Všetky články

Jozef Metelka (uprostred) s ďalším titulom majstra sveta. (archív J. Metelku)

MS: Cyklista J. Metelka zlatý a strieborný!

Slovenský reprezentant Jozef Metelka na svetovom šampionáte v dráhovej paracyklistike v americkom Los Angeles zatiaľ úspešne kopíruje svoje vystúpenie z vlaňajších paralympijských hier v Riu de Janeiro. Po striebre z disciplíny 1 km s pevným štartom si vybojoval zlato v stíhacích pretekoch jednotlivcov na 4 km v kategórii C4.

07. 03. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Mestskí poslanci Tamajkovi a Vermešovi v bytovom podniku obmedzili právomoci. (Jozef Vojčiniak)

Na prácu primátora Tamajku si posvieti prokurátor

Piešťanskí poslanci sa Tamajkovej svojvôli voči bytovému podniku jednomyseľne vzopreli. Na poslednom mestskom zastupiteľstve v utorok 28. februára jednohlasným prijatím uznesení o obmedzeniach právomocí primátora, ale aj ním dosadeného konateľa Pavla Vermeša v mestskej eseročke, prelomili Tamajkovo veto ešte z januára, keď rovnaké uznesenia odmietol podpísať. Naviac prijali uznesenie, že na Tamajkove kroky voči mestskej eseročke sa pozrie prokurátor.

07. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nový asfalt pribudne v úseku od svetelnej križovatky po autobusovú stanicu. (am)

V Piešťanskom týždni 9/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

07. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo

Komédia Klára a Bára v Dome umenia

Dňa 7. marca o 19.00 hod. sa v Dome umenia predstavia herci divadla Studio dva v komédii o dvoch manželských krízach a jednom úmyselne založenom požiari - Klára a Bára.

06. 03. 2017 10:18  |  Kultúra / Divadlo
(Filmforum)

Oscarový film v Dome umenia

V stredu 8. marca o 18.00 h si môžete vychutnať La La Land, film, ktorý premenil 14 nominácií na šesť oscarových sošiek. Snímka je určená pre všetkých, ktorí radi snívajú.

06. 03. 2017 09:19  |  Kultúra / Film obsahuje video
„Hatrlo“, ako J. Adamca prezývajú, oslávil životné jubileum. (archív SFZ)

Legendárny Vrbovčan Jozef Adamec oslávil 75. narodeniny

Legendárny slovenský futbalista Jozef Adamec sa v nedeľu 26. februára dožil vzácneho životného jubilea. Rodák z Vrbového a bývalý vynikajúci kanonier oslávil 75. narodeniny.

05. 03. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Martin Skaličan  (rchív M. Skaličanovej)

Zomrel mladý, ale žil naplno: Folklorista Martin „Skalo“ Skaličan

Žil krátko a naplno: folklórom, farmou, spevom i tancom. Okolo seba mal vždy plno ľudí. Bolo veselo. Dobre. Ľudsky normálne. Narodil sa v októbri 1995 a zomrel tragickou smrťou počas nevyjasnených okolností dopravnej nehody v prvý marcový deň minulého roka: Martin „Skalo“ Skaličan z Vrbového. Huslista, tanečník, ktorý prešiel kus svojho života aj sveta so súbormi Máj, Krakovanka, Kolovrátok, Slnečnica i Trnafčan, opäť ožil v srdciach tých, čo ho mali a stále majú radi.

05. 03. 2017 13:07  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 22. februára o 14.40 h sa Dominike Mĺkvej a Jánovi Ivanovi Filipesíkovi z Veselého narodila prvá dcéra Michaela Filipesíková (3360 g, 52 cm).

05. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Syn leteckého konštruktéra, autor Rubikovej kocky, E. Rubik mladší. (internet)

V Piešťanoch sme objavili dom otca vynálezcu Rubikovej kocky

Keď sa v roku 1974 v Piešťanoch objavila najskôr len v predajni Tuzex pod kolonádou Rubikova kocka, stala sa takým hitom, že ju túžili mať všetci školáci. A nielen tí. Rubikovu kocku si ľudia skladali po ceste do práce v autobusoch, vo vlakoch, na lavičkách v parku. Málokto však tušil, že otec vynálezcu tohto malého zázraku, Ernö Rubik starší, sa narodil práve v Piešťanoch 27. novembra 1910. Rodina Janosa Rubika a Márie, rodenej Zemaníkovej, žila v jednom z domčekov na Bratislavskej ceste.

04. 03. 2017 12:00  |  História / História
Dorastenci FBC Páv Piešťany sú perspektívou klubu do ďalších sezón. (archív FBC)

Sezóna v prvej lige dala florbalistom FBC Páv cenné skúsenosti

Florbalisti FBC Páv Piešťany už majú po sezóne. Ročník 2016/17 bol pre Piešťancov premiérový v prvej lige, z hľadiska výsledkov však vydarený príliš nebol. FBC Páv totiž skončil na poslednom mieste a zostúpil do druhej ligy, skupina západ. Hodnotenie uplynulého ročníka piešťanských florbalistov nám poskytol prezident klubu Matúš Kromholc.

04. 03. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Michal Kravčík porozprával, prečo treba vodu zadržiavať v krajine. (am)

Voda ubúda aj zo Slovenska

Piešťanci mali počas uplynulého týždňa možnosť navštíviť prednášku uznávaného hydrológa a environmentalistu Michala Kravčíka. Ten vo štvrtok 23. februára v mestskej knižnici prezradil, prečo treba vodu zadržiavať v krajine a ako môže k skvalitneniu klímy prispieť každý jedinec.

03. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Stanislav Chrena bol v Pezinku najlepším hráčom D. Lopašova. (Štefan Gregorička)

Mariášisti z Dolného Lopašova vedú extraligu

Veľmi dobrý vstup do nového ročníka extraligy v mariáši majú kartári z Dolného Lopašova, reprezentujú ho hráči z celého piešťanského regiónu. Na prvom z tucta tohtoročných extraligových turnajov obsadili v Trenčíne výborné druhé miesto a ďalší turnaj v Pezinku dokonca vyhrali. V priebežnej tabuľke im patrí spomedzi 20 družstiev prvá priečka.

03. 03. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika

Inzercia Piešťanský týždeň 8/2017

03. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Ilustr. foto (archív MKK)

Tretia prehra obhajcu titulu, ženy vedú s náskokom

Mestská Domoss kolkárska liga získava na dramatickosti. Po štrnástich kolách už nie je ani jedno družstvo bez prehry a na konte výhier svieti nula iba nováčikovi súťaže - dorastencom Družby. Vedúce družstvo, ženy Mix Tatiana, nezaváhalo a má už štvorbodový náskok. Naopak, majstrovskému Povodiu Váhu nestačilo v 14. kole na výhru ani 1013 zvalených kolkov, pretože ich súper z Daxtavu zvalil o dva viac.

03. 03. 2017 14:00  |  Šport / Kolky
Hlavní aktéri fašiangovej pochôdzky v Dolnom Lopašove. (vd)

Dva dni tancovali dolnolopašovskí mládenci pod šable

Hovorí sa, že stačí jedna iskra a od nej sa chytí celá vatra. Takou iskrou je v Dolnom Lopašove Martin Belák, ktorý už od pätnástich rokov ako mládenec kráča s partiou veselých mládencov odetých v dobových kostýmoch od domu k domu, aby na koniec fašiangu nebolo v dedine jedinej nevytancovanej dievky či ženy.

03. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Knedle treba nechať 10 minút nakysnúť a rovnaký čas variť. (reprofoto z publikácie - Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

03. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Za výhru ihriska pravidelne hlasovali aj na piešťanskej radnici. (FB M. Hyneka)

Ihrisko Žihadielko pravdepodobne vyhráme!

Vyše mesiaca Slováci hlasovali za výhru nového detského ihriska Žihadielko. V druhej kategórii Piešťany viedli s náskokom približne tisíc hlasov, no i keď ku koncu mierne poľavili, výhru hracích prvkov pre deti si azda zabezpečili. Definitívne sa to dozvieme až po skončení hlasovania, pričom posledný deň na zmenu stavu je utorok 28. februára.

03. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kapor ulovený v studenej vode vždy poteší.

Rybolov v našom regióne

Po dlhej zime asi neexistuje medzi nami rybár, ktorý netúži po oteplení, rozmrznutí hladiny a nahodení udice. Ak zima nie je príliš dlhá, marcové dni nám to už umožňujú. No nie vždy sa dostaví požadovaný úspech. Tomu sa vôbec netreba čudovať, lov rýb v studenej vode má totiž svoje špecifiká.

03. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
(Argo Record Company Limited)

Hudobný tip: Michael Garrick Quintet - October Woman

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

03. 03. 2017 09:32  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Skifár Lukáš Babač (uprostred) s českým titulom. (archív L. Babača)

L. Babač majstrom ČR na trenažéroch

Piešťanský veslár Lukáš Babač sa stal majstrom Českej republiky na 24. Medzinárodných majstrovstvách ČR vo veslovaní na trenažéroch. V sobotu v hodonínskej športovej hale zvíťazil časom 6:08,90 min. a postavil sa na najvyšší stupienok.

03. 03. 2017 09:30  |  Šport / Veslovanie
Róbert Reško je neprávoplatne odsúdený z vraždy, teraz čelí ďalšej obžalobe.  (Jozef Vojčiniak)

Reško odsúdený za vraždu sa opäť postaví pred súd

Róbert Reško, zatiaľ neprávoplatne odsúdený z vraždy vo Vrbovom, sa v máji opäť postaví pred súd. Tentoraz za trestný čin lúpeže, ktorú mal spáchať niekoľko mesiacov predtým, ako v septembri v roku 2015 spolu so svojím maloletým synom na smrť dobil Mareka Kalužu pri miestnom gymnáziu. To však jasne poukazuje na skutočnosť, že ak by polícia vo Vrbovom robila to, čo podľa nálezu prokurátorky robiť mala, už v úvode toho istého roka, keď Reško vraždil, by za trestný čin lúpeže zrejme v tej dobe sedel vo väzení. S Marekom by sa v osudnú noc, keď prišiel o život, s najväčšou pravdepodobnosťou ani nestretol.

03. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
V areáloch s voľným pohybom psov sú naďalej umiestňované papierové vrecká. (am)

Vrecká na exkrementy napokon pribudli

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili článok o nedostatku papierových vreciek na psie exkrementy v meste Piešťany. Odvtedy sa však ľady pohli, a to, čo predtým radnica riešila, už má východisko.

02. 03. 2017 15:51  |  Piešťany / Aktuálne
Pochovávanie basy vo Veľkom Orvišti nemalo chybu. (Pavol Paulovič)

Vo Veľkom Orvišti oprášili staré dobré zvyky

Poslednú fašiangovú sobotu sa aj vo Veľkom Orvišti lúčili s časom zábav, tancovačiek či svadieb. Basu, ktorá symbolizuje veselie, uložili do hrobu na celých štyridsať dní. Pár nadšencov v obci pripravilo program s jej pochovaním, aby sa znovu vrátili do obce všetky staré zvyky.

02. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Parkovanie áut budú v čase upratovania obmedzovať dočasné dopravné značky. (am)

Pri zametaní ciest rešpektujte pokyny polície

Zima sa pomaly končí a v uliciach Piešťan sa onedlho začne zametanie stoviek ton štrku, ktorý v chladnom januári pomáhal vodičom a chodcom bojovať so šmykľavým povrchom. Tento rok budú nápomocní i príslušníci mestskej polície, ktorí pred upratovaním upozornia vodičov, aby na cestách s plánovaným zametaním nebránili strojom svojimi vozidlami.

02. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Chtelnickí mládenci v tanci s názvom Pod šable. (vd)

Šabľovníkov z Chtelnice najskôr požehná kňaz, potom vyskakujú

Obec Chtelnica je výnimočná nielen svojím historickým koloritom s krásnym kaštieľom, ale i nevídanou fašiangovou pochôdzkou regrútov, dnes už len slobodných mládencov s dychovkou od domu k domu. Najskôr ich kňaz v závere svätej omše v nedeľu požehná, oni pobozkajú krížik a potom sa už rozbehnú aj s muzikou po dedine. Tento rok si vzali modré košele, biele šatky, prútiky. Medzi nimi boli i dievčence v chtelnických krojoch. S domácou slivovicou ich vítali pred obecným úradom aj starosta Peter Radošinský so zástupcom Jánom Piačkom.

02. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Cluster Ensemble (archív skupiny)

V Kursalone zaznejú „labutie piesne“ Schumanna a Wolfa

V piešťanskom Kursalone sa v utorok 7. marca o 19.00 h uskutoční intermediálny koncert s názvom SHAPED SONGS venovaný posledným piesňovým cyklom Roberta Schumanna a Huga Wolfa. Obaja zomreli na následky smrteľných chorôb. Počúvaním a vcítením sa do koncertu zažijete hudobno-psychologickú sondu životných osudov týchto dvoch velikánov umenia.

02. 03. 2017 12:43  |  Kultúra / Hudba
Piešťanské Čajky nedali Ružomberku žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 67:38 (L. Duračka)

Čajky vrátili Ružomberku požičané a zvíťazili rozdielom triedy

V poslednom domácom stretnutí v nadstavbovej časti Piešťanské Čajky nedali Ružomberku žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 67:38. Piešťanky tak vrátili Liptáčkam prehru z prvého vzájomného merania síl v nadstavbe.

02. 03. 2017 12:26  |  Šport / Basketbal obsahuje video
T. Košút ešte v drese 1. FC Slovácko. (archív 1. FC Slovácko)

Košút v Slovácku končí

Púť piešťanského futbalistu Tomáša Košúta v českom tíme 1. FC Slovácko je, zdá sa, na konci. Obranca odmietol predĺžiť zmluvu a zatiaľ nezohnal iný angažmán. V prvom tíme Slovácka skončil a pripravuje sa individuálne.

02. 03. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Herci svojimi výkonmi potešili milovníkov kultúry, ale i ženské oči. (am)

Krásavci rozosmiali piešťanské publikum

Komédia o mužskom pohľade na svet prilákala do Domu umenia Piešťany mnoho milovníkov umenia. V utorok 21. februára si diváci užili na doskách, ktoré znamenajú svet, vystúpenie štvorice sympatických slovenských hercov. Tí sa postarali o smiech, dobrú náladu a výnimočný zážitok návštevníkov.

02. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Piešťanské jasle majú kapacitu 35 detí. (am)

Jasličkový zákon mestské zariadenie výrazne neovplyvní

Kontroverzný jasličkový zákon po prvý raz poslanci národnej rady schválili koncom minulého roka, no prezident Andrej Kiska ho vetoval. Poslanci jeho rozhodnutie prelomili, návrh zákon odsúhlasili opäť, avšak platnosť označili dátumom 1. marec 2017. A keďže ten nastane už túto stredu, Piešťanský týždeň zaujímalo, či sa rodičia detí umiestnených v mestských jasliach nemusia obávať zmien či pozastavenia činnosti zariadenia.

02. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V podobných uniformách, ako mala Hlinkova garda, sa radi ukazovali aj Kotlebovci. (Ústav pamäti národa, wikipédia)

Nevyrábajme z nich martýrov, sú to len obyčajní fašisti

V piatok 24. februára v podvečerných hodinách vydala hovorkyňa radnice Eva Bereczová tlačovú správu o tom, ako Mesto Piešťany nestrpí extrémizmus. Jej oznam bol inšpirovaný ohláseným stretnutím členov Kotlebovej strany v piešťanskom mestskom kultúrnom zariadení na Ulici A. Dubčeka.

02. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do plesu v Sokolovciach sa niektorí doslova zahryzli.
 (Peter Sičák)

Sokolovčania plesali vo vynovenej sále až do rána

V novozrekonštruovanom kultúrnom dome v Sokolovciach sa v sobotu 25. februára plesalo v rytme kokteilu namiešaného z emotívnej salsy i orientálnych melódií. Medzitým Sokolovčania tancovali polku, valčík či súčasné spoločenské tance. Ples ako sa patrí, s bohatou tombolou, nádhernými róbami, reprezentačným programom, chutnými nápojmi i jedlom.

01. 03. 2017 15:15  |  Región / Aktuálne
„Richtár“ vyzvŕtal pani domácu. (vd)

Zabíjačka i chodenie pod šable spojili Krakovancov

V Krakovanoch sa už stalo tradíciou, že chodenie pod šable skončí pri kotlíkoch s obecnou zabíjačkou. Potom sa pochová basa. Inak to nebolo ani v poslednú fašiangovú sobotu 25. februára.

01. 03. 2017 13:46  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Psy možno potešiť aj doma vyrobenými keksíkmi. (am)

Piekli dobroty pre štvornohých miláčikov

Milovníci psov sa uplynulý víkend stretli v piešťanskom komunitnom centre ŽiWell. Nešlo však o žiadnu prednášku, ale zúčastnili sa workshopu.

01. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
P. Vermeš zdôvodňuje kopírovanie dokumentov (pror)

P. Vermeš zdôvodňuje kopírovanie dokumentov

Mestský úradník a konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, pred poslancami mestského zastupiteľstva v utorok 28. februára 2017 zdôvodňoval kopírovanie a vynášanie dôvernej dokumentácie z bytového podniku.

01. 03. 2017 11:30  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Pólisti KVP Kúpele si zahrajú len o umiestnenie na 5. až 8. mieste. (archív KVP)

Vodnopólisti po základnej časti siedmi

Posledný zápas základnej časti vodnopólovej extraligy hráčom KVP Kúpele Piešťany príliš nevyšiel. Piešťanci prehrali v Novákoch s domácim klubom vysoko 4:19. V základnej časti tak skončili na predposlednej siedmej priečke a čakajú ich súboje o umiestnenie na piatom až ôsmom mieste.

01. 03. 2017 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Služby mesta Piešťany zaznamenali počas zimy na klzisku vyše päťtisíc korčuliarov. (am)

Ľadové korčule vymeňte za kolieskové

Tuhá zima pomaly ustupuje a obyvatelia Piešťan v posledných dňoch zaznamenali príjemné oteplenie. Plusové čísla na teplomere však nepotešia milovníkov ľadového korčuľovania, pretože práve pre ne pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) museli predčasne ukončiť prevádzku mobilnej ľadovej plochy pri Obchodnom dome Prior.

01. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské Čajky dnes čaká posledný zápas v nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke (L. Duračka)

Streda v znamení extraligovového šlágru, Čajky privítajú posilnený Ružomberok

Piešťanské Čajky dnes čaká posledný zápas v nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke. V atraktívnom dueli si v Diplomat aréne zmerajú sily s MBK Ružomberok, ktorý sa pred play-off posilnil o dve americké hráčky. Čajky v poslednom vzájomnom meraní síl v Ružomberku tesne prehrali a o to väčšiu motiváciu dnes majú svoje súperky poraziť.

01. 03. 2017 09:23  |  Šport / Basketbal
Skládka v Rakoviciach horela od nedele 19. do utorka 21. februára. (KR HaZZ)

Rakovice: Skládka odpadu horela tri dni

Tri dni, až do utorka 21. februára, horela skládka komunálneho odpadu v Rakovickom háji.

01. 03. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Zrelaxovať môžete aj vďaka liečivému bahnu. (archív SLKP)

Doprajte si ku dňu žien masáž, saunu či bahenný zábal

Oteplenie po mínusových teplotách môže na každého človeka vplývať rozdielne. Kým ktosi môže byť nabitý energiou, na iného doľahne jarná únava. Dámy okrem iného čaká i jarné upratovanie, starostlivosť o záhradku a mnoho ďalších povinností. No keďže toho majú na pleciach skutočne dosť, oddýchnuť a zrelaxovať sa po zime znie ako dobrý nápad. Napríklad aj pri príležitosti výnimočného sviatku, akým je nadchádzajúci Medzinárodný deň žien.

28. 02. 2017 19:22  |  Piešťany / Aktuálne
Hľadá sa kocúrik Miško
 (ml)

Hľadá sa kocúrik Miško

Hľadá sa kocúrik Miško, stratil sa 10.2.2017 na Sadovej ulici v Piešťanoch.

28. 02. 2017 19:01  |  Piešťany / Aktuálne
Mladí piešťanskí hokejisti prehrali s Považskou Bystricou 1:3 na zápasy. (M. Bučko)

Dorastenci HK Havrani do extraligy nepostúpili

Dorastencom HK Havrani Piešťany postup do extraligy nevyšiel ani tentoraz. Mladí hokejisti skončili svoju púť za vytúženým postupom už v prvom kole play-off proti Považskej Bystrici, keď štvrťfinálovú sériu prehrali 1:3 na zápasy.

28. 02. 2017 14:30  |  Šport / Hokej

Tomáš Horký: Vznik športových tried dobrým krokom

V dnešnom svete a na Slovensku tobôž je celospoločenským problémom športovanie u mládeže. Nehovorím žiadnu novinku, každý čo i len trochu zorientovaný človek to vie tiež. V dobe počítačov, smartfónov a tabletov je čoraz ťažšie prilákať deti k športovaniu a k nejakým aktivitám.

28. 02. 2017 12:24  |  Piešťany / Editoriál
Tenistka Dominika Cibulková v pozadí s katarskou metropolou Dauha. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková: Všetci musíme byť trochu sebeckí

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zastáva názor, že musí trvať na svojich prioritách, ak chce stúpať v renkingu, uvádza web Khaleej Times v súvislosti s februárovou absenciou členky Top 5 v Pohári federácie reprezentačných družstiev žien.

28. 02. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (pror)

Stanovisko poslancov k situácii v mestskom bytovom podniku

Článok v predchádzajúcom čísle Piešťanského týždňa o vynášaní tisícok kópií dôvernej ekonomickej dokumentácie z mestského bytového podniku (BP) jeho konateľom Pavlom Vermešom vyvolal mnoho negatívnych ohlasov na činnosť nominanta Miloša Tamajku, primátora Piešťan. Zisťovali sme preto aj u mestských poslancov, čo si o tom myslia, a poslali sme im rovnaké otázky. S výnimkou dvoch poslancov nám na ne odpovedali všetci. Tomáš Hudcovič a Marián Urbánek sa ospravedlnili z dôvodu dovolenkových pobytov mimo kúpeľného mesta. Poslancov a ich odpovede sme zoradili podľa volebných obvodov a abecedne.

28. 02. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dokumentácia bytového podniku sa nakladala aj 10. februára.
 (unk)

Zdá sa, že sme radnici bolestivo klepli po prstoch

Tak sa primátor Piešťan Miloš Tamajka na svojom účte na sociálnej sieti opäť raz na Piešťanský týždeň posťažoval. Vraj sme sa zverejnením videa o pokútnom vynášaní tisícok dokumentov z bytového podniku stali politickým nástrojom na boj proti nemu. Status Tamajka napísal vo štvrtok 23. februára, tri dni potom, ako sme zverejnili na našej stránke piestanskydennik.sk videozáznam zachytávajúci vynášanie tisícok výtlačkov dokumentov z Bytového podniku Piešťany do súkromného rodinného domu v Dubovanoch. A hlavný aktér tohto videozáznamu sa pritom dohovára s komplicom Ivanom, že sa pri ich naštudovaní nestretnú dokonca ani na mestskom úrade, lebo to tam podľa neho nie je bezpečné.

28. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Róbert Reško je neprávoplatne odsúdený z vraždy, teraz čelí ďalšej obžalobe.  (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 8/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

28. 02. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
P. Tekula našiel už iba jamy po vytrhaných stromčekoch. (vd)

Z parkoviska pri cintoríne ukradli 45 sadeníc tují

Neznámy zlodej ukradol počas uplynulého víkendu všetky tuje z parkoviska pri cintoríne na Dopravnej ulici v Piešťanoch. Na jeseň parkovisko rozšírili o dvadsať parkovacích plôch a aby bol priestor opticky uzavretý, po obvode nasadili 45 stromčekov. Šéfa zelene mesta Petra Tekulu to tak rozhorčilo, že sa v prvom okamihu nezmohol ani na slovo. Bol naštvaný a sklamaný.

27. 02. 2017 14:54  |  Krimi / Na hrane zákona
Ilustr. foto (mp)

Marec v Dome umenia

Marec v Dome umenia bude patriť muzikálu LA LA LAND, ktorý svojich štrnásť nominácii na Oscara pretavil k zisku šiestich sošiek, filmu Lion - Dlhá cesta domov, Jackie - filmový portrét jednej z najikonickejších žien 20. storočia, Jackie Kennedy, filmom francúzskeho festivalu Crème de la Crème IV - 150 miligramov, ODYSEA - Podmanivá cesta do sveta ticha, Muž, ktorý zachránil Louvre, Začať odznova, divadlu Kalich Praha a divadlu Hlavina a prenosom Metropolitnej opery New Yorku - LA TRAVIATA a IDOMENEO.

27. 02. 2017 13:07  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Víťazstvo nad Šamorínom zaistilo Čajkám postup do play-off z 2. miestaff z 2. miesta (L. Duračka)

Víťazstvo nad Šamorínom zaistilo Čajkám postup do play-off

Piešťanské basketbalistky majú už dve stretnutia pred koncom nadstavbovej časti extraligy isté, že do play-off pôjdu z druhej priečky. Zaistili si to sobotným víťazstvom nad ŠBK Šamorín 68:61. Duel so štvrtým celkom extraligy však nebol vôbec jednoduchý a Čajky sa na víťazstvo nadreli.

27. 02. 2017 09:10  |  Šport / Basketbal obsahuje video
Články 151 - 200 z 22377
Lekáreň Regia

Anketa