Všetky články

Futbalisti Vrbového (v žltom) po prestávke prestrieľali Neded. (FB MFK Vrbové)

Vrbové i Trebatice v príprave víťazne

Zimná príprava mužstiev z regionálnych futbalových súťaží je už v plnom prúde a počas uplynulého víkendu sa hrali niektoré prípravné zápasy. Trebatice si poradili s Bolerázom, Vrbové dokázalo prestrieľať Neded a Veľké Kostoľany dostali debakel 0:7 od Spartaka Myjava.

07. 02. 2018 19:00  |  Šport / Futbal
Barbora Baranovičová nastrieľala v oboch zápasoch po dva góly. (archív KVP)

Vodnopólistky KVP úspešné len spolovice

Počas posledného januárového víkendu pokračovala v Topoľčanoch vodnopólová prvá liga žien. Piešťanské vodné pólistky odohrali dve stretnutia. Tretí zápas s Vrútkami sa bude pre chorobu hráčok súpera dohrávať v priebehu februára.

07. 02. 2018 17:00  |  Šport / Vodné pólo
Trnavský župan zavítal vo štvrtok večer medzi piešťanských poslancov. (pror)

KOMENTÁR: Mydlová bublina župana Viskupiča

V Piešťanoch lietali vzduchom státisíce eur. Zdanlivo obria investícia to však nie je, ale len vypustená mydlová bublina ohľadom oživenia piešťanského letiska.

07. 02. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Piešťanská triatlonistka skončila na MS v zimnom triatlone štvrtá. (ald)

Lýdia Drahovská: Bol to môj asi najťažší zimný triatlon

Ako sme v minulom čísle informovali, triatlonistka Lýdia Drahovská skončila na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone, ktoré sa uskutočnili v rumunskom Cheille-Gradistei, tesne pod stupňami víťazov. Talentovaná Piešťanka tak neobhájila bronzovú medailu. Po návrate domov sa s nami nádejná triatlonistka podelila o svoje dojmy zo šampionátu.

07. 02. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Najvyššia nákazlivosť je na začiatku ochorenia, pri komplikovanom priebehu môže trvať aj dlhšie. (apt)

Chrípka zavrela v okrese dve školy

Chorobnosť narastá, prechladnutia a chrípky si nachádzajú svoje obete a ľudia končia pod perinou. Zimné obdobie so sebou už tradične prináša zvýšené riziko nákazy. Chrípka je v okrese Piešťany na úrovni lokálnych epidémií a zavrieť sa jej podarilo už dve školy a tri škôlky.

07. 02. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne

Personae non gratae

Primátor mesta je nielen jeho vrcholným predstaviteľom, ale hlavne jeho štatutárom. A tým je povedané všetko. Ústava SR mu okrem úloh a právomocí dáva tiež jedinečnú kompetenciu - rozhodovanie o personálnom zložení mestského úradu. To znamená, že okrem okruhu tém a politík, ktoré tento úrad na jeho pokyny realizuje, primátor si môže slobodne vybrať ľudí, s ktorými tieto ciele dosiahne.

07. 02. 2018 11:00  |  Piešťany / Editoriál
Dodávka privážajúca tovar do reštaurácie zablokovala celý jazdný pruh. (dan)

Teplickú síce opravili, ale pre bežný život nedomysleli

S nedisciplinovanými vodičmi sa potýka celé mesto Piešťany už viacero rokov. Najväčším kameňom úrazu je parkovanie alebo krátkodobé státie. Tento problém najviac postihuje centrum mesta, kde voľného miesta nie je nazvyš. Ušetrená nezostala ani dávnejšie zrekonštruovaná Teplická ulica.

07. 02. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Náš tím uspel v regionálnom kole súťaže First Lego League v Petržalke. (archív CVČ)

Chlapci zdolávali úlohy s Lego robotom

Chlapci z robotického krúžku Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch zažili 11. januára robotický sviatok na vlastnej koži. Zúčastnili sa regionálneho kola First Lego League v Petržalke ako súťažiaci.

07. 02. 2018 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 7. februára. Meniny má Vanda.

