Všetky články

Neporiadni vodiči sa najviac vyskytujú v centre mesta. (Jozef Vojčiniak)

Najviac priestupkov riešili mestskí policajti v centre

Najväčšia koncentrácia páchania priestupkov v Piešťanoch je v centre mesta. Z celkového počtu 2811 mestskou políciou evidovaných priestupkov riešili až 2148 na uliciach Vajanského, Nálepkova, Winterova, v Sade A. Kmeťa, na uliciach Hviezdoslavova, Teplická, Royova, Rázusova a Beethovenova, ale aj na Nábreží I. Krasku a K. Fodora.

17. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Nezabudnuteľný Drupi ďalším zahraničným hosťom Lodenice

Talianska spevácka legenda Drupi je ďalším ohláseným zahraničným hosťom obľúbeného rodinného festivalu Lodenica, ktorý sa koná už tradične na záver festivalového leta v piešťanskej lodenici.

17. 02. 2017 13:17  |  Kultúra / Hudba
Deviataci si vyskúšali tvorbu valentínskych srdiečok. (vd)

V rakovickej strednej škole pripravili pre deviatakov pestrý program

Stredná odborná škola v Rakoviciach si už tradične pripomína sviatok svätého Valentína špecificky. Niekedy plesaním, inokedy Dňom otvorených dverí. Tento rok pre návštevníkov pripravili jej študenti a pedagógovia prezentáciu školy i učebných odborov, ktoré otvárajú dvere do sveta biznisu, floristiky, manažmentu a všeličoho iného. Záleží len na žiakovi, aký odbor si vyberie.

17. 02. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video
Netradičná príprava králika urobí skvelý dojem. (reprofoto z publikácie - Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

17. 02. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Vyzbierané bicykle pomôžu hotelákom dopraviť sa na odbornú prax. (archív E. Adamkoviča)

Študent hotelovej akadémie chce pomáhať spolužiakom

Známa súťaž Stredoškolská odborná činnosť, do ktorej sa ročne zapája mnoho študentov, môže mať i výstup vo forme práce s dobročinným charakterom. Emil Adamkovič, študent piateho ročníka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, sa rozhodol pomôcť svojim spolužiakom tým, že od obyvateľov vyzbiera nepotrebné bicykle, ktoré študenti budú môcť využívať v rámci presunu na odbornú prax.

17. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pod priehradami a malými vodopádmi v riekach voda nezamŕza. (archív (pm))

Rybolov v našom regióne: Keď mrazy povolia

Vo februári možností na rybolov nebýva veľa, ale ak nám mrazy povolia, možno loviť na plávanú, na položenú a muškáriť. Používať rybku alebo prívlač je od 1. februára do 15. júna na kaprových vodách zakázané! Na týchto vodách platí čas lovu od 7. do 17. hodiny. Hodinu po západe slnka však musí byť lovné miesto osvetlené. V priaznivých podmienkach si nenechajte ujsť zimný lov rýb. Na kaprových vodách možno úspešne loviť nosáľa, ploticu, podustvu, jalca hlavatého, jalca tmavého a ostrieža. Úseky riek pod vodnými nádržami nezamŕzajú ani počas najväčších mrazov, pretože majú vyššiu teplotu.

17. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
(Diskoton)

Hudobný tip: Duško Gojković - Snap

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

17. 02. 2017 09:09  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Na Lide môžu pribudnúť ležadlá, prístrešky či lavičky. (Anna Horčinová)

Vážsky ostrov by mal oživiť nový mobiliár

Architekti a aktivisti sa tento rok opäť snažia vdýchnuť život Vážskemu ostrovu v Piešťanoch, známemu ako Lido. Pribudnúť by mala nová architektúra, mobiliár, ktorého návrh bude výsledkom diskusie aktivistov s verejnosťou. Tá sa uskutoční začiatkom budúceho mesiaca.

17. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V CVČ Ahoj mali parádny karneval s originálnymi maskami. (archív CVČ)

V Ahoji deti namiesto krúžkov tancovali v maskách

V Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch usporiadali v piatok 10. februára karneval pre deti, ktoré navštevujú tamojšie krúžky.

16. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piesne kapely si deti spievali aj pri odchode z Domu umenia. (am)

Deti sa zabávali na rockovom koncerte

Dom umenia zaplnilo výnimočné publikum. V piatok 10. februára zasadli do červených kresiel deti z piešťanských škôl a vymenili tak vyučovanie za kultúrne podujatie. Počas troch koncertov sa zabavili, zatancovali si, ale sa aj čosi dôležité naučili.

16. 02. 2017 15:00  |  Kultúra / Hudba
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Exkrementy sú povinní zbierať majitelia psov, no vrecká si musia zabezpečiť sami. (am)

Psičkári, vrecká tento rok nedostanete!

Po roztopení ľadovej a snehovej pokrývky sa v Piešťanoch opäť odkryli hriechy psičkárov z tohtoročnej zimy. Exkrementy na aktuálne nezatrávnených povrchoch sú viditeľné viac ako inokedy, avšak vrecká na ich odpratanie v zelených kontajneroch na psie výkaly chýbajú. Tento rok sa vo viacerých pravdepodobne ani neobjavia.

16. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Adam Stacho je členom slovenskej reprezentácie do 18 rokov. (archív A. Stacha)

A. Stacho, odchovanec Piešťan v mládežníckej reprezentácii

Po dlhej dobe sa do niektorej z mládežníckych reprezentácii prepracoval odchovanec piešťanského hokeja. V kádri reprezentácie do 18 rokov je Adam Stacho z Očkova, ktorý v súťažnej sezóne nastupuje v Projekte SR 18 v juniorskej extralige, a pomohol Slovákom k víťazstvu na minulotýždňovom Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch.

16. 02. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Ples vo Vrbovom si užili aj rodičia študentov. (vd)

Reprezentatívny ples vrbovského gymnázia s valentínskym nádychom

Trinásty Reprezentatívny ples Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom sa niesol už od úvodnej rezkej polky v podaní Ľudovej hudby Bojňanci v radostnom opojení z tanca, predvalentínskej nálady, chutných jedál na slávnostne vyzdobených stoloch a bohatej tomboly. Príjemné prostredie, ktoré umocňovali grafiky akademického maliara Igora Piačku, i nasledujúci program pripravili pre svojich hostí rodičia, študenti i zamestnanci školy.

16. 02. 2017 11:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Na diaľnici v smere Piešťany - Bratislava havaroval vodič Peugeotu 207. (KR HaZZ)

Hasičský týždeň v znamení nehôd i nešťastnej udalosti

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni sedem výjazdov. Riešili dopravné nehody na Banke, za Chtelnicou i na na diaľnici, z rieky Váh ťahali uhynutú labuť a zavolali ich aj k samovražde v Ostrove.

16. 02. 2017 10:00  |  Krimi / Doprava
iešťanské Čajky zdolali vysokým rozdielom chorvátsky tím Kvarner Rijeka 118:36 (L. Duračka)

Čajky sa proti Rijeke bavili hrou, fanúšikov potešili aj napečenými koláčmi

Stredajší zápas s Rijekou bol pre Piešťanské Čajky z kategórie ľahších. Napriek tomu k nemu piešťanské hráčky pristúpili s plnou vážnosťou, nenechali nič na náhodu a svojou hrou sa snažili najmä pobaviť fanúšikov.

16. 02. 2017 09:49  |  Šport / Basketbal obsahuje video
Ilustr. foto (Supa)

Policajti riešia prípady podpálených smetiakov

Trnavskí policajti stále pátrajú po páchateľovi či páchateľoch, ktorí v Trnave podpaľujú smetné nádoby. Posledný prípad zaevidovali v utorok na Tamaškovičovej ulici, horeli tu dva tisíclitrové smetiaky.

16. 02. 2017 09:20  |  Krimi / Na hrane zákona
Kornel Duffek, dlhoročný šéfredaktor Revue Piešťany. (Jozef Vojčiniak)

K. Duffek: Tamajka za štyri roky nemal návrh a nevyslovil názor!

Tamajkovci v spackaní toho, na čo siahnu, nijako nezaháľajú. Po škandáloch s pokútnym šmátraním v osobných počítačoch zamestnancov mestského úradu, strate vplyvu v Trnavskej vodárenskej spoločnosti, mocenskom ovládnutí bytového podniku, veľkom podiele na kolapse piešťanského letiska si tentoraz ich „skvelú“ prácu v prospech obyvateľov mesta odniesol reprezentatívny piešťanský časopis s päťdesiatročnou históriou s názvom Revue Piešťany.

16. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Stromy zvážajú na Vrbovskú cestu, kde je plocha určená na ich na spracovanie. (vd)

Vianočné stromčeky skončili svoju púť v Kanade

Vianočné stromčeky už takmer zmizli z piešťanských ulíc. Obyvateľom s odprataním pomohli pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP). Zvoz vykonávali aj pomocou vlečky ťahanej traktorom, ktorá ich z celého intravilánu vozila na Vrbovskú cestu do mestskej časti Kanada. Okrem stromčekov mizne aj vianočná výzdoba, ktorú technici demontujú.

15. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
René Štúr (vľavo) a Stanislav Štepka potešili divákov svojím hereckým umením. (am)

Radošinci opäť pobavili divákov v Dome umenia

Herci z legendárneho Radošinského naivného divadla opäť zavítali do kúpeľného mesta. V stredu 8. februára zabávali dobre naladené publikum v Dome umenia Piešťany hrou s názvom To nemá chybu. Na doskách, ktoré znamenajú svet, zazneli myšlienky na zamyslenie, vtipné dialógy, ale aj príjemné hudobné čísla.

15. 02. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Richard Ševčík (KR PZ)

Polícia pátra po obvinenom mužovi

Odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave vyšetruje zločin krádeže spoločne s prečinom porušovania domovej slobody a prečinom neoprávneného použitia platobnej karty.

15. 02. 2017 14:10  |  Krimi / Na hrane zákona
Kúpele Piešťany skončili spomedzi 133 nominovaných spoločností na treťom mieste. (vd)

Kúpele Piešťany získali bronz medzi zamestnávateľmi

Slovenské liečebné kúpele Piešťany (SLKP) po roku opäť uspeli v ankete Najzamestnávateľ 2016 v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo. Zo 133 nominovaných spoločností v ankete portálu Profesia, do ktorej sa zapojilo 14-tisíc respondentov, obsadili tretiu priečku v rebríčku zamestnávateľov, ktorí dokážu Slovákov osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím. Aké bonusy kúpele svojim ľuďom ponúknu a ako budú pokračovať v zamestnaneckej politike, nám prezradila riaditeľka ľudských zdrojov SLKP, JUDr. Katarína Bečicová.

15. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Medzi maskami sa objavili rozprávkové bytosti aj superhrdinovia. (am)

Tancovalo rovných sto masiek

Deti zo Základnej školy s materskou školou Rakovice cez víkend azda ani vlastní rodičia nespoznali. Prezliekli sa totiž do krásnych, ba dokonca desivých masiek a užívali si príjemnú atmosféru počas tradičného karnevalu. Ten pre nich v sobotu 11. februára zorganizovala škola, centrum voľného času a rada rodičovského združenia.

15. 02. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Muža usvedčila z lúpeže rukavica s DNA (KR PZ)

Muža usvedčila z lúpeže rukavica s DNA

Galantská polícia obvinila zo zločinu lúpeže 25 ročného muža z Tomašíkova. Začiatkom novembra minulého roku si vytypoval staršiu pani a dôchodkyňu pripravil o 300 eurovú hotovosť.

15. 02. 2017 12:14  |  Krimi / Na hrane zákona
Jozef Chrena namaľoval centrum mesta Piešťany. (am)

Medzi obrazmi aj slnečná Winterova ulica

Obrazy podnecujúce k pozitívnej nálade a nápadité sochy z olivového dreva. I to ohurovalo milovníkov výtvarného umenia v utorok 7. februára v piešťanskej Galérii Fontána. Návštevníci zaplnili výstavné priestory a užívali si slávnostnú 220. vernisáž.

15. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Hostia si na Záhradnícky ples priniesli dobrú náladu. (am)

Tancujúcim na záhradníckej škole rozvoniavali kvety

Obľúbený reprezentačný Záhradnícky ples opäť prilákal viac než sto hostí. Voňavá kvetinová výzdoba, dobrá nálada a veľký parket prilákali návštevníkov v piatok 10. februára do budovy Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch.

15. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu

Kysucký prameň v Dolnom Lopašove

Folklórna skupina Kysucký prameň z Oščadnice a Patrícia Čepcová sa vám v Dolnom Lopašove predstavia s novým programom.

15. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Prvé tohtoročné riadne zasadnutie mestskej rady sa uskutočnilo v pondelok 13. februára. (Jozef Vojčiniak)

Mestská rada o športových triedach, ale aj o oceneniach

V pondelok sa na svojom prvom tohtoročnom riadnom zasadnutí stretla piešťanská mestská rada. Tá je tvorená siedmimi poslancami a jej rokovanie vedie primátor. Jedným z najhlavnejších bodov programu rokovania bolo odsúhlasenie zriadenia nových športových tried, návrh štatútu participatívneho rozpočtu, ale aj návrh štatútu udeľovania Ceny primátora mesta Piešťany za aktivity v oblasti sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a humanitárnej, ale aj kategórii Filantrop roka.

15. 02. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Niektorí ľudia sa dali preventívne zaočkovať proti chrípke už v minulom roku. Ilustr. foto (vd)

Chrípka ustupuje, v regióne zatvorili iba dve škôlky

Zdá sa, že chrípka je na ústupe. Hoci epidemiológovia zaznamenali v Trnavskom kraji v minulom týždni 12 079 akútnych respiračných ochorení, z ktorých sa až 2214 podobalo chrípke, v porovnaní s piatym kalendárnym týždňom je obávaná chrípka na ústupe. Napriek tomu aj v našom okrese boli dve škôlky, ktoré museli pre neúnosnú chorobnosť zatvoriť. Chrípkové prázdniny si odležali v posteli drobci zo Šípkového a z Materskej školy v Zavretom kúte v Piešťanoch.

15. 02. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky dnes privítajú chorvátsku Rijeku, chcú potvrdiť prvé miesto v skupine CEWL

Posledný zápas v základnej skupine Central Europe Women League odohrajú Piešťanské Čajky už dnes, keď v Diplomat aréne privítajú o 18:00 chorvátsky tím Kvarner Rijeka. Čajky už majú postup do Final Four istý, napriek tomu však chcú zvíťaziť a atraktívnym basketbalom spraviť radosť fanúšikom.

15. 02. 2017 07:48  |  Šport / Basketbal
Hráči KVP Kúpele Piešťany podľahli favorizovaným Košiciam len tesne. (archív KVP)

Vodnopólisti KVP potrápili Hornets Košice

Extraligoví vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v sobotu v Novákoch zápas 12. kola základnej časti proti ŠK Hornets Košice. V atraktívnom stretnutí boli Piešťanci favorizovanému súperovi dlho vyrovnaným protivníkom, Košičania však napokon zvíťazili tesne o dva góly 18:16.

14. 02. 2017 16:00  |  Šport / Vodné pólo
S paličkami či bez nich sa vybrali Piešťanci na prvý Pochod pre zdravie. (archív LPRa)

Päťkilometrový Pochod pre zdravie z mesta na Sĺňavu

Členovia i sympatizanti piešťanskej Ligy proti rakovine sa v sobotu 4. februára pripojili po prvýkrát k celonárodnému projektu Pochod pre zdravie. Práve tento deň je totiž Svetovým dňom boja proti rakovine. V rokoch 2016-2018 má príznačné heslo: „Dokážeme. Dokážem.“ Toto slovo robí zázraky.

14. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Alexandra Mathiasová: Absurdné valentínske zážitky

Ak patríte medzi milovníkov čerstvej tlače alebo sa vám tento editoriál zjavil v elektronickej forme na sociálnej sieti, pravdepodobne je dnes 14. február. Toľko omieľaný sviatok zaľúbených, ktorý dnes už dočista stratil čaro pre absolútnu komercializáciu. Veľké potravinové reťazce sa ho, ako inak, chopili všetkými chápadlami. Na čo najviditeľnejšom mieste žiaria srdiečka, mackovia, čokoládky, bonboniérky a čo-to na prípitok. Aby sme na sviatok nezabudli, predsa. Z toľkej romantickej atmosféry je však človeku občas i nevoľno.

14. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Tenistka Magdaléna Rybáriková podstúpila minulý rok operácie ruky a kolena. (archív M. Rybárikovej)

Rybárikovej možný návrat tento týždeň v Nemecku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa po viac ako polročnej výluke možno vráti do súťažného diania už tento týždeň na turnaji ITF s dotáciou 25-tisíc amerických dolárov na tvrdom povrchu v hale v nemeckom Altenkirchene. Figuruje na štvrtej pozícii na tzv. akceptačnom zozname, žreb hlavnej súťaže dvojhry sa ešte neuskutočnil.

14. 02. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Na Winterovej ulici si ľudia už snáď podrážky topánok drať nebudú. (am)

Zatiaľ upratovali len pešiu zónu

Tuhá zima v januári donútila Služby mesta Piešťany (SMP) vysypať do ulíc rekordné množstvo inertného materiálu, drveného štrku na zdrsnenie zľadovatenej vozovky a povrchu chodníkov, o čom sme informovali i v predchádzajúcom vydaní Piešťanského týždňa. V uplynulých dňoch však sa však ľad roztopil a časť kamienkov z pešej zóny zmizla.

14. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Slovenská reprezentácia vyhrala Turnaj Vlada Dzurillu po piaty raz. (archív SZĽH)

Turnaj Vlada Dzurillu v Piešťanoch vyhrali po piaty raz Slováci

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela na piešťanskom Turnaji Vlada Dzurillu a bez straty bodu celé podujatie ovládla. Slováci v generálke pred domácimi majstrovstvami sveta vyhrali všetky tri zápasy nad Bieloruskom, Nemeckom a Švajčiarskom a mohli sa tešiť zo zisku prvenstva. Druhí skončili mladí Švajčiari, tretí Nemci, štvrtí boli Bielorusi.

14. 02. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
Podľa Transparency International radničné noviny propagujú najmä vedenie mesta. (Jozef Vojčiniak/red)

Radničné noviny sú vraj zneužité na propagandu

Piešťanské mestské noviny Radnica informuje sa podľa Transparency International Slovensko podobajú viac na nástroj politickej propagandy súčasného vedenia mesta ako na užitočný spravodajský formát slúžiaci obyvateľom. Spomedzi 82 hodnotených slovenských samosprávnych novín sa piešťanské mestské periodikum umiestnilo až na 65. mieste. Piešťany tak v užitočnosti novín pre obyvateľov vysoko predbehla na druhom mieste krajská Trnava, ale i tretí v poradí neďaleký Hlohovec. Lídrom sú noviny z bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

14. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kornel Duffek, dlhoročný šéfredaktor Revue Piešťany. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 6/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

13. 02. 2017 15:55  |  Piešťany / Najbližšie číslo

Anketa: Uznávate-neuznávate sviatok sv. Valentína?

Ako vnímate sviatok svätého Valentína? Uznávate ho, tešíte sa naň? Posielate niekomu valentínky alebo inak obdarúvate svojich milovaných? Ako reagujú oni? Toto sú otázky, ktoré sme položili našim čitateľom. Tu sú ich odpovede:

12. 02. 2017 17:58  |  Piešťany / Aktuálne
Traja cisári spriadali v Piešťanoch vojnové plány. (reprofoto: postoveznamky.sk)

Pred sto rokmi sa v Piešťanoch stretli traja cisári

Od jednej z najvýznamnejších udalostí novodobej histórie mesta Piešťany uplynulo na začiatku februára už sto rokov. V kúpeľnom hoteli Thermia Palace sa 2. a 3. februára 1917 stretli feudálni vládcovia Rakúsko-Uhorska, Nemecka a Bulharska pri vojnovej porade. Cisár Karol I., Wilhelm II. a Ferdinand I. spriadali v Piešťanoch plány na ponorkovú vojnu.

12. 02. 2017 17:00  |  História / História
Svojej láske môžete k sviatku pripraviť aj takúto chutnú tortu. (Monsalvy)

Recept na tortu: Jahodová vášeň

12. 02. 2017 16:02  |  Galéria / Recepty
(Wikimedia Commons)

Valentín: Deň, keď sa kupujú kvety a jedia sladké dobroty

Sviatok svätého Valentína. Deň, keď si zamilovaní prejavujú lásku viac než inokedy, navzájom sa obdarúvajú nežnými darčekmi a častujú zdrobneninami a láskyplnými osloveniami. Ako Valentín vznikol a čo v súčasnosti znamená pre kvetinárstva a cukrárne v Piešťanoch?

12. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky svoje súperky porazili 75:58, ich výkon mal od optimálnosti ďaleko (L. Duračka)

"Výkon v druhom polčase bol hazard s menom Piešťanské Čajky," vraví R. Kucsa

Nadstavbovú časť ženskej extraligy zahájili Piešťanské Čajky v sobotu zápasom v Šamoríne. Hoci Čajky svoje súperky porazili 75:58, ich výkon mal od optimálnosti ďaleko. Najmä v druhom polčase piešťanské hráčky zlyhali a dovolili Šamorínu znížiť stav na konečných 17 bodov.

12. 02. 2017 11:52  |  Šport / Basketbal
Srdečne blahoželáme!  (Zuzana Žáková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 24. januára o 14.42 h sa Pavlíne Pavlíkovej z Jablonice a Martinovi Puvákovi z Vrbového narodil prvý syn Florián Puvák (3420 g, 53 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová. Mladá rodinka si bábätko odniesla do svojho nového domova v Podolí. Prajeme im pekný život!

12. 02. 2017 08:59  |  Región / Narodili sa
V Japonsku je pôda vzácna, do výšky tam budujú aj stojany na čerpacích staniciach. (Katarína Líšková)

Ak si chce Japonec kúpiť auto, musí mať parkovacie miesto

Japonsko, krajina s vyše šesťtisíc ostrovmi, ktorú ročne zasiahne 1500 zemetrasení, je očarujúca, no v mnohom extrémna. Priemernému Slovákovi môžu pripadať bežné súčasti japonského života ako neuveriteľné, ba pochádzajúce zo sci-fi filmu. O zákutiach a realite tohto tisíce kilometrov vzdialeného štátu Piešťancom porozprávala vo štvrtok 2. februára v Piešťanskom informačnom centre sprievodkyňa Katarína Líšková.

11. 02. 2017 15:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje fotogalériu

Peruánska kremelina - bohatý zdroj kremíka

Peruánska kremelina je skamenená kostra starovekých rozsievok. Rozsievky sú rôznobyčíkaté riasy. Sú to mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami. Peruánska kremelina je prášok oxidu kremičitého a ten je dôležitou zložkou našich buniek.

11. 02. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie
V našich lesoch sú okrem jelenej zveri bohato zastúpené aj ďalšie druhy. (pixabay)

Poľovníci splácajú zveri svoj dlh - plnia krmelce

Sneh i ľad pokryl hory aj polia, a tak voľne žijúce zvieratá, lesná i poľná zver či vtáctvo hľadajú obživu, kde sa len dá. Spod snehu inštinktívne vyhrabávajú steblá tráv i ozimín, hľadajú semienka suchých šišiek, zvyšky repy či zabudnuté zrná kukurice na poliach. O lesnú zver sa starajú poľovníci, veď práve teraz sú zvieratá odkázané na ľudskú pomoc. Ak sa poľovníci starajú dobre, budú odmenení prírastkami, zdravou populáciou, ktorá im v lese pribudne. O prikrmovaní a nielen o ňom sme sa porozprávali s vedúcim kancelárie Obvodnej poľovníckej komory v Piešťanoch, Petrom Tekulom.

11. 02. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Štvornohí miláčikovia využívajú novú toaletu v útulku. (am)

Psom v útulku vytvorili špeciálny „záchod“

Piešťanský útulok sa môže pýšiť skvelou novinkou. Tamojšie psy už nemusia vykonávaním malej potreby značkovať všetky vyššie predmety a stavby, ktoré uvidia, no využívať môžu priamo na to určené miesto. Do areálu im totiž pribudla toaleta - stĺp na cikanie.

11. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mnohí stále svadbu považujú za dôležitý životný krok. (dg)

V Piešťanoch vlani zosobášili 171 párov

Postaviť sa pred oltár a spečatiť svoju lásku prísľubom vernosti a oddanosti mnohí považujú za jeden z najvýznamnejších životných krokov. Druhú februárovú nedeľu kalendár pripomína Svetový deň manželstva. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, koľko sobášov sa v Piešťanoch minulý rok uzatvorilo a kde všade si mladomanželia povedali svoje „áno“.

11. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V polovici januára na diaľnici vyhasol život 41-ročného Piešťanca. Šiel pešo, vodiči nestihli zareagovať... (KR PZ)

V januári zomreli na cestách kraja štyri ľudia

Štyri dopravné nehody s tragickým koncom – to je zatiaľ sumár tragédií, ktoré sa stali na januárových cestách Trnavského kraja. Zahynul pri nich aj 41-ročný Piešťanec. Pri každej mediálnej správe, ktorú poslali hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, boli v závere vážne varovania!

10. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 251 - 300 z 22377
Lekáreň Regia

Anketa