kuba)

Úspech triatlonistu Kuba na elitných pretekoch

Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo dosiahol počas uplynulého víkendu mimoriadny úspech. Na elitných pretekoch The Championship 2017 v Šamoríne, ktoré sú neoficiálnymi majstrovstvami sveta, zvíťazil vo svojej kategórii a v celkovom poradí mužov skončil na vynikajúcom 19. mieste. Hoci sa mladý Piešťanec venuje tomuto nesmierne náročnému športu len pár rokov, je veľkou nádejou slovenského triatlonu.

13. 06. 2017 09:01  |  Šport / Ďalšie športy
Pred slávnostným defilé pokrstili knihu o histórii podujatia. (am)

Veterány zanechali stopy na cestách i v knihe

Jubilejný 25. ročník Piešťanských zlatých stúh i pripomienka na rok 1932, keď po prvý raz v Piešťanoch hostili účastníkov podujatia Concours d’Élégance, boli hlavnými lákadlami garantujúcimi nevšedný víkendový zážitok návštevníkom Kúpeľného ostrova i obyvateľom mesta a širokého okolia. Obdivovať mohli takmer stovku strojov na kolesách, ktoré približovali vývoj motorizmu od jeho začiatkov až po dnešok, ulahodili oku poľnohospodárov či nadšencov vojenskej techniky. Trojdňový program vyplnený propagačnými jazdami vyvrcholil sobotňajším slávnostným defilé a ohňostrojom.

13. 06. 2017 08:42  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (archív 1. FC Slovácko)

Tomáš Košút podpísal dvojročný kontrakt s Arkou Gdynia

Slovenský futbalový obranca Tomáš Košút si v nastávajúcej sezóne bude obliekať dres poľského klubu Arka Gdynia. Ako referuje Przeglad Sportowy, 27-ročný rodák z Piešťan podpísal s novým zamestnávateľom dvojročný kontrakt.

13. 06. 2017 08:16  |  Šport / Futbal
Na Sládkovičovej ulici bol už v piatok asfalt až po vjazd do Chalupkovej. (vd)

V Piešťanskom týždni 23/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

13. 06. 2017 08:04  |  Piešťany / Najbližšie číslo
(vd)

Pocta Antonovi Srholcovi aj v Piešťanoch

Na mieste niekdajšieho Teplického cintorína v Piešťanoch umiestnil piešťanský výtvarník Pavol Bratranec svoje dielo s názvom Pas – Pocta Antonovi Srholcovi.

13. 06. 2017 07:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Posádka Peugeotu s troma Srbmi havarovala pri Drahovciach. (KR HaZZ)

Pri Drahovciach dostalo šmyk auto s troma Srbmi, prevrátili sa na strechu

Smrteľná nehoda na železnici, mydlová škvrna v potoku, havária motocyklistu, horiace auto a ďalšie prevrátené na streche, starenka, ktorej prišlo zle, psík padnutý v bazéne – to je výpočet hasičských výjazdov v uplynulom týždni.

12. 06. 2017 11:14  |  Krimi / Doprava
Ilustr. foto (red)

Stratili ste mobil Lenovo?

Majiteľ sa môže ozvať na Obvodné oddelenie Policajného zboru Piešťany, ulica Krajinská č. 5, druhé poschodie, číslo dverí 02.01. Telefonický kontakt: 0961 14 3708, 0961143701.

12. 06. 2017 10:57  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Na Teplickej našli kľúč od auta

Na Teplickej ulici v Piešťanoch ktosi stratil v piatok 9. júna kľúč od auta s príveskom. Našli ho o 17.44 h a odovzdali štátnej polícii. Majiteľ sa môže ozvať na Obvodné oddelenie Policajného zboru Piešťany, ulica Krajinská č. 5, druhé poschodie, číslo dverí 02.01. Telefonický kontakt: 0961 14 3708, 0961143701.

12. 06. 2017 10:33  |  Piešťany / Aktuálne
Zdravou alternatívou k čokoláde je stopercentné kakao. (archív Monsalvy)

Zákusky v lete prevážajte v chladiacom boxe

Horúce počasie obyvateľov neodrádza od osláv, promócií či svadieb, ba práve naopak. Ako však bezpečne prepraviť kúpené zákusky a torty, dokedy ich spotrebovať a čím nahradiť ťažké čokoládové dobroty v letnom čase, priblížila Zuzana Karová z piešťanskej Monsalvy. Prezradila tiež, čím najlepšie v horúčavách uhasiť smäd.

11. 06. 2017 15:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca ukončilo ďalšiu úspešnú sezónu. (archív CFM JA)

V. Hornáček: Počet detí v CFM JA je stabilizovaný

Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca (CFM JA) v predstihu pred poslednými zápasmi v jednotlivých kategóriách poďakovalo hráčom, rodičom i priaznivcom na dvoch vydarených akciách.

11. 06. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 4. mája o 8.41 h sa Alžbete a Matejovi Kalnickým z Brunoviec narodilo druhé dieťatko - dcérka Andrejka (3780 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici bábätku pomohla na svet MUDr. Katarína Skálová. Dievčatko sa narodilo rok po svojom bračekovi Matejkovi.

11. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Fats Jazz Band (archív Fats Jazz Band)

Swingujte v Dome umenia

Počas 62. music festivalu Piešťany hudba zaplní aj malú sálu Domu umenia. V pondelok 12. júna o 19.30 h tam na pódium vystúpia hudobníci zoskupení vo formácii Fats Jazz Band pod umeleckým vedením Ladislava Fančoviča. Koncert návštevníkov naladí na swingové rytmy. Sedem báječných muzikantov a dvaja šarmantní speváci vám predstavia amerikánsky džez, ale aj horúce noviny od našich autorov - Gejzu Dusíka či Alfonza Jindru.

10. 06. 2017 17:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
U zákazníkov jednoznačne vyhrávajú plynové grily. (archív GARGO)

GARGO: Na dobrom grile upečiete pizzu aj uvaríte polievku

Mnohí z nás si leto bez dobrej grilovačky nevedia predstaviť. Okrem obľúbeného mäsa či zeleniny, partie dobrých priateľov alebo rodiny je jej dôležitou súčasťou správny gril. Čím sú špecifické jednotlivé typy zariadení, prezradil Peter Urminský, majiteľ predajne Gargo.

10. 06. 2017 12:51  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Betónová opacha by vyrástla nad Lodenicou v miestach určených na oddych, športy a rekreáciu. (CEMOS)

Potrebujú Piešťany ďalší most?

V predchádzajúcom vydaní Piešťanského týždňa sme zverejnili článok na tému pokračovania rekonštrukcie Krajinského mosta. Trnavský samosprávny kraj, ktorý má most v správe, sa chystá s pomocou eurofondov dokončiť jeho kompletnú obnovu v hodnote investície dva milióny eur. Tentoraz však práce nijakým spôsobom neobmedzia jeho prevádzku, no i napriek tomu si plánovaná rekonštrukcia vyslúžila množstvo negatívnych reakcií.

10. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Snehuliak Olaf z rozprávky Frozen a jeho žltý kamarát SpongeBob (am)

Príďte sa zabaviť s Disney postavičkami

Už vo štvrtok 15. júna od 13.00 h zavítajte priamo pred novootvorený obchod Kids Fashion na Ulici Pod Párovcami 5190 v Piešťanoch (v pasáži za evanjelickým kostolom). V nadživotnej veľkosti budú popoludnie spríjemňovať snehuliak Olaf z rozprávky Frozen a jeho žltý kamarát SpongeBob. Taktiež bude na deti čakať sladká odmena, parádna hudba, a kým sa budú detičky s úsmevom na tvári zabávať, rodičia si môžu pozrieť ponuku oblečenia zameraného na Disney postavičky.

