Topfest

Všetky články

Záber podvodnej kamery na obrazovke mobilného telefónu. (pm)

Rybolov v našom regióne

Keď ryby neberú, neznamená to, že vo vode alebo na našom lovnom mieste sa nenachádzajú. Boli by ste prekvapení, čo všetko sa deje pod vodnou hladinou práve počas dňa, keď ste presvedčení o tom, že ak vaše prúty mlčia, ryby tam nie sú, a hľadáte riešenie, kde a ako ich nájsť. A pritom stačí iba veriť svojim inštinktom a skúsenostiam, veriť, že ryby tam sú, len momentálne neberú.

14. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Šťastná so svojimi chalanmi - budúcimi kuchármi. (vd)

Po pedagogičke D. Papovej zostalo prázdne miesto

Blízka rodina, pedagógovia, študenti, priatelia i známi sa v pondelok 10. apríla rozlúčili s dlhoročnou pedagogičkou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch (SOŠOaS), Dašou Papovou (61). Svoj boj o život prehrala v stredu 5. apríla. Bola triednou učiteľkou budúcich kuchárov, ktorých mala previesť cez čiaru dospelosti. Stihla ich však na maturity pripraviť, len bojovať už musia sami...

14. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Spomedzi veľkonočných dekorácií sú najobľúbenejšie prírodné motívy. (archív ZC Charvát)

Vyzdobte si domácnosť veľkonočnými doplnkami

Obľúbené sviatky plné vody, korbáčov a vajíčok sa nezadržateľne blížia. Už počas nadchádzajúceho víkendu si mládež užije dlho očakávané veľkonočné prázdniny, viacerí pracanti budú mať k dispozícii predĺžené voľno a rodiny využijú čas na návštevy blízkych. Aby u vás šibači i hostia zacítili pravú veľkonočnú atmosféru, vyzdobte si príbytok jarnými dekoráciami.

14. 04. 2017 12:30  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Plnku si môžeme upiecť samostatne alebo ju vložiť do morky. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

14. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Malí umelci boli na svoje výtvory patrične hrdí. (am)

Portugalčina v spojenej škole

Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch opäť tvorili. V piatok 7. apríla ich navštívil portugalský umelec José Tavares, ktorý študoval v Brne a v súčasnosti sa venuje vlastnému výtvarnému jazyku Iknie. Ten sa deťom snažil predstaviť, oni mu na oplátku nezostali nič dlžné.

14. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Najťažšou metódou zdobenia kraslíc je okúvanie. (vd)

Výstava Krása kraslíc má premiéru v Piešťanoch

V Piešťanoch možno v predveľkonočnom období uvidieť unikátnu výstavu veľkonočných kraslíc nielen zo Slovenska, Čiech, ale aj afrických zemí. Jedinú a po prvýkrát v histórii ju vo štvrtok 6. apríla prezentoval v priestoroch Vily dr. Lisku zberateľ Jozef Gruska. K ľudovej tvorbe patrí ľudová muzika. Prezentovali ju manželia Hlbockí s najmladšími synmi.

14. 04. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Herci zabávali divákov v Dome umenia približne dve hodiny. (am)

Rozvod nemusí byť len o slzách

V Dome umenia Piešťany sa opäť triasli múry pre neutíchajúci smiech. Francúzska komédia Štyria na kanape v podaní známych slovenských hercov v piatok 7. apríla prilákala na Nábrežie I. Kraska stovky milovníkov kultúry.

14. 04. 2017 09:30  |  Kultúra / Divadlo
Nemocnica A. Wintera v rebríčku hodnotenia pacientov príliš dobre nedopadla. (Jozef Vojčiniak)

Piešťanská nemocnica klesla v rebríčku kvality o šesť miest

Jedna z dvoch súkromných zdravotných poisťovní už po jedenásty raz zostavila rebríček hodnotenia slovenských nemocníc. Nemocnica Alexandra Wintera sa v kategórii Všeobecné nemocnice umiestnila zo štyridsiatich štyroch hodnotených na nelichotivom 31. mieste. To je pre piešťanskú nemocnicu v hodnotiacej tabuľke prepad oproti predchádzajúcemu roku až o šesť pozícií.

14. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(ECM)

Hudobný tip: Arvo Pärta - Tabula Rasa

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

14. 04. 2017 08:00  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ilustr. foto (L. Duračka)

Predpredaj vstupeniek na nedeľný finálový zápas s Good Angels

Piešťanské Čajky čaká v nedeľu druhý zápas finálovej série, keď sa na domácej palubovke Diplomat arény budú pokúšať vyrovnať stav série na 1:1. Kvôli medzinárodnému turnaju reprezentácii chlapcov do 18 rokov sa druhý finálový duel uskutoční netradične v nedeľu (18:00).

13. 04. 2017 17:00  |  Šport / Basketbal
Účastníci si vyskúšali základné zručnosti pri vyšetrení a liečbe porúch prehĺtania. (archív Adeli)

Poruchy prehĺtania riešili v Adeli

Rehabilitačné centrum Adeli v Piešťanoch sa v piatok 7. apríla zaplnilo medicínskymi odborníkmi. Spoločne totiž riešili a vzdelávali sa v problematike poruchy prehĺtania, ktorá sa veľakrát správne neidentifikuje, nelieči a môže viesť až k ohrozeniu života.

13. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Javor mliečny odhnil od koreňov, zrútil sa vo štvrtok 6. apríla. (gk)

Veľký javor v parku odhnil a zrútil sa

Stačil len krátky, ale výrazný a silný poryv vetra a v piešťanskom mestskom parku sa zrútil veľký strom. Zarachotil tak silne, že ho začuli aj ľudia, ktorí boli, našťastie, bezpečne ďaleko. Stalo sa to vo štvrtok 6. apríla popoludní v časti parku od futbalového štadiónu k evanjelickému kostolu.

13. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vyrobiť jednu sochu trvá umelcovi Petrovi Nižňanskému aj pol roka. (am)

Vystavili sochy z bieleho bronzu i maľby kvetov

Vernisáž roka! I tak ohodnotili návštevníci Domu umenia Piešťany podujatie, ktoré sa uskutočnilo v stredu 5. apríla. Rytmus farby a tep kovu, ako znie názov výstavy, zaujali milovníkov sochárstva, maľby i fotografie.

13. 04. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. (KR PZ)

Na Trajane zrážka auta so 14-ročnou cyklistkou

Iba štrnásťročná dievčina na skladacom bicykli chcela prejsť na druhú stranu cesty, no dostatočne sa nepresvedčila či je cesta voľná. Vošla do jazdnej dráhy osobnému autu Renault Clio. Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. Stalo sa to v stredu 12. apríla o 18.00 h na sídlisku A. Trajan v Piešťanoch.

13. 04. 2017 13:38  |  Krimi / Na hrane zákona
R. Opatovský a jeho piešťanské fanúšičky. (Martin Ričány)

Sobotňajšiemu večeru kraľoval Robo Opatovský

Krásny zážitok, hudobný aj emotívny, priniesol do Piešťan Robo Opatovský svojím vystúpením v rámci klubového turné Robo Opatovský Unplugged tour. Staršie hity, ale aj nové skladby odohraté tentoraz v unplugged verzii zazneli v sobotu 8. apríla v priestoroch Kursalonu.

13. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje fotogalériu
Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do finálovej série play-off extraligy žien 2016/2017 prehrou o 10 bodov. (L. Duračka)

Prvý zápas finálovej série Čajky v Košiciach prehrali o 10 bodov

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do finálovej série play-off extraligy žien 2016/2017 prehrou o 10 bodov, keď na palubovke Good Angels Košice neuspeli v pomere 61:71. Druhý finálový duel série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je na programe v nedeľu 16. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne.

