Všetky články

Vystavia obrazy a plastiky

V pondelok 3. júla o 17.00 h sa v Dome umenia Piešťany môžu obyvatelia i návštevníci vynadívať na obrazy a plastiky výtvarníčky Nadi Mikolášikovej – Ábelovej. Kurátorom vernisáže výstavy venovanej životnému jubileu autorky s názvom Recykel 4 bude Vladimír Krupa. Výstava potrvá do 13. augusta.

01. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Pavla Bratranca silne oslovili myšlienky a postoje charizmatického kňaza A. Srholca. (Viera Dusíková)

Piešťanec si uctil zatracovaného kňaza

Na mieste niekdajšieho Teplického cintorína v Piešťanoch umiestnil piešťanský výtvarník Pavol Bratranec svoje dielo s názvom PAS - Pocta Antonovi Srholcovi. Čo umelca inšpirovalo a čo všetko zažil na ceste k realizácii diela, prezradil na odhalení svojho aktuálneho diela.

01. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Zájazdový autobus sa prevrátil zrejme v dôsledku šmyku (Piešťany TV)

Pri Bučanoch havaroval autobus plný ľudí

Zranených z vážnej dopravnej nehody autobusu, ktorý sa dnes pred deviatou hodinou prevrátil medzi obcami Bučany a Trakovice, previezli sanitky do nemocníc v Trnave, Galante a Piešťanoch. Jednu vážne zranenú osobu previezol vrtuľník do nemocnice v Bratislave. Pri nehode podľa informácií hovorcu operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela utrpeli štyri osoby ťažké zranenia, 14 stredne ťažké a niekoľko ďalších ľudí vyviazlo s ľahkými zraneniami.

01. 07. 2017 11:58  |  Krimi / Doprava
V drese slovenskej reprezentácie sa na európskom šampionáte v Českej republike predstavilo päť Čajok. (FIBA)

ME: Čajky sa nestratili, nehrali však prvé husle

01. 07. 2017 08:00  |  Šport / Basketbal

Bio, raw či paleo strava? ktorú si vyberiete vy?

V súčasnej dobe, keď je kvalita potravín nahrádzaná ich kvantitou, čoraz viac ľudí siaha po zdravšej alternatíve. Čo však konzumácia takýchto potravín skutočne môže človeku priniesť, objasnil Vladimír Muraňský z predajne Prírodná strava, zameriavajúcej sa na BIO výrobky, bezlepkové, ale aj vegánske výrobky, ekologické plienky či drogériu.

01. 07. 2017 07:03  |  Galéria / Zdravie
Záver školského roka na ZŠ s Podolí. (pror)

Z vysvedčenia neboli všetci vysmiati

Záver školského roka a pred sebou dva mesiace prázdnin. S takýmto pocitom vchádzala väčšina školákov do svojich tried. Kým však nadobro opustili svoje lavice, prevzali si z rúk učiteľov ohodnotenie svojej celoročnej práce.

30. 06. 2017 16:39  |  Mladí dnes / Školstvo
Dvanásť čašníkov a servírok pripravovalo slávnostnú tabuľu. (archív školy)

Na Mojmírke zabojovali o výučné listy

Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Piešťanoch mali po maturantoch záverečné skúšky aj učni. Od 16. do 27. júna sa k finále štúdia prepracovalo pätnásť kuchárov, dvanásť čašníkov a servírok a trinásť kozmetičiek. Najskôr museli zvládnuť písomnú, potom praktickú časť a v závere aj ústnu skúšku.

30. 06. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo

Inzercia Piešťanský týždeň 25/2017

30. 06. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
R. Suchánek (archív ŠPK)

Niepelová so štyrmi majstrovskými titulmi

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 16.-18. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v plávaní. Pri účasti celej juniorskej i seniorskej špičky vrátane reprezentantov mali zastúpenie i Piešťany. Najlepšie plávali Sára Niepelová a Lenka Paulíková zo Športového plaveckého klubu Kúpele. Spolu vybojovali 11 medailových umiestnení.