07. 02. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Mladí reprezentanti sa verejnosti predvedú na piešťanskom ľade v rámci prípravného zápasu i Turnaja Vlada Dzurilu. (apt)

Reprezentanti pokračujú v úspešnej príprave

Hokejová reprezentácia SR do osemnásť rokov, ktorá sa pripravuje v Piešťanoch, vyhrala aj svoj druhý prípravný zápas v rámci sústredení, ktoré zverenci Viliama Čacha na prelome januára a februára absolvujú v kúpeľnom meste.

06. 02. 2018 19:00  |  Šport / Hokej
Katarína Uhrová vysvetľuje, že nie je písanie ako písanie. (mp)

Tvorivé písanie s Katarínou Uhrovou

Na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch je výber voliteľných krúžkov taký rozsiahly a rozmanitý, až sa zlievajú dokopy a obyčajný študent si bez pomoci ani nevie vybrať.

06. 02. 2018 17:00  |  Galéria / Rozhovory
zito titulka 06

Žito opäť roztancovalo Piešťany

Obdobie fašiangov pomaly, ale isto vrcholí a folklórny súbor Žito si pri ich príležitosti opäť pripravil zaujímavý program. Ten po tradičnej pochôdzke Piešťanmi vyvrcholil v sobotu o 16. hodine na Winterovej ulici pred Zuckmann Villou.

06. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Akcie
Mestská komisia pre životné prostredie plánované parkoviská na svojom mimoriadnom zasadnutí zamietla. (pror)

Pri plánovaní parkovísk mala radnica oklamať poslancov

Plánovaná výstavba parkoviska v parčíku vo vnútrobloku na Winterovej ulici v Piešťanoch mala svoju dohru v utorok 30. januára na mestskej rade, ale i v ten istý deň na mimoriadne zvolanom stretnutí mestskej komisie pre životné prostredie pod vedením Petra Jančoviča.

06. 02. 2018 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Stromček najprv celý zbavili konárov. (dan)

Piešťanské Vianoce trvali až do februára

Hoci od Vianoc už pretieklo veľa vody, na piešťanskej pešej zóne si ich donedávna mohol užiť každý, komu sa uráčilo. Krásny stromček, ktorý zdobil centrum mesta, tam vydržal až do konca januára.

06. 02. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Za babky v ručníčkoch sa preobliekli pracovníčky domova dôchodcov Klas.  (FB DD Klas)

Fašiangová veselica s babami z ulice

Na tradičnej fašiangovej veselici zažili starčekovia a starenky z Domova dôchodcov Klas vo Vrbovom netradičnú návštevu. Zatancovať si s nimi prišli aj „baby z ulice“.

06. 02. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Na Fašiangovej plesanici nechýbali folkloristi z Piešťan, kapela z Malaciek a Miss Universe 2007, Lucia Senášiová (vľavo). (M. Pisca)

Na plesanici v Krakovanoch krepčila aj Miss Universe

Tohtoročná Fašiangová plesanica v Krakovanoch bola piata v poradí, ale jedna z najlepších. Pri cimbalovke, ľudovkách i rôznych hitoch storočia si zatrsali ľudia z rôznych končín regiónu aj Slovenska. Na parkete sa tiež zvŕtala Miss Universe 2007 Lucia Senášiová.

06. 02. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (red)

Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa prináša

Tamajkom prepustení zamestnanci si na súdnych pojednávaniach rozviazali jazyky a porozprávali, ako s nimi "zametali", tyranizovali ich a zastrašovali, len aby z mestského úradu odišli sami.

06. 02. 2018 09:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.

06. 02. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ščepko nasúkal súperovi štyri góly.  (apt)

Havranom sa proti Viedni darilo

Mládežnícke kategórie HK Havrani Piešťany odohrali počas uplynulého víkendu ďalšie súťažné zápasy. V dueloch proti Viedni sa darilo siedmakom, šiestakom i piatakom. Piataci navyše uspeli aj v dohrávke proti Leviciam.

06. 02. 2018 06:00  |  Šport / Hokej
Rozladený kormidelník Piešťan Martin Pospíšil zápas zhodnotil ako katastrofu. (Laco Ďuračka)

Jedným slovom to bola katastrofa

Po dvoch vyrovnaných vzájomných zápasoch spred dvoch týždňov by len málokto predpovedal, že sobotný duel v Angels aréne skončí pre piešťanské basketbalistky takou blamážou.

05. 02. 2018 19:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková (vľavo) figuruje od pondelka 5. februára na 18. mieste vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre. (apt)

Rybáriková pred FED Cupom: Naše šance proti Ruskám sa zvýšili

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková bude najväčším želiezkom v slovenského výberu tenistiek na bratislavské stretnutie s Ruskom 10. - 11. februára v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien.

05. 02. 2018 17:00  |  Šport / Tenis
Radosť z prvého vysvedčenia v živote bola veľká, hoci bolo len polročné. (am)

Prváci dostali prvé vysvedčenia

V slovenských školách nastala v stredu 31. januára veľká sláva. Žiaci i študenti si z rúk triednych učiteľov prevzali výpisy vysvedčení. Rovnako tomu bolo i na Základnej škole Holubyho v Piešťanoch, kde tamojších prvákov hodnotili v polroku po prvý raz.

05. 02. 2018 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Agresívneho mladíka museli hasiči vystrihnúť. (KR HaZZ Trnava)

Zdrogovaný nabúral na ukradnutom aute

Jazdiť pod vplyvom omamných látok v kradnutom aute, a potom nabúrať do elektrického stĺpa sa podarilo v sobotu 3. februára pred jedenástou v noci vodičovi z Krakovian.

05. 02. 2018 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 5. februára. Meniny má Agáta.

05. 02. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Swing Q - live music v podaní piešťanských muzikantov Štefana Orviského mladšieho i staršieho, Jána Tataru, Branislava Biznára a Pavla Petra. (vd)

Swinguje im to v La Musice

Hrajú swing, a tak si dali príznačný názov Swing Q. Naposledy to kapelka zložená z piešťanských hudobníkov roztočila v novej reštaurácii La Musica, ktorá sa vyvinula ako suverénna pokračovateľka džezu a džezovej tradície od čias, keď sa džez mestom šíril najmä vďaka nadšencom okolo legendárneho perkusionistu a džezmena Doda Šošoku.

04. 02. 2018 20:00  |  Kultúra / Hudba
Výkon Čajok v Košiciach sa za vydarený považovať nedá.  (L. Duračka)

Výbuch Čajok v Košiciach, s Good Angels prehrali o 34 bodov

Po prehre v poslednom kole základnej časti v Piešťanoch a následnom víťazstve o jediný bod vo finále Slovenského pohára by len málokto predpovedal, že Good Angels Košice môžu zdolať Piešťanské Čajky o 34 bodov. Aj napriek tomu, že sa hralo na košickej pôde bol výkon vicemajstra veľkým sklamaním, čo potvrdil aj samotný tréner Martin Pospíšil.

04. 02. 2018 17:59  |  Šport / Basketbal
Už od debutového albumu 45 z roku 1982 je v hudbe Kina počuť svojbytné narábanie s odkazom západného zvuku.  (Moroz Records)

Hudobný tip: KINO - GRUPPA KROVI (1988)

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

04. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Hudba
Ján Babič (red)

Podoby džezu perom Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, svet sa mení zásluhou ľudí, ktorí chcú veci meniť. Je len rozdiel, či k lepšiemu, alebo k horšiemu. Podľa toho, čo je dôvodom týchto zmien - túžba po moci alebo túžba pomáhať...

04. 02. 2018 14:00  |  Kultúra / Hudba
Pochod pre zdravie (Viera Dusíková)

Pochod pre zdravie prospel každému – chorému aj zdravému

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine sa po druhý raz zapojili členky piešťanskej ligy do akcie s názvom Pochod pre zdravie. V sobotu 3. februára sa vybrali od sídla svojej pobočky na Teplickej ulici, aby sa po novovybudovanom chodníku pre peších a cyklistov pobrali až k Lodenici.

04. 02. 2018 13:06  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Rozsvietené okná v prízemí jasne signalizovali návrat života do kaštieľa. Moraviansky kaštieľ chátral od roku 2006. (pror)

V moravianskom kaštieli radi prichýlia umelcov

Renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, donedávna nazývaný i kaštieľom duchov, je konečne po rokoch na ceste získať svoju pôvodnú honosnú tvár. Starajú sa o to jeho noví majitelia Petra a Róbert Vydrovci.

04. 02. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Piatak Sebastián Sučič prebral cenu z rúk prezidenta klubu Lukáša Moravčíka. (HK Havrani)

Sučič najlepším havranom v decembri

Pred úvodným buly prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov proti juniorom z Nitry sa v piešťanskej Easton aréne uskutočnilo tradičné vyhlasovanie hráča mesiaca HK Havrani.

04. 02. 2018 10:00  |  Šport / Hokej
Vrbovčana Lukáša Čmehíla pre duchovnú službu v Trnavskej arcidiecéze vysvätil arcibiskup Ján Orosch. (D. Kolenčík)

Novokňaz z Vrbového miluje Tatry

V katedrálnom Chráme svätého Jána Krstiteľa vysvätil v sobotu 20. januára trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch za kňaza Vrbovčana Lukáša Čmehíla pre duchovnú službu v Trnavskej arcidiecéze. Slávnosť primícií sa konala o týždeň nato v Kostole sv. Gorazda vo Vrbovom, kde novokňaz slúžil svoju prvú omšu.

03. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Na karnevale inak obdarených detí býva už tradične výborná nálada. (FB ZO SZTP Vrbové)

Karnevalom si spríjemnili fašiang

V spoločenskom klube vo Vrbovom sa v piatok 19. januára konal ďalší vydarený karneval pre deti i dospelákov, ktorí sú obdarení inými darmi než ich zdraví kamaráti a známi.

03. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Akcie
Pavol Domin skončil v Trenčíne deviaty. (šg)

Extraligoví mariášisti nezačali sezónu najlepšie

Veľkou cenou Považia sa v predposlednú januárovú sobotu začal v Trenčíne jubilejný 20. ročník extraligy v mariáši. Na rozdiel od vlaňajška sa do úvodného turnaja zapojilo menej družstiev i hráčov. Tých prišlo pod Matúšov hrad 387 z 19 slovenských klubov. Vlani sa tu prezentovalo rekordných 411 kartárov z 20 klubov.

03. 02. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Peter Kalmus je výtvarník a piešťanský rodák. (pror)

Peter Kalmus: Zákazmi sa to začína a končí deportáciami!

Pred pár dňami sa Slovenskom niesla správa o cenzúre umenia v Piešťanoch. Na príkaz primátora Miloša Tamajku bola zmenená inštalácia obrazov v mestskej galérii, čím sa zmenila koncepcia výstavy i porušili autorské práva k nej.

03. 02. 2018 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Odchovankyňa BKM Piešťany patrí k stabilným hráčkam talianskych Benátok. (fbmr)

Hviezda Benátok Růžičková v reprezentácii končí

Slovenská basketbalistka Marie Růžičková (31), ktorá je odchovankyňou basketbalového klubu BKM Piešťany, sa rozhodla ukončiť reprezentačnú kariéru a prenechať svoje miesto mladším hráčkam.

03. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 3. februára. Meniny má Blažej.

03. 02. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Heslom kampane je “We can. I can” – “My môžeme. Ja môžem.” (autor: archív LPR)

Poďte kráčať pre zdravie

Piešťanská pobočka Ligy proti rakovine (LPR) vás pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine v sobotu 3. februára pozýva na podujatie s názvom Pochod pre zdravie. Štartovať sa bude o 10.00 h na Teplickej ulici 28 - pri klube LPR, končiť bude v Piešťanskom pivovare, kde vás bude čakať teplý čaj a cibuľový chlieb.

02. 02. 2018 22:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Violet s mamičkou Sandrou. (vd)

Privítali sme do života

V stredu 24. januára o 8.20 h po viac ako roku porodila v piešťanskej pôrodnici svoje druhé dieťatko Sandra Lechnerová z Čachtíc.

02. 02. 2018 18:00  |  Piešťany / Narodili sa
Na plesovú zábavu si určite „pribaľte“ dobrú náladu. (am)

Chystáte sa na ples? Buďte trendy!

Plesová sezóna je v plnom prúde. Každoročne si tisíce ľudí nenechajú ujsť šancu krásne sa obliecť a ešte sa k tomu aj zabaviť. Prečítajte si rady odborníčok na šaty, vlasy i make-up, aby ste na tohtoročnom plese skutočne zažiarili.

02. 02. 2018 16:00  |  Kultúra / Akcie
Tomáš Košút je novou posilou Honvédu Budapešť.  (archív T.K.)

Košút sa stal hráčom Honvédu Budapešť

Piešťanský futbalový obranca Tomáš Košút sa stal hráčom maďarského prvoligového klubu Honvéd Budapešť. Informoval o tom budapeštiansky klub na svojom oficiálnom webe. Kontrakt hráča má platnosť na obdobie poldruha roka.

02. 02. 2018 15:51  |  Šport / Futbal
Tréner Piešťan Martin Pospíšil.  (L. Duračka)

M. Pospíšil: V Košiciach sa musíme prezentovať iným výkonom, ako proti Ružomberku

V poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou sa Piešťanské Čajky predstavia v sobotu na palubovke Good Angels Košice. Piešťanským basketbalistkám sa v Angels aréne dlhodobo nedarí a radi by zajtra podali výkon, s ktorým by mohli pomýšľať na dobrý výsledok.

02. 02. 2018 15:01  |  Šport / Basketbal
Barokový kaštieľ Helikon je dokonale zrekonštruovaný a oplatí sa ho prezrieť si zvnútra i zvonka na koči. (gak)

Keď Balaton bol slovanský

V predchádzajúcom putovaní sme sa v myšlienkach ponorili do výstavby prvého kostola v stredovýchodnej Európe kniežaťom Pribinom. Dnes budeme sledovať ďalšie kroky tohto prvého známeho slovanského vladára, ktorého osud predurčil k tomu, aby založil ďalšie veľké kniežatstvo v močariskách západne od Balatonu. Pozývame vás na návštevu tohto regiónu.

02. 02. 2018 14:00  |  Galéria / Cestovanie
Ondrej Kovačovič skončil druhý v kategórii ťažkých váh. (M. Petlák)

Na halovej regate dominovali domáci veslári

V hale Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa v sobotu uskutočnil už 12. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy.

02. 02. 2018 12:00  |  Šport / Veslovanie
Kam budú smerovať kroky Tomáša Košúta? (archív tk)

O Košúta je záujem v Kazachstane

O piešťanského futbalového obrancu Tomáša Košúta je vraj záujem v Kazachstane, a to dokonca z troch klubov najvyššej súťaže KPL. Túto informáciu priniesol portál vesti.kz.

02. 02. 2018 11:00  |  Šport / Futbal
Deti sú šikovné a s novým zariadením sa rýchlo zžili. (dan)

Nová kuchyňa v spojenej škole nepozná bariéry

Spojenú školu v Piešťanoch môžu navštevovať zdravotne znevýhodnené deti od šiestich až do tridsiatich rokov. Okrem tradičnej povinnej školskej dochádzky poskytuje aj pokračovanie vo vzdelávaní detí, ktoré nemajú možnosť vyštudovať učilište.

02. 02. 2018 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Terézia Páleníková (vpravo) by mala patriť k oporám reprezentácie. (L. Duračka)

Tri Čajky nominované pre najcennejší dres

Tréner slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Peter Kováčik oznámil konečnú 12-člennú nomináciu na blížiace sa februárové zápasy. Figurujú v nej aj tri hráčky Piešťanských Čajok.

02. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.

02. 02. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Vstupné na podujatie je dobrovoľné, do klobúka priamo účinkujúcim.  (ts)

PIEŠŤANY OPEN MIC už v sobotu

Na druhý ročník podujatia PIEŠŤANY OPEN MIC - voľný mikrofón LIVE SHOW 2018, ktoré sa uskutoční v sobotu 3. februára od 16.00 do 22.00 h v piešťanskom klube ŽiWell, vás pozýva EMERALD Music House.

01. 02. 2018 20:00  |  Kultúra / Hudba
Vodáci z Piešťan si spríjemnili zimnú prípravu pretekmi na trenažéroch. (archív Kajak - Kanoe)

Kajakári si „vypádlovali“ štyri tituly

Nákupné centrum Avion v Bratislave žilo v sobotu 20. januára nielen nákupmi, ale aj desiatym ročníkom majstrovstiev Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch.

01. 02. 2018 19:00  |  Šport / Kanoistika
Články 151 - 200 z 24886
GARGO
Regal Burger

Anketa