Všetky články

Nitriansky hrad má vlastnú bohatú históriu, je najväčším hradom na Slovensku. (fbnh)

Prvenstvo v stredovýchodnej Európe

Ako sme už spomínali v prvom tohtoročnom vydaní nášho týždenníka, rok končiaci osmičkou v našich dejinách výrazne ovplyvnil dianie na území dnešného Slovenska. Určite tých udalostí bolo mnoho, no záznamy o nich sa doteraz bádateľom nepodarilo nájsť v žiadnych análoch, takže sa de facto ani nestali.

26. 01. 2018 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Plavecké centrum škrtli z rozpočtu poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany ešte v roku 2015. (apt)

Investori vo väzení, vodné atrakcie v nedohľadne

Tamajkových českých investorov piešťanského aquaparku namiesto výstavby sľubovanej vodnej atrakcie čaká takmer sedem rokov vo väzení. Dvoch z trojčlenného rodinného miliardárskeho klanu Zemkovcov poslal za ekonomickú trestnú činnosť veľkého rozsahu za mreže na šesť rokov a deväť mesiacov Vrchní soud v Olomouci. Rozsudok odvolacieho súdu je právoplatný.

26. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
K. Duffek sa s láskou venoval svojej záľube - kaktusárčeniu. (vd)

Odišla živá kronika Piešťan – Kornel Duffek

V trnavskej nemocnici ukončil svoju životú púť muž, ktorý bol živou kronikou Piešťan: Kornel Duffek. Elegán, vždy úctivý pán - i v regionálnej politike, kde pôsobil. Miloval kultúru, lietaratúru, hudbu, dejiny, umenie, prírodu, bol jej zanieteným ochrancom, ale aj zberateľom. Venoval sa kaktusárčeniu, ornitológii, písal zaujímavé články a ešte predčasom šéfoval periodiku - Revue Piešťany. Rozdával rady a jeho názory akceptovali mnohí ľudia, ktorí sa podľa nich riadili v osobnom i pracovnom živote. Dňa 1. júla tohto roku by sa dožil osemdesiatich rokov. Nech mu je zem, ktorú tak veľmi miloval a za ktorej ochranu ako „zelený“ neúnavne bojoval, ľahučká...Pohreb bude v utorok 30. januára o 14.30 h v cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch.

26. 01. 2018 09:25  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Najlepšie v druhej kategórii: (zľava) J. Šemelíková, Z. Krupová a A. Marinovová. (Denisa Marinovová)

A tradície pokračujú...

Pokračovaním tradície v prednese povestí sa začalo v piatok 12. januára v piešťanskom Centre voľného času Ahoj okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Učitelia a rodičia si vypočuli takmer tridsať slovenských povestí. Jedna povesť bola krajšia, poučnejšia ako druhá a bolo potešením sledovať, ako sa malí človiečikovia dokážu vžiť a hlavne vcítiť do prednesu.

26. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Obálka novej knihy oslavnej básne Adama Trajana o piešťanskej liečivej vode. (Balneologické múzeum I. Wintera Piešťany)

Oslavná báseň Adama Trajana získala novú podobu

Balneologické múzeum Imricha Wintera vydalo nové vydanie slovensko – latinsko – nemeckej publikácie Adam Trajan Benešovský: „Uzdravujúce Piešťanské kúpele“ / „Saluberrimae Pistiniensis Thermae“ / Die sehr heilsamen Thermen von Piestany.

26. 01. 2018 08:30  |  Kultúra / Kniha
dobre rano piestany2

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 26. januára. Tento deň je Medzinárodným dňom colníctva. Meniny má Tamara.

26. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Radosť dorastencov HK Havrani po strelenom góle do bránky Nových Zámkov. (Peter Bohuš)

Dorastenci počas víkendu víťazne

Mládežnícke kategórie HK Havrani Piešťany odohrali počas uplynulého víkendu ďalšie súťažné zápasy. Najviac sa darilo dorastencom, ktorí vyhrali obe stretnutia, ale aj ôsmakom a siedmakom.

26. 01. 2018 06:00  |  Šport / Hokej
Miloš Tamajka pred súdnou sieňou Okresného súdu v Piešťanoch. (pror)

Tamajkove personálne čistky majú súdnu dohru

Primátor Miloš Tamajka vo štvrtok 25. januára vypovedal pred Okresným súdom v Piešťanoch. Išlo o pokračovanie súdnych pojednávaní vo veci neuznania výpovedí mestských úradníkov zo záveru roku 2015, keď Tamajka jedenástich zamestnancov prepustil.

25. 01. 2018 17:19  |  Piešťany / Aktuálne
Pracovné rokovanie všetkých riaditeľov úradov práce sa konalo v hoteli Balnea Esplanade. (vd)

Piešťany: Poradu riaditeľov úradov práce otvoril minister Richter

Do Piešťan vo štvrtok 25. januára zavítali riaditelia Úradov práce sociálnych vecí a rodiny z celého Slovenska. Dvojdňovú pracovnú poradu v kongresových priestoroch hotela Balnea Esplanade uviedol minister práce sociálnych vecí a rodiny, Ján Richter.

25. 01. 2018 14:34  |  Piešťany / Aktuálne
Príjazdová cestička zo Svätoplukovej ulice je nebezpečná pre autá i pre peších. (dan)

Nočná prechádzka mestom je len pre odvážnych

Aj v časoch elektrického verejného osvetlenia je dobré oblúkom sa vyhnúť niektorým zákutiam kúpeľného mesta. Nevidno tam totiž ani na krok. Hoci žijeme v civilizovanom svete, pri prechádzaní cez mesto potme sa nám môže celkom zísť baterka.

25. 01. 2018 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Medzi mládežníkov zavítali aj obaja synovia Ľ. Mihálika, Lukáš (vľavo) a Tomáš. (th)

Lukáš Mihálik: Turnaj je krásnou spomienkou na nášho otca

Futbalovému Memoriálu Ľuboša Mihálika sa prizerali aj obaja synovia zosnulého a veľmi obľúbeného futbalového trénera. Lukáš i Tomáš idú v otcových stopách. Mladší Tomáš hrá za dorast v Trnave, Lukáš má na konte ligové štarty tiež za Spartak.

25. 01. 2018 13:00  |  Šport / Futbal
Na Bezovci si prídu na svoje malí i veľkí vyznávači zimných športov.  (Supa)

Na Bezovci sa lyžuje cez deň aj večer

Na Bezovci prežili mnohí lyžiari, lyžiarky, ale aj snowboardisti pekný víkend plný rekreačného športu a rozprávkovej krajiny. A nielen oni - zimný výlet si užili aj mnohí turisti.

25. 01. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Pominuli vraj obavy zo zneužitia peňazí, preto mesto zmenilo názor. (red)

Mesto chce do letiska investovať 715-tisíc eur

Zdá sa, že prístup vedenia mesta k piešťanskému letisku sa zásadne mení. Kým do minuloročných krajských volieb bombardovala piešťanská radnica letiskovú spoločnosť pokutami za neplatenie daní v hodnote stoviek tisíc eur a blokovala mu na katastri týmito položkami všetok nehnuteľný majetok, podľa materiálu zverejneného 24. januára na webových stránkach mesta sa radnica rozhodla pozdĺžnosti letiskovej spoločnosti dnes už v objeme 715-tisíc eur umoriť.

25. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci spojenej školy vyrábali valentínske srdiečka v keramickej dielni. (FB Spojenej školy)

Valentínske srdiečka sú už vyrobené

Jedna z najaktívnejších facebookových stránok piešťanských škôl patrí miestnej spojenej škole. Od januára sú na nej najkrajšie dielka i výjavy zo života detí, ktoré rady kreslia i maľujú, modelujú, spievajú, hrajú sa i tancujú. Navštevujú centrum voľného času, ba sledujú aj vtáčiky v mestskom parku.

25. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Snehová kráľovná vyzdobila aj brehy Sĺňavy. (Pavol Karaba)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.

25. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Turnaja v Diplomat aréne sa zúčastnili futbalisti AS Trenčín, Spartaka Trnava, MFK Púchov, PFK Piešťany a Futbalovej školy Róberta Hanka Moravany nad Váhom. (th)

Memoriál Ľuboša Mihálika ovládli mladíci Spartaka

Počas uplynulej soboty sa v piešťanskej Diplomat aréne konal tretí ročník Memoriálu Ľuboša Mihálika. Organizátorom turnaja bola Futbalová škola Róberta Hanka (FŠRH) z Moravian nad Váhom, kde Ľ. Mihálik naposledy pôsobil. Spolu so Spartakom Trnava, AS Trenčín, PFK Piešťany a MFK Púchov vytvorili obsadenie, ktoré znamenalo konfrontáciu vysokej úrovne v kategórii U12 (ročník 2006).

25. 01. 2018 06:00  |  Šport / Futbal
Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom opäť prichýli umelcov. (pror)

Umelcov z Piešťan vyháňajú, v Moravanoch ich prichýlia

Renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, donedávna nazývaný i kaštieľom duchov, je konečne po rokoch na ceste získať svoju pôvodnú honosnú tvár. Starajú sa o to jeho noví majitelia Petra a Róbert Vydrovci.

24. 01. 2018 20:27  |  Región / Aktuálne
Špeciálnym prístrojom „vyšetrovali“ najmä hodnotné stromy v Piešťanoch. (archív SMP)

Stav stromov merali špeciálnym prístrojom

Piešťanské parky zažívajú každoročne množstvo chvály najmä z úst zahraničných návštevníkov. Turisti doslova žasnú, koľko stromov sa v meste nachádza. O tie sa však treba aj svedomite starať a Službám mesta Piešťany (SMP), ktoré na zeleň dohliadajú, to dá veru zabrať.

24. 01. 2018 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Sklamaný tréner Martin Pospíšil vyzdvihol výkony svojich hráčok v oboch dueloch. (L. Duračka)

M. Pospíšil: Všetci môžeme byť na hráčky hrdí

Po slabšom vstupe do roka 2018 dokázali tréneri Čajok družstvo kvalitne pripraviť na Slovenský pohár. Svedčila o tom predvedená hra v semifinále i v smolnom finále. Napriek veľkému sklamaniu z tesnej prehry s Good Angels Košice hovoril tréner piešťanských basketbalistiek Martin Pospíšil pozitívne a vyzdvihol výkony hráčok.

24. 01. 2018 13:00  |  Šport / Basketbal
Slovenský olympijský výbor opäť ocenil športové osobnosti, medzi nimi i Š. Domonkosa (druhý zľava). (archív CVČ)

Ocenili prácu Štefana Domonkosa

Slovenský olympijský výbor (SOV) na slávnostnom decembrovom stretnutí v Bratislave udelil ocenenia v mnohých kategóriách. Okrem SOV na akcii participovali pridružené organizácie - Klub fair play SOV a Nadácia SOV. Medzi ocenenými bol i Štefan Domonkos, bývalý pedagóg piešťanského gymnázia.

24. 01. 2018 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustračné foto. (apt)

Zimných úrazov pribúda

V priebehu minulého týždňa si poľadovica a sneženie vyžiadali svoju daň. Pohotovostná chirurgia v piešťanskej nemocnici sa riešila úrazy, ťažšie prípady privážali sanitky.

24. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Gymnazista Jakub Kočenda v tíme mladých prekladateľov. (Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku)

Piešťanský gymnazista medzi prekladateľmi

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre preklad zorganizovalo v piatok 19. januára v Európskom informačnom centre v Bratislave seminár Mladí prekladatelia - čo ponúka táto profesia? Pozvaní boli študenti, ktorých ocenili v celoslovenskom kole súťaže Juvenes Translatores.

24. 01. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.

24. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Terézia Páleníková sa stala najužitočnejšou hráčkou turnaja. (L. Duračka)

T. Páleníková: Košiciam môžeme konkurovať

Sklamanie na hráčkach Piešťanských Čajok po prehratom finálovom zápase bolo badateľné. Veľmi túžili po obhajobe Slovenského pohára a chceli domácich fanúšikov opäť potešiť. Košičanky im síce radosť z obhajoby trofeje nedopriali, no pekné basketbalové chvíle, na ktoré sa bude ešte dlho spomínať, áno.

24. 01. 2018 06:00  |  Šport / Basketbal
Výstavu Obrazy Obry prikázal primátor Tamajka preinštalovať, čím zasiahol do autorských práv autora výstavy. Ten ju radšej predčasne zrušil. (red)

Kultúrne barbarstvo Miloša Tamajku a Marty Jurčovej

Piešťany sú opäť v zornom poli celoslovenských médií a opäť v negatívnom svetle. Po zakázaní decembrového pochodu čertov poslancami sa tentoraz vedenie mesta uchýlilo k cenzúre umenia. Výstava obrazov legendárneho českého maliara Jiřího Načeradského sa tak skončila predčasne.

23. 01. 2018 18:00  |  Piešťany / Aktuálne

Čas fašiangov

Neznášala som pohľad na zabité hospodárske zvieratá. Zajac zavesený hlavou dolu za paprče, prasa na hákoch, sliepkina hlava na kláte. Bol to horor, ktorý som ako dieťa vnímala tak citlivo, že som radšej ani nevyšla na dvor, keď sa toto u nás dialo.

23. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Editoriál
V tomto objekte ponúkajú bezdomovcom nocľah. Koľkí ľudia z ulice túto službu využívajú, taja. (dan)

Radšej volia fľašku ako teplú posteľ

Piešťanskí bezdomovci zatiaľ náporu zimy odolávajú. Našťastie, doteraz bola zima mierna a nočné teploty hlboko pod nulu neklesali. Na ulici však prespávať nemusia. Vždy je pre nich otvorený Domov sociálnych služieb Domum, kde sa pred mrazom môže schovať ktokoľvek.

23. 01. 2018 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Medzi obcami Trebatice a Krakovany havarovali tri autá. (KR HaZZ Trnava)

Autá skončili na streche i v priekopách

Sneženie a v niektorých úsekoch neudržiavané cesty narobili vrásky mnohým vodičom i v piešťanskom regióne. Autá sa šmýkali z vozoviek do priekop i polí, narážali do seba.

23. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 23. januára. Tento deň je Dňom patriotizmu. Meniny má Miloš.

23. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (red)

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa sa dočítate

Posledná nádej výstavby aquaparku v Piešťanoch zakapala. Investori, na ktorých sa spoliehal primátor Miloš Tamajka i poslanci z politického klubu Spoločne pre Piešťany, skončili vo väzení pre špinavé podnikateľské aktivity.

23. 01. 2018 06:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Žiaci kreslili svojich súrodencov.

V Spojenej škole deti tvorili

Aj deti zo Spojenej školy v Piešťanoch už po prázdninách naplno zarezávajú v školských laviciach. Tretí januárový týždeň si však vyučovanie spestrili zaujímavou tvorivou dielňou.

22. 01. 2018 18:30  |  Mladí dnes / Školstvo
Bratislavská cesta: Pod bytovými domami treba kľučkovať.

Diery nielen na cestách

Minulý týždeň sme vás informovali o výtlkoch, ktoré tak, ako i každú zimu, i teraz čakajú ako nástrahy na vodičov na rôznych uliciach v Piešťanoch. Nielen vodiči sa však stretávajú s dierami v asfalte, no problémy môžu mať i ľudia na chodníkoch.

22. 01. 2018 17:30  |  Piešťany / Aktuálne
T. Košút ešte v drese 1. FC Slovácko. (archív 1. FC Slovácko)

O Košúta trojnásobný záujem v Kazachstane

O slovenského futbalového obrancu Tomáša Košúta je záujem v Kazachstane a to dokonca z troch klubov najvyššej súťaže KPL. Portál vesti.kz informuje, že o 28-ročného rodáka z Piešťan prejavili interes v tímoch Žetysu, Atyrau a Ordabasy.

22. 01. 2018 14:16  |  Šport / Futbal
Bežkári si v okolí Svrbíc opäť prídu na svoje. (ao)

Svrbická snežná stopa opäť pozýva

Napriek tomu, že tohtoročná zima zatiaľ nepriniesla do piešťanského regiónu veľa snehovej nádielky, veríme, že koncom januára sa to zlepší, a tak po minuloročnom vydarenom prvom ročníku Svrbickej snežnej stopy so 111 účastníkmi je tu opäť ponuka pre širokú verejnosť na druhý ročník podujatia lyžiarskej turistiky, ktorú pripravujeme v pohorí Považského Inovca na sobotu 27. januára s viacerými novinkami.

22. 01. 2018 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 22. januára. Meniny má Zora.

22. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Kapitánka Lenka Bartáková prevzala pohár za druhé miesto od predsedu komisie ženských basketbalových klubov SBA Miloša Drgoňa.  (L. Duračka)

Čajky prišli o víťazstvo v Slovenskom pohári v posledných sekundách

Basketbalistky Good Angels Košice získali po ročnej odmlke opäť Slovenský pohár. V repríze minuloročného finále zvíťazili nad Piešťanskými Čajkami najtesnejším možným rozdielom 62:61.

22. 01. 2018 07:29  |  Šport / Basketbal
V ozdobných motívoch vo vrbovskej synagóge sa strieda modrá so zlatou, sú to kráľovské farby, ktoré sú zastúpené aj v erbe a zástave mesta. (vd)

Vrbovskej synagóge svitá na lepšie časy

Synagóga vo Vrbovom je ochránená. Mesto ju postupne zabezpečilo tak, aby do nej nezatekalo, nedostali sa dnu holuby, nešírila sa drevokazná huba. Najnovšie nádhernú stavbu odborníci spevnili staticky. Poopravovali poškodené piliere či prepadnutý strop.

21. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
V hre Ženský zákon si špačinskí ochotníci zaspievali i zatancovali na ľudovú nôtu. (dan)

Na Banku po polstoročí zavítalo divadlo

V obci Banka sa v nedeľu popoludní zišli domáci aj cezpoľní milovníci Thálie, aby si v rekonštruovanom kultúrnom dome užili zábavu pri sledovaní Tajovského komédie Ženský zákon v podaní Špačinského ochotníckeho divadla.

21. 01. 2018 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Magdaléna Rybáriková nestačila na Dánku Wozniacku. (FB Magdalény Rybárikovej)

Rybáriková skončila v osemfinále

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako devätnásta prehrala za 64 minút 3:6, 0:6 s jasne favorizovanou dánskou dvojkou svetového rebríčka Caroline Wozniackou v nedeľňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

21. 01. 2018 13:23  |  Šport / Tenis
Prichádza obdobie chrípok, je dobré vedieť, aký čaj by sme si mali uvariť. (red)

Babské recepty na nádchu a kašeľ

Premenlivé počasie a január bez mrazov sú ako stvorené na vznik rôznych chorôb, najmä dýchacieho ústrojenstva. Kašeľ, nádcha, zvýšená teplota a s ňou často spojená zimnica a bolesti celého tela sú signálom, že naše telo si potrebuje oddýchnuť.

21. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti Veľkých Kostolian (v modrom) zimujú na 14. mieste štvrtoligovej tabuľky. (Miroslav Ledecký)

Ľ. Chudý: Máme na to byť vyššie

Futbalisti Veľkých Kostolian v štvrtej lige západ zatiaľ tápu. Jesenná časť im vôbec nevyšla podľa predstáv a zimujú na 14. priečke. Ambície mužstva boli rozhodne vyššie a my sme sa o prvej polovici sezóny porozprávali s trénerom Ľubomírom Chudým.

21. 01. 2018 11:00  |  Šport / Futbal
Ján Babič (red)

Podoby džezu perom Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, džez nebola nikdy jednoduchá hudba. Od jeho vzniku bol džez zviazaný s jeho spoločenským významom. To je práve to, čo robí džez zaujímavým predmetom štúdií nielen pre džezových historikov, ale aj pre sociológov a kultúrnych historikov.

21. 01. 2018 10:00  |  Kultúra / Hudba
Najčastejšia póza mladých, o ktorej autor sochy ani nesníval. (am)

Vizionár Valér Vavro alebo...

Inštalovali v Piešťanoch sochu so smart telefónom v ruke už v roku 1967? „Tu je dôkaz, že už vtedy mládež používala mobil a tablet,“ poslal nám náš čitateľ Peter Ondris vtipný komentár k fotke sochy umiestnenej na Winterovej ulici pred komplexom budov s názvom Kolonáda.

21. 01. 2018 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky zdolali v semifinále Slovenského pohára Ružomberok 72:66.  (L. Duračka)

Čajky sú po roku opäť vo finále Slovenského pohára!

Basketbalistky Piešťanských Čajok môžu stále snívať o obhajobe Slovenského pohára, v semifinále totiž zvíťazili nad MBK Ružomberok 72:66. Finálový zápas proti víťazovi semifinále Good Angels Košice - ŠBK Šamorín sa uskutoční v nedeľu o 16:00.

20. 01. 2018 18:32  |  Šport / Basketbal
Hrobári pri výkope susedného hrobu nepoužili fóliu na ochránenie náhrobného kameňa pred zašpinením. (adč)

Praktiky hrobárov sú štandardné a nemenné

Najťažšie okamžiky v živote človeka nastanú, ak príde o milovanú osobu. S touto stratou sa dlhé obdobie len ťažko vyrovnáva. Aj po jej smrti chce byť s ňou čo najbližšie, chce pre ňu spraviť všetko čo najlepšie, aby si ju uctil.

20. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Rudolf Pavlovič (vľavo) pri preberaní ocenenia z rúk Mariána Ivanova. (dan)

Vinárska akadémia pozná víťazov

Najobľúbenejší mok či nápoj bohov. Tieto a aj mnohé ďalšie ospevujúce prívlastky má nápoj, ktorý sa vyrábal už pred 8000 rokmi na území dnešného Gruzínska. Víno sa po tisícročia teší stále rovnako veľkej popularite. Čo-to sa naučiť o víne môžete aj v Piešťanoch. Prebieha tu totiž malá vinárska akadémia, ktorú organizuje Zväz záhradkárov a vinárov Slovenska.

20. 01. 2018 15:00  |  Kultúra / Akcie
Kým vlani Váh pokrýval ľad... (pror)

Zime v regióne asi už odzvonilo

Podľa klimatológa Pavla Faška zima, tak ako ju poznáme z minulosti, do Piešťan s najväčšou pravdepodobnosťou túto sezónu už nezavíta. Dočasné ochladenie potrvá len do tohto utorka, a ak aj čosi nasneží, s prichádzajúcim oteplením sa snehová pokrývka veľmi rýchlo roztopí.

20. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Poďakovanie a rozlúčka prezidenta MFK I. Spála s trénerom A. Adamčíkom. (archív MFK)

Výmena trénerov v MFK, Adamčíka vystriedal Majerník

Futbalisti MFK Vrbové sú po prvej polovici sezóny vo štvrtej lige na jedenástej priečke, no ich ambície boli o niečo vyššie. Vrbovčania už odštartovali prípravu na jarnú časť pod novým trénerom a v druhej časti ročníka 2017/2018 chcú zlepšiť svoje výkony. O jesennej časti i aktuálnych novinkách vo Vrbovom sme sa porozprávali s prezidentom MFK Igorom Spálom.

20. 01. 2018 11:00  |  Šport / Futbal
Podarí sa dnes Čajkám vyradiť Ružomberok?  (L. Duračka)

Piešťanské Čajky nehovoria o obhajobe, dôležité je najskôr zvládnuť semifinále

V krátkej histórii Piešťanských Čajok je sezóna 2016/2017 zapísaná zlatými písmami. V domácom prostredí sa im totiž podarilo získať Slovenský pohár. Opäť po roku na ich palubovke ich čaká tentoraz ďalšia výzva – obhájiť trofej pre víťaza.

20. 01. 2018 09:39  |  Šport / Basketbal
Piešťanka Laura Horvátová v drese Nitry v zápase proti Ružomberku.  (L. Duračka)

V semifinále proti sebe nastúpia Čajky s Ružomberkom a Good Angels so Šamorínom

Súhrn výsledkov piatkových zápasov štvrťfinále Slovenského pohára basketbalistiek 2017/2018 (Piešťany, 17. - 19. februára):

20. 01. 2018 09:29  |  Šport / Basketbal
Články 251 - 300 z 24886
GARGO
Regal Burger

Anketa