Nadácia Adeli

Všetky články

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, pri storočnici prvej džezovej nahrávky je výzvou zamyslieť sa nad tým, ako zneli nahrávky v čase začiatkov vydávania hudobných nosičov, alias šelakových dosiek, a ako sme dospeli k dnešným časom, keď sa dostávame k záznamom najvernejšej kvality, skrytých prakticky v jednom stlačení gombíka.

27. 10. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 27. októbra. Tento deň je Dňom Černovskej tragédie a Svetovým dňom audiovizuálneho dedičstva. Meniny má Sabína, Horislav, Horislava, Sabrina, Zoa, Zoana.

27. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Bytový podnik začal prostredníctvom e-mailov svojich klientov rozposielať „spravodajské“ informácie. (red)

Ako bytový podnik „chytá zlodeja“ a má ho vo vlastných radoch

Zdá sa, že Bytový podnik (BP) Piešťany si pomýlil svoju podnikateľskú činnosť a namiesto správy bytov a tepelného hospodárstva začal fungovať aj v oblasti mediálnej. A na tento účel zneužíva databázu vyše tisíc e-mailových adries, ktorými disponuje.

27. 10. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zástupca podporených rodín preberá šek s výťažkom z aukcie. (APPA)

Rodinám hendikepovaných urobili krajší deň

Za takmer 19-tisíc eur sa vydražili diela slovenských výtvarníkov počas siedmeho ročníka Charitatívneho aukčného salóna, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 19. októbra v piešťanskom Kursalone.

26. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Akcie
Patálie s domom na Kukučínovej ulici sa ani po rokoch súdnych ťahaníc nekončia. (pror)

Pomôže mesto Javorským odkúpiť si byt?!

Patálie s domom na Kukučínovej ulici v Piešťanoch aj napriek tomu, že sa po rokoch súdnych ťahaníc vrátil späť do majetku mesta, sa nekončia. Problém pre jediného nájomníka, čo v ňom žije od čias pred nezákonným predajom niekdajšiemu viceprimátorovi, nevyrieši ani to, že sa mesto tejto nehnuteľnosti obratom zbavilo a zverilo ho do správy mestskej eseročky bytový podnik.

26. 10. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Alžbeta Chalásová s mamou Luciou. (vd)

Privítali sme do života

Lucii Sobolčiakovej z Drahoviec a Tomášovi Chalásovi z Hubiny sa v utorok 17. októbra o 18.08 h narodilo prvé dieťa - Alžbeta Chalásová. Dievčatko meralo 3680 gramov, vážilo 52 centimetrov. Mamičke pri pôrode v piešťanskej nemocnici pomohli MUDr. Jozef Polák a MUDr. Ján Karaba.

26. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Narodili sa
Čajky v utorok zaznamenali dôležité víťazstvo.  (L. Duračka)

Čajky majú druhé víťazstvo v Eurocupe, Sepsi porazili 54:52

Piešťanské Čajky doma zvíťazili nad rumunským tímom ACS Sepsi-SIC 54:52 (27:23) v stredajšom zápase D-skupiny basketbalového Európskeho pohára FIBA 2017/2018. Záver duelu bol dramatický. Pár sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny sa hosťujúce hráčky dotiahli na rozdiel jedného bodu, napokon si však zverenky Martina Pospíšila víťazstvo postrážili a zároveň si udržali šancu na postup do vyraďovacej časti.

26. 10. 2017 09:52  |  Šport / Basketbal
drp3

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 26. októbra. Meniny majú Demeter, Amand, Dimitrij, Evarist, Amanda, Demeteria.

26. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Michal Hynek robil pred časom aj zástupcu piešťanského primátora.  (pror)

Hynekovo podnikanie má vážne trhliny

Piešťanskému poslancovi a exviceprimátorovi, zároveň aktuálne aj kandidátovi na krajského poslanca za stranu Borisa Kollára Sme rodina Michalovi Hynekovi, sa v jeho podnikaní príliš nedarí. Ešte v máji tohto roka si otvoril cestovnú kanceláriu, no neprešlo ani šesť mesiacov a už sa mu na hlavu valia nezaplatené účty.

26. 10. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Výtvarník Viliam Ziman vystavuje v Galérii Fontána. (vd)

Viliam Ziman zachytáva genius loci miest

V Galérii Fontána sa v stredu 18. októbra uskutočnila vernisáž obrazov prírody a mestských vedút výtvarníka Viliama Zimana z Banky. Veduta je odkazom umelca, ktorý v danom čase zachytil náladu zobrazovaného miesta. Obrazy, ktoré autor v Piešťanoch vystavuje, pôsobia impresionisticky, niekedy až zasnene.

25. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
S rekonštrukčnými prácami na ihrisku na sídlisku Nikola Teslu sa začalo pred dvomi týždňami, stavbári pracovali aj v sobotu 21. októbra. (vd)

Ihrisko na sídlisku Nikolu Teslu mení tvár

Na sídlisku Nikolu Teslu v Piešťanoch sa už začalo s kompletnou rekonštrukciou multifunkčného ihriska. Stavbári odstránili starý plot, vykonávajú zemné práce, osádzajú piliere, betónujú. Stavba za 37 720 eur s DPH má byť hotová do konca novembra. Zhotoviteľ poskytne na ihrisko päťročnú záruku.

25. 10. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
PhDr. Zuzana Komárková. (UPSVaR)

Štátne sociálne dávky pre rodiny s deťmi

Chystáte sa založiť si rodinu? Neviete, na aké dávky máte nárok? V tomto článku prinášame stručný prehľad štátnych sociálnych dávok určených pre rodiny s deťmi.

25. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom

Hyena na obzore

O podvodníkov na tomto svete veru nie je núdza. Doba je zlá a kto sa nenaučil na živobytie si zarábať poctivou prácou, hľadá všakovaké spôsoby, ako sa obohatiť na úkor iných.

25. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Editoriál
Ilustračné foto. (L. Duračka)

O výhre rozhodol tímový výkon

Basketbalistky z kúpeľného mesta zvládli nesmierne dôležitý zápas vzhľadom k ďalšiemu vývoju v D-skupine Európskeho pohára FIBA. Ak chceli Piešťanky pomýšľať na postup, potrebovali zvíťaziť.

25. 10. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Na diaľničnom nadjazde sa vo Forde Fiesta zranila žena. (KR HaZZ Trnava)

Nehody sa sypali jedna za druhou

V uplynulom týždni mali piešťanskí hasiči plné ruky práce. Za sebou sa sypali autonehody, zavolali ich aj k dvom tragickým udalostiam vo Veselom i v Prašníku. Hasili tiež požiar skládky vo Veľkých Kostoľanoch. Tam im pomáhali miestni dobrovoľníci.

25. 10. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 25. októbra. Tento deň je Európskym dňom občianskeho práva a Svetovým dňom cestovín. Meniny majú Aurel, Krišpín. Vojmír, Živan, Živko, Dália, Živa.

25. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Primátor bude musieť svoje kroky vysvetľovať pred sudcom. (pror)

Primátor Tamajka sa v januári postaví pred sudcu

Bývalí zamestnanci mesta sa dočkali. Začali sa súdne procesy vo veci ich žaloby za neplatné výpovede. V prípade, že budú úspešní, Piešťany prídu o státisíce eur z mestskej pokladnice. Súdne pojednávania na podnet jedenástich vyhodených zamestnancov prebiehajú počas tohto mesiaca na piešťanskom okresnom súde.

25. 10. 2017 07:29  |  Piešťany / Aktuálne
Spoločnosť KURSALON, s. r. o., pripravuje otvorenie reštaurácie, ktorá bude v priestoroch objektov na Teplickej ulici č. 41. (kursalon)

Kultúrne srdce Piešťan sa sťahuje do reštaurácie La Musica

Kúpeľná dvorana, ktorú spoločnosť KURSALON, s. r. o., prevádzkuje od 1. mája 2007, bude od 18. novembra 2017 uzatvorená.

24. 10. 2017 19:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: básnici Michal Habaj, Michal Tallo, Mária Ferenčuhová a moderátorka Ivana Papcunová. (mp)

Piešťany a poézia si rozumejú

Súčasná slovenská poézia si prišla sadnúť v stredu 18. októbra do priestorov piešťanského klubu ŽiWell, kam delegovala tri popredné „emká”: Máriu Ferenčuhovú, Michala Habaja a Michala Talla.

24. 10. 2017 19:00  |  Kultúra / Akcie
V Moravanoch nad Váhom sa spolu s kňazom odfotili krojovaní farníci aj hasiči v nových uniformách. (archív DHZ)

Na hody vytiahli kroje i nové uniformy

V Moravanoch nad Váhom mali hody. Oslávili ich nielen vyberanými domácimi špecialitami, rezňami, zemiakovým šalátom či kačicou s lokšami, ale hladné nezostali ani duše miestnych farníkov.