13. 04. 2017 12:49  |  Šport / Basketbal
Budúci prváčikovia sa do školy tešili. (am)

Pri výbere školy zavážila vzdialenosť i referencie

Akoby to bolo včera, keď súčasní prváci po prvý raz zasadli do školských lavíc. Rok však rýchlo utiekol a o štúdium sa hlásia nové tváre. Piešťanské základné školy zapisovali nové deti do prvých ročníkov v piatok 7. a v sobotu 8. apríla. Piešťanský týždeň tento rok nazrel na zápis do Základnej školy Brezová.

13. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Cesta z Piešťan do Hlohovca je vhodná aj pre amatérskych cyklistov. (vd)

Cyklodámam cestou na Jašter mávali všetci vytrénovaní týpkovia

Až gýčovo krásne nedeľné počasie využilo viac ako päťdesiat milovníkov cyklistiky a z rôznych miest v okolí dorazili k obedu na Jašter, kde bol cieľ akcie Cyklo na Jašter. Vibramy za tenisky tentoraz vymenilo aj sedem členiek a sympatizantiek Klubu športovej turistiky TJ Bezovec.

13. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Veteránski plavci ŠPK Kúpele uspeli na pretekoch v Bratislave. (P. Škodný)

Masters plavcom sa na Pasienkoch darilo náramne

Bratislavský 50-metrový bazén na Pasienkoch privítal počas prvého aprílového víkendu 210 veteránskych plavcov zo 42 klubov zo Slovenska, Českej republiky a Slovinska. ŠPK Kúpele Piešťany na Medzinárodných majstrovstvách SR v plávaní masters zastupovala výprava siedmich pretekárov. Tradične o medaily zabojovali Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný, návrat k masters plávaniu ohlásil Tomáš Vachan a štvoricu v nedeľu doplnili premiérovo na domácom šampionáte Jana Beňačková, Erik Ferencz a Lukáš Rusnák. Darilo sa im náramne. Získali 22 individuálnych medailí, jednu štafetovú a tri open.

13. 04. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Prvá investičná akcia za požičané peniaze je rekonštrukcia Ulice A. Hlinku. (Jozef Vojčiniak)

Predvolebná kampaň sa začala vyrábaním dlhov

Mesto Piešťany v poslednom období ohlasuje začiatky rozsiahlych rekonštrukcií. Kto by však uvažoval, že investície vznikli na základe vynikajúceho hospodárenia mesta v tomto volebnom období, ostane sklamaný. Všetko, čo mesto už robiť začalo, prípadne začiatky rekonštrukčných prác, a to hlavne dopravných tepien kúpeľného mesta, idú na úkor zadlžovania všetkých obyvateľov Piešťan. Tento dlh sa v rámci už začatej predvolebnej kampane súčasného vedenia radnice začína šplhať do závratných výšok.

13. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Školáci sa tešili na nocovanie v triedach v spacích vakoch. (archív školy)

Andersenova noc: Aj v Lúke spali v škole

V nezvyčajnom čase - v piatok 31. marca o pol šiestej podvečer - prišlo do svojej školy v obci Lúka 63 žiakov. Boli vystrojení na noc - s rozradostenými očami, rýchlym krokom a tajomným očakávaním z príchodu Andersenovej noci.

12. 04. 2017 15:59  |  Región / Aktuálne
Zľava: Michal, Matúš a Jakub, medzi nimi Katarína Macháčová. (Jozef Vojčiniak)

Na boj s rakovinou žiaci z Podolia vyzbierali 1700 eur

Zbierku na Deň narcisov v prospech Ligy proti rakovine si nenechali ujsť ani deviataci zo Základnej školy v Podolí. Dvadsaťtri z nich sa vybralo do uličiek v obci, kde ich škola sídli, ale i do neďalekých Častkoviec, Očkova či podolských kopaníc.

12. 04. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
V hypermarkete Tesco bol tento silný tím dobrovoľníkov. (vd)

Deň narcisov: Vyzbierali viac ako 21 500 eur

Na 21. ročníku Dňa narcisov rozdávalo žlté kvety nádeje takmer dvesto dobrovoľníkov piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine. Do pokladničiek označených logom verejnej zbierky vyzbierali v piatok 7. apríla od ľudí v uliciach, úradoch, školách i obchodoch viac ako 21 500 eur. Zbierku vykonávali v Piešťanoch, vo Vrbovom a tiež v dvadsiatich obciach regiónu.

12. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (archív L. Babača)

Štyri pódiové umiestnenia Slovákov v Záhrebe

Na medzinárodnej veslárskej regate Croatia Open 2017, ktoré sa konali 8.- 9. apríla v Záhrebe sa v kvalitnej konkurencii nestratili ani slovenskí reprezentanti, ktorí si vyjazdili štyri pódiové umiestnenia.

12. 04. 2017 13:32  |  Šport / Veslovanie
K členom folklórneho súboru Žito sa v nedeľu pridali stovky obyvateľov. (am)

Upálenú Morenu zhodili z Kolonádového mosta

Folklórny súbor Žito sa i tento rok postaral o to, aby z Piešťan odišli všetky choroby a zima. V nedeľu 9. apríla na Námestí slobody dievčatá urobili Morenu, za spevu a tanca ju v sprievode stoviek Piešťancov preniesli až na Kolonádový most, kde ju upálili a hodili do Váhu.

12. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Nové pôsobisko Sociálnej poisťovne má vchod z boku budovy bývalého Siemensu. (vd)

Sociálnu poisťovňu nájdete na Sládkovičovej ulici

Piešťanská pobočka Sociálnej poisťovne sa presťahovala z budovy Daňového úradu na Sládkovičovu ulicu do budovy bývalého Siemensu. Vchod je z bočnej strany budovy, klientov tam zavedie šípka s popiskou. Sťahovanie sa uskutočnilo na začiatku apríla, všetky pracoviská poisťovne sú už v prevádzke.

12. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Fančovič vytvoril aranžmány, na snímke spolu s Frederikou Babuliakovou. (vd)

Saxofonisti ozvučili nemý film s Charlie Chaplinom

Predstavte si Charlie Chaplina ako mladého roztržitého a absolútne nepraktického hasiča v nemom filme, do ktorého si každý jeho kolega s chuťou kopne. Najlepšie do zadku. Ešte aj tieto zvuky sú v nemom filme „nemé“. V Piešťanoch však nemý film s hereckou legendou a komikom ožil vďaka saxofónovému kvartetu Saxophone Syncopators.

12. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
V nedeľu popoludní sa pri kolonáde zrazil motocyklista s osobným autom. (KR HaZZ)

Zrážka motocyklistu s osobným autom na Winterovej

Piešťanskí hasiči prežili pracovný týždeň v znamení hasenia požiarov, asistencie pri dopravných nehodách, otvárania cely policajného zaistenia i evakuácie budovy okresného súdu. Príslušníci pílili aj strom na Lipovej ulici, ktorý sa zrútil na osobné auto.

12. 04. 2017 10:00  |  Krimi / Doprava
P. Vermeš mal do bytového podniku vniesť zákonný stav, deje sa však pravý opak. (Supa)

Zmeny v bytovom podniku - snaha o jeho ovládnutie!

Jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý piešťanský primátor Miloš Tamajka dosadil do vedenia mestského bytového podniku Pavla Vermeša, sa pod ťarchou argumentov rozplynul ako mydlová bublina. Podľa tvrdení Tamajku pred mestskými poslancami Vermeša konateľom bytového podniku urobil hlavne z dôvodu, že chce čerpať eurofondy na rekonštrukciu tepelných rozvodov, no taká výzva na predkladanie projektov na schválenie, ktorej podmienky by kúpeľné mesto spĺňalo, nejestvuje.

12. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Vrbové siahalo v Jasl. Bohuniciach po remíze

Futbalisti MFK Vrbové v 22. kole štvrtej ligy nastúpili v derby zápase na pôde Jaslovských Bohuníc. Zverenci trénera Adamčíka si však nepripísali ani bod, hoci po ňom siahali. Prehrali 2:3 a všetky body ostali domácim.

11. 04. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk/)

Futbalisti PFK s ďalším jednoznačným víťazstvom

Futbalisti PFK Piešťany v nedeľu potvrdili svoju dominanciu v ôsmej lige a opäť jednoznačne zvíťazili. Tentoraz uspeli na pôde Dolného Trhovišťa, kde vyhrali 4:0. Piešťanci základ svojho úspechu položili v prvom polčase, ktorý ovládli v pomere 3:0.

11. 04. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Nové obchodné centrum Domoss privíta zákazníkov už v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. (archív Domoss)

DOMOSS otvára v Piešťanoch nové obchodné centrum

Nákupná horúčka vypukne v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. Zákazníkov v tento deň čaká obrovské množstvo zliav a uvádzacích cien. Práčky od 159 eur, Kávovary Dolce Gusto za 29,90 alebo benzínovú kosačku za 219 € a mnoho ďalších spotrebičov. Nakupovať môžete aj na splátky s 0 % akontáciou a 0% úrokom až na 25 mesiacov.

11. 04. 2017 14:16  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti Prašníka (v červených dresoch) na zápas do Chtelnice nepricestovali. (M. Ledecký)

Pečeňady zdolali Banku vysoko 9:0, vo V. Orvišti sa strhla bitka

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Piatkový zápas Veľké Orvište – Šulekovo sa nedohral pre bitku, Pečeňady zdolali Banku vysoko 9:0, Sokolovce porazili Kočín-Lančár 3:0 a Borovce i Dolný Lopašov vysoko prehrali.

11. 04. 2017 14:00  |  Šport / Futbal

Viera Dusíková: Veľkonočná šibačka

Už roky k nám chodí jeden šibač, ktorého vítam pre istotu vždy na dvore, lebo viem, že ma čaká spŕška vody, ktorú si napustí do fľaše v predchádzajúcej domácnosti. Šibákom mi jemne poklope po ústach, aby tieto ústočká pekne spievali aj rozprávali, potom po rukách, aby tieto rúčky dobre písali a pracovali, potom po nohách so slovami, aby tieto nôžky dobre behali i tancovali, a nakoniec po zadku, aby táto riťka dobre... To už sa rehocem a on vyťahuje vodu. Celú ma popolieva, potom vytiahne voňavku - typickú veľkonočnú kolínsku, takže voniam ako fialka, hyacint a konvalinka dohromady.

11. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Tulipány, krokusy a narcisy tešia obyvateľov v parku. (am)

Hlavnú alej v mestskom parku vyfarbili pestré kvety

Po minulom roku, keď meter široký a 230 metrov dlhý pás rôznofarebných kvetov pohladil oči všetkých obyvateľov, idúcich hlavnou alejou v mestskom parku v Piešťanoch, rozkvitli zazimované cibuľky opäť. Tulipány, krokusy a narcisy už sa týčia takmer v plnej kráse.

11. 04. 2017 12:38  |  Piešťany / Aktuálne
Hostí z Českej republiky očakávali na piešťanskom letisku najmä novinári. (Jozef Vojčiniak)

Český Airbus na letisku ako prvé „privítali“ poľné zajace

Piešťanské letisko zažilo v stredu 5. apríla veľkú slávu, no radovať sa, že pristátie dopravného lietadla Airbus A319 českého národného prepravcu je začiatok obnovy výraznejšej leteckej prepravy v kúpeľnom meste, je však viac ako predčasné. No i napriek tomu si toto pristátie lietadla pri príležitosti 80. výročia zavedenia prvej civilnej dopravnej linky z Prahy do Piešťan nenechali ujsť desiatky zvedavcov a novinárov. Lietadlo však ako prvé privítali na leteckú prevádzku neprivyknuté a vystrašené poľné zajace.

11. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (FB MHK)

Hádzanári MHK začali nadstavbu víťazne

Piešťanskí prvoligoví hádzanári vstúpili do nadstavbovej časti o prvé až štvrté miesto víťazne. V prvom zo šiestich zápasov zdolali doma Slovan Levoča 37:31 a naďalej vedú tabuľku s trojbodovým náskokom.

11. 04. 2017 10:00  |  Šport / Hádzaná
Priame prenosy zo zasadnutí poslancov sa skončili vo februári. (Jozef Vojčiniak)

Závratné novinky v utrácaní peňazí z mestskej kasy

Tamajkov nevyberavý boj s médiami, ktoré otvorene informujú o kauzách na piešťanskej radnici počas jeho primátorovania, má svoje pokračovanie a s blížiacimi sa voľbami naberá na intenzite. Najnovšie si na mušku zobral regionálnu televíziu a odmietol s ňou podpísať zmluvu na zabezpečenie priamych prenosov zo zastupiteľstiev z dôvodu, že takúto službu ide pre mesto zabezpečiť verejnou obchodnou súťažou. To však nie je prvýkrát, čo primátor Miloš Tamajka zneužíva na trestanie nepohodlných médií ekonomické sankcie. Na jar roku 2015 takýto nástroj zneužitia svojej moci použil voči Piešťanskému týždňu.

11. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prvá investičná akcia za požičané peniaze je rekonštrukcia Ulice A. Hlinku. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 14/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

11. 04. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Už v stredu štartuje finálová séria basketbalovej extraligy žien, v ktorej sa Piešťanské Čajky pobijú o titul s košickými Good Angels. (L. Duračka)

„Do finále ideme s pokorou i zdravým sebavedomím,“ vraví tréner Čajok M. Pospíšil

Už v stredu štartuje finálová séria basketbalovej extraligy žien, v ktorej sa Piešťanské Čajky pobijú o titul s košickými Good Angels. Hoci sú trinásťnásobné majsterky Slovenska favoritom, Čajky zbrane rozhodne neskladajú. Pred štartom bojov o majstrovskú trofej sme sa pozhovárali s trénerom Piešťan Martinom Pospíšilom.

10. 04. 2017 20:50  |  Šport / Basketbal
Dopravu pred evakuovaným Okresným súdom Piešťany riadi polícia. (am)

Okresný súd evakuovali pre bombu

Piešťanskí hasiči vyrážali v pondelok 10. apríla na Nálepkovu ulicu k Okresnému súdu v Piešťanoch, aby pomohli príslušníkom policajného zboru evakuovať budovu, a to ako prevenciu pred možným ohrozením výbušninou. Už pred pol desiatou bol súd vyprázdnený.

10. 04. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne
Hádzanári MHK Piešťany odštartovali nadstavbovú časť prvej ligy. (archív MHK)

Hádzanári idú do nadstavby s najvyššími cieľmi

Počas prvého aprílového víkendu sa začala nadstavbová časť prvej hádzanárskej ligy mužov. Hráči MHK Piešťany do nej vstúpili ako víťaz základnej časti domácim zápasom so Slovanom Levoča. Ešte pred ním sme sa o základnej časti i začínajúcej nadstavbe porozprávali s prezidentom klubu Petrom Palcom a trénerom Martinom Nedorostom.

09. 04. 2017 15:00  |  Šport / Hádzaná
Mladí ragbisti z Piešťan na mládežníckom turnaji v Trnave. (archív (RUC))

Ragby sa teší obľube aj u malých detí

Pred derby zápasom Respect extraligy medzi 1. RC Slovanom Bratislava a RC Spartak Trnava v sobotu 25. marca sa uskutočnil turnaj detí, na ktorom sa zúčastnili hráči z Trnavy, Bratislavy a historicky prvýkrát aj Piešťanci. Na turnaji sa predstavili vekové kategórie U8 a U12. Mladí piešťanskí ragbisti sa zapojili do oboch kategórií.

09. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ak si kúpite kvalitné dvere a zabezpečíte vchod, zlodej sa do pivnice nedostane. (Monika Klemošová)

Sedem tipov, ako ubrániť pivnicu pred zlodejmi

Pivnice sú u zlodejov viac ako obľúbené. Často im stačí prekonať iba chabé zabezpečenie a môžu si odniesť to, čo sa im páči. A ide niekedy o drahé vybavenie - motorové píly, bicykle, lyže, záhradné grily a náradie. Ako pivničné priestory zabezpečiť tak, aby sa nestali ľahkým terčom zlodejov?

09. 04. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Milan Lasica návštevníkom podpisoval novú publikáciu Piesnenie. (am)

M. Lasica: Piešťany som si zamiloval ako exotické mesto

Minulý týždeň si desiatky fanúšikov a milovníkov literárnej tvorby nenechali ujsť návštevu herca a textára Milana Lasicu, ktorý spolu s výtvarníkom Marekom Ormandíkom prednedávnom vydal novú publikáciu. Prezentáciu Piesnenia sprevádzalo mnoho otázok a odpovedí, ktoré v utorok 28. marca návštevníci piešťanskej mestskej knižnice počúvali s úsmevom na perách.

08. 04. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Dvojica na bicykloch zdolala diaľku, o akej sa mnohým ľuďom ani nesníva. (archív Dušana Šeba)

Zo Slovenska do Pakistanu: Na bicykloch zdolali 6000 kilometrov

Predstava šesťtisíckilometrovej jazdy na bicykli je pre väčšinu ľudí nepredstaviteľná, dokonca to platí aj pre obyvateľov Piešťan, milovníkov tohto spôsobu eko-dopravy. Do mesta, v ktorom sa nachádza azda viac bicyklov ako ľudí, konkrétne do Piešťanského informačného centra, prišiel o svojich cestovateľských zážitkoch v stredu 29. marca porozprávať Ján Valkovič. Na štyri mesiace trvajúcu jazdu sa vydal v roku 2009 so svojím kamarátom Dušanom Šebom.

08. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Piešťanec Filip Hološko patrí k lídrom FC Sydney. (archív (FSA))

Hološko túži byť austrálskym šampiónom. Podarí sa mu to v Sydney?

Otázka budúcnosti slovenského futbalového útočníka Filipa Hološka, momentálne v službách austrálskeho FC Sydney, bude pravdepodobne zodpovedaná najskôr v máji. Predznamenal to tréner FC Sydney Graham Arnold, podľa ktorého sa o nových kontraktoch pre kvinteto legionárov nebude rokovať skôr než po skončení sezóny tamojšej A-League.

08. 04. 2017 11:00  |  Šport / Futbal
Automatická umyváreň šetrí vodičom čas. (pixabay.com)

Pravidelnú hygienu potrebuje aj vaše auto

Slnečné, no nie príliš horúce počasie často láka ľudí na výlety. Oveľa príjemnejšie je však zviezť sa v čistom a lesknúcom sa automobile. Ako dať čo najlepšie svojho štvorkolesového tátoša po zime do poriadku, nám poradil majiteľ piešťanskej ručnej autoumyvárne Henrich Feranec.

08. 04. 2017 06:42  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Krojovaný sprievod niesol Morenu k jazeru „Pod Cigáňom“. (Nataša Pažitná)

Morenu v Drahovciach utopili školáci

Ukončenie zimy a príchod jari sú spojené s ľudovou tradíciou, akou je vynášanie Moreny, jej upálenie a utopenie. Tento rituál sa zachováva aj v Drahovciach.

07. 04. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Herci z radošinského Divadla Hlavina zabávali publikum v Dome umenia. (am)

Štefan Banič i Pola Negri v Piešťanoch

Divadlo Hlavina z Radošiny sa v Piešťanoch opäť postaralo o kultúrny zážitok. V piatok 31. marca sa na pódiu Domu umenia predviedli herci s ďalším titulom z dielne maestra Stanislava Štepku, tentoraz s názvom Loď svet. Umelcom sa opäť raz podarilo rozosmiať divácku základňu, za čo im publikum poďakovala dlhým standing ovation.

07. 04. 2017 15:15  |  Kultúra / Divadlo
Články 301 - 350 z 22813
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa