Všetky články

Malí piráti divákom ukázali, že dokážu urobiť aj akrobatické kúsky. (am)

V Piešťanskom týždni 25/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

27. 06. 2017 08:18  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (am)

Lúčnica v Piešťanoch

Návštevníci Domu umenia Piešťany sa v utorok 27. júna o 19.30 h môžu tešiť na skutočnú lahôdku. Pripravený je totiž reprezentačný tanečno-hudobný program Umeleckého súboru Lúčnica, mapujúci charakteristické regióny Slovenska v tvorbe jej hlavného choreografa a umeleckého vedúceho.

26. 06. 2017 12:46  |  Kultúra / Tanec
Kristína Doktorová na autogramiáde svojej prvej knihy. (archív K. D.)

Román Kristíny Doktorovej z Drahoviec frčí ako Formula 1

Kristína Doktorová z Drahoviec, niekdajšia praktikantka Piešťanského týždňa, je už „pani spisovateľkou“. Lepšie povedané - slečnou spisovateľkou. Prednedávnom jej už ako študentke marketingovej komunikácie vyšla prvá kniha z prostredia pretekov Formuly 1. Svoj športový román pomenovala Stratiť, no vyhrať. Je napínavý, plný emócií z víťazstiev i prehier, ale aj špionáže. Číta sa tak rýchlo, ako frčí F1.

25. 06. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Tomáš Líška vyhral kategóriu Mr. Swimwear. (archív T. Líšku)

Tomáš Líška uspel na fitnes súťaži v Dubaji

Piešťanec Tomáš Líška, ktorý sa v minulosti venoval horskej cyklistike, žije už jeden a pol roka v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Popri práci sa začal aktívne venovať fitnes a nedávno sa predstavil aj na amatérskej súťaži Dubai Muscle Beach IFBB Amateur Championship, kde sa mu podarilo dvakrát umiestniť na stupňoch víťazov.

25. 06. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 8. júna o 10.10 h sa Zuzane a Martinovi Kupkovcom z Horných Otrokoviec narodil syn Šimon (4025 g, 53 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

25. 06. 2017 08:57  |  Región / Narodili sa
Piešťanská Diplomat aréna bude hostiť najväčšie talenty Európy. (L. Duračka)

Piešťany môžu z európskeho šampionátu vyťažiť

Majstrovstvá Európy basketbalistov do 18 rokov bude tento rok hostiť Slovensko. Na deväť dní (29. júla - 6. augusta) sa Bratislava a Piešťany stanú centrom európskeho mládežníckeho basketbalu. Slovenskí fanúšikovia tak budú mať možnosť spoznať budúce hviezdy paluboviek.

24. 06. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Božena Bačíková s vnučkou Michaelou Vanglovou. (archív autora)

Amerika, holé baby!

Mám veľmi veľa spomienok na moje detstvo na kúpalisku Eva, a teraz, keď si mám spomenúť na nejaké zážitky či rozprávania mojej babky Boženy Bačíkovej, miešajú sa vo mne pocity a vôňa nezabudnuteľnej „vajcovky“.

24. 06. 2017 10:46  |  História / História
Budova Evy bola zarastená brečtanom, okrúhly bazén patril iba deťom. (archív rodiny)

Kúpalisko Eva, to boli aj hlášky Ruda Bačíka

Kúpalisko Eva. Voda tmavá ako kofola, krik, vajcový smrad, hlava na hlave. Pred bufetom „šóry“ na párky s horčicou. Stojany plné bicyklov, plná kapacita. Chlapci skákajúci cez plot a do toho hláška plavčíka Ruda Bačíka: „Našli sa dva klúče, jeden dózický a druhý takýto!“ Vtipné hlášky podedil po svojom otcovi, správcovi kúpaliska, ktorý bol osobným priateľom českého komika Vlastu Buriana.

24. 06. 2017 07:51  |  História / História
V centre mesta je namiesto vozovky hotový tankodróm. (am)

Fľaše sa povaľovali pri smetiakoch

Obyvatelia Vážskej ulice v Piešťanoch mali minulý týždeň sťažené vynášanie odpadu do kontajnerov. Pred zelenou nádobou na sklo sa totiž nahromadilo množstvo fliaš. Keďže kontajner bol plný, nezostávalo tak nič iné, len ich prekročiť.