09. 06. 2017 16:30  |  Kultúra / Akcie
Ilustr. foto (pixabay)

Riport: Strašiak tatarák

Ako jednoduchšie by sa nám v tejto krajine žilo, keby nás štátny byrokratický aparát nebombardoval na hlavu postavenými zákonmi, vyhláškami či nariadeniami. Takto si vlani na jeseň povzdychli mnohí majitelia reštaurácií po tom, čo Hygiena (Úrad verejného zdravotníctva SR) urobila raziu na Tatarákovom festivale a reštauráciám udelila pokuty. Na jednej strane oprávnene, pretože porušili zákon, na druhej strane to však možno chápať ako prílišnú horlivosť hygienikov, keďže dovtedy predaj tatarákov v reštauračných zariadeniach tolerovali. Bola to šikana len preto, že sa odvážili vytiahnuť na verejnosť tabuizovanú tému, dokonca ju medializovať?

09. 06. 2017 15:37  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (am)

Rodičovská dilema: Kam s deťmi cez prázdniny

S končiacim sa školským rokom sa rodičia pravidelne zaoberajú otázkou, ako vyplniť program deťom, kým oni musia byť v zamestnaní. Kde nie je poruke stará mama, vypomôže aj tento rok škola v rámci školských klubov detí. Pre piešťanských školákov ho v júli organizuje ZŠ M. R. Štefánika na Vajanského ulici, v auguste ZŠ na Mojmírovej ulici.

09. 06. 2017 15:23  |  Piešťany / Aktuálne
Tento rok pôjdu tatinovia s deťmi do Tatranskej Lomnice na dvoch autobusoch. (dk)

Otcov s deťmi baví svet vo Vysokých Tatrách

Bude to výprava, akú vo Vysokých Tatrách ešte nezažili. V štýle komédie storočia S tebou ma baví svet sa do našich veľhôr vyberie 115-členná skupina chlapov s ratolesťami z nášho regiónu, aby si v Tatranskej Lomnici užili týždeň plný zábavy, kúpania a výletov.

09. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Vyhrajte lístky na CAR AT TUNING PARTY

Najväčší zraz nadupaných vytuningovaných strojov sa po roku vracia na piešťanskej letisko. V dňoch 16.-18. júna 2017 môžete zažiť špičkový WestLake drift cup, najkrajšie finalistky Miss Car at Tuning a úžasný Line-up aj Vy.

09. 06. 2017 14:48  |  Kultúra / Akcie

Inzercia Piešťanský týždeň 22/2017

09. 06. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
(Spoznaj nespoznané)

Vtáčí ostrov monitoruje kamera

Piešťanskí ornitológovia a ochranári prírody sledujú od mája tohto roka vďaka monitorovacej kamere život na Vtáčom ostrove na Sĺňave aj na diaľku. Osadená bola z ich iniciatívy a v spolupráci so štátnou ochranou prírody. S realizáciou pomohli piešťanské firmy. Pokračovaním monitoringu je projekt Spoznaj nepoznané. V rámci neho je zabezpečený online stream z kamery na ostrove, a tak môžu Piešťanci i všetci, ktorých zaujíma príroda, naživo vidieť pestrý život kráľovstva vtákov.

09. 06. 2017 14:21  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Lucia Valová zvíťazila v C1 na 500 m. (archív ŠK KAJAK)

Výborné výkony kanoistov z Moravian

Piešťany boli počas posledného májového víkendu dejiskom 31. ročníka medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike. Už desaťročia si drží vysokú svetovú úroveň a aj tento rok sa konali veľmi kvalitné preteky. Slovákom sa tento rok podarilo získať až tri zlaté medaily v singlových disciplínach, o dve z nich sa postarali moravianski kanoisti z ŠK KAJAK Lukáš a Lucia Valovci.

09. 06. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
S kvetinovými vzormi toto leto nič nepokazíte. (archív The Queen)

Dámy, viete ako sa stanete kráľovnou nastávajúceho leta?

Z pochmúrneho obdobia sme sa preniesli do času farieb, slnka a pozitívnej energie, čo sa odráža i na voľbe módnych kúskov. Dámy vyťahujú šaty, sukne či klobúky a s prvým bronzom na pokožke pútajú pozornosť azda každého muža.

09. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pečienku solíme až na tanieri, aby nestvrdla. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

09. 06. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Ilustr. foto (FB Mikroregión nad Holeškou)

O cyklotrase do Vrbového rozhodne ministerstvo

Petícia za cyklotrasu Piešťany - Vrbové v telese starej železnice má už viac ako triapoltisíc podpisov. Túto občiansku iniciatívu sa rozhodli zorganizovať aktivisti Marián Kališ a Dušan Knap, aby hlas ľudu piešťanského regiónu bol vypočutý až na ministerstvo dopravy, ktoré bude o prenájme železnice pod cyklotrasu v najbližšom období rozhodovať.

09. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
(InsideOut Music)

Hudobný tip: Jon Anderson & Roine Stolt - Invention of Knowledge

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

09. 06. 2017 10:48  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Pre deti je ulovenie sumca nezabudnuteľný zážitok. (pm)

Rybolov v našom regióne

V júni nám začína tá pravá rybárska sezóna. Loviť možno na všetkých kaprových a lososových vodách. Do 15. júna je zakázaný lov prívlačou a na živú či mŕtvu rybku. Do tohto dátumu sú ešte chránené niektoré druhy dravcov. Denná doba lovu v júni je od 04.00 do 24.00.

09. 06. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Piešťanské letisko by sa mohlo stať pre Bratislavu záložným. (Jozef Vojčiniak)

Poslednú šancu letisku dá zrejme Bratislava

Čierny scenár sa nerealizuje. Zatiaľ. Po minulotýždňovom valnom zhromaždení pokračuje spoločnosť Letisko Piešťany vo svojej prevádzke naďalej. Našiel sa totiž spôsob, ako zabezpečiť prácu zamestnancom a ďalšie využitie letiska.

09. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Známi herci rozosmiali publikum v Dome umenia. (am)

Francúzi Adolfa v láske nemajú

Keď na dosky, ktoré znamenajú svet, vystúpia herecké hviezdy súčasnosti ako Zuzana Mauréry, Richard Stanke či Ady Hajdu, je o zábavu postarané. Presvedčili sa o tom i diváci v piešťanskom Dome umenia, keď si v pondelok 29. mája vychutnali francúzsku komédiu Meno.

08. 06. 2017 15:30  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (red)

Kto stratil čierny Samsung?

V pondelok 5. júna našli čierny mobilný telefón značky Samsung Alpha. Polícia vyzýva majiteľa, aby sa ozval na obvodné oddelenie v Piešťanoch, Krajinská ulica č. 5, na druhom poschodí, číslo dverí 02.01, alebo zatelefonoval na linky: 0961 14 3708, 0961143701.

08. 06. 2017 14:48  |  Piešťany / Aktuálne
Komisia pre životné prostredie riešila i parkoviská v centre Piešťan. (pror)

P. Jančovič: Zalievanie centra asfaltom sa mi nepozdáva

Najdôležitejším bodom programu minulotýždňového stretnutia členov mestskej komisie pre životné prostredie, ktoré funguje ako poradný orgán pri mestskom zastupiteľstve, bolo zrejme prerokovanie záverečného účtu rozpočtu mesta Piešťany za rok 2016. To však dopadlo fiaskom, keďže predkladateľ tohto materiálu, zamestnanec radnice Stanislav Mikuš, im neprišiel tento rozsiahly materiál objasniť.

08. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Anna Hortová & Friends (Vojtech Hank)

Anna Hortová & Friends už zajtra na terase Kursalonu

Pozývame Vás na koncert Anny Hortovej & Friends, ktorý sa uskutoční dňa 9.júna o 20:00 hod. Anna Hortová & friends je jazzový projekt, ktorý vznikol v roku 2015. Anna Hortová je mladý slovenský spevácky talent a spevu sa venuje už od malička. Jazz jej učaroval pred dvomi rokmi a k spolupráci pozvala tých najlepších zo slovenskej a českej jazzovej scény – Ľuboša Šrámka (piano), Tomáša Baroša (kontrabas) a Mariána Ševčíka (bicie).

08. 06. 2017 13:02  |  Kultúra / Hudba
Slávnosti sú plné atrakcií pre deti i dospelých. (Laco Novák)

Tereziánske slávnosti na Holíčskom zámku

Neskorobarokový zámok v Holíči patrí k dominantám Záhoria i Trnavského samosprávneho kraja. Je jednou z mála zachovaných pamiatok na cisársky rod Habsburgovcov a je priamo prepojený na jednu z najväčších panovníčok európskych i svetových dejín - Máriu Teréziu.

08. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V týchto miestach došlo k tragédii. (vd)

Pod kolesami vlaku zahynula Piešťanka

V stredu 7. júna v noci zrazil vlak ženu z Piešťan. K prípadu zavolali hasičov aj políciu. K nešťastiu došlo po 23.00 hodine. Ženu zrazil vlak jazdiaci v smere Bratislava - Žilina.

08. 06. 2017 12:33  |  Krimi / Čierna kronika
Napílených 32 orechov musí kraj na ceste pri Krakovanoch odstrániť. (mp)

Poškodené orechy vyrúbu

Narezané orechy lemujúce cestu z Krakovian smerom do Podolia zatiaľ ostávajú na svojom mieste. Svojmu osudu, ktorý im vytýčil neznámy páchateľ, však napokon neuniknú. Všetky poškodené dreviny sa totiž musia odstrániť.

08. 06. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Anketa: Ste spokojní s rekonštrukciami ulíc?

08. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský rodák Andrej Kravárik prevzal národný tím po Miroslavovi Palgutovi. (archív SVF)

Kravárik je novým trénerom volejbalovej reprezentácie

Miroslav Palgut už nie je trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie. Vo funkcii ho nahradil jeho doterajší asistent Andrej Kravárik, pochádzajúci z Piešťan. K zmene prišlo po minulotýždňovom turnaji B-skupiny v Holandsku v rámci druhej fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018, na ktorom Slováci vybojovali druhú priečku a účasť v júlovej tretej fáze eliminácie. Na prvé miesto a priamy postup na svetový šampionát tak nedosiahli.

08. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Výstava bábik vo foyeri Kultúrno-spoločenského
centra Fontána v Piešťanoch (vd)

Vo Fontáne vystavujú 224 bábik

Až 224 vyšívaných krojovaných bábik z rôznych končín Slovenska vystavili vo foyeri Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch v piatok 2. júna. Iniciátorka podujatia, Veronika Cetliová z Piešťan, na vernisáži privítala nielen svoje kolegyne - ľudové umelkyne, ale ocenila aj prítomnosť návštevníka z ďalekej Číny. Na vernisáži zazneli spevy v podaní Folklórneho súboru Žito.

08. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Slávnosti sa zúčastnil aj arcivojvoda Georg, vnuk cisára Karola I. (tretí zľava). (vd)

Návštevu posledného cisára pripomína už aj jeho relikvia

Kaplnka Božského Srdca Ježišovho pri Kolonádovom moste v Piešťanoch sa stala druhým posvätným miestom na Slovensku, kde je uložená relikvia blahoslaveného Karola, posledného cisára Rakúsko-Uhorska. Slávnosti, ktorá sa uskutočnila v sobotu 3. júna, sa zúčastnil aj vnuk posledného habsburského panovníka Georg. Slávnostnú omšu celebroval emeritný trnavský arcibiskup Ján Sokol.

07. 06. 2017 15:31  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Vodohospodári napokon do otvorenia kúpeľnej sezóny stihli pokosiť. (am)

Zelené plochy upravili včas

Jarné počasie bolo piešťanským trávnatým plochám prajné. I keď majú niekedy obyvatelia mesta dojem, že je tráva akosi privysoká, Služby mesta Piešťany ju od začiatku sezóny kosili na území celého mesta dvakrát, v centre dokonca kosačky úradovali už do tretice.

07. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Umelcov bude dirigovať G. Dudamel. (Adam Latham)

Berlínski umelci v priamom prenose

Najväčšie jednosálové kino na Slovensku prinesie v rámci 62. music festivalu Piešťany kultúrnu lahôdku z Nemecka. V priamom prenose sa v piatok 9. júna o 19.30 h na plátne Domu umenia objavia umelci z Berlínskej filharmónie pod vedením dirigenta Gustava Dudamela. Hudobníci predvedú City Noir, dielo Johna Adamsa, a taktiež deviatu symfóniu Antonína Dvořáka, ktorá nesie názov Z nového sveta.

07. 06. 2017 14:10  |  Kultúra / Hudba
Ivana Jakubcová pôsobila na prestížnej americkej univerzite v Kentucky. (archív I. Jakubcovej)

Jakubcová ďalšou posilou Čajok

V ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní nového kádra. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok.

07. 06. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Časť mesta zasypali krúpy

Silný vietor spojený s búrkou a krupobitím sa v utorok 6. júna prehnal nad Piešťanmi krátko po 19. hodine. V priebehu pár minút v časti starých Piešťan a v okolí obchodného centra Kocka padali takéto ľadové guľôčky.

07. 06. 2017 13:12  |  Piešťany / Aktuálne
Mladí writeri vymaľovali nevábny plot okolo niekdajšieho hotela Slovan. (M. Vida)

Pomaľovaný plechový plot pridal parku šmrnc

Nevábne plechové oplotenie niekdajšieho hotela Slovan v piešťanskom mestskom parku získalo vďaka mladým umelcom nový vzhľad. Writeri i vďaka spolupráci s mestským kultúrnym strediskom získali zhruba päťdesiat metrov štvorcových legálnej plochy pre svoje graffiti. A tak na sprievodnej akcii popri oslavách Medzinárodného dňa deti vo štvrtok 1. júna mohla desiatka sprejerov predviesť, čo dokáže bez obáv pred políciou.

07. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (FB odťahová služba SOS)

Počet nehôd aj zranených pri nehodách stúpol

V Trnavskom kraji zaevidovala polícia 539 dopravných nehôd, čo je o 94 nehôd viac ako vlani. Negatívne je hodnotený nielen zvýšený počet nehôd, ale aj následky pri dopravných nehodách. O život prišlo 16 osôb, 34 osôb sa zranilo ťažko a 250 ľahko. Pri každej desiatej nehode namerali policajti vodičovi za volantom alkohol.

07. 06. 2017 12:13  |  Krimi / Doprava
Piešťanec Richard Vančo uspel na prestížnych pretekoch. (FB R. Vanča)

Veslár Vančo ovládol pražské Primátorky

Piešťanský veslár Richard Vančo si pripísal ďalší výborný výsledok. Na víkendovom 104. ročníku legendárnych pražských Primátoriek ovládol Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského.

07. 06. 2017 12:00  |  Šport / Veslovanie
V piešťanskom parku bolo vo štvrtok rušnejšie ako v úli (vd)

Deti v regióne oslavovali svoj deň rôzne

Medzinárodný deň detí je sviatok, počas ktorého by sa každé, aj to najmenšie i najboľavejšie, srdiečko dieťatka malo smiať a cítiť ako v nebi. O vyvolanie tohto pocitu, úsmevu a radosti sa v celom regióne Piešťan snažili mnohí dospeláci. Ako sa im to podarilo, posúďte sami z veľkej fotoreportáže.

07. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
San Borondon Cyclo Fanfaria (archív bg)

Otvorenie sezóny pouličných umení v Piešťanoch

Koncertom kapely San Borondon Cyclo Fanfaria v piatok, 9. júna o 17.00 na Kolonádovom moste a o 20.00 v klube ŽiWell „oficiálne“ otvárame sezónu pouličných umení v Piešťanoch. Koncert je súčasťou podujatia Piešťany Street Art Festival 2017 - Deň pouličného umenia, ktoré sa uskutoční dňa 5.8.2017.

07. 06. 2017 10:01  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Články 301 - 350 z 23233
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa