Všetky články

Vodohospodári pripravili zaujímavý program plný zážitkového učenia o vode. (Dominika Koleňáková)

Škôlkari zisťovali, aká je voda vzácna

Piešťanskí predškoláci z Materskej školy Valová sa v pondelok 27. marca vybrali spolu so svojimi učiteľkami na exkurziu do Slovenského vodohospodárskeho podniku v Piešťanoch.

05. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Nové sedačky namontujú počas letných prázdninových mesiacov. (archív MsKS)

Kino Fontána zmodernizuje svoje hľadisko

Piešťanské kino Fontána vybavia modernými a pohodlnými sedadlami. Vynovenie interiéru bude i vďaka príspevku od štátu, nakoľko polovicu zo sumy 62-tisíc eur uhradí dotácia, o ktorú sa mestské kultúrne stredisko (MsKS) uchádza. Ďalších 21-tisíc eur zaplatí MsKS z vlastných prostriedkov a desiatimi tisícmi prispeje radnica z rozpočtu mesta.

05. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Martin Pospíšil vedie Čajky od začiatku ich existencie. (L. Duračka)

Tréner Martin Pospíšil bude viesť Piešťanské Čajky ďalšie dve sezóny

Hoci ešte stále prebieha play-off extraligovej sezóny 2016/2017, kde si Piešťanské Čajky zahrajú finále, už teraz je jasné, že aktuálne vicemajsterky Slovenska povedie aj naďalej tréner Martin Pospíšil. Vedenie klubu sa s koučom, ktorý pôsobí v Čajkách od ich vzniku, teda piatu sezónu dohodlo na predĺžení zmluvy o ďalšie dva roky.

05. 04. 2017 14:24  |  Šport / Basketbal
Sólista Tibor Bertók svojím výkonom uchvátil mnohých divákov. (am)

Huslista jemnými tónmi pohladil srdcia divákov

Milovníci vážnej a symfonickej hudby si v Dome umenia Piešťany prišli na svoje. V utorok 28. marca tam odohral koncert Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení v Bratislave na čele s dirigentom Martinom Majkútom a sólistom Tiborom Bertókom.

05. 04. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Radovan Pieter sa strelecky presadil v oboch zápasoch. (archív KVP)

Vodnopólisti vstúpili do extraligovej nadstavby dvomi víťazstvami

Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany v základnej časti extraligy obsadili konečnú siedmu priečku a v súťaži pokračujú v skupine o 5.-8. priečku. Piešťancom úvodné dva zápasy vyšli na výbornú, keď zdolali Žilinu aj Topoľčany.

05. 04. 2017 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Letisko Praha Ruzyně si dnes pripomenulo osemdesiate výročie od otvorenia prevádzky špeciálnym letom Praha – Piešťany – Praha. (pror)

Pražské letisko oslávilo výročie zopakovaním historicky prvého letu

Letisko Praha Ruzyně si dnes pripomenulo osemdesiate výročie od otvorenia prevádzky špeciálnym letom Praha – Piešťany – Praha. Stroj Douglas DC 2 so štrnástimi pasažiermi bol 5. apríla 1937 prvým lietadlom, ktoré pristálo na vtedy úplne novom pražskom letisku. Dnes jeho úlohu prebral Airbus A319 Českých aerolínií s kapacitou 144 cestujúcich.

05. 04. 2017 12:43  |  Piešťany / Aktuálne
Pri uvítacom transparente sa fotili celé skupiny ľudí. (M. Fiala)

Turisti otvorili Sto jarných kilometrov

Prvý apríl tentoraz padol na sobotu, tá turistická sa niesla v znamení akcie Sto jarných kilometrov. Pobyt v prírode si vychutnalo rekordné množstvo dospelých aj detí. Na prezentáciu, ktorá sa konala hore na kopci na Ahoji, ich prišlo z celého okolia požehnane. Účasť 61. ročníka obľúbenej akcie s rodinnou atmosférou bola rekordná, organizátori zaznamenali až sto ľudí. Každý si vybral trasu podľa svojich predstáv a schopností.