23. 06. 2017 15:45  |  Piešťany / Aktuálne
Rozprávkové postavičky nadchli nejedno detské oko. (am)

Deťúrence potešil Olaf aj SpongeBob

Uplynulý týždeň sa malí fanúšikovia rozprávok opäť preniesli do sveta fantázie. Vo štvrtok 15. júna sa pred obchodom s detským oblečením na ulici Pod Párovcami zjavil SpongeBob a sprevádzal ho kamarát z rozprávky Ľadové kráľovstvo, snehuliak Olaf. Spoločne nazreli aj do centra Piešťan, potešili tak všetky oči svojich zvedavých malých fanúšikov a neváhali si s nimi urobiť aj fotografiu na pamiatku.

23. 06. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Roman Ondrejka prezentoval počítačovú techniku svižne a odborne. (Michael Papcun)

O histórii Microsoftu

Roman Ondrejka nie je bežným správcom gymnaziálnej počítačovej siete. Je tiež vášnivým hudobníkom a v neposlednom rade výskumníkom starých počítačov a ich programov. Práve o svoju poslednú vášeň sa uprostred júna podelil na výstave Prvých 10 rokov Microsoft Windows, ktorá sa uskutočnila na pôde Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

23. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Inzercia Piešťanský týždeň 24/2017

23. 06. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Na Liptove zabodoval aj Chtelničan Ján Horváth. (Štefan Gregorička)

Mariášisti z Dolného Lopašova vedú extraligu

Kartári z Dolného Lopašova vedú po šiestom kole mariášovú extraligu družstiev. V Liptovskom Mikuláši síce obsadili na Veľkej cene Liptova v družstvách iba štvrtú priečku, no aj to im stačilo, aby sa po polovici súťaže vyšvihli na priebežnú prvú priečku tabuľky. V najväčšej miere k tomu prispeli Štefan Zelman a Ján Horváth. V šiestom kole sa predstavilo 381 hráčov z 20 klubov.

23. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Družstvo CVČ Ahoj Piešťany - stoja zľava: tréner P. Bajnok, J. Wakil, M. Pavlíček, J. Cíbik, v podrepe zľava: F. Košinár, D. Kišš, D. Varačka, F. Gregorovič, A. Kišš, vpredu A. Kusý. (archív CVČ)

Historický úspech: Slovenský pohár v rukách florbalistov CVČ Ahoj

Družstvo CVČ Ahoj Piešťany v kategórii mladších žiakov dosiahlo na deviatom ročníku Slovenského pohára vo florbale historický úspech. Na silne obsadenom turnaji v konkurencii desiatich klubov z celého Slovenska a moravského FB Jablonkov obsadilo prvé miesto.

23. 06. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Závitky podávame s bagetou alebo pečenými zemiakmi. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

23. 06. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
V centre mesta je namiesto vozovky hotový tankodróm. (am)

Tip od vás: Nálepkovu opravia azda už o rok

V Piešťanoch sa tento rok roztrhlo vrece s rekonštrukciami ciest. Po „skultúrnení“ Ulice A. Hlinku prišiel rad aj na opravu Kuzmányho a v súčasnosti sa uskutočňuje oprava Sládkovičovej ulice. No a čo centrum? Obyvatelia i návštevníci hromžia nad stavom Nálepkovej ulice, ktorá je vjazdom do centra mesta, na bývalé trhovisko.

23. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Imrich Winter s manželkou Mariannou a dcérami Katkou a Mariannou. (archív Balneologického múzea)

Spomienky na starého otca

Náš starý otec Imrich Winter bol veľmi vzdelaný človek. Narodil sa ako najmladšie dieťa Henriete a Alexandrovi Winterovcom v roku 1878 v Ipeľských Šahách. Vyštudoval maďarskú kráľovskú reálku, potom absolvoval štúdium na budapeštianskej obchodnej akadémií. Okrem toho vyštudoval aj hru na husliach, na ktorých vedel nádherne hrať. Moju starú mamu, ktorá ma s láskou vychovávala, keďže mama utrpela ťažký úraz ako 26-ročná a zostala na invalidnom vozíku, spoznal ako krásnu kúpeľnú hostku. Pochádzala z Ostrihomu v Maďarsku a bola dcérou tamojšieho advokáta. Oženil sa s ňou ako 40-ročný dňa 1. marca 1919. Mali spolu dve dcéry: staršiu, moju mamu Mariannu, a mladšiu Kitty. Obaja žili bohatým spoločenským životom, mali veľa kontaktov s kúpeľnými hosťami a vtedajšími umelcami. Keď Imrich zomrel, mali jeho dcéry iba 24 a 22 rokov. Obe na neho spomínali s veľkou láskou.

23. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
(RCA Victor)

Hudobný tip: Iggy Pop - The Idiot

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

23. 06. 2017 09:20  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ženy z rodu Winterovcov sa odfotili pri bronzovej buste zakladateľa múzea. (vd)

Múzeum pomenovali po Imrichovi Winterovi

Balneologické múzeum v Piešťanoch nesie od štvrtka 15. júna meno po svojom zakladateľovi Imrichovi Winterovi. Pri tejto príležitosti uviedli v hlavnej expozícii múzea, ktorá sa nachádza v Kúpeľnej dvorane, i publikáciu s názvom Winterovci a Piešťany. V rámci podujatia zároveň odhalili bronzovú bustu zakladateľa múzea z dielne sochára Martina Pala a sprístupnili výstavu o osobnosti Imricha Wintera.

23. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Alex Jánoška (vľavo) sa dostal dvakrát na striebornú priečku. (archív (ľm))

Lyžiari na tráve pretekali na Ahoji

V lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke sa cez víkend stretla svetová žiacka špička v lyžovaní na tráve. Na druhom kole pretekov FIS Children Cup, ktoré organizoval LK Remas Piešťany, sa zúčastnili pretekári z Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Nemecka, Česka a, samozrejme, aj slovenskí reprezentanti.

22. 06. 2017 15:40  |  Šport / Ďalšie športy
Oči na stopkách a pevný stisk. Len nespraviť fatálnu chybu.  (Alexandra Mathiasová)

Anketa: Máte strach jazdiť po Piešťanoch?

S príchodom letných horúčav čoraz viac ľudí vyráža do práce, ale aj na výlety či vychádzky do prírody na bicykloch. Stojany na Námestí slobody praskajú vo švíkoch najmä počas dní, keď sa v centre dejú rôzne spoločenské a kultúrne podujatia. Je bicyklovanie po Piešťanoch bezpečné? Máme dosť cyklochodníkov? Čo vy nato?

22. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Desaťtisícou pacientkou na pobyte sa stala Sabínka Fajnorová zo Starej Turej. (Adeli Medical Center)

Rehabilitovali jubilejnú pacientku

Rehabilitačné centrum Adeli Medical Center v Piešťanoch sa môže popýšiť významných jubileom. Vo štvrtok 15. júna tam totiž na pobyte privítali už desaťtisícu pacientku. Nechýbali balóniky, torta, dobré jedlo, zábava a aj prekvapenie, pričom oslavu si užili pacienti aj ich rodiny. Po úvodných slovách jedného z majiteľov zariadenia Cema Kilinca a konateľa Jozefa Jauru malými darčekmi a kyticou kvetov pracovníci prekvapili tri rodiny pacientov.

22. 06. 2017 14:30  |  Piešťany / Aktuálne
Pre asfaltovanie musia vodiči medzi Madunicami a V. Kostoľanmi rátať so zdržaním. (gak)

Výtlky prekryje asfaltový koberec

Každého vodiča poteší, ak môže jazdiť po rovnej ceste bez výtlkov a iných nástrah. Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest TTSK aktuálne od minulého štvrtka opravuje povrch cesty spájajúcej Veľké Kostoľany s Madunicami.

22. 06. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Pre žiarivý úsmev je vhodná dentálna metóda pieskovania airflow. (archív AZ Dental)

Aké chyby robíme pri dentálnej hygiene?

Mnoho ľudí si bez pravidelnej ústnej hygieny nedokáže predstaviť svoj deň. Ako si správne čistiť zuby a medzizubné priestory poradili hygieničky z AZ Dental, ambulancie dentálnej hygieny v Piešťanoch.

22. 06. 2017 13:30  |  Galéria / Zdravie
Jubilant Jozef Bielik. (vd)

Jozef Bielik oslávi 85 rokov

Piešťanec Jozef Bielik sa 23. júna dožíva významného životného jubilea, 85. narodenín. Mnohým možno jeho meno nič nehovorí, no určite je oveľa viac tých, ktorí ho osobne poznajú. Či už ako bývalého spolupracovníka z piešťanskej Drevovýroby, funkcionára vo futbale, alebo zanieteného organizátora stretnutí Pažitárov a zamestnancov Drevovýroby.

22. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Aj za plnou čiarou môže byť cyklista ohrozený. (ilustr. foto: am)

Glosa: Na bicykli po hlavných ťahoch? ďakujem, neprosím!

My, decká z piešťanskej Kanady, sme mali vždy všade strááášne ďaleko. Ďaleko do mesta, ďaleko do školy, na Bodonu, do kúpeľov na Evu aj na vajcovku. Ďaleko na Lodenicu aj Sĺňavu. Len stanica bola po ruke. A tak niet divu, že tak rýchlo, ako sme sa dokázali postaviť na vlastné nohy a kráčať, naučili sme sa aj bicyklovať.

22. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na feedrových pretekoch v Maduniciach sa stretli pretekári z 15 krajín. (pm)

Rybolov v našom regióne

Okolie Piešťan sa v posledných rokoch stáva rybárskou destináciou. Hlavne kanály Váhu sú vo veľkej miere vyhľadávané. Dôvod je jednoduchý. Nachádza sa tu množstvo rýb, ktoré poskytujú dokonalé vyžitie v rôznych rybolovných technikách. Madunický kanál je pretekárska trať, ktorá spĺňa svetové kritériá v rybárskych súťažiach, a tak sa stáva dejiskom rôznych podujatí.

22. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Piešťanskí ragbisti si uctili pamiatku nedávno zosnulého trénera Vladimíra Kubalu. (archív RUC)

Ragbisti na turnajoch v Čunove a Trnave

Domáce ihrisko 1. RC Slovana Bratislava v Čunove sa v sobotu 10. júna zaplnilo mladými nádejami slovenského, ale aj českého ragby, aby odohrali tretí turnaj detí v tomto roku. Samozrejme, miniragbisti z Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany na podujatí nemohli chýbať.

22. 06. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Cyklisti pravidelne využívajú krajnicu Bratislavskej cesty na prepravu do práce či obchodu. (am)

Mesto súťaží o cyklochodník, cyklisti o život

Tepna Piešťan, ktorú denne využívajú tisíce vodičov, prepravcov i domácich, ani po dvoch rokoch od výrubu stromov nepôsobí reprezentatívne. Bratislavská cesta, z ktorej pred dvomi rokmi pre rekonštrukciu plynovodov zmizlo sedemnásť javorov, sofora, slivka i smrek, stále pôsobí ako tŕň v oku. Čo s ňou bude ďalej?

22. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Anton Javorka (archív CVČ)

Javorka čestným olympionikom

Slovenský olympijský výbor (SOV) má od 9. júna nového čestného člena, ikonu slovenskej atletiky, maratónca a reprezentanta ČSSR Antona Javorku, rodáka z Moravian nad Váhom.

22. 06. 2017 08:15  |  Šport / Ďalšie športy
Na výber bolo mnoho vecí do domácnosti, ale aj hračky či deky. (am)

Pre zvieratá vyzbierali takmer stovku

Pracovníkom Útulku Piešťany sa opäť podarilo vyzbierať financie pre psy i mačky. V sobotu 17. júna zorganizovali už tradičnú Burzu útulkáčov a s pomocou dobrých ľudí zabezpečili pre malých „chovancov“ takmer sto eur.

21. 06. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Úspešní kanoisti z Kajak & Kanoe Piešťany. (sp)

Úspechy piešťanských vodákov

V rámci Slovenského pohára 2017 sa 10. júna konali prvé preteky na Štrkoveckom jazere v Bratislave - Ružinove pod názvom Pohár Interu. Mladí kajakári a kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany so ziskom 64 bodov obsadili tretie miesto spomedzi 20 klubov a zaradili sa hneď za vodácke veľmoci z Komárna a Novák.

21. 06. 2017 15:00  |  Šport / Kanoistika
Na snímke jeden z dvojice kolegov, ktorí takto pomohli.  (facebook PZ SR)

Prekročila rýchlosť, policajti jej nakoniec pomohli

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Trnave vykonávali v piatok dohľad nad cestnou premávkou v obci Drahovce. Krátko pred obedom namerali auto VW Golf, ktorý sa cez obec rútil rýchlosťou 105 km/h.

21. 06. 2017 14:15  |  Región / Aktuálne
Na budove Gymnázia Pierra de Coubertina bude až do augusta stavebný ruch. (lg)

Fasádu gymnázia obnovujú štukatéri

Z budovy piešťanského gymnázia sa v týchto dňoch ozýva remeselný ruch. Pretože ide o historickú stavbu, jej prevádzkovateľ vykonáva obnovu fasády. Nie však zatepľovaním pomocou polystyrénu, ako je to v súčasnosti zvykom, ale tradičným spôsobom.

21. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Talentovaní tanečníci priniesli na pódium dobrú náladu. (am)

Po javisku lietali bosorky aj akrobatky

Blížiaci sa koniec školského roka opäť priniesol záverečný koncert talentovaných detí. Žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch v utorok 13. júna predviedli na pódiu Domu umenia, čo sa za uplynulé mesiace driny naučili.

21. 06. 2017 13:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Katka Suchoňová Jazz Quartet (archív K.S.)

Katka Suchoňová Jazz Quartet

Pozývame vás na koncert Katky Suchoňovej Jazz Quartet, ktorý sa uskutoční už v piatok 23. júna o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

21. 06. 2017 12:52  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Hudobníci z Fats Jazz Bandu oživili skladby zo začiatku minulého storočia. (am)

Swingovali v dobových kostýmoch

V rámci 62. music festivalu Piešťany sa diváci preniesli do prvej polovice 20. storočia. Svoje umenie totiž v malej sále Domu umenia v pondelok 12. júna predviedlo hudobné zoskupenie Fats Jazz Band.

21. 06. 2017 12:00  |  Kultúra / Hudba
Nultý ročník MFL vyhral tím Olympic, ktorý vo finále zdolal HPN Stars po penaltovom rozstrele. (archív PFK)

Mestskú futbalovú ligu ovládol Olympic

Deň pred posledným zápasom futbalistov PFK sa v Piešťanoch odohrali stretnutia finálového turnaja znovuobnovenej Mestskej futbalovej ligy Magna Energia. Na turnaji boli najúspešnejší hráči tímu Olympic, ktorí vo finále zdolali HPN Stars 2:1 po penaltovom rozstrele.

21. 06. 2017 11:00  |  Šport / Futbal
Piešťanská kapela zahrá svoje najväčšie hity v piatok 23. júna. (FB Slniečko)

Slniečko to rozbalí u Čiernej pani

Už v piatok 23. júna si budete môcť na terase U Čiernej pani vychutnať exkluzívny koncert piešťanskej kapely Slniečko. Šou legendárnych hudobníkov vypukne na Svätojánsku noc o 21.00 h. Vstupné na koncert je tri eurá.

21. 06. 2017 10:13  |  Kultúra / Akcie
Na Teplickej ulici to občas zahrmí ako na pretekárskom okruhu. Najmä motorkári sa radi predvádzajú hlukom a rýchlosťou. (gak)

Piešťanské Monte Carlo - pretekári ohrozujú najmä chodcov v centre

Ešte pred dvomi rokmi sme informovali o tom, že po Teplickej ulici v centre Piešťan sa niektorí vodiči preháňajú na svojich autách či motocykloch. Na rýchlu a hlučnú jazdu poukazujú najmä mamičky s malými deťmi. Ulica je pomerne úzka.

21. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Najdlhší deň je vcelku príjemné stráviť na Eve. (vd)

Priatelia, máme tu najdlhší deň roka!

Aj keď v Piešťanoch bolo ráno trochu pod mrakom, o šestej hodine a dvadsiatej štvrtej minúte sa nám začal najdlhší deň roka. Užite si ho každý po svojom. Niekto v práci, niekto na Eve, niekto v škole

21. 06. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Vizualizácia mestského plaveckého centra z roku 2012 sľubovala, čo všetko na novom kúpalisku bude: 1. miesta
na opaľovanie, 2. plavecký bazén, 3. zážitkový bazén, 4. vírivka, 5. tri detské bazény, 6. tobogan dlhý 60 metrov, 7. šmykľavka. (vizualizácia: MsÚ Piešťany)

Nové kúpalisko v Piešťanoch v nedohľadne

Keď sa ťa leto opýta, čo si robil v zime... Toto naruby obrátené príslovie je v Piešťanoch viac než aktuálne. Téma nového kúpaliska sa totiž ozýva pred každým začiatkom leta. Na sociálnej sieti ju nechtiac odštartoval viceprimátor Martin Valo.

21. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Plavec Filip Lányi (vľavo) na striebornom stupienku. (archív ŠPK)

Lányi a Šišková medailoví

Na kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v dňoch 2.-4. júna konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Na podujatí sa predstavili plavci zo 47 klubov a oddielov Slovenska. Zúčastnilo sa na nich aj sedem pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. Filip Lányi, Maxim Vass, Michal Škodný, Dávid Holík a Matej Martinkovič, Katarína Černeková a Dominika Šišková úspešne reprezentovali farby nášho mesta. Všetkým sa podarilo vylepšiť si svoje najlepšie osobné výkony.

20. 06. 2017 15:35  |  Šport / Plávanie
Žiačky zo ZŠ Brezová patrili k najlepším. (archív ZŠ Brezová)

ZŠ Brezová opäť ovládla Piešťanské hry v atletike

Piešťanské hry v atletike základných škôl - Memoriál Štefana Estera - sa uskutočnili na futbalovom štadióne PFK v stredu 14. júna. V súťaži, ktorá napísala už 52 ročníkov, opäť kraľovala ZŠ Brezová, ktorá zvíťazila osemnástykrát po sebe a celkovo sa z prvenstva radovala 19-krát.

20. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Pumukl si našiel terče svojich žartov na Teplickej ulici. V sobotu
vystrašil majiteľa tohto auta. Mnohí si mysleli, že to bol vietor. (am)

Na Teplickej vystrájal Pumukl

Pamätá si ešte niekto na Pumukla? Je to malý človiečik s ohnivo-červenými vlasmi. Vlastne je to škriatok, čo si rád strieľa z ľudí. Čo-to o ňom vedel svojho času porozprávať starý majster Eder. Zdá sa, že Pumukl pricestoval do piešťanských kúpeľov, aby si dal do poriadku svoje unavené kĺby. Kúry mu zrejme prospeli, no získanú silu sa rozhodol opäť využiť svojsky. Dúfajme, že od tohto týždňa už Pumukl v Piešťanoch nie je. Alebo?

20. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Pre letisko budú hľadať strategického partnera

Mesto Piešťany ako menšinový akcionár spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. požiadalo predstavenstvo spoločnosti o zrušenie mimoriadneho valného zhromaždenia naplánovaného na stredu 21. júna. Dôvodom bolo rokovanie na pôde najväčšieho akcionára, Trnavského samosprávneho kraja, so spoločnosťou L&L com, ktorá vypracovala ekonomickú analýzu letiskovej spoločnosti. Predstavenstvo žiadosť Piešťan akceptovalo. Informoval o tom Mestský úrad v Piešťanoch prostredníctvom hovorkyne Evy Bereczovej.

20. 06. 2017 13:17  |  Piešťany / Aktuálne

Večné sny

Keď som v roku 2003 robil kampaň materského denníka pod názvom SME v EÚ, zameranú na podporu referenda o vstupe Slovenska do tejto medzinárodnej organizácie, mal som o nej neúplné informácie a príliš veľké očakávania. Odvtedy som čo-to pochopil a hlavne zmúdrel.

20. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Školáci po hodinovom zábavnom podujatí dokazovali, čo si zapamätali. (am)

Známi speváci vzdelávali deti

Umelci nemusia rozdávať len zábavu, no ich známe tváre dokážu ľudí ovplyvňovať správnym smerom. Pochopili to aj speváci Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí sa vo štvrtok 15. júna predstavili v Elektrárni Piešťany s Eco tour projektom.

20. 06. 2017 12:00  |  Kultúra / Akcie
Návštevníci mohli obdivovať súčasné aj historické modely nemeckej automobilky. (Supa)

Obdivovali desiatky modelov Porsche

Uplynulý víkend tešil motoristov nielen na letisku, ale i v centre Piešťan. Pred Domom umenia sa totiž v sobotu 17. júna uskutočnil prvý zraz automobilov značky Porsche. Prehliadkou niekoľkých desiatok vozidiel nemeckej automobilky sprevádzal moderátor Alexander Štefuca. Popoludní sa motoristi vydali na spanilú jazdu mestom a spoločne sa presunuli do Porsche Centra v Bratislave.

20. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Filharmonici pod vedením dirigenta Petra Breinera potešia milovníkov kultúry už vo štvrtok 22. júna. (ilustr. foto: am)

Filharmónia v Dome umenia s Rapsódiou v modrom

Milovníci kultúry sa tentoraz dočkajú veľdiela v podaní Slovenskej filharmónie. Vo štvrtok 22. júna o 19.30 h sa v Dome umenia Piešťany toto teleso pod vedením dirigenta Petra Breinera predvedie s legendárnom Gershwinovou Rapsódiou v modrom. Okrem toho zaznejú aj diela Modesta Petroviča Musorgského. V úlohe sólistu sa predvedie klavirista Peter Gililov.

20. 06. 2017 10:29  |  Kultúra / Hudba
Články 201 - 250 z 23233
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa