Všetky články

V centre Vrbového umiestnili nové smetné koše na separovaný zber. (gak)

Vrbovským vetrom pristrihli krídla

Vrbové bude opäť o niečo čistejšie. Mesto kúpilo nové smetné nádoby na separovaný i drobný komunálny odpad celkom za 5650 eur s DPH. Začiatkom augusta ich začalo postupne osádzať na verejné priestranstvá.

15. 08. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Vdova po piešťanskom vojenskom pilotovi Norbertovi Kumančíkovi odovzdala v Prezidentskej kancelárii SR vyznamenania jej tragicky zosnulého muža.  (gak)

Akt zúfalstva vdovy pilota Nora Kumančíka

Prezidentskú kanceláriu v Bratislave navštívili v pondelok 14. augusta piati rodinní príslušníci a pozostalí obetí leteckej tragédie, ktorí sa dožadujú odpovedí na mnohé otázky súvisiace s pádom vojenského lietadla.

15. 08. 2017 07:31  |  Piešťany / Aktuálne
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa (red)

Čo prináša aktuálne 32. vydanie Piešťanského týždňa

Vdova po piešťanskom vojenskom pilotovi Norbertovi Kumančíkovi odovzdala prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi vyznamenania, ktoré dostal in memoriam i štátnu vlajku, ktorou bola prikrytá jeho rakva pri štátnom pohrebe. Spravila tak na protest, že jej zosnulého manžela stále obviňujú z pádu vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce v januári 2006, hoci sa preukázali okolnosti o jeho nevine.

15. 08. 2017 07:12  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Foto: am

Ľudia v núdzi upratali Vážsky ostrov

Trnavská arcidiecézna charita sa od pondelka 14. do piatka 18. augusta rozhodla zorganizovať Týždeň charity, pričom hneď v prvý deň sa jej zástupcovia zastavili v Piešťanoch. Ľudia v núdzi najprv v pondelok upratali Vážsky ostrov, za čo dostali varenú stravu a okoloidúci sa s činnosťou charity oboznámili na Námestí slobody.

14. 08. 2017 15:50  |  Piešťany / Aktuálne
Návštevníci výstavy spoznajú život židovských detí v pestúnskych rodinách aj prostredníctvom fotografií. (archív MsK)

Sofiina voľba po česku

Hlavná hrdinka Styronovho románu Sofiina voľba odkrýva svoju minulosť z obdobia druhej svetovej vojny, počas ktorej prežila pobyt v koncentračnom tábore. Práve tu sa mala rozhodnúť, ktoré zo svojich dvoch detí pošle do plynovej komory.

14. 08. 2017 07:00  |  Kultúra / Výstavy
V akčnom trileri si hlavnú postavu zahrala Halle Berry. (Continental Film)

Filmová premiéra v Dome umenia

Po mesačnej prestávke sa sedadlá Domu umenia Piešťany opäť zaplnia divákmi.

14. 08. 2017 06:30  |  Kultúra / Film
Za dvadsať rokov sa v piešťanskom útulku postarali o osemtisíc bezbúdovcov. (am)

Zvieratá zachraňujú už štvrťstoročie

Pred 25 rokmi vznikla Sloboda zvierat, celoslovenská nezisková organizácia presadzujúca ochranu zvierat a ich pohodu, zmenu legislatívy, výchovu, osvetu a priamu záchranu zvierat. Piešťanské regionálne centrum už pritom funguje 21. rok.

13. 08. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Daniel Valo je odchovancom piešťanskej hádzanej. (slovakhandball.sk)

Valo trénuje vo Frýdku-Místku mládež, o rok možno mužov

Bývalý slovenský reprezentant v hádzanej a odchovanec vtedajšej MTJ Piešťany, Daniel Valo, našiel uplatnenie aj po vynútenom ukončení aktívnej hráčskej kariéry zo zdravotných dôvodov.

13. 08. 2017 14:00  |  Šport / Hádzaná
V. Špániková spolu s K. Gottom pred hotelom Eden v roku 1966. (archív V. Špánikovej)

Gottov prvý koncert v Piešťanoch bol hotový trapas

Karel Gott sa do Piešťan v tomto roku dostal na koncertné pódium po viac ako polstoročí. Jeho jediný koncert so súborom Apollo v roku 1966 vtedy nedopadol v našom meste príliš slávne.

13. 08. 2017 13:00  |  História / História
Polievku určite nekazte krutónmi. (kniha R. Sulíka)

Dubáková polievka od Riša Sulíka

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom Fešák nie som, ale variť viem! S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

13. 08. 2017 11:00  |  Galéria / Recepty
Aj ročný Dot čaká od polovice júla na nového majiteľa. (Útulok Piešťany)

Viete, čo robiť, keď nájdete zatúlaného psa?

Letné obdobie ľudí láka na prechádzky, opekačky či trávenie času pri vode. Majitelia štvornohých miláčikov týchto členov rodiny často berú so sebou a snažia sa im dopriať i poriadnu voľnosť. Nie vždy sa však zviera vráti na zavolanie a môže sa zatúlať poriadne ďaleko. Čo treba robiť, ak takéhoto chlpáča nájdete?

13. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Počas každého víkendu je odpadkový kôš pri hoteli Magnólia preplnený. (am)

Kapacita košov je nedostatočná

Turisti v Piešťanoch väčšinou brázdia takzvané „hlavné ťahy“, ktorými sú okrem Kúpeľného ostrova a Winterovej ulice nepochybne aj chodníky popri Váhu. Tým, že tieto miesta sú vyťažené viac než ostatné, hromadia sa tam okrem živých tvorov i odpadky.

13. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Brankár domácich Strecký mal plné ruky práce. Kapituloval až päťkrát, hoci za to nemohol. (gak)

Piešťanci dali Veselé do smútku

V druhom kole VII. futbalovej ligy privítali hráči Veselého na svojom štadióne minuloročného lídra VIII. ligy PFK Piešťany, ktoré na domácej pôde v prvom kole nadelili Borovciam štyri góly.

12. 08. 2017 20:45  |  Šport / Futbal
L. Valová úspešne reprezentovala na EYOF v maďarskom Györi. (archív SOV)

Kanoistka Valová najúspešnejšia

Lucia Valová z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom veľmi úspešne reprezentovala Slovensko na Európskom festivale mládeže EYOF v Györi.

12. 08. 2017 16:00  |  Šport / Kanoistika
Rodostrom rodiny, ktorá urobila z dediny mesto. (red)

Nová kniha o Winterovcoch

Na pripomenutie si zásluh rodiny Winterovcov o rozvoj kúpeľov Piešťany a ich premenu na svetoznáme kúpeľné mesto vydal Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera knihu Winterovci a Piešťany.

12. 08. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Hudobný tip na tento týždeň. (red)

Hudobný tip: Demolácie nielen v podaní Miley Cyrus

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme alebo neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

12. 08. 2017 13:00  |  Kultúra / Rádio Piešťany
V. Špániková s obľúbenými LP platňami K. Gotta. (vd)

Vieru Špánikovú sprevádza gottománia celý život: Je to krásna závislosť!

Keď Karel Gott spieval tento rok na letisku, Piešťanka Viera Špániková mala zvláštne pocity. Gotta, ktorý bol jej idolom už od dvanástich rokov, chcela vidieť, no zároveň si uvedomovala, ako veľmi sa obáva o jeho zdravie. Čo ak skolabuje ako ten 66-ročný spevák rovno na pódiu... To by znášala veľmi ťažko. Bola rada, že z obloka svojho domu, vzdialeného asi dva kilometre od Topfestu, nepočuje ani záchvev jeho hlasu.

12. 08. 2017 11:00  |  Galéria / Rozhovory
Skúsenosti si vymieňali matky aj počas pikniku v piešťanskom parku. (am)

Dojčiace mamičky sa radili

Priviesť na svet dieťa a kŕmiť ho materským mliekom sú v živote mnohých žien tie najprirodzenejšie momenty. Novopečené i skúsené matky sa vo štvrtok 3. augusta stretli pred Balneologickým múzeom Imricha Wintera v piešťanskom mestskom parku, aby si v rámci Svetového týždňa dojčenia podebatovali a vymenili znalosti a informácie.

12. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jozef Metelka vystúpil na najvyšší vrch na Slovensku. (FB J. Metelku)

Metelka pokoril Gerlachovský štít

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka je známy svojou obľubou vysokohorskej turistiky. Pred niekoľkými dňami sa dokonca vydal na najvyšší vrch na Slovensku - Gerlachovský štít, ktorý bez väčších problémov pokoril.

12. 08. 2017 08:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dve staré kamery majú nahradiť nové a pribudnúť má desiatka ďalších. (Šupa)

V Piešťanoch pribudnú nové kamery

Obyvatelia i návštevníci kúpeľného mesta sa v najbližších mesiacoch môžu tešiť na zvýšenie bezpečnosti na najfrekventovanejších miestach v Piešťanoch. Radnica v spolupráci s mestskou políciou v súčasnosti pracuje na projekte rozšírenia kamerového systému.

12. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Palác cisárovnej Sissi láka návštevníkov Viedne dodnes. (gak)

VIDEO: Zámok snov cisárovnej Sissi

Pohľadom dneška by sme za módnu ikonu či najznámejšiu celebritu Rakúskej monarchie pred zhruba 150 rokmi určite považovali Alžbetu Bavorskú, manželku Františka Jozefa I., čiže jednoducho rakúsku cisárovnú Sissi. Svojho času využívala aj liečebné účinky piešťanských prameňov na spoločnej návšteve kúpeľov s manželom.

11. 08. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Michaela prišla na svet 31. júla. (vd)

Srdečne blahoželáme!

V závere júla sa v piešťanskej pôrodnici narodili aj tieto detičky.

11. 08. 2017 12:00  |  Piešťany / Narodili sa
Do Červeníka zavíta mníchovská legenda z konca rokov 80-tych Milli Vanilli!

Už dnes začína Festival Červeník

Una Paloma Blanca, či Girl You Know It's True - to sú najznámejšie hity dvoch zahraničných hostí tradičného rodinného festivalu s názvom Červeník, ktorý sa v rovnomennej obci uskutoční už tento víkend. Okrem interpretov George Baker & Band či Milli Vanilli, ktorí sa nimi preslávili, to budú aj naše domáce hviezdy ako Desmod, Inekafe, Horkýže Slíže, Slobodná Európa a Zóna A.

11. 08. 2017 11:19  |  Región / Aktuálne
Slávnostné otvorenie ihriska sa uskutoční v sobotu 19. augusta. (foto: am)

Žihadielko už stavajú

Dlho očakávané detské ihrisko Žihadielko sa budúci týždeň stane realitou i v Piešťanoch. Areál, kde sa budú nachádzať nové detské prvky s motívom včielky Maje, je už oplotený a pripravený na ruch strojov a neskôr i krik detí.

11. 08. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mladí umelci prišli do kúpeľov z rôznych krajín Európy. (vd)

Hviezdy zajtrajška v kúpeľoch

Milovníci komornej hudby zažili v Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany hudobnú lahôdku v podobe vystúpenia mladých účastníkov majstrovských kurzov Concerto Fest Europa. Po troch rokoch prestávky talentom obdarených klaviristov i flautistku hostila Bratislava.

11. 08. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba
Pracovníci Služieb mesta Piešťany odstraňovali vyvalený strom na Ulici Svätého Štefana. (foto: am)

Búrka za sebou zanechala spúšť

Piešťanskí hasiči, ale i pracovníci služieb mesta majú od neskorého štvrtkového večera plné ruky práce. Extrémne horúčavy totiž vystriedala silná búrka, ktorá v celom Trnavskom i Bratislavskom kraji napáchala veľké škody, pričom neobišla ani Piešťany a okolie.

11. 08. 2017 09:58  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské basketbalistky pred novou sezónou výrazne obmenili káder. (L. Duračka)

Čajkám pribudnú ďalšie posily

Strieborný tím z vlaňajšej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži už usilovne zbrojí pred začiatkom nového ročníka.

11. 08. 2017 09:00  |  Šport / Basketbal
Vo Vrbovom sa našli kontaminované vajcia pesticídmi. (red)

AKTUALIZOVANÉ: Holandské vajcia už aj vo Vrbovom!

Vajcia pôvodom z Holandska kontaminované pesticídom fipronil sa nachádzajú už aj na Slovensku. Objavili ich inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vo veľkosklade pre gastronomické zariadenia vo Vrbovom. Išlo pritom o 21 balení uvarených a ošúpaných vajec dodaných do SR z Holandska cez viacero krajín.

11. 08. 2017 08:30  |  Región / Aktuálne
Víchrica opäť vyčíňala. (pt)

Regiónom sa v noci prehnala búrka a silný vietor, spôsobili škody

Na západe Slovenska zasahovali v noci desiatky hasičov, najkritickejšia situácia bola v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde vietor lámal stromy.

11. 08. 2017 08:16  |  Piešťany / Aktuálne
Napriek všetkému si Piešťanci vody Váhu s radosťou užívajú. (am)

K piešťanskému moru cez prekážky

Horúčavy týchto dní vylákali mnoho obyvateľov kúpeľného mesta a okolia k vode. Tí, čo veľmi neobľubujú preplnené umelé kúpaliská, často zavítajú na severný koniec Piešťan, kamenistú pláž s tečúcou vodou zvanou Prúdy.

11. 08. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 31/2017

Riadková inzercia publikovaná v novinách.

11. 08. 2017 07:40  |  Rýchly výber / Inzercia
Marián Šmacho pri predvádzaní nového čistiaceho auta. (gak)

Čistejšie ulice bez ľudskej námahy

Nahradí prácu aj dvoch desiatok aktivačných pracovníkov. Takúto hodnotu prináša do Vrbového nové technické vozidlo, ktoré bude v meste polievať, vysávať a zametať ulice. Mesto ho kúpilo za približne 170-tisíc eur s DPH, pričom stotisíc získalo z eurofondov.

11. 08. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
Na Kolonádovom moste hral aj Piešťanec Luke Mizmor. (am)

Pouličné umenie zaplnilo centrum

Kúpeľné mesto známe množstvom prichádzajúcich turistov je už akosi späté s veľkým počtom podujatí a organizovaním viac či menej tradičných aktivít. Využiť potenciál Piešťan sa rozhodli v sobotu 5. augusta aj organizátori druhého ročníka Street Art Festivalu, počas ktorého sa v centre predstavila vyše desiatka hudobníkov.

10. 08. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
Okolo Marhátu bežalo na 11 500-metrovej trati 74 pretekárov. (Ivan Mitošinka)

Beh okolo Marhátu pre Štefanku a Naňovú

Počas uplynulej nedele sa neďaleko Piešťan uskutočnil deviaty ročník Behu okolo Marhátu. Trať dlhú 11,5 kilometrov, ktorá viedla krásnym prírodným prostredím, najrýchlejšie zvládol Marek Štefanka zo Šípkového a Žofia Naňová z Bratislavy.

10. 08. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Obyvatelia bytov v Cetroome si na spravodlivosť musia ešte počkať. (vd)

Statik Centroomu dostal podmienku

Trest vo výške 30 mesiacov podmienečne a zákaz vykonávať povolanie v odbore stavebníctva na šesť rokov pre statika Jána Tomčániho je právoplatný. Uložili mu ho v súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012.

10. 08. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ryby v Podolí zachraňovali pobedimskí hasiči aj miestni rybári. (DHZ Pobedim)

Teplo zabíjalo ryby v Podolí

Tropické horúčavy spôsobujú problémy nielen ľuďom, ale aj vodným živočíchom. V pondelok 31. júla vyrážali členovia Dobrovoľného hasičského zboru Pobedim k Podoliu, kde v menšom jazere hynuli ryby.

10. 08. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Český triatlonista Petr Vabroušek v Piešťanoch opäť nenašiel premožiteľa. (archív Slovakman)

Triatlon Slovakman 226 opäť ovládol Vabroušek

Piešťany v sobotu zažili už po siedmykrát atmosféru jediných pretekov v dlhom triatlone na Slovensku - Slovakman 226.

10. 08. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Voda v Dlhých kusoch pri Hornej Strede poskytla príjemné ochladenie. (vd)

Horúčavy nás potrápia ešte aj tento týždeň

Tropické horúčavy, ktoré k nám zavítali v uplynulom týždni, od Afriky priniesli do našich končín nielen teplo. Meteorológovia varovali, že nad územím bývalého Československa sa budú vyskytovať aj mraky prachu zo Sahary. Tie mali zasiahnuť Slovensko minulú stredu. Zaprášené mali byť autá aj stromy.

10. 08. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Finalisti piešťanského tenisového turnaja počas slávnostného oceňovania. (archív STZ)

Turnaj ITF opäť bez slovenského víťaza

Gregoire Jacq z Francúzska získal prvenstvo na 15-tisícovom turnaji kategórie ITF Futures v Piešťanoch po finálovom víťazstve nad Slovákom Lukášom Kleinom 6:4, 3:6, 6:3.

10. 08. 2017 10:00  |  Šport / Tenis
Nevšedný športový zážitok ponúkajú organizátori zadarmo. (archív KVMaVŠ)

Vznášadlá budú na Sĺňave už cez víkend

Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany prichystal už na najbližší víkend 12. a 13. augusta nevšedné športové podujatie - Majstrovstvá Európy vznášadiel o Veľkú cenu Slovenska 2017.

10. 08. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Medvedík čistotný už môže byť od Piešťan ďaleko. (FB Elizabeth)

Kúpeľný pobyt chlpáča sa zrejme skončil

Koncom júla nahlásili mestskej polícii a kúpeľnej ochranke pobyt nového návštevníka Piešťan - medvedíka čistotného. Počas svojej „dovolenky“ na Kúpeľnom ostrove si tento chlpáč prezrel Kolonádový most aj jazierka a navštívil tamojšiu reštauráciu. Čo s ním je dnes?

10. 08. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mestskí policajti vrátili nemocnici už druhého pacienta na úteku. (gak)

Ďalší pacient na úteku

Na chirurgickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch by mali zrejme zamestnať vartáša. Opäť im totiž bez povolenia odišiel z izby hospitalizovaný pacient, už druhý za posledných štrnásť dní.

10. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne

Aká nádhera!

„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva.“ Aká nádherná to veta z ešte nádhernejšieho filmu Pelíšky. Aká nádherná informácia počas letnej „uhorkovej“ sezóny pre médiá, ktorá preletela v pondelok slovenským, nielen politickým éterom - SNS vypovedala koaličnú zmluvu!

10. 08. 2017 05:10  |  Piešťany / Editoriál
Pri požiari drevenice zahynula matka s dvomi dcérami. (FB Prezídium HaZZ)

AKTUALIZOVANÉ: Tragédia v terchovskej drevenici poznačila rodinu z Piešťan

Slovenskom otriaslo veľké nešťastie, ktoré v stredu 19. júla postihlo mladú rodinu pochádzajúcu z Piešťan. Pri nočnom požiari rodinnej drevenice v terchovskej časti Pálenice zahynula manželka Mateja Adamca Ružena († 40) a ich dve dcérky († 8 a † 5). Otec rodiny skončil s ťažkými popáleninami v nemocnici.

09. 08. 2017 19:20  |  Piešťany / Aktuálne
Cisárovnú Máriu Teréziu priviezli na koči, ostatní šli pešo. (gak)

VIDEO: Na chtelnické panstvo opäť zavítala Mária Terézia

„Vivat, Mária Terézia, vivat, Vaše cisárske veličenstvo!“ Zrejme takto vítala šľachta i pospolitý ľud imperátorku a rakúsku panovníčku počas jej návštevy u grófa Jána Erdődyho na chtelnickom panstve.

09. 08. 2017 18:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Opatrnosti nie je nikdy nazvyš. Mali by na to dbať všetci vodiči.  (red)

Ratovali aj dieťa vo výťahu

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni zachraňovali ľudí pri dopravných nehodách na diaľnici, ale hasili aj rozsiahly požiar v Drahovciach.

09. 08. 2017 13:30  |  Piešťany / Aktuálne
Neúnavný Štefan Kollár (vľavo) skóroval na 0:3. (gak)

Dubovanci ozbíjali Chtelničanov o tri body

Aktuálny ročník VII. RUBBEX ligy sa začal v sobotu 5. augusta na trávniku v Chtelnici, kde domáci hráči privítali súpera z Dubovian. Napokon sa ukázali ako správni hostitelia, keďže súperovi darovali všetky body.

09. 08. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Hasiči aj policajti prečesávali okolie Piešťan, najmä brehy Váhu, kde hľadali Jána Kamráda z Ostravy. (KR HaZZ Trnava)

Strateného Čecha stále hľadajú

Kriminálna polícia vyhlásila minulý týždeň pátranie po stratenom mužovi z Českej republiky. Šesťdesiatdeväťročný Ján Kamrád spolu s blízkymi stanoval pri Váhu v obci Banka, no v utorok 1. augusta sa približne o deviatej hodine večer rozhodol, že ide domov do Ostravy a pešo sa popri rieke vydal na cestu.

09. 08. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Zaujímavé zápasy sa odohrali aj v Piešťanoch. (archív FIBA)

Majstrovstvá Európy sa skončili, víťazmi sú Srbi

Majstrovstvá Európy chlapcov do 18 rokov, ktoré sa konali v Piešťanoch a Bratislave, sa skončili. Víťazmi šampionátu sa stali srbskí basketbalisti, ktorí vo finále vyhrali nad rovesníkmi zo Španielska 74:62. Z bronzu sa tešili Litovčania, ktorí v súboji o tretie miesto zdolali Turkov 97:88.

09. 08. 2017 08:00  |  Šport / Basketbal
Členovia Podhoranky z Kočína-Lančára spievali, tancovali i „pili“ ako v šenku. (vd)

VIDEO: Folklór pod mušľou

Tancovať na dažďom pokropenom pódiu Hudobného pavilónu v mestskom parku bolo síce v nedeľu 6. augusta trošku riskantné, ale folklórne súbory Máj, Modrovanky-Krojovanky i Podhoranka to zvládli excelentne.

09. 08. 2017 07:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Články 301 - 350 z 23689
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa