Topfest

Všetky články

Doteraz získaná čiastka umožní vytvoriť hlinený model Ľ. Wintera a lukoprénovú formu v mierke 1:1. (vizualizácia: ProWinter)

Na sochu Ľudovíta Wintera vyzbierali už 20-tisíc eur

Na plánovanú sochu budovateľa piešťanských kúpeľov Ľudovíta Wintera vyzbierali mladí ľudia z občianskeho združenia ProWinter viac ako 20-tisíc eur. Umožní im to rozbehnúť prvé práce, na celé dielo však potrebujú takmer 50-tisíc. Jeho autor Roman Hrčka chce bronzového Wintera posadiť na lavičku na Kolonádovom moste v Piešťanoch.

28. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Edith Piaf - Smrť v ružovom

Príďte na divadelné predstavenie divadla Dobreta s piesňami o posledných dňoch života francúzskej šansonierky Edith Piaf, ktoré sa bude konať v utorok 2. mája 2017 o 19.00 h v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch. Hru Smrť v ružovom na motívy života a piesní E. Piaf napísal Ľubomír Feldek na podklade knihy od Edithinej nevlastnej sestry Simone Berteautovej.

27. 04. 2017 20:37  |  Kultúra / Divadlo
Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Novú kolekciu predstavila športová značka skutočne kreatívne. (archív Adidas)

V Elektrárni pózovali modelky aj športovkyne

Jedna z najznámejších športových značiek na svete spustila aj na Slovensku svoju aktuálnu kampaň #HereToCreate, ktorú pre miestny trh lokalizovala. Tvárami sa stali viaceré známe Slovenky, ktoré sa pred mesiacom nechali nafotiť pri športovaní v piešťanskej Elektrárni.

27. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodnopólistky Piešťan zdolali Topoľčany a Vrútky. (archív KVP)

Dve víťazstvá vodných pólistiek Kúpeľov v prvej lige žien

Tretie kolo prvej slovenskej ligy žien vo vodnom póle sa hralo v mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch. Súperkami piešťanského družstva KVP Kúpele boli postupne domáce Topoľčany, Vrútky a Bratislava.

27. 04. 2017 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Teplická ulica: Dieru v rozšírenej komunikácii vysekali a zalievajú asfaltom. (am)

Nové parkoviská, nové diery v asfalte

Ešte začiatkom minulého týždňa sa na Teplickej ulici v Piešťanoch obyvatelia dívali na čudné rozšírenie príjazdovej cesty a spojenie nového parkoviska so starým asfaltom, kde vznikali hlboké a niekoľko centimetrov široké diery. Stavebníci sa pustili do opravy, a tak pomaly pribúdajú nové farebné pásy asfaltu. Parkoviska na Ulici A. Hlinku sa to však netýka.

27. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Slovensku prekročilo stanovené rýchlosti takmer 1100 vodičov. (Ilustr. foto :VD)

V Piešťanoch namerali 12 prekročení rýchlosti

Napriek tomu, že polícia vopred zverejnila presné miesta a ulice, na ktorých budú jej príslušníci na celom Slovensku merať rýchlosť, výsledky sú podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Baloghovej neuveriteľné. Počas rýchlostného 24-hodinového maratónu odhalili muži zákona 45 vodičov, ktorí prekročili stanovenú rýchlosť. Našťastie, nikto neprišiel o život. Merali aj v Piešťanoch na Hollého ulici. Tu nachytali dvanástich príliš sa ponáhľajúcich šoférov.

27. 04. 2017 12:00  |  Krimi / Doprava
Svätú omšu si vypočulo približne 250 ľudí. (archív OZ Katarínka)

Bielonedeľnú púť na Katarínku prešlo asi sto ľudí

V nedeľu 23. apríla v dopoludňajších hodinách putovalo počas Bielonedeľnej púte na Katarínku viac ako sto ľudí. Celá akcia sa začala na železničnej stanici v obci Buková. V ruinách kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutočnila svätá omša, na ktorej sa zúčastnilo okolo 250 návštevníkov.

27. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (archív MKK)

Pobedimčania obsadili bronzovú priečku

V prvej kolkárskej lige mužov mal v práve skončenej sezóne náš región dvoch zástupcov. Lepšie si počínali hráči KK Pobedim, ktorí obsadili celkové tretie miesto, kým rezerva MKK Piešťany skončila až deviata. Pobedimčania mali vo svojich radoch aj najlepšieho hráča súťaže. Bol ním Jozef Miklovič, ktorý dosiahol v 21 odohraných zápasoch priemer 569 zvalených kolkov.

27. 04. 2017 10:30  |  Šport / Kolky
V sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky
podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. (vd)

Podporia prebudovanie železničnej trate na cyklotrasu

Už v sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. Získať do vlastníctva nevyužívanú železničnú trať a prebudovať ju na cyklotrasu je cieľom združenia obcí Zelená cesta. Založili ho mestá Piešťany, Vrbové a obce Trebatice a Krakovany, ktorými trať prechádza. Samosprávy plánujú peniaze na cyklotrasu získať z európskych fondov prostredníctvom programu na bezpečnú a ekologickú dopravu v regiónoch.

27. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V dôsledku silného nárazového vetra spadla časť stromu na osobný automobil. (KR HaZZ)

Silný vietor: Strom na banke zavalil zaparkované auto

Piešťanskí hasiči mali uplynulý týždeň v znamení pílenia stromov. Na Banke jeden spadol dokonca na osobné auto.

27. 04. 2017 09:00  |  Krimi / Doprava
Kladenie podkladového vyrovnávacieho asfaltu z piatka 21. apríla. (vd)

Po Ulici A. Hlinku sa už preháňajú autá

Rekonštrukcia Ulice A. Hlinku v Piešťanoch za viac ako 200-tisíc eur sa blíži do finále. Minulý týždeň sa už po vyfrézovanej a očistenej podkladovej vrstve postupne raz v jednom, raz v druhom jazdnom pruhu pohybovali ťažké mechanizmy, ktoré kládli nový asfalt. Jeden pruh je už kompletne dokončený, aj po druhom zatiaľ nedokončenom sa v pondelok 24. apríla už preháňali automobily.

27. 04. 2017 08:20  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (th)

Začal sa tenisový Slovakia Cup

Zápasmi kvalifikácie sa v nedeľu 23. apríla začal na dvorcoch TK Kúpele Piešťany 39. ročník tenisového Slovakia Cup-u hráčov do 18 rokov. O prvenstvo budú bojovať tenisti z 30 štátov. Popri väčšine európskych krajín uvidia diváci na piešťanských dvorcoch aj hráčov z Nového Zélandu, USA, Venezuely a Kazachstanu. V hlavnej súťaži bude štartovať 48 juniorov a 48 junioriek, rovnaký je aj počet účastníkov kvalifikácie.

26. 04. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Tabule označujúce začiatok a koniec obce Trebatice sú posunuté približne o 500 metrov. (am)

Vodiči, pozor na zmeny!

Cesta medzi mestami Piešťany a Vrbové je opäť trochu iná. Kým v poslednom čase sa zmenili jazdné podmienky z dôvodu presunov tabúľ označujúcich začiatok a koniec obce Krakovany, tentoraz sa o novinky postarali ich susedia, Trebatičania.

26. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Z návesu sa uvoľnilo asi 300 kusov propán-butánových fliaš a došlo k poškodeniu cestného zvodidla a oplotenia diaľnice. 
 (KR PZ)

Diaľnicu pri Piešťanoch zablokoval prevrátený náves

Diaľniční policajti zasahovali dnes, v skorých ranných hodinách pri dopravnej nehode na diaľnici D1. Vodič zo Žiliny išiel s kamiónom na Bratislavu, keď v km 86,00 (pri Piešťanoch) dostal pravdepodobne mikrospánok s nákladným autom prešiel najskôr do ľavého jazdného pruhu, potom späťdo pravého až na krajnicu, kde došlo k prevráteniu časti nákladu. Z návesu sa uvoľnilo asi 300 kusov propán-butánových fliaš a došlo k poškodeniu cestného zvodidla a oplotenia diaľnice.

26. 04. 2017 14:11  |  Krimi / Doprava
(osobnostmestapiestany.sk)

Galavečer Osobnosť mesta Piešťany už onedlho!

Oceňovanie osobností nášho mesta je veľmi dôležité hlavne preto, aby sme úspešných ľudí motivovali do ďalšej činnosti. I také je motto odovzdávania cien primátora, ktoré sa pod názvom Osobnosť mesta Piešťany uskutoční v sobotu 6. mája o 19.00 h v Dome umenia.

26. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Majstrami Európy do 18 rokov, Konferencia 2, sa stali ragbisti Švajčiarska. (slovakrugby.sk)

Európsky šampionát v ragby vyhrali Švajčiari

Počas uplynulého týždňa sa v Piešťanoch konali majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov, Konferencia 2, v ragby za účasti ôsmich tímov vrátane Slovenska. Mladí Slováci obsadili napokon konečné šieste miesto, keď v zápase o umiestnenie podľahli Izraelu 0:45.

26. 04. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Študenti záhradníckej školy stavali jednoduché stavby z vŕbového prútia. (am)

Deň Zeme tento rok podporoval jeden zo živlov - vietor

Každoročnú oslavu sviatku Deň Zeme si ani tento rok nenechalo ujsť vedenie a študenti zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Vo štvrtok 20. apríla si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých stanovíšť, v ktorých ukázali, čo naša planéta ponúka, potrebuje a možno v prípade separácie odpadu i stráda.

26. 04. 2017 11:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ovocinári vďaka opatreniam úrodu pred mrazmi zachránili. (archív Plantexu)

Ovocinári vo Veselom si chránili úrodu pálením tisícok sviec

Ovocinári z Plantexu vo Veselom pálením tisícok parafínových sviec si chránili v noci zo štvrtka na piatok úrodu jabĺk, broskýň, marhúľ a sliviek pred mrazom. Aktívnymi opatreniami sa im podarilo teplotu v sadoch na ploche približne 125 hektárov udržať nad bodom mrazu. V pohotovosti mali aj vrtuľník, ten však napokon nevzlietol.

26. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Tomáš Gajlík (V. Hank)

Trio Gajlík-Csino-Vohlárik

Pozývame Vás na koncert Gajlík-Csino-Vohlárik, ktorý sa uskutoční 28. apríla o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery. Predstavia sa Vám vynikajúci slovenskí muzikanti Tomáš Gajlík, Richard Csino a Gabriel Vohlárik, ktorých pravidelní návštevnici koncertov u nás dobre poznajú.

26. 04. 2017 10:58  |  Kultúra / Hudba
V križovatke pri kolonáde šlo o vyspádovanie cesty a chodníka. (Supa)

Po daždi už bude voda odtekať

Minulý týždeň si obyvatelia Piešťan všimli pracovníkov na Winterovej ulici v križovatke s Beethovenovou. V prvom momente nebolo jasné, či ide o sprehľadnenie križovatky po nedávnej nehode motocyklistu, alebo úplne iný druh prác, preto sme po podnete od občanov oslovili piešťanskú radnicu.

26. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pamätnú tabuľu rabína postriekali fašistickými symbolmi. (Jozef Vojčiniak)

Prejavy neonacizmu a rasizmu v Piešťanoch

Len prednedávnom odhalili v Piešťanoch pamätnú dosku významnému rabínovi z obdobia druhej svetovej vojny, Jisacharovi Šlomovi Teichtalovi, a minulý týždeň v noci zo štvrtka na piatok sa stala terčom útoku neonacistov. Hákový kríž a symboliku pohrobkov nemeckého fašizmu v podobe písmen WP (White Pride) na pamätnú dosku v parčíku za Gymnáziom Pierra de Coubertina nastriekal zatiaľ neznámy autor. Pátra po ňom Národná kriminálna agentúra (NAKA). Páchateľovi v prípade zadržania a dokázania viny hrozí za skutok extrémizmu väzenie až do troch rokov.

26. 04. 2017 08:50  |  Krimi / Na hrane zákona
Kvarteto hercov poteší divákov v Dome umenia už o dva týždne. (archív Fluent)

Skvelá komédia o živote už čoskoro v Piešťanoch

Do piešťanského Domu umenia opäť zavítajú špičkoví slovenskí herci. V stredu 10. mája o 19.00 h sa na doskách, ktoré znamenajú svet, predstavia divákom v komédii Chlieb s maslom Martin Mňahončák, Branislav Deák, Juraj Loj, pričom sprevádzať ich bude dámska kolegyňa Dominika Žiaranová.

25. 04. 2017 21:42  |  Kultúra / Divadlo
(fb MFK Vrbové)

Najtesnejšia prehra MFK v Trenč. Tepliciach

Futbalisti MFK Vrbové cestovali po týždňovej prestávke na zápas 24. kola štvrtej ligy do Trenčianskych Teplíc. Vrbovčania po dobrom výkone odišli s prázdnou, nakoľko o víťazstve domácich rozhodol len jediný gól.

25. 04. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk/)

Futbalisti PFK pokorili v nedeľu gólovú stovku

V zápase 20. kola ôsmej ligy vyhrali futbalisti PFK Piešťany doma nad Družstevníkom Šterusy hladko 4:0 a sedem kôl pred koncom jasne vedú tabuľku bez straty bodu a so 14-bodovým náskokom pred Sokolovcami. Tretí gól Piešťancov, ktorý v nedeľu dal Marek Staško, bol zároveň stým streleným gólom PFK v tohtoročnej súťaži.

25. 04. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Čajky sa v piatok rozlúčili s fanúšikmi autogramiádou.  (L. Duračka)

Strieborný hetrik piešťanských basketbalistiek

Opäť „iba“ strieborné medaily. Piešťanské Čajky po tretí raz po sebe ostali tesne pod vrcholom ženskej basketbalovej extraligy, keď znova nestačili na dnes už štrnásťnásobné majsterky Good Angels Košice. Treba však podotknúť, že napriek enormnej snahe Piešťaniek je titul v správnych rukách.

25. 04. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Alexandra Mathiasová: Strach z budúcnosti

Minulý týždeň som zostala mimoriadne sklamaná, nešťastná a pohoršená, keď som sa dopočula o zneuctení židovského pomníka rabína Jisachara Šloma Teichtala. Smutné je, že ma to veľmi neprekvapilo, pretože potom, čo niekto dokáže na desiatky stromov nasprejovať hákové kríže, napísať na dom antižidovský nápis, potom, čo vlastne v parlamente sedia ľudia popierajúci holokaust, to muselo prísť. Najmä, ak majú fašisti v Piešťanoch takú silnú základňu, ba dokonca dvaja z nich si slušne žijú z daní Slovákov, pretože ich zastupujú v pozícii poslancov národnej rady.

25. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Slávnostné prestrihnutie pásky aj za prítomnosti kňaza. (Jozef Vojčiniak)

Nové Obchodné centrum DOMOSS je už otvorené

Piešťanská obchodná spoločnosť DOMOSS sa dočkala svojho prvého veľkého nákupného centra. A kde by to malo byť inde, ak nie v kúpeľnom meste, kde táto spoločnosť pred dvadsiatimi piatimi rokmi začínala podnikať. Z malého domčeka sa tak po štvrťstoročí spoločnosť prehupla do veľkého nákupného centra s rozlohou takmer 1600 metrov štvorcových. Slávnostné prestrihnutie pásky obchodného centra na Bratislavskej ceste sa uskutočnilo vo štvrtok 20. apríla a prví zákazníci do novučičkých priestorov zavítali hneď na druhý deň ráno.

25. 04. 2017 12:04  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Štvorgólový trebatický strelec Ondrej Macháč (vpravo).  (Ilustr. foto: M. Ledecký)

Víťazstvo Trebatíc nad Šaštínom-Strážami režíroval štvorgólový Macháč

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu ďalším jarným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Výhru Trebatíc nad Šaštínom-Strážami zariadil štyrmi gólmi Macháč, Veľké Kostoľany zvládli regionálny šláger s Drahovcami, Chtelnica zdolala Veselé 6:2 a Kočín-Lančár porazil Merašice 7:3.

25. 04. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Do nadstavby šatní mestskej polície sa dá vojsť len po rebríku. (Jozef Vojčiniak)

Radnica odoberala elektrinu načierno, dostala pokutu!

Rekonštrukcia šatní piešťanskej mestskej polície na Teplickej ulici má svoju dohru aj vo forme pokuty od západoslovenskej energetickej spoločnosti. Tú energetici radnici vyrubili za to, že tento objekt bol po ukončení jeho rekonštrukcie minulý rok do ich rozvodovej siete pripojený načierno.

25. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ovocinári vďaka opatreniam úrodu pred mrazmi zachránili. (archív Plantexu)

V Piešťanskom týždni 16/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

25. 04. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo

Dino opäť na doskách Domu umenia

Obľúbený divadelný súbor pochádzajúci z Hornej Stredy, dnes už patriaci pod Dom umenia Piešťany, opäť zavíta na Nábrežie I. Krasku s jedným zo svojich úspešných predstavení. Herci z Divadla Dina sa v piatok 28. apríla o 19.00 h predstavia s príbehom o troch smutných sestrách a jednom veselom mužovi s názvom Vadí nevadí.

24. 04. 2017 22:21  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (vd)

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Aj v tomto roku sa uskutoční v Nitrianskej Blatnici púť na sviatok sv. Juraja. Je naplánovaná na nedeľu 30. apríla a koná sa pod záštitou ministra kultúry SR.

24. 04. 2017 08:21  |  Región / Aktuálne
Kristína Hulváková pravidelne ošetruje i Jolanu Kováčovú zo Šterús. (vd)

Po okolitých obciach i v Piešťanoch ošetruje trinásť chorých

Má dvadsaťšesť rokov, volá sa Kristína Hulváková. Od skončenia štúdia ošetrovateľstva na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave v roku 2013 začala pracovať ako sestra domácej starostlivosti v Bratislave, od leta 2016 pôsobí v Piešťanoch. Jej pacienti sa na ňu usmievajú, ba aj tí, ktorým sa veľmi nechce rozcvičovať polámané ruky, nohy, len čo ju zazrú, začnú cvičiť ako odušu. Kristína má v sebe to, čomu sa hovorí – prirodzená sila osobnosti – profesionálne ľudskej bytosti. Tu je jej rozprávanie o sebe i o pacientoch:

23. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Sestra roka Marta Kráľovičová ošetruje aj pacientku Vieru Peťkovskú z Piešťan. (Viera Dusíková)

Sestru roka nezaskočí nič, prešla ohňom aj vodou ošetrovateľstva

Máte chorého príbuzného a neviete, čo s ním, keď vám ho dovezú v žalostnom stave z nemocnice rovno domov? Zariadenia sociálnych služieb a domovy dôchodcov sú plné a vaša hlava je plná starostí. Zoberiete si dovolenku, nejako to chvíľu zvládate, ale čo potom? Ako si zadeliť služby? A ako zabezpečiť napríklad podávanie infúzií či výmenu permanentných katétrov v domácom prostredí? Potrebujete opatrovateľky i ošetrovateľky. Kde a na koho sa obrátiť s dôverou? Odbornú ošetrovateľskú prácu robí už niekoľko rokov po celom piešťanskom regióne skúsená zdravotná sestra Marta Kráľovičová z Veľkého Orvišťa. Hrdí sa titulom Sestra roka.

23. 04. 2017 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 10. apríla o 20.15 h sa narodila Júlii a Petrovi Tomečkovcom zo Sobotišťa dcéra Dominika (3230 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohli na svet MUDr. Richard Dojčan a MUDr. Ladislav Gleso. Doma si sestričku privítal dvojročný brat Samuel.

23. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Ilustr. foto (am)

„Bezbúdovci“ z piešťanského útulku hľadajú domov

22. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deti so záujmom počúvali rozprávanie slovenských spisovateľov. (Viera Dusíková)

Festival Dni detskej knihy zažilo takmer šesťtisíc školákov

Piešťanské i regionálne školy, škôlky, kultúrne aj spoločenské stánky hostili v uplynulom týždni slovenskú spisovateľskú aj ilustrátorskú elitu. Na 34. ročníku festivalu kníh pre deti a mládež s názvom Dni detskej knihy sa počas troch festivalových dní od 10. do 12. apríla vystriedali na besedách, výstavách, vernisážach či workshopoch dvadsiati spisovatelia, trinásti ilustrátori, zástupcovia vydavateľstiev, slovenských knižníc, ale aj množstvo moderátorov, hercov i hudobných hostí.

22. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Kniha
Tvorivé dielne pomáhajú núdznym cítiť sa užitočne. (am)

Ľuďom v núdzi chýbajú topánky i ponožky

Jarné obdobie láka obyvateľov vypratávať skrine a triediť, či dokonca vyhadzovať nepotrebné oblečenie. Do ľahších zvrškov sa však potrebujú obliecť ľudia v núdzi, ktorým práve takéto, pre kohosi už prebytočné zvršky výrazne uľahčia život. Viete však, ktoré veci skutočne zužitkujú? Blúzky či saká to nie sú.

22. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V materskej škole po energetickej prestavbe ušetria takmer 70 percent energie. (vd)

Krakovany získali 320-tisíc na energoúpravu škôlky

Už koncom tohto roka by mali v Krakovanoch nielen zatepliť, ale aj vykonať rôzne energetické úpravy v miestnej materskej škole. Ministerstvo im na projekt s názvom Zníženie energetickej náročnosti materskej školy prikleplo sumu viac ako 320-tisíc eur. Krakovanci ušetria. Koľko? Na to sme sa spýtali starostu obce Františka Klinovského.

21. 04. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Slovenskí reprezentanti narazia na Francúzsko, Lotyšsko a Bosnu a Hercegovinu. (archív SBA)

Piešťany privítajú v lete budúce hviezdy

Bratislava a Piešťany presne o 107 dní privítajú súčasnú európsku špičku v basketbale chlapcov do 18 rokov. Šestnásť najlepších výberov zo „starého kontinentu“ vrátane hostiteľského zabojuje o medaily od 29. júla do 6. augusta. Pre všetkých slovenských fanúšikov to bude skvelá šanca na vlastné oči vidieť budúce hviezdy svetových paluboviek.

21. 04. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal

Inzercia Piešťanský týždeň 15/2017

21. 04. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Nová technika na kosenie bude slúžiť aj vodohospodárom v Piešťanoch. (SVP)

Vodohospodárom pribudlo desať nových traktorov

týždeň dostávali nové traktory. Celkovo bolo do štyroch odštepných závodov umiestených 32 kusov novej techniky, do Piešťan ich v stredu 13. apríla pribudlo desať.

21. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (FB MHK)

V druhom kole nadstavby vydretá remíza hádzanárov

Nadstavbová časť prvej hádzanárskej ligy pokračovala druhým kolom. Líder súťaže, MHK Piešťany, v ňom hostil druhú Stupavu. Pred zápasom s Tatranom mali Piešťanci trojbodový náskok a v prípade víťazstva by urobili veľký krok k celkovému prvenstvu. Dramatické stretnutie sa však napokon skončilo remízou 24:24.

21. 04. 2017 13:00  |  Šport / Hádzaná
S dezertom je piplačka, no oplatí sa ju absolvovať. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

21. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Do okresného kola súťaže Hollého pamätník sa zapojili žiaci z 21 škôl. (CVČ Ahoj)

O prvenstvo v recitačnej súťaži súperili v Ahoji

Piešťanské Centrum voľného času (CVČ) Ahoj žilo kultúrou. V utorok 11. a v stredu 12. apríla sa tam totiž uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Sedemdesiatka detí predviedla interpretačné schopnosti a utvrdzovala lásku k materinskému jazyku.

21. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž  (jv)

Na pamätnú tabuľu rabína niekto nasprejoval hákový kríž

Na pamätnú tabuľu, ktorá je v párčíku pri Gymnáziu Pierra de Coubertina vyhotovená na počesť rabína Jisachara Šlomo Teichtala, niekto v noci nastriekal hákový kríž a písmená WP. Polícia sa prípadom začala zaoberať v piatok skoro ráno a situáciu bude riešiť špeciálny útvar polície pre boj proti extrémizmu.

21. 04. 2017 10:39  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (archív MKK)

Nováčik z Rakovíc piaty, Piešťany siedme

Zápasmi posledného 22. kola dohrali svoju súťaž extraligoví kolkári. Jej suverénnym víťazom sa stalo rezervné družstvo Podbrezovej. To však do nadnárodnej spoločnej Česko–slovenskej ligy postúpiť nemôže, pretože v nej hrá áčko. Okres Piešťany reprezentovali v súťaži mužstvá: TJ Rakovice skončili na piatom a MKK Piešťany na siedmom mieste.

21. 04. 2017 10:00  |  Šport / Kolky
Pred Irmou je originálne floristické dielo - zakvitnutý prútený veniec. (Supa)

Ozdoba kúpeľov - jarný veniec pred Irmou

Príchod jari i veľkonočných sviatkov bolo v Piešťanoch cítiť nielen vďaka rozkvitnutým magnóliám, v lupeňoch závratne voňajúcich sakúr či čerešieň a višieň, ale i v dominantnom floristickom diele - obrovskom kvetmi posiatom prútenom venci umiestnenom vo fontáne pred Irmou.

21. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Columbia)

Hudobný tip: Weather Report - Sweetnighter

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

21. 04. 2017 08:18  |  Kultúra / Hudba
Články 201 - 250 z 22813
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa