Topfest

Všetky články

Povodie Váhu - stoja zľava: Miroslav Bolech, Milan Kubrický,
Alojz Raška, v podrepe zľava: Róbert Sulák a Milan Koščál. (Mária Javorová)

Povodie Váhu víťazom Ligového pohára

Už po dvanásty raz sa po skončení mestskej ligy v kolkoch v Piešťanoch hralo aj o Ligový pohár. Kvalifikovalo sa do neho osem najlepších družstiev z mestskej Domoss kolkárskej ligy. Vyraďovacie boje najlepšie zvládli hráči Povodia Váhu, ktorí si pripísali na svoje konto už siedme pohárové prvenstvo.

20. 04. 2017 15:57  |  Šport / Kolky
Víťazné družstvo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. (archív školy)

Informatici zo SPŠE zvíťazili s robotom, idú do finále v Mníchove

Na pôde Vysokej školy technickej v Ostrave sa začiatkom apríla konalo regionálne kolo robotickej súťaže s názvom NXP Cup. Je to súťaž autonómnych robotických formuliek, ktoré po odštartovaní musia dôjsť do cieľa autonómne. Horúce želiezko v ohni vyslala v podobe trojčlenného družstva aj Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE). Piešťanci prišli, súťažili a vyhrali. To im zabezpečilo postup do finále v Mníchove.

20. 04. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Šestnásťročný Vrbovčan (uprostred) hráva za RUC Piešťany. (slovakrugby.sk)

Kapitán reprezentácie J. Klčo: Pociťujem hrdosť a zodpovednosť

Kapitánom slovenskej ragbyovej reprezentácie do 18 rokov je Jakub Klčo, hráč Rugby Union Clubu Piešťany. Šestnásťročný študent Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom vedie národný tím na európskom šampionáte, ktorý sa v týchto dňoch koná v Piešťanoch, a patrí k oporám družstva.

20. 04. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Prostredníctvom webovej stránky môžu obyvatelia miest a obcí nahlasovať podnety. (internet)

Odkaz pre starostu vo vynovenom šate

Webový portál Odkaz pre starostu, ktorý spravuje nezisková organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, využíva viac ako sto samospráv na Slovensku. Doposiaľ služba poskytovala možnosť nahlasovať problémy vo verejnom priestore miest a obcí, od 10. apríla však prináša samosprávam aj užívateľom nové možnosti. Samosprávy sa môžu prostredníctvom portálu pýtať akékoľvek otázky svojich obyvateľov formou ankiet a zároveň ich informovať o aktuálnom dianí v meste či obci prostredníctvom krátkych oznamov.

20. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Preteky v Kálnici sa zopakovali po 70 rokoch. (jbš)

Beh oslobodenia Kálnice prilákal 112 bežcov

V Kálnici sa v sobotu 8. apríla konal prvý ročník Behu oslobodenia obce. Za výbornej atmosféry sa postavilo na štart 112 bežcov. Preteky sa uskutočnili na počesť osloboditeľov Kálnice a zopakovali sa po 70 rokoch. Vtedy prvýkrát desiati bežci odbehli trasu z Kálnice do Rakoľúb k pomníku padlých rumunských vojakov a späť.

20. 04. 2017 11:57  |  Šport / Ďalšie športy
Návštevníci sa budú môcť zúčastniť omše, ale aj vychutnať si bohatý program. (OZ Katarínka)

Bielonedeľná púť k ruinám Katarínky už tento víkend

Obnovenej tradície z minulosti, keď na Katarínku pri obci Dechtice putovali tisíce pútnikov na čele s biskupom, sa opäť bude môcť zúčastniť široká verejnosť. Prvá verejná akcia na Katarínke, 18. ročník Bielonedeľnej púte, sa uskutoční už v nedeľu 23. apríla. Celé podujatie organizujú dobrovoľníci z projektu Katarínka, ktorí sa najmä počas letných mesiacov podieľajú na konzervácií ruín Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej z 18. storočia.

20. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Pri smrteľných nehodách je už hlava v smútku neskorou reakciou... Ilustr. foto. (KR PZ)

Stačí zlomok sekundy a váš život i život iných je ohrozený

S nastupujúcim jarným obdobím sa cesty opäť začínajú plniť víkendovými vodičmi, na ktorých si treba dať pozor a ktorých poznáme podľa príliš opatrnej jazdy a neschopnosti plynulo vojsť do okružnej križovatky.

20. 04. 2017 10:00  |  Krimi / Doprava
Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou (L. Duračka)

Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou

Sezóna 2016/2017 je už pre Piešťanské Čajky minulosťou. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa stali po tretí raz vicemajsterkami slovenskej basketbalovej extraligy žien a uplynulý ročník okorenili doposiaľ najväčším úspechom klubu - víťazstvom v Slovenskom pohári 2017. Okrem toho Čajky pridali aj druhé miesto v Central Europe Women League.

20. 04. 2017 09:57  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (mp)

Obnovia pravidelnú leteckú linku?

Slovenská letecká spoločnosť Blue Slovakia chce získať povolenie na prevádzkovanie vnútroštátnej leteckej prepravy a využívať pritom plánuje aj Letisko Piešťany. Pripravovaná nízkonákladová letecká firma má totiž ambície poskytovať regionálne letecké služby. Bratislava, Žilina, Piešťany, Poprad, Košice a Sliač sú letiská, ktoré by ako prvé mali okúsiť pravidelné vnútroštátne lety.

20. 04. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Na májovom valnom zhromaždení sa rozhodne ako ďalej s letiskom. (Jozef Vojčiniak)

Nielen piešťanské letisko má existenčné problémy

Piešťanské letisko nie je jediným slovenským letiskom, ktoré sa utápa v ekonomických problémoch. O svoju existenciu v súčasnosti bojuje aj letisko Žilina-Hričov. Tu dospel finančný kolaps do takej situácie, že jeho dve desiatky zamestnancov už niekoľko mesiacov nevideli výplaty a zabezpečenie letiska dotujú zo svojich súkromných finančných prostriedkov.

20. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vo štvrtok 20. apríla ráno sa začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice (Supa)

Začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice

Vo štvrtok 20. apríla ráno sa začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice v Piešťanoch a budú sa jej týkať dopravné obmedzenia. Prvou obnovovanou bude takzvaná 4. etapa, ktorá zahŕňa časť ulice od križovatky s Teplickou až po križovatku s Hollého ulicou. Rekonštrukcia tohto úseku by mala trvať štyri týždne, teda do 17. mája. Tento úsek cesty je pre automobily uzatvorený.

20. 04. 2017 08:56  |  Piešťany / Aktuálne
Vladimir Kostadinovic  (Vojtech Hank)

Vladimir Kostadinovic Mindedness feat. Seamus Blake už v piatok v Kursalone

Pozývame Vás na koncert, ktorý sa uskutoční 21.apríla o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery. Predstaví sa Vám Vladimir Kostadinovic Mindedness feat. Seamus Blake. Do Art Jazz Gallery sa vráti v exluzívnej zostave. Spolu s ním si zahrajú vynikajúci zahraniční hudobníci.

20. 04. 2017 08:34  |  Kultúra / Hudba
Čajkám sa podarilo zdramatizovať zápas, keď bolo do polovice druhej štvrtiny v ich réžii, ale 11-bodový náskok 26:15 zďaleka nebol rozhodujúci. (L. Duračka)

Good Angels Košice vo finále aj tretíkrát zdolali Piešťanské Čajky

Už štrnásty domáci extraligový titul získali basketbalistky Good Angels Košice. V treťom súboji finále play-off si hráčky Good Angels poradili s Piešťanskými Čajkami suverénne.69:55 (29:29) a v sérii dominovali 3:0. Stredajšie stretnutie v Angels aréne bolo do polovice druhej štvrtiny v réžii hosťujúceho tímu, ale 11-bodový náskok 26:15 zďaleka nebol rozhodujúci. Potom sa prejavili skúsenosti a kvalita na domácej strane a najmä vďaka skvelej tretej štvrtine Good Angels (30:9) bez problémov dokráčali k štrnástemu titulu v sérii. Zatiaľ posledným tímom, ktorý sa v domácej najvyššej súťaži žien tešil s pohárom bol SCP Ružomberok v roku 2003.

20. 04. 2017 08:10  |  Šport / Basketbal
Lyrickú operu si diváci pozrú v priamom prenose z Metropolitnej opery v New Yorku. (Ken Howard/MET)

Eugen Onegin v Dome umenia

Na plátne najväčšieho jednosálového kina na Slovensku, Domu umenia Piešťany, sa opäť v priamom prenosy objavia hviezdy Metropolitnej opery v New Yorku. V sobotu 22. apríla o 18.55 h si diváci budú môcť užiť slávnu Čajkovského operu Eugen Onegin.

20. 04. 2017 08:00  |  Kultúra / Hudba
Deti poctivo vyrábali trubičky, aby nimi mohli omotať pripravené srdiečka. (am)

Vyrábali srdiečka z novinového papiera

V Detskom domove Piešťany sa tvorilo a vyrábalo. Deti sa vo štvrtok 13. apríla učili zhotoviť dekorácie z novinového papiera, náladu im pritom zlepšoval maskot myšiak.

19. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ivan Melicherčík mal v zbierke rovnaké pohľadnice ako Emerik Feješ. (am)

Vystavené diela obdivoval aj Picasso

Žiadna významná publikácia o výtvarnom umení sa nezaobíde bez zmienky o Emerikovi Feješovi, maliarovi naivného umenia pochádzajúcom z Chorvátska. Jeho dielo priniesol do Piešťan zberateľ Ivan Melicherčík vo forme 65 obrazov. Výstavu v Galérii Fontána otvorili vernisážou v utorok 11. apríla.

19. 04. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Ilustr. foto (pixabay)

Stolní tenisti MTJ do baráže

Záverečným dvojkolom dohrali základnú časť prvej stolnotenisovej ligy mužov. V skupine Západ hráči MTJ Piešťany-Moravany najskôr remizovali v Pezinku 7:7 a potom prehrali v Trnave s Elastikom 2:12.

19. 04. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hasiči deťom z Ducového i Modrovej ukázali, ako to vyzerá vo vnútri auta. (archív MŠ)

Škôlkari zažili deň s políciou aj hasičmi

Deti z materských škôl v Ducovom a v Modrovej zažili začiatkom apríla deň plný radosti a nových poznatkov. Oboznámili sa nielen s prácou polície, ale aj hasičov. Na ihrisku v obci Ducové ich čakali dve hasičské a jedno policajné auto. Škôlkari boli plní očakávaní, tešili sa na svojich hrdinov.

19. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Absolventi: (zľava) Samuel Dusík, Terézia Doubravová, Jozef Bača,
Terézia Lišková, Simon Kumančík a Emma Fabryová. (mp)

Váryho gitaristi zavŕšili štúdium absolventským koncertom

Hudobné štúdium na Základnej umeleckej škole v Piešťanoch zavŕšili v stredu 12. apríla v Galérii Fontána koncertovaním šiesti gitaristi učiteľa Ľubomíra Váryho. Traja z nich - Terézia Lišková, Simon Kumančík a Emma Fabryová - absolvovali prvý cyklus. Ďalší traja, Terézia Doubravová, Samuel Dusík a Jozef Bača, skončili druhý, dvanásťročný stupeň štúdia.

19. 04. 2017 12:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanský futbalista si pravdepodobne zahrá v poľskej Ekstraklase. (archív 1. FC Slovácko)

Tomáš Košút mieri do poľskej Gdynie

Slovenský futbalový obranca Tomáš Košút bude zrejme pôsobiť v poľskom klube Arka Gdynia. Ako referuje webový portál arkowcy.pl, 27-ročný rodák z Piešťan v týchto dňoch trénuje s tímom účastníka tamojšej najvyššej súťaže. Košút je od roku 2010 kmeňovým hráčom 1. FC Slovácko.

19. 04. 2017 11:08  |  Šport / Futbal
Turnaj bol generálkou pred letnými majstrovstvami Európy. (L. Duračka)

Veľkonočný turnaj ovládli mladí Španieli

Počas veľkonočných sviatkov sa v piešťanskej Diplomat aréne uskutočnil medzinárodný mládežnícky turnaj basketbalových reprezentácií chlapcov do 18 rokov. Ten mal byť generálkou po športovej i organizačnej stránke pred letnými majstrovstvami Európy, ktoré budú v Bratislave a v Piešťanoch. Celkovým víťazom veľkonočného turnaja sa stali reprezentanti Španielska pred Ukrajinou, Slovenskom a Českom.

19. 04. 2017 11:00  |  Šport / Basketbal
Aj dievčatá si vyskúšali lukostreľbu. (vd)

Na Čachtickom hrade korbáče, kraslice aj lukostreľba

„Ej, orešanské vŕšky holé, nebudeš ty dzivča moje...,“ ozývalo sa v sobotu 15. apríla z Čachtického hradu. Jeho správcovia pripravili pre víkendových hostí, ktorí sem prúdili v menších aj väčších skupinách, veľkonočnú oblievačku.

19. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Nenápadná firma na okraji Piešťan exportuje horské dráhy do celého sveta. (google street view)

Najrýchlejšie horské dráhy vyrábajú v Piešťanoch

Nenápadná strojárska firma z Piešťan, Stakotra Manufacturing, patrí medzi celosvetových globálnych lídrov vo výrobe atrakcií zábavného priemyslu. Jej horské dráhy možno nájsť v zábavných parkoch Disney na celom svete. Konštruujú však aj monoraily - nadzemné metro, ktoré exportujú do Afriky, ale tiež na americký kontinent.

19. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Radosť z výhry bola obrovská! Asi taká veľká ako samotný pohár, ktorý drží v ruke riaditeľ školy Ladislav Blaškovič. (archív HAĽW)

Pohár Ľ. Wintera ostal doma - na hotelke!

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera (HAĽW) v Piešťanoch už po osemnástykrát hostila mladé somelierske nádeje zo Slovenska i zahraničia. Niekdajšia súťaž s názvom Mladý somelier sa tento rok preobliekla do nového šatu, študenti hotelových škôl bojovali o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Získali ho Piešťanci, pohár ostal na „hotelke“.

18. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
V Piešťanoch v nedeľu odštartovali ME v ragby chlapcov do 18 rokov. (slovakrugby.sk)

Tvrdí chlapi v Piešťanoch, európsky šampionát v ragby odštartoval

Počas Veľkej noci sa v Piešťanoch začal európsky šampionát v „pätnástkovom“ ragby hráčov do 18 rokov (Konferencia 2), ktorý po prvý raz hostí Slovenská rugbyová únia. Slovensko sa stalo dejiskom medzinárodného podujatia, na ktorom sa po druhý raz za sebou predstaví aj domáca reprezentácia.

18. 04. 2017 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk/)

PFK opäť víťazne, Glos premenil dve penalty

Futbalisti PFK Piešťany naďalej pokračujú vo svojej suverénnej jazde ôsmou ligou. V šlágri 19. kola si jednoznačne poradili so Sokolovcami na ich pôde, keď ich zdolali 4:0. Piešťanci bez jedinej prehry kraľujú tabuľke a s istotou si kráčajú za postupom.

18. 04. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (Miroslav Ledecký)

V. Kostoľany siahajú na prvé miesto, Pečeňady „naložili“ Ratnovciam

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas veľkonočného víkendu ďalším kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Veľké Kostoľany remizovali so Zvončínom a majú rovnako bodov ako líder tabuľky, Veľké Orvište hralo s Dolným Lopašovom tiež nerozhodne, Pečeňady naložili sedem gólov Ratnovciam a Moravany nad Váhom zdolali Šípkové 5:2.

18. 04. 2017 14:00  |  Šport / Futbal

Tomáš Horký: Veľká noc a kolektívne športy

Počas veľkonočných sviatkov nebola o šport v Piešťanoch núdza a nebude ani v nasledujúcich dňoch. Tí, ktorí si chceli spríjemniť štvordenné voľno z práce, rozhodne mali na výber.

18. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Čajky sa chcú pokúsiť o zdramatizovanie finálovej série. (L. Duračka)

T. Páleníková: Hrá sa na tri víťazstvá, ešte nie je nič stratené

Piešťanské basketbalistky sa nachádzajú v nelichotivej situácii, keď vo finálovej sérii prehrávajú 0:2 na zápasy. Čajky veľmi túžili zvládnuť domáci duel pred vypredanou Diplomat arénou, no Good Angles boli opäť nad ich sily a zaslúžene zvíťazili. Piešťanky však neskladajú zbrane. Aj keď to bude nesmierne náročné, chcú sa v stredu v Košiciach pokúsiť o zázrak a znížiť na 1:2.

18. 04. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
Martin Gyimesi (vľavo) a Martin Malachovský spievali sólové party. (am)

Veľkonočnú náladu priniesli prostredníctvom koncertu

Významní slovenskí hudobníci podporení umením hovoreného slova sa v pondelok 10. apríla stretli v Dome umenia Piešťany, aby svojím kumštom nastolili pokojnú veľkonočnú atmosféru u milovníkov kultúry sediacich v hľadisku. Spevácky zbor Lúčnice spolu so Štátnym komorným orchestrom Žilina a sólistami predviedli okrem dvoch Mozartových diel aj jeho slávne Requiem d-moll.

18. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Búracie
práce na úseku od križovatky s Teplickou až po križovatku s Hollého ulicou sa majú začať vo štvrtok 20. apríla. (am)

Sládkovičovu začínajú rekonštruovať

Od minulého roka plánovaná rekonštrukcia Sládkovičovej ulice v Piešťanoch sa začala v utorok 18. apríla prevzatím staveniska firmou. Vodiči, nasledujúce týždne vás v okolí tejto ulice čakajú obmedzenia.

18. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trojica, keď vyložila žobrajúceho starca, kontrolovala, či sú uzamknuté autá. (unk)

Organizovaná zlodejská skupina v Piešťanoch

Pozor na to, čo nechávate v autách na parkoviskách pred nákupnými centrami! V Piešťanoch opäť operuje organizovaná podvodnícka skupina, ktorá sa špecializuje najmä na rozmiestňovanie žobrákov po meste. Veľký záujem však prejavujú aj o zaparkované autá pred nákupnými centrami. Polícia apeluje na obyvateľov, aby si vo vozidlách nenechávali žiadne veci a zamykali si ich zakaždým, čo sa i len na chvíľu od nich vzdialia.

18. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na májovom valnom zhromaždení sa rozhodne ako ďalej s letiskom. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 15/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

18. 04. 2017 08:35  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Nové obchodné centrum Domoss privíta zákazníkov už v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. (archív Domoss)

DOMOSS otvára v Piešťanoch nové obchodné centrum

Nákupná horúčka vypukne v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. Zákazníkov v tento deň čaká obrovské množstvo zliav a uvádzacích cien. Práčky od 159 eur, Kávovary Dolce Gusto za 29,90 alebo benzínovú kosačku za 219 € a mnoho ďalších spotrebičov. Nakupovať môžete aj na splátky s 0 % akontáciou a 0% úrokom až na 25 mesiacov.

18. 04. 2017 08:09  |  Piešťany / Aktuálne
Folklórny súbor Lusk sa spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky. (am)

Krakovianska oblievačka: Litre vody, dobrá muzika

Keď do ulíc vybehnú chlapci ako lusk, o príjemné predpoludnie je postarané. Tak to bolo i v pondelok 17. apríla, keď sa folklórny súbor Lusk spojil s hudobnou skupinou Borovienka, aby spoločne vyšibali a poriadne pooblievali krakovianske dievčence, žienky, mamky aj babky.

17. 04. 2017 13:23  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Piešťanky v druhom finálovom zápase podporovala vypredaná Diplomat aréna. (L. Duračka)

Finále: Čajky prehrávajú 0:2. Vrátia sériu do Piešťan?

Finálová séria basketbalovej extraligy žien sa pre Piešťanské Čajky nevyvíja podľa predstáv. S košickými Good Angels prehrávajú 0:2 na zápasy, keď najskôr v stredu prehrali v Košiciach 61:71 a v sobotu pred vypredanou Diplomat arénou im podľahli 59:79. Piešťanky sa pôjdu v stredu pokúsiť o zázrak a zabojujú na palubovke Angels arény o návrat finálovej série do Piešťan.

17. 04. 2017 10:55  |  Šport / Basketbal
Odovzdávanie cien primátora bude sprevádzať množstvo noviniek. (red)

Osobnosť mesta aj s bohatým programom

Tohtoročné odovzdávanie cien primátora sa uskutoční v noblesnom šate. V sobotu 6. mája o 19.00 h sa na pódiu Domu umenia Piešťany predvedú nielen ocenené osobnosti, ale aj známa moderátorská tvár či nadaní tanečníci.

16. 04. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zverenci
trénera Petra Lichanca obsadili na Dolce Vita Cupe tretiu priečku. (archív ŠHK 37)

Mladí havrani tretí na turnaji v Košiciach

Mladší žiaci HK Havrani Piešťany z 5. a 6. ŠHT bojovali počas uplynulého víkendu na turnaji v Košiciach s názvom Dolce Vita Cup 2017. Okrem nich na ňom štartoval HK Sršne Košice, HK Trebišov, HK Levice a HK Michalovce. Havrani obsadili celkové tretie miesto.

16. 04. 2017 16:00  |  Šport / Hokej
Michel Miklík je aktuálne oporou fínskeho celku JYP Jyväskylä. (archív ŠHK 37)

Záujem reprezentovať má aj Miklík

Veľmi dobrú formu potvrdzuje aj ďalší hokejista z Piešťan Michel Miklík. Ten v play-off fínskej najvyššej súťaže aktuálne bojuje v semifinále s tímom KalPa Kuopio. Vo štvrťfinálovej sérii proti Hämeenline zaznamenal päť gólov a dve asistencie. Ak by mu forma vydržala, určite by bol platným hráčom aj v reprezentácii na májových majstrovstvách sveta.

16. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Katarína Petrovičová sa zdobeniu kraslíc venuje štyri roky. (kp)

Učiteľka spevu z Piešťan vyrába dierkované kraslice

Hovorí sa, že umelecky nadaní ľudia majú blízko k rôznym formám umenia. Učiteľka spevu Katarína Petrovičová z Piešťan vie nielen prekrásne nôtiť, ale má blízko aj k výtvarnému umeniu. Už štyri roky sa venuje zdobeniu veľkonočných kraslíc. Po mame zdedila zubársku vŕtačku, a tak sa pustila nielen do maľovania, ale aj do dierkovania kraslíc. Metóda, ktorú s úspechom zvládla, sa v odbornej literatúre volá madeirovanie.

16. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na vernisáži sa stretli všetky vekové kategórie milovníkov umenia. (am)

Ďalšia výstava piešťanských výtvarníkov

Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch má za sebou ďalšiu výstavu. Viac než osem desiatok diel prezentovali umelci pod vedením predsedu klubu Alojza Majerníka vo štvrtok 6. apríla v Zrkadlovej sieni Domu umenia.

16. 04. 2017 09:30  |  Kultúra / Výstavy
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 3. apríla o 11.05 h sa Miriame a Mariánovi Janegovcom z Veselého narodila dcérka Jasmína (4160 g, 53 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohli na svet MUDr. Richard Dojčan a MUDr. Michaela Kelemenová. Doma sestričku privítal päťročný Nikolas.

16. 04. 2017 09:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Tis za Kursalonom bol zmladený pred desiatimi rokmi. (archív SMP)

Služby mesta začínajú ozdravovať dreviny

Ako starnú ľudia, vek pribúda i stromom či kríkom. Kým sú v dobrom zdravotnom stave a jediné, čo strácajú, je pôvab, obnoviť ich krásu vedia záhradníci namiesto výrubu aj inak. Pre radikálny rez ako spôsob oživenia drevín sa rozhodli aj Služby mesta Piešťany (SMP), ktoré majú mestské stromy a kry pod palcom.

15. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Strednej odbornej školy Rakovice zhotovovali floristi rôzne jarné väzby. (Zuzana Bučková)

Vyrobte si jarnú dekoráciu podľa návodu rakovických floristov

S príchodom jari a blížiacich sa veľkonočných sviatkov aj žiaci Strednej odbornej školy Rakovice trénujú na odbornom výcviku zhotovovanie rôznych aranžmánov z jarných kvetín. Používajú pritom živé primuly, hyacinty, krokusy, tulipány i narcisy alebo siahnu po látkových, trvanlivých, doplnených prírodnými materiálmi, ako sú konáriky, zeleň či suchý materiál.

15. 04. 2017 14:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Odchovanec ŠHK 37 bude bojovať o ďalší štart na majstrovstvách sveta. (archív ŠHK 37)

Piešťanský hokejista P. Lušňák: Do reprezentácie sa vždy teším

Do prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie sa v úvode aktuálneho týždňa zapojil aj útočník Slovana a neskôr Zvolena Patrik Lušňák. Piešťanský odchovanec má na klubovej úrovni za sebou zaujímavú sezónu - so Slovanom sa mu nepodarilo postúpiť do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a odišiel do tipsportligového Zvolena. Teraz si chce spraviť chuť v závere sezóny prebojovaním sa do konečnej nominácie na svetový šampionát.

15. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
V kategórii dospelých mala komisia ťažký výber, napokon vybrala D. Cibulkovú. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková bude zrejme najúspešnejšou športovkyňou mesta

Komisia mestského zastupiteľstva pre šport a rekreáciu v Piešťanoch na svojom poslednom zasadnutí na začiatku marca zostavila návrh poradia v ankete Najúspešnejší športovec roka 2016. Slávnostné oceňovanie sa uskutoční na galavečere Osobnosť mesta Piešťany v sobotu 6. mája v Dome umenia. Navrhnuté poradie ešte musí schváliť primátor.

15. 04. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme!  (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 31. marca o 14.43 h sa Lucii a Milanovi Palkechovcom z Trebatíc narodil prvý syn Milan (3230 g, 50 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso. „Tatino síce pri pôrode nebol, ale zato nervózne čakal od štvrtka noci pri telefóne. Ďakujeme za veľkú pomoc primárovi Glesovi a personálu pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia,“ povedala šťastná mamina, bývalá praktikantka Piešťanského týždňa. Celej rodine srdečne blahoželáme a Milankovi prajeme pekný život plný radosti a zdravia!

15. 04. 2017 09:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Štefan Orviský si v metropole východu
polepšil a už je v prvej desiatke. (Štefan Gregorička)

Našim mariášistom nešla karta

O tom, že nie vždy sa darí, sa presvedčili kartári z Dolného Lopašova na štvrtom extraligovom turnaji v Košiciach. Spomedzi 20 zúčastnených družstiev obsadili až jedenástu priečku, čo ich stálo vedúcu pozíciu v priebežnom podarí extraligy. O súťažný mariáš je stále veľký záujem, o čom svedčí aj účasť 387 hráčov - nový rekord súťaže.

14. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Zľava: Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Romana Švecová. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali 48 medailí

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas prvého aprílového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 400 plavcov zo 40 klubov a šiestich krajín zúčastnilo i 19 plavcov z ŠPK Kúpele. Piešťanci získali 23 medailových umiestnení. Najmladší členovia klubu sa zúčastnili Veľkej ceny mesta Nové Zámky, vyplávať sa im podarilo 25 medailí.

14. 04. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie

Inzercia Piešťanský týždeň 14/2017

14. 04. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Články 251 - 300 z 22813
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa