Nadácia Adeli

Všetky články

Dve lavičky z Prednádražia majú aj vlastné „minikoše“. (vd)

Okolo týchto lavičiek je vždy poriadok!

Niektoré lavičky v Piešťanoch sú naozaj veľmi obľúbené, tešia sa priazni mladšej aj staršej generácie. V minulom týždni sme opísali dve lavičky v parčíku za Billou v priestoroch Pažického cintorína, kde to najmä po víkende vyzerá, akoby tam padla bomba. Okolo lavičiek je množstvo odpadkov, fliaš a neporiadku.

20. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Barbora Baranovičová (č. 4) bola najlepšou strelkyňou družstva. (archív KVP)

Pólisti v reprezentácii

Počas letných mesiacov, v čase, keď majú domáce vodnopólové súťaže prestávku, majú svoj program reprezentačné družstvá. Klub KVP Kúpele Piešťany mal zastúpenie vo všetkých reprezentačných výberoch, ktoré sa predstavili na medzinárodných podujatiach.

20. 10. 2017 09:00  |  Šport / Vodné pólo
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 20. októbra. Tento deň je Svetovým dňom osteoporózy a Medzinárodným dňom stromov. Meniny má Vendelín, Eunika, Vendelína.

20. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Bývalí futbalisti River Plate na spoločnom stretnutí. (ir)

Spomínali na spoluhráča Daniela Románka

Bývalí hráči klubu River Plate sa v sobotu 23. septembra stretli pri príležitosti štvrtého výročia spomienky na svojho dobrého kamaráta a spoluhráča Daniela Románka, ktorý zomrel po krátkej a ťažkej chorobe v júli 2013 vo veku 50 rokov.

19. 10. 2017 20:00  |  Šport / Futbal
Tréner Piešťan prikladá domácim duelom maximálnu dôležitosť. (L. Duračka)

M. Pospíšil: Hatay ukázal, kde sa nachádza európska špička

Piešťanské Čajky majú za sebou ťažký duel v Eurocupe, keď minulý štvrtok nastúpili v Turecku proti tímu Hatay BB. Domáci tím ukázal Piešťankám svoju silu a zvíťazil 82:58. Čajky však teraz čakajú tri domáce stretnutia v rade a najbližšie privítajú už budúcu stredu poľský tím Energa Toruň.

19. 10. 2017 18:00  |  Šport / Basketbal
Trebatičania (v zelenom) mali počas celého zápasu prevahu a odzrkadlilo sa to aj na výsledku. (th)

Trebatice nedali Horným Orešanom šancu

V 10. kole piatej futbalovej ligy hostili Trebatice za krásneho slnečného počasia na domácom trávniku Horné Orešany. Domáci potvrdili úlohu favorita a so súperom si bez problémov poradili 3:0. Trebatičania si tak upevnili prvé miesto v tabuľke, navyše majú dva zápasy k dobru.

19. 10. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Skóre zápasu uzavrel presnou strelou Jozef Boháčik. (gak)

Červeník rozhodol už do polčasu

Domáci futbalisti udreli už v 8. minúte, keď sa odrazená lopta dostala na hranici šestnástky k Babicovi a jeho strela skončila v sieti. O minútu nato sa ten istý hráč vybral kolmo na bránu cez dvoch obrancov Drahoviec, pričom ho faulovali, no druhý ho v šestnástke poslal na zem, takže domáci kopali jedenástku, ktorú Babic premenil.

19. 10. 2017 15:30  |  Šport / Futbal
Tentoraz sa futbalisti PFK tešili len z dvoch gólov. (gak)

Víťazstvo PFK v Šípkovom režíroval hetrikom Gula

Futbalisti PFK Piešťany si v 11. kole poradili so Šípkovým, na pôde ktorého zvíťazili po celozápasovej prevahe 4:2. Predĺžili tak šnúru víťazstiev v rade už na 37 zápasov. V Šípkovom otvoril skóre zo štandardnej situácie Jozef Glos a hetrikom prispel mladý útočník Martin Gula.

19. 10. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
V. Zimanovi zablahoželala k narodeninám i výstave aj riaditeľka MsKS Marta Jurčová. (vd)

Krásy miest vystavuje Viliam Ziman v Galérii Fontána

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra konala vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Vilama Zimana. „Čo je to veduta,“ pýtate sa? Veduty sú pohľady na mestá (akékoľvek, kdekoľvek), ktoré sa začali objavovať ako žáner v renesančných Benátkach. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta.

19. 10. 2017 14:02  |  Kultúra / Výstavy
Najväčšími podporovateľmi majsterky sveta sú jej rodičia. (archív rv)

Svetový úspech piešťanskej karatistky

Len jedenásťročná piešťanská karatistka Annamária Valová sa pred pár týždňami stala majsterkou sveta Goyu Ryu Karate 2017 na svetovom šampionáte v rumunskej Bukurešti. Pre členku klubu Seigokan Piešťany ide o ďalší výrazný úspech po minuloročnom európskom triumfe.

19. 10. 2017 13:48  |  Šport / Ďalšie športy
PhDr. Zuzana Komárková (UPSVaR)

Vzdelávanie a odborné poradenské služby na úrade práce

Pre nezamestnaného človeka je veľmi dôležité, aby mal čo najviac informácií o možnostiach zamestnať sa. Odborné poradenské služby pomáhajú občanom nájsť vhodné zamestnanie.

19. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hliadky polície aj v uliciach mesta. Ilustr. foto. (vd)

Vodiči, dnes pozor na hliadky!

Vo štvrtok 19. októbra bude polícia v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Skalica dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke aj formou objektívnej zodpovednosti. Polícia apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne, s ohľadom na jesenné podmienky na cestách.

19. 10. 2017 10:08  |  Piešťany / Aktuálne
Evu Kollárikovú zvolili trnavskí poslanci za generálnu riaditeľku spoločnosti zaoberajúcej sa správou bytov a nebytových priestorov a dodávok tepla. (mtt)

Pre Piešťany nevyhovovala, Trnava po nej skočila

Bývalú riaditeľku piešťanského bytového podniku Evu Kollárikovú vypoklonkoval z úradu bez udania dôvodu primátor Miloš Tamajka na sklonku minulého roka.

19. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Bašovciach nemohla, samozrejme, chýbať spoločná krojovaná fotografia. (Eva Pogranová)

Hodovú omšu slávili v krojoch

Začiatok októbra je v Bašovciach výnimočne slávnostný. Oslavujeme Pannu Máriu Ružencovú, ktorej je zasvätený náš Boží chrám. Už tretím rokom sa zachováva krásna tradícia – krojovanej svätej omše vysluhovanej v túto slávnostnú nedeľu.

19. 10. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 19. októbra. Meniny má Kristián, Christián, Izák, Christiána, Kristiána.

19. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Radosť piešťanských basketbalistiek po víťazstve nad Toruňom.  (L. Duračka)

Piešťanské Čajky majú v Eurocupe prvé víťazstvo!

Basketbalistky Piešťanských Čajok zaznamenali prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku Európskeho pohára FIBA. V stredajšom zápase D-skupiny zdolali na domácej palubovke poľský celok MKS Katarzynri Toruň 77:73. Ďalšie ich stretnutie v skupinovej fáze je na programe v stredu 25. októbra o 18.00 h, súperom bude rumunské ACS Sepsi. Ešte predtým ale privítajú v sobotu na domácej palubovke MBK Ružomberok.

18. 10. 2017 21:58  |  Šport / Basketbal
Podľa úradníkov skládka spodné vody neohrozuje, hoci sami nevedia, čo sa do kameňolomu naváža. (jivarade.sk)

Prevádzkovateľ kameňolomu hovorí o neopodstatnených obavách

V kameňolome v Dechticiach nie je a v budúcnosti ani nebude vytvorená žiadna skládka odpadu, nenachádza sa v ňom žiadny nebezpečný alebo toxický odpad, ktorý by mohol ohrozovať zdroje pitnej vody. Tvrdí to spoločnosť JIVA-TRADE, prevádzkovateľ kameňolomu, v reakcii na obavy starostov obcí okresu Trnava o strategický zdroj pitnej vody v blízkosti kameňolomu.

18. 10. 2017 19:00  |  Región / Aktuálne
Michal Strečanský sa zaslúžil o založenie štyroch záhradkárskych osád. (šg)

V Hubine pribudol ďalší osemdesiatnik

Do radov osemdesiatnikov pribudol 18. októbra jeden z najznámejších občanov Hubiny - Michal Strečanský. Duboviansky rodák dral školské lavice spolu s ďalším známym rodákom z tejto obce, výtvarníkom Alojzom Majerníkom. Kým ten sa dal na maľovanie, z Michala sa stal poľnohospodársky odborník.

18. 10. 2017 18:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Ilustračné foto. (fb mr)

Rybáriková nedohrala osemfinále v Moskve proti Cornetovej

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako ôsma nedohrala zápas s Francúzkou Alizé Cornetovou v stredajšom osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (dotácia 790 208 USD, tvrdý povrch v hale).

18. 10. 2017 17:48  |  Šport / Tenis
Bytový podnik zverejnil 1068 funkčných e-mailových adries svojich zákazníkov. (red)

Bytový podnik zniesol zlaté vajce, no nie mestu

Bytový podnik v Piešťanoch pod vedením jeho konateľa Pavla Vermeša opäť raz narobil obyvateľom mesta viac škody ako osohu. Tentoraz tejto mestskej eseročke unikol kompletný zoznam e-mailových adries jeho klientov.

18. 10. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Je alarmujúce, že aj takéto krásne ryby musia trpieť za primitivizmus niektorých obyvateľov nášho mesta. (archív sg)

Blog Mojimi očami: Z potoka stoka

Milí priatelia, drahí čitatelia. V predošlom príspevku rubriky Mojimi očami som sa zameral na svetlú stránku Piešťan, čiže šport. Tentoraz vám vykreslím naše mesto aj z negatívnej stránky. Reč je o katastrofálnom znečistení potoka Dubová. Taktiež ho môžete poznať aj pod názvom „Dubové“.

18. 10. 2017 13:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Ocenenie získali (zľava) Jana Jančárová, František Kopca, Valéria Palúchová, Lýdia Slezáriková a Mária Šicková. (vd)

Ocenili dobrovoľníctvo a aktivity seniorov

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si v piešťanskom kine Fontána v utorok 10. októbra prevzali ocenenia i kytice vďaky za dlhoročnú aktívnu prácu v spoločenských a pacientských organizáciách piati najaktívnejší členovia.

18. 10. 2017 11:00  |  Kultúra / Akcie
Obľúbené podujatie organizátori nepripravia. (red)

Noc svetiel v parku nebude

Noc svetiel v piešťanskom mestskom parku sa v tomto roku v jeho tradičnom októbrovom termíne neuskutoční. Populárna akcia Materského centra Úsmev sa zrejme definitívne skončila.

18. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Odborný seminár mal ústrednú tému - od teórie k praxi. (vd)

Proti reume kresbami i praxou

Svetový Deň reumatizmu oslávili v Národnom ústave reumatických chorôb (NÚRCH) v Piešťanoch veselo aj vážne. Do kúpeľného mesta zavítali talentovaní žiaci Základnej umeleckej školy Ladislava Mokrého z Topoľčian, aby svojimi kresbičkami spríjemnili nemocničný pobyt deťom s reumatickými ochoreniami.

18. 10. 2017 09:00  |  Kultúra / Akcie
Podarí sa Čajkám zaknihovať prvé víťazstvo?  (FB Čajok)

Prvý domáci zápas Piešťanských Čajok v Eurocupe už dnes!

Už dnes čaká Piešťanské Čajky v Eurocupe prvý zo série troch domácich zápasov v rade, keď o 18:00 hod privítajú poľský tím Energa Toruň. Pre Čajky pôjde o dôležitý zápas, ktorý môže čo to naznačiť o ďalšom vývoji v skupine smerom k postupu do vyraďovacej časti.

18. 10. 2017 08:28  |  Šport / Basketbal
20171015 121748

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 18. októbra. Tento deň je Svetovým dňom menopauzy, Sviatkom sv. Lukáša, patróna umelcov a maliarov, lekárov a chirurgov a Svetovým deň monitorovania vody. Meniny má Lukáš.

18. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Mladíci, buďte užitoční!

Babie leto nám v posledných dňoch ukázalo nielen svoju krásu, ale aj svoju zradnosť. Priam oslepujúce slnko vyháňa do „sveta“ nielen ľudí z pohodlia príbytkov, ale tiež tých malých pavúčikov, ktorí sa vozia v poryvoch vetra na bielych pavučinkách. Vlastne, podľa nich je aj babie leto pomenované.

17. 10. 2017 21:00  |  Piešťany / Editoriál
Licitátorka Nina Gažovičová komentovala predaukčnú vernisáž v Magna Gallery.  (jm)

Umelci podali pomocnú ruku

V Magna Gallery v Piešťanoch sa v piatok 13. októbra uskutočnila predaukčná vernisáž výtvarných diel slovenských autorov organizovaná občianskym združením Asociácia pomoci postihnutým APPA. Do priestorov galérie si našli cestu ľudia s nadšením pre výtvarné umenie a s cieľom pomôcť druhým.

17. 10. 2017 20:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Poslanec Peter Jančovič (vpravo) počas diskusie. (pror)

Asfaltovať zeleň je neprípustné

V predchádzajúcom vydaní Piešťanského týždňa sme zverejnili článok o plánovanej rekonštrukcii chodníka a výstavbe cyklochodníka na ulici Pod Párovcami.

17. 10. 2017 19:00  |  Piešťany / Aktuálne
Správna rada letiskovej spoločnosti odsúhlasila finančné nároky členom jej riadiacich orgánov. (pror)

V kampani lietajú silné obvinenia

Kandidát na župana v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) Jozef Viskupič upozornil na podľa neho nehorázne odmeny, ktoré si pred týždňom nechali schváliť členovia predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany. Trnavský župan Tibor Mikuš tvrdí, že zo strany jeho protikandidáta ide o klamstvá najhrubšieho zrna, čo ho vraj ani neprekvapuje, nakoľko sa podľa Mikuša lož stala Viskupičovou pracovnou metódou.

17. 10. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr.foto (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková cez Šarapovovú do osemfinále v Moskve

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako ôsma zvíťazila za 116 minút 7:6 (3), 6:4 nad domácou bývalou jednotkou svetového rebríčka Mariou Šarapovovou v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (dotácia 790 208 USD, tvrdý povrch v hale). Rybáriková mohla uspieť aj presvedčivejšie, ale zužitkovala iba dva z deviatich brejkbalov.

17. 10. 2017 17:38  |  Šport / Tenis
Na Nitrianskej ulici žobrala Rumunka v prestrojení, spoločnosť jej robilo dievčatko. (pror)

Rumunská žobravá mafia stavila na myšku Minnie!

Len náhodne sme natrafili na Nitrianskej ulici v Piešťanoch v pondelok 16. októbra dopoludnia na žobrajúcu ružovú myšku Minnie, ktorej spoločnosť robilo malé dievčatko.

17. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
titulka 4117

Čo prináša najnovšie vydanie Piešťanského týždňa č. 41?

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa si prečítate:

17. 10. 2017 09:05  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Pod Havranom nabúrala Škoda Fabia do BMW 530. (KR HaZZ Trnava)

Týždeň v znamení pokrivených plechov

Piešťanskí hasiči zažili týždeň v znamení dopravných nehôd. Hasili tiež požiar kontajnera na cintoríne.

17. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 17. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti chudobe. Meniny má Hedviga, Jadviga.

17. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Prednosť chodcom nedali stovky vodičov. (PPZ SR)

Najdisciplínovanejší boli tentoraz Piešťanci

Na slovenských cestách sa v piatok trinásteho uskutočnila už po ôsmy raz dopravno-výchovná akcia Deň bielej palice. Motoristi sa ocitli pod drobnohľadom preventistov z Prezídia Policajného zboru. Informačné letáky a osviežovače vzduchu do auta sa rozdávali celkovo na 54 priechodoch pre chodcov v 47 mestách.

16. 10. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Účastníkom podujatia bude čítať svoju tvorbu aj Mária Ferenčuhová. (archív OZ Diera do sveta)

Zažite poéziu naživo!

Vďaka spolupráci s Mestskou knižnicou Piešťany sa 18. októbra o 18. hodine v komunitnom centre Žiwell uskutoční čítačka Mx3 - súčasná poézia naživo, združujúca troch popredných autorov slovenskej poetickej scény Máriu Ferenčuhovú, Michala Habaja a Michala Talla.

16. 10. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
Podľa úradníkov skládka spodné vody neohrozuje, hoci sami nevedia, čo sa do kameňolomu naváža. (jivarade.sk)

Obavy o zdroj pitnej vody v Dechticiach sú zrejme predčasné

Obavy starostov obcí okresu Trnava z možného ohrozenia strategického zdroja pitnej vody v Dechticiach sú podľa vedúceho odboru životného prostredia Okresného úradu v Trnave Rudolfa Kormútha predčasné.

16. 10. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
V jeseni nachádzame pri vodách aj neporiadok po rybároch, ktorý treba vyzbierať. (pm)

Rybolov v našom regióne

Október sa okrem chladných dní vyznačuje pre rybára aj ďalšou zmenou. Denná doba lovu je od 4.00 do 24.00 h, teda lov nonstop sa skončil.

16. 10. 2017 14:30  |  Región / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 16. októbra. Tento deň Svetovým dňom potravy a Svetovým dňom chrbtice. Meniny má Vladimíra, Gál, Havel.

16. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Riadková inzercia 40/2017

Prinášame riadkovú inzerciu z vydania Piešťanského týždňa č. 40

16. 10. 2017 01:02  |  Rýchly výber / Inzercia
42-ročný Piešťanec išiel na motocykli Aprilia SR 125 smerom na Ducové. (KR PZ Trnava)

Pri Moravanoch nad Váhom zahynul motorkár

Čierny deň pre motorkárov na Slovensku. Pri ich viacerých nehodách dnes zasahovali záchranárske vrtuľníky, pričom jeden prípad sa skončil tragicky.

15. 10. 2017 20:34  |  Región / Aktuálne
Ragby je šport džentlmenov. Svedčí o tom aj toto gesto oboch súperov. (archív RUC)

Ragbisti na úvod prehrali s RK Bratislava

Piešťanské ragby zažilo mimoriadne nabitý víkend, ktorý sa začal spoločným sústredením reprezentácie žien a prvýkrát aj dievčat do 18 rokov.

15. 10. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dobový pohľad na Kolonádový most a kúpeľné objekty na opačnom brehu Váhu z okien hotela Thermia Palace. (th)

Piešťany a región naberali v roku 1970 druhý dych

Piešťany boli súčasťou „veľkého“ Trnavského okresu a v roku 1970 si pripomínali 25. výročie vyhlásenia za mesto. V tomto období sa začínala aj ďalšia etapa rozvoja perly na Považí, ktorá lákala nielen nových obyvateľov, ale aj zahraničných turistov, zväčša pacientov. Najväčší záujem cudzincov bol z NSR, Rakúska, škandinávskych štátov a USA.

15. 10. 2017 10:00  |  História / Piešťany kedysi a dnes
Úspešní mladí atléti. (ah)

Atlétom Družby sa na majstrovstvách darilo

Atletické Majstrovstvá západoslovenskej oblasti mladších a najmladších žiakov sa uskutočnili v nedeľu 1. októbra v Skalici. Po úspechu v súťaži družstiev vynikli pretekári z atletického oddielu TJ Družba Piešťany aj v jednotlivých disciplínach.

15. 10. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 15. októbra. Tento deň je Dňom bielej palice, Svetovým dňom vidieckych žien a Svetovým dňom umývania rúk. Meniny má Terézia, Tereza.

15. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Čajky sú v extralige zatiaľ stopercentné.  (L. Duračka)

Čajky bez problémov vyhrali v Šamoríne

Piešťanské Čajky po piatkovom prílete z tureckého Hatayu nemali príliš veľa času na oddych a hneď v sobotu ich čakal druhý extraligový zápas na palubovke ŠBK Šamorín. Piešťanské basketbalistky napriek únave neponechali nič na náhodu a svojim súperkám nedali šancu, keď zvíťazili jednoznačne 85:53. Čajky sa už teraz koncentrujú na stredajší domáci duel Eurocupu proti poľskému tímu Energa Toruň.

14. 10. 2017 22:45  |  Šport / Basketbal
Ak si myslíte, že tieto hity, ktoré namiešal  skúsený caravanista  a bývalý Teslák, Jaro Mišura vás neroztancujú, ste na omyle... (Viera Dusíková)

Karavanisti to roztočili U Pullmana na Banke

Piešťanský Caravan club má za sebou zrelú štyridsiatku. Nielen pri tejto príležitosti, ale hlavne pri nej, usporiadali jej členovia opäť parádnu rozlúčku so sezónou, akú robievali na Výtokoch! V autocampingu Lodenica „ U Pullamana“ na Banke to nielenže počas tohto víkendu vrelo v kotlíkoch, ale organizátori si pripravili aj premietanie fotografií, ktoré prezentovali ich činnosť.

14. 10. 2017 21:39  |  Piešťany / Aktuálne
Memoriálu Vlada Plulíka sa tento rok zúčastnilo 114 bežcov. (jm)

Na Chopok bežali na Plulíkovu počesť

Od roku 2009, keď sa konal prvý ročník Memoriálu Vlada Plulíka, uplynulo osem rokov. Každý ročník bol niečím iný a špeciálny.

14. 10. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Kostol v Moravanoch veriaci vyzdobili výpestkami zo záhrad. (Lukáš Vrábel)

V obciach ďakovali za úrodu

Ľudia si v súčasnosti čoraz viac uvedomujú, aký dôležitý je dážď i vlaha pre život. V suchách, ktoré postihli naše končiny tento rok, si aj veriaci z farnosti Moravany nad Váhom uctili výpestky zo záhrad a polí, poďakovali Bohu za úrodu.

14. 10. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Články 251 - 300 z 24144
Regal Burger

Anketa