Topfest

Všetky články

Piešťanka Tatiana Šimová vypadla v prvom kole. (archív (tš))

Na tenisovom Slovakia Cupe dominovali cudzinci

Medzinárodný tenisový turnaj dorastu Slovakia Cup v Piešťanoch bol aj v tomto roku zaradený do druhej najvyššej svetovej kategórie - Grade 2. Aj vďaka tomu chodí každoročne do Piešťan veľa kvalitných hráčov z celého sveta. Škoda, že v posledných rokoch postupujú do záverečných bojov zväčša zahraniční hráči. Inak to nebolo ani teraz, keď na Slovensku zostalo len jedno prvenstvo.

04. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Preteky seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel zavítajú do Piešťan v auguste. (archív KVMVŠ)

Vznášadlá opäť na Lodenici

Po úspešne obnovenej tradícii organizovania vodno-motoristických športových podujatí na piešťanskej Sĺňave sa členovia Klubu vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) opäť rozhodli zorganizovať Majstrovstvá Európy vznášadiel o Veľkú cenu Slovenska 2017.

04. 05. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Obnovu vozovky napokon spomalil minulotýždňový dážď. (am)

Rekonštruujú Kuzmányho ulicu pri parku

Okrem dvoch aktuálne sa uskutočňujúcich rekonštrukcií ulíc v Piešťanoch sa od minulého týždňa vodiči stretávajú i s ďalším obmedzením v doprave. Mesto sa rozhodlo vylepšiť prístup k futbalovému štadiónu a basketbalovej hale a zrekonštruovať povrch Kuzmányho ulice.

04. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mužstvo MTJ Piešťany-Moravany: (zľava) Martin Malast, Michal Stehlík, Martin Levčík,
Peter Behul a vedúci Jozef Miklovič. Na snímke chýbajú Lukáš Pažma a Tomáš Varga. (Ján Kaščák)

Stolní tenisti MTJ zostali prvoligoví

V základnej časti prvej stolnotenisovej ligy, skupina Západ, obsadili hráči MTJ Piešťany-Moravany desiate miesto spomedzi tucta účastníkov. Prvoligovú istotu však nemali, pretože ich čakala ešte baráž o udržanie sa v súťaži. V Bratislave v nej hrali posledné štyri mužstvá.

04. 05. 2017 12:30  |  Šport / Ďalšie športy
Generálna manažérka B. Borovičková má za sebou prvý rok vo svojej funkcii. (L. Duračka)

Hrejivý najmä pohárový triumf basketbalistiek

Tretí raz za sebou skončili Piešťanské Čajky v extralige na druhom mieste. Nad ich sily boli opäť basketbalistky Good Angels Košice. „Po poslednom finálovom zápase sa smeje iba víťaz. Mňa mrzí, že sme košické družstvo v bojoch o zlato nepotrápili viac,“ vyjadrila sa generálna manažérka piešťanského klubu Bronislava Borovičková po výsledkoch 71:61, 79:59 a 69:55 v prospech obhajkýň titulu.

04. 05. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers (archív M.B.)

Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers už zajtra v Kursalone

Trojčlenná mladá skupina zoskupená okolo klaviristu Miloša Biháryho si stihla vybudovať už solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény.Žánrovo sa kapela pohybuje na ploche od jazzových štandardov Milesa Davisa, Chicka Coreu a iných až po funky či groove a vlastne kompozicie. V klavírnom prejave Miloša Biháryho tiež cítiť vplyv klasického vzdelania. Kapelu zdobia výborné inštrumentálne výkony – každý z členov má za sebou viacero individuálnych úspechov a tiež početné spolupráce v hudobných zoskupeniach všetkých druhov a typov.

04. 05. 2017 11:12  |  Kultúra / Hudba
Herci predviedli príbeh zo života, v ktorom diváci mohli vidieť samých seba. (am)

Divadlo Dino opäť zabávalo divákov

Ochotnícke Divadlo Dino, pôsobiace pod Domom umenia Piešťany, sa na svojich domovských doskách opäť predstavilo vo veľkom štýle. Reprízou hry Vadí nevadí herci prilákali fanúšikov a milovníkov kultúry a v piatok 28. apríla im rozveselili večer pred nachádzajúcim víkendom.

04. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
V obci Banka sa pri nehode dvoch osobných áut zranil jeden človek. (KR HaZZ)

Nehoda na Banke, oheň v Drahovciach

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni zasahovali nielen pri nehode kamiónu s propán-butánovými fľašami, ale hasili aj čiernu skládku za drahovským družstvom a zasahovali tiež pri nehode v obci Banka.

04. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Geffen Records)

Hudobný tip: Pat Metheny - Still Life Talking

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

04. 05. 2017 09:11  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Iveta Babičová je poslankyňou krajského, ale i mestského zastupiteľstva. (Jozef Vojčiniak)

I. Babičová: Len hlupák si myslí, že všetko vie

Jeden z najdiskutovanejších bodov programu posledného piešťanského mestského zastupiteľstva bola úprava mestského rozpočtu aj za účelom zvýšenia príspevku do Rezortu Piešťany o sumu 30-tisíc eur z dôvodu podpory mládežníckych majstrovstiev Európy v basketbale, ktoré sa v kúpeľnom meste uskutočnia v lete tohto roka. Na túto tému i všeobecne o podpore športu zo strany Mesta Piešťany nám na naše otázky odpovedala poslankyňa Iveta Babičová.

04. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vo finálovom zápase PBL zvíťazila ZŠ Holubyho nad ZŠ M. R. Štefánika 17:15. (L. Duračka)

Finálový deň Piešťanskej basketbalovej ligy dopísal 11. ročník súťaže

Po dlhodobej časti súťaže sa v pondelok 24. apríla uskutočnili tri zápasy finálového dňa, ktoré určili konečné poradie 11. ročníka. Celkovým víťazom Piešťanskej basketbalovej ligy (PBL) sa spomedzi šiestich družstiev stali žiaci a žiačky ZŠ Holubyho pred ZŠ M. R. Štefánika a Gymnáziom Pierra de Coubertina.

04. 05. 2017 07:46  |  Šport / Basketbal
V piešťanskej knižnici si môžete pozrieť aj výstavu ilustrátora Miroslava Cipára. (reprofoto:archív (MsK))

Knižnica v týchto dňoch žije výstavami fotografií aj ilustrácií

V piešťanskej knižnici sa v súčasnosti nachádza niekoľko zaujímavých výstav. Svoje diela tu prezentuje slovenský fotograf Peter Procházka. Na ďalších paneloch sú ilustrácie Miroslava Cipára, na druhom poschodí sú dokonca štyri výstavy. Jedna z nich prezentuje, ako dokážu knihy ožívať.

03. 05. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Organizačný tím Jarnej kvapky krvi s predsedníčkou Vierou Sabovou (druhá zľava). (vd)

Jarnú kvapku krvi vo Vrbovom podporili aj škôlkari

Po štvrtý raz zavítali do domu kultúry na Jarnú kvapku krvi bezpríspevkoví darcovia z mesta pod šikmou vežou i okolia. Vo štvrtok 27. apríla Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) vo Vrbovom v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou Slovenskej republiky v Trnave privítal 35 darcov. Podporiť ich prišli aj pätnásti škôlkari s učiteľkou.

03. 05. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Ragby sa na Slovensku, ale i v Piešťanoch teší čoraz väčšej obľube. (archív SRÚ)

Ragbisti zožali za organizáciu európskeho šampionátu slová chvály

Slovensko vôbec prvýkrát v histórii malo pred vyše týždňom česť usporiadať európsky šampionát juniorov, Konferencia 2, v ragby, ktorý sa uskutočnil v Piešťanoch. Toto veľké podujatie na Slovensku netradičného, no rýchlo rozvíjajúceho sa športu sa vydarilo a športový riaditeľ Slovenskej ragbyovej únie (SRÚ) Vladimír Kubala nám prezradil svoje dojmy zo šampionátu.

03. 05. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Prepadávajúcu sa cestu v Kocuriciach spevňuje len štrk. (am)

Kocuričanov trápi rozpadnutá cesta aj nepozametaný štrk

Mestská časť Piešťan s názvom Kocurice je podľa jej obyvateľov v dlhodobom nezáujme vedení radnice. Jedinou investičnou akciou v poslednom čase sa stala rekonštrukcia chodníka, ktorá však núti človeka zdvihnúť nad konečnou realizáciou obočie. Piešťanský týždeň teda zaujímalo, na čo sa v najbližšom období môžu Kocuričania tešiť.

03. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
(I.B.)

Pomôžte nájsť stratené ovečky

Už viac než štyri dni obyvateľka obce Ratnovce hľadá svoje tri stratené biele ovečky. Ak ste trojicu huňatých štvornohých zvierat videli, prípadne máte akékoľvek bližšie informácie, kontaktovať môžete majiteľku na telefónnom čísle 0908 124 150.

03. 05. 2017 12:53  |  Región / Aktuálne
Anna Patkoló patrí medzi najznámejšie sopranistky. (vd)

V kúpeľoch znela Pieseň o rodnej zemi

Večer najznámejších nielen viedenských valčíkov Johanna Straussa, ale i obľúbených skladieb Gejzu Dusíka, Franza Lehára či Emmericha Kálmána zaznel v podaní Pressburg Ambassador Orchestra v stredu 26. apríla v Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Úspech mala skladba Modrá ruža či Pieseň o rodnej zemi od G. Dusíka.

03. 05. 2017 12:03  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Stopári sú slušne oblečení a pôsobia dôveryhodne. (PZ SR)

Pozor na stopujúcich Rumunov na D1!

Polícia Slovenskej republiky varuje občanov, že osoby rumunského občianstva sa na diaľnici D1 snažia zastavovať motorové vozidlá.

03. 05. 2017 11:00  |  Krimi / Doprava
Malé bosorky do areálu doleteli na metlách. (am)

Do Rakovíc doleteli čarodejnice

Posledný aprílový deň je podľa ľudových zvykov spätý s pálením čarodejníc. V nedeľu 30. apríla sa za bosorky a bosorákov prezliekli aj deti z Rakovíc a spoločne sa zahrali najrôznejšie kúzelné hry, zatancovali si a na záver látkovú čarodejnicu spálili v ohnisku.

03. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Zle pripravené materiály do mestského zastupiteľstva rokovania neúmerne predlžujú. (Jozef Vojčiniak)

Na zastupiteľstve o plytvaní aj utajovaní kontroly

Minulotýždňové piešťanské mestské zastupiteľstvo, ktorého zvolanie mimo plánu primátor Miloš Tamajka avizoval ešte v marci, sa nieslo najmä v znamení nedostatočnej pripravenosti podkladov zo strany vedenia mesta. Až v rámci samotného rokovania sa poslanci dozvedali podstatné informácie, na ktoré neboli dopredu pripravení. Okrem iného sa to týkalo vyčlenenia 30-tisíc eur na dotovanie basketbalového šampionátu, ale i informácie o tom, že vedenie mesta bez ich súhlasu ide rekonštruovať Kuzmányho ulicu. Zistili tiež, že radnicu kontroloval Najvyšší kontrolný úrad a výsledok vedenie mesta nechce prezradiť.

03. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Najnižšia miera nezamestnanosti v marci bola v našom okrese

Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola minulý mesiac v Piešťanskom okrese. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo u nás 2,74 percent disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasledoval okres Trnava s 2,80 % a okres Galanta s 2,88 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

02. 05. 2017 15:42  |  Piešťany / Aktuálne
Štartovalo sa z parkoviska na piešťanskom Vŕšku. (vd)

Hore Váhom - dolu Váhom išla stovka cyklistov

Už dávnejšie sa po Piešťanoch hovorí, čo zorganizuje Mucha, čiže Iveta Ondrášiková s partiou kolegov z Klubu slovenských turistov Bezovec Piešťany, to sa spravidla vydarí. Aj tohtoročný sviatok práce, Prvý máj, oslávilo 105 nadšencov cykloturistiky a pes na akcii s názvom Hore Váhom - dolu Váhom. Trasu dlhú viac ako sedemdesiat kilometrov zvládli mladí aj starí, ale len počtom rokov, nie však duchom a „pajšlami“.

02. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(fb MFK Vrbové)

Výborný výkon Vrbového priniesol víťazstvo 3:0

Futbalisti MFK Vrbové konečne prelomili streleckú smolu a v 25. kole štvrtej ligy si na domácom ihrisku poradili s Trenčianskymi Stankovcami jednoznačne 3:0.

02. 05. 2017 14:30  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto
 (pfkpiestany.sk)

Piešťanci sú krok od postupu

Futbalisti PFK Piešťany si pripísali ďalšiu výhru, keď v 21. kole ôsmej ligy zvíťazili v Merašiciach vysoko 5:0. Piešťanci majú aktuálne 17-bodový náskok pred druhými Sokolovcami a sú krok od postupu do vyššej súťaže.

02. 05. 2017 14:00  |  Šport / Futbal

Viera Dusíková: Ukáž sa, slnko zlaté!

Posledný aprílový deň sa po neskutočných výkyvoch počasia ukázalo slnko. Je nedeľa ráno, privstala som si, a tak namiesto kávičky píšem v dobrej náladičke tento editoriál. Žiarivé slnko mi ráno bez prezutia do papúč vhuplo rovno do izby. Tak vitaj, moje guľaté! KONEČNE SI PRIŠLO!

02. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Futbalisti Vrbového (v modrom) pretrhli proti Trenč. Stankovciam streleckú smolu. (M. Ledecký)

Víťazstvo Dubovian v Prašníku režíroval hetrikom Lesaj

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť boli vidieť zaujímavé stretnutia. Veľké Kostoľany vyhrali v Mokrom Háji 2:1, Dolný Lopašov zdolal 4:3 Šulekovo, Ostrov zdolal Chtelnicu 5:2 a Dubovany vyhrali v Prašníku 4:0.

02. 05. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Lančár sa pochlapil asi najvyšším májom v širokom okolí. Podľa starostu mal asi 22 metrov a postaviť ho za pomoci rebríkov bolo dramatické. (vd)

Šterusy, Kočín-Lančár i Dolný Lopašov stavali máje s Podhorankou

Obcami pod horami - v Šterusoch, v Kočíne, v Lančári i v Dolnom Lopašove - sa v nedeľu 30. apríla niesli spevy folklórnej skupiny Podhoranka rovno z vlečky traktora. „Dnes žiarivé nám slnko svieti, lúčami zhrieva mieru kvet. Poď k nám, to výzva šťastných detí, kde ja mládež nová, vzniká nový svet!“ Pri budovateľských spevoch chlapi stavali máje. Štyri dediny - štyri rôzne techniky. Najvyšší máj bol v Lančári, mal až 22 metrov.

02. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Škrt cez rozpočet spôsobilo významné poškodenie podkladovej vrstvy asfaltu. (am)

Oprava A. Hlinku bude stáť viac

Rekonštrukcia Ulice A. Hlinku v Piešťanoch, ktorá sa začala 23. marca, sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Autá už jazdia po novom asfalte, stavebníci dolaďujú posledné úseky. Pre komplikácie sa však obnova predraží o takmer 15-tisíc eur. Napriek tomu, že rekonštrukcia komunikácie A. Hlinku ide naďalej podľa plánov, vyskytli sa neočakávané udalosti.

02. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne

Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP

Veslársky klub Piešťany vás pozýva 6. a 7. mája na 35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Príďte aj vy podporiť našich veslárov a zároveň stráviť krásny víkend pri vode v lodenici Piešťany. Okrem piešťanských veslárov tu uvidíte aj ďaľšie slovenské kluby, ale aj veslárske kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska a Francúzska.

02. 05. 2017 09:30  |  Šport / Veslovanie
Medvedieho tuláka zachytila fotopasca. (Miro Pavlíček)

Medveď v lesoch neďaleko Piešťan!

Prítomnosť našej najväčšej šelmy zaznamenala poľovnícka fotopasca v lesoch medzi obcami Šalgovce a Ardanovce. Po zimnom spánku vyhladovanému macovi zachutili i medové plásty a rozbil jeden z úľov, ktorý na svojich potulkách po okolí Piešťan objavil. Ochranár a uznávaný odborník na život medveďov Erik Baláž však ubezpečuje, že ľuďom od tejto šelmy nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

02. 05. 2017 08:31  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Zle pripravené materiály do mestského zastupiteľstva rokovania neúmerne predlžujú. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 17/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

02. 05. 2017 08:17  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (mp)

Májová ponuka v Dome umenia

Máj v Dome umenia bude patriť slávnostnému odovzdávaniu cien primátora - Osobnosť mesta Piešťany, priamemu prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku, najznámejším hitom skupiny Queen v podaní baletu Moravského divadla Olomouc, divadelným komédiam Chlieb s maslom a Meno a filmovým predstaveniam Tanečnica a Chatrč.

01. 05. 2017 18:16  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Eduard Budke nafotil účastníkov sprievodu v roku 1976 už vo farbe. (Eduard Budke)

Aké boli tie vaše prvomájové oslavy?

Časy, keď si pracujúci v socialistickom Československu po normalizácii ozdobovali traktory či tatrovky májovými symbolmi a vyrábali tak alegorické vozy, školáci zhotovovali mávadlá a fintili do pionierskych rovnošiat či spartakiádnych úborov a robotníci do ešte nepoužitých pracovných odevov, zapadli prachom. Spomenú si na nich už len tí skôr narodení. Zväčša s úsmevom. Nie vždy veselým, niekedy aj trpkým. Oslavovať Prvý máj musel každý. Kto nešiel, musel byť ospravedlnený.

01. 05. 2017 08:00  |  História / História
Oplatí sa kúpiť väčšiu kvitnúcu rastlinu ako lacný brak bez kvetov. (archív (jš))

Dopestujte si magnóliu sami, pri jej kúpe nešetrite!

Aj keď minulotýždňový mráz narobil pestovateľom ovocia vrásky na čele a štvrtkovú noc mnohí strávili pálením parafínových sviec či polievaním pôdy, netreba si nechať vziať chuť od pestovania napríklad okrasných stromov či kríkov. Obľube sa v Piešťanoch tešia najmä magnólie a sakury. Obe kvitnú nádhernými ružovými kvetmi. Magnólie skôr, sakury o pár dní neskôr. Zaujímalo nás, ako si peknú, zdravú magnóliu vypestovať doma, v záhrade či v predzáhradke. O svoje skúsenosti sa podelil odborník zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch, Jozef Šimko.

30. 04. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Študentka Patrícia Pálková a jej kolega Jakub Lackovič. (archív SPŠE)

IT Akadémia na SPŠE v Piešťanoch

Dlhodobé výborné výsledky a hlavne úspechy študentov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch v oblasti výpočtovej techniky, programovania, robotiky prinášajú nové ovocie. Škola bola vybraná ako jedna z 30 stredných škôl na Slovensku do Národného projektu „IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie“.

30. 04. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 9. apríla o 22.30 h sa Simone a Petrovi Karabovcom z Drahoviec narodil prvý syn Sebastián (2920 g, 49 cm). V piešťanskej pôrodnici mu pomohol na svet MUDr. Ján Polák.

30. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Zvýšená hladina a prietok na Váhu. (ip)

Hladiny riek dosiahli maximum, ich hladina kulminuje

Vplyvom intenzívnych zrážok došlo v uplynulých dňoch ku zvýšeniu hladiny vodných tokov. Ako informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava, na viacerých miestach boli vyhlásené zvýšené stupne povodňovej aktivity v pôsobnosti Odštepných závodov Banská Bystrica a Piešťany.

29. 04. 2017 20:03  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Už na prvý pohľad je jasné, že toto nie je konvalinka, ale cesnak medvedí. (vd)

Rozdiely: Cesnak medvedí zapácha a kvitne skôr ako konvalinka

Jarný zber cesnaku medvedieho sa v našich končinách už predbežne skončil, pretože v týchto dňoch zázračná bylina, ktorá prinavracia zdravie nielen medveďom, je v plnom kvete, keď sa už listy nezbierajú. Zbiera sa však aj neskôr, preto si pripomeňme, ako si ho nepomýliť s konvalinkou.

29. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Tomáš Vrábel (vľavo) pokračuje v spolupráci s navigátorom Marcelom Hrankom. (archív T. V.)

Pretekár Tomáš Vrábel: Opäť mám tie najvyššie ambície

Po úspešnej minulej sezóne odštartoval piešťanský pretekár Tomáš Vrábel nový ročník opäť na dvoch frontoch. V Majstrovstvách Slovenska v rally bude jazdiť na novom aute Peugeot 208 R2 a v pretekoch, ktoré plánuje absolvovať, má tie najvyššie ambície. Na motokárach sa zase pokúsi o víťazstvo v Slovenskom kartingovom pohári.

29. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 10. apríla o 13.45 h sa Lenke Šimegovej z Hlohovca a Michalovi Madaraszovi narodila prvá dcéra Nina Madaraszová (3040 g, 50 cm). Dieťatku pomohol na svet primár piešťanskej pôrodnice MUDr. Ladislav Gleso.

29. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Europoslanec Ivan Štefanec
odpovedal na otázky gymnazistov. (Roman Ondrejka)

S europoslancom na horúce témy

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch si v piatok 21. apríla vypočuli prednášku slovenského europoslanca a člena Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente, Ivana Štefanca. Témou bola Európska únia a jednotný digitálny trh.

28. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Útulkáčom pomôže každá drobnosť. (am)

Výťažok z burzy poputuje aj na lieky pre zvieratá

Hračky, domáce potreby, deky, dekorácie. To všetko sa nachádzalo rozložené na stoloch pod prístreškom komunitného centra ŽiWell v Piešťanoch, kde sa v sobotu 22. apríla uskutočnila prvá tohtoročná burza pre útulkáčov.

28. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(Opus)

Hudobný tip: Gattch - Gattch

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

28. 04. 2017 14:30  |  Kultúra / Rádio Piešťany

Inzercia Piešťanský týždeň 16/2017

28. 04. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Zborník pokrstili stuhnutou sopečnou lávou. (am)

Vrbové: Literárna súťaž na prahu dospelosti

Literárna súťaž v písaní sci-fi poviedok s názvom Keď si vymýšľam dovŕšila krásnych osemnásť rokov. Vo štvrtok 20. apríla vyhlásili na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom jej víťazov, pričom jedným zo zúčastnených a dokonca i výhercov sa stal Argentínčan.

28. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Publikum sa dozvedelo o triedení odpadu v Piešťanoch i ďalšie odporúčania. (am)

Envirofilm vo Fontáne s premietaním, besedou i detskými hrami

Už po druhý raz do kúpeľného mesta zavítal medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji s názvom Ekotopfilm - Envirofilm. V stredu 19. apríla sa v piešťanskom kine Fontána stretli nadšenci ochrany životného prostredia, aby si prostredníctvom filmov a odbornej diskusie rozšírili informácie o zásadách ekologického žitia.

28. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Film
Kuskus môžeme dochutiť citrónom. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

28. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Mike Parker’s Trio Theory očarili fanúšikov muzikantským umením. (am)

O Elektrárni kolujú dobré zvesti

Milovníci skvelej muziky si opäť prišli na svoje. V sobotu 22. apríla vystúpilo na pódium Elektrárne Piešťany zoskupenie hudobníkov Mike Parker‘s Trio Theory a predviedli svoje alternatívne džezové predstavenie plné talentu a lásky k hudbe.

28. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Pstruhy sa úspešne lovia prívlačou. (pm)

Rybolov v našom regióne

Vrtkavé aprílové počasie nemá vplyv len na nás ľudí, ale aj na ryby. Teplé dni, ktoré vystrieda ochladenie, to všetko má vplyv na kolísanie teploty vody. Preto sa stáva, že jeden deň na rybách je mimoriadne úspešný a na druhý sedíte bez záberu. Ryba je studenokrvný živočích, ktorý vníma zmenu teploty veľmi citlivo. Stačí pokles o jeden stupeň a ryba sa stáva apatickou k všetkému, čo jej ponúkneme. Naopak, pri stúpajúcej teplote sa stáva doslova pažravou a jej lov je úspešný.

28. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Martin Valo sa stane od 1. mája novým viceprimátorom. (Jozef Vojčiniak)

Poslanec Martin Valo sa stal viceprimátorom

Piešťany majú od posledných komunálnych volieb v roku 2014 v poradí už tretieho viceprimátora.

28. 04. 2017 09:37  |  Piešťany / Aktuálne
Články 151 - 200 z 22813
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa