Všetky články

Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov (am)

Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov

Tradície našich predkov opäť ožili. Folklórny súbor Žito sa v sobotu 18. februára vydal na pôchodzku mestom Piešťany za veselého spevu fašiangových piesní. Folkloristom sa do ulíc podarilo vylákať desiatky obyvateľov, pripomenúť im fašiangy starých mám a otcov, popýtať čo-to na zahryznutie, vyčarovať dobrú náladu a tiež ľudí zabaviť.

26. 02. 2017 13:56  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme! (Srdečne blahoželáme!)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 6. februára o 22. 53 h sa Dominike a Jonášovi Melnarovcom z Drahoviec narodila v piešťanskej pôrodnici prvá dcéra Alica (50 cm, 2920 g).

26. 02. 2017 08:36  |  Región / Narodili sa
Piešťanský paracyklista Jozef Metelka je žiadanou športovou osobnosťou. (archív J. Metelku)

J. Metelka ambasádorom bratislavského maratónu

Piešťanského cyklistu Jozefa Metelku organizátori najväčších bežeckých pretekov na Slovensku pozvali, aby sa stal ambasádorom tohto podujatia. Dvanásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční 2. apríla 2017.

25. 02. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Villa Zuckmann po kompletnej rekonštrukcii v roku 2014. (archív Zuckmann Villy)

Spomienky: V kuchyni Zuckmann Villy bývala jej detská izba

Je zvláštne, ako letí čas. K mnohým historickým budovám v Piešťanoch je láskavý, lebo majú to šťastie na starostlivých majiteľov, k iným nie. Jednou, ktorá je dnes reprezentatívna aj preto, že prešla kompletnou vkusne vykonanou prestavbou, sa môže popýšiť súčasná Winterova ulica. Na jej rohu - pri hoteli Jalta - sa nachádza Zuckmann Villa. Tento meštiansky dom je súčasťou asociácie Historických Hotelov Slovenska. Po rokoch sa doň vrátila aj bývalá Piešťanka Katarína Balážiková Zavodszká z USA. Práve jej rodina totiž v sedemdesiatych rokoch minulého storočia obývala prízemie s terasou. Tak ako dnes aj voľakedy v Zuckmann Ville pulzoval život. Pekný, hodnotný, naplnený činorodosťou.

25. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Štýlová kaviareň i reštaurácia láka hostí k príjemnému posedeniu. (archív Zuckmann Villy)

Jediný meštiansky dom v asociácii Historické Hotely Slovenska

Piešťany sú známe nielen ako miesto, kde vyviera zo zeme liečivá voda, ale aj tradíciou hotelierstva, ktorú založili Winterovci. No boli tu aj iné rodiny, ktoré sú už dnes možno zabudnuté. Kedysi však šírili dobré meno Piešťan vo svete. Postavili si meštiacke domy a v nich prenajímali izby, v kuchyniach varili hosťom fantastické jedlá a poskytli im komfort, aby sa mohli liečiť, pobývať a oddychovať v Piešťanoch. Jedným z týchto domov je Villa Zuckmann na pešej zóne. Po kompletnej rekonštrukcii je jediným reprezentantom, ktorý Piešťany zastupuje v asociácii s názvom Historické Hotely Slovenska (HHS).

25. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Túto princeznú chránila ozbrojená stráž. (vd)

Maškarný ples v Šípkovom

Deti vzali svojich rodičov aj starých rodičov, pochytali sa za ruky a niektorí pešo, iní na autách sa vydali v sobotu 18. februára do už historickej budovy starej školy v Šípkovom. Aj pávy od susedov boli na tú parádu zvedavé, z diaľky sledovali tie čudesá.

25. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Taliansky produkt vylepší kvalitu fúzov, vlasov aj pokožky. (archív On Edge)

Pleť oholená britvou vydrží hladká dlhšie

Skrášľovanie a starostlivosť o zovňajšok už dávno nie je len výsadou žien. Po ruke profesionála, odborníka, siahajú muži každého veku a nechávajú si nielen oživiť strih vlasov, ale aj upraviť bradu. Čo je momentálne trendom v starostlivosť o bradu, vlasy a pleť? To nám objasnil Daniel Vlach z tradičného pánskeho holičstva On Edge v Piešťanoch.

25. 02. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Ninja Tune)

Hudobný tip: Bonobo - Black Sands

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

24. 02. 2017 16:06  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Mladí florbalisti FBC Páv Piešťany hrajú vo veľmi dobrej forme. (archív FBC Páv)

Florbalová staršia prípravka na víťaznej vlne

Mladí florbalisti CVČ Ahoj Piešťany hrajúci po záštitou FBC Páv Piešťany si v prebiehajúcej sezóne vedú mimoriadne úspešne.

24. 02. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Kradol elektroniku, cigarety i darčekové predmety (KR PZ)

Kradol elektroniku, cigarety i darčekové predmety

Krajskí kriminalisti vypátrali muža podozrivého z lúpeže a piatich krádeží vlámaním. Dvadsaťdeväťročný, už v minulosti trestaný Trnavčan skončil napokon vo väzbe.

24. 02. 2017 15:51  |  Krimi / Na hrane zákona obsahuje fotogalériu
Desiatky brokov objavil röntgen v tele kríženca dobermana. (Útulok Piešťany)

Na Banke našli vzduchovkou rozstrieľaného psa

Doslova s opovrhnutiahodným správaním k zvieraťu sa stretli pracovníci piešťanského zvieracieho útulku. V utorok minulý týždeň im obyvatelia obce Banka ohlásili krívajúceho psa na Žiackej ulici. Šok však nastal potom, ako zatúlaného chlpáča nechali u veterinára zröntgenovať. Snímka v jeho tele odhalila zhruba štyridsať brokov zo vzduchovky.

24. 02. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
Talentovaná tenistka Tatiana Šimová. (archív tš)

Úspechy tenistky Šimovej

Tenistka TK Kúpele Piešťany, Tatiana Šimová, začala zimnú sezónu turnajom v Jaslovských Bohuniciach, kde zvíťazila v dvojhre aj vo štvorhre. Potom sa zverenkyňa trénera Mareka Hrehorčíka zúčastnila medzinárodného turnaja ITF s dotáciou 15-tisíc dolárov, kde sa jej podarilo vo štvorhre prebojovať medzi posledných osem párov a pripísala si aj prvý bod do svetového ženského rebríčka.

24. 02. 2017 15:09  |  Šport / Tenis
Deti zo Základnej školy na Mojmírovej ulici oslávili Valentína fašiangovo - v maskách. (vd)

Fašiangové kostýmy z mojmírky nemali chybu!

Na fašiangy sa treba aj starostlivo pripraviť. Nacvičiť program, zhotoviť masku, vymyslieť súťaže pre deti. Zdá sa, že na Slovensku vyrastá nová generácia mamičiek, ktoré sú tvorivé, nápadité, dokážu aj z mála vyčariť mnoho. Vďaka fantázii, invencii a schopnosti improvizovať premenia svoje ratolesti na rozprávkové bytosti i hrdinov sci-fi či akčných príbehov. Ušijú im kostýmy, aké nemá nik iný.

24. 02. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu

Inzercia Piešťanský týždeň 7/2017

24. 02. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
ockov tombola 07

V tombole výložky „kapitána Danka“

Plesovú sezónu odštartovali aj v malej obci neďaleko Piešťan, v Očkove. V dedinke so zhruba štyristo obyvateľmi sa v miestnom kultúrnom dome zišla takmer stovka tancachtivých hostí. Plesovú sezónu v Očkove otvoril v piatok 17. februára vo večerných hodinách príhovorom a slávnostným prípitkom starosta Miroslav Beňovič.

24. 02. 2017 13:04  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Špagety carbonara sú jednoduché, no úžasné. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

24. 02. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Vilu dr. Lisku renovovali niekoľko mesiacov, prácu zničil sprejer v priebehu chvíle. (am)

Vynovenú fasádu zničili sprejeri

Vandli opäť útočili. Na vynovenej fasáde Vily dr. Lisku na Štefánikovej ulici, ako jednej z expozičných budov Balneologického múzea v Piešťanoch, sa vyvŕšili sprejeri. Nápisom zničili prácu a investíciu múzea, ktoré budovu rekonštruovalo len pred polrokom.

24. 02. 2017 11:02  |  Piešťany / Aktuálne
Chlapci v kostýmoch radi zapózovali pred objektívom. (am)

Karneval spojil všetky deti

Hovorí sa, že dobro stojí za nasledovanie. Tak aj Materské centrum Úsmev z Piešťan spolu so Slovenskou spoločnosťou pre spina bifida sa rozhodli pokračovať v tom, s čím začali minulý rok. Integrovaný karneval pre zdravé deti a pre deti so špeciálnymi potrebami nachádza pomaly, no iste svoje pevné miesto v podvedomí ľudí a v kalendári akcií pre deti. Zorganizovali ho aj v sobotu 18. februára v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch.

24. 02. 2017 10:12  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Plavecké športy našli útočisko v bazéne hotela Sorea. (th)

Nad výstavbou mestskej plavárne opäť visia otázniky

Jar a s ňou aj ohlásený termín začatia výstavby mestskej plavárne sa blíži, no radnica namiesto poklepkávania základného kameňa organizuje hlasovanie o tom, ako si ju Piešťanci predstavujú. Jedna možnosť podľa radnice udáva dvadsaťpäťmetrový bazén s priemernou hĺbkou 1,2 až 1,6 metrov, teda s pozvoľným vstupom do bazéna, druhá možnosť, za ktorú sa dá na webových stránkach mesta hlasovať, hovorí o bazéne s celkovou minimálnou hĺbkou 1,85 metrov. Podľa všetkého však ide len o mediálne prekrývanie problému v nepridelení eurofondov, o ktoré sa mesto na výstavbu plavárne uchádzalo.

24. 02. 2017 09:10  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci sa predviedli vo farebných kostýmoch rôznych motívov. (am)

V maskách tancovali aj v Spojenej škole

Spojená škola na Žilinskej ceste v Piešťanoch sa stala jedinečným centrom, v ktorom sa združili karnevalové masky všetkých druhov. V piatok 17. februára do budovy zavítali čarodejníci či šašovia.

23. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ana Baletič je v Piešťanoch zatiaľ na týždňovej skúške. (archív Čajok)

Piešťany skúšajú reprezentantku Čiernej Hory

Piešťanské Čajky priviedli na týždňovú skúšku reprezentantku Čiernej Hory, Anu Baletič. Skúsená 31-ročná podkošová hráčka sa bude snažiť presvedčiť trénerov a vedenie basketbalového klubu o svojom ďalšom zotrvaní v Piešťanoch. Šancu ukázať sa dostane v dvoch extraligových zápasoch.

23. 02. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Kompostáreň má stáť v objekte bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste. (am)

Piešťany získali dotáciu na kompostáreň

Mesto Piešťany získalo nenávratný finančný príspevok 1,6 miliónov eur na vybudovanie kompostárne. Samospráva sa bude na projekte podieľať spolufinancovaním vo výške 85-tisíc eur. O schválení príspevku ministerstvom životného prostredia informovala hovorkyňa Piešťan Eva Bereczová.

23. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Obľúbeného detského speváka M. Jaroša obklopili malí fanúšikovia. (am)

Deti s Mirom Jarošom tancovali aj sa vzdelávali

Spevák, ktorého pozná azda každé malé dieťa i jeho rodičia, po necelom roku opäť zavítal do Piešťan. Miro Jaroš sa so svojím programom tentoraz predstavil v Dome umenia. Vo štvrtok 16. februára si spolu s deťmi z kúpeľného mesta a okolia zaspieval najznámejšie skladby i piesne z posledného albumu.

23. 02. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanci dokázali zvíťaziť nad Vajnormi 29:25. (archív MHK)

Hádzanári MHK vstúpili do jarnej časti bez prípravného zápasu

Do jarnej časti prvej hádzanárskej ligy vstúpili v nedeľu hráči MHK Piešťany, ktorých čakala predohrávka s Vajnormi. Piešťanci sa víťazstvom chceli naladiť na naštartovanie bojov pred záverom základnej časti pozitívne naladiť.

23. 02. 2017 12:00  |  Šport / Hádzaná
Kúzelník Ivan zabával deti tajuplnými kúskami. (am)

Karnevalovú zábavu vo Vrbovom organizujú už celé polstoročie

Tradícia v meste pod šikmou vežou sa dožila významného jubilea. Karneval vo Vrbovom zorganizovala únia žien a Mesto Vrbové už po 50. raz. V nedeľu 19. februára sa v jedálni Základnej školy na Komenského ulici tancovalo, kúzlilo i vyhrávalo ceny z bohatej tomboly.

23. 02. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Za Vrbovým nabúral do stromu vodič osobného auta z Bratislavy. (vd)

Vodiči podcenili hmlu a mráz

Tma, hmla, mrznúca cesta, jazda od cestného stĺpika k stĺpiku - táto kombinácia je doslova smrteľná, ak jazdíte neopatrne a rýchlo. Uvedený jav sa vyskytol na cestách piešťanského regiónu vo štvrtok 16. februára.

23. 02. 2017 10:00  |  Krimi / Doprava
Športové haly chce na Slovensku stavať hokejový zväz. (vizualizácia: (MsÚ))

Piešťany sa uchádzajú o viacúčelovú športovú halu

Mesto Piešťany sa usiluje o novú viacúčelovú športovú halu. Informoval o tom členov mestskej rady na ich zasadnutí 13. februára primátor Miloš Tamajka. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v úvode roka predstavil projekt výstavby nových športových centier pre deti a mládež. S výzvou oslovil starostov a primátorov všetkých sídiel nad 5000 obyvateľov. Termín na potvrdenie prvotného záujmu obcí, ktoré dokážu poskytnúť lokalitu, bol do 15. februára.

23. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Učiteľky z Dubovian sa preobliekli za farbičky. (Timotej Hruška)

Duboviansky Farbičkový karneval

V Dubovanoch sa v sobotu 18. februára začali otriasať múry obecného úradu. Nič sa také nestalo, len sa začal karneval pre deti zo základnej a materskej školy.

22. 02. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
V Borovciach bola vynikajúca atmosféra, množstvo masiek a bohatá tombola. (Lenka Kĺčová)

Lesné víly, princezné i šašovia v Borovciach

Šašovia, princezné, Mimoni či lesné víly zavítali sobotu 4. februára do Boroviec, kde sa uskutočnil detský karneval. O hudobno-pohybový program sa postarala Simsalala. Deti si zatancovali, zaspievali a zahrali na detských hudobných nástrojoch. Do tanca zahral dídžej Dorkus. Všetky masky boli odmenené, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené detské očká, dobrá nálada, radosť a pekný zážitok.

22. 02. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Juraj Paštéka (KR PZ)

Polícia pátra po mužovi, na ktorého je vydaný zatykač

Kriminálna polícia v Galante žiada občanov o pomoc pri pátraní po hľadanom mužovi. Na 37-ročného Juraja Paštéku zo Serede vydal Krajský súd v Trnave príkaz na zatknutie. Juraj Paštéka je 180 cm vysoký, strednej postavy a má hnedé vlasy.

22. 02. 2017 14:37  |  Krimi / Na hrane zákona
Jedna z prevádzok na Kolonádovom moste má okná natreté namodro. (Katarína Kováčová)

Nájomca prevádzky upravil vzhľad Kolonádového mosta

Do redakčnej pošty nám prišla informácia o úprave vzhľadu prevádzky na piešťanskom Kolonádovom moste spôsobom, ktorý mení aj jeho vzhľad. Ten je však národnou kultúrnou pamiatkou.

22. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Iľjušin Il-76 je jedno z najväčších lietadiel, aké z piešťanského letiska môžu odletieť plne naložené. (am)

V Piešťanoch pristálo obrie nákladné lietadlo

Milovníci veľkých strojov si minulý týždeň užili unikátne predstavenie. Z oblohy zosadlo na príletovú dráhu piešťanského letiska obrovské nákladné lietadlo Iľjušin Il-76 TD. Vo štvrtok 16. februára lietadlo smerujúce z Afganistanu pristálo na slovenskej pôde aj napriek hustej hmle.

22. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kristine Opolais ako Rusalka (Ken Howard/ Metropolitan Opera)

České veľdielo v Dome umenia

Dom umenia Piešťany pripravuje ďalší priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku. Milovníci kultúry si tentoraz prídu na svoje v sobotu 25. februára o 18.55 h, keď sa na plátne objaví známa Dvořákova opera Rusalka.

22. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Hudba
Igor Vestenický je majster Slovenska v tenise seniorov v kategórii 65+. (archív I. Vestenického)

I. Vestenický majstrom Slovenska medzi veteránmi

Rodák z Piešťan a veľký športový nadšenec Igor Vestenický sa počas víkendu 11. a 12. februára zúčastnil v Leviciach halových majstrovstiev Slovenska v tenise seniorov v kategórii 65+. V konkurencii desiatich najlepších tenistov na Slovensku v tejto vekovej kategórii sa po troch veľmi namáhavých zápasoch stal majstrom Slovenska.

22. 02. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Súťaž v moderných tancoch žiakov základných škôl sa konala v kine Fontána. (archív MsKS)

Deviaty ročník tanečnej súťaže: Latka išla vyššie

Tanec pre mnohé deti znamená všetko. Pre tie, čo tancujú každý deň a postupne sa zoznamujú na hodinách tanca nielen s pohybovou, ale aj scénickou kultúrou, sa tanec stáva životným štýlom. Poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých debát aj poznania cudzích rečí. Sú takí, čo sa pravidelne zúčastňujú tanečnej súťaže, i takí, čo v stredu 15. februára prišli do piešťanského kina Fontána na deviaty ročník Súťaže v moderných tancoch žiakov základných škôl prvýkrát.

22. 02. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
Dvojzložková cena vodného a stočného na rok 2017 už od marca neplatí. (vd)

Nový cenník vodného a stočného platil len dva mesiace

Zmätky v určovaní cien vody na základe rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa nevyhli ani nášmu regiónu. Kým Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS), ktorá je v piešťanskom regióne najvýznamnejším dodávateľom pitnej vody a správcom kanalizácií, 16. februára zverejnila na svojej webstránke oznam o nových dvojzložkových cenách platných od 1. januára, už na druhý deň, 17. februára, bolo všetko inak. Spoločnosť oznámila, že ostáva platný cenník rovnaký ako v roku 2016.

22. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ružomberčanky uštedrili Piešťankám druhú prehru v extraligovej sezóne. (L. Duračka)

V dramatickom stretnutí Čajky nestačili na Ružomberok a prehrali 66:67

V druhom kole nadstavbovej časti utrpeli piešťanské basketbalistky druhú prehru v extraligovej sezóne. Čajky na palubovke Ružomberka nenašli recept na nabudené a aktívnejšie hrajúce Liptáčky a prehrali tesným rozdielom 66:67. Už v stredu ich čaká šláger v Diplomat aréne, keď privítajú Good Angels Košice.

21. 02. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal

Viera Dusíková: Vypustite paru!

Je to tak. Aj keď nie vždy treba povedať všetko. Keď nás však niečo dlhodobo štve, raz by sa to malo stať. Dajme svojmu hnevu i bolesti, bezmocnosti, zúfalstvu a strašnej „nasratosti“ hladký priebeh. Urobme to hlasnejšie – cez hádku, búchanie do stola, rozbíjanie tanierov, sklených výplní okien, zlomených okuliarov či variech, zaťatých pästí, ktoré krvácajú pri mocnom udieraní do steny, z ktorej opadá omietka! S rajčinovou polievkou tresknutou aj s tanierom na podlahu, s kýblom vody šplechnutým aj s handrou pod nohy, so zlomenou kľučkou, rozbitým kvetináčom, dierou v paprndeklových dverách. Nadávajme, hromžime, kričme, vypustime paru, lebo ak to neurobíme, ublížime nielen sebe, ale aj tomu, komu je náš hnev určený.

21. 02. 2017 12:55  |  Piešťany / Editoriál
Glenn Hughes zahral skladby staršieho dáta aj novinky z posledného albumu. (am)

Hviezda svetového formátu vystúpila v Piešťanoch

Svetové turné svetového hudobníka - aj tak by sa dala opísať koncertná šnúra legendy menom Glenn Hughes, ktorý sa minulý týždeň zastavil i v piešťanskom Dome umenia. Kúpeľné mesto sa v utorok 14. februára zaradilo medzi také zastávky v rámci hudobníkovho turné, akými sú Londýn, Glasgow, Miláno, Bologna či Viedeň.

21. 02. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Hokejista Patrik Lušňák po konci sezóny v Slovane bude pokračovať vo Zvolene. (archív ŠHK 37)

P. Lušňák dohrá sezónu vo Zvolene

Piešťanský hokejista Patrik Lušňák po konci sezóny Slovana Bratislava dohrá sezónu v slovenskej Tipsport Lige. Reprezentačný útočník bude pôsobiť v tíme HKM Zvolen, kde by mal tímu pomôcť v závere základnej časti i v bojoch play-off.

21. 02. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
Z bytového podniku vyniesli tisícky dôverných dokumentov. (unk)

Z bytového podniku unikli tisíce dokumentov!

Konateľ Bytového podniku Piešťany Pavol Vermeš skopíroval v mestskej eseročke tisícky dôverných dokumentov. Množstvo strán písomností, v mnohých prípadoch zrejme aj podliehajúcich obchodnému tajomstvu, si počas víkendu v úvode februára, ale aj vo štvrtok minulý týždeň pokútnym spôsobom skopíroval a odniesol v súkromnom aute k sebe domov do rodinného domu v Dubovanoch. Vermeša za konateľa tejto mestskej firmy ustanovil proti vôli poslancov primátor Miloš Tamajka počas minuloročných vianočných sviatkov.

21. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Plavecké športy našli útočisko v bazéne hotela Sorea. (th)

V Piešťanskom týždni 7/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

21. 02. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Eugen Vizváry (V. Hank)

Aktualizované: Eugen Vizváry & Juraj Griglák Concept privítajú exluzívneho hosťa Anitu Soul

V tejto formácii Vám predstavia mnohé piesne vo svojsky prerobených aranžmánoch. Nebude chýbať ani Anitin nový singel Only God Can Judge Me, ktorý vyšiel ešte len 16. februára. Na tejto piesni sa podieľal aj samotný Eugen Vizváry a americký bubeník Chris Dave. Výsledkom tejto spolupráce je zaujímavý mix žánrov na pomedzí súčasného R&B, neo soulu a jazzu. Určite sa máte na čo tešiť.

20. 02. 2017 14:22  |  Kultúra / Hudba

Skupina Progres vystúpi vo Fontáne

V piešťanskom kine Fontána si môžete vypočuť koncert hudobnej skupiny Progres. Skupina natočila a vydala úctyhodných 32 hudobných nosičov, ďalších 11 pre TV Šláger a boli ocenení zlatou, platinovou a multiplatinovou platňou za predaj.

20. 02. 2017 08:30  |  Kultúra / Hudba
Piešťany, 27. októbra 1942, rozlúčka pred odletom na východný front - J. Drlička je štvrtý zľava. (archív Balneologického múzea)

Slávni piešťanskí rodáci: Stíhací bojový letec Jozef Drlička

Piešťanské letisko je v súčasnej dobe takmer pred koncom svojej existencie, no počas jeho deväťdesiatročnej slávnej histórie vychovalo množstvo slávnych pilotov aj spomedzi domácich obyvateľov. Jedným z nich bol piešťanský rodák Jozef Drlička, ktorý ako vojenský stíhací pilot zahynul v leteckej bitke na východnom fronte počas bojov druhej svetovej vojny. Až v roku 2015 sa podarilo leteckému nadšencovi a historikovi Stanislavovi Bursovi spolu s ruskými pátračmi nájsť v nedostupných kaukazských horách trosky lietadla Messerschmitt Bf 109F, ktoré J. Drlička v osudný deň pilotoval. Pátračom sa dokonca podarilo zistiť, že piešťanského rodáka zostrelilo sovietske letecké eso Grigorij Demjanovoč Oniskevič.

19. 02. 2017 14:00  |  História / História
Ilustr. foto (Supa)

List čitateľa: Dobré skúsenosti s piešťanskou nemocnicou

Dosť rozšírený je názor, že zdravotná starostlivosť v piešťanskej nemocnici nie je na náležitej úrovni. Keďže v júni minulého roka som sa ocitol v situácii, že som bol nútený využiť služby Nemocnice A. Wintera, rád by som sa podelil o svoje skúsenosti a tým opravil negatívny názor časti verejnosti.

19. 02. 2017 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V sobotu 4. februára o 11.35 h sa Barbore a Michalovi Ďugošovcom z Kočoviec, časť Rakoľuby, narodila v piešťanskej pôrodnici dcérka Alexandra (52 centimetrov, 3680 gramov). Doma sa na sestričku tešila trinásťročná Bibiana.

19. 02. 2017 09:08  |  Región / Narodili sa
Manželia Kubriczkí so svojimi deťmi, vraj trojlístok už stačí. (archív rodiny)

Orvišťanka porodila pred kamerami televíznej relácie Baby boom

Keď niekto otehotnie nečakane, všetko sa mu zbúra, zrazu nevie čo a ako. Ale práve vtedy je vraj tá správna chvíľa. Aj keď sa nám to nezdá, časom sa ukáže príchod neplánovaného dieťatka ako to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Keď sa malá Emka Kubriczka z Veľkého Orvišťa narodila, jej mamička Linda mala už 41 rokov, bol to však jej najkrajší z troch pôrodov. Hoci už s 52-ročným manželom mali doma párik - dvanásťročného Lukasa a štvorročnú Julianu, Emka doniesla do rodiny nový rozmer. Krásne bucľaté bábätko, ktoré má človek chuť iba stískať od lásky, uzrelo svetlo sveta pod kamerami. Jej pôrod natáčali tvorcovia televíznej relácie Baby boom. Bol plný emócií, sĺz radosti a tiež pokory pred zázrakom zrodenia človeka. Dokonalého. Diváci ho mohli vidieť už tento utorok. Ako to celé prežívala matka Linda Kubriczka?

18. 02. 2017 13:37  |  Galéria / Rozhovory
Tomáš Hluch (vľavo) patril k najlepším hráčom Slovenska. (archív T. Hlucha)

Hokejista T. Hluch o univerziáde: Ľudia nás v Alma-Ate milovali

Piešťanský hokejista Tomáš Hluch, ktorý aktuálne pôsobí v prvoligovom HK 36 Skalica, sa so slovenskou reprezentáciou zúčastnil zimnej univerziády v kazašskom meste Alma-Ata. Študent Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave nám v rozhovore priblížil atmosféru a svoje dojmy z tejto veľkej študentskej akcie. Keďže autor článku je s T. Hluchom dlhoročný známy, vykanie by pri rozhovore nebolo namieste.

18. 02. 2017 09:00  |  Šport / Hokej

Inzercia Piešťanský týždeň 6/2017

17. 02. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Články 201 - 250 z 22377
Lekáreň Regia

Anketa