Všetky články

Zverenci trénera Radoslava Kolníka na Empiria Cupe medailu nezískali. (archív ŠHK 37)

Mladí havrani na domácom turnaji piati

V piešťanskej Easton aréne sa počas uplynulej soboty odohral turnaj štvrtých hokejových tried Empiria Cup 2017, ktorého sa zúčastnilo osem tímov. Hokejisti HK Havrani Piešťany pod vedením trénera Radoslava Kolníka obsadili piate miesto, keď v základnej skupine skončili na tretej priečke a v nadstavbovej skupine vyhrali obe stretnutia.

30. 03. 2017 11:00  |  Šport / Hokej

Staňte sa prispievateľom Piešťanského týždňa

Hľadáme tvorcu krížoviek. Informácie: 0918/882 990, wintermedia@wintermedia.sk

30. 03. 2017 10:55  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (archív MKK)

Mestská kolkárska liga má nového majstra

Záverečnými dvomi kolami dohrali na piešťanskej kolkárni 33. ročník mestskej Domoss kolkárskej ligy. Ako sme už minule avizovali, boj o titul bol tentoraz dramatický až do úplného konca. Napokon ho premiérovo získali hráči Domossu.

30. 03. 2017 10:35  |  Šport / Kolky
Turistická príručka s názvom Revue Piešťany. (reprofoto)

Iveta Babičová: Pri schvaľovaní rozpočtu ste nás podviedli!

Zbabrané vydanie mestského časopisu Revue Piešťany sa stalo predmetom rokovania minulotýždňovej mestskej rady. Jeden z jej členov sa vedenia radnice opýtal, či mesto pripravuje nové vydanie turistickej príručky so zneužitým názvom niekdajšieho reprezentatívneho časopisu kúpeľného mesta. Alebo len jeho dotlač, prípadne či neuvažuje o zmene názvu tejto príručky.

30. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Za obcou Krakovany vyletela Škoda Felicia do poľa a zhorela. (KR HaZZ)

Horelo na Bodone, v Drahovciach aj auto za Krakovanmi

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni pílili stromy za Havranom, hasili požiare trávy v Drahovciach aj na Bodone, uvoľňovali zaseknutých ľudí vo výťahu na železničnej stanici a objavili aj mŕtvu ženu v byte na Royovej ulici v Piešťanoch.

30. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
České herecké legendy predviedli v Dome umenia výbornú komédiu. (am)

Paulová a Zedníček rozosmiali Piešťancov

Toľko úprimného smiechu už v Piešťanoch dávno nebolo. V utorok 21. marca na pódiu Domu umenia uviedli české herecké legendy v slovenskej premiére nové predstavenie Pro tebe cokoliv. Komédia rozosmiala azda každého diváka vo veľkej sále.

29. 03. 2017 15:43  |  Kultúra / Divadlo
Peter Babka prezentuje v Galérii Fontána výber svojich fotografií. (vd)

P. Babka fotil herečky, žiačky, školníka aj Schöne Náciho

Autor aktuálnej výstavy fotografií v Galérii Fontána, Peter Babka, sa síce narodil v Bratislave, no s Piešťanmi ho spája viacero momentov. Tu povedal svojej manželke v evanjelickom kostole roku 1979 „áno“. V reštaurácii na Lodenici sa zabávali i jedli svadobnú polievku, sem chodieval za členmi fotoklubu a po rozdelení republiky pôsobil v našom meste ako lektor Pražskej fotografickej školy. Mala pobočku na Rázusovej ulici. Od utorka 21. marca P. Babka vystavuje vo Fontáne svoje fotografické skvosty - čiernobiele portréty aj farebné krajinky. Medzi top snímky radí prvomájovú fotku z Bratislavy s legendárnym, vtedy ešte živým Schöne Nácim. V rukách drží mávadlá.

29. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Turnaja neregistrovaných volejbalistov sa zúčastnilo šesť družstiev. (A. Martinková)

Volejbalový turnaj NEREGREK vyhrali Uletení

Nultý ročník volejbalového turnaja NEREGREK (neregistrovaní rekreanti) sa uskutočnil v sobotu 18. marca v športovej hale Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

29. 03. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (KR PZ)

Mladíka chytili s drogami v hodnote 2000 eur

Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave 25-ročného muža z Jaslovských Bohuníc.

29. 03. 2017 14:23  |  Krimi / Na hrane zákona
Malí imitátori slávnych hviezd sa do svojich úloh maximálne vžili. (am)

Playback show: Deti spievali, tancovali i rapovali

Trinásty ročník obľúbenej detskej súťaže Playback show opäť prilákal desiatky malých nebojácnych umelcov. V kine Fontána sa v stredu 22. marca rozpútala zábava s rôznorodou hudbou a tanečnými kreáciami.

29. 03. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Slovenská tenistka považuje ruskú hviezdu za arogantnú. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková sa obula do Šarapovovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdokumentovane nepatrí do fanklubu Rusky Marie Šarapovovej, pripomenula to počas aktuálneho turnaja v americkom Miami na Floride.

29. 03. 2017 13:04  |  Šport / Tenis
Ropuchy sa pre kopuláciu musia presunúť do vôd Striebornice. (am)

Pobozkali ste tento rok svoju ropuchu?

Každoročná migrácia žiab do vôd Striebornice je tu opäť. Dobrovoľníci postavili zábrany, aby ropuchy a ďalšie druhy obojživelníkov nehynuli pri presune pod kolesami áut. A keďže štvornohé tvory cez bariéry neprelezú, aktuálne dni sa nesú v znamení prenášania žiab do vodnej plochy.

29. 03. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Duet Dona Giovanniho (G. Strahleggera) a šarmantnej Zerliny (J. Bernathovej). (vd)

Prvý jarný koncert patril Mozartovi

Do Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany mierili v stredu 22. marca diváci, ktorí milujú operu. Štylizovaný prierez najkrajšími áriami a duetmi svetoznámeho diela Wolfganga Amadea Mozarta - Don Giovanni - im pripravili šiesti operní speváci a klavirista Peter Pažický.

29. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Víťazná fotka piešťanských amatérskych hokejistov Pink Panther. (archív pp)

Pink Panther víťazom amatérskej hokejovej ligy

Hokejisti Pink Panther sa stali víťazmi Amatérskej hokejovej ligy Nového Mesta nad Váhom. V divácky atraktívnej finálovej sérii kvalitne vyskladané piešťanské mužstvo zdolalo víťaza základnej časti Wild Flock 2:0 na zápasy. „Panteri“ tak po suverénnej jazde v play-off získali majstrovský pohár a zlaté medaily.

29. 03. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
P. Vermeš, konateľ bytového podniku. (Jozef Vojčiniak)

Komentár: Radničný úradník Vermeš podal trestné oznámenie!

Radničný úradník a tiež za pochybných okolností vymenovaný i konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, podal na mňa trestné oznámenie za údajné ohováranie jeho osoby. Vraj podstatu tohto činu som mal ako šéfredaktor Piešťanského týždňa naplniť vo chvíli, keď Piešťanský týždeň na svojej webovej stránke zverejnil video, ako osoba so zarastrovanou tvárou vynáša tisíce dokumentov z budovy bytového podniku, nakladá ich do svojho súkromného auta a telefonicky sa dohovára s komplicom Ivanom, že ich odvezie k sebe do Dubovian, lebo na radnici sa necíti s nimi bezpečne.

29. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Divadlo Hlavina (Lukáš Chovanec)

Radošinci v Dome umenia

Dom umenia Piešťany opäť navštívia radošinskí umelci. V piatok 31. marca o 19.00 h sa Divadlo Hlavina predstaví s predstavením Loď svet, čo je už ich sedemnásta inscenácia, ktorej autorom i režisérom je Stanislav Štepka.

29. 03. 2017 07:49  |  Kultúra / Divadlo
Biela Škoda Fábia zrazila osemročného chlapca (KR PZ)

Prašník: Auto zrazilo osemročného chlapca

Polícia zaevidovala v Trnavskom kraji od nedele tri dopravné nehody s účasťou dvoch chodcov a jednej cyklistky. V jednom prípade bolo účastníkom nehody maloleté dieťa, pri druhej nehode asistoval aj alkohol.

28. 03. 2017 15:51  |  Krimi / Doprava
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk/)

Piešťanskí futbalisti uspeli v Pastuchove

Futbalisti PFK Piešťany si pripísali ďalšie víťazstvo, keď v nedeľu zdolali 4:1 Pastuchov na jeho ihrisku. Základ úspechu položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0.

28. 03. 2017 15:47  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (Miroslav Ledecký)

Vrbovčania dvakrát viedli, z Hlohovca vezú len bod

Futbalisti MFK Vrbové po dvoch víťazstvách cestovali v 20. kole štvrtej ligy do Hlohovca.

28. 03. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Obyvatelia Čachtickej ulice nemali kam vynášať odpad. (odkazprestarostu.sk)

Vďaka iniciatíve občana pribudol kontajner

Aktivita obyvateľov vo verejných záležitostiach sa mnohým môže zdať zbytočná. Nie vždy to tak musí byť a skutočne sa stane, že vďaka občanom sa veci pohnú vpred. Rovnako to bolo i po interpelácii Piešťanca, keď prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu radnicu upozornil na nedostatočný počet kontajnerov pre obyvateľov Čachtickej ulice.

28. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Tomáš Horký: Futbalová jar s viacerými otáznikmi

Konečne si prídu na svoje aj milovníci regionálneho futbalu, pre ktorých je víkendovou kultúrou práve návšteva zápasu v niektorej z nižších súťaží. Začiatkom marca totiž odštartovali súťaže od štvrtej až po ôsmu ligu. S oneskorením začala počas uplynulého víkendu aj piata liga, ktorá patrí k tým kvalitnejším, no je veľkou škodou, že počet účastníkov je v nej menší, a preto odohrajú menej stretnutí.

28. 03. 2017 12:45  |  Piešťany / Editoriál
Skupina Fandango predviedla pútavú ohňovú šou. (am)

Svetlá na Kolonádovom moste na hodinu zhasli

Kolonádový most v Piešťanoch sa počas víkendu ponoril do tmy a rozžiarila ho ohňová šou. Ochrana životného prostredia a šetrenie energií je dôležitá oblasť. Pripomenuli nám to i študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, keď sa v sobotu 25. marca rozhodli zapojiť do celosvetového eko-podujatia Hodina Zeme vypnutím elektrického osvetlenia na jednu hodinu.

28. 03. 2017 11:53  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ak sa radnica nespamätá, takýto pohľad sa čoskoro stane minulosťou. (th)

Letisku hrozí okamžitý zánik, mesto sa nečinne prizerá

Piešťanská letisková spoločnosť zrejme nevydrží ani do mája. Trnavský samosprávny kraj jej chce poskytnúť ďalšiu nevyhnutnú finančnú pomoc, no piešťanská radnica ju svojimi počinmi čím ďalej, tým viac pokladá na lopatky. Podľa krokov, ktoré voči letisku primátor Miloš Tamajka najnovšie podniká, radnici ide viac o ušklbnutie si čo najväčšieho sústa pri jeho likvidácii ako o záchranu leteckej dopravy v kúpeľnom meste.

28. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trebatičania (v bordových dresoch) v prvom jarnom kole zvíťazili v Drahovciach 2:1.  (Miroslav Ledecký)

Víťazný štart Trebatíc i Veľkých Kostolian do jarnej časti piatej ligy

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu už v kompletnom zložení, keďže odštartovala aj jarná časť piatej ligy. Hneď na úvod si v regionálnych šlágroch poradili Trebatice s Drahovcami i Veľké Kostoľany s Krakovanmi. Zaujímavý zápas bol vidieť aj v Dubovanoch, kde vyhralo Šípkové vysoko 6:0, a rovnakým výsledkom Ostrov zdolal Prašník.

28. 03. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Bytový podnik od Vianoc riadi radničný úradník Pavol Vermeš. (Supa)

Hľadá sa riaditeľ bytového podniku!

Hľadá sa riaditeľ bytového podniku. Ale ak by ste dúfali, že na takýto krok, na ktorý piešťanskí poslanci vyzývajú primátora Miloša Tamajku už tri mesiace, zvolí radnica transparentný postup s prípadným jasne viditeľným oznamom na internetových stránkach, ktoré má mestský úrad k dispozícii, alebo oznamom v periodickej tlači, ste na veľkom omyle. Veď ako súčasný konateľ bytového podniku Pavol Vermeš minulé leto na mestskom zastupiteľstve verejne prezentoval, že zo slova transparentnosť sa mu zdvíha žalúdok, tak presne v tom duchu pri zverejnení tohto oznamu aj konal.

28. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V tomto paneláku sa odohrala poldruha hodiny trvajúca dráma. (am)

V Piešťanskom týždni 12/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

28. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo

Ponuka práce vo firme Plantex

Spoločnosť Plantex, s.r.o., Veselé hľadá pracovníkov na nasledujúce pozície:

27. 03. 2017 16:52  |  Región / Aktuálne
Zápisu sa netreba obávať, uskutočňuje sa formou hry a príjemnej konverzácie. (am)

Blíži sa zápis prvákov do základných škôl v Piešťanoch

Zápisy do prvých ročníkov základných škôl v Piešťanoch sa nezadržateľne blížia. Už koncom apríla rodičia privedú po prvý raz svoje približne šesťročné ratolesti do školských tried, aby zistili, či sa od septembra z ich škôlkarov napokon stanú školáci. Na čo sa majú rodičia spolu s deťmi pripraviť?

27. 03. 2017 09:40  |  Mladí dnes / Školstvo
Ilustr. foto (www.vsmu.sk)

Zahrajú melódie Paganiniho i Dvořáka

V Dome umenia Piešťany sa predvedie Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení Bratislava. V utorok 28. marca o 19.00 h odznejú známe melódie Paganiniho, Dvořáka a Straussa. Husľovým sólistom večera bude Tibor Bertók.

27. 03. 2017 08:27  |  Kultúra / Hudba
Čajky vyhrali nad MBK Ružomberok  48:39. (L. Duračka)

Čajky zabrali v kľúčových momentoch a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

Piešťanské Čajky vstúpili do semifinálovej série s MBK Ružomberok víťazstvom. V úvodnom stretnutí v Diplomat aréne si Čajky v nie príliš produktívnom stretnutí s Liptáčkami poradili v pomere 48:39 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Tá bude pokračovať druhým duelom v stredu o 17:00 hod v Ružomberku.

26. 03. 2017 09:46  |  Šport / Basketbal
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 14. marca o 7.45 h sa Daniele a Tomášovi Rentmeisterovcom z Ardanoviec narodila prvá dcéra Nina (4140 g, 54 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohli na svet MUDr. Katarína Skálová a MUDr. Richard Dojčan.

26. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Antiparazitný obojok musí mať pes na krku stále, tabletu stačí dať raz za kvartál. (pixabay.com)

Psičkári pozor, kliešte a blchy už úradujú!

Už mesiac si psičkári a majitelia iných voľne žijúcich zvierat všímajú, že zima ustúpila a prebúdzať sa začínajú parazity. Čo je pre psy a mačky proti kliešťom či blchám skutočne účinné, nám prezradila veterinárka Ivana Vatolíková z Veterinárnej kliniky Piešťany.

25. 03. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Roman Ondrejka s uskladnenými historickými počítačmi IBM. (archív R. Ondrejku)

Piešťanec R. Ondrejka zbiera počítače amerického giganta IBM

Piešťanec Roman Ondrejka (33) má unikátnu zbierku osobných počítačov. K tomu prvému - IBM PC XT, vďaka ktorému prenikal ešte pred dvadsiatimi rokmi do sveta výpočtovej techniky - zhromaždil za pomerne krátky čas ďalšie typy. Vždy vyššej kategórie. A tak dnes už luxusnú zbierku stolových počítačov každoročne ako správca výpočtovej techniky a administrátor na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch vystavuje počas Dňa otvorených dverí. Jeho legendy, ukryté v plechových skrinkách, tvoria historický archív zberateľa. Informačné technológie totiž napredujú takým rýchlym tempom, že o pár rokov bude mať tento renovátor a zberateľ starých počítačov vo svojej zbierke doslova a do písmena „počítačové“ zlato.

25. 03. 2017 07:00  |  Galéria / Rozhovory
Nakupujúci obnovili detské šatníky najmä na nadchádzajúcu jar a leto. (am)

Mamičky opäť burzovali

Burza detského ošatenia a ďalších potrieb súvisiacich s materstvom a výchovou ratolestí opäť prilákala do Piešťanského pivovaru desiatky rodičov, a to i napriek nepriaznivému počasiu. V sobotu 18. marca sa objekt zaplnil dupačkami, šatkami i malými topánočkami.

24. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pavol Domin je po troch kolách
v extralige z jednotlivcov druhý. (Štefan Gregorička)

Mariášisti uspeli na Zemplíne

Kartári z Dolného Lopašova, dres ktorého obliekajú hráči z celého piešťanského regiónu, si udržali vedúcu priečku v mariášovej extralige aj po treťom turnaji v Michalovciach. Na Zemplíne síce obsadili v družstvách štvrtú priečku, no naďalej vedú priebežnú extraligovú tabuľku. Z jednotlivcov sa v konkurencii rekordných 363 mariášistov z 20 klubov dostali do prvej päťdesiatky až piati hráči nášho klubu.

24. 03. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Inzercia Piešťanský týždeň 11/2017

24. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali na turnaji v meste Chemnitz všetky zápasy. (archív KVP)

Piešťanské pólistky obhájili zlato na kvalitnom turnaji v Nemecku

V nemeckom meste Chemnitz sa počas víkendu 10. až 12. marca uskutočnil druhý ročník kvalitne obsadeného turnaja dievčat Delfina Deutschland Cup 2017 vo vodnom póle. Podujatie určené pre hráčky narodené v roku 2002 a mladšie prilákalo niekoľko tímov z Nemecka, Českej republiky a zúčastnil sa ho aj KVP Kúpele Piešťany. Mladé hráčky z Piešťan cestovali do Nemecka v neľahkej pozícii obhajcu prvenstva z vlaňajška, no nakoľko sa tento rok podujatia zúčastnilo až sedem tímov, obhajoba sa javila ako veľmi náročná úloha. Piešťanské športovkyne podali vynikajúce výkony a opäť získali titul.

24. 03. 2017 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Steny, ale aj obloky či dvere chaty boli posiate lienkami ázijskými. (internet)

Invázia ázijských lienok na Výtokoch

V katastri obce Moravany nad Váhom, na Výtokoch, sa ešte v minulom roku na jeseň objavili obrovské množstvá lienok ázijských. V snahe prezimovať sa invazívne tlačili do obydlí. Lienkami boli doslova posiate obloky chát, dvere aj fasády. Postihnuté vraj boli najmä chaty nachádzajúce sa v kotline.

24. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Príprava dobrého steaku je veľká veda. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

24. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Mať tisícku v hrubom za mesiac práce je snom drvivej väčšiny ľudí. (ilustr. foto: am)

Priemerný plat Piešťancov je takmer tisíc eur

Štatistický úrad Slovenskej republiky vydal správu o priemerných mzdách v Trnavskom kraji. Pri tvorbe štatistiky bral do úvahy všetky organizácie a podniky s výnimkou podnikateľských subjektov do 19 zamestnancov a súkromných podnikateľov nezapísaných v obchodnom registri. Za rok 2016 priemerná mesačná mzda zamestnanca v prepočte na fyzické osoby dosiahla hodnotu 968 eur. Medziročne vzrástla o šesť percent, teda o 54 eur.

24. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Starosta Očkova za zriadenie čiernej skládky podal trestné oznámenie. (Jozef Vojčiniak)

Čelné sklo s poznávacou značkou usvedčí autora čiernej skládky

S ústupom snehu a príchodom jari sa nielen jarné kvety objavujú v okolí miest a obcí, ale aj neporiadok a čierne skládky. Napriek tomu, že v každom meste i vo viacerých obciach sú zberné dvory, kde sa dá akýkoľvek odpad v podstate za symbolickú sumu odovzdať, tých, čo svoj neporiadok radšej vyvážajú na čierne skládky do prírody, stále neubúda. Rovnako je to na poľnej ceste ústiacej na hlavnú cestu z Podolia do Krakovian, neďaleko Očkovskej mohyly.

24. 03. 2017 10:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Róbertovi Reškovi odvolanie nepomohlo, krajský súd mu trest potvrdil. (Jozef Vojčiniak)

Krajský súd potvrdil 19-ročný trest pre vraha z Vrbového

Devätnásť rokov za mrežami za vraždu Mareka Kalužu Róbertovi Reškovi krajský súd potvrdil. Senát nepresvedčili ani jeho výhovorky, v ktorých vinu za smrť M. Kalužu hádzal na svojho maloletého syna. Reško spolu so synom v septembri roku 2015 vo Vrbovom na smrť umlátil mladíka potom, ako sa zastal svojho kamaráta. Predseda senátu vo svojom zdôvodnení zamietnutia odvolania tiež opísal, že Reško kade chodil, tade vyvolával konflikty a bitky.

24. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Začala rekonštrukcia Ulice A. Hlinku  (vd)

Pozriete sa: Začala rekonštrukcia Ulice A. Hlinku

Najsledovanejšou udalosťou v Piešťanoch sa vo štvrtok 23. marca popoludní stal začiatok frézovania asfaltu na križovatke ulíc A. Hlinku, Staničná, Dopravná. Začala sa rekonštrukcia dvojprúdovej tepny mesta, Ulice A. Hlinku, ktorá vedie od železničnej stanici ku Kocke a ďalej k Prioru. Ľudia, čo vychádzali z vlaku, ale aj taxikári i škôlkari s rodičmi obdivovali veľké cestné mechanizmy, ktoré najskôr frézovali asfalt a hneď potom zvyšky z cesty zametalo ďalšie vozidlo. Hoci dopravu riadil pracovník stavebnej firmy, treba jazdiť opatrne! Pozrite sa, ako to tam vyzeralo.

23. 03. 2017 19:33  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (FB MHK Piešťany)

Hádzanári Piešťan víťazmi základnej časti prvej ligy

V 14. kole prvej hádzanárskej ligy privítal MHK Piešťany súpera z Martina, ktorý bojuje o druhú priečku. Piešťanci v stretnutí potvrdili pozíciu lídra tabuľky a po víťazstve 38:36 si zaistili, že základnú časť zakončia na prvom mieste.

23. 03. 2017 15:51  |  Šport / Hádzaná
Ilustr. foto (wikimedia.com)

Okresné derby sa skončilo remízou

Záverečným 11. kolom dohrali svoju súťaž šachisti v štvrtej lige. Piešťanský okres v nej mal štyroch zástupcov a všetci bodovali. Najvyšším rozdielom vyhral Kamenár Chtelnica, ktorý zdolal ŠK Štefanov 4:1. ZŠK Vrbové „A“ zvíťazil nad ŠK Holíč „B“ 3:2 a v okresnom derby remizovali Kúpele Piešťany „B“ so ZŠK Vrbové „B“ 2,5:2,5.

23. 03. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Najúspešnejšie deti si zo súťaže odniesli odmeny a diplomy. (am)

Centrum Ahoj sa zmenilo na Východnú

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch pre deti opäť a už tradične zorganizovalo zaujímavú súťaž. Putovanie za ľudovou piesňou prilákalo tentoraz takmer 30 detí, a tak sa v stredu 15. marca z budovy na Teplickej ulici rinuli tóny folklórnej muziky v rámci dopoludňajšieho speváckeho maratónu.

23. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Záverečná scéna opery W.A.Mozarta Idomeneo. (Marty Sohl/Metropolitan Opera)

Kráľ Idomeneo v Dome umenia

Krutú hru osudu uvidia milovníci kultúry na plátne piešťanského Domu umenia v rámci priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku. V sobotu 25. marca sa o 17.55 h sa diváci dozvedia, že sľub kráľa Idomenea bohovi Neptúnovi za záchranu svojho života môže viesť k obetovaniu života vlastného syna.

23. 03. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba
Vystavené modely a návrhy obdivovali najmä muži. (am)

Piešťany sú liaheň zaujímavých ľudí v oblasti motorizmu

Dom umenia Piešťany hostí výnimočnú výstavu. V sobotu 18. marca slávnostnou vernisážou uviedli vôbec prvý obdobný projekt s názvom Autolinea Czechoslovakia 1949-1989, a teda výstavu zameranú na motoristický dizajn v bývalom režime. Tým sa návštevníkom naskytol pohľad na skice a modely áut, ktoré sa nikdy nedostali do sériovej výroby.

23. 03. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Nový okrsok mestskej polície sa nachádza v budove Základnej školy F. E. Scherera. (am)

Na Trajane pribudne nový policajný okrsok

K hlavnej budove na Teplickej ulici pribudnú piešťanským mestským policajtom nové priestory. V budove Základnej školy F. E. Scherera budú mať od 1. apríla muži zákona kancelárske priestory a hlavným revírom dvojice policajtov sa stane sídlisko Adam Trajan a okolie.

23. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Výroky známych hercov študentov niekoľkokrát poriadne rozosmiali. (am)

Študenti si počas maturít vychutnávali kultúru

Kým si ich spolužiaci namáhali mozgy pri písomných maturitách zo slovenčiny, študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch si vychutnávali divadelné predstavenie. V utorok 14. marca im svoje umenie prišla predviesť trojica známych hercov Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Rasťo Piško.

23. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Divadlo
Články 201 - 250 z 22593
Lekáreň Regia

Anketa