Všetky články

Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa rokovalo aj o TAVOS-e. (Jozef Vojčiniak)

Blížia sa voľby, nervozita poslancov je na vzostupe

Minulotýždňové piešťanské mestské zastupiteľstvo prinieslo najmä opätovné hlasovanie poslancov o obmedzeniach kompetencií primátora a konateľa bytového podniku, ale aj viaceré zvady. Kým uznesenia o výstavbe cyklochodníkov v kúpeľnom meste a opätovné hlasovanie o prinavrátení dosahu poslancov na udalosti v mestskej eseročke sa uskutočnilo v pokojnej atmosfére, téma Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS), ktorú otvorila poslankyňa Iveta Babičová, priniesla prudké reakcie poslancov, ale aj vedenia radnice.

23. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Cyklista Jozef Metelka uvažuje, že by začal reprezentovať Veľkú Britániu. (FB J. Metelku)

Slovensko možno príde o Metelku!

Cyklista Jozef Metelka v uplynulých rokoch dosiahol niekoľko pozoruhodných výsledkov vrátane troch medailí na paralympiáde v Riu de Janeiro. Je však možné, že medaily z Tokia 2020 bude zbierať pre inú krajinu. Tridsaťročný rodák z Piešťan, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, totiž dostal konkrétnu ponuku na spoluprácu od britskej strany.

22. 03. 2017 15:47  |  Šport / Ďalšie športy
Veteránsky plavec Karol Kantek. (ak)

Kantek v brnianskom päťboji na 12. mieste

Už 29. ročník Veľkej ceny Brna v plávaní masters sa konal 11. marca. Piešťanských veteránov zastupoval Karol Kantek a prezentoval sa výbornými výsledkami. Podujatie má formát päťboja - pláva sa 50 m motýlik, 50 m znak, 50 m prsia, 50 m voľný spôsob a na záver 100 m polohové preteky. Zo súčtu bodov v jednotlivých disciplínach vzíde celkový víťaz spomedzi zúčastnených plavcov. Tohtoročný päťboj bol medzinárodný, predstavili sa pretekári z Českej republiky, Slovenska a Rakúska.

22. 03. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Budova na ulici Pod Párovcami chátra už desaťročie. (am)

Budú v bývalom Lesoprojekte nájomné byty?

Už desaťročie prázdna budova na ulici Pod Párovcami v Piešťanoch na oko nepôsobí ako raj bezdomovcov. No opak je pravdou, už roky je totiž zaradená v pláne pravidelných kontrol vykonávaných mestskými policajtmi, a to práve pre výskyt neželaných nájomníkov.

22. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodu treba priniesť čo najčerstvejšiu a v čistej nádobe. (vd)

Ľuďom ponúkajú bezplatný rozbor vody zo studní

Bezplatný rozbor vody z individuálnych vodných zdrojov ponúka pri príležitosti Svetového dňa vody Trnavská vodárenská spoločnosť. Vo vlastnom skúšobnom laboratóriu urobí vo štvrtok 23. marca zo vzoriek vody od obyvateľov skúšku na dusičnany a tvrdosť. Akcia je zameraná na zistenie kvality vody zo súkromných studní. Podobnú službu občanom ponúka v stredu 22. marca aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave.

22. 03. 2017 13:56  |  Piešťany / Aktuálne
Polícia vyšetruje okolnosti utorkovej dopravnej nehody, pri ktorej sa ťažko zranili tri osoby. (KR PZ)

Pri Ružindole sa pri dopravnej nehode ťažko zranili tri osoby

Polícia vyšetruje okolnosti utorkovej dopravnej nehody, pri ktorej sa ťažko zranili tri osoby. 18-ročný mladý vodič z okresu Žarnovica išiel autom od Ružindola na Trnavu. S autom Škoda Felícia nezvládol riadenie a pri prejazde pravotočivou zákrutou prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s autom Citroen C3, ktoré viedla 55-ročná žena z neďalekej obce. Pri nehode došlo k vážnemu zraneniu vodiča aj 17-ročného spolujazdca a ťažko sa zranila aj vodička z Citroena. Obom vodičom bola odobratá krv na zistenie alkoholu v čase nehody.

22. 03. 2017 13:22  |  Krimi / Doprava
Zverenci trénera Radoslava Kolníka s bronzovými medailami. (archív ŠHK 37)

Mladí hokejisti tretí na turnaji v Ružomberku

Mladí Havrani z prípravky 3+4 odohrali počas víkendu 11.-12. marca turnaj v Ružomberku s názvom O pohár riaditeľa MHK Ružomberok. Hral sa tretinkový hokej. Hokejisti HK Havrani Piešťany na podujatí, na ktorom štartovalo 14 družstiev zo Slovenska, Čiech a Maďarska rozdelených do dvoch skupín, skončili na tretej priečke.

22. 03. 2017 13:00  |  Šport / Hokej
Piešťanskí seniori ocenili tance žiačok základnej umeleckej školy potleskom. (vd)

Seniori bilancovali, podpísali partnerskú dohodu s Karlovými Varmi

Reštaurácia Semafor v pondelok 13. marca doslova praskala vo švíkoch. Pri slávnostne prestretých stoloch sedeli členovia Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (MO JDS) v Piešťanoch, ktorí sa tu zišli na svojej výročnej členskej schôdzi. Začala privítaním hostí, pokračovala básňou, tancami i spevmi. V rámci pracovnej časti podpísali piešťanskí seniori partnerskú zmluvu s kolegami z Karlových Varov.

22. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Piešťanské Čajky si fotenie na motocykloch náramne užívali. (L. Duračka)

Basketbalistky idú v play-off „na plný plyn“

Piešťanské basketbalistky sa práve nachádzajú v záverečnej kľúčovej časti sezóny - extraligovom play-off. K zápasom vo vyraďovacej časti patria neľútostné súboje až na doraz, emócie a tímy si medzi sebou rozhodne nič nedarujú. Čajky si k play-off duelom pripravili aj špeciálnu kampaň, ktorá sa tento rok nesie v znamení hesla: „Ideme na plný plyn.“

22. 03. 2017 10:30  |  Šport / Basketbal obsahuje fotogalériu
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (uprostred) zavítal do Vrbového. (J. Vojčiniak)

O cyklotrase do Vrbového už čoskoro rozhodne ministerstvo

O výstavbu cyklochodníka z Piešťan do Vrbového prejavil záujem aj minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. V piatok minulý týždeň zavítal do Vrbového, kde si vypočul argumenty starostov a primátorov zúčastnených miest a obcí v prospech cyklochodníka. I keď stále nie je definitívne rozhodnuté, či chce ministerstvo dopravy železničnú trať zachovať alebo v prospech chodníka zlikvidovať, čelní predstavitelia Piešťan, Vrbového, Krakovian a Trebatíc sú spokojní, že rokovania o tomto projekte sa im podarilo dostať až na najvyššiu úroveň.

22. 03. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Opäť sa bude meniť čas. Zo soboty na nedeľu si nezabudnite posunúť hodinovú ručičku o šesťdesiat minút dopredu.

Budeme spať o hodinu kratšie

Už po nadchádzajúcom víkende nám budú dni pripadať dlhšie. Zmena času nás opäť neobíde, a tak si v noci zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca nezabudnite prestaviť hodinky - malú ručičku si posuňte o hodinu dopredu. Túto noc si teda pospíme o hodinu kratšie.

22. 03. 2017 08:53  |  Piešťany / Aktuálne
Radovan Tariška (Vojtech Hank)

Radovan Tariška & Andreas Varady Family Trio v Kursalone

Už tento piatok 24. marca o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery zaznie typický vysoký tón alt saxofónu známeho slovenského jazzmana Radovana Tarišku spolu s Andreas Varady Family Trio.

22. 03. 2017 08:21  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk)

Víťazný vstup PFK do jarnej časti

Futbalisti PFK Piešťany vstúpili do jarnej časti ôsmej ligy víťazstvom 5:1 nad Žlkovcami. Pred domácimi fanúšikmi sa blysol hetrikom Jozef Glos.

22. 03. 2017 08:16  |  Šport / Futbal
Vrbovskí futbalisti v sobotu potvrdili úlohu favorita. (M. Ledecký)

Vrbové zdolalo Partizánske 3:2

Futbalisti MFK Vrbové hostili doma Partizánske. V stretnutí štvrtej ligy padlo až päť gólov, tri strelili Vrbovčania a zvíťazili 3:2.

21. 03. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Sezóna Piešťancov sa skončila víťazstvom nad Ružomberkom. (M. Bučko)

Havrani na konečnom jedenástom mieste

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili na druhé stretnutie o umiestnenie na 11. priečke v druhej lige na ľade Ružomberka len s piatimi seniormi, zvyšok tímu tvorili dorastenci. Napriek tomu však havrani zvíťazili 6:2 a sériu vyhrali 2:0 na zápasy. Druholigovú sezónu 2016/2017 skončili na jedenástom mieste.

21. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Dobrovoľníci v priebehu minulého týždňa najčastejšie zbierali plastové a sklené fľašky. (Pavol Varačka)

Brehy Váhu upratovali stovky dobrovoľníkov

Minulý týždeň sa v Piešťanoch niesol v znamení dobrovoľného čistenia prírody. Od 14. do 19. marca sa do Jarného upratovania brehov Sĺňavy a Váhu zapojila takmer tisícka účastníkov, ktorí vlastnoručne prispeli k zlepšeniu a skultúrneniu životného prostredia.

21. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Viera Dusíková: Máte sa dobre? Tak vám treba!

„Ako sa máte?“ spýtala som sa istej známej. „Dobre, tak mi treba,“ pukala od smiechu medzi regálmi Tesca. Jej veselosť bola nákazlivá. Ľudia okolo sa začali usmievať. Potom sa ma spýtala, ako sa má moja mamička, a keď som jej začala rozprávať príbehy, zabudli sme aj, že nakupujeme. „Vierka, volala ma mamina raz večer. Príď ma, prosím, zachrániť!“ Čo sa stalo? Dobehla som s vytreštenými očami. Mamička lúštila osemsmerovky, pričom sa nejak divne odkláňala od papiera. „Pomôž mi! Pod posteľ mi padlo písmenko ‘r‘.“ S vážnou tvárou, ale mykajúcim kútikom úst som jej zdvihla choré nohy. Kľakla som si, hlavu strčila pod posteľ a hľadala stratené „erko“. Boli tam jej okuliare. Haha. V podstate mala mama pravdu, len si ju troška prekrútila, aj keď okuliare v sebe „r“ skrývajú. Spokojne si ich založila na nos a pustila sa do osemsmeroviek. Každé hľadané slovíčko opakovala polohlasne, kým ho nenašla. „Lagúna, lagúna, rotavátor, rotavátor, florista, florista, klenot, klenot...“

21. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Tenistka Dominika Cibulková je aktuálne štvrtá v ženskom svetovom rebríčku. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková vyrovnala slovenský rekord, je svetovou štvorkou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková po 29 rokoch vyrovnala renkingový národný rekord Miloslava Mečířa, od pondelka je na štvrtom mieste vo svetovom rebríčku v dvojhre. Rozhodla o tom stredajšia prehra Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej s Češkou Karolínou Plíškovou 6:7, 6:7 vo štvrťfinále singlovej súťaže na turnaji WTA na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells.

21. 03. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

V sobotu 18. marca v podvečerných hodinách sa našiel zväzok kľúčov medzi daňovým úradom a čerpacou stanicou Shell. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 (City Passage)

21. 03. 2017 11:44  |  Piešťany / Aktuálne
Práce na úseku od križovatky po autobusovú stanicu budú trvať najviac dva mesiace. (Supa)

Začína sa obnova Ulice A. Hlinku

Mesto Piešťany začína tento týždeň obnovu miestnej komunikácie na Ulici Andreja Hlinku. Práce budú trvať najviac dva mesiace, ich dodávateľom je za 207-tisíc eur spoločnosť Skanska SK. O zákazku súťažilo deväť stavebných firiem s cenami od 207-tisíc do 290-tisíc eur. Motoristi v Piešťanoch musia rátať s dopravnými obmedzeniami počas rekonštrukcie ulice.

21. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti Boroviec (v žltých dresoch) remizovali v Leopoldove 1:1. (Miroslav Ledecký)

Sokolovce deklasovali Šterusy, schuti si zastrieľal aj Kočín-Lančár

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalšími zápasmi a opäť nebola núdza o zaujímavé výsledky. Dolný Lopašov remizoval v gólovo bohatom stretnutí s Cíferom 3:3, Pečeňady vyhrali v Šípkovom 3:1, Moravany zdolali Trakovice 3:2 a prvú jarnú výhru si pripísali aj Piešťany, Sokolovce i Kočín-Lančár v ôsmej lige.

21. 03. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Piešťanské letisko zatiaľ prežíva, o jeho osude sa rozhodne v máji. (am)

Minister dopravy Árpád Érsek: Slovensko má letísk priveľa!

Piešťanská letisková spoločnosť je opäť vo vážnych problémoch. Potom, ako v médiách zaznela správa o prípravách leteckého dňa na jeseň tohto roka, akciovku dobehli jej podlžnosti prameniace z obdobia, keď bol väčšinovým akcionárom štát. Jeden z jeho vtedajších členov predstavenstva zastupujúci štát si svoje nevyplatené pohľadávky voči letisku uplatnil na súde. Ten rozhodol v prospech tohto nominanta a navyše niekdajší zástupca štátu svoju viac ako osemdesiattisícovú pohľadávku voči letisku predal tretej osobe. A štát sa podľa slov ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka piešťanské letisko nechystá zachraňovať.

21. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa rokovalo aj o TAVOS-e. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 11/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

21. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

Začiatkom marca sa našli na Vážskej ulici da kľúče. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 v Piešťanoch.

20. 03. 2017 13:40  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 (L. Duračka)

Čajky vyradili Nitru a v atraktívnom semifinále si zahrajú s Ružomberkom

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu dokonali svoj postup do semifinále! V druhom stretnutí štvrťfinálovej série vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 a celkovo tak zvíťazili 2:0 na zápasy. V semifinále si podľa predpokladov zahrajú s MBK Ružomberok.

19. 03. 2017 19:09  |  Šport / Basketbal
V úlohe Jacqueline Du Vivier a Gerarda Du Vivier sa predstaví Jana Paulová a Pavel Zedníček. (archív DU)

Dom umenia bude burácať smiechom

Slovenská premiéra predstavenia z pera hosťujúceho Divadla Kalich z Prahy priláka milovníkov kultúry do piešťanského Domu umenia v utorok 21. marca o 19.00 h. Situačná komédia Pro tebe cokoliv otvorí otázku, čo sa stane, keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike.

19. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Malé prasiatka sú v prvých dňoch pruhované ako ich divoko žijúci príbuzní. (Masodomov.sk)

Kauza mangalica: Pozor na falošné výrobky z bežnej bravčoviny!

U nás a v Maďarsku je to mangalica, mangalitsa v Londýne a mangalitza v USA, v Srbsku mangulica a cyrillikou tiež Maнгулица, mangaliza v Rumunsku a v Nemecku Wollschwein. Ten názov ste počuli už asi všetci, ale už nie každý vie, čo za druh ošípanej to vlastne je a čím je zaujímavá, prečo je vlastne taká populárna a prečo výrobky nesúce prívlastok mangalicová sú drahšie ako z bežnej bravčoviny.

19. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 2. marca o 20.10 h sa narodila Miriame a Lukášovi Ščevkovcom z Piešťan prvá dcérka Rebecca (3400 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

19. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

Rhodiola alebo Zlatý koreň pre vaše zdravie

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea), ľudovo nazývaná aj Zlatý koreň, je dôležitým adaptogénom. To znamená, že zlepšuje schopnosť prekonať stresujúce podmienky. Pochádza zo Sibíri, kde rastie v nadmorskej výške 3300-3600 metrov. Vo svojej domovine sa používa ako efektívny liek na chrípku a prechladnutie. Na liečebné účely sa využíva práve koreň, ktorý je žiarivej žltej farby (preto názov Zlatý koreň).

18. 03. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie
Titulná fotografia na v poradí už pätnástom albume ľudovej hudby Borovienka. (archív Borovienky)

Na slovíčko, pán kapelník, ako sa darí Borovienke?

Keď sa povie Borovienka, väčšina ľudí si predstaví chlapov v bielo-čiernych kostýmoch, s čiernymi klobúkmi, na nich výrazné biele perá. Sú jednoducho nezameniteľní. Na svojom konte má Borovienka už pätnásť hudobných nosičov. Ten posledný nesie názov podľa ústrednej pesničky - Poďme chlapci zvesela. Okrem slovenských a chorvátskych ľudoviek sú na ňom aj vlastné skladby Borovienky. Ikonou kapely je Štefan Slabý z Vrbového. Chlapisko, ktorý nielen spieva a hrá na trúbke, ale venuje sa i rezbárstvu. A ak by ste chceli založiť chmeľnicu, skúsenejšieho odborníka na okolí ťažko nájdete. O čom sme sa sa s kapelníkom Borovienky bavili? Predsa o muzike!

18. 03. 2017 08:44  |  Galéria / Rozhovory
Ilustr. foto (archív MKK)

O majstrovi rozhodne asi až posledné kolo

Záver 33. ročníka mestskej Domoss kolkárskej ligy bude ešte dramatický. Hoci sú stále na čele ženy z Mix-u Tatiana, o víťazovi a novom majstrovi zrejme rozhodne až posledné kolo.

17. 03. 2017 15:48  |  Šport / Kolky
Ilustr. foto (red)

Hološko gólovým hrdinom

Slovenský ofenzívny univerzál v službách FC Sydney, Filip Hološko, bol gólovým hrdinom piatkového domáceho zápasu proti tímu Central Coast Mariners (1:0) v rámci 23. kola najvyššej austrálskej futbalovej súťaže A-League.

17. 03. 2017 15:00  |  Šport / Futbal

Inzercia Piešťanský týždeň 10/2017

17. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Piešťanec Roman Tibenský s úspešnou snímkou vážky z Považského Inovca. (vd)

Fotí motýle aj šport, no najvyššie ocenenie získal za vážku z Inovca

Hovorí sa, že šťastena praje pripraveným. Ak by už viac ako štvrťstoročie nenasnímal tisícky motýľov, gólových situácií, tvárí, detailov a všeličoho iného, sotva by získal cenu v prestížnej fotografickej súťaži Slovak Press Photo 2016. Reč je o Piešťancovi Romanovi Tibenskom.

17. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jalca hlavatého možno loviť počas celého roka. (pm)

Rybolov v našom regióne

V marci zimu postupne vytláča jar, na ktorú sa teší určite každý rybár. Slnko už nebýva len zubaté a začína hriať. Voda z topiaceho sa snehu a ľadu vsakuje do pôdy a dotuje potoky a rieky. Deň sa predlžuje a zlepšujú sa aj podmienky na rybolov. Čím dlhšie a teplejšie sú marcové dni, tým viac sa vodné živočíchy preberajú k životu. Začína sa príprava na rozmnožovanie rýb.

17. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Kapustu po nakrájaní nesoľte. (reprofoto z publikácie - Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

17. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Počas uplynulého obdobia sa dobrovoľníci pustili aj do expozičnej miestnosti. (archív OZ Hrad Tematín)

Obnovitelia Očkovskej mohyly bilancovali a plánovali

Jar sa už hlási o slovo a obnovitelia Očkovskej mohyly spriadajú svoje plány už na tretí rok jej záchrany. Po množstve práce s vyčistením objektu, pri ktorých vo výraznej miere pomáhali i obyvatelia Očkova pod vedením starostu obce Miroslava Beňoviča, nastáva obdobie konkrétnych archeologických prác v spolupráci so štátnymi pamiatkarmi.

17. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Muži zákona si pomocou aplikácie zjednodušili a sprehľadnili prácu. (am)

Mestskí policajti zaznamenávajú priestupky po novom

Doposiaľ si príslušníci piešťanskej mestskej polície zapisovali udalosti zo služby na papier a neskôr ich prepisovali do počítača. Tomu však už je koniec. Muži zákona dostali 17 nových telefónov a softvér, vďaka ktorému sa zapisovanie udalostí a prehreškov obyvateľov stáva jednoduchším.

17. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
(His Master‘s Voice)

Hudobný tip: Ananda Shankar and his Music

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

17. 03. 2017 09:37  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Piešťanské osobnosti si domov odnesú takúto sošku. (red)

Osobnosti Piešťan ocenia počas galavečera

Každoročné udeľovanie ceny primátora dostane nový modernejší formát. Pripravovaná kultúrno-spoločenská akcia však potrebuje aj zvučný názov, a práve preto je táto výnimočná udalosť po novom nazvaná ako Osobnosť mesta Piešťany. Galavečer sa uskutoční v sobotu 6. mája o 19.00 h v Dome umenia.

17. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (wikimedia.com)

Dve víťazstvá a jedna prehra šachistov

Dve výhry, jedna prehra - taká je bilancia šachových družstiev ŠK Kúpele Piešťany v desiatom kole tretej a štvrtej ligy a v deviatom kole piatej ligy.

16. 03. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy

Tesné víťazstvo Vrbového v Prečíne

V 18. kole, v druhom zápase jarnej časti štvrtej ligy severozápad, cestovali futbalisti MFK Vrbové do Prečína. Vrbovčanom sa podarilo vybojovať najtesnejšie víťazstvo 1:0 po góle Zelenaya.

16. 03. 2017 15:30  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (FB MHK)

Hádzanári na čele prvej ligy s trojbodovým náskokom

Prvoligoví hádzanári MHK Piešťany zdolali v prvú marcovú nedeľu vo veľmi dramatickom stretnutí Dunajskú Stredu na jej palubovke 26:25 a v 13. kole privítali celok ŠKP Academy. Piešťanci dokázali zvíťaziť 36:29 a aktuálne majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred Stupavou.

16. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hádzaná
Úspešné
piešťanské plavkyne: (zľava) Paulíková, Niepelová, Mosná a Bogárová. (archív ŠPK)

Diaľkové plavkyne excelovali na majstrovstvách Slovenska

Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 4. marca uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Dievčatá Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany obsadili stupeň víťazov na všetkých troch postoch.

16. 03. 2017 14:00  |  Šport / Plávanie
Gólman Mathias Štefanka si odbil premiéru v drese A-mužstva ŠHK 37. (M. Bučko)

17-ročný debutant M. Štefanka v bránke seniorov ŠHK 37 Piešťany

V stretnutí druhej hokejovej ligy seniorov ŠHK 37 Piešťany - Dolný Kubín sa postavil medzi tri žrde aj brankár dorastu Mathias Štefanka, ktorý v auguste tohto roku oslávi 18. narodeniny. Stále len 17-ročný odchovanec piešťanského hokeja, ktorý v tejto sezóne dotiahol dorastencov do štvrťfinále play-off, vystriedal v 24. minúte zápasu 44-ročného kolegu Petra Kuba.

16. 03. 2017 13:00  |  Šport / Hokej
Dominanta Vrbového bude o pár dní obohatená o informačnú tabuľu. (md)

Šikmá veža: Nastavili čas, nasvietili, zabezpečili sieťovinou

Mesto Vrbové dalo do poriadku svoju dominantu - šikmú vežu. Nielenže ju efektne nasvietilo, ochránilo a očistilo od invázie holubov, ale zabezpečilo i nastavenie mechanizmu hodín tak, aby ukazovali synchronizovane čas z každej svetovej strany. Zlaté vrbovské ručičky opäť dokázali, že našincovi nič nie je ťažké.

16. 03. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Čajky zvíťazili nad BKM Junior UKF Nitra 91:52 (L. Duračka)

Prvý zápas štvrťfinále play-off v réžii Piešťanských Čajok

Štvrťfinálovú sériu play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien odštartovali Piešťanské Čajky víťazstvom. V stredu v Diplomat aréne si bez problémov poradili s BKM Junior UKF Nitra a zvíťazili vysoko 91:52. Druhý zápas série hranej na dva víťazné zápasy sa uskutoční v sobotu o 15:00 hod v Nitre, kde Čajky budú môcť spečatiť svoj postup do semifinále.

16. 03. 2017 11:11  |  Šport / Basketbal
Ota Váňa a Pepa Vojtek (Mário Petlák)

Topfest bez Kabátu by nebol Topfest

Festival Topfest tento rok dokáže svoju multižánrovosť naozaj pestrým lineupom. Na jednom z najznámejších slovenských festivalových pódií zaspieva toto leto Karel Gott ale i Bastille, Skindred, Gogol Bordello či Slot. Organizátori už prezradili megahviezdu svojho lineupu – autora aktuálneho hitu Human, Rag´n´Bone Mana a dnes prichádzajú s ďalším menom a nie hocijakým !

16. 03. 2017 11:03  |  Kultúra / Hudba
Lienka Tanculienka a čmeľko Smejko do predstavenia zapájali aj deti. (am)

Kino Fontána zaplnili rodičia s deťmi

Súčasní detskí diváci sa radi kultúrne vyžívajú, a preto dobre spracované predstavenia pre najmenších žnú jeden úspech za druhým. Inak to nebolo ani v Piešťanoch v utorok 7. marca, keď na pódium Kultúrno-spoločenského centra Fontána vystúpili dva chrobáčiky - lienka Tanculienka a čmeľko Smejko.

16. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Zápas Maduníc s Prašníkom sa skončil bezgólovou remízou. (M. Ledecký)

Ratnovce „lúpili“ vo Veselom, gólovo bohatá remíza v Chtelnici

Dve regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu druhým jarným kolom. V šiestej lige v súboji mužstiev z piešťanského regiónu vyhral Dolný Lopašov nad Borovcami 1:0, v siedmej lige zase Pečeňady zdolali Koplotovce 3:0 a Ratnovce zvíťazili vo Veselom 3:1.

16. 03. 2017 10:41  |  Šport / Futbal
Články 251 - 300 z 22593
Lekáreň Regia

Anketa