24. 10. 2017 17:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Eurocup: Čajky čaká ďalší kľúčový duel, privítajú rumunský ACS Sepsi

Už zajtra čaká Piešťanské Čajky ďalší súboj v Európskom pohári FIBA, keď o 18:00 privítajú v Diplomat aréne rumunský tím z mestečka Sfantu Gheorghe ACS Sepsi SIC. Čajky v treťom stretnutí D-skupiny chcú nadviazať na minulotýždňové víťazstvo nad Toruňom, nečaká ich však nič jednoduché.

24. 10. 2017 16:27  |  Šport / Basketbal
Veslári VK Sĺňava Piešťany sa na posledných pretekoch v tomto roku predviedli v dobrom svetle. (aš)

Veslárom z Piešťan sa v Otrokoviciach darilo

V posledný septembrový deň sa Veslárskemu klubu Sĺňava Piešťany podarilo opäť zorganizovať autobusový „zájazd“ na veslárske šprinty v Otrokoviciach. Boli to zároveň aj posledné preteky pre žiacke kategórie v tomto roku. Rozlúčka sa niesla v znamení zlatých kovov a priečok na stupňoch víťazov.

24. 10. 2017 15:00  |  Šport / Veslovanie
Chránená pamiatka - hrobka rodu Sáli - má byť do týždňa opravená. (M. Klčo)

Zničili historickú hrobku vrbovských zemanov

Historickú hrobku rodiny Sáli z prvej polovice 19. storočia na vrbovskom cintoríne poškodili. K devastácii mestom chránenej pamiatky došlo vo štvrtok 19. októbra a vinník sa sám priznal v pondelok 23. októbra.

24. 10. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne

Radnica tají projekty cyklochodníkov

Piešťany boli úspešné pri získaní eurofondov. V prvom kole výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bolo podporených 28 cyklistických projektov z celého Slovenska za 12,7 mil. eur.

24. 10. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (PPZ SR)

Pri zimnom štadióne našli bombu v igelitke

Už v úvode minulého týždňa museli príslušníci piešťanskej mestskej polície ukázať, že majú „silné“ paže.

24. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne

V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa č. 42 sa dočítate

Bývalého viceprimátora Piešťan a kandidáta na poslanca TTSK Michala Hyneka obviňujú obchodní partneri, že sa správa ako pouličný podvodník. Jeho cestovka totiž neplatí účty.

24. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 24. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc, Dňom OSN a Svetovým dňom informovanosti o rozvoji. Meniny majú Kvetoslava, Aretas, Gilbert, Harold, Herlad, Kvetoslav, Rafael, Šalamún, Areta, Cvetana, Gilberta, Kveta, Kvetana, Kvetava, Rafaela.

24. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
rybarikova 04

Rybáriková vo štvrtok odcestuje do Číny na WTA Elite Trophy

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková vo štvrtok odcestuje na tzv. malé MS pod názvom WTA Elite Trophy (31. októbra - 5. novembra) na tvrdom povrchu v čínskom Ču-chaji s právom účasti pre hráčky na 9. - 19. mieste v Porsche Race 2017 plus jednu držiteľku voľnej karty - konkrétne hostiteľku Šuaj Pcheng.

23. 10. 2017 16:43  |  Šport / Tenis
Dobré ráno, Piešťany! Želáme všetkým krásny deň. (red)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 23. októbra. Meniny má Alojzia.

23. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Turisti v rámci prechádzky vyčistili novú trasu v okolí Prašníka. (zš)

Vyskúšali novú trasu a vyzbierali odpadky

Turisti z miestneho turistického združenia Hora Prašník sa v sobotu 14. októbra vybrali na trasu nového náučného chodníka, ktorý povedie od obecného úradu k prírodnej rezervácii Čerenec cez Tlstú horu, Malú pec, Veľkú pec a končiť bude pri Barónovom hrobe.

22. 10. 2017 18:00  |  Región / Aktuálne
Pred 100 rokmi sa 22. októbra narodila Ella Fitzgerald. (DeviantArt)

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, ak si niekto vo svojom dome robí nedýchateľnú atmosféru, ak si do domu nepustí chudobných pocestných, ak sa nestýka so susedmi, ak nedodržuje základné pravidlá slušnosti - je to situácia, ktorú si musia riešiť obyvatelia domu sami. Ale keď tieto aktivity pán domu rozširuje široko ďaleko okolo seba, potom sa nemôže stretnúť so súhlasom a sympatiami tých, ktorých sa to týka.

22. 10. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Topole na Vážskom ostrove sú za zenitom životnosti a stromy ohrozujú okoloidúcich. (Supa)

Klimatické zmeny menia aj lesy v okolí Piešťan

Hoci Piešťany patria skôr k oblastiam, kde polia prevažujú nad lesným porastom, aj v tomto regióne nájdeme rozsiahle lesy. Či už je to na svahoch Malých Karpát za Vrbovým, ale aj v pohorí Považský Inovec, ktoré sa začína hneď za obcou Banka.

22. 10. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
U nás išli na dračku len tak omastené. A u vás? (hlas.sk)

Bez nich hody nie sú hody

Nie je lokša ako lokša. Jedna je hebká a ohybná, druhá je tvrdá ako papundekel. Mama vždy vravievala, že to závisí od zemiakov. Čím je starší a menej vodnatý, tým lepšie, lebo na cesto pod lokše nepotrebuješ toľko múky. Aj preto vraj dobrá kuchárka si tie najkvalitnejšie zemiaky odkladala zvlášť, aby mala na hody ku kačici či k husacine lokše ako z rozprávky.

22. 10. 2017 11:25  |  Galéria / Recepty
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 22. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom porozumenia koktavosti a Svetovým dňom misií. Meniny má Sergej, Dobromil, Sergius, Kordula, Saloma, Saloména, Solomia.

22. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Skúsená Emilija Podrug patrila k najlepším Čajkám.  (L. Duračka)

Čajky pokračujú na víťaznej vlne, porazili aj Ružomberok

Piešťanské Čajky v šlágri piateho kola ženskej basketbalovej extraligy porazili na domácej palubovke Diplomat arény MBK Ružomberok 56:50. Piešťanské basketbalistky sú tak v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži stále bez prehry. Najbližšie ich čaká v stredu zápas Európskeho pohára, keď na domácej palubovke privítajú rumunský tím ACS Sepsi.

21. 10. 2017 20:56  |  Šport / Basketbal
Debutový album bratislavskej skupiny Queer Jane. (Sona Maletz and Luter Kasval)

Hudobný tip - slovenská indie scéna

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

21. 10. 2017 18:00  |  Kultúra / Hudba
Budú sa Čajky aj dnes tešiť z víťazstva?  (L. Duračka)

Basketbalový šláger už dnes! Čajky privítajú MBK Ružomberok

Piešťanské Čajky privítajú v 5. kole najvyššej ženskej basketbalovej súťaže basketbalistky Ružomberka. Oba tímy majú povinnosti aj v pohárovej Európe, no vzhľadom na prestíž súboja druhého s tretím sa dá očakávať, že do toho pôjdu naplno.

21. 10. 2017 15:45  |  Šport / Basketbal
Nevraživých súrodencov stvárňujú Milan Lasica a Martin Huba. (Ctibor Bachratý)

Starí majstri v Dome umenia

V programe 19. ročníka československého festivalu Piešťanské rendezvous prináša Dom umenia v Piešťanoch skvelú činohru dvoch významných hereckých osobností - Milana Lasicu a Martina Hubu.

21. 10. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Piešťanskí karavanisti si užili víkend s podobne naladenými ľuďmi zo Slovenska, Čiech a Moravy. (vd)

Karavanisti ukončili sezónu na Banke

Caravan club Piešťany má za sebou zrelú štyridsiatku. Nielen pri tejto príležitosti, ale hlavne pri nej usporiadali jeho členovia opäť parádnu rozlúčku so sezónou, akú robievali celé tie dlhé roky na Výtokoch.

21. 10. 2017 13:00  |  Kultúra / Akcie
Školáci z 8. A triedy s učiteľom Martinom Jankechom počas jazdy zručnosti v areáli ZŠ Holubyho. (vd)

Vodičáky majú už ôsmaci

Chceš získať vodičský preukaz už ako ôsmak či deviatak na základnej škole? Nie je problém, ak zvládneš vcelku náročný dopravný test, jazdu zručnosti na motokáre a dokážeš poskytnúť prvú pomoc zranenému človeku.

21. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
lodenica up

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 21. októbra. Tento deň je Dňom pôvodných odrôd jablka. Meniny má Uršuľa, Anatol, Anatólia.

21. 10. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Novomanželia Michaela Pániková z Veľkého Orvišťa a Ondrej Kovalčík z Piešťan.  (Zdenko Kováčik)

Povedali si "Áno"

Dážď z neba padal pre šťastie novomanželom Michaele Pánikovej z Veľkého Orvišťa a Ondrejovi Kovalčíkovi z Piešťan.

20. 10. 2017 16:00  |  Piešťany / Zosobášili sa
Zľava: Patrik Tapušík, Oliver Švec a Jakub Jánsky.  (archív ŠPK)

Diaľkoví plavci úspešní v Leviciach

V Leviciach sa v prvú októbrovú sobotu uskutočnilo superfinále Slovenského pohára v diaľkovom plávaní o Pohár primátora mesta Levice. Pri účasti plavcov z ôsmich slovenských a jedného českého klubu sa mimoriadne darilo plavcom ŠPK Kúpele Piešťany. Vybojovali z celkového počtu 26 rozdelených medailí desať, z toho šesť zlatých.

20. 10. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Natália Sabová s mamou Katarínou. (vd)

Privítali sme do života

V nedeľu 1. októbra o 17.44 h sa Kataríne Hranákovej a Petrovi Sabovi z Tepličiek narodila prvá dcérka Natália Sabová (3100 g, 51 cm).

20. 10. 2017 15:00  |  Piešťany / Narodili sa
Deti i učiteľky zo ZŠ na Komenského ulici vo Vrbovom sa odfotili s autormi obľúbených kníh. (vd)

Nechcú byť ako Analfabeta Negramotná

V Mestskej knižnici v Piešťanoch sa organizátori v poradí už deviateho ročníka projektu s názvom Keď čítanie je čtení presvedčili, že slovenské deti českému jazyku rozumejú. Na piatkovom „veľkom čítaní“ prevažne z kníh českých autorov deti z Piešťan i Vrbového rozumeli češtine rovnako dobre ako svojmu materinskému jazyku.

20. 10. 2017 14:00  |  Kultúra / Akcie
Obnovený kaštieľ v Budmericiach, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, je účelovým zariadením ministerstva kultúry. (gak)

Romantika nepatrí len spisovateľom

Rapotanie strák a krupobitie žaluďov vám spríjemní prechádzku po anglickom parku v Budmericiach. No skôr, než si nohy zaboríte do machu pod stáročnými dubmi, zavítajte aj do priľahlého kaštieľa, ktorý ako poľovnícke „útočisko“ dal v roku 1889 postaviť gróf Ján Pálfi.

20. 10. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie
Prameň Hlavina v obci Banka slúži na oddych a relax pri prechádzkach. (jm)

Prameň Hlavina osvieži nielen pocestného

Krv sa považuje za najvzácnejšiu tekutinu, ale tá by vez vody nebola ničím, pretože jej obsahuje až 91 percent. Preto sa o prvenstve v dôležitosti vedú neustále polemiky, či bolo najskôr vajce a či sliepka.

20. 10. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Lávka spája dediny na oboch brehoch Váhu. (Júlia Masárová)

Lávku lásky opravilo dvadsať obcí

Brunovská lávka spája už viac ako štyridsať rokov obce ležiace po oboch stranách Váhu. Slúži peším, bicyklistom i motorkárom na prechod z katastra Brunoviec a Hornej Stredy cez rieku Váh na jej druhú stranu - k Lúke, Modrovke, Hrádku či Hôrke nad Váhom.

20. 10. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Ragbistky RUC Piešťany sú veľmi príjemným prekvapením. (FB RUC)

Ragby: Dievčatá lepšie ako chlapci

Piešťanskí ragbisti cestovali prvú októbrovú sobotu na sever Slovenska do Trnového pri Žiline, kde si zmerali sily s domácimi. Za zmienku stojí hlavne účasť dievčenského tímu junioriek, ktoré odohrali napínavý dvojzápas s rovesníčkami zo Žiliny.

20. 10. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Všetky dôležité informácie si nájdu návštevníci Auparku na stránke www.auparkpiestany.sk.  (ts)

Aupark zmodernizuje parkovisko, zmení sa cenník

Zákazníkov nákupného centra Aupark v Piešťanoch čakajú novinky. Parkovanie bude komfortnejšie, pribudne niekoľko nových pomocných prvkov, ale zmení sa aj výška parkovného. Zmeny v poplatkoch budú platiť od 1. novembra tohto roka.

20. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 201 - 250 z 24144
Regal Burger

Anketa