Všetky články

Piešťanec Michal Brezovský je najúspešnejším golfistom na Slovensku. (archív M. Brezovského)

Golfisti Brezovský a Munk medzi elitou

Slávnostné udeľovanie najprestížnejších golfových ocenení na Slovensku je oficiálne ukončené. Ceny najlepším golfistom odovzdávala už po šiestykrát Slovenská golfová asociácia a medzi ocenenými boli aj dvaja Piešťanci - Tobias Munk a Michal Brezovský.

10. 02. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy

Inzercia Piešťanský týždeň 5/2017

10. 02. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Slovenskí veslári si v Piešťanoch zahrali hokej proti tímu Doktor. (av)

Exhibícia: Veslá vymenili za hokejky

Počas poslednej februárovej soboty patrila ľadová plocha piešťanskej Easton arény veslárom. V exhibičnom zápase vyzvali slovenskí veslári domáce amatérske hokejové mužstvo DOKTOR.

10. 02. 2017 14:00  |  Šport / Hokej
Hasiči plamene zlikvidovali vysokotlakovým prúdom. (KR HaZZ)

Havarované auto zachvátil požiar

Nehoda motorového vozidla si vyžiadala zásah hasičov i záchrannej zdravotnej služby. V piatok 10. februára krátko pred 8.30 h ich vyslali k dopravnej nehode v katastri obce Jablonica, kde auto po havárii zachvátili plamene. Požiar hasiči zlikvidovali vysokotlakovým prúdom. Jedna osoba sa pri nehode zranila, hasiči jej preto poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby.

10. 02. 2017 13:15  |  Krimi / Na hrane zákona
Na predražených príboroch by majiteľ zarobil 3,5 milióna eur.  (Colný úrad Trnava)

Predražené fejky príborov zlikvidovali

Pod dohľadom colníkov sa vo štvrtok 9. februára podarilo zlikvidovať 2100 napodobenín príborov, ktoré boli označené falošnými ochrannými známkami. Ak by sa tento tovar dostal na trh a predával sa ako originálny, ich majiteľ by zarobil takmer 3,5 milióna eur.

10. 02. 2017 13:11  |  Krimi / Na hrane zákona obsahuje fotogalériu
MUDr. K. Chmelo bol nielen vynikajúcim diagnostikom, ale aj človekom s charizmou. (archív rodiny)

Kornel Chmelo, vynikajúci detský primár, by mal sto rokov

Dňa 10. februára, si piešťanská verejnosť pripomína sto rokov od narodenia charizmatického primára detského oddelenia bývalej nemocnice s poliklinikou, MUDr. Kornela Chmela. Tento vynikajúci detský lekár získal až po smrti titul čestný občan Piešťan. Tiež bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák mu udelil Cenu biskupa Mons. Pavla Jantauscha in memoriam za rok 2011 za celoživotný prínos v oblasti vedy.

10. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Sladkej dobrote sa zvykne vravieť vtáčie mlieko. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

10. 02. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Ples bol inšpirovaný Rokfortom, čarodejníckou školou zo série príbehov o Harrym Potterovi. (minaphoto.sk)

Rokfortský ples v Drahovciach pripravili Superuvoľnení

Občianske združenie Superuvoľnení odštartovalo v Kultúrnom dome v Drahovciach plesovú sezónu. V nedeľu 31. januára zorganizovali pre deti ples, ktorý niesol názov Rokfortský.

10. 02. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Kanoisti z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom získali v Bratislave šesť medailí. (S. Valová)

Tri tituly pre ŠK KAJAK

Podobne ako piešťanským kanoistom sa na Majstrovstvách Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch darilo aj pretekárom z klubu ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. Moravanci si vybojovali tri majstrovské tituly a tri medailové umiestnenia na 200- a 1000-metrových tratiach. Titul získali Emma Bednárová, Tatiana Trakalová a Lucia Valová.

10. 02. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Do hnedých nádob patrí odpad z údržby záhrady, pokosená tráva či pohrabané lístie.
 (ak)

Mesto mohlo vďaka novému zákonu o bioodpade zarábať

Nový zákon o zbere bioodpadu ovplyvní viaceré mestá a obce, ktoré doposiaľ pokosenú trávu či pohrabané lístie hádzali do čiernych nádob na komunálny odpad. Mesto Piešťany má povinnosť separovať tento odpad už dávno, teraz by sa jej však zišla kompostáreň.

10. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Virgin Records)

Hudobný tip: Massive Attack - Mezzanine

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 22.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

10. 02. 2017 08:07  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ilustr. foto (pixabay)

Za stolmi štyri víťazstvá a jedna remíza

Štyri víťazstvá, jedna remíza - taká je bilancia stolnotenisových družstiev MTJ Piešťany-Moravany nad Váhom v úvodnom odvetnom kole slovenskej i regionálnych súťaží. Cenná je najmä remíza prvoligového áčka v Trenčianskej Teplej, kde boli ich súperom hráči z Novej Dubnice.

09. 02. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Basketbalové mladšie žiačky prehrali s družstvom Györu obe stretnutia. (ps)

Piešťanské Čajočky nestačili na maďarský Györ

Basketbalistky Piešťanských Čajočiek odohrali v stredu predohrávku žiackej ligy západ mladších žiačok proti maďarskému Györu. Maďarské protivníčky boli tentoraz nad sily mladých Piešťaniek, ktoré prehrali obe stretnutia.

09. 02. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Úspešní vodáci z Piešťan uspeli aj na trenažéroch.
 (archív klubu)

Rybanský a Podhradský majstrami Slovenska na pádlovacích trenažéroch

Po tretíkrát sa v sobotu 28. januára v bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping Park konali Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch. Tituly v kategórii 14-ročných chlapcov získali pretekári z klubu Kajak & Kanoe Piešťany - na 1000 metrov bol najlepší Daniel Rybanský, Samuel Podhradský nenašiel premožiteľa na trati 200 m.

09. 02. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Zlodej ukradol dieslový agregát, hľadajú ho (KR PZ)

Zlodej ukradol dieslový agregát, hľadajú ho

Neznámy páchateľ odcudzil v utorok 7. februára dieslový agregát. Pátra po ňom polícia. „Špeciálny príves mala odcudziť doposiaľ neznáma osoba v utorok 7. 2. v čase približne od 01.30 h do 03.40 h na čerpacej stanici v obci Matúškovo. Špeciálny agregát žltej farby bol značky Atlas COMPO QAS/80/PD, mal pridelené martinské evidenčné číslo MA-344YG a vyrobený bol v roku 2006,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Spoločnosti so sídlom v Malackách bola spôsobená škoda vo výške 10000 eur. Osobe, ktorá odcudzila spomínaný agregát, hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

09. 02. 2017 13:01  |  Krimi / Na hrane zákona
Ochotníci z Chtelnice vystupujú aktuálne s hrou Diabol v raji manželskom. (archív Divadla OCH)

Diabol v raji manželskom v podaní Chtelničanov

Piešťanci im môžu len závidieť. Čo? Ochotnícke divadlo. Komu? Chtelnici. Za posledných šesť rokov divadelníci z Chtelnice naštudovali a predstavili sa širokému okoliu so šiestimi hrami. Posledná mala premiéru na začiatku januára v ich obci, reprízovali ju v Dolnom Lopašove i v Lančári. A chystajú sa do Dechtíc, Hlohovca, Veselého, ale aj do Suchej nad Parnou. Čaká ich ešte, samozrejme, aj repríza v Chtelnici. Ich súbor sa volá Divadlo OCH. Nie je to však ochknutie v zmysle „och, och“. Skratku i najnovšiu hru i hercov súboru nám priblížil vedúci súboru Ján Piačka.

09. 02. 2017 13:00  |  Kultúra / Divadlo
Päťdesiat drobcov sa prezlieklo za rozprávkové bytosti.
 
 (Jozef Vojčiniak)

V Očkove sa strašilo, súťažilo, ale aj zabávalo

Štvrtý ročník karnevalovej zábavy pre najmenších pripravilo v sobotu 4. februára pre svoje ratolesti občianske združenie mamičiek z Očkova.

09. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Podarí sa piešťanským dorastencom vybojovať si postup do extraligy? (archív ŠHK 37)

Dorastenci budú bojovať o postup do extraligy

Piešťanskí dorastenci odohrali v nedeľu posledný zápas nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy, ktorý rozhodol o poradí nadstavbovej časti.

09. 02. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
V boji so snehom služby mesta ťahali za kratší koniec. (Supa)

Zima sa ešte neskončila, no v uliciach je 280 ton štrku s prachom

Piešťany majú za sebou najstudenší január za niekoľko posledných desaťročí. Zabrať dostali nielen naše organizmy vystavené treskúcim mrazom, čo sa prejavilo najmä chrípkovými epidémiami, no bojovať proti rozmarom prírody nebolo ľahké ani pre piešťanských cestárov. Snehu síce v úvode januára napadlo len pár centimetrov, ten však vplyvom treskúcich mrazov zmrzol doslova na kameň. Pred nami je február a zima ešte stále nie je na konci.

09. 02. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Táto labuť uhynula na brehu Váhu. (KR HaZZ)

Sedem výjazdov hasičov k uhynutým vtákom

Sedem výjazdov hasičov k uhynutým vtákom. Posledný januárový deň dávali do igelitového vreca mŕtvu labuť na brehu pri Dome umenia. V piatok 3. februára zbierali na Ratnovskej zátoke uhynuté volavky. V sobotu 4. februára na Banke pri vchode do kúpeľov bola tiež uhynutá labuť. V ten istý deň uhynula ďalšia pri Kolonádovom moste a na Staničnej ulici spratávali do igelitu jastraba, ktorý uhynul na poschodí Elektrárne. V nedeľu 5. februára brali z Lida ďalšiu labuť a v ten istý deň ich zavolali aj k uhynutému kormoránovi na Ratnovskú zátoku.

09. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský tenista Filip Horanský si pripísal ďalší turnajový triumf. (FB F. Horanského)

Horanský vyhral turnaj v Glasgowe

Slovenský tenista Filip Horanský nasadený ako tretí zvíťazil za 69 minút jasne 6:2, 6:3 nad francúzskou šestkou podujatia Hugom Grenierom v nedeľňajšom finále dvojhry na halovom turnaji ITF kategórie Futures v škótskom Glasgowe s dotáciou 15-tisíc amerických dolárov.

08. 02. 2017 15:30  |  Šport / Tenis
Ak ministerstvo schváli žiadosť o eurofondy, na Vodárenskej ulici pribudne nová škôlka. (archív CSS)

Bude v Piešťanoch prvá cirkevná škôlka?

Rodičia malých Piešťancov možno budú mať ďalší dôvod na radosť. Cirkevná spojená škola v kúpeľnom meste zažiadala o eurofondy, za ktoré chce pre veriacu komunitu zriadiť cirkevnú materskú školu, a to v priestoroch na Vodárenskej ulici, kde kedysi sídlili prvostupniari základnej školy.

08. 02. 2017 14:30  |  Piešťany / Aktuálne
Lýdia Drahovská skončila na európskom šampionáte tretia. (archív L. Drahovskej)

Výborné výsledky zimných triatlonistov z ŠBR Piešťany

Snehové podmienky tohtoročnej zimy prajú nielen lyžiarom, ale aj bežkárom, čo je pozitívne i pre zimných triatlonistov, kde jednou z disciplín je namiesto plávania práve bežecké lyžovanie. Členovia klubu ŠBR Piešťany, ktorí sa venujú zimnému triatlonu, si prišli na svoje a dosiahli v poslednej dobe pekné umiestnenia.

08. 02. 2017 13:30  |  Šport / Ďalšie športy
Milli Vanilli sa predstaví s projektom Face meet the Voice (archív festivalu ČERVENÍK 2017)

Na festivale ČERVENÍK 2017 legendárne Milli Vanilli!

Tradičný rodinný festival ČERVENÍK privíta 11. a 12. augusta tisícky fanúšikov na miestnom amfiteátri a aj tentoraz zaujímavých hudobných účinkujúcich. Tento rok majú možnosť všetci zúčastnení vidieť ako to dopadne, keď sa tvár stretne s hlasom, pretože do malej obce v okrese Hlohovec zavíta s projektom Face meet the Voice mníchovská legenda z konca rokov 80-tych Milli Vanilli!

08. 02. 2017 12:48  |  Kultúra / Hudba
Mladší žiaci bojovali o prvenstvo vo florbale. (am)

Cez prázdniny žiaci hrali florbal aj trénovali parkour

Napriek tomu, že žiaci sa vždy veľmi tešia na prázdniny počas všetkých ročných období, zo Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch sa detský džavot ozýval aj počas voľna. V piatok 3. februára žiaci prišli do telocvične na podujatie Športom ku zdraviu, aby si zašportovali a využili dopoludnie aktívne.

08. 02. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na turnaji sa predstaví aj piešťanský odchovanec Adam Stacho (uprostred). (archív ŠHK 37)

Piešťany tento týždeň privítajú tradičný hokejový Turnaj Vlada Dzurillu

Piešťanská Easton aréna bude od štvrtka 9. do soboty 11. februára dejiskom 16. ročníka Turnaja Vlada Dzurillu. Každoročná prestížna prehliadka hokejistov do 18 rokov zasvätená najlepšiemu hokejistovi Slovenska 20. storočia a legendárnemu brankárovi bude o to významnejšia, že je prakticky poslednou reprezentačnou skúškou troch účastníkov aprílových majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia na Slovensku.

08. 02. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Miloš Tamajka pred novinármi vyhlásil, že je ochotný letisku finančne vypomôcť. (Jozef Vojčiniak)

Letisko od bankrotu delí už len niekoľko dní

Priloží už konečne piešťanská radnica ruku k dielu a pomôže zachrániť svoje letisko? Alebo čelní predstavitelia mesta budú i naďalej tému letiska len zneužívať ako svoju osobnú populistickú predvolebnú agendu? Život na letisku je tesne pred kolapsom. Z hotovosti, ktorou akciovka disponuje, vyplatia vo februári mzdy zamestnancom naposledy. Prostriedky už nie sú ani na energie, ale ani na splátky úverov. A tak zatiaľ jedinou istotou je, že ak sa okamžite nenájde riešenie a nepríde finančná pomoc od akcionárov, už v marci hrozia letisku prvé exekúcie.

08. 02. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Radošinské naivné divadlo – Stanislav Štepka: To nemá chybu (Ctibor Bachratý)

Radošinci budú zabávať v Piešťanoch

Obľúbený humor hercov z Radošinského naivného divadla bude zabávať Piešťancov už tento týždeň. V stredu 8. februára o 19.00 h sa v Dome umenia predstavia s komédiou To nemá chybu.

08. 02. 2017 09:13  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Policajti zadržali ženu so 167 dávkami pervitínu (KR PZ)

Policajti zadržali ženu so 167 dávkami pervitínu

Galantskí policajti spolu s policajtmi pohotovostného útvaru prekvapili včera obyvateľov na Ulici Trnavskej v Seredi. Pripravovaná akcia zameraná na odhalenie drogovej trestnej činnosti začala v poobedných hodinách a policajti počas nej vykonali dve domové prehliadky a jednu prehliadku motorového vozidla.

08. 02. 2017 09:05  |  Krimi / Na hrane zákona
Nálezy mŕtvych operencov sa v poslednej dobe množia. (KR HaZZ)

Vtáčia chrípka si vybrala ďalšie obete medzi operencami

Úhyny voľne žijúceho vodného vtáctva naberajú v Piešťanoch na množstve. Kým za celý január to bolo päť kusov, za minulý týždeň až sedem uhynutých operencov. U posledných kusov bol potvrdený i výskyt vírusu H5, takzvanej vtáčej chrípky. Piešťanské vodné plochy sú však aj miestom zimovania vodného vtáctva zo severných teritórií Európy, a tak pri takejto koncentrácii operencov akútne hrozí, že sa vtáčia chrípka bude naďalej šíriť.

08. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dominika Cibulková do finále v Petrohrade nepostúpila. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková mala na dosah rebríčkové osobné maximum

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala za 140 minút 6:3, 4:6, 4:6 s kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou v sobotňajšom semifinále dvojhry na halovom turnaji WTA v ruskom Petrohrade s dotáciou 776-tisíc amerických dolárov. Bol to jej premiérový vzájomný súboj s 22-ročnou moskovskou rodáčkou, 34. v hodnotení.

07. 02. 2017 15:30  |  Šport / Tenis

Tomáš Horký: Hokejové osemnástky v Piešťanoch

Profesionálne i mládežnícke hokejové súťaže tento týždeň pre- ruší reprezentačná prestávka a jeden z mládežníckych turnajov bude opäť hostiť Piešťany. V Easton aréne sa od štvrtka do soboty predstavia štyri reprezentácie do 18 rokov na čele s tou Slovenskou.

07. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Ponúkame brigádu na pracovnú pozíciu vodič

07. 02. 2017 12:15  |  Piešťany / Aktuálne
Fotograf Roman Tibenský zaujal medzinárodných porotcov snímkou pásikavca. (Slovak Press Photo)

Piešťanec uspel v Slovak Press Photo

V piešťanskej mestskej knižnici sa vo štvrtok 9. februára o 17.30 h uskutoční otvorenie výstavy Slovak Press Photo 2016. V medzinárodnej konkurencii uspel aj Piešťanec Roman Tibenský, ktorý v kategórii Príroda získal tretie miesto za sériu fotografií Pásikavec Cordulegaster heros.

07. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Hokejistov ŠHK 37 čakajú už len zápasy o umiestnenie.  (archív ŠHK 37)

Havrani nezvládli ani druhý duel, ďalej postupuje Partizánske

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany môžu na vrchné priečky v druhej hokejovej lige zabudnúť. V nadstavbe západnej časti prehrali aj druhé stretnutie s Partizánskym, tentoraz na domácom ľade 4:7, a v sérii mu podľahli 0:2 na zápasy. Havranov čakajú už len súboje o umiestnenie.

07. 02. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Najlepší žiaci v staršej kategórii, v ktorej súťažili vo dvojiciach. (archív SOŠT)

V technickej škole krajské kolo technickej olympiády

Stredná odborná škola technická (SOŠT) v Piešťanoch sa vo štvrtok 2. februára stala dejiskom siedmeho ročníka krajského kola Technickej olympiády žiakov základných škôl. S diplomami za prvé miesto v ten deň odchádzali domov Trnavčania, ale bodovali aj Piešťanci. Striebro získala dvojica z „mojmírky“ - Matej Kluc a Daniel Djenka. Medzi mladšími žiakmi si výborne počínal Michal Szobolovský zo ZŠ Brezová.

07. 02. 2017 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Niektorí ľudia sa dali preventívne zaočkovať proti chrípke už v minulom roku. Ilustr. foto (vd)

Chrípka naberá obrátky, zatvorila šesť škôlok v okrese

V uplynulom týždni nabrala chrípka a akútne respiračné ochorenia silnejšie obrátky. Hoci sa ľudia zväčša vyhýbali pobytu vo väčších miestnostiach a sálach, kde hrozil prenos chorôb, aj tak sa neubránili. Nepomohli ani zvýšené dávky vitamínov. Chorobu lapili i niektorí lekári.

07. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nálezy mŕtvych operencov sa v poslednej dobe množia. (KR HaZZ)

V Piešťanskom týždni 5/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

06. 02. 2017 15:50  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Mladší žiaci PFK Piešťany sú momentálne na 11. mieste tabuľky. (archív PFK)

C. Stachura: Pozitívny impulz prišiel po víťazstve v Trenčíne

Mladší žiaci PFK Piešťany skončili jesennú časť sezóny na 11. mieste, keď získali 23 bodov pri siedmich víťazstvách, dvoch remízach a ôsmich prehrách s aktívnom skóre 52:39. Výkony mladých futbalistov zhodnotil ich tréner a zároveň športový riaditeľ klubu Cyril Stachura.

05. 02. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
V Lančári pochová basu Folklórna skupina Podhoranka 25. februára. (vd)

Basu pochovajú a koniec fašiangu oslávia tancovačkou viaceré obce

Aktuálne sa v obciach i v mestách konajú karnevaly, plesy a na konci februára i fašiangové veselice. Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú pohyblivým sviatkom, končia sa štyridsať dní pred Veľkou nocou. Po nich nasleduje pôstne obdobie, ktoré sa tento rok začína 1. marca. Mládenci musia dovtedy stihnúť obradné „pochovávanie” basy, symbol dedinských tancovačiek.

05. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Slovenskí reprezentanti narazia na Francúzsko, Lotyšsko a Bosnu a Hercegovinu. (archív SBA)

Piešťany v lete privítajú najväčšie basketbalové talenty Európy

Ako sme prednedávnom informovali, na prelome júla a augusta tohto roka budú Piešťany spoločne s Bratislavou hostiť majstrovstvá Európy v basketbale chlapcov do 18 rokov. Žreb základných skupín v nemeckom Mníchove už určil rozdelenie tímov a piešťanská Diplomat aréna sa má rozhodne na čo tešiť.

05. 02. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Čajky zvíťazili nad MBK Ružomberok 89:50 (L. Duračka)

Záver základnej časti vyšiel Čajkám na jednotku a Ružomberok zdolali o 39 bodov

Na záver základnej časti si Piešťanské Čajky spravili chuť jednoznačným víťazstvom nad MBK Ružomberok. Čajky mali duel na domácej palubovke od začiatku vo svojej réžii a počas celého stretnutia na ihrisku dominovali a zaslúžene si pripísali suverénny triumf 89:50.

05. 02. 2017 11:18  |  Šport / Basketbal
Trebatičania zimujú na prvom mieste tabuľky piatej ligy. (archív OFK)

V. Hornáček: Na slová ako fóbia z druhých miest odpovedáme aktuálnym postavením v tabuľke

Futbalisti OFK Stavoprac Trebatice dlhodobo dokazujú, že patria medzi najlepšie tímy v piatej lige, skupina Západ. Potvrdili to aj vydarenou jesennou časťou aktuálneho ročníka, keď po prvej polovici sezóny figurujú so ziskom 26 bodov na prvom mieste tabuľky. Podarí sa Trebatičanom konečne postúpiť do štvrtej ligy? Aj o tom sme sa pozhovárali s trénerom úspešného tímu Vladimírom Hornáčkom.

05. 02. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 24. januára o 2.04 h v noci sa Júlii a Petrovi Gajarským z Ratkoviec narodilo tretie dieťa - dcéra Lea (3280 g, 49 cm). Doma si sestričku vystískali bratia Filip (9 r.) a Jakub (3 r.). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

05. 02. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Vzťah Gabriely Škrabákovej a Petra Šimuna riešili ostatní dvaja herci. (am)

Na doskách Domu umenia riešili klamstvo

Dom umenia Piešťany minulý týždeň uviedol prvé činoherné predstavenie v roku 2017. V stredu 25. januára sa na pódiu predstavili slovenské herecké esá v komédii s názvom Klamstvo. Diváci sa schuti zasmiali, no určite sa i zamysleli nad pointou príbehu.

04. 02. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto  (L. Duračka)

Do Diplomat arény pricestuje Ružomberok, Čajky chcú v šlágri opäť uspieť

Piešťanské Čajky v sobotu 4. januára odohrajú posledný zápas základnej časti pred extraligovou nadstavbou, keď v šlágri kola budú hostiť tretí tím tabuľky MBK Ružomberok. Podarí sa piešťanským basketbalistkám zavŕšiť základnú časť víťazstvom?

04. 02. 2017 11:40  |  Šport / Basketbal
Žiaci spojenej školy usilovne maľovali, strihali i lepili. (am)

Deti vyrábali masky mačiek a kocúrov

Spojenú školu v Piešťanoch zaplnili farebné papiere, nožnice a lepidlá. Deti sa spoločne s pedagogičkami a pracovníčkami mestskej knižnice v stredu 25. januára pustili do kreatívnej tvorby - vyrábali si vlastnú masku na karneval.

04. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
smeti

Kalendár vývozu separovaného odpadu na rok 2017

04. 02. 2017 10:48  |  Piešťany / Aktuálne
Tieto dievčatá rozbehli vo Vrbovom záchranársku akciu - Dorka. (archív opatrovateľskej rodiny)

Torézov psík prežil víkend v byte, pozeral aj televíziu

Potom, čo odviezli už nebohého bezdomovca Antona Bielka z Vrbového do Piešťan, aby sa mu pokúsili zachrániť život, ostal jeho verný pes Džuna v ruinách obhorenej stavby. Tú Bielka, nazývaný Toréz, spolu so psíkom obývali v najkrutejších mrazoch. Pes sa za živý svet nechcel pohnúť z miest, kde sa rozlúčil so svojím milovaným pánom. Tam ho začali kŕmiť vrbovskí školáci desiatou, aby nezomrel od hladu. Volali ho Dorka, nie Džuna, lebo vraj takto počuli oslovovať psíka. Napokon, na mene predsa nezáleží. Pes počúva na obe mená, keď sú povedané s láskou.

04. 02. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Obec Chtelnica vlani sprístupnila obnovené časti svojho kaštieľa. (archív Obce Chtelnica)

Chtelnický zámok pomôže zrekonštruovať občianske združenie

Obci Chtelnica pomôže pri rekonštrukcii miestneho kaštieľa a priľahlého parku občianske združenie Zámok Hlohovec, ktoré má viacročné skúsenosti s obnovou kultúrnych pamiatok. Združenie už podalo žiadosť o dotáciu na prestavbu západného pavilónu Chtelnického kaštieľa z programu ministerstva kultúry Obnovme si svoj dom. V prízemí pavilónu má vzniknúť informačné centrum pre turistov, na poschodí cukráreň.

03. 02. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Články 301 - 350 z 22377
Lekáreň Regia

Anketa