Nadácia Adeli

Všetky články

Masters plavci ŠPK Kúpele Piešťany na pódiu v Rathaussaal Telfs: prvý zľava Karol Kantek, tretia Zuzana Matúšová, piata Anna Kičinová, šiesty Pavol Škodný. (archív P. Škodného)

Masters plavci v Rakúsku s výbornými výsledkami

V poradí 29. Medzinárodné majstrovstvá Rakúska v plávaní masters organizoval klub z tirolského mesta Telfs na prelome septembra a októbra v 25-metrovom bazéne novopostaveného komplexu.

14. 10. 2017 11:00  |  Šport / Plávanie
Adamko po narodení vážil 2900 gramov a meral 50 centimetrov. (Viera Dusíková)

Privítali sme do života

V utorok 3. októbra o 10.25 h sa Lucii a Radovanovi Magulovcom z Piešťan narodilo prvé dieťa - synček Adam (2900 gramov, 50 centimetrov).

14. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 14. októbra. Tento deň je Svetovým dňom normalizácie a Svetovým dňom hospicovej a paliatívnej starostlivosti. Meniny má Boris, Borislav, Kalist, Borislava, Kalista.

14. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
V rodine Škorňákovcov sa tešili z takýchto krásnych suchohríbov. (Supa)

Spýtajte sa hubára skôr, než si dáte huby do huby

Rastú? Veru áno! A je ich požehnane. Huby po niekoľkodňových dažďoch povyskakovali spod machu i lístia v lese. Rastú na spráchnivených drevách i zelených lúkach, ba i na trávnikoch okolo domov a v záhradách. Nie všetky sú však človeku osožné. Preto pozor! Stále platí pravidlo – ak ich nepoznáš, netrhaj ich a nejedz!

14. 10. 2017 07:30  |  Región / Aktuálne
Martin Miženko pomohol piešťanským hádzanárom k víťazstvu šiestimi gólmi. (archív MHK)

Prvé víťazstvo v sezóne

Hádzanári MHK Piešťany si pripísali prvé víťazstvo v sezóne, keď v štvrtom kole prvej hádzanárskej ligy vyhrali na palubovke Kolárova 33:26. Piešťanom aktuálne patrí piata priečka v tabuľke.

14. 10. 2017 06:00  |  Šport / Hádzaná
Voľný pohyb medzi zvieratkami nie je na Minifarme v Lubine nebezpečný. (gak)

Farma, kde sa deti cítia ako obri

V zálohe nám ešte ostáva niekoľko slnečných dní, ktoré by sme mali čo najlepšie využiť, predovšetkým aktívne a v prírode. Keďže sa ale na počasie nedá veľmi spoľahnúť, ponúkame vám tip na krásny výlet do blízkeho okolia.

13. 10. 2017 16:30  |  Galéria / Cestovanie
V piatok trinásteho prežijeme džezový večer v Kursalone s Ludom Kurucom. (red)

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, zaujal ma článok s titulom - Čo pre vás znamená džez? Na jednom z najväčších džezových festivalov sveta vypísali takúto anketu. V Detroite je na festival vstup voľný. Možno aj preto, aby sa tu zhromaždili nielen zasvätení vyznávači tejto hudby, ale aj zvedaví či menej solventní konzumenti kultúry.

13. 10. 2017 16:24  |  Kultúra / Hudba
Piešťanskí dorastenci nestačili na Nitru, ale vyhrali nad Topoľčanmi. (archív FBC Páv)

Florbalisti FBC Páv úspešní len spolovice

Dorastenci FBC Páv Piešťany odštartovali sezónu v západnej časti florbalovej dorasteneckej ligy dvomi víkendovými stretnutiami s bilanciou jedna prehra, jedna výhra.

13. 10. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Štefan Orviský skončil na domácom turnaji deviaty. (šg)

Mariášistom z Lopašova nešla doma karta

Slovenská extraliga v mariáši pokračovala v Dolnom Lopašove deviatym kolom. Na Veľkej cene Malých Karpát súťažilo v sále tamojšieho kultúrneho domu 357 kartárov, čo je nový účastnícky rekord Veľkej ceny. Reprezentantovi nášho okresu sa doma príliš nedarilo, pretože spomedzi 20 družstiev obsadil s 1829 bodmi až desiatu priečku.

13. 10. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Figurant Peter Hošták sa riadne zapotil. (mk)

Na Bodone súťažili kynológovia

O horský bicykel a ďalšie hodnotné vecné ceny súťažilo osem kynológov so svojimi štvornohými zverencami z piatich klubov v nedeľu 8. októbra v Kynologickom klube Bodona v Piešťanoch. Najcennejšou trofejou však bol pohár TTSK.

13. 10. 2017 10:05  |  Šport / Ďalšie športy
Nádejných študentov a hostí vítali na škole aj čerstvým jogurtom. (gak)

„Hnojarine“ tiahne na stovku

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja zorganizovali na Strednej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave Deň otvorených dverí.

13. 10. 2017 09:30  |  Región / Aktuálne
V dechtickom kameňolome miestni ochotníci pred rokmi ešte organizovali Pašiové hry, dnes sa tam ukladá odpad. Údajne tam má skončiť aj betón z rozoberaných chladiarenských veží z atómky v Jaslovských Bohuniciach. (hlas.sk)

Starostovia majú obavy o strategický zdroj pitnej vody v regióne

Vážne obavy z možného ohrozenia strategického zdroja pitnej vody v Dechticiach majú starostovia obcí okresu Trnava. Hrozbou pre vodný zdroj je podľa nich ukladanie odpadu v miestnom kameňolome. Prevádzkovateľ kameňolomu tam plánuje uložiť až 250-tisíc metrov kubických inertného odpadu, v súčasnosti má povolené polovičné množstvo.

13. 10. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Zhudobnený melancholický príboj a letargické spodné vody. (Valse Sinistre Productions)

Hudobný tip: Hypomanie

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

13. 10. 2017 08:46  |  Kultúra / Hudba
jesen1 up

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 13. októbra. Tento deň je Svetovým dňom vajec. Meniny má Koloman, Edgar.

13. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Čajky zažili v Hatayi pravú tureckú atmosféru.  (L. Duračka)

Čajky v tureckom "pekle" spoznali silu Hatayu

Hráčky basketbalového klubu Piešťanské Čajky neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení v Európskom pohári FIBA 2017/2018, keď vo štvrtok v Antakyi v rámci D-skupiny podľahli tímu domáceho tureckého klubu Hatay BSB 58:82 (25:47). Najlepšími strelkyňami úradujúceho vicemajstra SR boli s 10 bodmi Ivana Jakubcová a česká legionárka Kateřina Zohnová.

12. 10. 2017 20:53  |  Šport / Basketbal
Ilustračné foto. (gak)

Ako úrad práce podporuje zamestnávanie mladých ľudí

Nezamestnanosť mladých ľudí nie je novým fenoménom. Čelí mu viacero členských štátov Európskej únie. Hospodárska kríza od roku 2008 zväčšila ťažkosti mladých ľudí nájsť si prácu. V súčasnosti existuje niekoľko národných projektov, ktorých úlohou je podporiť vznik nových pracovných miest a prispieť k zníženiu nezamestnanosti na celom Slovensku.

12. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Ak ste videli Ludvíka Biháriho, oznámte to polícii. (KRPZ)

Piešťancovi je v pätách polícia

Polícia hľadá 59-ročného Piešťanca Ludvika Biháriho. Je na úteku pred spravodlivosťou. Stal sa spolupáchateľom krádeže za 7 500 eur. Ku krádeži došlo v pondelok, 25. septembra krátko popoludní. Trojica zaparkovala šedý Opel Vectra pred rodinným domom v Majcichove.

12. 10. 2017 12:10  |  Krimi / Na hrane zákona
Žiaci z ôsmej "A" triedy spolu s učiteľom Martinom Jankechom absolvovali projekt Školská autoškola. K vodičáku sa prepracovali tí najzdatnejší. Spolužiaci si fandili, sú dobrá partia! (Viera Dusíková)

Na Holubyho frčí Školská autoškola

Chceš získať vodičský preukaz už ako ôsmak či deviatak na základnej škole? Nie je problém, ak zvládneš vcelku náročný dopravný test, jazdu zručnosti na motokáre a dokážeš poskytnúť prvú pomoc zranenému človeku . Toto všetko si vo štvrtok 12. októbra vyskúšali pod vedením učiteľa Martina Jankecha žiaci 8.A triedy Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch.

12. 10. 2017 11:39  |  Piešťany / Aktuálne
Pivom proti ľudskej hlúposti. (sandy)

Blog Pivné reči: Nebojte sa pýtať kandidátov

Nikto vám nedá toľko, čo vám ja dokážem sľúbiť. Táto fráza si nielen uťahuje z predvolebných kampaní politikov, no poukazuje aj na značné nebezpečenstvo plynúce až z prílišnej náchylnosti voliča uveriť všetkému, čo sa mu niekto snaží natlačiť do hlavy.

12. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Výstava ovocia a zeleniny zaujala krásnymi exponátmi. (jm)

Šampión bolo najkrajšie dubovianske jablko

Jeseň nám už zaklopala na dvere, a tak zo svojich záhrad zberáme dopestované ovocie a zeleninu, ktorými sa prezentujeme na výstavách. Výstavu ovocia a zeleniny usporiadala aj organizácia záhradkárov v Dubovanoch. Tohtoročná už bola štyridsiata štvrtá za 62 rokov existencie organizácie.

12. 10. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Mladí výtvarníci z topoľčianskej "zušky" vystavili svoje dielka vo vstupnej hale NURCH Piešťany. (vd)

V „Nurch-u“ vernisáž detských kresieb aj odborný seminár

Svetový Deň reumatizmu oslávili v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch veselo aj vážne. Do kúpeľného mesta zavítali talentovaní žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, aby svojimi kresbičkami spríjemnili nemocničný pobyt deťom s reumatickými ochoreniami.

12. 10. 2017 09:05  |  Galéria / Rady spotrebiteľom obsahuje video
Jozef Bolješik, kandidát na krajského poslanca za KDH. (pror)

Uletené predstavy o letisku pri letisku

Zdá sa, že problematika piešťanského letiska sa stáva i témou predvolebnej kampane kandidáta na župana Jozefa Viskupiča i kandidátov na jeho koaličných poslancov. Ich vyjadrenia na tlačovej konferencii v utorok 3. októbra, ktorú usporiadali pred letiskom pod holým nebom, však nič konkrétne nepriniesli. Naopak, niektorí kandidáti pri tejto téme vo svojich vyjadreniach doslova perlili.

12. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dva listnaté stromy vytvoria tieň pre hrajúce sa deti aj ich rodičov. (vd)

Novoty na sídlisku Nikola Teslu

Mamičky s deťmi, ktoré chodievali na pieskovisko detského ihriska na sídlisku Nikola Teslu v Piešťanoch uprostred letných horúčav, nemuseli ani platiť drahý pobyt na slnečnej pláži.

12. 10. 2017 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 12. októbra. Tento deň je Svetovým dňom artritídy a Medzinárodným dňom zborového spevu. Meniny má Maximilián, Max, Maximiliána.

12. 10. 2017 07:59  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Miloš Horváth (č. 10) dal Nižnej hetrik. Rovnako si počínal aj Michal Kinči. (M. Ledecký)

Trápenie Nižnej pokračuje naďalej

Futbalisti Nižnej prehrali v ôsmej lige deväť z desiatich zápasov s hrozivým skóre 3:46.

11. 10. 2017 19:00  |  Šport / Futbal
Silvester Grígel z V. Kostolian sa v nedeľnom stretnutí strelecky nepresadil. (Miroslav Ledecký)

Trojgólová smršť hráčov Kostolian

Futbalisti Veľkých Kostolian bodovali v deviatom kole štvrtej ligy, skupina západ, na domácom trávniku naplno.

11. 10. 2017 17:00  |  Šport / Futbal
Odvolaného primára podporili tisícky ľudí petíciou. (vd)

Odvolaného primára podporili tisícky ľudí petíciou

Riaditeľ Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch Štefan Kóňa odvolal 12. septembra z funkcie primára chirurgického oddelenia Ľudovíta Šalgoviča.

11. 10. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
D. Cibulková si dopraje viac voľna. (fb Dominiky Cibulkovej)

Cibulková pre únavu ukončila sezónu

Nedávna prehra s Belgičankou Elise Mertensovou v prvom kole turnaja v Pekingu (6:7, 1:6) bola posledným súťažným vystúpením slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej v tomto roku.

11. 10. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Pri dopravnej nehode na Winterovej ulici došlo aj k ľahkým zraneniam osôb. (KR HaZZ Trnava)

Hľadali nezvestného a hasili automobil

Piešťanským hasičom sa minulý týždeň začal hasením zaparkovaného osobného auta na Ulici SNP vo Vrbovom.

11. 10. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
MUDr. Jan Oravetz skonal v Kalifornii. (archív rodiny)

Zomrel rodák z Piešťan, kardiológ „Dady“ Oravetz

Známy nadšenec golfu, tenisu, bývalý plavec, kardiológ MUDr. Jan „Dady“ Oravetz (86) skonal náhle v pondelok 25. septembra v ranných hodinách v Kalifornii. Rodák z Piešťan býval v meste Indio, neďaleko Palm Springs.

11. 10. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Jozef Glos opäť strelecky úradoval, do siete Ostrova nastrieľal hetrik. (archív PFK)

Futbalisti PFK deklasovali Ostrov, v kabíne stále vládne chrípka

Výborný útočný futbal sa pred početnou domácou kulisou odohral v súboji desiateho kola, v ktorom hráči PFK Piešťany nastrieľali Ostrovu deväť gólov.

11. 10. 2017 14:30  |  Šport / Futbal
Vodáci z klubu Kajak - Kanoe Piešťany ukázali v závere sezóny výbornú formu. (archív K-K)

Hviezdili aj v reprezentácii

Mladí vodáci z klubu Kajak - Kanoe Piešťany ukončili sezónu v reprezentačných dresoch. Kajakári a kanoisti vo veku 10-14 rokov pretekali na Veľkej cene Sparty - Memoriál Karla Mášu 30. septembra až 1. októbra ako členovia Slovenského mládežníckeho tímu SMT.

11. 10. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika

O sľuboch

Mesiac október má svoje neopísateľné čaro a verím, že na každého z nás sa aspoň v jeden jeho deň usmeje slnko.

11. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál
Chodník na ulici Pod Párovcami sa rekonštrukcie tak skoro nedočká. (pror)

Poslanci chcú samostatný cyklochodník, vedenie mesta má iný názor

Rekonštrukciu chodníka na ulici Pod Párovcami piešťanskí poslanci stopli. Nepozdáva sa im, že pôvodný projekt z roku 2007, určený len na rekonštrukciu trasy pre peších, chce mestský úrad prerobiť tak, aby išlo o chodník spoločný aj pre cyklistov.

11. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Naši Mathiasovci. (Viera Dusíková)

Gratulujeme ti, Saška!

Do našej redakcie priletel vo štvrtok 5. októbra o 13. hodine bocian a riadne sa zapotil.

11. 10. 2017 08:30  |  Piešťany / Narodili sa
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 11. októbra. Tento deň je Dňom solidarity s politickými väzňami v Juhoafrickej republike, Svetovým dňom proti bolesti a Medzinárodným dňom za zredukovanie prírodných katastrof. Meniny má Valentína, Zvonimír, Zvonislav, Bruna, Brunhilda, Luneta, Selena, Zvonimíra.

11. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Seniorom poďakovala za aktívnu prácu aj riaditeľka Mestského kultúrneho strediska, Marta Jurčová. (vd)

Ocenili dobrovoľníctvo a aktivity seniorov

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si v piešťanskom kine Fontána v utorok 10. októbra prevzali ocenenia i kytice vďaky za dlhoročnú aktívnu prácu v spoločenských a pacientských organizáciách piati Piešťanci, venujúci sa dobrovoľnej činnosti v prospech iných.

10. 10. 2017 18:45  |  Piešťany / Aktuálne
Aj obyvatelia Piešťan a okolia majú nárok na nové tabletky. (red)

Ľuďom v okolí atómky začínajú vymieňať jódové tabletky

Obce a mestá v okolí Jaslovských Bohuníc začínajú obyvateľom vymieňať tabletky jodidu draselného, ktoré majú doma pre prípad jadrovej havárie.

10. 10. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dom na Kukučínovej ulici poslanci zverili do správy bytového podniku. (pror)

Budova na Kukučínovej ostáva horúcim zemiakom

Mesto Piešťany po rokoch ťahania po súdoch získalo späť do svojho vlastníctva budovu na Kukučínovej ulici a poslanci ju na zastupiteľstve na návrh vedenia mesta svojím hlasovaním zverili do správy bytovému podniku. Tu sa však roky ťahaníc po súdoch v súvislosti s týmto objektom zrejme pre mesto nekončia.

10. 10. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ocenený Jozef Adamec neskrýval radosť. (gak)

Jozef Adamec čestným občanom kraja

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa vo štvrtok 5. októbra v trnavskom Divadle Jána Palárika uskutočnilo už po jedenásty raz oceňovanie osobností kraja.

10. 10. 2017 11:00  |  Galéria / Osobnosti
Tenistom bude do haly na Ulici E. Belluša zatekať aj ďalšiu zimu. (pror)

Tenisovú halu oprava obchádza

Dodávateľa projektu na rekonštrukciu strechy mestskej tenisovej haly piešťanská radnica súťaží už tretíkrát. Prvý pokus dopadol fiaskom, keď víťaz za podivných okolností zo súťaže odstúpil. Pri druhom pokuse vraj uchádzači ponúkli príliš vysokú cenu, a tak to vedenie mesta skúša do tretice.

10. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 10. októbra. Tento deň je Európskym dňom depresie, Svetovým dňom proti trestu smrti, Európskym dňom proti trestu smrti a Svetovým dňom duševného zdravia. Meniny má Slavomíra, Gedeon, Záboj, Krasomila.

10. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Čo prináša najnovšie vydanie Piešťanského týždňa? (red)

V Piešťanskom týždni č. 40 sa dočítate

Ulica Pod Párovcami sa zrejme stane predmetom boja o voliča medzi poslancami mesta Piešťany v nastávajúcich regionálnych voľbách. Jedni boli za to, aby sa chodník rekonštruoval aj na cyklochodník, druhí boli proti. Tí, čo boli za teraz škandalizujú tých, čo boli proti. No hotové Kocúrkovo. O čo vlastne ide, noviny prinášajú na tretej strane.

10. 10. 2017 05:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Služby mesta Piešťany dajú lávku do lepšieho stavu. (jm)

Lávku cez Dubovú opravujú

Stredisko údržby Služieb mesta Piešťany informuje občanov o stavebných prácach na lávke cez potok Dubová v oblasti spájajúcich Malý a Veľký Floreát.

09. 10. 2017 20:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na zraz prišlo vyše 200 motorkárov. (pror)

Motorkári oficiálne zavesili prilby na kliniec

Dve stovky vyznávačov dvoch kolies a pachu benzínu sa v sobotu 7. októbra stretlo na už desiatom ročníku motorkárskeho zrazu v Rakoviciach. Účastníkov neodradila ani hrozba premenlivého počasia a občasné kvapky dažďa, ktoré z oblakov vypadávali.

09. 10. 2017 19:15  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Trnavský arcibiskup Ján Orosch počas slávnostného obradu.  (gak)

Zavraždenému kňazovi Polákovi odhalili pamätník

Pamätník venovaný kňazovi Štefanovi Polákovi pri príležitosti 30. výročia od jeho brutálnej vraždy požehnal v nedeľu pred kostolom v Borovciach trnavský arcibiskup Ján Orosch. Tvorí ho mohutná skala, do ktorej je vsadený reliéf s podobizňou Štefana Poláka.

09. 10. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 9. októbra. Tento deň je Svetovým dňom pošty. Meniny má Dionýz, Dionýzia.

09. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Prezentácie sa uskutočnili v priestoroch Kina Fontána. (jm)

Deň zdravia bol o pomoci ľudom v chorobe

V dopoludňajších hodinách v sobotu 7. októbra mali šancu spoločnosti, združenia i zväzy prezentovať svoje produkty a služby.

09. 10. 2017 07:30  |  Piešťany / Aktuálne
Školáci si vyskúšali aj cvičenie na hrazde. (archív školy)

Na „mojmírke“ to žilo!

V rámci Európskeho športového týždňa sa žiaci a učitelia Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch zapojili v stredu 27. septembra do súťaží a cvičení.

08. 10. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto  (archív KVP)

Výborný výsledok piešťanských vodnopólistov, na Slovenskom pohári skončili štvrtí

Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany dosiahli na víkendovom Slovenskom pohári výborný výsledok.

08. 10. 2017 13:57  |  Šport / Vodné pólo
Články 301 - 350 z 24144
Regal Burger

Anketa