05. 04. 2017 12:21  |  Šport / Ďalšie športy
V "nevernej" komédii sa predstaví Petra Polnišová a Emil Horváth (archív DU)

Skvelí herci v Dome umenia

V Dome umenia Piešťany bude opäť veľa zábavy. So zaručene nevernou komédiou Štyria na kanape sa v piatok 7. apríla o 19.00 h predstaví Petra Polnišová, Henrieta Mičkovicová, Emil Horváth či Richard Stanke.

05. 04. 2017 11:02  |  Kultúra / Divadlo
Vodič červeného auta zablokoval zvyšných parkovaniachtivých šoférov. (am)

Ohľaduplnosť na poslednom mieste

Rekonštrukcia Ulice A. Hlinku v Piešťanoch dočasne obmedzuje parkovanie v lokalite Prednádražie, pričom problém zaparkovať majú i obyvatelia využívajúci vlakovú či autobusovú dopravu. V prípade, že vodiči svoje štvorkolesové miláčiky nevhodne odstavia, zablokovať tak môžu ďalší kus miesta, ktorý by mohol pre svoj automobil využiť iný obyvateľ.

05. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Easton aréne prebieha turnaj reprezentácií do 20 rokov. (Starline/Slovakprospect)

Piešťany hostia hokejové mládežnícke reprezentácie

Piešťanská hokejová Easton aréna od nedele do štvrtka hostí turnaj piatich tímov do 20 rokov, ktorý má kvalitné obsadenie v podobe štyroch reprezentačných výberov „dvadsiatok“ - Česka, Fínska, Ruska a Slovenska, respektíve rovnako mladých hráčov prestížnej akadémie rakúskeho Red Bull Salzburg.

05. 04. 2017 09:00  |  Šport / Hokej
Pavol Vermeš opäť raz poslancov o svojej pravde nepresvedčil. (Jozef Vojčiniak)

Nezákonnosti v bytovom podniku pod vedením Vermeša pribúdajú

Do funkcie šéfa piešťanského bytového podniku primátor Miloš Tamajka dosadil Pavla Vermeša podľa jeho slov údajne z dôvodu, aby tam navodil zákonný stav, no od samého začiatku, čo Vermeš do funkcie nastúpil, sa v bytovom podniku deje pravý opak. Najnovšie z porušovania zákona Vermeša pri jeho postupoch v spoločnosti na „hruškách“ nachytala Iveta Babičová. Nezákonnosť, na ktorú poslankyňa počas minulotýždňového mestského zastupiteľstva poukázala, sa deje pri hľadaní nového riaditeľa mestskej eseročky.

05. 04. 2017 07:26  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video

Vrbové stratilo doma tri body

Futbalisti MFK Vrbové po predošlých troch úspešných kolách, keď neokúsili prehru, si tento víkend vybrali slabší deň. V 21. kole štvrtej ligy prehrali na domácej pôde s Novou Dubnicou 0:2.

04. 04. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Maloletá Trnavčanka jazdila na bicykli po chodníku a následne začala prechádzať cez Špačinskú ulicu po priechode pre chodcov, pričom nedala prednosť zľava prichádzajúcemu autobusu. (TS KrPZ Trnava)

13 ročná cyklistka vošla do cesty autobusu

Len minulý týždeň sme informovali o viacerých dopravných nehodách s účasťou chodcov a cyklistov. Včera (3. apríla) opätovne došlo k nehode 13 ročnej cyklistky s autobusom.

04. 04. 2017 14:50  |  Krimi / Doprava
Piešťanský kouč Martin Pospíšil dotiahol Čajky po tretí raz do finále extraligy. (L. Duračka)

Tréner Čajok M. Pospíšil: Tento postup si veľmi cením

Piešťanské Čajky si po tretí raz v rade zahrajú finále basketbalovej extraligy žien. Zakaždým sa im podarilo v semifinále vyradiť MBK Ružomberok a s najväčšou pravdepodobnosťou sa opäť stretnú v bojoch o titul s Good Angels Košice. Svoje dojmy zo semifinálovej série nám prezradil tréner Čajok Martin Pospíšil.

04. 04. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Alexandra Mathiasová: Ďakujeme, milé vlády

Posledný deň aktuálneho pracovného týždňa a prvé víkendové dopoludnie bude v Piešťanoch patriť zápisom do prvých ročníkov základných škôl. Detičky sa rozdelia na dva tábory - buď budú zastávať skupinu zvedavcov a tešiť sa na nové dobrodružstvá, alebo sa zmeny už teraz troška obávajú.

04. 04. 2017 12:49  |  Piešťany / Editoriál
Ilustr. foto (vd)

Naplánujte polícii rýchlostné kontroly

Polícia chce aj tento rok zapojiť širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly.

04. 04. 2017 11:42  |  Piešťany / Aktuálne

Piešťanec predstieral mentálnu poruchu, podviedol "sociálku"

Kriminalisti odhalili muža z Piešťan podozrivého z neoprávneného poberania sociálnych dávok. Dvadsaťosemročný mladík predstieral mentálnu retardáciu, na základe čoho mu Sociálna poisťovňa vyplácala dôchodok od roku 2009.

04. 04. 2017 11:29  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (th)

Spomienkový let Praha - Piešťany - Praha už v stredu

Piešťanské letisko sa stane dejiskom spomienkového letu. Letisko Praha Ruzyně si totiž v stredu 5. apríla pripomenie 80. výročie od otvorenia prevádzky zopakovaním historicky prvého letu na linke Praha – Piešťany - Praha.

04. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Madunice porazili Ostrov na domácej pôde 2:1. (Miroslav Ledecký)

Trebatice zakopli v Zvončíne, Borovce dostali od Zelenča 10 gólov

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu ďalším jarným kolom a tradične bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Trebatice bez viacerých zranených hráčov podľahli Zvončínu a Borovce prehrali v Zelenči vysoko 1:10, keď domáci hráč Bánovec zaznamenal šesť gólov! V zápase Ratnoviec s Chtelnicou padlo až osem gólov a Moravany nad Váhom zdolali Dubovany 4:1.

04. 04. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Viceprimátor Michal Hynek (vľavo) zotrvá vo svojej funkcii len do konca apríla. (Jozef Vojčiniak)

Hynek končí, Tamajka hľadá nového zástupcu

Minulotýždňovým piešťanským mestským zastupiteľstvom otriasla vskutku šokujúca správa. Michal Hynek, doterajšia pravá ruka primátora Miloša Tamajku, sa vzdal postu viceprimátora. Správa je to o to prekvapivejšia, že táto zdanlivo nerozdeliteľná dvojica svoje kroky koordinovala a úzko spolupracovala už v predchádzajúcom volebnom období i počas kandidatúry pred komunálnymi voľbami v roku 2014 sa navzájom podporovali.

04. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Toto nie je húsenková dráha, ale žalostný stav železnice v úseku Trebatice-Krakovany. (archív MsÚ Vrbové)

V Piešťanskom týždni 13/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

04. 04. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Robo Opatovský Unplugged (roboopatovsky.com)

Robo Opatovský Unplugged už túto sobotu v Kursalone

Nenechajte si ujsť výnimočný koncert Roba Opatovského 8. apríla o 20.00 hod. v Kursalone. Po mimoriadne úspešnom vianočnom turné sa Robo Opatovský opäť chystá za fanúšikmi. Tentoraz však ponúkne unplugged tour, kde jeho skladby zaznejú úplne inak, ako kedykoľvek doteraz. Robov spev bude sprevádzať len akustická gitara, vibrafón, perkusie a trúbka. Na turné si prizval vynikajúcich umelcov – Štefana Bugalu, Andreja Urminského a Ondreja Jurašiho. Sympatický spevák ponúkne prierez svojou 20-ročnou tvorbou v jemnom, tichšom prevedení. Verí, že takáto poloha jeho piesní poslucháčov očarí.

03. 04. 2017 14:51  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Piešťanské Čajky tretí rok po sebe postúpili do finále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017. (L. Duračka)

Piešťanské Čajky vyradili Ružomberok a opäť si zahrajú vo finále extraligy

Piešťanské Čajky tretí rok po sebe postúpili do finále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017. V sobotu spečatili svoj prienik do rozhodujúcej série o majstrovskú trofej domácim víťazstvom nad MBK Ružomberok 72:62, celkovo uspeli v semifinále hladko 3:0 na zápasy.

03. 04. 2017 09:45  |  Šport / Basketbal obsahuje video
Hrad Tematín sa majestátne vypína nad údolím stredného toku rieky Váh. (OZ Hrad Tematín)

Záchrana hradu Tematín pokračuje aj v tomto roku

Na hrade Tematín i v tomto roku pokračujú archeologické výskumy, ale aj obnova jeho niektorých častí. O túto tajomnú stredovekú stavbu sa stará občianske združenie s rovnakým názvom ako hrad od roku 2007. Množstvo práce pri zachraňovaní hradu nadšenci z OZ Hrad Tematín pod vedením Mojmíra Chomu už urobili, no nie menej úloh ich ešte čaká. Práce však prevádzajú pod dohľadom špičkových odborníkov z mnohých vedných disciplín.

02. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Prednášky si nenechali ujsť ani kňaz P. Katrinec (vpravo), vedľa sedel O. Krajňák z Ústavu pamäti národa. (vd)

Borovce: Spomínali na vraždu kňaza i výročie Sviečkovej manifestácie

Zavraždený kňaz Štefan Polák, pôsobiaci vo farnosti Borovce, mal ruky a nohy priviazané o radiátor, ústa mal prelepené lepiacou páskou. Ležal v kaluži krvi, ktorou sa zadusil. Na tele mal známky po bití a bodné rany. Tušil, že ho zabijú, vysielal signály svojim blízkym a priateľom. Pol roka pred vraždou si uzavrel poistku... Kto ho má na svedomí? Najskôr z vraždy obvinili bezdomovca Ladislava Macháča. Keď ho oslobodili, skončil pod vlakom... Ani po tridsiatich rokoch vrah obľúbeného kňaza nie je známy.

02. 04. 2017 12:00  |  História / História
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 12. marca o 21.14 h sa Lenke Pichlerovej z Prašníka a Lukášovi Brázdovi z Hornej Súče narodila prvá dcéra Eliška Brázdová (3160 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

02. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Futbalový štadión PFK Piešťany sa už onedlho premení na centrum európskeho ragby. (archív RUC)

Juniorské majstrovstvá Európy v ragby budú v Piešťanoch

Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov bude v kúpeľnom meste naozaj rušno. Zo športového hľadiska sa tu uskutoční jedna z najzaujímavejších akcií plánovaných v roku 2017. V období od 15. do 23. apríla budú totiž Piešťany hostiť juniorské majstrovstvá Európy v 15´s ragby, Konferencia 2.

01. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na Ulici A. Hlinku vykopali zlatú bustu (red)

Na Ulici A. Hlinku vykopali zlatú bustu, rekonštrukcia je teda zaplatená

Piešťany sú opäť svetové. Nemusia zaplatiť ani cent za rekonštrukciu Ulice A. Hlinku! Pri odstraňovaní starého asfaltu z vyfrézovanej ulice natrafili stavbári na kus kovu. Cesta odkryla tajomstvo – v podkladových vrstvách bývalej Pažite objavili v sobotu 1. apríla unikátnu zlatú bustu kňaza a politika Andreja Hlinku. Jej hodnota je nevyčísliteľná. Pod bustou je latinským písmom napísaný nápis neznámeho autora: „Nondum omnium dierum sol occidit, never internetum. “ Ešte nezapadlo slnce všetkých dní, neverte internetu!

01. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do tla zhoreli daňové priznania odovzdané v piatok 31. marca. (red)

Požiar v kancelárii piešťanského daňového úradu!

V budove Daňového úradu Piešťany zasahovali v sobotu 1. apríla o 3.15 h dve piešťanské hasičské autá spolu s kolegami z profesionálneho hasičského zboru Kocurice. V kancelárii, v ktorej sa uchovávajú odovzdané daňové priznania, totiž vypukol požiar, pričom takmer do tla zhorelo všetko, čo sa v miestnosti nachádzalo, a teda nábytok, elektronika, ale aj spomínané vyplnené tlačivá.

01. 04. 2017 09:26  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Alena Šebová)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 10. marca o 8.48 h sa úspešnej olympioničke Marcele Erbanovej a Stanislavovi Pollákovi z Piešťan narodil syn Teodor Pollák (3440 g, 51 cm). Šťastná mamička ďakuje primárovi piešťanskej pôrodnice Ladislavovi Glesovi a kolektívu sestričiek z pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Doma sa na bračeka tešila dvojročná sestrička Elizabeth.

01. 04. 2017 08:00  |  Piešťany / Narodili sa
Dostane sa piešťanský odchovanec Adam Stacho do konečnej nominácie? (archív SZĽH)

Hokejová osemnástka sa na šampionát pripravuje v Easton aréne

O tri týždne, 13. apríla, padne prvé buly na ľad v Poprade a Spišskej Novej Vsi v úvodných stretnutiach majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. Záverečnú fázu prípravy odštartovali mladí slovenskí reprezentanti v utorok 21. marca na výcvikovom tábore v Piešťanoch.

31. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej

Inzercia Piešťanský týždeň 12/2017

31. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Ľudia
v núdzi sa za svoju prácu nehanbili. (am)

Vyčistili Prúdy, za odmenu dostali polievku a potraviny

Dobrovoľníci v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou pomáhali núdznym. V sobotu 25. marca pre nich zorganizovali podujatie, počas ktorého z Vážskeho ostrova v lokalite Prúdy zozbierali odpadky a za odvedenú prácu si mohli vychutnať teplú polievku, dobrú pizzu a zásobiť sa trvanlivými potravinami.

31. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Partia vodnopólistov pripravuje Evu na letnú prevádzku. (FB KVP Kúpele)

Vodnopólisti už chystajú Evu na letnú sezónu

O chvíľu je tu leto a s ním sa otvoria i brány kúpalísk. Už niekoľko rokov piešťanská Eva dýcha hlavne vďaka partii nadšencov z Klubu vodného póla. Aj tento rok si vyhrnuli rukávy a už chystajú kúpalisko na príliv návštevníkov z radov širokej verejn

31. 03. 2017 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Obálky s prítlačou alebo korešpondenčné lístky si bude
možné označiť príležitostnou poštovou pečiatkou. (reprofoto obálky)

Prvý apríl oslávia známkami vtákov

Aj keď v našich zemepisných šírkach je prvý apríl spájaný so žartmi, vtipmi a inými srandičkami, v kalendári environmentalistiky je zaznamenaný ako Svetový deň vtáctva. Pri tejto príležitosti práve 1. apríla Klub filatelistov v Piešťanoch usporiada v Galérii Fontána propagačnú výstavu poštových známok.

31. 03. 2017 12:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Slaninu môžete nahradiť roztopeným maslom. (reprofoto z publikácie - Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

31. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Zlodej sa skrýval niekde za živým plotom alebo
rozostavanou budovou, ženu olúpil behom okamihu. (vd)

Zlodej olúpil dôchodkyňu na Cintorínskej ulici vo Vrbovom

Lúpežné prepadnutie dôchodkyne sa vo Vrbovom odohralo v utorok 7. marca. Neznámy mladík, oblečený v teplákoch so šedou kapucňou na hlave, sa znenazdajky zjavil, keď si Vrbovčanka v miestach, kde je menej premávky i ľudí idúc do mierneho kopčeka, na chvíľu položila na cestu tašku, lebo si chcela oddýchnuť.

31. 03. 2017 11:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Kukurica v kombinácii s plávajúcou peletou je na jar veľmi úspešná nástraha. (pm)

Rybolov v našom regióne

Lov rýb má v tomto období značné obmedzenia. Od 15. marca platí všeobecný zákaz lovu na všetkých stojatých vodách. Povolený je lov na riekach, ale aj tu platí druhová ochrana rýb. Je zakázané loviť takmer všetky hospodársky cenné ryby, akými sú kapor, šťuka, zubáč, sumec a taktiež mrena, podustva, niektoré druhy jalcov a pleskáčov. Naopak, od 15. marca je povolený lov mieňa sladkovodného, ktorý je jediným zástupcom treskovitých rýb u nás. Ak sa nám podarí chytiť mieňa, môžeme si ho privlastniť pri dodržaní jeho lovnej miery, ktorá je 35 centimetrov. Okrem mieňa si môže rybár od vody odniesť aj amura, úhora, pleskáča zelenkavého, jalca hlavatého, karasa, ostrieža, plotice a beličky. Druhová ochrana rýb ale neznamená, že si nemôžeme užívať rybačku. Tá dokonca býva veľmi úspešná, ak rybám ponúknete správnu nástrahu na správnom mieste a správnym spôsobom.

31. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Predmetom nezhôd sa stal mestský pozemok medzi susediacimi bytovkami. (Jozef Vojčiniak)

Mestské pozemky rozhádali susedov bytových domov

Mestské pozemky rozhádali obyvateľov bytoviek na ulici Pod Párovcami a Ulici sv. Štefana. Starousadlíci z bytového domu na Ulici sv. Štefana chcú zachovať svoje zeleninové záhony, obyvatelia novej bytovky zasa na týchto mestských pozemkoch chcú oddychovú zónu a detské ihrisko. Ich spor tak skončil na minulotýždňovej mestskej rade, no ani tá však z neho nenašla východisko.

31. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

Tréner Čajok M. Pospíšil: "V sobotu nás čaká možno najťažší zápas sezóny."

Piešťanské Čajky zvládli víťazne aj druhé stretnutie semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 proti Ružomberku. V stredajšom stretnutí pod košmi MBK uspeli zverenky trénera Martina Pospíšila 62:56 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. Už v najbližšom domácom dueli v sobotu môžu vicemajsterky SR spečatiť svoj postup do finále.

30. 03. 2017 17:41  |  Šport / Basketbal
Zábradlie je už po celej dĺžke natreté. (mf)

Zábradlie na stanici sa dočkalo náteru

Pre Piešťany a jeho zábradlia je modrá farba charakteristická. Rovnaký odtieň, aký má zábradlie Kolonádového mosta, si zvolili na prekrytie už poriadne skorodovaného a ošarpaného zábradlia pri železničnej stanici pracovníci Služieb mesta Piešťany.

30. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Umelec Martin Borodáč priniesol spolu s dielami do galérie svetlo a teplo. (am)

M. Borodáč predstavil vlastné symboly sveta

Teplé slnko už niekoľko dní teší Slovákov a láka ich do prírody. Práve teplo a prírodné materiály zaplnili Magna Gallery v Piešťanoch, kde v piatok 24. marca slávnostne otvorili výstavu diel maliara Martina Borodáča.

30. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Michal Hynek sa vzdal funkcie viceprimátora! (pror)

Michal Hynek sa vzdal funkcie viceprimátora!

Piešťanský viceprimátor Michal Hynek sa vo štvrtok 30. marca počas zasadnutia mestského zastupiteľstva vzdal funkcie. V budúcnosti sa naplno chce venovať práci v politickom hnutí Sme rodina a práci v podnikateľskej sfére. Zároveň sa chce sústrediť na blížiace sa komunálne voľby do vyšších územných celkov.

30. 03. 2017 14:59  |  Piešťany / Aktuálne
Ocenení stolnotenisti (zľava) Ladislav Rehák, Michal Nemček a Marek Lulovič. (L. Žitnanský)

Krakovany žili jubilejným stolným tenisom

V Kultúrnom dome v Krakovanoch sa počas víkendu 18.-19. marca konali už po dvadsiatykrát stolnotenisové turnaje - Jozefovský turnaj starostov a O pohár starostu obce Krakovany.

30. 03. 2017 14:30  |  Šport / Ďalšie športy
Po masívnom zásahu hasičských jednotiek sa požiar skládky podarilo uhasiť. (KR HaZZ)

Skládku v Trnave hasili aj Piešťanci

V Trnave začala v nedeľu 26. marca horieť skládka komunálneho odpadu. K zásahu privolali viaceré jednotky profesionálnych aj dobrovoľných hasičských zborov. Požiar pomáhali hasiť aj Piešťanci.

30. 03. 2017 14:25  |  Región / Aktuálne
Piešťanský biker Lukáš Učeň (vpravo) uspel na pretekoch v Jasnej pod Chopkom. (archív CTM)

Učeň tretí na Chinese Downhill Tour

Slovenská zastávka hromadného zjazdu na bicykloch Chinese Downhill Tour v Jasnej bola v sobotu 18. marca adrenalínovou jazdou. Na spoločný štart sa postavilo takmer sedemdesiat bikerov, ktorých neodradil ani nárazový vietor, sneženie, náročná trať či beh s bicyklom do cieľa pre mäkký sneh. Veľmi dobre si počínal Piešťanec Lukáš Učeň, ktorý skončil na tretej priečke.

30. 03. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (archív RUC)

Ragbisti RUC zdolali úradujúceho majstra z Bratislavy

Ragbisti z Rugby Union Clubu (RUC) Piešťany po náročnej zimnej príprave úspešne odštartovali jarnú časť sezóny 2016/17. V nedeľu 19. marca si na neutrálnom ihrisku v Čunove zmerali sily s úradujúcim majstrom Respect Development ligy - RK Bratislava.

30. 03. 2017 13:30  |  Šport / Ďalšie športy
Posun času väčšinou spôsobí, že človek je unavený a malátny. (vd)

Posun času škodí biorytmu, psychologička by ho zrušila

Počas víkendu sa menil čas. Pospali sme si o hodinu kratšie. Niektorí ľudia s posunom času nemajú žiadne vážne problémy, iným - citlivejším - môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Únavou počínajúc, depresiami či samovraždami končiac.

30. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (wikipedia.com, Ricardo630)

Na záver vysoké víťazstvo šachistov

Ako posledné z tria šachových družstiev ŠK Kúpele Piešťany dohralo súťažnú sezónu 2016/17 treťoligové áčko. Zavŕšilo ju v Trnave vysokým víťazstvom 7:1 nad tamojšou Lokomotívou „C“. Keďže ani vedúce Gbely nezaváhali, Piešťanci skončili druhí práve za Gbelmi, ktoré ich ako jediné dokázali zdolať.

30. 03. 2017 12:30  |  Šport / Ďalšie športy
V tomto paneláku sa odohrala poldruha hodiny trvajúca dráma. (am)

Obyvatelia paneláka rukojemníkmi dvoch psov

V bytovom dome na Ulici A. Dubčeka v Piešťanoch bolo v sobotu 18. marca v podvečerných hodinách rušno. Majitelia dvoch pravdepodobne stafordšírskych teriérov pri odchode z bytu zabudli zamknúť dvere, ich štvornohí miláčikovia si otvorili a vybehli do spoločných priestorov paneláka, čím spôsobili hodinu a pol trvajúcu „rukojemnícku drámu“.

30. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 151 - 200 z 22593
Lekáreň Regia

Anketa