30. 06. 2017 14:06  |  Šport / Plávanie
Na juniorskom turnaji Piešťany Region Cup sa zúčastnilo osem tímov. (archív PFK)

Kohúti získali regionálny pohár

Na futbalovom štadióne PFK Piešťany sa počas predminulého víkendu konal prvý ročník juniorského turnaja Piešťany Region Cup. Zúčastnili sa ho aj tri domáce tímy Kohútov. Ten v najsilnejšom zložení dominoval a jasne porazil všetkých protivníkov, čím sa postaral o historický prvý zisk putovného pohára. Na druhom mieste skončili Dubovany, bronzové medaily putovali do Častkoviec.

30. 06. 2017 13:00  |  Šport / Futbal
(archív Diplomat-Dental)

Deň detí v Diplomat Dental s.r.o. alebo nebojme sa zubára

Deti sú stredobodom vesmíru každého z nás. Ich tváre by mali žiariť šťastím a radosťou počas každého jedného dňa v roku. K jedným z najkrajších detských dní patrí aj medzinárodný deň detí. Spoločnosť DIPLOMAT DENTAL s.r.o. preto pripravila pre všetky deti svojich 200 zamestnancov dňa 9. 6. 2017 jedinečný Dentálny deň detí. Toto podujatie sa nieslo v duchu zdravých zubov a zdravej výživy. V spoločnosti DIPLOMAT DENTAL s.r.o. privítali 55 detí od tých najmenších až po stredoškolákov.

30. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hotové ravioli servírujte na predhriate taniere. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

30. 06. 2017 12:31  |  Galéria / Recepty
Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú (Peter Seitler)

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú

V Krakovanoch sa už po 51. raz zišli milovníci folklóru, aby spevom, tancom, muzikou, výtvarným prejavom i ukážkami remeselnej výroby vzdali hold umeniu našich predkov. V dedine, kde takmer každý druhý obyvateľ pôsobí v niektorom z folklórnych telies, podporil festival aj Trnavský samosprávny kraj. A tak sa slávnosti pred jedenástimi rokmi stali súčasťou Župného festivalu kultúry. Tento rok podujatie vo veľkom štýle otvoril dychový orchester Brass Band Auw zo Švajčiarska. Na pozauny hrali mladé, pohľadné Švajčiarky, a tak sa bolo aj na čo dívať.

30. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Moravianski vodáci pretekali v Komárne aj za mimoriadne silného vetra. (archív ŠK KAJAK)

Kanoisti ŠK KAJAK si v Komárne vypádlovali desať cenných kovov

Za mimoriadne veterného a v sobotu aj chladného počasia, ktoré potrápilo nielen pretekárov rýchlostnej kanoistiky, ale aj jej organizátorov, sa konal 59. ročník Veľkej ceny Komárna. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom vyslal na preteky 11 kanoistov, ktorí si domov priniesli až 10 medailí.

30. 06. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
(archív Svet zdravia)

Optimálne chudnutie podľa vášho metabolizmu

Určite i vy máte skúsenosť, že diéta, ktorá veľmi dobre fungovala na vašu kamarátku, na vás nezabrala. Čím to je? Pravdepodobne ste iný metabolický typ a váš organizmus potrebuje pre svoj správny chod iné potraviny. Vtedy pomôže stravovanie podľa vášho metabolického typu. Čo to vlastne je, nám vysvetlila výživová poradkyňa Sveta zdravia, Ing. Romana Hanková.

30. 06. 2017 09:26  |  Galéria / Zdravie
Na Winterovej ulici zhorela audina (mp)

Na Winterovej ulici zhorela audina

Včera vo štvrtok 29. júna o 22.00 horelo na Winterovej ulici za Galériou NaMi osobné auto zn.Audi.

30. 06. 2017 08:59  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Gabovič sa narodil
27. júna 1932 vo Zvolene. (archív lg)

Jubileum pedagóga Ladislava Gaboviča

Bývalý zástupca riaditeľa piešťanského gymnázia a tiež telocvikár Ladislav Gabovič oslávil v utorok 27. júna 85 rokov. V dobrom zdraví i v kondícii sa po Piešťanoch pohybuje nielen pešo, ale aj na bicykli. Vídať ho na kultúrnych aj spoločenských podujatiach.

29. 06. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Prvú indíciu pátrači našli hneď pri kine. (am)

Hľadali poklad

Ani silné popoludňajšie slnko neodradilo aktívnych pátračov od hľadania pokladu ukrytého kdesi v zákutiach kúpeľného mesta. Mládežnícke zoskupenie PunkStream sa totiž rozhodlo v sobotu 24. júna pre všetkých, ktorým sa nelení, zorganizovať zábavné podujatie Treasure hunt.

29. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (vd)

Anketa: Ako zvládame horúce dni?

Slovensko na dlhšie obdobie zaplavil prílev teplého vzduchu atakujúceho 30 stupňov Celzia. Ako sa s nástupom leta dokážeme vysporiadať?

29. 06. 2017 13:55  |  Piešťany / Aktuálne
(Zľava) Lenka, Matej a Janko reprezentovali obec Krakovany. 
S týmito úlovkami získali tretie miesto. (Gabo Kopúnek)

Veľké ryby sa na návnady detí neulakomili

Žiaci z Vrbového, Piešťan, Dubovian, Krakovian, Sokoloviec, Veľkých Kostolian a Chtelnice si v sobotu 24. júna zmerali sily v športovom rybolove na plávanú. Do súboja siedmeho ročníka súťaže základných škôl okresu Piešťany sa zapojilo celkom dvanásť štvorčlenných tímov, ktorých úlohou bolo za tri hodiny uloviť na váhu čo najviac kilogramov rýb.

29. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Na Sládkovičovej miznú posledné metre starého chodníka (vd)

Na Sládkovičovej miznú posledné metre starého chodníka

O tom, že kompletná rekonštrukcia Sládkovičovej cesty sa blíži k finálu, svedčia práce na záverečnej likvidácii starej dlažby chodníka, ktorý ústi na Ulicu Dominika Tatarku. Vojsť do jednej z prevádzok na predaj obkladov a dlažby sa dalo, ak ste preskočili zábradlie. Piešťanci sú šikovní, zvládli aj toto!

29. 06. 2017 12:01  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Predmetom sváru sa stala parcela za domom na Ulici sv. Štefana. (Jozef Vojčiniak)

Rozhádaní pre pozemky

Rozhádaní susedia rozvadili aj piešťanských mestských poslancov. I tak by sa dala nazvať pomerne búrlivá diskusia k problému užívania mestských pozemkov obyvateľmi dvoch bytových domoch na uliciach Pod Párovcami a sv. Štefana. Samospráva spor občanov rieši už niekoľko mesiacov. Na minulotýždňovom zastupiteľstve však poslanci prijali zdanlivo definitívne riešenie.

29. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hoci
je sucho, lesy nad Prašníkom sa zelenajú. Hríby ale nerastú. (gak)

Zapaľovať sviečky ešte nezakázali

Niekoľkodňové pretrvávajúce horúce počasie zvýšilo riziko požiarov v prírodnom prostredí. Piešťanskí hasiči zatiaľ čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov nevyhlásili, no podľa hovorkyne Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzany Farkasovej sa tak môže stať hocikedy, ak suché a teplé počasie trvá najmenej päť po sebe nasledujúcich dní, prípadne je zvýšený výskyt požiarov lesa alebo trávnatých porastov v priebehu troch po sebe nasledujúcich dní.

29. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Rag´n´Bone Man (archív Topfest)

Autor megahitu „HUMAN“ Rag´n´Bone Man priletí súkromným lietadlom na Topfest už vo štvrtok!

V nedeľu najlegendárnejší festival v Glastonbury, v stredu druhý najväčší festival Európy v dánskom Roskilde a už tento piatok na Topfeste! Najjagavejšia hviezda tohtoročného festivalu a stále jeden z najhranejších interpretov na starom kontinente pricestuje do Piešťan už o deň skôr, aby si dobre oddýchol po náročnom účinkovaní na oboch legendárnych festivaloch. Jeden z najväčších hudobných objavov súčasnosti Rag´n´Bone Man nemá takmer žiadne hviezdne maniere a na jednom z našich najväčších hudobných festivalov vystúpi už v piatok večer!

29. 06. 2017 09:50  |  Kultúra / Hudba
Putovnú výstavu Sedím na vedení a je mi dobre videlo v rôznych slovenských mestách už viac ako 150 tisíc ľudí. (www.dravce.sk)

Vtáčie leto v Elektrárni Piešťany

Elektrárňa Piešťany pripravila počas leta nevšedný program. Návštevníkov čakajú dve výnimočné výstavy venované ochrane dravcov na Slovensku, histórii vtáčkárstva, súčasnej ornitológii a lietajúcim pokladom Sĺňavy.

29. 06. 2017 09:42  |  Kultúra / Akcie
Jozef Galbavý (pror)

Sladovnícky jačmeň, základ dobrého piva

Slovensko má dlhú tradíciu nielen pestovania jačmeňa, ale aj jeho spracovania na slad, ktorý je základnou surovinou na výrobu piva. Slad vyrábaný na Slovensku spĺňa najprísnejšie kvalitatívne parametre a je dlhodobo žiadaným artiklom na svetových trhoch.

29. 06. 2017 09:30  |  Región / Aktuálne
Sucho popraskalo pôdu až do hĺbky desiatok centimetrov. (Jozef Vojčiniak)

Horúčavy a sucho ohrozujú úrodu obilnín

Poľnohospodárov trápi extrémne teplo. Posledné tri mesiace na juhu Slovenska takmer nezapršalo. Obavy o úrodu zazneli i na minulotýždňovom stretnutí pestovateľov sladovníckeho jačmeňa v Trebaticiach. Podľa slov predsedu miestneho poľnohospodárskeho družstva Jozefa Galbavého pestovateľov obilnín čakajú tento rok na výnosoch straty takmer jednej štvrtiny úrody. Jeho slová o slabej úrode v dôsledku sucha potvrdil i predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milan Semančík.

29. 06. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (Erik Ďuriš)

Polícia upozorňuje na obmedzenia v súvislosti s festivalom Topfest

V súvislosti s podujatím Topfest Piešťany, ktoré sa uskutoční od piatku 30. júna do soboty 1. júla na letisku v Piešťanoch, bude polícia vykonávať bezpečnostné opatrenia.

29. 06. 2017 08:22  |  Piešťany / Aktuálne
Umelci zahrali v Dome umenia aj Rapsódiu v modrom - dielo, ktoré spája kultúry. (am)

Svetoví hudobníci v Piešťanoch

V Piešťanoch sa opäť predstavili mená nenahraditeľné v umeleckom svete. Vo štvrtok 22. júna na pódiu Domu umenia vystúpili spolu so Slovenskou filharmóniou ukrajinský klavirista Pavel Gililov a slovenský skladateľ a dirigent Peter Breiner, ktorý dlhodobo žije v New Yorku a jeho umenie je kritikmi uznávané po celom svete.

28. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
Cyklisti CK Piešťany
na stupňoch víťazov. (mt)

Časovku v Sokolovciach poznačil silný vietor

Cyklistický klub Piešťany usporiadal v nedeľu 18. júna Majstrovstvá Slovenska v časovke jednotlivcov masters. Štart 20-kilometrovej časovky bol v Sokolovciach, trať viedla smerom na Hlohovec po otočku a späť. Počasie bolo slnečné a teplé, ale išlo sa za veľmi silného severného vetra, ktorý poznačil aj výsledné časy. Pretekov sa zúčastnilo 101 mužov i žien. Ako vždy, cyklisti z CK Piešťany sa nestratili.

28. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
J&Zz Belles - Zuzana Kováčová (zľava), Juliána Gazdagová (archív  J&Zz Belles)

J&Zz Belles už v piatok v Kursalone

Pozývame Vás na koncert hudobného zoskupenia J&Zz Belles, ktorý sa uskutoční dňa 30.júna o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

28. 06. 2017 14:55  |  Kultúra / Hudba
Primátor Miloš Tamajka vymenoval Pavla Vermeša za konateľa
bytového podniku na sklonku minulého roka. (Jozef Vojčiniak)

Pavol Vermeš: Ideme stavať parkovisko, nie botanickú záhradu!

V súvislosti s návštevou záhadných mužov, ktorí nie sú zamestnancami mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany u projektanta parkoviska na Školskej ulici, sme sa porozprávali s konateľom spoločnosti Pavlom Vermešom.

28. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prekážková dráha dala zabrať všetkým pätnástim súťažiacim zo Slovenska, Čiech i Poľska. (Jozef Vojčiniak)

Súťaž furmanov prilákala do Podolia na jedinečnú konskú šou davy divákov

Ak sa povie Podolie, zrejme každému napadne Park miniatúr. Táto obec je však známa aj pretekmi furmanov. Na Jána si dali zraz už po štrnásty raz. Furmanská súťaž - Podolská konská show prilákala v sobotu 24. júna do areálu miestneho futbalového štadióna stovky divákov, ktorí sledovali súťaž majstrov vo vedení záprahu pracovných plemien studenokrvníkov.

28. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Hokejbalisti Red Wings sa tešia z víťazstva v 24. ročníku PHbL. (J. Buranovský)

Red Wings ovládli Piešťanskú hokejbalovú ligu

Jedna z najstarších hokejbalových mestských líg na Slovensku - Piešťanská hokejbalová liga (PHbL), ktorá sa hrá od roku 1991, spoznala už svojho 24. víťaza. Majstrovský titul získali hráči Red Wings, ktorí vo finálovej sérii porazili celok HBC 2012 3:1 na zápasy.

28. 06. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Horiaci stoh v Dolnom Lopašove narobil starosti nielen družstevníkom. (KR HaZZ)

Na Jána horel stoh, hasiči ho ale nepreskakovali

Nielen piešťanskí, ale aj hasiči z Vrbového, Veľkých Kostolian a Dolného Lopašova sa spoločnými silami pustili do boja s ohnivým kohútom, ktorý vyskočil na stoh slamy v Lopašove. Okrem toho Piešťanci hľadali v lese stratenú Rusku, pomáhali pri odstraňovaní následkov dopravných nehôd, hasili viaceré požiare trávy a odpratávali zlomený konár, ktorý poškodil ihrisko na Teplickej ulici v Piešťanoch.

28. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trojica vydávajúca sa za predstaviteľov bytového podniku prišla skoro ráno do kancelárie projektanta parkoviska. (Jozef Vojčiniak)

Záhadní muži rokujú za bytový podnik, nik ich však nepozná

Podnetom pre písanie tejto reportáže bola informácia o uskutočnení pracovného rokovania Pavla Vermeša, konateľa mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, so Stanislavom Chmelom, autorom projektu parkoviska na Školskej ulici. Naplánované bolo na utorok 20. júna o 7.30 hodine. Nebolo by na ňom nič zvláštne, ak by sa Vermeš na rokovanie neohlásil aj s údajným budúcim výhercom súťaže na výstavbu parkoviska. Preto sme sa na toto stretnutie vybrali aj my.

28. 06. 2017 10:12  |  Piešťany / Aktuálne
Horľavý horčík sa fyzici snažili uhasiť vodou, avšak vyvolali tým presne
opačnú reakciu - zväčšenie plameňov. Horčík má totiž schopnosť rozkladať
vodu na kyslík a vodík, pričom táto zmes je horľavá za určitých podmienok  výbušná. (am)

Horelo tričko i detská ruka

Elektrárňa Piešťany si pre milovníkov vedy pripravila skutočnú lahôdku. V sobotu 24. júna sa v jej priestoroch návštevníci oboznámili s krásnou kombináciou fyziky a chémie v podobe ohňa, a to vďaka brnianskemu Divadlu ÚDif - Úžasnému divadlu fyziky. Diváci sa dozvedeli, čo všetko horí a zhorí, čo sa dá zahasiť vodou. Nechýbali efektné variácie s parou ani poriadne výbuchy.

28. 06. 2017 09:04  |  Kultúra / Akcie obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Supa)

V čích rukách je bytový podnik?!

Bytový podnik mesta Piešťany vznikol na sklonku 90. rokov minulého storočia ako nástupnícka organizácia mestskej akciovky. Mal snahu chrániť majetok mesta pred privatizačnými chúťkami vtedajších politikov. V určitom období do podivných procesov z minulosti musel zasiahnuť až Najvyšší súd SR, vďaka rozhodnutiu ktorého mesto neprišlo o množstvo nehnuteľností vo svojom vlastníctve. Na dlhé obdobie sa bytový podnik podarilo stabilizovať a vytvoriť v ňom kontrolné mechanizmy tak, aby k pokusom o rozkrádanie majetku nedošlo. Valné zhromaždenie tvorili poslanci zastupiteľstva, ktorí do funkcií menovali dozornú radu i konateľa tejto spoločnosti.

28. 06. 2017 08:57  |  Piešťany / Aktuálne

Piešťanské Čajky sa prihlásili do Euroligy, v kvalifikácii ich čakajú Polkowice

Piešťanské Čajky sa aj v nasledujúcej sezóne predstavia v pohárovej Európe. Klub z kúpeľného mesta však podal prihlášku do najlepšej ženskej medzinárodnej súťaže – Euroligy. O účasť medzi európskou elitou však budú musieť Piešťanky bojovať v kvalifikácii, kde si zmerajú sily s poľským celkom CCC Polkowice.

27. 06. 2017 21:36  |  Šport / Basketbal
Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci (am)

Ohromným výkonom tlieskali rodičia i spolužiaci

Predposledný školský týždeň sa pre tanečníkov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch niesol v znamení predvádzania svojich zručností a talentu. V utorok 20. a v stredu 21. júna sa deti postavili na pódium Domu umenia a ukázali divákom, čo sa za posledný polrok naučili.

27. 06. 2017 15:24  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu

Na Topfeste tento víkend aj kníhkupectvo, hvezdáreň a najväčší stan v histórii!

Okrem skvelých koncertov na troch hlavných pódiách aj prenosná hvezdáreň, filmové megahity, basketbalové ihrisko, výstava a požičovňa áut, zaujímavé diskusie, skvelé jedlo, kníhkupectvo, či burza kníh - to všetko prichystal festival Topfest na piešťanskom letisku pre svojich návštevníkov na prvý prázdninový víkend, presnejšie tento piatok a sobotu 30.júna a 1.júla.

27. 06. 2017 15:01  |  Kultúra / Hudba
Jozefovi Metelkovi časovka v Žiari nad Hronom príliš nevyšla. (FB J. Metelku)

Metelka si v časovke pohoršil, skončil na deviatom mieste

Aj piešťanský paracyklista Jozef Metelka sa predstavil na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v časovke v Žiari nad Hronom a jeho okolí. Medzi elitnými slovenskými „zdravými“ cyklistami sa paralympionik jazdiaci za tím Mickey Cranks umiestnil na deviatej priečke.

27. 06. 2017 14:18  |  Šport / Ďalšie športy

Čas lások a opijášov

Odbíjajú posledné hodiny školského roka a mladí sa už isto nevedia dočkať prázdnin. Dva mesiace ničnerobenia, kúpania a stretávania sa s kamarátmi najprv musí odštartovať odovzdávanie vysvedčení. Tento „hárok“ nie je len odrazom vedomostí a aktivity detí, ale aj zrkadlom pre rodičov, ako sa svojim ratolestiam v uplynulých mesiacoch venovali. Na žiadne prekvapené výrazy a veľké tresty tak azda ani nie je priestor.

27. 06. 2017 13:44  |  Piešťany / Editoriál
Na kruhovom objazde pri Tescu odbočoval vpravo von z kruhového objazdu smerom na Vrbové, pričom nedal prednosť v jazde cyklistke jazdiacej po kruhovom objazde. (KR PZ)

Zrazil cyklistku, odišiel z miesta dopravnej nehody

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v Piešťanoch v nedeľu 25. júna krátko po 11. hodine. Neznámy vodič viedol osobné auto, pravdepodobne Fiat Stilo, bielej alebo striebornej farby po Vrbovskej ceste. Na kruhovom objazde pri Tescu odbočoval vpravo von z kruhového objazdu smerom na Vrbové, pričom nedal prednosť v jazde cyklistke jazdiacej po kruhovom objazde. Auto zachytilo cyklistku, ktorá v dôsledku toho spadla na zem. Neznámy vodič auta z miesta nehody odišiel, pričom cyklistka vo veku 63 rokov utrpela pri páde zlomeniny.

27. 06. 2017 13:30  |  Krimi / Na hrane zákona
Moyzesovo kvarteto  (archív DU)

Zahrajú Haydna i Smetanu

Majstrovský recitál najznámejšieho a najdlhšie kontinuálne pôsobiaceho sláčikového kvarteta na Slovensku si budú môcť vychutnať fanúšikovia kultúry v Dome umenia Piešťany. Koncert, ktorý Moyzesovo kvarteto odohrá vo štvrtok 29. júna o 19.30 h, je venovaný životnému jubileu, 90. rokom významného slovenského hudobného skladateľa, pedagóga a muzikológa Ladislava Burlasa. Odznejú tóny Haydna, Moyzesa, Burlasa aj Smetanu.

27. 06. 2017 12:30  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

V piatok 23. júna 2017 sa našli kľúče na Nábreží I. Krasku medzi budovami NÚRCH a povodia Váhu. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 (City Passage) v Piešťanoch.

27. 06. 2017 11:03  |  Piešťany / Aktuálne
Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v britskom Ilkley. (FB M. Rybárikovej)

Tenistka Rybáriková s ďalším triumfom!

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 101 minút 7:5, 7:6 (3) v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF na tráve v britskom Ilkley s dotáciou 100-tisíc amerických dolárov.

27. 06. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Policajní pyrotechnici majú pohotovosť. Anonym okolo 9. hodiny zatelefonoval na centrálu banky VÚB, že na presne špecifikovanej pobočke je bomba. (pror)

Bombu tentoraz hľadajú v banke

Policajní pyrotechnici majú pohotovosť. Anonym okolo 9. hodiny zatelefonoval na centrálu banky VÚB, že na presne špecifikovanej pobočke je bomba. Polícia urobila okamžité opatrenia a zabezpečila okolie všetkých pobočiek a krajských centrál VÚB na Slovensku. Výnimkou neboli ani Piešťany.

27. 06. 2017 10:07  |  Krimi / Na hrane zákona
Očarujúce tanečnice potešili nejedno mužské oko. (am)

Čardášová princezná stále aktuálna

Najhranejšia opereta na svete pôvodom z Maďarska prilákala do Domu umenia Piešťany stovky milovníkov hudby. V pondelok 19. júna sa s Čardášovou princeznou na pódiu predviedli umelci zo Štátnej opery v Banskej Bystrici a za svoje výkony si vyslúžili búrlivé ovácie.

27. 06. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vo fáze rekonštrukcie je už posledná etapa ulice.
 (pror)

Sládkovičova ulica zasa o krok ďalej

Rekonštrukcia Sládkovičovej ulice v Piešťanoch pokračuje. Tri etapy už sú hotové a autá po novom asfalte pravidelne jazdia.

27. 06. 2017 08:50  |  Piešťany / Aktuálne
Články 151 - 200 z 23233
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa